gtk-engines 2.19.x - en to nn translation catalogue (42 entries)

en: 3d-ish (button)
nn: 3D (knapp)

en: 3d-ish (gradient)
nn: 3D (gradient)

en: Animations
nn: Animasjonar

en: Classic
nn: Klassisk

en: Colorize Scrollbar
nn: Set farge på rullefelta

en: Contrast
nn: Kontrast

en: Enable Animations on Progressbars
nn: Slå på animerte framdriftsindikatorar.

en: Glossy
nn: Skinnande

en: Gummy
nn: Gummi

en: Inset
nn: Innsats

en: Inverted
nn: Omvendt

en: Menubar Style
nn: Stil for menylinje

en: Relief Style
nn: Stil for relieff

en: Requires style Glossy or Gummy
nn: Krev skinnande eller gummi-stil

en: Scrollbar Color
nn: Farge for rullefelt

en: Sets the Color of Scrollbars
nn: Set farge på rullefelta

en: Shadow
nn: Skugge

en: Style
nn: Stil

en: Toolbar Style
nn: Stil for verktøylinje

en: Cell Indicator Size
nn: Storleik på celleindikator

en: Edge Thickness
nn: Tykkelse for kant

en: Size of check- and radiobuttons inside treeviews. (Bug #351764)
nn: Storleiken på radio- og avkryssningsknapper (Feil #351764).

en: If set, button corners are rounded
nn: Gjev knappar avrundede kantar

en: Rounded Buttons
nn: Avrundete knappar

en: Arrow
nn: Pil

en: Dot
nn: Prikk

en: Handlebox Marks
nn: Merker for handtakboks

en: Inverted Dot
nn: Omvendt prikk

en: Inverted Slash
nn: Omvendt skråstrek

en: Mark Type 1
nn: Markeringstype 1

en: Mark Type for Scrollbar Buttons
nn: Markeringstype for knappar på rullefelt

en: Mark Type for Scrollbar Handles, Handleboxes, etc
nn: Markeringstype for handtak på rullefelt, handtakboksar osv.

en: None
nn: Inga

en: Nothing
nn: Ingenting

en: Paned Dots
nn: Splitta prikker

en: Rectangle
nn: Rektangel

en: Scrollbar Marks
nn: Markeringar på rullefelt

en: Scrollbar Type
nn: Type rullefelt

en: Scrollbutton Marks
nn: Markeringar på rulleknapper

en: Shaped
nn: Formet

en: Slash
nn: Skråstrek

en: Some
nn: Litt
