gtk-engines - en to ro translation catalogue (45 entries)

en: 3d-ish (button)
ro: 3D (buton)

en: 3d-ish (gradient)
ro: 3D (degradeu)

en: Animations
ro: Animații

en: Classic
ro: Clasic

en: Colorize Scrollbar
ro: Colorează bara de derulare

en: Disable focus drawing
ro: Dezactivează afișarea focalizării

en: Enable Animations on Progressbars
ro: Activează animațiile în bara de progres

en: Flat
ro: Plat

en: Glossy
ro: Lucios

en: Gummy
ro: Lipicios

en: Inset
ro: Înscris

en: Inverted
ro: Inversat

en: Menubar Style
ro: Stil bară meniu

en: Radius
ro: Rază

en: Relief Style
ro: Stil relief

en: Requires style Glossy or Gummy
ro: Necesită stilul Lucios sau Lipicios

en: Scrollbar Color
ro: Culoare bară de derulare

en: Sets the Color of Scrollbars
ro: Definește culoare barelor de derulare

en: Shadow
ro: Umbră

en: Style
ro: Stil

en: This option allows to disable the focus drawing. The primary purpose is to create screenshots for documentation.
ro: Această opțiune permite dezactivarea afișării focalizării. Scopul principal este acela de a realiza capturi de ecran pentru documentație.

en: Toolbar Style
ro: Stil bară de unelte

en: Cell Indicator Size
ro: Dimensiune indicator celulă

en: Edge Thickness
ro: Grosime margini

en: Size of check- and radiobuttons inside treeviews. (Bug #351764)
ro: Dimensiunea butoanelor de bifare și a butoanelor radio în vizualizări arborescente. (Bug #351764)

en: If set, button corners are rounded
ro: Dacă este definit, butoanele vor avea colțuri rotunjite

en: Rounded Buttons
ro: Butoane rotunjite

en: Arrow
ro: Săgeată

en: Dot
ro: Punct

en: Full
ro: Plin

en: Handlebox Marks
ro: Marcaje pentru mânere

en: Inverted Dot
ro: Punct inversat

en: Inverted Slash
ro: Linie oblică inversă

en: Mark Type 1
ro: Marcaj tip 1

en: Mark Type for Scrollbar Buttons
ro: Tip de marcaj pentru butoane de derulare

en: Mark Type for Scrollbar Handles, Handleboxes, etc
ro: Tip de marcaj pentru mânerele de derulare, căsuțele de derulare, etc.

en: None
ro: Niciunul

en: Nothing
ro: Nimic

en: Paned Dots
ro: Puncte de separare a componentelor

en: Rectangle
ro: Dreptunghi

en: Scrollbar Marks
ro: Marcaje bară derulare

en: Scrollbar Type
ro: Tip bară derulare

en: Scrollbutton Marks
ro: Marcaje buton de derulare

en: Shaped
ro: Conturat

en: Some
ro: Câteva
