gtk-engines HEAD - en to sq translation catalogue (42 entries)

en: 3d-ish (button)
sq: Tredimensional (buton)

en: 3d-ish (gradient)
sq: Tredimensional (gradient)

en: Animations
sq: Animacione

en: Classic
sq: Klasik

en: Colorize Scrollbar
sq: Ngjyros shtyllën e rrëshqitjes

en: Contrast
sq: Kontrasti

en: Enable Animations on Progressbars
sq: Aktivizon animimet në shtyllën e ecurisë

en: Flat
sq: E shtrirë

en: Inset
sq: Futur

en: Inverted
sq: Invertuar

en: Menubar Style
sq: Stili i shtyllës së menu-së

en: Radius
sq: Rreze

en: Relief Style
sq: Stili i rilievit

en: Requires style Glossy or Gummy
sq: Kërkon stilin Glossy ose Gummy

en: Scrollbar Color
sq: Ngjyra e shtyllës së rrëshqitjes

en: Sets the Color of Scrollbars
sq: Përcakton ngjyrën e shtyllës së rrëshqitjes

en: Shadow
sq: Hija

en: Style
sq: Stili

en: Toolbar Style
sq: Stili i panelit të instrumentëve

en: Cell Indicator Size
sq: Treguesi i madhësisë së qelisë

en: Edge Thickness
sq: Trashësia e bordit

en: Size of check- and radiobuttons inside treeviews. (Bug #351764)
sq: Madhësia e pulsantëve radio dhe të zgjedhjes tek paraqitja e degëzuar.

en: If set, button corners are rounded
sq: Nëse caktuar, këndet e pulsantit janë të rrumbullt

en: Rounded Buttons
sq: Pulsantë të rrumbullt

en: Arrow
sq: Shigjetë

en: Dot
sq: Pikë

en: Full
sq: Mbushur

en: Handlebox Marks
sq: Shenjat e kutisë së manipolimit

en: Inverted Dot
sq: Pikë e invertuar

en: Inverted Slash
sq: Slash e invertuar

en: Mark Type 1
sq: Shenjë e llojit 1

en: Mark Type for Scrollbar Buttons
sq: Lloji i shenjës për pulsantët e shtyllës së rrëshqitjes

en: Mark Type for Scrollbar Handles, Handleboxes, etc
sq: Lloji i shënimit për dorezat e shtyllës së rrështijes, kutive të manipolimit, etj.

en: None
sq: Asnjë

en: Nothing
sq: Asgjë

en: Paned Dots
sq: Pika paneli

en: Rectangle
sq: Drejtkëndësh

en: Scrollbar Marks
sq: Shënjat e shtyllës së rrëshqitjes

en: Scrollbar Type
sq: Lloji i shtyllës së rrëshqitjes

en: Scrollbutton Marks
sq: Shenjat e pulsantit të rrëshkitjes

en: Shaped
sq: Me kornizë

en: Some
sq: Ndonjë
