gtk-engines - en to fi translation catalogue (47 entries)

en: 3d-ish (button)
fi: Kolmiulotteinen (nappi)

en: 3d-ish (gradient)
fi: Kolmiulotteinen (väriliuku)

en: Animations
fi: Animaatiot

en: Classic
fi: Perinteinen

en: Colorize Scrollbar
fi: Väritä vierityspalkki

en: Contrast
fi: Kontrasti

en: Disable focus drawing
fi: Poista kohdistuksen piirto käytöstä

en: Enable Animations on Progressbars
fi: Käytä animaatioita edistymispalkeissa

en: Flat
fi: Litteä

en: Glossy
fi: Kiiltävä

en: Gummy
fi: Kumimainen

en: Inset
fi: Upotettu

en: Inverted
fi: Käänteinen

en: Menubar Style
fi: Valikkopalkin tyyli

en: Radius
fi: Säde

en: Relief Style
fi: Reunuksen tyyli

en: Requires style Glossy or Gummy
fi: Vaatii tyylin "kiiltävä" tai "kumimainen"

en: Scrollbar Color
fi: Vierityspalkin väri

en: Sets the Color of Scrollbars
fi: Asettaa vierityspalkin värin

en: Shadow
fi: Varjo

en: Style
fi: Tyyli

en: This option allows to disable the focus drawing. The primary purpose is to create screenshots for documentation.
fi: Tällä valitsimella voi estää kohdistuksen piirron. Ensisijaisesti tämä on tarkoitettu dokumentaation kuvakaappausten tekoa varten.

en: Toolbar Style
fi: Työkalupalkin tyyli

en: Cell Indicator Size
fi: Solun ilmaisimen koko

en: Edge Thickness
fi: Reunan paksuus

en: Size of check- and radiobuttons inside treeviews. (Bug #351764)
fi: Valinta- ja radionappien koko puunäkymissä. (bugi #351764)

en: If set, button corners are rounded
fi: Jos asetettu, painikkeen kulmat on pyöristetty

en: Rounded Buttons
fi: Pyöristetyt napit

en: Arrow
fi: Nuoli

en: Dot
fi: Piste

en: Full
fi: Täysi

en: Handlebox Marks
fi: Kahvalaatikon merkit

en: Inverted Dot
fi: Käänteinen piste

en: Inverted Slash
fi: Käänteinen kenoviiva

en: Mark Type 1
fi: Merkkityyppi 1

en: Mark Type for Scrollbar Buttons
fi: Vierityspalkin nappien merkkityyppi

en: Mark Type for Scrollbar Handles, Handleboxes, etc
fi: Vierityspalkin kahvojen, kahvalaatikon jne. merkkityyppi

en: None
fi: Ei mitään

en: Nothing
fi: Ei mitään

en: Paned Dots
fi: Paneloidut pisteet

en: Rectangle
fi: Neliö

en: Scrollbar Marks
fi: Vierityspalkin merkit

en: Scrollbar Type
fi: Vierityspalkin tyyppi

en: Scrollbutton Marks
fi: Vierityspainikken merkinnät

en: Shaped
fi: Muotoiltu

en: Slash
fi: Kenoviiva

en: Some
fi: Jonkin verran
