gtk+ 2.6-branch - en to af translation catalogue (1049 entries)

en: Broadway display type not supported: %s
af: Broadway-vertoontipe word nie ondersteun nie: %s

en: Error parsing option --gdk-debug
af: Fout met ontleding van opsie --gdk-debug

en: Error parsing option --gdk-no-debug
af: Fout met ontleding van opsie --gdk-no-debug

note: Description of --class=CLASS in --help output
en: Program class as used by the window manager
af: Programklas soos deur vensterbestuurder gebruik

note: Placeholder in --class=CLASS in --help output
en: CLASS
af: KLAS

note: Description of --name=NAME in --help output
en: Program name as used by the window manager
af: Programnaam soos deur die vensterbestuurder gebruik

note: Placeholder in --name=NAME in --help output
en: NAME
af: NAAM

note: Description of --display=DISPLAY in --help output
en: X display to use
af: X-vertoon om te gebruik

note: Placeholder in --display=DISPLAY in --help output
en: DISPLAY
af: VERTOON

note: Description of --gdk-debug=FLAGS in --help output
en: GDK debugging flags to set
af: GDK-ontfoutvlaggies om in te stel

note: Placeholder in --gdk-debug=FLAGS in --help output Placeholder in --gdk-no-debug=FLAGS in --help output Placeholder in --gtk-debug=FLAGS in --help output Placeholder in --gtk-no-debug=FLAGS in --help output
en: FLAGS
af: VLAGGIES

note: Description of --gdk-no-debug=FLAGS in --help output
en: GDK debugging flags to unset
af: GDK-ontfoutvlaggies om af te stel

en: GL support disabled via GDK_DEBUG
af: GL-ondersteuning gedeaktiveer via GDK_DEBUG

en: The current backend does not support OpenGL
af: Die huidige agterkant ondersteun nie OpenGL nie

[ctx: keyboard label]
note: * Translators, the strings in the “keyboard label” context are * display names for keyboard keys. Some of them have prefixes like * XF86 or ISO_ — these should be removed in the translation. Similarly, * underscores should be replaced by spaces. The prefix “KP_” stands * for “key pad” and you may wa
en: BackSpace
af: Trusleutel

[ctx: keyboard label]
en: Tab
af: Inkeep

[ctx: keyboard label]
en: Return
af: Enter

[ctx: keyboard label]
en: Pause
af: Wag

[ctx: keyboard label]
en: Escape
af: Ontsnap

[ctx: keyboard label]
en: Multi_key
af: Multi_sleutel

[ctx: keyboard label]
en: Home
af: Tuis

[ctx: keyboard label]
en: Left
af: Links

[ctx: keyboard label]
en: Up
af: Op

[ctx: keyboard label]
en: Right
af: Regs

[ctx: keyboard label]
en: Down
af: Af

[ctx: keyboard label]
en: Page_Up
af: Bladsy_op

[ctx: keyboard label]
en: Page_Down
af: Bladsy_af

[ctx: keyboard label]
en: End
af: Einde

[ctx: keyboard label]
en: Print
af: Druk

[ctx: keyboard label]
en: Insert
af: Voeg in

[ctx: keyboard label]
note: Translators: KP_ means “key pad” here
en: KP_Space
af: KP_Spasie

[ctx: keyboard label]
en: KP_Tab
af: KP_Inkeep

[ctx: keyboard label]
en: KP_Home
af: KP_Tuis

[ctx: keyboard label]
en: KP_Left
af: KP_Links

[ctx: keyboard label]
en: KP_Up
af: KP_Op

[ctx: keyboard label]
en: KP_Right
af: KP_Regs

[ctx: keyboard label]
en: KP_Down
af: KP_Af

[ctx: keyboard label]
en: KP_Page_Up
af: KP_Bladsy_op

[ctx: keyboard label]
en: KP_Prior
af: KP_Vorige

[ctx: keyboard label]
en: KP_Page_Down
af: KP_Bladsy_af

[ctx: keyboard label]
en: KP_Next
af: KP_Volgende

[ctx: keyboard label]
en: KP_End
af: KP_Einde

[ctx: keyboard label]
en: KP_Insert
af: KP_Voeg in

[ctx: keyboard label]
en: KP_Delete
af: KP_Skrap

[ctx: keyboard label]
en: Delete
af: Skrap

[ctx: keyboard label]
en: AudioPlay
af: KlankSpeel

[ctx: keyboard label]
en: AudioStop
af: KlankStop

[ctx: keyboard label]
en: AudioNext
af: KlankVolgende

[ctx: keyboard label]
en: AudioPrev
af: KlankVorige

[ctx: keyboard label]
en: AudioRecord
af: KlankOpneem

[ctx: keyboard label]
en: AudioPause
af: KlankWag

[ctx: keyboard label]
en: AudioMedia
af: KlankMedia

[ctx: keyboard label]
en: Eject
af: Skiet uit

[ctx: keyboard label]
en: Explorer
af: Verkenner

[ctx: keyboard label]
en: Calculator
af: Sakrekenaar

[ctx: keyboard label]
en: Mail
af: Pos

[ctx: keyboard label]
en: Search
af: Soek

[ctx: keyboard label]
en: Tools
af: Nutsgoed

[ctx: keyboard label]
en: ScreenSaver
af: Skermbewaarder

[ctx: keyboard label]
en: Launch1
af: Lanseer 1

[ctx: keyboard label]
en: Forward
af: Vorentoe

[ctx: keyboard label]
en: Back
af: Terug

[ctx: keyboard label]
en: Sleep
af: Slaap

[ctx: keyboard label]
en: Hibernate
af: Hiberneer

[ctx: keyboard label]
en: WebCam
af: Webkamera

[ctx: keyboard label]
en: Display
af: Skerm

[ctx: keyboard label]
en: TouchpadToggle
af: Streelpaneel-wisselaar

[ctx: keyboard label]
en: Suspend
af: Sluimer

en: No GL implementation is available
af: Geen GL-implementasie beskikbaar nie

note: Description of --sync in --help output
en: Don't batch GDI requests
af: Moenie GDI-navrae in bondels verwerk nie

note: Description of --no-wintab in --help output
en: Don't use the Wintab API for tablet support
af: Moenie die Wintab API vir tabletsteun gebruik nie

note: Description of --ignore-wintab in --help output
en: Same as --no-wintab
af: Selfde as --no-wintab

note: Description of --use-wintab in --help output
en: Do use the Wintab API [default]
af: Gebruik wel die Wintab API [verstek]

note: Description of --max-colors=COLORS in --help output
en: Size of the palette in 8 bit mode
af: Grootte van die palet in 8-bismodus

note: Placeholder in --max-colors=COLORS in --help output
en: COLORS
af: KLEURE

en: Starting %s
af: Begin tans %s

en: Opening %s
af: Open tans %s

en: Opening %d Item | Opening %d Items
af[0]: Open tans %d item
af[1]: Open tans %d items

[ctx: Action description]
en: Toggles the cell
af: Wissel die sel

[ctx: Action name]
en: Toggle
af: Wissel

[ctx: Action name]
en: Click
af: Klik

[ctx: Action name]
en: Edit
af: Redigeer

[ctx: Action name]
en: Activate
af: Aktiveer

[ctx: Action name]
en: Select
af: Kies

[ctx: Action name]
en: Customize
af: Pasmaak

[ctx: Action description]
en: Selects the color
af: Kies die kleur

[ctx: Action description]
en: Activates the color
af: Aktiveer die kleur

[ctx: Action description]
en: Customizes the color
af: Verpersoonlik die kleur

[ctx: Action name]
en: Press
af: Druk

[ctx: Stock label]
note: FIXME these need accelerators when appropriate, and * need the mnemonics to be rationalized
en: _About
af: _Aangaande

[ctx: Stock label]
en: _Add
af: _Voeg by

[ctx: Stock label]
en: _Bold
af: _Vetdruk

[ctx: Stock label]
en: _Clear
af: _Maak skoon

[ctx: Stock label]
en: _Close
af: _Sluit

en: Minimize
af: Minimeer

en: Maximize
af: Maksimeer

en: Restore
af: Herstel

[ctx: Stock label]
en: _Copy
af: _Kopieer

[ctx: Stock label]
en: Cu_t
af: K_nip

[ctx: Stock label]
en: _Delete
af: _Skrap

[ctx: Stock label]
en: Error
af: Fout

[ctx: Stock label]
note: KEEP IN SYNC with gtkiconfactory.c stock icons, when appropriate
en: Information
af: Inligting

[ctx: Stock label]
en: Question
af: Vraag

[ctx: Stock label]
en: Warning
af: Waarskuwing

[ctx: Stock label]
en: _Execute
af: _Voer uit

[ctx: Stock label]
en: _File
af: _Lêer

[ctx: Stock label]
en: _Find
af: _Vind

[ctx: Stock label]
en: Find and _Replace
af: Vind en _vervang

[ctx: Stock label]
en: _Floppy
af: _Slapskyf

[ctx: Stock label]
en: _Fullscreen
af: _Volskerm

[ctx: Stock label, navigation]
note: This is a navigation label as in "go to the bottom of the page"
en: _Bottom
af: _Onder

[ctx: Stock label, navigation]
note: This is a navigation label as in "go to the first page"
en: _First
af: _Eerste

[ctx: Stock label, navigation]
note: This is a navigation label as in "go to the last page"
en: _Last
af: _Laaste

[ctx: Stock label, navigation]
note: This is a navigation label as in "go to the top of the page"
en: _Top
af: _Bo

[ctx: Stock label, navigation]
note: This is a navigation label as in "go back"
en: _Back
af: _Terug

[ctx: Stock label, navigation]
note: This is a navigation label as in "go down"
en: _Down
af: _Af

[ctx: Stock label, navigation]
note: This is a navigation label as in "go forward"
en: _Forward
af: _Vorentoe

[ctx: Stock label, navigation]
note: This is a navigation label as in "go up"
en: _Up
af: _Op

[ctx: Stock label]
en: _Hard Disk
af: _Hardeskyf

[ctx: Stock label]
en: _Help
af: _Hulp

[ctx: Stock label]
en: _Home
af: _Tuis

[ctx: Stock label]
en: Increase Indent
af: Vergroot keep

[ctx: Stock label]
en: _Italic
af: _Skuins

[ctx: Stock label]
en: _Jump to
af: _Spring na

[ctx: Stock label]
note: This is about text justification, "centered text"
en: _Center
af: _Middel

[ctx: Stock label]
note: This is about text justification
en: _Fill
af: _Belyn alkante

[ctx: Stock label]
note: This is about text justification, "left-justified text"
en: _Left
af: _Links

[ctx: Stock label]
note: This is about text justification, "right-justified text"
en: _Right
af: _Regs

[ctx: Stock label]
en: _Leave Fullscreen
af: Ver_laat volskerm

[ctx: Stock label, media]
note: Media label, as in "fast forward"
en: _Forward
af: _Vorentoe

[ctx: Stock label, media]
note: Media label, as in "next song"
en: _Next
af: Vo_lgende

[ctx: Stock label, media]
note: Media label, as in "pause music"
en: P_ause
af: Laat w_ag

[ctx: Stock label, media]
note: Media label, as in "play music"
en: _Play
af: S_peel

[ctx: Stock label, media]
note: Media label, as in  "previous song"
en: Pre_vious
af: _Vorige

[ctx: Stock label, media]
note: Media label
en: _Record
af: _Neem op

[ctx: Stock label, media]
note: Media label
en: R_ewind
af: Draai t_erug

[ctx: Stock label]
en: _Network
af: _Netwerk

[ctx: Stock label]
en: _New
af: _Nuwe

[ctx: Stock label]
en: _Paste
af: _Plak

[ctx: Stock label]
en: _Print
af: _Druk

[ctx: Stock label]
en: Print Pre_view
af: Druk_voorskou

[ctx: Stock label]
en: _Properties
af: _Eienskappe

[ctx: Stock label]
en: _Quit
af: _Sluit af

[ctx: Stock label]
en: _Redo
af: He_rdoen

[ctx: Stock label]
en: _Refresh
af: Ve_rfris

[ctx: Stock label]
en: _Remove
af: Ve_rwyder

[ctx: Stock label]
en: _Revert
af: Keer te_rug

[ctx: Stock label]
en: _Save
af: _Stoor

[ctx: Stock label]
en: Save _As
af: Stoor _as

[ctx: Stock label]
en: Select _All
af: Selekteer _alles

[ctx: Stock label]
note: Sorting direction
en: _Ascending
af: _Stygend

[ctx: Stock label]
note: Sorting direction
en: _Descending
af: _Dalend

[ctx: Stock label]
en: _Spell Check
af: _Speltoets

[ctx: Stock label]
note: Font variant
en: _Strikethrough
af: _Deurhaal

[ctx: Stock label]
note: Font variant
en: _Underline
af: _Onderstreep

[ctx: Stock label]
en: _Undo
af: _Ontdoen

[ctx: Stock label]
en: Decrease Indent
af: Verklein keep

[ctx: Stock label]
note: Zoom
en: _Normal Size
af: _Normale grootte

[ctx: Stock label]
note: Zoom
en: Best _Fit
af: Beste _passing

[ctx: Stock label]
en: Zoom _In
af: Zoem _in

[ctx: Stock label]
en: Zoom _Out
af: Zoem _uit

en: Menu
af: Kieslys

[ctx: Action name]
en: Popup
af: opspringvenster

[ctx: Action name]
en: Dismiss
af: Maak skoon

en: Provides visual indication of progress
af: Verskaf visuele aanduiding van vordering

[ctx: Action description]
en: Toggles the switch
af: Wissel die skakelaar

en: Select the color you want from the outer ring. Select the darkness or lightness of that color using the inner triangle.
af: Kies die gewenste kleur uit die buitenste sirkel. Kies hoe donker of lig die kleur moet wees met die binneste driehoek.

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color.
af: Klik die oogdrupper, klik dan 'n kleur enige plek op die skerm om daardie kleur te kies.

en: _Hue:
af: _Tint:

en: Position on the color wheel.
af: Posisie op die kleurwiel.

en: S_aturation:
af: Vers_adiging:

en: Intensity of the color.
af: Intensiteit van die kleur.

en: _Value:
af: _Waarde:

en: Brightness of the color.
af: Helderheid van die kleur.

en: _Red:
af: _Rooi:

en: Amount of red light in the color.
af: Hoeveelheid rooi lig in die kleur.

en: _Green:
af: _Groen:

en: Amount of green light in the color.
af: Hoeveelheid groen lig in die kleur.

en: _Blue:
af: _Blou:

en: Amount of blue light in the color.
af: Hoeveelheid blou lig in die kleur.

en: Op_acity:
af: _Ondeursigtigheid:

en: Transparency of the color.
af: Deursigtigheid van die kleur.

en: Color _name:
af: Kleur_naam:

en: You can enter an HTML-style hexadecimal color value, or simply a color name such as “orange” in this entry.
af: Tik 'n HTML-styl heksadesimale kleurwaarde, of slegs 'n kleurnaam soos bv. “orange” in hierdie inskrywing.

en: _Palette:
af: _Palet:

en: Color Wheel
af: Kleurwiel

en: The previously-selected color, for comparison to the color you’re selecting now. You can drag this color to a palette entry, or select this color as current by dragging it to the other color swatch alongside.
af: Die voorheen geselekteerde kleur, vir vergelyking met die kleur wat nou geselekteer word. Hierdie kleur kan na 'n paletinskrywing gesleep word, of as huidige kleur geselekteer word deur dit te sleep na die ander kleurmonster hier langsaan.

en: The color you’ve chosen. You can drag this color to a palette entry to save it for use in the future.
af: Die kleur wat geselekteer is. Sleep hierdie kleurmonster na 'n paletinskrywing om dit vir toekomstige gebruik te stoor.

en: The previously-selected color, for comparison to the color you’re selecting now.
af: Die voorheen geselekteerde kleur, vir vergelyking met die kleur wat nou geselekteer is.

en: The color you’ve chosen.
af: Die kleur wat gekies is.

en: _Save color here
af: _Stoor kleur hier

en: Click this palette entry to make it the current color. To change this entry, drag a color swatch here or right-click it and select “Save color here.”
af: Klik hierdie paletinskrywing om dit die huidige kleur te maak. Om hierdie inskrywing te verander, sleep 'n kleurmonster hier of klik regs en selekteer “Stoor kleur hier”.

en: _Cancel
af: _Kanselleer

en: _Select
af: _Kies

en: _Help
af: _Hulp

en: Color Selection
af: Kleurkeuse

note: This is the default text shown in the preview entry, though the user can set it. Remember that some fonts only have capital letters.
en: abcdefghijk ABCDEFGHIJK
af: abcdeêëéfghijk ABCDEÊËÉFGHIJK

en: _Family:
af: _Familie:

en: _Style:
af: _Styl:

en: Si_ze:
af: _Grootte:

note: create the text entry widget
en: _Preview:
af: _Voorskou:

en: _Apply
af: P_as toe

en: Font Selection
af: Lettertipeseleksie

[ctx: Stock label]
en: _Apply
af: P_as toe

[ctx: Stock label]
en: _Cancel
af: _Kanselleer

[ctx: Stock label]
en: C_onnect
af: K_oppel

[ctx: Stock label]
en: _Convert
af: _Skakel om

[ctx: Stock label]
en: _Discard
af: _Verwerp

[ctx: Stock label]
en: _Disconnect
af: O_ntkoppel

[ctx: Stock label]
en: _Edit
af: R_edigeer

[ctx: Stock label]
en: _Index
af: _Indeks

[ctx: Stock label]
en: _Information
af: _Inligting

[ctx: Stock label]
en: _No
af: _Nee

[ctx: Stock label]
note: Page orientation
en: Landscape
af: Landskap

[ctx: Stock label]
note: Page orientation
en: Portrait
af: Portret

[ctx: Stock label]
note: Page orientation
en: Reverse landscape
af: Omgekeerde landskap

[ctx: Stock label]
note: Page orientation
en: Reverse portrait
af: Omgekeerde portret

[ctx: Stock label]
en: Page Set_up
af: Bladsy_opstelling

[ctx: Stock label]
en: _Preferences
af: _Voorkeure

[ctx: Stock label]
en: _Color
af: _Kleur

[ctx: Stock label]
en: _Font
af: _Lettertipe

[ctx: Stock label]
en: _Undelete
af: _Ontskrap

[ctx: Stock label]
en: _Yes
af: _Ja

en: Unexpected start tag '%s' on line %d char %d
af: Onverwagte beginetiket '%s' op lyn %d karakter %d

en: Unexpected character data on line %d char %d
af: Onverwagte karakter-data op lyn %d karakter %d

en: Empty
af: Leeg

en: Invalid size %s
af: Ongeldige grootte %s

en: Can't load file: %s
af: Kan nie die lêer: %s laai nie

en: Can't save file %s: %s
af: Kan nie die lêer %s stoor nie: %s

en: Can't close stream
af: Kon nie stroom toemaak nie

en: License
af: Lisensie

en: Custom License
af: Pasgemaakte lisensie

en: GNU General Public License, version 2 or later
af: GNU Algemene Publieke Lisensie, weergawe 2 of later

en: GNU General Public License, version 3 or later
af: GNU Algemene Publieke Lisensie, weergawe 3 of later

en: GNU Lesser General Public License, version 2.1 or later
af: GNU Mindere Algemene Publieke Lisensie, weergawe 2.1 of later

en: GNU Lesser General Public License, version 3 or later
af: GNU Mindere Algemene Publieke Lisensie, weergawe 3 of later

en: BSD 2-Clause License
af: BSD 2-klousule-lisensie

en: The MIT License (MIT)
af: Die MIT-lisensie (MIT)

en: Artistic License 2.0
af: Artistieke lisensie 2.0

en: GNU General Public License, version 2 only
af: GNU Algemene Publieke Lisensie, slegs weergawe 2

en: GNU General Public License, version 3 only
af: GNU Algemene Publieke Lisensie, slegs weergawe 3

en: GNU Lesser General Public License, version 2.1 only
af: GNU Mindere Algemene Publieke Lisensie, slegs weergawe 2.1

en: GNU Lesser General Public License, version 3 only
af: GNU Mindere Algemene Publieke Lisensie, slegs weergawe 3

en: C_redits
af: _Bedankings

en: _License
af: _Lisensie

en: _Close
af: _Sluit

en: Could not show link
af: Kon nie skakel wys nie

en: Website
af: Webwerf

note: used for the application menu on MacOS.  %s is replaced with the application name.
en: About %s
af: Aangaande %s

en: Created by
af: Geskep deur

en: Documented by
af: Gedokumenteer deur

en: Translated by
af: Vertaal deur

en: Artwork by
af: Kuns deur

note: Translators: this is the license preamble; the string at the end * contains the name of the license as link text.
en: This program comes with absolutely no warranty.
    See the <a href="%s">%s</a> for details.
af: Dié program word verskaf absoluut geen waarborg nie.
    Sien die <a href="%s">%s</a> vir besonderhede.

[ctx: keyboard label]
note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the hyper key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Hyper
af: Hiper

[ctx: keyboard label]
en: Space
af: Spasie

[ctx: keyboard label]
en: Backslash
af: Agteroorskuinsstreep

en: Other application…
af: Ander toepassing…

en: Select Application
af: Kies toepassing

note: Translators: %s is a filename
en: Opening “%s”.
af: Open tans “%s”.

en: No applications found for “%s”
af: Geen toepassings vir "%s" gevind nie

note: Translators: %s is a file type description
en: Opening “%s” files.
af: Open tans “%s”-lêers.

en: No applications found for “%s” files
af: Geen toepassings gevind vir “%s”-lêers nie

en: Forget association
af: Vergeet assosiasie

en: Failed to start GNOME Software
af: Kon nie GNOME Sagteware begin nie

en: Default Application
af: Verstektoepassing

en: No applications found for “%s”.
af: Geen toepassings gevind vir “%s” nie.

en: Recommended Applications
af: Aanbevole toepassings

en: Related Applications
af: Verwante toepassings

en: Other Applications
af: Ander toepassings

en: Application
af: Toepassing

en: %s does not exist in the bookmarks list
af: %s bestaan nie in die lys van boekmerke nie

en: %s already exists in the bookmarks list
af: %s bestaan reeds in die lys van boekmerke

en: Property %s::%s not found
af: Eienskap %s::%s nie gevind nie

note: Translate to calendar:week_start:0 if you want Sunday to be the * first day of the week to calendar:week_start:1 if you want Monday * to be the first day of the week, and so on.
en: calendar:week_start:0
af: calendar:week_start:1

[ctx: Accelerator]
note: This label is displayed in a treeview cell displaying * a disabled accelerator key combination.
en: Disabled
af: Gedeaktiveer

[ctx: Accelerator]
note: This label is displayed in a treeview cell displaying * an accelerator key combination that is not valid according * to gtk_accelerator_valid().
en: Invalid
af: Ongeldig

note: This label is displayed in a treeview cell displaying an accelerator * when the cell is clicked to change the acelerator.
en: New accelerator…
af: Nuwe versnelsleutel…

en: Pick a Color
af: Kies 'n kleur

en: Red %d%%, Green %d%%, Blue %d%%, Alpha %d%%
af: Rooi %d%%, groen%d%%, blou %d%%, alfa %d%%

en: Red %d%%, Green %d%%, Blue %d%%
af: Rooi %d%%, groen%d%%, blou %d%%

en: Color: %s
af: Kleur: %s

[ctx: Color name]
en: Light Orange
af: Ligte oranje

[ctx: Color name]
en: Orange
af: Oranje

[ctx: Color name]
en: Dark Orange
af: Donker oranje

[ctx: Color name]
en: Light Butter
af: Ligte botter

[ctx: Color name]
en: Butter
af: Botter

[ctx: Color name]
en: Dark Butter
af: Donker botter

[ctx: Color name]
en: Light Chameleon
af: Ligte verkleurmannetjie

[ctx: Color name]
en: Chameleon
af: Verkleurmannetjie

[ctx: Color name]
en: Dark Chameleon
af: Donker verkleurmannetjie

[ctx: Color name]
en: Light Sky Blue
af: Ligte hemelblou

[ctx: Color name]
en: Sky Blue
af: Hemelblou

[ctx: Color name]
en: Dark Sky Blue
af: Donker hemelblou

[ctx: Color name]
en: Light Plum
af: Ligte pruim

[ctx: Color name]
en: Plum
af: Pruim

[ctx: Color name]
en: Dark Plum
af: Donker pruim

[ctx: Color name]
en: Light Chocolate
af: Ligte sjokolade

[ctx: Color name]
en: Chocolate
af: Sjokolade

[ctx: Color name]
en: Dark Chocolate
af: Donker sjokolade

[ctx: Color name]
en: Light Aluminum 1
af: Ligte aluminium 1

[ctx: Color name]
en: Aluminum 1
af: Aluminium 1

[ctx: Color name]
en: Dark Aluminum 1
af: Donker aluminium 1

[ctx: Color name]
en: Light Aluminum 2
af: Ligte aluminium 2

[ctx: Color name]
en: Aluminum 2
af: Aluminium 2

[ctx: Color name]
en: Dark Aluminum 2
af: Donker aluminium 2

[ctx: Color name]
en: Black
af: Swart

[ctx: Color name]
en: Very Dark Gray
af: Baie donker grys

[ctx: Color name]
en: Darker Gray
af: Donkerder grys

[ctx: Color name]
en: Dark Gray
af: Donker grys

[ctx: Color name]
en: Medium Gray
af: Medium grys

[ctx: Color name]
en: Light Gray
af: Ligte grys

[ctx: Color name]
en: Lighter Gray
af: Ligter grys

[ctx: Color name]
en: Very Light Gray
af: Baie ligte grys

[ctx: Color name]
en: White
af: Wit

note: translators: label for the custom section in the color chooser
en: Custom
af: Eie

en: Custom color
af: Eie kleur

en: Create a custom color
af: Skep 'n eie kelur

en: Custom color %d: %s
af: Eie kleur %d: %s

en: Color Plane
af: Kleur vlak

[ctx: Color channel]
en: Hue
af: Tint

[ctx: Color channel]
en: Alpha
af: Alfa

en: C_ustomize
af: P_asmaak

note: Translate to the default units to use for presenting * lengths to the user. Translate to default:inch if you * want inches, otherwise translate to default:mm. * Do *not* translate it to "predefinito:mm", if it * it isn't default:mm or default:inch it will not work
en: default:mm
af: verstek:mm

note: And show the custom paper dialog
en: Manage Custom Sizes
af: Bestuur pasgemaakte groottes

en: inch
af: duim

en: Margins from Printer…
af: Kantlyne vanaf drukker…

en: Custom Size %d
af: Pasgemaakte grootte %d

en: _Width:
af: _Wydte:

en: _Height:
af: _Hoogte:

en: Paper Size
af: Papiergrootte

en: _Top:
af: _Bo:

en: _Bottom:
af: _Onder:

en: _Left:
af: _Links:

en: _Right:
af: _Regs:

en: Paper Margins
af: Papierkantlyne

en: Cu_t
af: K_nip

en: _Copy
af: _Kopieer

en: _Paste
af: _Plak

en: _Delete
af: _Skrap

en: Select _All
af: Merk _alles

en: Insert _Emoji
af: Voeg _Emoji in

en: Select all
af: Merk alles

en: Cut
af: Knip

en: Copy
af: Kopieer

en: Paste
af: Plak

en: Caps Lock is on
af: Caps-lock is aan

en: Insert Emoji
af: Voeg Emoji in

en: Select a File
af: Kies 'n lêer

en: Desktop
af: Werkskerm

en: (None)
af: (geen)

en: Other…
af: Ander…

en: _Name
af: _Naam

en: _Save
af: _Stoor

en: Select which types of files are shown
af: Kies watter lêertipes vertoon word

note: Translators: the first string is a path and the second string * is a hostname. Nautilus and the panel contain the same string * to translate.
en: %1$s on %2$s
af: %1$s op %2$s

en: Type name of new folder
af: Tik naam van nuwe gids

en: The folder could not be created
af: Die gids kon nie geskep word nie

en: The folder could not be created, as a file with the same name already exists.  Try using a different name for the folder, or rename the file first.
af: Die gids kon nie geskep word nie omdat 'n lêer met die selfde naam reeds bestaan.  Probeer om 'n ander naam vir die gids te gebruik, of hernoem die lêer eers.

en: You need to choose a valid filename.
af: 'n Geldige lêernaam is nodig.

en: Cannot create a file under %s as it is not a folder
af: Kan nie lêer skep onder %s nie omdat dit nie 'n gids is nie

en: Cannot create file as the filename is too long
af: Kan nie lêer skep nie omdat die lêernaam te lank is

en: Try using a shorter name.
af: Probeer 'n korter naam.

en: You may only select folders
af: U kan slegs gidse kies

en: The item that you selected is not a folder try using a different item.
af: Die geselekteerde item is nie 'n gids nie; probeer 'n ander item.

en: Invalid file name
af: Ongeldige lêernaam

en: The folder contents could not be displayed
af: Die gidsinhoud kon nie vertoon word nie

en: The file could not be deleted
af: Die lêer kon nie geskrap word nie

en: The file could not be moved to the Trash
af: Die lêer kon nie na die asblik geskuif word nie

en: A folder with that name already exists
af: 'n Gids met die naam bestaan reeds

en: A file with that name already exists
af: 'n Lêer met die naam bestaan reeds

en: A folder cannot be called “.”
af: 'n gids kan nie “.” genoem word nie.

en: A file cannot be called “.”
af: 'n Lêer kan nie "." genoem word nie

en: A folder cannot be called “..”
af: 'n Gids kan nie “..” genoem word nie.

en: A file cannot be called “..”
af: 'n Lêer kan nie ".." genoem word nie

en: Could not select file
af: Kon nie die lêer kies nie

en: _Visit File
af: _Besoek lêer

en: _Open With File Manager
af: _Open met lêerbestuurder

en: _Copy Location
af: _Kopieer ligging

en: _Add to Bookmarks
af: _Voeg by boekmerke

en: _Rename
af: He_rnoem

en: _Move to Trash
af: Skuif na _asblik

en: Show _Hidden Files
af: Wys _versteekte lêers

en: Show _Size Column
af: Wys kolom met _groottes

en: Show _Time
af: Wys _tyd

en: Sort _Folders before Files
af: Sorteer _gidse vóór lêers

note: this is the header for the location column in the print dialog
en: Location
af: Ligging

note: Label
en: _Name:
af: _Naam:

en: Searching in %s
af: Soek tans in %s

en: Searching
af: Soek tans

en: Enter location
af: Voer ligging in

en: Enter location or URL
af: Voer ligging of URL in

en: Modified
af: Verander

en: Could not read the contents of %s
af: Kon nie die inhoud van %s lees nie

en: Could not read the contents of the folder
af: Kon nie die inhoud van die gids lees nie

en: Yesterday
af: Gister

note: Translators: We don't know whether this printer is * available to print to.
en: Unknown
af: Onbekend

en: Home
af: Tuis

en: Cannot change to folder because it is not local
af: Kan nie verander na die gids nie omdat dit nie plaaslik is nie

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
af: 'n Lêer genaamd “%s” bestaan reeds.  Wil jy dit vervang?

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
af: Die lêer bestaan reeds in “%s”.  Vervanging sal die inhoud oorskryf.

en: _Replace
af: Ve_rvang

en: You do not have access to the specified folder.
af: Jy het nie toegang tot die gekose gids nie.

en: Could not send the search request
af: Kon nie die soekversoek stuur nie

en: Accessed
af: Oopgemaak

note: The pointers we return for a GtkFileSystemVolume are opaque tokens; they are * really pointers to GDrive, GVolume or GMount objects.  We need an extra * token for the fake “File System” volume.  So, we’ll return a pointer to * this particular string.
en: File System
af: Lêerstelsel

en: Pick a Font
af: Kies 'n lettertipe

[ctx: font]
en: None
af: Geen

en: Application menu
af: Toepassingkieslys

en: Close
af: Sluit

en: Icon '%s' not present in theme %s
af: Ikoon '%s' nie aanwesig in tema %s nie

en: Failed to load icon
af: Kon nie ikoon laai nie

[ctx: input method menu]
en: Simple
af: Eenvoudig

[ctx: input method menu]
en: None
af: Geen

[ctx: input method menu]
en: System
af: Stelsel

[ctx: input method menu]
en: System (%s)
af: Stelsel (%s)

en: Information
af: Inligting

en: Question
af: Vraag

en: Warning
af: Waarskuwing

en: Error
af: Fout

note: Open Link
en: _Open Link
af: _Open skakel

note: Copy Link Address
en: Copy _Link Address
af: Kopieer _skakeladres

en: Show program version
af: Vertoon toepassing weergawe

en: APPLICATION [URI...] — launch an APPLICATION
af: TOEPASSING [URI…] — lanseer 'n TOEPASSING

en: Error parsing commandline options: %s
af: Kon nie opdraglynopsies ontleed nie: %s

en: Try "%s --help" for more information.
af: Sien "%s --help" vir meer inligting.

note: Translators: the %s is the program name. This error message means the user is calling gtk-launch without any argument.
en: %s: missing application name
af: %s: toepassing se naam ontbreek

note: Translators: the first %s is the program name, the second one is the application name.
en: %s: no such application %s
af: %s: toepassing %s bestaan nie

note: Translators: the first %s is the program name, the second one is the error message.
en: %s: error launching application: %s
af: %s: fout met begin van toepassing: %s

en: Copy URL
af: Kopieer URL

en: Invalid URI
af: Ongeldige URI

en: Lock
af: Sluit

en: Unlock
af: Ontsluit

en: Dialog is unlocked.
    Click to prevent further changes
af: Dialoog is ontsluit.
    Klik om verdere veranderinge te voorkom

en: Dialog is locked.
    Click to make changes
af: Dialoog is vasgesluit.
    Klik om veranderinge te maak

en: System policy prevents changes.
    Contact your system administrator
af: Stelselbeleid voorkom veranderinge.
    Kontak u stelseladministrateur

note: Description of --gtk-module=MODULES in --help output
en: Load additional GTK+ modules
af: Laai addisionele GTK+-modules

note: Description of --g-fatal-warnings in --help output
en: Make all warnings fatal
af: Maak alle waarskuwings fataal

note: Description of --gtk-debug=FLAGS in --help output
en: GTK+ debugging flags to set
af: GTK+-ontfoutvlaggies om te gebruik

note: Description of --gtk-no-debug=FLAGS in --help output
en: GTK+ debugging flags to unset
af: GTK+-ontfoutvlaggies om af te stel

en: Cannot open display: %s
af: Kan nie vertoon open nie: %s

en: GTK+ Options
af: GTK+-keuses

en: Show GTK+ Options
af: Wys GTK+-keuses

en: _No
af: _Nee

en: _Yes
af: _Ja

en: Co_nnect
af: K_oppel

en: Connect As
af: Koppel as

en: _Anonymous
af: _Anoniem

en: Registered U_ser
af: Geregi_streerde gebruiker

en: _Username
af: Gebr_uikernaam

en: _Domain
af: _Domein

en: _Password
af: _Wagwoord

en: Forget password _immediately
af: Vergeet wagwoord _dadelik

en: Remember password until you _logout
af: Onthou wagwoord tot by _afmelding

en: Remember _forever
af: Onthou wagwoord vir _altyd

en: Unknown Application (PID %d)
af: Onbekende toepassing (PID %d)

en: Unable to end process
af: Kon nie proses beëindig nie

en: _End Process
af: B_eëindig proses

en: Cannot end process with PID %d: %s
af: Kan nie proses met PID %d beëindig nie: %s

en: Page %u
af: Bladsy %u

en: Not a valid page setup file
af: Nie 'n geldige bladsyopstellingslêer nie

en: Any Printer
af: Enige drukker

en: For portable documents
af: Vir oordraagbare dokumente

en: Margins:
     Left: %s %s
     Right: %s %s
     Top: %s %s
     Bottom: %s %s
af: Kantlyne:
     Links: %s %s
     Regs: %s %s
     Bo: %s %s
     Onder: %s %s

en: Manage Custom Sizes…
af: Bestuur pasgemaakte groottes…

en: Page Setup
af: Bladsyopstelling

en: File System Root
af: Lêerstelselwortel

en: Recent
af: Onlangs

en: Recent files
af: Onlangse lêers

en: Starred
af: Sterre

note: TODO: Rename to 'Starred files'
en: Favorite files
af: Gunsteling lêers

en: Open your personal folder
af: Open u persoonlike gids

en: Open the contents of your desktop in a folder
af: Open die inhoud van die werkskerm in 'n gids

en: Enter Location
af: Tik ligging

en: Manually enter a location
af: Tik self 'n ligging in

en: Trash
af: Asblik

en: Open the trash
af: Maak die asblik oop

en: Mount and open “%s”
af: Heg en open "%s"

en: Open the contents of the file system
af: Open die inhoud van die lêerstelsel

en: New bookmark
af: Nuwe boekmerk

en: Add a new bookmark
af: Voeg 'n nuwe boekmerk by

en: Connect to Server
af: Koppel aan bediener

en: Connect to a network server address
af: Koppel aan 'n bedieneradres op die netwerk

en: Other Locations
af: Ander liggings

en: Show other locations
af: Wys ander liggings

note: Adjust start/stop items to reflect the type of the drive
en: _Start
af: _Begin

note: start() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_SHUTDOWN is normally not used
en: _Power On
af: S_kakel aan

en: _Safely Remove Drive
af: _Verwyder skyf veilig

en: _Connect Drive
af: _Koppel skyf

en: _Disconnect Drive
af: O_ntkoppel skyf

en: _Start Multi-disk Device
af: _Begin multi-skyf-toestel

en: _Stop Multi-disk Device
af: _Stop multi-skyf-toestel

en: Unable to start “%s”
af: Kan nie “%s” begin nie

en: Unable to access “%s”
af: Kan nie toegang kry tot “%s” nie

en: This name is already taken
af: Die naam is reeds gebruik

en: Name
af: Naam

en: Unable to unmount “%s”
af: Kon nie “%s” ontheg nie

en: Unable to stop “%s”
af: Kan nie “%s” stop nie

en: Unable to eject “%s”
af: Kan nie “%s” uitskiet nie

en: Unable to eject %s
af: Kan nie %s uitskiet nie

en: Open in New _Tab
af: Open in nuwe oor_tjie

en: Open in New _Window
af: Open in nuwe _venster

en: _Add Bookmark
af: _Voeg boekmerk by

en: _Remove
af: Ve_rwyder

en: Rename…
af: Hernoem…

en: _Mount
af: _Heg

en: _Unmount
af: _Ontheg

en: _Eject
af: Ski_et uit

en: _Detect Media
af: _Bespeur media

en: Computer
af: Rekenaar

en: Searching for network locations
af: Soek tans vir netwerk liggings

en: No network locations found
af: Geen netwerk liggings gevind nie

note: if it wasn't cancelled show a dialog
en: Unable to access location
af: Kan nie toegang tot ligging kry nie

note: Restore from Cancel to Connect
en: Con_nect
af: K_oppel

note: if it wasn't cancelled show a dialog
en: Unable to unmount volume
af: Kon nie volume ontheg nie

note: Allow to cancel the operation
en: Cance_l
af: Kanse_lleer

en: _Disconnect
af: O_ntkoppel

en: _Connect
af: K_oppel

en: Unable to get remote server location
af: Nie in staat om afgeleë bediener ligging te kry nie

en: Networks
af: Netwerke

en: On This Computer
af: Op die rekenaar

note: Translators: respectively, free and total space of the drive. The plural form * should be based on the free space available. * i.e. 1 GB / 24 GB available.
en: %s / %s available | %s / %s available
af[0]: %s / %s beskikbaar
af[1]: %s / %s beskikbaar

en: Disconnect
af: Ontkoppel

en: Unmount
af: Ontheg

en: Authentication
af: Verifiëring

en: _Remember password
af: On_thou wagwoord

en: Select a filename
af: Kies 'n lêernaam

en: Not available
af: Nie beskikbaar nie

note: translators: this string is the default job title for print * jobs. %s gets replaced by the application name, %d gets replaced * by the job number.
en: %s job #%d
af: %s: taak #%d

[ctx: print operation status]
en: Initial state
af: Aanvanklike toestand

[ctx: print operation status]
en: Preparing to print
af: Berei tans voor om te druk

[ctx: print operation status]
en: Generating data
af: Genereer tans data

[ctx: print operation status]
en: Sending data
af: Stuur tans data

[ctx: print operation status]
en: Waiting
af: Wag tans

[ctx: print operation status]
en: Blocking on issue
af: Geblok tans weens probleem

[ctx: print operation status]
en: Printing
af: Druk tans

[ctx: print operation status]
en: Finished
af: Klaar

[ctx: print operation status]
en: Finished with error
af: Klaar met fout

en: Preparing %d
af: Berei tans %d voor

en: Preparing
af: Berei tans voor

en: Printing %d
af: Druk tans %d

en: Error creating print preview
af: Fout met skep van drukvoorskou

en: The most probable reason is that a temporary file could not be created.
af: Die mees waarskynlike rede is dat 'n tydelike lêer nie geskep kon word nie.

note: window
en: Print
af: Druk

en: Printer offline
af: Drukker vanlyn

en: Out of paper
af: Papier is op

note: Translators: this is a printer status.
en: Paused
af: Wagtend

en: Need user intervention
af: Benodig gebruiker se aandag

en: Custom size
af: Pasgemaakte grootte

en: No printer found
af: Geen drukker gevind nie

en: Invalid argument to CreateDC
af: Ongeldige argument na CreateDC

en: Error from StartDoc
af: Fout vanaf StartDoc

en: Not enough free memory
af: Nie genoeg beskikbare geheue nie

en: Invalid argument to PrintDlgEx
af: Ongeldige argument na PrintDlgEx

en: Invalid pointer to PrintDlgEx
af: Ongeldige wyser na PrintDlgEx

en: Invalid handle to PrintDlgEx
af: Ongeldige handvatsel na PrintDlgEx

en: Unspecified error
af: Ongespesifiseerde fout

en: Pre_view
af: _Voorskou

en: _Print
af: _Druk

en: Getting printer information failed
af: Kon nie drukkerinligting kry nie

en: Getting printer information…
af: Kry tans drukkerinligting…

note: Translators: These strings name the possible arrangements of * multiple pages on a sheet when printing (same as in gtkprintbackendcups.c) * multiple pages on a sheet when printing
en: Left to right, top to bottom
af: Links na regs, bo na onder

en: Left to right, bottom to top
af: Links na regs, onder na bo

en: Right to left, top to bottom
af: Regs na links, bo na onder

en: Right to left, bottom to top
af: Regs na links, onder na bo

en: Top to bottom, left to right
af: Bo na onder, links na regs

en: Top to bottom, right to left
af: Bo na onder, regs na links

en: Bottom to top, left to right
af: Onder na bo, links na regs

en: Bottom to top, right to left
af: Onder na bo, regs na links

en: Page Ordering
af: Bladsyvolgorde

en: Left to right
af: Links na regs

en: Right to left
af: Regs na links

en: Top to bottom
af: Bo na onder

en: Bottom to top
af: Onder na bo

en: No item for URI '%s' found
af: Geen item vir URI '%s' gevind nie

en: Untitled filter
af: Naamlose filter

en: Could not remove item
af: Kon nie item skrap nie

en: Could not clear list
af: Kon nie lys skoonmaak nie

en: Copy _Location
af: Kopieer _ligging

en: _Remove From List
af: Sk_rap vanaf lys

en: _Clear List
af: _Maak lys skoon

en: Show _Private Resources
af: Wys _privaat hulpbronne

note: we create a placeholder menuitem, to be used in case * the menu is empty. this placeholder will stay around * for the entire lifetime of the menu, and we just hide it * when it's not used. we have to do this, and do it here, * because we need a marker for the beginning of the recent * items list, so
en: No items found
af: Geen items gevind nie

en: No recently used resource found with URI '%s'
af: Geen onlangs gebruikte hulpbron gevind met URI '%s' nie

en: Unknown item
af: Onbekende item

en: Unable to find an item with URI '%s'
af: Kon nie 'n item vind met URI '%s' nie

en: Unable to move the item with URI '%s' to '%s'
af: Kon nie die item met die URI '%s' na '%s' skuif nie

en: No registered application with name '%s' for item with URI '%s' found
af: Geen geregistreerde toepassing met die naam '%s' gevind vir item met URI '%s' nie

en: Search
af: Soek

en: _Show All
af: _Vertoon alles

en: Two finger pinch
af: Twee vinger knyp

en: Two finger stretch
af: Twee vinger rek

en: Rotate clockwise
af: Roteer kloksgewys

en: Rotate counterclockwise
af: Roteer anti-kloksgewys

en: Two finger swipe left
af: Twee vinger vee links

en: Two finger swipe right
af: Twee vinger vee regs

en: Shortcuts
af: Kortpaaie

en: Search Results
af: Soekresultate

en: Search Shortcuts
af: Deursoek kortpaaie

en: No Results Found
af: Geen resultate gevind nie

en: Try a different search
af: Probeer 'n ander soektog

[ctx: switch]
note: Translators: if the "on" state label requires more than three * glyphs then use MEDIUM VERTICAL BAR (U+2759) as the text for * the state
en: ON
af: AAN

[ctx: switch]
note: Translators: if the "off" state label requires more than three * glyphs then use WHITE CIRCLE (U+25CB) as the text for the state
en: OFF
af: AF

en: LRM _Left-to-right mark
af: LRM _Links-na-regs-merk

en: RLM _Right-to-left mark
af: RLM _Regs-na-links-merk

en: LRE Left-to-right _embedding
af: LRE Links-na-regs-_inbedding

en: RLE Right-to-left e_mbedding
af: RLE Regs-na-links-i_nbedding

en: LRO Left-to-right _override
af: LRO Links-na-regs-_oorheers

en: RLO Right-to-left o_verride
af: RLO Regs-na-links-oo_rheers

en: PDF _Pop directional formatting
af: PDF _Pop rigtingformatering

en: ZWS _Zero width space
af: ZWS _Zero wydte spasie

en: ZWJ Zero width _joiner
af: ZWJ Zero wydte _samesmelter

en: ZWNJ Zero width _non-joiner
af: ZWNJ Zero wydte _nie-samesmelter

en: Adjusts the volume
af: Stel die volume

en: Muted
af: Uitgedoof

en: Full Volume
af: Vol volume

[ctx: volume percentage]
note: Translators: this is the percentage of the current volume, * as used in the tooltip, eg. "49 %". * Translate the "%d" to "%Id" if you want to use localised digits, * or otherwise translate the "%d" to "%d".
en: %d %%
af: %d%%

en: Move
af: Skuif

en: Resize
af: Hervergroot

en: Always on Top
af: Altyd bo-op

en: Do you want to use GTK+ Inspector?
af: Wil u die GTK+-inspekteur gebruik?

en: GTK+ Inspector is an interactive debugger that lets you explore and modify the internals of any GTK+ application. Using it may cause the application to break or crash.
af: Die GTK+-inspekteur is 'n interaktiewe ontfouter wat help om die interne werking van enige GTK+-toepassing te ontdek en verander. Die gebruik daarvan kan die toepassing laat breek of omval.

en: Don't show this message again
af: Moenie weer dié boodskap wys nie

en: Activate
af: Aktiveer

en: State
af: Status

en: Prefix
af: Voorvoegsel

en: Enabled
af: Geaktiveer

en: You can type here any CSS rule recognized by GTK+.
af: Tik hier enige CSS-reël wat deur GTK+ herken word.

en: CSS Property
af: CSS Eienskap

en: Value
af: Waarde

en: Show data
af: Vertoon data

[ctx: GL version]
en: None
af: Geen

[ctx: GL vendor]
en: None
af: Geen

en: GTK+ Version
af: GTK-Weergawe

en: GDK Backend
af: GDK-Agterkant

en: Display
af: Skerm

en: RGBA visual
af: RGBA visueel

en: Composited
af: Saamgestel

en: GL Version
af: GL-Weergawe

en: GL Vendor
af: GL-Verkoper

[ctx: event phase]
en: None
af: Geen

[ctx: event phase]
en: Capture
af: Afneem

[ctx: event phase]
en: Bubble
af: Borrel

[ctx: event phase]
en: Target
af: Teiken

en: Unnamed section
af: Onbenoemde afdeling

en: Label
af: Etiket

en: Action
af: Aksie

en: Target
af: Teiken

en: Icon
af: Ikoon

en: Address
af: Adres

en: Reference count
af: Verwysingstelling

en: Buildable ID
af: Boubare ID

en: Default Widget
af: Verstek koppelvlakgeriefie

en: Properties
af: Eienskappe

en: Focus Widget
af: Fokus koppelvlakgeriefie

en: Allocation
af: Toekenning

en: Baseline
af: Basislyn

en: Frame rate
af: Raampietempo

en: Object
af: Voorwerp

en: Pointer: %p
af: Wyser: %p

[ctx: type name]
en: Unknown
af: Onbekend

en: Object: %p (%s)
af: Voorwerp: %p (%s)

en: Uneditable property type: %s
af: Onredigeerbare eienskaptipe: %s

en: Column:
af: Kolom:

[ctx: property name]
en: None
af: Geen

en: Defined at: %p (%s)
af: Gedefinieer by: %p (%s)

en: inverted
af: omgekeerd

en: bidirectional, inverted
af: tweerigting, omgekeerd

en: bidirectional
af: tweerigting

en: Binding:
af: Bindend:

en: Setting:
af: Instelling:

en: Source:
af: Bron:

en: Reset
af: Stel terug

en: Default
af: Verstek

en: Theme
af: Tema

en: Property
af: Eienskap

en: Type
af: Tipe

en: Attribute
af: Kenmerk

en: Defined At
af: Gedefinieer by

en: Path
af: Pad

en: Count
af: Aantal

en: Size
af: Grootte

en: Name:
af: Naam:

en: Type:
af: Tipe:

en: Size:
af: Grootte:

en: Selector
af: Kieser

en: Yes
af: Ja

en: Signal
af: Sein

en: Connected
af: Gekoppel

en: Ignore hidden
af: Ignoreer versteektes

en: Mode
af: Modus

[ctx: sizegroup mode]
en: None
af: Geen

[ctx: sizegroup mode]
en: Horizontal
af: Horisontaal

[ctx: sizegroup mode]
en: Vertical
af: Vertikaal

[ctx: sizegroup mode]
en: Both
af: Beide

en: Cumulative 1
af: Kumulatief 1

en: Cumulative 2
af: Kumulatief 2

en: Cumulative
af: Kumulatief

en: GTK+ Theme
af: GTK+ Tema

en: Dark Variant
af: Donker variant

en: Cursor Theme
af: Wyser tema

en: Cursor Size
af: Wyser grootte

en: Icon Theme
af: Ikoon tema

en: Font
af: Lettertipe

en: Font Scale
af: Lettertipeskaal

en: Text Direction
af: Teks rigting

en: Left-to-Right
af: Links na regs

en: Right-to-Left
af: Regs na links

en: Window scaling
af: Vensterskalleering

en: Animations
af: Animasies

en: Similar
af: Soortgelyk

en: Image
af: Beeld

en: Recording
af: Neem op

en: Simulate touchscreen
af: Simuleer raakskerm

en: When needed
af: Soos benodig

en: Always
af: Altyd

en: Disabled
af: Gedeaktiveer

en: Software Surfaces
af: Sagteware oppervlaktes

en: Select an Object
af: Kies 'n voorwerp

en: Show Details
af: Vertoon besonderhede

en: Show all Objects
af: Vertoon alle voorwerpe

en: Collect Statistics
af: Versamel statistieke

en: Show all Resources
af: Vertoon alle hulpbronne

en: Clear log
af: Maak joernaal skoon

en: Miscellaneous
af: Allerlei

en: Signals
af: Seine

en: Actions
af: Aksies

en: Gestures
af: Gebare

en: Magnifier
af: Vergrootglas

en: Objects
af: Voorwerpe

en: Statistics
af: Statistieke

en: Resources
af: Hulpbronne

en: Visual
af: Visueel

en: General
af: Algemeen

[ctx: paper size]
en: A3 Extra
af: A3-ekstra

[ctx: paper size]
en: A4 Extra
af: A4-ekstra

[ctx: paper size]
en: A4 Tab
af: A4-oortjie

[ctx: paper size]
en: A5 Extra
af: A5-ekstra

[ctx: paper size]
en: B5 Extra
af: B5-ekstra

[ctx: paper size]
en: DL Envelope
af: DL-koevert

[ctx: paper size]
en: Choukei 2 Envelope
af: Choukei 2-koevert

[ctx: paper size]
en: Choukei 3 Envelope
af: Choukei 3-koevert

[ctx: paper size]
en: Choukei 4 Envelope
af: Choukei 4-koevert

[ctx: paper size]
en: Choukei 40 Envelope
af: Choukei 40-koevert

[ctx: paper size]
en: hagaki (postcard)
af: hagaki (poskaart)

[ctx: paper size]
en: kahu Envelope
af: kahu-koevert

[ctx: paper size]
en: kaku2 Envelope
af: kahu2-koevert

[ctx: paper size]
en: kaku3 Envelope
af: kahu3-koevert

[ctx: paper size]
en: kaku4 Envelope
af: kahu4-koevert

[ctx: paper size]
en: kaku5 Envelope
af: kahu5-koevert

[ctx: paper size]
en: kaku7 Envelope
af: kahu7-koevert

[ctx: paper size]
en: kaku8 Envelope
af: kahu8-koevert

[ctx: paper size]
en: oufuku (reply postcard)
af: oufuku (antwoord poskaart)

[ctx: paper size]
en: you4 Envelope
af: you4-koevert

[ctx: paper size]
en: you6 Envelope
af: you6-koevert

[ctx: paper size]
en: 6×9 Envelope
af: 6×9-koevert

[ctx: paper size]
en: 7×9 Envelope
af: 7×9-koevert

[ctx: paper size]
en: 8×10 Envelope
af: 8×10-koevert

[ctx: paper size]
en: 9×11 Envelope
af: 9×11-koevert

[ctx: paper size]
en: 9×12 Envelope
af: 9×12-koevert

[ctx: paper size]
en: a2 Envelope
af: a2-koevert

[ctx: paper size]
en: c5 Envelope
af: c5-koevert

[ctx: paper size]
en: European edp
af: Europese edp

[ctx: paper size]
en: Executive
af: Uitvoerende

[ctx: paper size]
en: Fan-Fold European
af: Fan-Fold Europees

[ctx: paper size]
en: Fan-Fold US
af: Fan-Fold VS

[ctx: paper size]
en: Fan-Fold German Legal
af: Fan-Fold Duits wettig

[ctx: paper size]
en: Government Legal
af: Regerings wettig

[ctx: paper size]
en: Government Letter
af: Regerings brief

[ctx: paper size]
en: Index 3×5
af: Indeks 3×5

[ctx: paper size]
en: Index 4×6 (postcard)
af: Indeks 4×6 (poskaart)

[ctx: paper size]
en: Index 4×6 ext
af: Indeks 4×6 ext

[ctx: paper size]
en: Index 5×8
af: Indeks 5×8

[ctx: paper size]
en: Invoice
af: Faktuur

[ctx: paper size]
en: Tabloid
af: Poniekoerant

[ctx: paper size]
en: US Legal
af: VS wettig

[ctx: paper size]
en: US Legal Extra
af: VS wettig ekstra

[ctx: paper size]
en: US Letter
af: VS brief

[ctx: paper size]
en: US Letter Extra
af: VS brief ekstra

[ctx: paper size]
en: US Letter Plus
af: US brief plus

[ctx: paper size]
en: Monarch Envelope
af: Monarch-koevert

[ctx: paper size]
en: #10 Envelope
af: #10-koevert

[ctx: paper size]
en: #11 Envelope
af: #11-koevert

[ctx: paper size]
en: #12 Envelope
af: #12-koevert

[ctx: paper size]
en: #14 Envelope
af: #14-koevert

[ctx: paper size]
en: #9 Envelope
af: #9-koevert

[ctx: paper size]
en: Personal Envelope
af: Persoonlike koevert

[ctx: paper size]
en: Wide Format
af: Wye formaat

[ctx: paper size]
en: Photo L
af: Foto L

[ctx: paper size]
en: Invite Envelope
af: Uitnodigingskoevert

[ctx: paper size]
en: Italian Envelope
af: Italiaanse koevert

[ctx: paper size]
en: Large Photo
af: Groot foto

[ctx: paper size]
en: Medium Photo
af: Medium foto

[ctx: paper size]
en: Postfix Envelope
af: Postfix-koevert

[ctx: paper size]
en: Small Photo
af: Klein foto

[ctx: paper size]
en: Wide Photo
af: Wye foto

[ctx: paper size]
en: prc1 Envelope
af: prc1-koevert

[ctx: paper size]
en: prc10 Envelope
af: prc10-koevert

[ctx: paper size]
en: prc2 Envelope
af: prc2-koevert

[ctx: paper size]
en: prc3 Envelope
af: prc3-koevert

[ctx: paper size]
en: prc4 Envelope
af: prc4-koevert

[ctx: paper size]
en: prc5 Envelope
af: prc5-koevert

[ctx: paper size]
en: prc6 Envelope
af: prc6-koevert

[ctx: paper size]
en: prc7 Envelope
af: prc7-koevert

[ctx: paper size]
en: prc8 Envelope
af: prc8-koevert

[ctx: paper size]
en: prc9 Envelope
af: prc9-koevert

en: About
af: Aangaande

en: Credits
af: Bedankings

en: _View All Applications
af: _Vind alle toepassings

en: _Find New Applications
af: _Vind nuwe toepassings

en: No applications found.
af: Geen toepassings gevind nie.

note: used for the application menu on MacOS
en: Preferences
af: Voorkeure

note: used for the application menu on MacOS
en: Services
af: Dienste

note: used for the application menu on MacOS.  %s is replaced with the application name.
en: Hide %s
af: Versteek %s

note: used for the application menu on MacOS
en: Hide Others
af: Versteek ander

note: used for the application menu on MacOS
en: Show All
af: Vertoon almal

note: used for the application menu on MacOS.  %s is replaced with the application name.
en: Quit %s
af: Sluit %s

en: _Next
af: Vo_lgende

en: _Back
af: _Terug

en: _Finish
af: Klaa_r

en: Select a Color
af: Kies 'n kleur

en: Color Name
af: Kleurnaam

en: Alpha
af: Alfa

[ctx: Color channel]
en: H
af: T

en: Hue
af: Tint

[ctx: Color Channel]
en: S
af: V

[ctx: Color Channel]
en: V
af: W

en: Saturation
af: Versadiging

en: Smileys & People
af: Glimlagge en mense

en: Body & Clothing
af: Liggaam en klere

en: Animals & Nature
af: Diere en natuur

en: Food & Drink
af: Kos en drank

en: Travel & Places
af: Reis en plekke

en: Activities
af: Aktiwiteite

[ctx: emoji category]
en: Objects
af: Voorwerpe

en: Symbols
af: Simbole

en: Flags
af: Vlae

en: Create Folder
af: Nuwe gids

en: Files
af: Lêers

en: Remote location — only searching the current folder
af: Afgeleë ligging — soek slegs in die huidige gids

en: Folder Name
af: _Gidsnaam

en: _Create
af: _Skep

en: Select Font
af: Kies lettertipe

en: Search font name
af: Deursoek lettertipename

en: Font Family
af: Lettertipe-familie

en: Preview text
af: Voorskou teks

en: No Fonts Found
af: Geen lettertipes gevind nie

en: _Format for:
af: _Formateer vir:

en: _Paper size:
af: _Papiergrootte:

en: _Orientation:
af: _Oriëntasie:

en: Portrait
af: Portret

en: Reverse portrait
af: Omgekeerde portret

en: Landscape
af: Landskap

en: Reverse landscape
af: Omgekeerde landskap

en: Down Path
af: Roete af

en: Up Path
af: Roete op

en: Server Addresses
af: Bedieneradres

en: Server addresses are made up of a protocol prefix and an address. Examples:
af: Bedieneradresse bestaan uit 'n protokol voorvoegsel en 'n adres. Voorbeelde:

en: Available Protocols
af: Beskikbare protokolle

en: File Transfer Protocol
af: Lêer oordrag protokol

en: Network File System
af: Netwerk lêerstelsel

en: SSH File Transfer Protocol
af: SSH lêer oordrag protokol

note: Translators: Server as any successfully connected network address
en: No recent servers found
af: Geen onlangse bedieners gevind nie

en: Recent Servers
af: Onlangse bedieners

en: No results found
af: Geen resultate gevind nie

en: Connect to _Server
af: Koppel aan _bediener

en: Enter server address…
af: Voer bedieneradres in…

en: Printer
af: Drukker

en: Range
af: Omvang

en: _All Pages
af: _Alle bladsye

en: C_urrent Page
af: H_uidige bladsy

en: Se_lection
af: Se_leksie

en: Pag_es:
af: Bladsy_e:

en: Specify one or more page ranges,
     e.g. 1–3, 7, 11
af: Spesifiseer een of meer bladsyomvange,
     bv. 1-3,7,11

en: Pages
af: Bladsye

en: Copies
af: Kopieë

en: Copie_s:
af: Kopi_eë:

en: C_ollate
af: Ins_orteer

en: _Reverse
af: Agterstevoo_r

en: Layout
af: Uitleg

en: T_wo-sided:
af: _Albei kante:

en: Pages per _side:
af: Bladsye per _kant:

en: Page or_dering:
af: Bladsy_volgorde:

en: _Only print:
af: _Druk slegs:

en: All sheets
af: Alle bladsye

en: Even sheets
af: Ewe bladsye

en: Odd sheets
af: Onewe bladsye

en: Sc_ale:
af: Sk_aal:

en: Paper
af: Papier

en: Paper _type:
af: Papier_tipe:

en: Paper _source:
af: Papier_bron:

en: Output t_ray:
af: Afvoer_rakkie:

en: Or_ientation:
af: Or_iëntasie:

en: Job Details
af: Taakdetail

en: Pri_ority:
af: Pri_oriteit:

en: _Billing info:
af: _Betaalinligting:

en: Print Document
af: Druk dokument

note: this is one of the choices for the print at option in the print dialog
en: _Now
af: _Nou

note: this is one of the choices for the print at option in the print dialog. It also serves as the label for an entry that allows the user to enter a time.
en: A_t:
af: _Om:

note: Ability to parse the am/pm format depends on actual locale. You can remove the am/pm values below for your locale if they are not supported.
en: Specify the time of print,
     e.g. 15∶30, 2∶35 pm, 14∶15∶20, 11∶46∶30 am, 4 pm
af: Spesifiseer die druktyd,
     bv. 15∶30, 2∶35 nm, 14∶15∶20, 11∶46∶30 vm, 4 nm

en: Time of print
af: Druktyd

note: this is one of the choices for the print at option in the print dialog. It means that the print job will not be printed until it explicitly gets 'released'.
en: On _hold
af: _Later

en: Hold the job until it is explicitly released
af: Hou die taak totdat dit eksplisiet vrygestel word

en: Add Cover Page
af: Voeg dekblad by

note: this is the label used for the option in the print dialog that controls the front cover page.
en: Be_fore:
af: _Voor:

note: this is the label used for the option in the print dialog that controls the back cover page.
en: _After:
af: _Ná:

en: Job
af: Taak

note: This will appear as a tab label in the print dialog.
en: Image Quality
af: Beeldkwaliteit

note: This will appear as a tab label in the print dialog.
en: Color
af: Kleur

note: This will appear as a tab label in the print dialog. It's a typographical term, as in "Binding and finishing"
en: Finishing
af: Afwerking

en: Advanced
af: Gevorderd

en: Some of the settings in the dialog conflict
af: Sommige instellings weerspreek mekaar

en: Select which type of documents are shown
af: Kies watter dokumenttipes gewys word

en: Turns volume up or down
af: Draai die volume harder of sagter

en: Volume Up
af: Volume harder

en: Increases the volume
af: Vermeerder die volume

en: Volume Down
af: Volume sagter

en: Decreases the volume
af: Verminder die volume

en: Failed to write header
af: Kon nie kop skryf nie

en: Failed to write hash table
af: Kon nie hutstabel skryf nie

en: Failed to write folder index
af: Kon nie gidsindeks skryf nie

en: Failed to rewrite header
af: Kon nie kop herskryf nie

en: Failed to open file %s : %s
af: Kon nie lêer '%s' open nie: %s

en: Failed to write cache file: %s
af: Kon nie kaslêer skryf nie: %s

en: The generated cache was invalid.
af: Die gegenereerde kas was ongeldig.

en: Could not rename %s to %s: %s, removing %s then.
af: Kon nie %s hernoem na %s nie: %s, verwyder nou maar %s.

en: Could not rename %s to %s: %s
af: Kon nie %s hernoem na %s nie: %s

en: Could not rename %s back to %s: %s.
af: Kon nie %s terug hernoem na %s nie: %s.

en: Cache file created successfully.
af: Kaslêer suksesvol geskep.

en: Overwrite an existing cache, even if up to date
af: Oorskryf 'n bestaande kas, selfs as dit op datum is

en: Don't check for the existence of index.theme
af: Moenie kontroleer vir die bestaan van index.theme nie

en: Don't include image data in the cache
af: Moenie beelddata insluit in die kas nie

en: Include image data in the cache
af: Sluit beelddata in by die kas

en: Output a C header file
af: Afvoer van die C koplêer

en: Turn off verbose output
af: Skakel spraaksame afvoer af

en: Validate existing icon cache
af: Valideer bestaande ikoonkas

en: File not found: %s
af: Lêer nie gevind nie: %s

en: Not a valid icon cache: %s
af: Nie 'n geldige ikoonkas nie: %s

en: No theme index file.
af: Geen indekslêer vir tema nie.

en: No theme index file in '%s'.
    If you really want to create an icon cache here, use --ignore-theme-index.
af: Geen indekslêer vir tema in '%s' nie.
    As u definitief 'n ikoonkas hier wil skep, gebruik --ignore-theme-index.

[ctx: input method menu]
note: ID
en: Amharic (EZ+)
af: Amharies (EZ+)

[ctx: input menthod menu]
note: ID
en: Cyrillic (Transliterated)
af: Cyrillies (getranslitereer)

[ctx: input method menu]
note: ID
en: Inuktitut (Transliterated)
af: Inuktitut (getranslitereer)

[ctx: input method menu]
note: ID
en: Tigrigna-Eritrean (EZ+)
af: Tigrinya-Eritrees (EZ+)

[ctx: input method menu]
note: ID
en: Tigrigna-Ethiopian (EZ+)
af: Tigrinya-Ethiopies (EZ+)

[ctx: input method menu]
note: ID
en: Vietnamese (VIQR)
af: Viëtnamees (VIQR)

[ctx: input method menu]
note: ID
en: X Input Method
af: X-toevoermetode

note: Translators: The printer status is online, i.e. it is * ready to print.
en: Online
af: Aanlyn

note: Translators: The printer is offline.
en: Offline
af: Vanlyn

note: We shouldn't get here because the query omits dormant * printers by default. Translators: Printer has been offline for a long time.
en: Dormant
af: Rustend

note: How many document pages to go onto one side of paper.
en: Pages per _sheet:
af: Bladsye per _vel:

en: Username:
af: Gebruikernaam:

en: Password:
af: Wagwoord:

en: Authentication is required to print document “%s” on printer %s
af: Verifiëring word benodig om dokument "%s" op drukker %s te druk

en: Authentication is required to print a document on %s
af: Verifiëring word benodig om 'n dokument op %s te druk

en: Authentication is required to get attributes of job “%s”
af: Verifiëring word benodig om die eienskappe van taak "%s" te kry

en: Authentication is required to get attributes of a job
af: Verifiëring word benodig om die kenmerke van 'n taak te kry

en: Authentication is required to get attributes of printer %s
af: Verifiëring word benodig om die kenmerke van drukker %s te kry

en: Authentication is required to get attributes of a printer
af: Verifiëring word benodig om die kenmerke van 'n drukker te kry

en: Authentication is required to get default printer of %s
af: Verifiëring word benodig om die verstek drukker van %s te kry

en: Authentication is required to get printers from %s
af: Verifiëring word benodig om die drukkers van %s te kry

en: Authentication is required to get a file from %s
af: Verifiëring word benodig om die lêer van %s te kry

en: Authentication is required on %s
af: Verifiëring word op %s benodig

en: Domain:
af: Domein:

en: Authentication is required to print document “%s”
af: Verifiëring word benodig om dokument "%s" te druk

en: Authentication is required to print this document on printer %s
af: Verifiëring word benodig om die dokument op drukker %s te druk

en: Authentication is required to print this document
af: Verifiëring word benodig om die dokument te druk

en: Printer “%s” is low on toner.
af: Die drukker “%s” se poeierink is min.

en: Printer “%s” has no toner left.
af: Die drukker “%s” se poeierink is op.

note: Translators: "Developer" like on photo development context
en: Printer “%s” is low on developer.
af: Die drukker “%s” se foto-ontwikkelaar is min.

note: Translators: "Developer" like on photo development context
en: Printer “%s” is out of developer.
af: Die drukker “%s” se foto-ontwikkelaar is op.

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Printer “%s” is low on at least one marker supply.
af: Ten minste een van drukker “%s” se kleure is min.

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Printer “%s” is out of at least one marker supply.
af: Ten minste een van drukker “%s” se kleure is op.

en: The cover is open on printer “%s”.
af: Die deksel is oop op drukker “%s”.

en: The door is open on printer “%s”.
af: Die deur is oop op drukker “%s”.

en: Printer “%s” is low on paper.
af: Die drukker “%s” se papier is min.

en: Printer “%s” is out of paper.
af: Die drukker “%s” se papier is op.

en: Printer “%s” is currently offline.
af: Die drukker “%s” is tans vanlyn.

en: There is a problem on printer “%s”.
af: Daar is 'n probleem by drukker “%s”.

note: Translators: this is a printer status.
en: Paused; Rejecting Jobs
af: Wagtend; weier tans take

note: Translators: this is a printer status.
en: Rejecting Jobs
af: Weier tans take

[ctx: printing option]
en: Two Sided
af: Albei kante

[ctx: printing option]
en: Paper Type
af: Papiertipe

[ctx: printing option]
en: Paper Source
af: Papierbron

[ctx: printing option]
en: Output Tray
af: Afvoerrakkie

[ctx: printing option]
en: Resolution
af: Resolusie

[ctx: printing option]
en: GhostScript pre-filtering
af: GhostScript-voor-filtrering

[ctx: printing option value]
en: One Sided
af: Een kant

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Long Edge (Standard)
af: Lang kant (standaard)

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Short Edge (Flip)
af: Kort kant (swaai om)

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "Paper Source"
en: Auto Select
af: Kies outomaties

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "Paper Source" Translators: this is an option of "Resolution"
en: Printer Default
af: Drukker se verstek

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Embed GhostScript fonts only
af: Bed slegs GhostScript-lettertipes in

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 1
af: Skakel om na PS-vlak 1

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 2
af: Skakel om na PS-vlak 2

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: No pre-filtering
af: Geen filtrering vooraf nie

[ctx: printing option group]
note: Translators: "Miscellaneous" is the label for a button, that opens up an extra panel of settings in a print dialog.
en: Miscellaneous
af: Allerlei

[ctx: sides]
en: One Sided
af: Een kant

[ctx: sides]
note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Long Edge (Standard)
af: Lang kant (standaard)

[ctx: sides]
note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Short Edge (Flip)
af: Kort kant (swaai om)

[ctx: output-bin]
note: Translators: Top output bin
en: Top Bin
af: Boonste drom

[ctx: output-bin]
note: Translators: Bottom output bin
en: Bottom Bin
af: Onderste drom

[ctx: output-bin]
note: Translators: Side output bin
en: Side Bin
af: Kant drom

[ctx: output-bin]
note: Translators: Left output bin
en: Left Bin
af: Linker drom

[ctx: output-bin]
note: Translators: Right output bin
en: Right Bin
af: Regter drom

[ctx: output-bin]
note: Translators: Rear output bin
en: Rear Bin
af: Agterste drom

[ctx: output-bin]
note: Translators: Large capacity output bin
en: Large Capacity Bin
af: Groot drom kapasiteit

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output mailbox number %d
en: Mailbox %d
af: Posbus %d

[ctx: output-bin]
note: Translators: Private mailbox
en: My Mailbox
af: My posbus

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output tray number %d
en: Tray %d
af: Rak %d

en: Printer Default
af: Drukker se verstek

note: Translators: These strings name the possible values of the * job priority option in the print dialog
en: Urgent
af: Dringend

en: High
af: Hoog

en: Low
af: Laag

note: Translators, this string is used to label the job priority option * in the print dialog
en: Job Priority
af: Taakprioriteit

note: Translators, this string is used to label the billing info entry * in the print dialog
en: Billing Info
af: Betaalinligting

[ctx: cover page]
en: None
af: Geen

[ctx: cover page]
en: Classified
af: Geklassifiseerd

[ctx: cover page]
en: Confidential
af: Konfidensieel

[ctx: cover page]
en: Secret
af: Geheim

[ctx: cover page]
en: Standard
af: Standaard

[ctx: cover page]
en: Top Secret
af: Hoogs geheim

[ctx: cover page]
en: Unclassified
af: Ongeklassifiseerd

[ctx: printer option]
note: Translators, this string is used to label the pages-per-sheet option * in the print dialog
en: Pages per Sheet
af: Bladsye per vel

[ctx: printer option]
note: Translators, this string is used to label the option in the print * dialog that controls in what order multiple pages are arranged
en: Page Ordering
af: Bladsyvolgorde

[ctx: printer option]
note: Translators, this is the label used for the option in the print * dialog that controls the front cover page.
en: Before
af: Voor

[ctx: printer option]
note: Translators, this is the label used for the option in the print * dialog that controls the back cover page.
en: After
af: Ná

[ctx: printer option]
note: Translators: this is the name of the option that controls when * a print job is printed. Possible values are 'now', a specified time, * or 'on hold'
en: Print at
af: Druk om

[ctx: printer option]
note: Translators: this is the name of the option that allows the user * to specify a time when a print job will be printed.
en: Print at time
af: Druk om tyd

note: Translators: this format is used to display a custom * paper size. The two placeholders are replaced with * the width and height in points. E.g: "Custom * 230.4x142.9"
en: Custom %s×%s
af: Eie %s×%s

[ctx: printer option]
en: Printer Profile
af: Drukkerprofiel

[ctx: printer option value]
note: TRANSLATORS: this is when color profile information is unavailable
en: Unavailable
af: Nie beskikbaar nie

note: TRANSLATORS: when we're running an old CUPS, and * it hasn't registered the device with colord
en: Color management unavailable
af: Kleurbestuur nie beskikbaar nie

note: TRANSLATORS: when there is no color profile available
en: No profile available
af: Geen profiel beskikbaar nie

note: TRANSLATORS: when the color profile has no title
en: Unspecified profile
af: Ongespesifiseerde profiel

en: output
af: afvoer

en: Print to File
af: Druk na lêer

en: File
af: Lêer

en: _Output format
af: Afv_oerformaat

en: Print to LPR
af: Druk na LPR

en: Pages Per Sheet
af: Bladsye per vel

en: Command Line
af: Opdraglyn

note: SUN_BRANDING
en: printer offline
af: drukker vanlyn

note: SUN_BRANDING
en: ready to print
af: gereed om te druk

note: SUN_BRANDING
en: processing job
af: verwerk tans taak

note: SUN_BRANDING
en: paused
af: wagtend

note: SUN_BRANDING
en: unknown
af: onbekend

note: default filename used for print-to-test
en: test-output.%s
af: toets-afvoer.%s

en: Print to Test Printer
af: Druk na toetsdrukker
