gtk+ master - en to sl_SI translation catalogue (1594 entries)

en: No compatible formats to transfer contents of content provider.
sl_SI: Ni združljivih zapisov za prenos vsebine ponudnika vsebine.

en: No compatible transfer format found
sl_SI: Ni najdenega skladnega zapisa za prenos.

en: Broadway display type not supported: %s
sl_SI: Zaslon vrste Broadway ni podprt: %s

en: This clipboard cannot store data.
sl_SI: V tem odložišču ni mogoče shranjevati podatkov.

en: Cannot read from empty clipboard.
sl_SI: Ni mogoče brati iz praznega odložišča.

en: No compatible formats to transfer clipboard contents.
sl_SI: Ni skladnih zapisov za prenos vsebine odložišča.

en: cicp: Unspecified parameters not supported
sl_SI: cicp: nedoločeni parametri niso podprti

en: cicp: Transfer function %u not supported
sl_SI: cicp: funkcija prenosa %u ni podprta

en: cicp: Color primaries %u not supported
sl_SI: cicp: Primarne barve %u niso podprte

en: cicp: Matrix coefficients %u, %s not supported
sl_SI: cicp: Koeficienti matrike %u, %s niso podprti

en: Cannot provide contents as “%s”
sl_SI: Ni mogoče določiti vsebine kot »%s«.

en: Cannot provide contents as %s
sl_SI: Ni mogoče določiti vsebine kot %s.

en: The current backend does not support OpenGL
sl_SI: Trenutno zagnan ozadnji program ne podpira OpenGL

en: Vulkan support disabled via GDK_DISABLE
sl_SI: Podpora Vulkan je onemogočena z GDK_DISABLE

en: OpenGL support disabled via GDK_DISABLE
sl_SI: Podpora OpenGL je onemogočena z GDK_DISABLE

en: No EGL configuration available
sl_SI: Nastavitve EGL niso na voljo

en: Failed to get EGL configurations
sl_SI: Pridobivanje nastavitev EGL je sodletelo

en: No EGL configuration with required features found
sl_SI: Ni mogoče najti nastavitev EGL za zahtevane možnosti

en: No perfect EGL configuration found
sl_SI: Nastavitve EGL ni mogoče najti

en: EGL implementation is missing extension %s | EGL implementation is missing %2$d extensions: %1$s
sl_SI[0]: Vstavku EGL manjka %2$d razširitev: %1$s
sl_SI[1]: Vstavku EGL manjka %2$d razširitev: %1$s
sl_SI[2]: Vstavku EGL manjkata %2$d razširitvi: %1$s
sl_SI[3]: Vstavku EGL manjkajo %2$d razširitve: %1$s

en: libEGL not available in this sandbox
sl_SI: Sandbox ne podpira knjižnice libEGL

en: libEGL not available
sl_SI: Knjižnica libEL ni na voljo

en: Failed to create EGL display
sl_SI: Ustvarjanje zaslona EGL je sodletelo

en: Could not initialize EGL display
sl_SI: Ni mogoče začeti zaslona EGL

en: EGL version %d.%d is too old. GTK requires %d.%d
sl_SI: Različica EGL %d.%d je prestara, Oklje GTK zahteva različico %d.%d

en: Drag’n’drop from other applications is not supported.
sl_SI: Funkcija Poteg/Spust iz drugih programov ni podprta.

en: No compatible formats to transfer contents.
sl_SI: Ni skladnih zapisov za prenos vsebine.

en: No GL API allowed.
sl_SI: API GL ni dovoljen.

en: Unable to create a GL context
sl_SI: Ni mogoče ustvariti vsebine GL

en: OpenGL ES API disabled via GDK_DISABLE
sl_SI: Podpora OpenGL ES API je onemogočena z GDK_DISABLE

en: OpenGL API disabled via GDK_DISABLE
sl_SI: Podpora OpenGL API je onemogočena z GDK_DISABLE

en: Application does not support %s API
sl_SI: Program ne podpira vmesnika API %s

note: translators: This is about OpenGL backend names, like * "Trying to use X11 GLX, but EGL is already in use"
en: Trying to use %s, but %s is already in use
sl_SI: Podana je zahteva za uporabo %s, a je %s že v uporabi.

en: Trying to use %s, but it is disabled via GDK_DISABLE
sl_SI: Poskus uporabe %s, vendar je onemogočeno prek GDK_DISABLE

en: Unknown image format.
sl_SI: Neznan zapis slike.

[ctx: keyboard label]
note: * Translators, the strings in the 'keyboard label' context are * display names for keyboard keys. Some of them have prefixes like * XF86 or ISO_ - these should be removed in the translation. Similarly, * underscores should be replaced by spaces. The prefix 'KP_' stands * for 'key pad' and you may wa
en: BackSpace
sl_SI: Povratna tipka

[ctx: keyboard label]
en: Tab
sl_SI: Tabulator

[ctx: keyboard label]
en: Return
sl_SI: Vnosna tipka

[ctx: keyboard label]
en: Pause
sl_SI: Premor

[ctx: keyboard label]
en: Scroll_Lock
sl_SI: Zaklep drsnika

[ctx: keyboard label]
en: Sys_Req
sl_SI: Sys Req

[ctx: keyboard label]
en: Escape
sl_SI: Ubežna tipka

[ctx: keyboard label]
en: Multi_key
sl_SI: Tipka Multi

[ctx: keyboard label]
en: Home
sl_SI: Začetek

[ctx: keyboard label]
en: Left
sl_SI: Levo

[ctx: keyboard label]
en: Up
sl_SI: Gor

[ctx: keyboard label]
en: Right
sl_SI: Desno

[ctx: keyboard label]
en: Down
sl_SI: Dol

[ctx: keyboard label]
en: Page_Up
sl_SI: Stran višje

[ctx: keyboard label]
en: Page_Down
sl_SI: Stran nižje

[ctx: keyboard label]
en: End
sl_SI: Konec

[ctx: keyboard label]
en: Print
sl_SI: Natisni

[ctx: keyboard label]
en: Insert
sl_SI: Vstavljavka

[ctx: keyboard label]
en: Num_Lock
sl_SI: Zaklep številčnice

[ctx: keyboard label]
note: Translators: KP_ means 'key pad' here
en: KP_Space
sl_SI: Preslednica (številska tipkovnica)

[ctx: keyboard label]
en: KP_Tab
sl_SI: Tabulator (številska tipkovnica)

[ctx: keyboard label]
en: KP_Enter
sl_SI: Vnosna tipka (številska tipkovnica)

[ctx: keyboard label]
en: KP_Home
sl_SI: Začetek (številska tipkovnica)

[ctx: keyboard label]
en: KP_Left
sl_SI: Levo (številska tipkovnica)

[ctx: keyboard label]
en: KP_Up
sl_SI: Gor (številska tipkovnica)

[ctx: keyboard label]
en: KP_Right
sl_SI: Desno (številska tipkovnica)

[ctx: keyboard label]
en: KP_Down
sl_SI: Dol (številska tipkovnica)

[ctx: keyboard label]
en: KP_Page_Up
sl_SI: Stran višje (številska tipkovnica)

[ctx: keyboard label]
en: KP_Prior
sl_SI: Prior (številska tipkovnica)

[ctx: keyboard label]
en: KP_Page_Down
sl_SI: Stran nižje (številska tipkovnica)

[ctx: keyboard label]
en: KP_Next
sl_SI: Next (številska tipkovnica)

[ctx: keyboard label]
en: KP_End
sl_SI: Konec (številska tipkovnica)

[ctx: keyboard label]
en: KP_Begin
sl_SI: Begin (številska tipkovnica)

[ctx: keyboard label]
en: KP_Insert
sl_SI: Vstavljalka (številska tipkovnica)

[ctx: keyboard label]
en: KP_Delete
sl_SI: Izbriši (številska tipkovnica)

[ctx: keyboard label]
en: Delete
sl_SI: Izbriši

[ctx: keyboard label]
en: MonBrightnessUp
sl_SI: Povečaj svetlost

[ctx: keyboard label]
en: MonBrightnessDown
sl_SI: Zmanjšaj svetlost

[ctx: keyboard label]
en: KbdBrightnessUp
sl_SI: Povečaj svetlost

[ctx: keyboard label]
en: KbdBrightnessDown
sl_SI: Zmanjšaj svetlost

[ctx: keyboard label]
en: AudioMute
sl_SI: Utišaj

[ctx: keyboard label]
en: AudioMicMute
sl_SI: Utišaj

[ctx: keyboard label]
en: AudioLowerVolume
sl_SI: Zmanjšaj glasnost

[ctx: keyboard label]
en: AudioRaiseVolume
sl_SI: Povečaj glasnost

[ctx: keyboard label]
en: AudioPlay
sl_SI: Predvajaj

[ctx: keyboard label]
en: AudioStop
sl_SI: Zaustavi

[ctx: keyboard label]
en: AudioNext
sl_SI: Naslednji

[ctx: keyboard label]
en: AudioPrev
sl_SI: Prejšnji

[ctx: keyboard label]
en: AudioRecord
sl_SI: Snemaj

[ctx: keyboard label]
en: AudioPause
sl_SI: Premor

[ctx: keyboard label]
en: AudioRewind
sl_SI: Previj

[ctx: keyboard label]
en: AudioMedia
sl_SI: Predstavnost

[ctx: keyboard label]
en: Eject
sl_SI: Izvrzi

[ctx: keyboard label]
en: Explorer
sl_SI: Raziskovalnik

[ctx: keyboard label]
en: Calculator
sl_SI: Računalo

[ctx: keyboard label]
en: Mail
sl_SI: Elektronska pošta

[ctx: keyboard label]
en: Search
sl_SI: Poišči

[ctx: keyboard label]
en: Tools
sl_SI: Orodja

[ctx: keyboard label]
en: ScreenSaver
sl_SI: Ohranjevalnik zaslona

[ctx: keyboard label]
en: Battery
sl_SI: Baterija

[ctx: keyboard label]
en: Launch1
sl_SI: Zaženi

[ctx: keyboard label]
en: Forward
sl_SI: Naprej

[ctx: keyboard label]
en: Back
sl_SI: Nazaj

[ctx: keyboard label]
en: Sleep
sl_SI: V pripravljenost

[ctx: keyboard label]
en: Hibernate
sl_SI: V mirovanje

[ctx: keyboard label]
en: WebCam
sl_SI: Spletna kamera

[ctx: keyboard label]
en: Display
sl_SI: Prikaz

[ctx: keyboard label]
en: TouchpadToggle
sl_SI: Vključi sledilno ploščico

[ctx: keyboard label]
en: WakeUp
sl_SI: Povrni iz pripravljenosti

[ctx: keyboard label]
en: Suspend
sl_SI: V pripravljenost

en: Error interpreting JPEG image file (%s)
sl_SI: Napaka med tolmačenjem slikovne datoteke JPEG (%s)

en: Unsupported JPEG colorspace (%d)
sl_SI: Nepodprt barvni prostor JPEG (%d)

en: Not enough memory for image size %ux%u
sl_SI: Ni dovolj pomnilnika za sliko velikosti %ux%u

en: Error reading png (%s)
sl_SI: Napaka branja zapisa png (%s)

en: Unsupported depth %u in png image
sl_SI: Slika PNG ima nepodprto barvno globino %u

en: Unsupported color type %u in png image
sl_SI: Nepodprta barvna globina %u v sliki PNG

en: Image stride too large for image size %ux%u
sl_SI: Korak slike je prevelik za velikost slike %ux%u

en: Failed to load RGB data from TIFF file
sl_SI: Podatkov RGB iz datoteke TIFF ni mogoče naložiti

en: Could not load TIFF data
sl_SI: Ni mogoče naložiti podatkov slike TIFF

en: Reading data failed at row %d
sl_SI: Ni mogoče pridobiti podatkov v vrstici %d

en: Failed to decode contents with mime-type of '%s'
sl_SI: Odkodiranje vsebine vrste mime »%s« je spodletelo.

en: Cannot claim clipboard ownership. OpenClipboard() timed out.
sl_SI: Ni mogoče pridobiti nadzora nad odložiščem. Ukaz OpenClipboard() je časovno potekel.

en: Cannot claim clipboard ownership. Another process claimed it before us.
sl_SI: Ni mogoče pridobiti nadzora nad odložiščem. Drug program je prej pridobil dostop.

en: Cannot claim clipboard ownership. OpenClipboard() failed: 0x%lx.
sl_SI: Ni mogoče pridobiti nadzora nad odložiščem. Ukaz OpenClipboard() je spodletel: 0x%lx.

en: Cannot claim clipboard ownership. EmptyClipboard() failed: 0x%lx.
sl_SI: Ni mogoče pridobiti nadzora nad odložiščem. Ukaz EmptyClipboard() je spodletel: 0x%lx

en: Cannot set clipboard data. OpenClipboard() timed out.
sl_SI: Ni mogoče določiti podatkov odložišča. Ukaz OpenClipboard() je časovno potekel.

en: Cannot set clipboard data. Another process claimed clipboard ownership.
sl_SI: Ni mogoče določiti podatkov odložišča. Drug program je prej pridobil dostop.

en: Cannot set clipboard data. OpenClipboard() failed: 0x%lx.
sl_SI: Ni mogoče določiti podatkov odložišča. Ukaz OpenClipboard() je spodletel: 0x%lx.

en: Cannot get clipboard data. GlobalLock(0x%p) failed: 0x%lx.
sl_SI: Ni mogoče pridobiti podatkov odložišča. Ukaz GlobalLock(0x%p) je spodletel: 0x%lx.

en: Cannot get clipboard data. GlobalSize(0x%p) failed: 0x%lx.
sl_SI: Ni mogoče pridobiti podatkov odložišča. Ukaz GlobalSize(0x%p) je spodletel: 0x%lx.

en: Cannot get clipboard data. Failed to allocate %s bytes to store the data.
sl_SI: Ni mogoče pridobiti podatkov odložišča. Dodeljevanje %s bajtov v skladišče podatkov je spodletelo.

en: Cannot get clipboard data. OpenClipboard() timed out.
sl_SI: Ni mogoče pridobiti podatkov odložišča. Ukaz OpenClipboard() je časovno potekel.

en: Cannot get clipboard data. Clipboard ownership changed.
sl_SI: Ni mogoče pridobiti podatkov odložišča. Lastništvo nad odložiščem je spremenjeno.

en: Cannot get clipboard data. Clipboard data changed before we could get it.
sl_SI: Ni mogoče pridobiti podatkov odložišča. Podatki so se spremenili, preden jih je bilo mogoče pridobiti.

en: Cannot get clipboard data. OpenClipboard() failed: 0x%lx.
sl_SI: Ni mogoče pridobiti podatkov odložišča. Ukaz OpenClipboard() je spodletel: 0x%lx.

en: Cannot get clipboard data. No compatible transfer format found.
sl_SI: Ni mogoče pridobiti podatkov odložišča. Ni najdenega skladnega zapisa za prenos.

en: Cannot get clipboard data. GetClipboardData() failed: 0x%lx.
sl_SI: Ni mogoče pridobiti podatkov odložišča. Ukaz GetClipboardData() je spodletel: 0x%lx.

en: Cannot get DnD data. GlobalLock(0x%p) failed: 0x%lx.
sl_SI: Ni mogoče pridobiti podatkov DnD. Ukaz GlobalLock(0x%p) je spodletel: 0x%lx.

en: Cannot get DnD data. GlobalSize(0x%p) failed: 0x%lx.
sl_SI: Ni mogoče pridobiti podatkov DnD. Ukaz GlobalSize(0x%p) je spodletel: 0x%lx.

en: Cannot get DnD data. Failed to allocate %s bytes to store the data.
sl_SI: Ni mogoče pridobiti podatkov DnD. Dodeljevanje %s bajtov v skladišče podatkov je spodletelo.

en: GDK surface 0x%p is not registered as a drop target
sl_SI: Površina GDK 0x%p ni vpisana kot ciljno mesto

en: Target context record 0x%p has no data object
sl_SI: Ciljni zapis vsebine 0x%p je brez podatkov predmeta

en: IDataObject_GetData (0x%x) failed, returning 0x%lx
sl_SI: Ukaz IDataObject_GetData (0x%x) je spodletel; opravilo bo vrnjeno na 0x%lx

en: Failed to transmute DnD data W32 format 0x%x to %p (%s)
sl_SI: Pretvarjanje podatkov DnD za zapis W32 0x%x to %p (%s) je spodletelo.

en: No GL implementation is available
sl_SI: Okolje GL ni na voljo

en: WGL version %d.%d is too low, need at least %d.%d
sl_SI: Različica WGL %d.%d je prestara, zahtevana je različica vsaj %d.%d

en: GL implementation cannot share GL contexts
sl_SI: Izvedba GL ne more uporabiti vsebine GL

en: Unsupported pixel format %d set on Window
sl_SI: Nepodprta oblika slikovnih točk %d nastavljena v oknu

en: No available configurations for the given pixel format
sl_SI: Ni navedenih nastavitev za podan točkovni zapis

en: writing a closed stream
sl_SI: zapisovanje zapretega pretoka

en: g_try_realloc () failed
sl_SI: Izvedba g_try_realloc () je spodletela

en: GlobalReAlloc() failed:
sl_SI: Izvedba GlobalReAlloc() je spodletela:

en: Ran out of buffer space (buffer size is fixed)
sl_SI: Zmanjkalo je prostora v medpomnilniku (velikost je stalna)

en: Can’t transmute a single handle
sl_SI: Ni mogoče pretvoriti enojnega ročnika

en: Failed to transmute %zu bytes of data from %s to %u
sl_SI: Pretvarjanje %zu bajtov podatkov iz %s v %u je spodletelo.

en: GlobalLock() failed:
sl_SI: Izvedba GlobalLock() je spodletela:

en: GlobalAlloc() failed:
sl_SI: Izvedba GlobalAlloc() je spodletela:

en: Starting “%s”
sl_SI: Poteka zaganjanje »%s«

en: Opening “%s”
sl_SI: Poteka odpiranj »%s«

en: Opening %d Item | Opening %d Items
sl_SI[0]: Odpiranje %d predmetov
sl_SI[1]: Odpiranje %d predmeta
sl_SI[2]: Odpiranje %d predmetov
sl_SI[3]: Odpiranje %d predmetov

en: Clipboard manager could not store selection.
sl_SI: Upravljalnik odložišča ne uspe shraniti izbire.

en: Cannot store clipboard. No clipboard manager is active.
sl_SI: Ni mogoče shraniti odložišča. Ni dejavnega upravljalnika.

en: No GLX configurations available
sl_SI: Nastavitve GLX niso na voljo

en: No GLX configuration with required features found
sl_SI: Ni mogoče najti nastavitev GLX za zahtevane možnosti

en: GLX is not supported
sl_SI: Podpora GLX ni na voljo

en: Format %s not supported
sl_SI: Zapis %s ni podprt.

en: Not enough space in destination
sl_SI: Na ciljnem mestu ni dovolj prostora

en: Need complete input to do conversion
sl_SI: Zahtevan je celoten vhod za izvedbo pretvarjanja

en: Invalid byte sequence in conversion input
sl_SI: Neveljavno zaporedje bajtov na vhodu pretvorbe

en: Invalid formats in compound text conversion.
sl_SI: Neveljavni zapisi pri sestavljeni pretvorbi besedila.

en: Unsupported encoding “%s”
sl_SI: Nepodprto kodiranje »%s«.

en: OpenGL ES 3.0 is not supported by this renderer.
sl_SI: Izrisovalnik ne podpira OpenGL ES 3.0

en: OpenGL 3.3 required
sl_SI: Potrebujete OpenGL 3.3

en: Vulkan support disabled during GTK build
sl_SI: Podpora za Vulkan je med gradnjo GTK onemogočena

[ctx: accessibility]
en: Click
sl_SI: Klik

[ctx: accessibility]
en: Clicks the button
sl_SI: Klikne gumb

[ctx: accessibility]
en: Toggle
sl_SI: Preklop

[ctx: accessibility]
en: Toggles the switch
sl_SI: Preklopi nastavitev stikala

[ctx: accessibility]
en: Select
sl_SI: Izbor

[ctx: accessibility]
en: Selects the color
sl_SI: Izbere barvo

[ctx: accessibility]
en: Activate
sl_SI: Omogoči

[ctx: accessibility]
en: Activates the color
sl_SI: Omogoči barvo

[ctx: accessibility]
en: Customize
sl_SI: Prilagodi

[ctx: accessibility]
en: Customizes the color
sl_SI: Prilagodi barvo

[ctx: accessibility]
en: Activates the expander
sl_SI: Omogoči razširitveno polje

[ctx: accessibility]
en: Activates the entry
sl_SI: Omogoči vnos

[ctx: accessibility]
en: Activate primary icon
sl_SI: Omogoči osnovno ikono

[ctx: accessibility]
en: Activates the primary icon of the entry
sl_SI: Omogoči osnovno ikono vnosa

[ctx: accessibility]
en: Activate secondary icon
sl_SI: Omogoči drugo ikono

[ctx: accessibility]
en: Activates the secondary icon of the entry
sl_SI: Omogoči drugo ikono vnosa

[ctx: accessibility]
en: Peek
sl_SI: Pokukaj

[ctx: accessibility]
en: Shows the contents of the password entry
sl_SI: Pokaže vnos gesla

[ctx: accessibility]
en: Clear
sl_SI: Počisti

[ctx: accessibility]
en: Clears the contents of the entry
sl_SI: Počisti vsebino vnosa

[ctx: accessibility]
en: application
sl_SI: program

en: Not a data: URL
sl_SI: Ni podatek: naslov URL

en: Malformed data: URL
sl_SI: Napačno oblikovan podatek: naslov URL

en: Could not unescape string
sl_SI: Ni mogoče odstraniti ubežnega znaka niza

en: Other app…
sl_SI: Drug program …

en: Select Application
sl_SI: Izbor programa

note: Translators: %s is a filename
en: Opening “%s”.
sl_SI: Odpiranje datoteke »%s«.

en: No applications found for “%s”
sl_SI: Ni mogoče najti programa za »%s«

note: Translators: %s is a file type description
en: Opening “%s” files.
sl_SI: Odpiranje datotek »%s«.

en: No applications found for “%s” files
sl_SI: Ni mogoče najti programa za datoteke »%s«

en: Failed to start GNOME Software
sl_SI: Zagon programske opreme GNOME spodletelo

en: Default App
sl_SI: Privzeti program

en: No apps found for “%s”.
sl_SI: Ni mogoče najti programa za »%s«.

en: Recommended Apps
sl_SI: Priporočeni programi

en: Related Apps
sl_SI: Sorodni programi

en: Other Apps
sl_SI: Drugi programi

[ctx: Accelerator]
note: This label is displayed in a treeview cell displaying * a disabled accelerator key combination.
en: Disabled
sl_SI: Onemogočeno

[ctx: Accelerator]
note: This label is displayed in a treeview cell displaying * an accelerator key combination that is not valid according * to gtk_accelerator_valid().
en: Invalid
sl_SI: Neveljavno

note: This label is displayed in a treeview cell displaying an accelerator * when the cell is clicked to change the accelerator.
en: New accelerator…
sl_SI: Nov pospeševalnik …

en: Pick a Color
sl_SI: Izberite barvo

en: Red %d%%, Green %d%%, Blue %d%%, Alpha %d%%
sl_SI: Rdeča %d%%, zelena %d%%, modra %d%%, alfa %d%%

en: Red %d%%, Green %d%%, Blue %d%%
sl_SI: Rdeča %d%%, zelena %d%%, modra %d%%

en: Pick a Font
sl_SI: Izberite pisavo

en: Font
sl_SI: Pisava

[ctx: font]
en: None
sl_SI: Brez

en: Lock
sl_SI: Zakleni

en: Unlock
sl_SI: Odkleni

en: Dialog is unlocked.
    Click to prevent further changes
sl_SI: Pogovorno okno je odklenjeno.
    S klikom bodo onemogočene nadaljnje spremembe.

en: Dialog is locked.
    Click to make changes
sl_SI: Pogovorno okno je zaklenjeno.
    S klikom bo omogočeno spreminjanje nastavitev.

en: System policy prevents changes.
    Contact your system administrator
sl_SI: Sistemska pravila prepovedujejo spremembe.
    Stopite v stik s skrbnikom sistema.

en: Could not show link
sl_SI: Povezave ni mogoče pokazati

en: Muted
sl_SI: Utišano

en: Full Volume
sl_SI: Polna glasnost

en: License
sl_SI: Dovoljenje

en: Custom License
sl_SI: Dovoljenje po meri

en: GNU General Public License, version 2 or later
sl_SI: Splošno Javno dovoljenje GNU, različice 2 ali kasnejše

en: GNU General Public License, version 3 or later
sl_SI: Splošno Javno dovoljenje GNU, različice 3 ali kasnejše

en: GNU Lesser General Public License, version 2.1 or later
sl_SI: Manj Splošno Javno dovoljenje GNU, različice 2.1 ali kasnejše

en: GNU Lesser General Public License, version 3 or later
sl_SI: Manj Splošno Javno dovoljenje GNU, različice 3 ali kasnejše

en: BSD 2-Clause License
sl_SI: Dovoljenje BSD

en: The MIT License (MIT)
sl_SI: Dovoljenje MIT

en: Artistic License 2.0
sl_SI: Umetniško dovoljenje 2.0

en: GNU General Public License, version 2 only
sl_SI: Splošno Javno dovoljenje GNU, le različice 2

en: GNU General Public License, version 3 only
sl_SI: Splošno Javno dovoljenje GNU, le različice 3

en: GNU Lesser General Public License, version 2.1 only
sl_SI: Manj Splošno Javno dovoljenje GNU, le različice 2.1

en: GNU Lesser General Public License, version 3 only
sl_SI: Manj Splošno Javno dovoljenje GNU, le različice 3

en: GNU Affero General Public License, version 3 or later
sl_SI: Splošno javno dovoljenje Affero GNU, različice 3 ali kasnejše

en: GNU Affero General Public License, version 3 only
sl_SI: Splošno Javno dovoljenje GNU Affero, le različica 3

en: BSD 3-Clause License
sl_SI: Dovoljenje BSD 3-Clause

en: Apache License, Version 2.0
sl_SI: Dovoljenje Apache, različica 2.0

en: Mozilla Public License 2.0
sl_SI: Javno dovoljenje Mozilla 2.0

en: BSD Zero-Clause License
sl_SI: Dovoljenje BSD Zero-Clause

en: Website
sl_SI: Spletišče

en: About %s
sl_SI: O programu %s

en: Created by
sl_SI: Ustvarili:

en: Documented by
sl_SI: Dokumentacija:

en: Translated by
sl_SI: Prevod:

en: Design by
sl_SI: Oblikovanje:

note: Translators: this is the license preamble; the string at the end * contains the name of the license as link text.
en: This program comes with absolutely no warranty.
    See the <a href="%s">%s</a> for details.
sl_SI: Ta program je objavljen brez vsakršnega jamstva. Več podrobnosti
    je zapisanih v datoteki <a href="%s">%s</a>.

[ctx: keyboard label]
note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the hyper key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Hyper
sl_SI: Hiper

[ctx: keyboard label]
en: Space
sl_SI: Preslednica

[ctx: keyboard label]
en: Backslash
sl_SI: Leva poševnica

[ctx: accessibility]
en: alert
sl_SI: opozorilo

[ctx: accessibility]
en: alert dialog
sl_SI: pogovorno okno opozorila

[ctx: accessibility]
en: banner
sl_SI: pasica

[ctx: accessibility]
en: button
sl_SI: gumb

[ctx: accessibility]
en: caption
sl_SI: naslov

[ctx: accessibility]
en: cell
sl_SI: celica

[ctx: accessibility]
en: checkbox
sl_SI: označno polje

[ctx: accessibility]
en: column header
sl_SI: glava stolpca

[ctx: accessibility]
en: combo box
sl_SI: spustno polje

[ctx: accessibility]
en: command
sl_SI: ukaz

[ctx: accessibility]
en: composite
sl_SI: sestavljeno okno

[ctx: accessibility]
en: dialog
sl_SI: pogovorno okno

[ctx: accessibility]
en: document
sl_SI: dokument

[ctx: accessibility]
en: feed
sl_SI: vir

[ctx: accessibility]
en: form
sl_SI: obrazec

[ctx: accessibility]
en: generic
sl_SI: izvorno

[ctx: accessibility]
en: grid
sl_SI: mreža

[ctx: accessibility]
en: grid cell
sl_SI: celica mreže

[ctx: accessibility]
en: group
sl_SI: skupina

[ctx: accessibility]
en: heading
sl_SI: naslov

[ctx: accessibility]
en: image
sl_SI: slika

[ctx: accessibility]
en: input
sl_SI: vnosno polje

[ctx: accessibility]
en: label
sl_SI: oznaka

[ctx: accessibility]
en: landmark
sl_SI: mestna oznaka

[ctx: accessibility]
en: legend
sl_SI: legenda

[ctx: accessibility]
en: link
sl_SI: povezava

[ctx: accessibility]
en: list
sl_SI: seznam

[ctx: accessibility]
en: list box
sl_SI: polje seznama

[ctx: accessibility]
en: list item
sl_SI: predmet seznama

[ctx: accessibility]
en: log
sl_SI: dnevnik

[ctx: accessibility]
en: main
sl_SI: glavno

[ctx: accessibility]
en: marquee
sl_SI: lega oznak

[ctx: accessibility]
en: math
sl_SI: matematika

[ctx: accessibility]
en: meter
sl_SI: merilnik

[ctx: accessibility]
en: menu
sl_SI: meni

[ctx: accessibility]
en: menu bar
sl_SI: menijska vrstica

[ctx: accessibility]
en: menu item
sl_SI: predmet menija

[ctx: accessibility]
en: menu item checkbox
sl_SI: označno polje predmeta menija

[ctx: accessibility]
en: menu item radio
sl_SI: izbirno polje predmeta menija

[ctx: accessibility]
en: navigation
sl_SI: krmarjenje

[ctx: accessibility]
en: none
sl_SI: brez

[ctx: accessibility]
en: note
sl_SI: opomba

[ctx: accessibility]
en: option
sl_SI: možnost

[ctx: accessibility]
en: presentation
sl_SI: predstavitev

[ctx: accessibility]
en: progress bar
sl_SI: kazalnik napredka

[ctx: accessibility]
en: radio
sl_SI: izbirni gumb

[ctx: accessibility]
en: radio group
sl_SI: skupina izbirnih gumbov

[ctx: accessibility]
en: range
sl_SI: obseg

[ctx: accessibility]
en: region
sl_SI: območje

[ctx: accessibility]
en: row
sl_SI: vrstica

[ctx: accessibility]
en: row group
sl_SI: skupina vrstice

[ctx: accessibility]
en: row header
sl_SI: glava vrstice

[ctx: accessibility]
en: scroll bar
sl_SI: drsnik

[ctx: accessibility]
en: search
sl_SI: iskanje

[ctx: accessibility]
en: search box
sl_SI: iskalna polje

[ctx: accessibility]
en: section
sl_SI: odsek

[ctx: accessibility]
en: section head
sl_SI: glava odseka

[ctx: accessibility]
en: select
sl_SI: izbor

[ctx: accessibility]
en: separator
sl_SI: ločilnik

[ctx: accessibility]
en: slider
sl_SI: drsnik

[ctx: accessibility]
en: spin button
sl_SI: vrtljivi gumb

[ctx: accessibility]
en: status
sl_SI: stanje

[ctx: accessibility]
en: structure
sl_SI: struktura

[ctx: accessibility]
en: switch
sl_SI: preklopna tipka

[ctx: accessibility]
en: tab
sl_SI: tabulator

[ctx: accessibility]
en: table
sl_SI: razpredelnica

[ctx: accessibility]
en: tab list
sl_SI: seznam zavihkov

[ctx: accessibility]
en: tab panel
sl_SI: pladenj zavihkov

[ctx: accessibility]
en: text box
sl_SI: besedilno polje

[ctx: accessibility]
en: time
sl_SI: čas

[ctx: accessibility]
en: timer
sl_SI: časomer

[ctx: accessibility]
en: tool bar
sl_SI: orodna vrstica

[ctx: accessibility]
en: tool tip
sl_SI: orodni namig

[ctx: accessibility]
en: tree
sl_SI: drevo

[ctx: accessibility]
en: tree grid
sl_SI: mreža drevesa

[ctx: accessibility]
en: tree item
sl_SI: predmet drevesa

[ctx: accessibility]
en: widget
sl_SI: gradnik

[ctx: accessibility]
en: window
sl_SI: okno

[ctx: accessibility]
en: toggle button
sl_SI: preklopni gumb

[ctx: accessibility]
en: paragraph
sl_SI: odstavek

[ctx: accessibility]
en: block quote
sl_SI: bločni navedek

[ctx: accessibility]
en: article
sl_SI: članek

[ctx: accessibility]
en: comment
sl_SI: opomba

en: _Close
sl_SI: _Zapri

note: Translators: This is the 'reason' given when inhibiting * suspend or screen locking, and the caller hasn't specified * a reason.
en: Reason not specified
sl_SI: Vzrok ni naveden

en: Menu bar
sl_SI: Menijska vrstica

en: %s does not exist in the bookmarks list
sl_SI: Ime %s v seznamu zavihkov ne obstaja

en: %s already exists in the bookmarks list
sl_SI: Datoteka %s je že na seznamu zavihkov

en: Element <%s> not allowed inside <%s>
sl_SI: Predmet <%s> ni dovoljen znotraj predmeta <%s>

en: Element <%s> not allowed at toplevel
sl_SI: Predmet <%s> ni dovoljen na vrhnji ravni

en: Text may not appear inside <%s>
sl_SI: Besedilo se ne sme pojaviti znotraj <%s>

en: Color: %s
sl_SI: Barva: %s

[ctx: Color name]
en: Very Light Blue
sl_SI: bleda svetla siva

[ctx: Color name]
en: Light Blue
sl_SI: svetlo modra

[ctx: Color name]
en: Blue
sl_SI: modra

[ctx: Color name]
en: Dark Blue
sl_SI: temno modra

[ctx: Color name]
en: Very Dark Blue
sl_SI: senčno temno modra

[ctx: Color name]
en: Very Light Green
sl_SI: bleda svetlo zelena

[ctx: Color name]
en: Light Green
sl_SI: svetlo zelena

[ctx: Color name]
en: Green
sl_SI: zelena

[ctx: Color name]
en: Dark Green
sl_SI: temno zelena

[ctx: Color name]
en: Very Dark Green
sl_SI: senčno temno zelena

[ctx: Color name]
en: Very Light Yellow
sl_SI: bledo svetlo rumena

[ctx: Color name]
en: Light Yellow
sl_SI: svetlo rumena

[ctx: Color name]
en: Yellow
sl_SI: rumena

[ctx: Color name]
en: Dark Yellow
sl_SI: temno rumena

[ctx: Color name]
en: Very Dark Yellow
sl_SI: senčna temno rumena

[ctx: Color name]
en: Very Light Orange
sl_SI: bleda svetlo oranžna

[ctx: Color name]
en: Light Orange
sl_SI: svetlo oranžna

[ctx: Color name]
en: Orange
sl_SI: oranžna

[ctx: Color name]
en: Dark Orange
sl_SI: temno oranžna

[ctx: Color name]
en: Very Dark Orange
sl_SI: senčno temno oranžna

[ctx: Color name]
en: Very Light Red
sl_SI: bledo svetla rdeča

[ctx: Color name]
en: Light Red
sl_SI: svetlo rdeča

[ctx: Color name]
en: Red
sl_SI: rdeča

[ctx: Color name]
en: Dark Red
sl_SI: temno rdeča

[ctx: Color name]
en: Very Dark Red
sl_SI: senčno temno rdeča

[ctx: Color name]
en: Very Light Purple
sl_SI: bledo svetla škrlatna

[ctx: Color name]
en: Light Purple
sl_SI: svetla škrlatna

[ctx: Color name]
en: Purple
sl_SI: škrlatna

[ctx: Color name]
en: Dark Purple
sl_SI: temno vijolična

[ctx: Color name]
en: Very Dark Purple
sl_SI: senčno temno vijolična

[ctx: Color name]
en: Very Light Brown
sl_SI: bleda svetlorjava

[ctx: Color name]
en: Light Brown
sl_SI: svetlorjava

[ctx: Color name]
en: Brown
sl_SI: rjava

[ctx: Color name]
en: Dark Brown
sl_SI: temnorjava

[ctx: Color name]
en: Very Dark Brown
sl_SI: senčno temno siva

[ctx: Color name]
en: White
sl_SI: bela

[ctx: Color name]
en: Light Gray 1
sl_SI: svetlosiva 1

[ctx: Color name]
en: Light Gray 2
sl_SI: svetlosiva 2

[ctx: Color name]
en: Light Gray 3
sl_SI: svetlosiva 3

[ctx: Color name]
en: Light Gray 4
sl_SI: svetlosiva 4

[ctx: Color name]
en: Dark Gray 1
sl_SI: temnosiva 1

[ctx: Color name]
en: Dark Gray 2
sl_SI: temnosiva 2

[ctx: Color name]
en: Dark Gray 3
sl_SI: temnosiva 3

[ctx: Color name]
en: Dark Gray 4
sl_SI: temnosiva 4

[ctx: Color name]
en: Black
sl_SI: črna

note: translators: label for the custom section in the color chooser
en: Custom
sl_SI: Po meri

en: Add Color
sl_SI: Dodaj barvo

en: Custom color %d: %s
sl_SI: Barva po meri %d: %s

en: Customize
sl_SI: Prilagodi

en: Margins from Printer…
sl_SI: Robovi pri tiskalniku …

note: And show the custom paper dialog
en: Manage Custom Sizes
sl_SI: Upravljanje poljubnih velikosti

en: inch
sl_SI: palec

en: Custom Size %d
sl_SI: Poljubna velikost %d

en: _Width:
sl_SI: _Širina:

en: _Height:
sl_SI: _Višina:

en: Paper Size
sl_SI: Velikost papirja

en: _Top:
sl_SI: _Zgoraj:

en: _Bottom:
sl_SI: _Spodaj:

en: _Left:
sl_SI: _Levo:

en: _Right:
sl_SI: _Desno:

en: Paper Margins
sl_SI: Robovi papirja

en: _Edit
sl_SI: Ur_edi

en: _Copy
sl_SI: _Kopiraj

en: Context menu
sl_SI: Vsebinski meni

en: Insert Emoji
sl_SI: Vstavi izrazno ikono

note: Translators: Label for a search button and entry, should be translated as a verb
en: Search
sl_SI: Poišči

en: _Name
sl_SI: _Ime

en: A folder cannot be called “.”
sl_SI: Mapa ne sme biti poimenovana » .. «.

en: A file cannot be called “.”
sl_SI: Datoteka ne sme biti poimenovana » . «.

en: A folder cannot be called “..”
sl_SI: Mapa ne sme biti poimenovana » .. «.

en: A file cannot be called “..”
sl_SI: Datoteka ne sme biti poimenovana » .. «.

en: Folder names cannot contain “/”
sl_SI: Ime mape ne sme vsebovati poševnice » / «.

en: File names cannot contain “/”
sl_SI: Imena datotek ne smejo vsebovati poševnice » / «.

en: Folder names should not begin with a space
sl_SI: Ime mape se ne sme začeti s presledkom

en: File names should not begin with a space
sl_SI: Ime datoteke se ne sme začeti s presledkom

en: Folder names should not end with a space
sl_SI: Ime mape se ne sme končati s presledkom

en: File names should not end with a space
sl_SI: Ime datoteke se ne sme končati s presledkom

en: Folder names starting with a “.” are hidden
sl_SI: Ime mape, ki se začne  z » . « je skrita mapa

en: File names starting with a “.” are hidden
sl_SI: Ime datoteke, ki se začne  z » . « je skrita datoteka

en: A folder with that name already exists
sl_SI: Mapa z enakim imenom že obstaja.

en: A file with that name already exists
sl_SI: Datoteka s tem imenom že obstaja.

en: _Cancel
sl_SI: _Prekliči

en: _Open
sl_SI: _Odpri

en: _Save
sl_SI: _Shrani

en: The session bus is not available
sl_SI: Vodilo za sejo ni na voljo

en: Select which types of files are shown
sl_SI: Izberite, katere vrste datotek naj bodo prikazane

note: Translators: the first string is a path and the second string * is a hostname. Nautilus and the panel contain the same string * to translate.
en: %1$s on %2$s
sl_SI: %1$s na %2$s

en: Type name of new folder
sl_SI: Vnesite ime nove mape

en: The folder could not be created
sl_SI: Mape ni mogoče ustvariti

en: You need to choose a valid filename.
sl_SI: Izbrati morate veljavno ime datoteke.

en: Cannot create a file under %s as it is not a folder
sl_SI: Datoteke pod %s ni mogoče ustvariti, ker ni mapa

en: Cannot create file as the filename is too long
sl_SI: Ni mogoče ustvariti datoteke s tako dolgim imenom

en: Try using a shorter name.
sl_SI: Poskusite znova s krajšim imenom datoteke.

en: You may only select folders
sl_SI: Izbrati je dovoljeno le mape.

en: The item that you selected is not a folder try using a different item.
sl_SI: Izbran predmet ni mapa. Izberite drug predmet.

en: Invalid file name
sl_SI: Neveljavno ime datoteke

en: The folder contents could not be displayed
sl_SI: Vsebine mape ni mogoče prikazati

en: The file could not be deleted
sl_SI: Datoteke ni mogoče izbrisati

en: The file could not be moved to the Trash
sl_SI: Datoteke ni mogoče premakniti v smeti.

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
sl_SI: Ali ste prepričani, da želite trajno izbrisati »%s«?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
sl_SI: V primeru, da predmet izbrišete, bo trajno izgubljen.

en: _Delete
sl_SI: _Izbriši

en: The file could not be renamed
sl_SI: Datoteke ni mogoče preimenovati.

en: Could not select file
sl_SI: Datoteke ni mogoče izbrati

en: Grid View
sl_SI: Mrežni pogled

en: List View
sl_SI: Seznamski pogled

en: _Visit File
sl_SI: O_bišči datoteko

en: _Open With File Manager
sl_SI: Odpri z _upravljalnikom datotek

en: _Copy Location
sl_SI: Kopiraj _mesto

en: _Add to Bookmarks
sl_SI: _Dodaj med zaznamke

en: _Rename
sl_SI: P_reimenuj

en: _Move to Trash
sl_SI: Premakni v _smeti

en: Show _Hidden Files
sl_SI: Pokaži _skrite datoteke

en: Sort _Folders Before Files
sl_SI: Razvrsti _mape pred datotekami

en: Unknown
sl_SI: Neznano

en: Home
sl_SI: Osebna mapa

note: this is the header for the location column in the print dialog
en: Location
sl_SI: Mesto

note: Label
en: _Name:
sl_SI: _Ime:

en: Searching in %s
sl_SI: Iskanje v %s

en: Searching
sl_SI: Poteka iskanje

en: Enter location or URL
sl_SI: Vpišite mesto ali naslov URL

en: Modified
sl_SI: Spremenjeno

en: Could not read the contents of %s
sl_SI: Vsebine %s ni mogoče prebrati

en: Could not read the contents of the folder
sl_SI: Vsebine mape ni mogoče prebrati

en: Yesterday
sl_SI: Včeraj

en: Audio
sl_SI: Zvok

en: Image
sl_SI: Slika

en: Archive
sl_SI: Arhiv

en: Markup
sl_SI: Oblikovanje besedila

en: Text
sl_SI: Besedilo

en: Contacts
sl_SI: Stiki

en: Calendar
sl_SI: Koledar

en: Document
sl_SI: Dokument

en: Presentation
sl_SI: Predstavitev

en: Spreadsheet
sl_SI: Preglednica

en: You do not have access to the specified folder.
sl_SI: Ni ustreznih dovoljenj za dostop do navedene mape.

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
sl_SI: Datoteka z imenom »%s« že obstaja. Ali jo želite zamenjati?

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
sl_SI: Datoteka že obstaja v »%s«. Z zamenjavo bo njena vsebina izgubljena.

en: _Replace
sl_SI: _Zamenjaj

en: Could not send the search request
sl_SI: Zahteve po iskanju ni mogoče poslati

en: Accessed
sl_SI: Dostopano

en: _Size
sl_SI: _Velikost

en: T_ype
sl_SI: _Vrsta

en: _Time
sl_SI: _Čas

en: Name
sl_SI: Ime

en: Size
sl_SI: Velikost

en: Type
sl_SI: Vrsta

en: Pick Files
sl_SI: Izbor datotek

en: Pick a File
sl_SI: Izbor datoteke

en: Save a File
sl_SI: Shrani datoteko

en: _Select
sl_SI: _Izberi

en: Select Folders
sl_SI: Izbor mape

en: Select a Folder
sl_SI: Izbor mape

en: Encoding
sl_SI: Kodiranje znakov

en: Line Ending
sl_SI: Konec vrstice

en: Unspecified
sl_SI: Nedoločeno

en: Change Font Features
sl_SI: Spremeni lastnosti pisave

[ctx: Font variation axis]
en: Width
sl_SI: Širina

[ctx: Font variation axis]
en: Weight
sl_SI: Teža

[ctx: Font variation axis]
en: Italic
sl_SI: Ležeče

[ctx: Font variation axis]
en: Slant
sl_SI: Nagib

[ctx: Font variation axis]
en: Optical Size
sl_SI: Optična velikost

[ctx: Font feature value]
en: Default
sl_SI: Privzeto

[ctx: Font feature value]
en: Enable
sl_SI: Omogoči

en: Default
sl_SI: Privzeto

en: Ligatures
sl_SI: Ligature

en: Letter Case
sl_SI: Črke

en: Number Case
sl_SI: Številke

en: Number Spacing
sl_SI: Številski razmiki

en: Numeric Extras
sl_SI: Številski dodatki

en: Fractions
sl_SI: Ulomki

en: Style Variations
sl_SI: Različice sloga

en: Character Variations
sl_SI: Različice znakov

en: OpenGL context creation failed
sl_SI: Ustvarjanje vsebine OpenGL je spodletelo

en: Close
sl_SI: Zapri

en: Close the infobar
sl_SI: Zapri vrstico podrobnosti

en: Cu_t
sl_SI: Iz_reži

en: _Paste
sl_SI: Pr_ilepi

en: Select _All
sl_SI: Izberi _vse

en: _Open Link
sl_SI: _Odpri povezavo

en: Copy _Link Address
sl_SI: Kopiraj _naslov povezave

en: _Copy URL
sl_SI: Kopiraj naslov _URL

en: Invalid URI
sl_SI: Neveljaven URI

[ctx: long time format]
note: hour:minutes:seconds Translators: This is a time format, like "9:05:02" for 9 * hours, 5 minutes, and 2 seconds. You may change ":" to * the separator that your locale uses or use "%Id" instead * of "%d" if your locale uses localized digits.
en: %d:%02d:%02d
sl_SI: %d.%02d.%02d

[ctx: long time format]
note: -hour:minutes:seconds Translators: This is a time format, like "-9:05:02" for 9 * hours, 5 minutes, and 2 seconds playback remaining. You may * change ":" to the separator that your locale uses or use * "%Id" instead of "%d" if your locale uses localized digits.
en: -%d:%02d:%02d
sl_SI: –%d.%02d.%02d

[ctx: short time format]
note: -minutes:seconds Translators: This is a time format, like "-5:02" for 5 * minutes and 2 seconds playback remaining. You may change * ":" to the separator that your locale uses or use "%Id" * instead of "%d" if your locale uses localized digits.
en: -%d:%02d
sl_SI: –%d.%02d

[ctx: short time format]
note: minutes:seconds Translators: This is a time format, like "5:02" for 5 * minutes and 2 seconds. You may change ":" to the * separator that your locale uses or use "%Id" instead of * "%d" if your locale uses localized digits.
en: %d:%02d
sl_SI: %d.%02d

[ctx: media controls tooltip]
en: Stop
sl_SI: Zaustavi

[ctx: media controls tooltip]
en: Play
sl_SI: Predvajaj

en: _OK
sl_SI: _V redu

en: _No
sl_SI: _Ne

en: _Yes
sl_SI: _Da

en: Co_nnect
sl_SI: _Poveži

en: Connect As
sl_SI: Poveži kot

en: _Anonymous
sl_SI: _Brezimno

en: Registered U_ser
sl_SI: Vpisan _uporabnik

en: _Username
sl_SI: _Uporabniško ime

en: _Domain
sl_SI: _Domena

en: Volume type
sl_SI: Vrsta nosilca

en: _Hidden
sl_SI: _Skrito

en: _Windows system
sl_SI: Sistem _Windows

en: _Password
sl_SI: _Geslo

en: Forget password _immediately
sl_SI: _Takoj pozabi geslo

en: Remember password until you _logout
sl_SI: Zapomni si geslo do _odjave

en: Remember _forever
sl_SI: _Zapomni si za vedno

en: Unknown Application (PID %d)
sl_SI: Neznan program (PID %d)

note: Use GTK_DIALOG_DESTROY_WITH_PARENT here since the parent dialog can be * indeed be destroyed via the GMountOperation::abort signal... for example, * this is triggered if the user yanks the device while we are showing * the dialog...
en: Unable to end process
sl_SI: Opravila ni mogoče končati

en: _End Process
sl_SI: _Končaj opravilo

en: Cannot kill process with PID %d. Operation is not implemented.
sl_SI: Opravila s PID %d ni mogoče uničiti. Dejanje ni podprto.

note: translators: this string is a name for the 'less' command
en: Terminal Pager
sl_SI: Pozivnik terminala

en: Top Command
sl_SI: Vrhnji ukaz

en: Bourne Again Shell
sl_SI: Lupina Bourne Again

en: Bourne Shell
sl_SI: Lupina Bourne

en: Z Shell
sl_SI: Lupina Z

en: Cannot end process with PID %d: %s
sl_SI: Opravila s PID %d ni mogoče končati: %s

en: GTK could not find a media module. Check your installation.
sl_SI: Program GTK nima omogočenega predstavnega modula . Preverite namestitev.

en: Previous tab
sl_SI: Predhodni zavihek

en: Next tab
sl_SI: Naslednji zavihek

en: Page %u
sl_SI: Stran %u

en: Not a valid page setup file
sl_SI: Ni veljavna datoteka nastavitev strani

en: Manage Custom Sizes…
sl_SI: Upravljanje poljubnih velikosti …

en: _Apply
sl_SI: _Uveljavi

en: Any Printer
sl_SI: Katerikoli tiskalnik

en: For portable documents
sl_SI: Za prenosljive dokumente

en: Margins:
     Left: %s %s
     Right: %s %s
     Top: %s %s
     Bottom: %s %s
sl_SI: Robovi:
     Levo: %s %s
     Desno: %s %s
     Zgoraj: %s %s
     Spodaj: %s %s

en: Page Setup
sl_SI: Nastavitev strani

en: Hide Text
sl_SI: Skrij besedilo

en: Show Text
sl_SI: Pokaži besedilo

en: Caps Lock is on
sl_SI: Tipka Caps Lock je vključena

en: _Show Text
sl_SI: Pokaži _besedilo

note: translators: %s is the name of a cloud provider for files
en: Open %s
sl_SI: Odpri %s

en: Recent
sl_SI: Nedavno

en: Recent files
sl_SI: Nedavno uporabljeno

en: Starred
sl_SI: Z zvezdico

en: Starred files
sl_SI: Z zvezdico

en: Open your personal folder
sl_SI: Odpri osebno mapo

en: Desktop
sl_SI: Namizje

en: Open the contents of your desktop in a folder
sl_SI: Odpri vsebino namizja v mapi

en: Enter Location
sl_SI: Vpis mesta

en: Manually enter a location
sl_SI: Ročni vnos mesta

en: Trash
sl_SI: Smeti

en: Open the trash
sl_SI: Odpri smeti

en: Mount and open “%s”
sl_SI: Priklopi in odpri »%s«

en: Open the contents of the file system
sl_SI: Odpri vsebino datotečnega sistema

en: New bookmark
sl_SI: Nov zaznamek

en: Add a new bookmark
sl_SI: Dodaj nov zaznamek

en: Other Locations
sl_SI: Druga mesta

en: Show other locations
sl_SI: Pokaži druga mesta

en: Unable to start “%s”
sl_SI: Ni mogoče začeti »%s«

note: Translators: This means that unlocking an encrypted storage * device failed. %s is the name of the device.
en: Error unlocking “%s”
sl_SI: Napaka odpiranja »%s«.

en: Unable to access “%s”
sl_SI: Ni mogoč dostop do »%s«

en: This name is already taken
sl_SI: To ime je že uporabljeno

en: Unable to unmount “%s”
sl_SI: Ni mogoče odstraniti »%s«

en: Unable to stop “%s”
sl_SI: Ni mogoče zaustaviti »%s«

en: Unable to eject “%s”
sl_SI: Ni mogoče izvreči »%s«

en: Unable to eject %s
sl_SI: Ni mogoče izvreči %s

en: Unable to poll “%s” for media changes
sl_SI: Ni mogoče preveriti »%s« za spremembe nosilca

en: Open in New _Tab
sl_SI: Odpri v novem _zavihku

en: Open in New _Window
sl_SI: Odpri v novem _oknu

en: _Add Bookmark
sl_SI: _Dodaj zaznamek

en: _Remove
sl_SI: _Odstrani

en: _Mount
sl_SI: _Priklopi

en: _Unmount
sl_SI: _Odklopi

en: _Eject
sl_SI: _Izvrzi

en: _Detect Media
sl_SI: _Zaznaj medij

en: _Start
sl_SI: _Začni

en: _Power On
sl_SI: _Vklopi

en: _Connect Drive
sl_SI: _Poveži pogon

en: _Start Multi-disk Device
sl_SI: _Zaženi več-diskovno napravo

en: _Unlock Device
sl_SI: _Odkleni napravo

en: _Stop
sl_SI: _Zaustavi

en: _Safely Remove Drive
sl_SI: _Varno odstrani pogon

en: _Disconnect Drive
sl_SI: _Prekini povezavo s pogonom

en: _Stop Multi-disk Device
sl_SI: _Zaustavi več-diskovno napravo

en: _Lock Device
sl_SI: _Zakleni napravo

en: Computer
sl_SI: Računalnik

en: Remove server
sl_SI: Odstrani strežnik

en: Searching for network locations
sl_SI: Iskanje omrežnih mest

en: No network locations found
sl_SI: Ni omrežnih mest

note: if it wasn't cancelled show a dialog
en: Unable to access location
sl_SI: Dostop do mesta ni mogoč

note: Restore from Cancel to Connect
en: Con_nect
sl_SI: _Poveži

note: if it wasn't cancelled show a dialog
en: Unable to unmount volume
sl_SI: Ni mogoče priklopiti nosilca

note: Allow to cancel the operation
en: Cance_l
sl_SI: _Prekliči

en: File Transfer Protocol
sl_SI: Protokol prenosa datotek FTP

note: Translators: do not translate ftp:// and ftps://
en: ftp:// or ftps://
sl_SI: ftp:// ali ftps://

en: Network File System
sl_SI: Omrežni datotečni sistem

en: SSH File Transfer Protocol
sl_SI: Protokol prenosa datotek SSH

note: Translators: do not translate sftp:// and ssh://
en: sftp:// or ssh://
sl_SI: sftp:// ali ssh://

note: Translators: do not translate dav:// and davs://
en: dav:// or davs://
sl_SI: dav:// ali davs://

en: _Disconnect
sl_SI: _Prekini povezavo

en: _Connect
sl_SI: _Poveži

en: Unable to get remote server location
sl_SI: Oddaljenega mesta strežnika ni mogoče najti

en: Networks
sl_SI: Omrežja

en: On This Computer
sl_SI: Na tem računalniku

note: Translators: respectively, free and total space of the drive. The plural form * should be based on the free space available. * i.e. 1 GB / 24 GB available.
en: %s / %s available | %s / %s available
sl_SI[0]: %s / %s na voljo
sl_SI[1]: %s / %s na voljo
sl_SI[2]: %s / %s na voljo
sl_SI[3]: %s / %s na voljo

en: Disconnect
sl_SI: Prekini povezavo

en: Unmount
sl_SI: Odklopi

[ctx: Print job priority]
en: Urgent
sl_SI: Nujno

[ctx: Print job priority]
en: High
sl_SI: Visoka

[ctx: Print job priority]
en: Medium
sl_SI: Srednja

[ctx: Print job priority]
en: Low
sl_SI: Nizka

[ctx: printer option]
note: Translators, this is the label used for the option in the print * dialog that controls the front cover page.
en: Before
sl_SI: Pred

[ctx: printer option]
note: Translators, this is the label used for the option in the print * dialog that controls the back cover page.
en: After
sl_SI: Po

en: Print at
sl_SI: Natisni ob

en: Print at time
sl_SI: Natisni ob času

[ctx: print option]
en: Borderless
sl_SI: Brez robov

note: Translators: this is a printer status.
en: Paused; Rejecting Jobs
sl_SI: Premor ; zavračanje poslov

note: Translators: this is a printer status.
en: Paused
sl_SI: Premor

note: Translators: this is a printer status.
en: Rejecting Jobs
sl_SI: Zavračanje poslov

en: Username:
sl_SI: Uporabniško ime:

en: Password:
sl_SI: Geslo:

en: Authentication is required to print document “%s” on printer %s
sl_SI: Za tiskanje dokumenta »%s« na tiskalniku %s je zahtevana overitev

en: Authentication is required to print a document on %s
sl_SI: Za tiskanje dokumenta na %s je zahtevana overitev

en: Authentication is required to get attributes of job “%s”
sl_SI: Za pridobitev atributov posla »%s« je zahtevana overitev

en: Authentication is required to get attributes of a job
sl_SI: Za pridobitev atributov posla je zahtevana overitev

en: Authentication is required to get attributes of printer %s
sl_SI: Za pridobitev atributov tiskalnika %s je zahtevana overitev

en: Authentication is required to get attributes of a printer
sl_SI: Za pridobitev atributov tiskalnika je zahtevana overitev

en: Authentication is required to get default printer of %s
sl_SI: Za pridobitev privzetega tiskalnika %s je zahtevana overitev

en: Authentication is required to get printers from %s
sl_SI: Za pridobitev tiskalnikov iz %s je zahtevana overitev

en: Authentication is required to get a file from %s
sl_SI: Za pridobitev datoteke iz %s je zahtevana overitev

en: Authentication is required on %s
sl_SI: Na %s je zahtevana overitev

en: Domain:
sl_SI: Domena:

en: Authentication is required to print document “%s”
sl_SI: Za tiskanje dokumenta »%s« je zahtevana overitev.

en: Authentication is required to print this document on printer %s
sl_SI: Za tiskanje tega dokumenta na tiskalniku %s je zahtevana overitev

en: Authentication is required to print this document
sl_SI: Za tiskanje tega dokumenta je zahtevana overitev

en: Printer “%s” is low on toner.
sl_SI: V tiskalniku »%s« je skoraj prazen toner.

en: Printer “%s” has no toner left.
sl_SI: V tiskalniku »%s« je prazen toner.

note: Translators: "Developer" like on photo development context
en: Printer “%s” is low on developer.
sl_SI: V tiskalniku »%s« je skoraj zmanjkalo razvijalca.

note: Translators: "Developer" like on photo development context
en: Printer “%s” is out of developer.
sl_SI: V tiskalniku »%s« je zmanjkalo razvijalca.

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Printer “%s” is low on at least one marker supply.
sl_SI: V tiskalniku »%s« je skoraj prazna vsaj ena kartuša.

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Printer “%s” is out of at least one marker supply.
sl_SI: V tiskalniku »%s« je prazna vsaj ena kartuša.

en: The cover is open on printer “%s”.
sl_SI: Tiskalnik »%s« ima odprt pokrov.

en: The door is open on printer “%s”.
sl_SI: Tiskalnik »%s« ima odprta vratca.

en: Printer “%s” is low on paper.
sl_SI: V tiskalniku »%s« je skoraj zmanjkalo papirja.

en: Printer “%s” is out of paper.
sl_SI: V tiskalniku »%s« je zmanjkalo papirja.

en: Printer “%s” is currently offline.
sl_SI: Tiskalnik »%s« trenutno ni povezan.

en: There is a problem on printer “%s”.
sl_SI: Prišlo je do težav na tiskalniku “%s“.

[ctx: printing option]
en: Two Sided
sl_SI: Dvostransko

[ctx: printing option]
en: Paper Type
sl_SI: Vrsta papirja

[ctx: printing option]
en: Paper Source
sl_SI: Vir papirja

[ctx: printing option]
en: Output Tray
sl_SI: Pladenj za papir

[ctx: printing option]
en: Resolution
sl_SI: Ločljivost

[ctx: printing option]
en: GhostScript pre-filtering
sl_SI: Predhodno filtriranje GhostScript

[ctx: printing option value]
en: One Sided
sl_SI: Enostransko

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Long Edge (Standard)
sl_SI: Dolga stranica (standardno)

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Short Edge (Flip)
sl_SI: Kratka stranica (zrcaljeno)

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "Paper Source"
en: Auto Select
sl_SI: Samodejno izberi

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "Paper Source" Translators: this is an option of "Resolution"
en: Printer Default
sl_SI: Privzeto za tiskalnik

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Embed GhostScript fonts only
sl_SI: Vstavi samo pisave GhostScript

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 1
sl_SI: Pretvori v PS ravni 1

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 2
sl_SI: Pretvori v PS ravni 2

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: No pre-filtering
sl_SI: Brez predhodnega filtriranja

[ctx: printing option group]
note: Translators: "Miscellaneous" is the label for a button, that opens up an extra panel of settings in a print dialog.
en: Miscellaneous
sl_SI: Razno

[ctx: sides]
en: One Sided
sl_SI: Enostransko

[ctx: sides]
note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Long Edge (Standard)
sl_SI: Dolga stranica (standardno)

[ctx: sides]
note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Short Edge (Flip)
sl_SI: Kratka stranica (zrcaljeno)

[ctx: output-bin]
note: Translators: Top output bin
en: Top Bin
sl_SI: Vsebnik na vrhu

[ctx: output-bin]
note: Translators: Middle output bin
en: Middle Bin
sl_SI: Vsebnik na sredini

[ctx: output-bin]
note: Translators: Bottom output bin
en: Bottom Bin
sl_SI: Vsebnik na dnu

[ctx: output-bin]
note: Translators: Side output bin
en: Side Bin
sl_SI: Vsebnik na robu

[ctx: output-bin]
note: Translators: Left output bin
en: Left Bin
sl_SI: Vsebnik na levi

[ctx: output-bin]
note: Translators: Right output bin
en: Right Bin
sl_SI: Vsebnik na desni

[ctx: output-bin]
note: Translators: Center output bin
en: Center Bin
sl_SI: Vsebnik na sredini

[ctx: output-bin]
note: Translators: Rear output bin
en: Rear Bin
sl_SI: Vsebnik zadaj

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output bin where one sided output is oriented in the face-up position
en: Face Up Bin
sl_SI: Vsebnik obrnjen navzgor

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output bin where one sided output is oriented in the face-down position
en: Face Down Bin
sl_SI: Vsebnik obrnjen navzdol

[ctx: output-bin]
note: Translators: Large capacity output bin
en: Large Capacity Bin
sl_SI: Obsežni zmogljivi vsebnik

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output stacker number %d
en: Stacker %d
sl_SI: Skladalnik %d

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output mailbox number %d
en: Mailbox %d
sl_SI: Poštni predal %d

[ctx: output-bin]
note: Translators: Private mailbox
en: My Mailbox
sl_SI: Poštni predal

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output tray number %d
en: Tray %d
sl_SI: Pladenj %d

en: Printer Default
sl_SI: Privzeto za tiskalnik

note: Translators: These strings name the possible arrangements of * multiple pages on a sheet when printing * multiple pages on a sheet when printing (same as in gtkprintbackendcups.c)
en: Left to right, top to bottom
sl_SI: Z leve proti desni, od zgoraj navzdol

en: Left to right, bottom to top
sl_SI: Z leve proti desni, od spodaj navzgor

en: Right to left, top to bottom
sl_SI: Z desne proti levi, od zgoraj navzdol

en: Right to left, bottom to top
sl_SI: Z desne proti levi, od spodaj navzgor

en: Top to bottom, left to right
sl_SI: Od zgoraj navzdol, z leve proti desni

en: Top to bottom, right to left
sl_SI: Od zgoraj navzdol, z desne proti levi

en: Bottom to top, left to right
sl_SI: Od spodaj navzgor, z leve proti desni

en: Bottom to top, right to left
sl_SI: Od spodaj navzgor, z desne proti levi

note: Translators, this string is used to label the job priority option * in the print dialog
en: Job Priority
sl_SI: Prednost posla

note: Translators, this string is used to label the billing info entry * in the print dialog
en: Billing Info
sl_SI: Podatki o plačilu

[ctx: cover page]
note: Translators, these strings are names for various 'standard' cover * pages that the printing system may support.
en: None
sl_SI: Brez

[ctx: cover page]
en: Classified
sl_SI: Omejeno

[ctx: cover page]
en: Confidential
sl_SI: Varovano

[ctx: cover page]
en: Secret
sl_SI: Tajno

[ctx: cover page]
en: Standard
sl_SI: Zaupno

[ctx: cover page]
en: Top Secret
sl_SI: Strogo zaupno

[ctx: cover page]
en: Unclassified
sl_SI: Nerazvrščeno

[ctx: printer option]
note: Translators, this string is used to label the pages-per-sheet option * in the print dialog
en: Pages per Sheet
sl_SI: Število strani na stran

[ctx: printer option]
note: Translators, this string is used to label the option in the print * dialog that controls in what order multiple pages are arranged
en: Page Ordering
sl_SI: Vrstni red strani

[ctx: printer option]
note: Translators: this is the name of the option that controls when * a print job is printed. Possible values are 'now', a specified time, * or 'on hold'
en: Print at
sl_SI: Natisni ob

[ctx: printer option]
note: Translators: this is the name of the option that allows the user * to specify a time when a print job will be printed.
en: Print at time
sl_SI: Natisni ob času

note: Translators: this format is used to display a custom * paper size. The two placeholders are replaced with * the width and height in points. E.g: "Custom * 230.4x142.9"
en: Custom %s×%s
sl_SI: Po meri %s×%s

[ctx: printer option]
note: TRANSLATORS: this is the ICC color profile to use for this job
en: Printer Profile
sl_SI: Profil tiskalnika

[ctx: printer option value]
note: TRANSLATORS: this is when color profile information is unavailable
en: Unavailable
sl_SI: Ni na voljo

en: output
sl_SI: odvod

en: Print to File
sl_SI: Natisni v datoteko

en: Pages per _sheet:
sl_SI: Strani na _list:

en: File
sl_SI: Datoteka

en: _Output format
sl_SI: _Izhodni zapis

note: TRANSLATORS: when we're running an old CUPS, and * it hasn't registered the device with colord
en: Color management unavailable
sl_SI: Upravljanje barv ni na voljo

note: TRANSLATORS: when there is no color profile available
en: No profile available
sl_SI: Profil ni na voljo

note: TRANSLATORS: when the color profile has no title
en: Unspecified profile
sl_SI: Nedoločeno ime profila

en: Authentication
sl_SI: Overitev

en: _Remember password
sl_SI: Zapomni si _geslo

en: Select a filename
sl_SI: Izbor imena datoteke

en: Not available
sl_SI: Ni na voljo

note: translators: this string is the default job title for print * jobs. %s gets replaced by the application name, %d gets replaced * by the job number.
en: %s job #%d
sl_SI: %s - posel št. %d

[ctx: print operation status]
en: Initial state
sl_SI: Začetno stanje

[ctx: print operation status]
en: Preparing to print
sl_SI: Priprava na tiskanje

[ctx: print operation status]
en: Generating data
sl_SI: Ustvarjanje podatkov

[ctx: print operation status]
en: Sending data
sl_SI: Pošiljanje podatkov

[ctx: print operation status]
en: Waiting
sl_SI: Čakanje

[ctx: print operation status]
en: Blocking on issue
sl_SI: Blokirano zaradi napake

[ctx: print operation status]
en: Printing
sl_SI: Tiskanje

[ctx: print operation status]
en: Finished
sl_SI: Končano

[ctx: print operation status]
en: Finished with error
sl_SI: Končano z napako

en: Preparing %d
sl_SI: Pripravljanje %d

en: Preparing
sl_SI: Pripravljanje

en: Printing %d
sl_SI: Tiskanje %d

en: Error creating print preview
sl_SI: Napaka med ustvarjanjem predogleda tiskanja

en: The most probable reason is that a temporary file could not be created.
sl_SI: Najverjetnejši razlog je, da začasne datoteke ni mogoče ustvariti

note: window
en: Print
sl_SI: Natisni

en: Application
sl_SI: Program

en: Printer offline
sl_SI: Tiskalnik je izključen

en: Out of paper
sl_SI: Brez papirja

en: Need user intervention
sl_SI: Zahtevano je posredovanje uporabnika

en: Custom size
sl_SI: Velikost po meri

en: No printer found
sl_SI: Ni najdenega tiskalnika

en: Invalid argument to CreateDC
sl_SI: Neveljaven argument za CreateDC

en: Error from StartDoc
sl_SI: Napaka iz StartDoc

en: Not enough free memory
sl_SI: Ni dovolj prostega pomnilnika

en: Invalid argument to PrintDlgEx
sl_SI: Neveljaven argument za PrintDlgEx

en: Invalid pointer to PrintDlgEx
sl_SI: Neveljaven kazalec na PrintDlgEx

en: Invalid handle to PrintDlgEx
sl_SI: Neveljavna ročica za PrintDlgEx

en: Unspecified error
sl_SI: Nedoločena napaka

en: Pre_view
sl_SI: _Predogled

en: _Print
sl_SI: _Natisni

en: Getting printer information failed
sl_SI: Pridobivanje podatkov tiskalnika ni uspelo

en: Getting printer information…
sl_SI: Pridobivanje podatkov tiskalnika …

en: Page Ordering
sl_SI: Vrstni red strani

en: Left to right
sl_SI: Z leve proti desni

en: Right to left
sl_SI: Z desne proti levi

en: Top to bottom
sl_SI: Od zgoraj navzdol

en: Bottom to top
sl_SI: Od spodaj navzgor

en: Failed to create the read file descriptor
sl_SI: Ustvarjanje opisnika brane datoteke je spodletelo

en: Unable to find an item with URI “%s”
sl_SI: Predmeta z naslovom URI »%s« ni mogoče najti.

en: Unable to move the item with URI “%s” to “%s”
sl_SI: Predmeta z naslovom URI »%s« ni mogoče premakniti v »%s«.

en: No registered application with name “%s” for item with URI “%s” found
sl_SI: Ni mogoče najti programa z imenom »%s« za odpiranje predmetov z naslovom URI »%s«.

en: Clear Entry
sl_SI: Počisti vnos

[ctx: keyboard side marker]
note: Translators: This string is used to mark left/right variants of modifier * keys in the shortcut window (e.g. Control_L vs Control_R). Please keep * this string very short, ideally just a single character, since it will * be rendered as part of the key.
en: R
sl_SI: D

en: _Show All
sl_SI: Pokaži _vse

en: Two finger pinch
sl_SI: Dvoprstni uščip

en: Two finger stretch
sl_SI: Dvoprstno raztegovanje

en: Rotate clockwise
sl_SI: Zavrti v smeri urinega kazalca

en: Rotate counterclockwise
sl_SI: Zavrti v nasprotni smeri urinega kazalca

en: Two finger swipe left
sl_SI: Dvoprstni poteg v levo

en: Two finger swipe right
sl_SI: Dvoprstni poteg v desno

en: Swipe left
sl_SI: Poteg v levo

en: Swipe right
sl_SI: Poteg v desno

note: Translators: This is placeholder text for the search entry in the shortcuts window
en: Search Shortcuts
sl_SI: Iskalne bližnjice

note: Translators: This is the window title for the shortcuts window in normal mode
en: Shortcuts
sl_SI: Tipkovne bližnjice

note: Translators: This is the window title for the shortcuts window in search mode
en: Search Results
sl_SI: Poišči

en: No Results Found
sl_SI: Ni zadetkov

en: Try a different search
sl_SI: Poskusite drugačno iskanje

[ctx: accessibility]
en: Sidebar
sl_SI: Stranska vrstica

en: Change di_rection
sl_SI: Spremeni _usmerjenost

en: Insert _Emoji
sl_SI: Vstavi izrazno _ikono

[ctx: Encoding name]
en: Automatically Detected
sl_SI: Samodejno zaznano

[ctx: Encoding name]
en: Western
sl_SI: Zahodno

[ctx: Encoding name]
en: Central European
sl_SI: Srednjeevropsko

[ctx: Encoding name]
en: South European
sl_SI: Južnoevropsko

[ctx: Encoding name]
en: Baltic
sl_SI: Baltsko

[ctx: Encoding name]
en: Cyrillic
sl_SI: Cirilica

[ctx: Encoding name]
en: Arabic
sl_SI: Arabsko

[ctx: Encoding name]
en: Greek
sl_SI: Grško

[ctx: Encoding name]
en: Hebrew Visual
sl_SI: Hebrejsko predočeno

[ctx: Encoding name]
en: Turkish
sl_SI: Turško

[ctx: Encoding name]
en: Nordic
sl_SI: Nordijsko

[ctx: Encoding name]
en: Thai
sl_SI: Tajsko

[ctx: Encoding name]
en: Celtic
sl_SI: Keltsko

[ctx: Encoding name]
en: Romanian
sl_SI: Romunsko

[ctx: Encoding name]
en: Armenian
sl_SI: Armensko

[ctx: Encoding name]
en: Chinese Traditional
sl_SI: Tradicionalno kitajsko

[ctx: Encoding name]
en: Cyrillic/Russian
sl_SI: Cirilica/rusko

[ctx: Encoding name]
en: Japanese
sl_SI: Japonsko

[ctx: Encoding name]
en: Korean
sl_SI: Korejsko

[ctx: Encoding name]
en: Chinese Simplified
sl_SI: Kitajsko poenostavljeno

[ctx: Encoding name]
en: Georgian
sl_SI: Gruzijsko

[ctx: Encoding name]
en: Hebrew
sl_SI: Hebrejsko

[ctx: Encoding name]
en: Cyrillic/Ukrainian
sl_SI: Cirilica/ukrajinsko

[ctx: Encoding name]
en: Vietnamese
sl_SI: Vietnamsko

[ctx: Line ending name]
en: Unchanged
sl_SI: Nespremenjeno

en: _Undo
sl_SI: _Razveljavi

en: _Redo
sl_SI: _Ponovno uveljavi

en: Do you want to use GTK Inspector?
sl_SI: Ali želite uporabljati nadzorni program GTK+?

en: GTK Inspector is an interactive debugger that lets you explore and modify the internals of any GTK application. Using it may cause the application to break or crash.
sl_SI: Nadzornik GTK+ je razhroščevalnik, ki omogoča raziskovanje in spreminjanje nastavitev kateregakoli programa GTK. Neustrezna raba lahko povzroči napačno delovanje oziroma sesutje okolja.

en: Don’t show this message again
sl_SI: Sporočila ne pokaži več

en: Minimize
sl_SI: Skrči

en: Minimize the window
sl_SI: Skrči okno

en: Maximize
sl_SI: Razpni

en: Maximize the window
sl_SI: Razpni okno

en: Close the window
sl_SI: Zapri okno

en: Restore
sl_SI: Obnovi

en: Role
sl_SI: Vloga

en: Description
sl_SI: Opis

en: Bounds
sl_SI: Meje

en: Object Path
sl_SI: Pot predmeta

en: Attribute
sl_SI: Atribut

en: Value
sl_SI: Vrednost

en: Activate
sl_SI: Omogoči

en: Set State
sl_SI: Nastavi stanje

en: Enabled
sl_SI: Onemogočeno

en: Parameter Type
sl_SI: Vrsta parametra

en: State
sl_SI: Stanje

en: Show
sl_SI: Pokaži

en: Hover to load
sl_SI: Naloži ob prehodu

[ctx: clipboard]
en: empty
sl_SI: prazno

[ctx: clipboard]
en: local
sl_SI: krajevno

[ctx: clipboard]
en: remote
sl_SI: oddaljeno

en: Drag and hold here
sl_SI: Povleci in zadrži na tem mestu

en: Clipboard
sl_SI: Odložišče

en: Primary
sl_SI: Osnovni

[ctx: event phase]
en: None
sl_SI: Brez

[ctx: event phase]
en: Capture
sl_SI: Zajem

[ctx: event phase]
en: Bubble
sl_SI: Mehurček

[ctx: event phase]
en: Target
sl_SI: Cilj

[ctx: propagation limit]
en: Native
sl_SI: Izvorno

en: You can type here any CSS rule recognized by GTK.
sl_SI: Vpisati je mogoče katerokoli pravilo CSS, ki ga GTK prepozna.

en: You can temporarily disable this custom CSS by clicking on the “Pause” button above.
sl_SI: S klikom na gumb »Premor« se začasno onemogoči izvajanje slogov CSS po meri.

en: Changes are applied instantly and globally, for the whole application.
sl_SI: Spremembe so uveljavljene takoj za vse gradnike seje programa.

en: Saving CSS failed
sl_SI: Shranjevanje CSS je spodletelo

en: Disable this custom CSS
sl_SI: Onemogoči uporabljen CSS po meri

en: Save the current CSS
sl_SI: Shrani trenutni CSS

en: Show deprecations
sl_SI: Pokaži opuščene

en: Style Classes
sl_SI: Razredi slogov

en: CSS Property
sl_SI: Lastnosti CSS

en: IM Context is hardcoded by GTK_IM_MODULE
sl_SI: Vsebina IM je določena z vrednostjo GTK_IM_MODULE

[ctx: GL renderer]
en: None
sl_SI: Brez

[ctx: GL version]
en: Unknown
sl_SI: Neznano

[ctx: Vulkan device]
en: None
sl_SI: Neopredeljeno

en: Copy to clipboard as gitlab markdown
sl_SI: Kopiraj v odložišče v označevalnem jeziku gitlab

en: Operating System
sl_SI: Operacijski sistem

en: GTK Version
sl_SI: Različica GTK

en: GDK Backend
sl_SI: Ozadnji program GDK

en: GSK Renderer
sl_SI: Izrisovalnik GSK

en: Media Backend
sl_SI: Ozadnji predstavni program

en: Input Method
sl_SI: Vnosni način

en: Accessibility Backend
sl_SI: Zaledje dostopnosti

en: Application ID
sl_SI: ID programa

en: Resource Path
sl_SI: Pot vira

en: Prefix
sl_SI: Predpona

en: Environment
sl_SI: Okolje

en: Display
sl_SI: Prikaz

en: RGBA Visual
sl_SI: Vidni RGBA

en: Composited
sl_SI: Sestavljeno

en: Protocols
sl_SI: Protokoli

en: GL Renderer
sl_SI: Izrisovalnik GL

en: GL Vendor
sl_SI: Ponudnik GL

en: GL Version
sl_SI: Različica GL

en: GL Backend Vendor
sl_SI: Ponudnik ozadnjega programa GL

en: GL Backend Version
sl_SI: Različica ozadnjega programa GL

en: GL Full Version
sl_SI: Polna različica GL

en: GLSL Version
sl_SI: Različica GLSL

en: GL Extensions
sl_SI: Razširitve GL

en: EGL Extensions
sl_SI: Razširitve EGL

en: GL Features
sl_SI: Zmožnosti GL

en: Vulkan Device
sl_SI: Naprava Vulkan

en: Vulkan API Version
sl_SI: Različica vmesnika Vulkan API

en: Vulkan Driver Version
sl_SI: Različica gonilnika Vulkan

en: Vulkan Layers
sl_SI: Plasti Vulkan

en: Vulkan Extensions
sl_SI: Razširitve Vulkan

en: Vulkan Features
sl_SI: Zmožnosti Vulkan

en: Unnamed section
sl_SI: Neimenovan odsek

en: Label
sl_SI: Oznaka

en: Action
sl_SI: Dejanje

en: Target
sl_SI: Cilj

en: Icon
sl_SI: Ikona

en: Address
sl_SI: Naslov

en: Reference Count
sl_SI: Števec sklicev

en: Direction
sl_SI: Usmerjenost

en: Buildable ID
sl_SI: Izgradljiv ID

en: Mnemonic Label
sl_SI: Oznaka pomagala

en: Request Mode
sl_SI: Način zahteve

en: Measure map
sl_SI: Shema merila

en: Expand
sl_SI: Razširi

en: Baseline
sl_SI: Osnovnica besedila

en: Surface
sl_SI: Površina

en: Properties
sl_SI: Lastnosti

en: Renderer
sl_SI: Izrisovalnik

en: Frame Clock
sl_SI: Okvir ure

en: Tick Callback
sl_SI: Označi povratni sklic

en: Frame Count
sl_SI: Števec sličic

en: Frame Rate
sl_SI: Hitrost sličic

en: Scale
sl_SI: Merilo pisave

en: Color state
sl_SI: Barvno stanje

en: Mapped
sl_SI: Preslikano

en: Realized
sl_SI: Realizirano

en: Is Toplevel
sl_SI: Je vrhnja raven

en: Child Visible
sl_SI: Viden kazalec

en: Pointer: %p
sl_SI: Tiskalnik: %p

note: Translators: %s is a type name, for example * GtkPropertyExpression with value \"2.5\"
en: %s with value "%s"
sl_SI: %s z vrednostjo "%s"

note: Translators: Both %s are type names, for example * GtkPropertyExpression with type GObject
en: %s with type %s
sl_SI: %s z vrsto %s

note: Translators: Both %s are type names, for example * GtkObjectExpression for GtkStringObject 0x23456789
en: %s for %s %p
sl_SI: %s za %s %p

note: Translators: Both %s are type names, for example * GtkPropertyExpression with value type: gchararray
en: %s with value type %s
sl_SI: %s z vrsto vrednosti %s

en: Uneditable property type: %s
sl_SI: Neuredljiva vrsta lastnosti: %s

[ctx: column number]
en: None
sl_SI: Brez

en: Attribute:
sl_SI: Atribut:

en: Column:
sl_SI: Stolpec:

note: Translators: %s is a type name, for example * Action from 0x2345678 (GtkApplicationWindow)
en: Action from: %p (%s)
sl_SI: Dejanje: %p (%s)

en: Reset
sl_SI: Ponastavi

[ctx: GtkSettings source]
en: Default
sl_SI: Privzeto

[ctx: GtkSettings source]
en: Theme
sl_SI: Tema

[ctx: GtkSettings source]
en: XSettings
sl_SI: Nastavitve XSettings

[ctx: GtkSettings source]
en: Application
sl_SI: Program

[ctx: GtkSettings source]
en: Unknown
sl_SI: Neznano

en: Source:
sl_SI: Vir:

en: Defined At
sl_SI: Določeno pri

en: Saving RenderNode failed
sl_SI: Shranjevanje izrisovanja vozlišča je spodletelo

en: Recording Options
sl_SI: Možnosti beleženja

en: Record events
sl_SI: Beleženje dogodkov

en: Add debug nodes
sl_SI: Dodaj razhroščevalna vozlišča

en: Highlight event sequences
sl_SI: Poudari zaporedja dogodkov

en: Record frames
sl_SI: Snemanje sličic

en: Clear recorded frames
sl_SI: Počisti posnete sličice

en: Use a dark background
sl_SI: Uporabi temno ozadje

en: Save selected node
sl_SI: Shrani izbrano vozlišče

en: Copy to clipboard
sl_SI: Kopiraj v odložišče

en: Property
sl_SI: Lastnosti

en: Path
sl_SI: Pot

en: Count
sl_SI: Števec

en: Name:
sl_SI: Ime:

en: Type:
sl_SI: Vrsta:

en: Size:
sl_SI: Velikost:

en: Trigger
sl_SI: Sprožilec

[ctx: sizegroup mode]
en: None
sl_SI: Brez

[ctx: sizegroup mode]
en: Horizontal
sl_SI: Vodoravno

[ctx: sizegroup mode]
en: Vertical
sl_SI: Navpično

[ctx: sizegroup mode]
en: Both
sl_SI: Oboje

en: Mode
sl_SI: Način

en: GLib must be configured with -Dbuildtype=debug
sl_SI: Knjižnica GLib mora biti nastavljena z uporabo zastavice --Dbuildtype=debug

en: Self 1
sl_SI: Lastno 1

en: Cumulative 1
sl_SI: Združevano 1

en: Self 2
sl_SI: Lastno 2

en: Cumulative 2
sl_SI: Združevano 2

en: Self
sl_SI: Lastno

en: Cumulative
sl_SI: Združevano

en: Enable statistics with GOBJECT_DEBUG=instance-count
sl_SI: Omogoči statistiko z GOBJECT_DEBUG=instance-count

en: Remove %s
sl_SI: Odstrani %s

en: Add
sl_SI: Dodaj

en: Show data
sl_SI: Pokaži podatke

en: Hierarchy
sl_SI: Hierarhija

en: Implements
sl_SI: Vgradnje

en: GTK Theme
sl_SI: Tema Gtk

en: System Color Scheme
sl_SI: Barvna shema sistema

en: Unsupported
sl_SI: Nepodprta

en: Dark
sl_SI: Temna

en: Light
sl_SI: Svetla

en: System Contrast
sl_SI: Sistemska kontrastna

en: No Preference
sl_SI: Izbira ni navedena

en: More
sl_SI: Več

en: Less
sl_SI: Manj

en: Cursor Theme
sl_SI: Tema kazalke

en: Cursor Size
sl_SI: Velikost kazalca

en: Icon Theme
sl_SI: Tema ikon

en: Text Direction
sl_SI: Usmerjenost besedila

note: translators: these strings must be separated by newlines
en: Left-to-Right
    Right-to-Left
sl_SI: Z leve proti desni
    Z desne proti levi

en: Animations
sl_SI: Animacije

en: Slowdown
sl_SI: Upočasni

en: Rendering
sl_SI: Izrisovanje

[ctx: Font rendering]
note: translators: these strings must be separated by newlines
en: Automatic
    Manual
sl_SI: Samodejno
    Ročno

en: Show Framerate
sl_SI: Pokaži hitrost sličic

en: Show Graphic Updates
sl_SI: Pokaži grafične posodobitve

en: Tints all the places where the current renderer uses Cairo instead of the GPU.
sl_SI: Obarva vsa mesta, kjer trenutni izrisovalnik uporablja Kairo namesto GPU.

en: Show Cairo Rendering
sl_SI: Pokaži izrisovanje Cairo

en: Show Baselines
sl_SI: Pokaži črte vrstic

en: Show Layout Borders
sl_SI: Pokaži razporeditev okvirjev

en: CSS Padding
sl_SI: Blazinjenje CSS

en: CSS Border
sl_SI: Obroba CSS

en: CSS Margin
sl_SI: Rob CSS

en: Widget Margin
sl_SI: Robovi gradnika

en: Show Focus
sl_SI: Pokaži žarišče

en: Show Accessibility warnings
sl_SI: Pokaži opozorila o dostopnosti

en: Show Graphics Offload
sl_SI: Pokaži grafično razbremenitev

en: Show Touch UI
sl_SI: Pokaži vmesnik na dotik

en: Inspect Inspector
sl_SI: Preuči inšpektorja

en: Select an Object
sl_SI: Izbor predmeta

en: Show Details
sl_SI: Pokaži podrobnosti

en: Show all Objects
sl_SI: Pokaži vse predmete

en: Show all Resources
sl_SI: Pokaži vse vire

en: Collect Statistics
sl_SI: Zbiranje statistike

en: Objects
sl_SI: Predmeti

en: Toggle Sidebar
sl_SI: Preklopi stransko okno

en: Refresh action state
sl_SI: Osveži stanje dejanja

en: Previous object
sl_SI: Predhodni predmet

en: Child object
sl_SI: Podrejeni predmet

en: Previous sibling
sl_SI: Predhodni podrejeni predmet

en: List Position
sl_SI: Položaj seznama

en: Next sibling
sl_SI: Naslednji podrejeni predmet

en: Miscellaneous
sl_SI: Razno

en: Layout
sl_SI: Razporeditev

en: CSS Nodes
sl_SI: Vozlišča CSS

en: Size Groups
sl_SI: Velikostne skupine

en: Data
sl_SI: Podatki

en: Actions
sl_SI: Dejanja

en: Menu
sl_SI: Meni

en: Controllers
sl_SI: Nadzorniki

en: Magnifier
sl_SI: Povečevalo

en: Accessibility
sl_SI: Dostopnost

en: Global
sl_SI: Splošno

en: Information
sl_SI: Podrobnosti

en: Settings
sl_SI: Nastavitve

en: Resources
sl_SI: Viri

en: Statistics
sl_SI: Statistika

en: Logging
sl_SI: Beleženje

en: Recorder
sl_SI: Snemalnik

[ctx: OpenType layout]
en: Access All Alternates
sl_SI: Dostop do vseh alternativnih variacij znakov

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Forms
sl_SI: Oblike nad osnovnico

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Mark Positioning
sl_SI: Oblike označne postavitve nad osnovnico

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Substitutions
sl_SI: Zamenjave ligature nad osnovnico

[ctx: OpenType layout]
en: Alternative Fractions
sl_SI: Pokončni ulomki

[ctx: OpenType layout]
en: Akhands
sl_SI: Zamenjave zaporedja znakov Akhandi

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Forms
sl_SI: Oblike pod osnovnico

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Mark Positioning
sl_SI: Oblike označne postavitve pod osnovnico

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Substitutions
sl_SI: Zamenjave ligature pod osnovnico

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Alternates
sl_SI: Vsebinske zamenjave znakov

[ctx: OpenType layout]
en: Case-Sensitive Forms
sl_SI: Prilagoditve za velike črke

[ctx: OpenType layout]
en: Glyph Composition / Decomposition
sl_SI: Sestavljivi / Razstavljivi znaki

[ctx: OpenType layout]
en: Conjunct Form After Ro
sl_SI: Združene oblike za znakom Ro

[ctx: OpenType layout]
en: Conjunct Forms
sl_SI: Konjugirane oblike

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Ligatures
sl_SI: Vsebinske ligature

[ctx: OpenType layout]
en: Centered CJK Punctuation
sl_SI: Sredinjeni ločilni znaki CJK

[ctx: OpenType layout]
en: Capital Spacing
sl_SI: Razmične velike črke

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Swash
sl_SI: Znakovni prelivi

[ctx: OpenType layout]
en: Cursive Positioning
sl_SI: Položajno prilagajanje kurzive

[ctx: OpenType layout]
en: Petite Capitals From Capitals
sl_SI: Male velike črke iz velikih črk

[ctx: OpenType layout]
en: Small Capitals From Capitals
sl_SI: Male velike črke

[ctx: OpenType layout]
en: Distances
sl_SI: Razdalje

[ctx: OpenType layout]
en: Discretionary Ligatures
sl_SI: Diskretne ligature

[ctx: OpenType layout]
en: Denominators
sl_SI: Denominatorji

[ctx: OpenType layout]
en: Dotless Forms
sl_SI: Ne-točkovne oblike

[ctx: OpenType layout]
en: Expert Forms
sl_SI: Napredne oblike

[ctx: OpenType layout]
en: Final Glyph on Line Alternates
sl_SI: Končni znaki vrstic

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms #2
sl_SI: Končne oblike 2

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms #3
sl_SI: Končne oblike 3

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms
sl_SI: Končne oblike

[ctx: OpenType layout]
en: Flattened accent forms
sl_SI: Ploske oblike preglasov

[ctx: OpenType layout]
en: Fractions
sl_SI: Ulomki

[ctx: OpenType layout]
en: Full Widths
sl_SI: Polne širine

[ctx: OpenType layout]
en: Half Forms
sl_SI: Polovične oblike

[ctx: OpenType layout]
en: Halant Forms
sl_SI: Oblike Halant

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Half Widths
sl_SI: Nadomestne polovične širine

[ctx: OpenType layout]
en: Historical Forms
sl_SI: Zgodovinski znaki

[ctx: OpenType layout]
en: Horizontal Kana Alternates
sl_SI: Dodatni vodoravni znaki Kana

[ctx: OpenType layout]
en: Historical Ligatures
sl_SI: Zgodovinske ligature

[ctx: OpenType layout]
en: Hangul
sl_SI: Hangulska

[ctx: OpenType layout]
en: Hojo Kanji Forms
sl_SI: Oblike Hojo Kanji

[ctx: OpenType layout]
en: Half Widths
sl_SI: Polovične širine

[ctx: OpenType layout]
en: Initial Forms
sl_SI: Začetne oblike

[ctx: OpenType layout]
en: Isolated Forms
sl_SI: Izolirane oblike

[ctx: OpenType layout]
en: Italics
sl_SI: Ležeče pisave

[ctx: OpenType layout]
en: Justification Alternates
sl_SI: Poravnalne oblike

[ctx: OpenType layout]
en: JIS78 Forms
sl_SI: Oblike JIS78

[ctx: OpenType layout]
en: JIS83 Forms
sl_SI: Oblike JIS83

[ctx: OpenType layout]
en: JIS90 Forms
sl_SI: Oblike JIS90

[ctx: OpenType layout]
en: JIS2004 Forms
sl_SI: Oblike JIS2004

[ctx: OpenType layout]
en: Kerning
sl_SI: Spodsekavanje

[ctx: OpenType layout]
en: Left Bounds
sl_SI: Leve meje

[ctx: OpenType layout]
en: Standard Ligatures
sl_SI: Običajne ligature

[ctx: OpenType layout]
en: Leading Jamo Forms
sl_SI: Glavne oblike Jamo

[ctx: OpenType layout]
en: Lining Figures
sl_SI: Črtni znaki

[ctx: OpenType layout]
en: Localized Forms
sl_SI: Jezikovno prilagojene oblike

[ctx: OpenType layout]
en: Left-to-right alternates
sl_SI: Različice za zapis z leve proti desni

[ctx: OpenType layout]
en: Left-to-right mirrored forms
sl_SI: Zrcaljene oblike z leve proti desni

[ctx: OpenType layout]
en: Mark Positioning
sl_SI: Označne postavitve

[ctx: OpenType layout]
en: Medial Forms #2
sl_SI: Sredinske oblike 2

[ctx: OpenType layout]
en: Medial Forms
sl_SI: Sredinske oblike

[ctx: OpenType layout]
en: Mathematical Greek
sl_SI: Grški matematični znaki

[ctx: OpenType layout]
en: Mark to Mark Positioning
sl_SI: Označne postavitve

[ctx: OpenType layout]
en: Mark Positioning via Substitution
sl_SI: Oblike označne postavitve z zamenjavo

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Annotation Forms
sl_SI: Izmenjujoče anotacijske oblike

[ctx: OpenType layout]
en: NLC Kanji Forms
sl_SI: Oblike NLC Kanji

[ctx: OpenType layout]
en: Nukta Forms
sl_SI: Oblike nukta

[ctx: OpenType layout]
en: Numerators
sl_SI: Numeratorji

[ctx: OpenType layout]
en: Oldstyle Figures
sl_SI: Staroslogovni znaki

[ctx: OpenType layout]
en: Optical Bounds
sl_SI: Optične meje

[ctx: OpenType layout]
en: Ordinals
sl_SI: Ordinalni znaki

[ctx: OpenType layout]
en: Ornaments
sl_SI: Ornamenti

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Alternate Widths
sl_SI: Proporcionalne nadomestne širine

[ctx: OpenType layout]
en: Petite Capitals
sl_SI: Male velike črke

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Kana
sl_SI: Sorazmerna Kana

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Figures
sl_SI: Sorazmerne sličice

[ctx: OpenType layout]
en: Pre-Base Forms
sl_SI: Oblike pred osnovnico

[ctx: OpenType layout]
en: Pre-base Substitutions
sl_SI: Zamenjave ligature pred osnovnico

[ctx: OpenType layout]
en: Post-base Forms
sl_SI: Oblike za osnovnico

[ctx: OpenType layout]
en: Post-base Substitutions
sl_SI: Zamenjave ligature za osnovnico

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Widths
sl_SI: Sorazmerna širina

[ctx: OpenType layout]
en: Quarter Widths
sl_SI: Četrtinske širine

[ctx: OpenType layout]
en: Randomize
sl_SI: Naključno

[ctx: OpenType layout]
en: Required Contextual Alternates
sl_SI: Zahtevane vsebinske zamenjave

[ctx: OpenType layout]
en: Rakar Forms
sl_SI: Oblike Rakar

[ctx: OpenType layout]
en: Required Ligatures
sl_SI: Zahtevane ligature

[ctx: OpenType layout]
en: Reph Forms
sl_SI: Oblike Reph

[ctx: OpenType layout]
en: Right Bounds
sl_SI: Desne meje

[ctx: OpenType layout]
en: Right-to-left alternates
sl_SI: Različice za zapis z desne proti levi

[ctx: OpenType layout]
en: Right-to-left mirrored forms
sl_SI: Zrcaljene oblike z desne proti levi

[ctx: OpenType layout]
en: Ruby Notation Forms
sl_SI: Notacijske oblike Ruby

[ctx: OpenType layout]
en: Required Variation Alternates
sl_SI: Zahtevani variacijski znaki

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Alternates
sl_SI: Slogovne različice

[ctx: OpenType layout]
en: Scientific Inferiors
sl_SI: Znanstveni  zapisi

[ctx: OpenType layout]
en: Optical size
sl_SI: Optična velikost

[ctx: OpenType layout]
en: Small Capitals
sl_SI: Male velike črke

[ctx: OpenType layout]
en: Simplified Forms
sl_SI: Poenostavljene oblike

[ctx: OpenType layout]
en: Math script style alternates
sl_SI: RLM oznaka z _desne proti levi

[ctx: OpenType layout]
en: Stretching Glyph Decomposition
sl_SI: Raztegljivi razstavljivi znaki

[ctx: OpenType layout]
en: Subscript
sl_SI: Podpisano

[ctx: OpenType layout]
en: Superscript
sl_SI: Nadpisano

[ctx: OpenType layout]
en: Swash
sl_SI: Znakovni prelivi

[ctx: OpenType layout]
en: Titling
sl_SI: Naslavljanje

[ctx: OpenType layout]
en: Trailing Jamo Forms
sl_SI: Podporne oblike Jamo

[ctx: OpenType layout]
en: Traditional Name Forms
sl_SI: Tradicionalne imenske oblike

[ctx: OpenType layout]
en: Tabular Figures
sl_SI: Tabularne oblike

[ctx: OpenType layout]
en: Traditional Forms
sl_SI: Tradicionalne oblike

[ctx: OpenType layout]
en: Third Widths
sl_SI: Tretjinske širine

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Vertical Metrics
sl_SI: Metrično razmerje

[ctx: OpenType layout]
en: Vattu Variants
sl_SI: Izpeljanke Vattu

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Writing
sl_SI: Navpično pisanje

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Vertical Half Metrics
sl_SI: Nadomestne širine za navpično pisanje

[ctx: OpenType layout]
en: Vowel Jamo Forms
sl_SI: Samoglasniške oblike Jamo

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Kana Alternates
sl_SI: Dodatni navpični znaki Kana

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Kerning
sl_SI: Navpično spodsekavanje

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Alternate Vertical Metrics
sl_SI: Proporcionalne nadomestne širine za navpično pisanje

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Alternates and Rotation
sl_SI: Pretvorbe znakov za navpično pisanje

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Alternates for Rotation
sl_SI: Zamenjave za navpično pisanje

[ctx: OpenType layout]
en: Slashed Zero
sl_SI: Prečrtana ničla

[ctx: paper size]
en: DL Envelope
sl_SI: Ovojnica DL

[ctx: paper size]
en: jis exec
sl_SI: JIS Executive

[ctx: paper size]
en: Choukei 2 Envelope
sl_SI: Ovojnica Choukei 2

[ctx: paper size]
en: Choukei 3 Envelope
sl_SI: Ovojnica Choukei 3

[ctx: paper size]
en: Choukei 4 Envelope
sl_SI: Ovojnica Choukei 4

[ctx: paper size]
en: Choukei 40 Envelope
sl_SI: Ovojnica Choukei 40

[ctx: paper size]
en: hagaki (postcard)
sl_SI: hagaki (razglednica)

[ctx: paper size]
en: kahu Envelope
sl_SI: Ovojnica kahu

[ctx: paper size]
en: kaku2 Envelope
sl_SI: Ovojnica kaku2

[ctx: paper size]
en: kaku3 Envelope
sl_SI: Ovojnica kaku3

[ctx: paper size]
en: kaku4 Envelope
sl_SI: Ovojnica kaku4

[ctx: paper size]
en: kaku5 Envelope
sl_SI: Ovojnica kaku5

[ctx: paper size]
en: kaku7 Envelope
sl_SI: Ovojnica kaku7

[ctx: paper size]
en: kaku8 Envelope
sl_SI: Ovojnica kaku8

[ctx: paper size]
en: oufuku (reply postcard)
sl_SI: oufuku (razglednica za odgovor)

[ctx: paper size]
en: you4 Envelope
sl_SI: Ovojnica you4

[ctx: paper size]
en: you6 Envelope
sl_SI: Ovojnica you6

[ctx: paper size]
en: 6×9 Envelope
sl_SI: Ovojnica 6×9

[ctx: paper size]
en: 7×9 Envelope
sl_SI: Ovojnica 7×9

[ctx: paper size]
en: 8×10 Envelope
sl_SI: Ovojnica 8×10

[ctx: paper size]
en: 9×11 Envelope
sl_SI: Ovojnica 9×11

[ctx: paper size]
en: 9×12 Envelope
sl_SI: Ovojnica 9×12

[ctx: paper size]
en: a2 Envelope
sl_SI: Ovojnica A2

[ctx: paper size]
en: b-plus
sl_SI: B-Plus

[ctx: paper size]
en: c
sl_SI: C

[ctx: paper size]
en: c5 Envelope
sl_SI: Ovojnica C5

[ctx: paper size]
en: d
sl_SI: D

[ctx: paper size]
en: e
sl_SI: E

[ctx: paper size]
en: edp
sl_SI: EDP

[ctx: paper size]
en: European edp
sl_SI: Evropski EDP

[ctx: paper size]
en: f
sl_SI: F

[ctx: paper size]
en: Fan-Fold European
sl_SI: Evropski FanFold

[ctx: paper size]
en: Fan-Fold US
sl_SI: Ameriški FanFold

[ctx: paper size]
en: Fan-Fold German Legal
sl_SI: Nemški FanFold

[ctx: paper size]
en: Government Legal
sl_SI: Pravno vladno pismo

[ctx: paper size]
en: Government Letter
sl_SI: Vladno pismo

[ctx: paper size]
en: Index 4×6 (postcard)
sl_SI: Index 4x6 (razglednica)

[ctx: paper size]
en: Invoice
sl_SI: Račun

[ctx: paper size]
en: Monarch Envelope
sl_SI: Ovojnica Monarch

[ctx: paper size]
en: #10 Envelope
sl_SI: Ovojnica #10

[ctx: paper size]
en: #11 Envelope
sl_SI: Ovojnica #11

[ctx: paper size]
en: #12 Envelope
sl_SI: Ovojnica #12

[ctx: paper size]
en: #14 Envelope
sl_SI: Ovojnica #14

[ctx: paper size]
en: #9 Envelope
sl_SI: Ovojnica #9

[ctx: paper size]
en: Personal Envelope
sl_SI: Osebna ovojnica

[ctx: paper size]
en: Wide Format
sl_SI: Široki format

[ctx: paper size]
en: Photo L
sl_SI: Fotografija L

[ctx: paper size]
en: Invite Envelope
sl_SI: Ovojnica za vabila

[ctx: paper size]
en: Italian Envelope
sl_SI: Italijanska ovojnica

[ctx: paper size]
en: Large Photo
sl_SI: Velika fotografija

[ctx: paper size]
en: Medium Photo
sl_SI: Srednje velika fotografija

[ctx: paper size]
en: Postfix Envelope
sl_SI: Ovojnica Postfix

[ctx: paper size]
en: Small Photo
sl_SI: Majhna fotografija

[ctx: paper size]
en: Wide Photo
sl_SI: Široka fotografija

[ctx: paper size]
en: prc1 Envelope
sl_SI: Ovojnica prc1

[ctx: paper size]
en: prc10 Envelope
sl_SI: Ovojnica prc10

[ctx: paper size]
en: prc2 Envelope
sl_SI: Ovojnica prc2

[ctx: paper size]
en: prc3 Envelope
sl_SI: Ovojnica prc3

[ctx: paper size]
en: prc4 Envelope
sl_SI: Ovojnica prc4

[ctx: paper size]
en: prc5 Envelope
sl_SI: Ovojnica prc5

[ctx: paper size]
en: prc6 Envelope
sl_SI: Ovojnica prc6

[ctx: paper size]
en: prc7 Envelope
sl_SI: Ovojnica prc7

[ctx: paper size]
en: prc8 Envelope
sl_SI: Ovojnica prc8

[ctx: paper size]
en: prc9 Envelope
sl_SI: Ovojnica prc9

en: Pages
sl_SI: Strani

en: Logo
sl_SI: Logotip

en: About
sl_SI: O programu

en: Credits
sl_SI: Zasluge

en: System
sl_SI: Sistem

en: System Information
sl_SI: Informacije o sistemu

en: Select App
sl_SI: Izbor programa

en: _View All Apps
sl_SI: Pokaži vse _programe

en: _Find New Apps
sl_SI: _Najdi nove programe

en: No applications found.
sl_SI: Ni najdenih programov.

en: Preferences
sl_SI: Možnosti

en: Services
sl_SI: Storitve

en: Hide %s
sl_SI: Skrij %s

en: Hide Others
sl_SI: Skrij ostalo

en: Show All
sl_SI: Pokaži vse

en: Quit %s
sl_SI: Končaj %s

en: Undo
sl_SI: Razveljavi

en: Redo
sl_SI: Ponovi

en: Cut
sl_SI: Izreži

en: Copy
sl_SI: Kopiraj

en: Paste
sl_SI: Prilepi

en: Delete
sl_SI: Izbriši

en: Select All
sl_SI: Izberi vse

en: _Window
sl_SI: _Okno

en: _Finish
sl_SI: _Končaj

en: _Back
sl_SI: _Nazaj

en: _Next
sl_SI: _Naslednji

en: Select a Color
sl_SI: Izberite barvo

en: Pick a color from the screen
sl_SI: Izbor barve na zaslonu

en: The current color
sl_SI: Trenutna barva

en: Hexadecimal color or color name
sl_SI: Heksadecimalna vrednost barve oziroma ime barve

en: Hue
sl_SI: Odtenek

en: Alpha value
sl_SI: Vrednost alfe

en: Saturation and value
sl_SI: Vrednost barvnega odtenka

en: (None)
sl_SI: (Brez)

en: Search…
sl_SI: Poišči …

[ctx: emoji category]
en: Smileys & People
sl_SI: Izrazne ikone in Ljudje

[ctx: emoji category]
en: Body & Clothing
sl_SI: Telo in Oblačila

[ctx: emoji category]
en: Animals & Nature
sl_SI: Živali in Narava

[ctx: emoji category]
en: Food & Drink
sl_SI: Hrana in Pijača

[ctx: emoji category]
en: Travel & Places
sl_SI: Potovanja in Mesta

[ctx: emoji category]
en: Activities
sl_SI: Dejavnosti

[ctx: emoji category]
en: Objects
sl_SI: Predmeti

[ctx: emoji category]
en: Symbols
sl_SI: Simboli

[ctx: emoji category]
en: Flags
sl_SI: Zastave

[ctx: emoji category]
en: Recent
sl_SI: Nedavno

en: Create Folder
sl_SI: Ustvari mapo

en: Remote location — only searching the current folder
sl_SI: Oddaljeno mesto — iskanje le trenutne mape

en: Folder Name
sl_SI: Ime mape

en: _Create
sl_SI: _Ustvari

en: Select Font
sl_SI: Izbor pisave

en: Search font name
sl_SI: Poišči pisavo po imenu

en: Filters
sl_SI: Filtri

en: Filter by
sl_SI: Filtriraj po

en: Monospace
sl_SI: Pisava s stalno širino

en: Language
sl_SI: Jezik

en: Preview Font
sl_SI: Predogled pisave

en: No Fonts Found
sl_SI: Ni najdenih pisav

en: Font Name
sl_SI: Ime pisave

en: Font Variation Axes
sl_SI: Osi variacij pisave

en: Font Features
sl_SI: Funkcionalnosti pisave

[ctx: media controls]
en: Position
sl_SI: Položaj

[ctx: media controls]
en: Volume
sl_SI: Glasnost

en: _Format for:
sl_SI: _Vrsta za:

en: _Paper size:
sl_SI: _Velikost papirja:

en: _Orientation:
sl_SI: _Usmerjenost:

en: Portrait
sl_SI: Pokončno

en: Reverse portrait
sl_SI: Obrnjeno pokončno

en: Landscape
sl_SI: Ležeče

en: Reverse landscape
sl_SI: Obrnjeno ležeče

en: Server Addresses
sl_SI: Naslovi strežnika

en: Server addresses are made up of a protocol prefix and an address. Examples:
sl_SI: Naslovi strežnikov so sestavljeni in predpone protokola in naslova. Primeri:

en: Available Protocols
sl_SI: Razpoložljivi protokoli

note: Translators: Server as any successfully connected network address
en: No recent servers found
sl_SI: Ni najdenih nedavnih strežnikov

en: Recent Servers
sl_SI: Nedavni strežniki

en: No results found
sl_SI: Ni zadetkov

en: Connect to _Server
sl_SI: Poveži s _strežnikom

en: Enter server address…
sl_SI: Vpis naslova strežnika …

en: Show recent servers
sl_SI: Pokaži nedavne strežnike

note: this is the header for the printer status column in the print dialog
en: Status
sl_SI: Stanje

en: Range
sl_SI: Obseg

en: _All Pages
sl_SI: _Vse strani

en: C_urrent Page
sl_SI: _Trenutna stran

en: Se_lection
sl_SI: _Izbira

en: Pag_es:
sl_SI: _Strani:

en: Specify one or more page ranges,
     e.g. 1–3, 7, 11
sl_SI: Določite enega ali več obsegov strani,
     npr. 1–3, 7, 11

en: Copies
sl_SI: Kopije

en: Copie_s:
sl_SI: _Kopije:

en: C_ollate
sl_SI: _Zloži

en: _Reverse
sl_SI: _Obrnjeno

en: Page ordering preview
sl_SI: Predogled zaporedja strani

en: A visualization of the effect of the collate and reverse options on the page ordering
sl_SI: Ponazoritev učinka možnosti zbiranja strani in obratnega zaporedja pri razvrščanju strani

en: General
sl_SI: Splošno

en: T_wo-sided:
sl_SI: _Dvostransko:

en: Pages per _side:
sl_SI: Strani na _stran:

en: Page or_dering:
sl_SI: Vrstni _red strani:

en: _Only print:
sl_SI: Natisni _samo:

en: All sheets
sl_SI: Vse liste

en: Even sheets
sl_SI: Sode liste

en: Odd sheets
sl_SI: Lihe liste

en: Sc_ale:
sl_SI: _Merilo:

en: Scale in percent
sl_SI: Merilo v odstotkih

en: Paper
sl_SI: Papir

en: Paper _type:
sl_SI: V_rsta papirja:

en: Paper _source:
sl_SI: _Vir papirja:

en: Output t_ray:
sl_SI: Izhodni p_ult:

en: Or_ientation:
sl_SI: _Usmerjenost:

en: Page layout preview
sl_SI: Predogled postavitve strani

en: Job Details
sl_SI: Podrobnosti posla

en: Pri_ority:
sl_SI: _Prednost:

en: _Billing info:
sl_SI: Podatki o _plačilu:

en: Print Document
sl_SI: Natisni dokument

note: this is one of the choices for the print at option in the print dialog
en: _Now
sl_SI: _Zdaj

note: this is one of the choices for the print at option in the print dialog. It also serves as the label for an entry that allows the user to enter a time.
en: A_t:
sl_SI: _Ob:

note: Ability to parse the am/pm format depends on actual locale. You can remove the am/pm values below for your locale if they are not supported.
en: Specify the time of print,
     e.g. 15∶30, 2∶35 pm, 14∶15∶20, 11∶46∶30 am, 4 pm
sl_SI: Navedite časa tiskanja,
     npr.: 15:30, 2:35 pm, 14:15:20, 11:46:30 am, 4 pm

note: this is one of the choices for the print at option in the print dialog. It means that the print job will not be printed until it explicitly gets 'released'.
en: On _hold
sl_SI: _Zadržano

en: Hold the job until it is explicitly released
sl_SI: Zadrži posel, dokler ni izrecno sproščen

en: Add Cover Page
sl_SI: Dodaj naslovno stran

note: this is the label used for the option in the print dialog that controls the front cover page.
en: Be_fore:
sl_SI: P_red:

note: this is the label used for the option in the print dialog that controls the back cover page.
en: _After:
sl_SI: _Po:

en: Job
sl_SI: Posel

note: This will appear as a tab label in the print dialog.
en: Image Quality
sl_SI: Kakovost slike

note: This will appear as a tab label in the print dialog.
en: Color
sl_SI: Barva

note: This will appear as a tab label in the print dialog. It's a typographical term, as in "Binding and finishing"
en: Finishing
sl_SI: Zaključevanje

en: Advanced
sl_SI: Napredno

en: Some of the settings in the dialog conflict
sl_SI: Nekatere nastavitve v pogovornem oknu so v sporu

en: Play
sl_SI: Predvajaj

en: Output to this directory instead of cwd
sl_SI: Odvod v mapo namesto v ukazno vrstico

en: Generate debug output
sl_SI: Ustvari odvod razhroščevanja

en: Invalid size %s
sl_SI: Neveljavna velikost %s

en: Can’t load file: %s
sl_SI: Ni mogoče naložiti datoteke %s

en: Can’t save file %s: %s
sl_SI: Ni mogoče shraniti datoteke %s: %s

en: Usage:
      gtk4-builder-tool [COMMAND] [OPTION…] FILE
    
    Perform various tasks on GtkBuilder .ui files.
    
    Commands:
      validate     Validate the file
      simplify     Simplify the file
      enumerate    List all named objects
      preview      Preview the file
      render       Take a screenshot of the file
      screenshot   Take a screenshot of the file
sl_SI: Uporaba:
      gtk4-builder-tool [UKAZ] [MOŽNOST...] DATOTEKA
    
    Izvajanje različnih opravil z datotekami GtkBuilder .ui.
    
    Ukazi:
      validate     preveri veljavnost datoteke
      simplify     poenostavi datoteko
      enumerate    izpiše seznam vseh poimenovanih predmetov
      preview      omogoči predogled datoteke
      render       izriše datoteko
      screenshot   izdela zaslonsko sliko datoteke

en: FILE
sl_SI: DATOTEKA

en: Print all named objects.
sl_SI: Natisni vse imenovane predmete.

en: No object with ID '%s' found
sl_SI: Ni mogoče najti predmeta z ID »%s«

en: No previewable object found
sl_SI: Ni predmetov za predogled

en: Objects of type %s can't be previewed
sl_SI: Predogled predmetov vrste %s ni mogoč

en: Preview only the named object
sl_SI: Omogoči predogled le imenovanih predmetov

en: Use style from CSS file
sl_SI: Uporabi slog iz datoteke CSS

en: Could not initialize windowing system
sl_SI: Ni mogoče začeti okenskega sistema

en: Preview the file.
sl_SI: Predogled vsebine datoteke.

en: No .ui file specified
sl_SI: Ni določene datoeke .ui

en: Can only preview a single .ui file
sl_SI: Predogled je mogoč le za eno datoteko .ui sočasno

en: No object found
sl_SI: Ni najdenih predmetov

en: Objects of type %s can't be screenshot
sl_SI: Predmetov vrste %s ni mogoče zajeti v zaslonsko sliko

en: Failed to take a screenshot
sl_SI: Zajem zaslonske slike je spodletel

en: File %s exists.
    Use --force to overwrite.
sl_SI: Datoteka %s obstaja.
    Za prepisovanje je na voljo zastavica --force.

en: Output written to %s.
sl_SI: Odvod je zapisan v %s.

en: Failed to save %s: %s
sl_SI: Datoteke %s ni mogoče shraniti: %s

en: Screenshot only the named object
sl_SI: Posnetek zaslona samo imenovanega predmeta

en: Save as node file instead of png
sl_SI: Shrani kot datoteko vozlišča namesto zapisa PNG

en: Overwrite existing file
sl_SI: Prepiši obstoječo datoteko

en: FILE…
sl_SI: DATOTEKA …

en: Render a .ui file to an image.
sl_SI: Izriši datoteko .ui v sliko.

en: Can only render a single .ui file to a single output file
sl_SI: Izrisati je mogoče le eno datoteko .ui v eno izhodno datoteko

en: %s:%d: Couldn’t parse value for property '%s': %s
sl_SI: %s:%d: Ni mogoče razčleniti vrednosti za lastnost »%s«: %s

en: Property %s not found
sl_SI: Lastnosti %s ni mogoče najti

en: Packing property %s not found
sl_SI: Lastnosti pakiranja %s ni mogoče najti

en: Cell property %s not found
sl_SI: Lastnost celice %s ne obstaja

en: Layout property %s not found
sl_SI: Lastnosti postavitve %s  ni mogoče najti

en: %s only accepts three children
sl_SI: %s sprejme samo tri podrejene predmete

en: %s only accepts one center child
sl_SI: %s sprejme samo en sredinski podrejeni predmet

en: Unable to create temporary file: %s
sl_SI: Ustvarjanje začasne datoteke je spodletelo: %s

en: Can’t load “%s”: %s
sl_SI: Ni mogoče naložiti »%s«: %s

en: Can’t parse “%s”: %s
sl_SI: Ni mogoče razčleniti »%s«: %s

en: Failed to read “%s”: %s
sl_SI: Datoteke »%s« ni mogoče prebrati: %s

en: Failed to write “%s”: “%s”
sl_SI: Datoteke »%s« ni mogoče zapisati: »%s«

en: Replace the file
sl_SI: Zamenjaj datoteko

en: Convert from GTK 3 to GTK 4
sl_SI: Pretvori iz GTK 3 v GTK 4

en: Simplify the file.
sl_SI: Poenostavi datoteko.

en: Can only simplify a single .ui file without --replace
sl_SI: Poenostaviti je mogoče le eno datoteko .ui brez zastavice --replace

en: Failed to lookup template parent type %s
sl_SI: Iskanje nadrejene vrste predloge %s je spodletelo

en: Deprecated types:
sl_SI: Opuščene vrste:

en: Failed to create an instance of the template type %s
sl_SI: Ustvarjanje primerka vrste predloge %s je spodletelo

en: Validate the file.
sl_SI: Preveri veljavnost datoteke.

en: Usage:
      gtk4-image-tool [COMMAND] [OPTION…] FILE…
    
    Perform various tasks on images.
    
    Commands:
      compare      Show differences between two images
      convert      Convert the image to a different format or color state
      info         Show general information about the image
      relabel      Change the color state of the image without conversion
      show         Show the image
sl_SI: Uporaba:
      gtk4-image-tool [UKAZ] [MOŽNOST...] DATOTEKA
    
    Izvajanje različnih opravil s slikami.
    
    Ukazi:
      compare      Primerja dve sliki in pokaže razlike
      convert      Pretvori sliko v drugo vrsto zapisa ali barvno stanje
      info         Izpiše splošne podatke o sliki
      relabel      Spremeni barvno stanje slike brez pretvorbe
      show         Pokaže sliko

en: Output file
sl_SI: Izhodna datoteka

en: Compare two images
sl_SI: Primerjaj sliki

en: No image file specified
sl_SI: Slikovna datoteka ni določena

en: Can only accept two image files
sl_SI: Lahko sprejme samo dve slikovni datoteki

en: Could not save diff image to %s
sl_SI: Slike diff ni možno shraniti v %s

en: Differences witten to %s.
sl_SI: Razlike so zapisane v %s.

en: The images are different.
sl_SI: Sliki se razlikujeta.

en: No differences.
sl_SI: Brez razlik.

en: Format to use
sl_SI: Oblika, ki jo želite uporabiti

en: FORMAT
sl_SI: OBLIKAZAPISA

en: Color state to use
sl_SI: Barvno stanje, ki ga želite uporabiti

en: COLORSTATE
sl_SI: BARVNOSTANJE

en: Color state to use, as cicp tuple
sl_SI: Barvno stanje, ki ga je treba uporabiti, kot npr. dvojec cicp

en: Convert the image to a different format or color state.
sl_SI: Pretvorite sliko v drugo obliko ali barvno stanje.

en: Can only accept a single image file and output file
sl_SI: Lahko sprejme samo eno slikovno datoteko in izhodno datoteko

en: Not a memory format: %s
    Possible values:
      %s
sl_SI: Ni oblika zapisa pomnilnika: %s
    Možne vrednosti:
      %s

en: Not a color state: %s
    Possible values:
      %s
sl_SI: Ni barvno stanje: %s
    Možne vrednosti:
       %s

en: Can't specify both --color-state and --cicp
sl_SI: Ni mogoče hkrati določiti --color-state in --cicp

en: Not a supported cicp tuple: %s
sl_SI: Ni podprti n-terec cicp: %s

en: Format:
sl_SI: Oblika zapisa:

en: Color state:
sl_SI: Barvno stanje:

en: unknown
sl_SI: neznano

en: Provide information about the image.
sl_SI: Navedite podatke o sliki.

en: Can only accept a single image file
sl_SI: Lahko sprejme samo eno slikovno datoteko

en: Change the color state of the image without conversion.
sl_SI: Spremenite barvno stanje slike brez pretvorbe.

en: Not a color state: %s
    Possible values: %s
sl_SI: Ni barvno stanje: %s
    Možne vrednosti: %s

en: Don't add a titlebar
sl_SI: Ne dodaj vrstice naziva

en: Show one or more images.
sl_SI: Prikažite eno ali več slik.

en: Error at %s: %s
sl_SI: Napaka pri %s: %s

en: Failed to load node file: %s
sl_SI: Nalaganje datoteke vozlišča je spodletelo: %s

en: %s is not a texture node
sl_SI: %s ni teksturno vozlišče

en: cicp must be 4 numbers, separated by /
sl_SI: CICP mora biti sestavljen iz 4 števk, ločenih z /

en: Show program version
sl_SI: Pokaži različico programa

note: Translators: this message will appear immediately after the usage string - Usage: COMMAND [OPTION…] <THIS_MESSAGE>
en: APPLICATION [URI…] — launch an APPLICATION
sl_SI: PROGRAM [URI ...] – zagon PROGRAMA

note: Translators: this message will appear after the usage string and before the list of options.
en: Launch an application (specified by its desktop file name),
    optionally passing one or more URIs as arguments.
sl_SI: Zagon določenega programa z namizno datoteko podrobnosti
    z možnostjo podajanja naslovov URI kot argumentov.

en: Error parsing commandline options: %s
sl_SI: Napaka med razčlenjevanjem možnosti ukazne vrstice: %s

en: Try “%s --help” for more information.
sl_SI: Poskusite »%s --help« za več podrobnosti.

note: Translators: the %s is the program name. This error message means the user is calling gtk-launch without any argument.
en: %s: missing application name
sl_SI: %s: ime programa ni določeno

en: Creating AppInfo from id not supported on non unix operating systems
sl_SI: Ustvarjanje predmeta AppInfo iz ID na ne-unix operacijskih sistemih ni podprto

note: Translators: the first %s is the program name, the second one is the application name.
en: %s: no such application %s
sl_SI: %s: programa %s ni

note: Translators: the first %s is the program name, the second one is the error message.
en: %s: error launching application: %s
sl_SI: %s: napaka med zaganjanjem programa: %s

en: Usage:
      gtk4-path-tool [COMMAND] [OPTION…] PATH
    
    Perform various tasks on paths.
    
    Commands:
      decompose    Decompose the path
      reverse      Reverse the path
      restrict     Restrict the path to a segment
      show         Display the path in a window
      render       Render the path as an image
      info         Print information about the path
sl_SI: Uporaba:
      gtk4-path-tool [UKAZ] [MOŽNOST ...] POT
    
    Opravite različna opravila na poteh.
    
    Ukazi:
      decompose    Razčleni pot
      reverse      Preobrni pot
      restrict     Omeji pot na odsek
      show         Prikaži pot v oknu
      render       Upodobi pot kot sliko
      info         Izpis informacij o poti

en: Allow quadratic Bézier curves
sl_SI: Dovoli kvadratne Bezierjeve krivulje

en: Allow cubic Bézier curves
sl_SI: Dovoli kubične Bezierjeve krivulje

en: Allow conic Bézier curves
sl_SI: Dovoli konične Bezierjeve krivulje

en: PATH
sl_SI: POT

en: Decompose a path.
sl_SI: Razdrobi pot.

en: No paths given.
sl_SI: Ni podanih poti.

en: That didn't work out.
sl_SI: To se ni obneslo.

en: Print information about a path.
sl_SI: Izpiši podrobnosti poti

en: Path is empty.
sl_SI: Pot ni navedena.

en: Path is closed
sl_SI: Pot je zaprta

en: Path length
sl_SI: Dolžina poti

en: %d contours
sl_SI: %d obrob

en: %d operations
sl_SI: %d opravil

en: %d lines
sl_SI: %d vrstic

en: %d quadratics
sl_SI: %d kvadratnih

en: %d cubics
sl_SI: %d kubičnih

en: %d conics
sl_SI: %d koničnih

en: Fill the path (the default)
sl_SI: Zapolni pot (privzeto)

en: Stroke the path
sl_SI: Obrobi pot

en: Show path points
sl_SI: Pokaži točke poti

en: Show control points
sl_SI: Pokaži nadzorne točke

en: Show intersections
sl_SI: Pokaži presečišča

en: The output file
sl_SI: Odvodna datoteka

en: Foreground color
sl_SI: Barva pisave

en: COLOR
sl_SI: BARVA

en: Background color
sl_SI: Barva ozadja

en: Point color
sl_SI: Barva točke

en: Intersection color
sl_SI: Barva presečišča

en: Zoom level (number)
sl_SI: Raven povečave (število)

en: VALUE
sl_SI: VREDNOST

en: PATH…
sl_SI: POT…

en: Fill rule (winding, even-odd)
sl_SI: Pravilo polnjenja (navijajoče, sodo-liho)

en: Line width (number)
sl_SI: Širina vrstice (številka)

en: Line cap (butt, round, square)
sl_SI: Konec črte (zaobljeno, okroglo, oglato)

en: Line join (miter, miter-clip, round, bevel, arcs)
sl_SI: Spoj črt (sredica, sredica-sponka, okrogla, izbočena, loki)

en: Miter limit (number)
sl_SI: Meja sredice (število)

en: Dash pattern (comma-separated numbers)
sl_SI: Črtkan vzorec (številke, ločene z vejico)

en: Dash offset (number)
sl_SI: Zamik črtic (številka)

en: Could not initialize windowing system
sl_SI: Ni mogoče začeti okenskega sistema

en: Render the path to a png image.
sl_SI: Izriši pot v sliko .png.

en: Options related to filling
sl_SI: Možnosti, povezane s polnilom

en: Show help for fill options
sl_SI: Pokaži pomoč za možnosti polnila

en: Options related to stroking
sl_SI: Možnosti, povezane z obrobo

en: Show help for stroke options
sl_SI: Pokaži pomoč za možnosti obrobe

en: No path specified
sl_SI: Ni navedene poti

en: Can only render a single path
sl_SI: Izrisati je mogoče le eno pot

en: fill rule
sl_SI: pravilo polnjenja

en: line cap
sl_SI: konec črte

en: line join
sl_SI: spoj črte

en: Saving png to '%s' failed
sl_SI: Shranjevanje datoteke png v »%s« je spodletelo

en: Output written to '%s'.
sl_SI: Odvod je zapisan v »%s«.

en: Beginning of segment
sl_SI: Začetek odseka

en: LENGTH
sl_SI: DOLŽINA

en: End of segment
sl_SI: Konec odseka

en: Restrict a path to a segment.
sl_SI: Omejite pot na odsek.

en: Reverse a path.
sl_SI: Obrni pot.

en: Path Preview
sl_SI: Predogled poti

en: Line join (miter, miter-clip, round, bevel)
sl_SI: Spoj črt (sredica, sredica-sponka, okrogla, izbočena)

en: Display the path.
sl_SI: Pokaži pot

en: Can only show one or two paths
sl_SI: Pokazati je mogoče le eno ali dve poti

en: Failed to read from standard input: %s
sl_SI: Branje s standardnega vhoda je spodletelo: %s

en: Error reading from standard input: %s
sl_SI: Prišlo je do napake med branje standardnega vhoda: %s

en: Failed to parse '%s' as path.
sl_SI: Razčlenjevanje »%s« kot pot je spodletelo.

en: Failed to parse '%s' as %s.
sl_SI: Razčlenjevanje »%s« kot %s je spodletelo.

en: Possible values:
sl_SI: Mogoče vrednosti:

en: Could not parse '%s' as color
sl_SI: Vrednosti »%s« ni mogoče razčleniti kot barvo

en: Failed to parse '%s' as number
sl_SI: Razčlenjevanje »%s« kot število je spodletelo

en: Usage:
      gtk4-rendernode-tool [COMMAND] [OPTION…] FILE
    
    Perform various tasks on GTK render nodes.
    
    Commands:
      benchmark    Benchmark rendering of a node
      compare      Compare nodes or images
      convert      Convert into nodes
      extract      Extract data urls
      info         Provide information about the node
      show         Show the node
      render       Take a screenshot of the node
sl_SI: Uporaba:
      gtk4-rendernode-tool [UKAZ] [MOŽNOST...] DATOTEKA
    
    Izvajanje različnih opravil z vozlišči izrisovanja GTK.
    
    Ukazi:
      benchmark    Preizkusno izrisovanje vozlišča
      compare      Primerja vozlišča ali slike
      convert      Pretvori v vozlišča
      extract      Izvleče url-je podatkov
      info         Izpiše podatke o vozlišču
      show         Pokaže vozlišče
      render       Izdela zaslonsko sliko vozlišča

en: Add renderer to benchmark
sl_SI: Dodaj izrisovalnik v preizkušanje

en: RENDERER
sl_SI: IZRISOVALNIK

en: Number of runs with each renderer
sl_SI: Število ponovitev z vsakim izrisovalnikom

en: RUNS
sl_SI: PONOVITVE

en: Don’t download result/wait for GPU to finish
sl_SI: Ne prenašaj rezultatov/čakaj na zaključek dela GPE

en: Benchmark rendering of a .node file.
sl_SI: Preizkusno izrisovanje datoteke .node.

en: No .node file specified
sl_SI: Ni določene nobene datoteke .node

en: Can only benchmark a single .node file
sl_SI: Preizkušati je mogoče le eno datoteko .node

en: Renderer to use
sl_SI: Izrisovalnik za uporabo

en: FILE1 FILE2
sl_SI: DATOTEKA1 DATOTEKA2

en: Compare .node or .png files.
sl_SI: Primerjajte datoteke .node ali .png.

en: Must specify two files
sl_SI: Določiti morate dve datoteki

en: Failed to create renderer: %s
sl_SI: Ustvarjanje izrisovalnika je spodletelo: %s

en: Failed to load %s: %s
sl_SI: Datoteke %s ni mogoče naložiti: %s

en: Recolor the node
sl_SI: Prebarvaj vozlišče

en: Success color
sl_SI: Barva uspeha

en: Warning color
sl_SI: Opozorilna barva

en: Error color
sl_SI: Barva napake

en: SIZE
sl_SI: VELIKOST

en: Convert from symbolic svg to node.
sl_SI: Pretvori iz simboličnega svg v vozlišče.

en: No .svg file specified
sl_SI: Ni določene datoeke .svg

en: Can only accept a single .svg file
sl_SI: Sprejeti je mogoče le eno datoteko .svg

en: Failed to write %s
sl_SI: Zapisovanje %s ni uspelo

en: Directory to use
sl_SI: Mapa za uporabo

en: DIRECTORY
sl_SI: MAPA

en: Be verbose
sl_SI: Podrobni izpis

en: Extract data urls from the render node.
sl_SI: Izvlecite URL-je podatkov iz vozlišča za izrisovanje.

en: Can only accept a single .node file
sl_SI: Sprejeti je mogoče le eno datoteko .node

en: Number of nodes:
sl_SI: Število vozlišč:

en: Depth:
sl_SI: Globina:

en: Bounds:
sl_SI: Meje:

en: Origin:
sl_SI: Izvor:

en: Opaque part:
sl_SI: Neprosojni del:

en: Provide information about the render node.
sl_SI: Navesti je traba podrobnosti o vozlišču za izrisovanje.

en: File %s exists.
    If you want to overwrite, specify the filename.
sl_SI: Datoteka %s obstaja.
    Za prepis datoteke je treba navesti njeno ime.

en: Failed to generate SVG: %s
sl_SI: Ni mogoče ustvariti zapisa SVG: %s

en: Keep node position unchanged
sl_SI: Položaj vozlišča naj ostane nespremenjen

en: Render a .node file to an image.
sl_SI: Izriši datoteko .node v sliko.

en: Can only render a single .node file to a single output file
sl_SI: V eno izhodno datoteko je mogoče izrisati le eno datoteko .node

en: Put node into offload container
sl_SI: Postavi vozlišče v vsebnik za razbremenitev

en: Show the render node.
sl_SI: Prikaži vozlišče za izrisovanje.

en: Can only preview a single .node file
sl_SI: Predogledati je mogoče le eno datoteko .node

en: Failed to write header
sl_SI: Zapisovanje glave ni bilo uspešno

en: Failed to write hash table
sl_SI: Zapisovanje razpredelnice razpršila ni bilo uspešno

en: Failed to write folder index
sl_SI: Zapisovanje kazala mape ni bilo uspešno

en: Failed to rewrite header
sl_SI: Ponovno zapisovanje glave ni bilo uspešno

en: Failed to open file %s : %s
sl_SI: Datoteke %s ni mogoče odpreti: %s

en: Failed to write cache file: %s
sl_SI: Zapisovanje predpomnilniške datoteke ni bilo uspešno: %s

en: The generated cache was invalid.
sl_SI: Ustvarjeni predpomnilnik je neveljaven.

en: Could not rename %s to %s: %s, removing %s then.
sl_SI: %s ni mogoče preimenovati v %s: %s, odstranjevanje %s.

en: Could not rename %s to %s: %s
sl_SI: %s ni mogoče preimenovati v %s: %s

en: Could not rename %s back to %s: %s.
sl_SI: %s ni mogoče preimenovati nazaj v %s: %s

en: Cache file created successfully.
sl_SI: Predpomnilniška datoteka je bila uspešno ustvarjena.

en: Overwrite an existing cache, even if up to date
sl_SI: Prepiši obstoječi predpomnilnik, tudi če je posodobljen

en: Don’t check for the existence of index.theme
sl_SI: Ne preveri obstoja datoteke index.theme

en: Don’t include image data in the cache
sl_SI: Ne vključi slikovnih podatkov v predpomnilnik

en: Include image data in the cache
sl_SI: Vključi slikovne podatke v predpomnilnik

en: Output a C header file
sl_SI: Izpiši datoteko glave C

en: Turn off verbose output
sl_SI: Izključi podrobni izpis

en: Validate existing icon cache
sl_SI: Preveri veljavnost obstoječega predpomnilnika ikon

en: File not found: %s
sl_SI: Datoteke ni mogoče najti: %s

en: Not a valid icon cache: %s
sl_SI: Ni veljaven predpomnilnik ikon: %s

en: No theme index file.
sl_SI: Ni datoteke kazala teme.

en: No theme index file in “%s”.
    If you really want to create an icon cache here, use --ignore-theme-index.
sl_SI: V »%s« ni datoteke kazala teme.
    Če res želite ustvariti predpomnilnik ikon, uporabite možnost --ignore-theme-index.
