gtk - en to ka translation catalogue (1592 entries)

en: No compatible formats to transfer contents of content provider.
ka: შემცველობის მომწოდებლის შემცველობის გადასაცემად თავსებადი ფორმატები აღმოჩენილი არაა.

en: No compatible transfer format found
ka: გადატანის თავსებადი ფორმატი ნაპოვნი არაა

en: Broadway display type not supported: %s
ka: Boradway ჩვენების პროტოკოლი მხარდაუჭერელია: %s

en: This clipboard cannot store data.
ka: გაცვლის ბაფერში ინფორმაციის დამახსოვრება შეუძლებელია.

en: Cannot read from empty clipboard.
ka: გაცვლის ცარიელი ბუფერიდან წაკითხვა შეუძლებელია.

en: No compatible formats to transfer clipboard contents.
ka: გაცვლის ბაფერის შემცველობის შესანახად თავსებადი ფორმატი არ არსებობს.

en: cicp: Unspecified parameters not supported
ka: cicp: მიუთითებელი პარამეტრები მხარდაჭერილი არაა

en: cicp: Transfer function %u not supported
ka: cicp: გადაცემის ფუნქცია %u მხარდაჭერილი არაა

en: cicp: Color primaries %u not supported
ka: cicp: ფერის ძირითადები %u მხარდაჭერილი არაა

en: cicp: Matrix coefficients %u, %s not supported
ka: cicp: მატრიცის კოეფიციენტები %u და %s მხარდაჭერილი არაა

en: Cannot provide contents as “%s”
ka: შემცველობის "%s"-ად გამოტანა შეუძლებელია

en: Cannot provide contents as %s
ka: შემცველობის %s-ად გამოტანა შეუძლებელია

en: The current backend does not support OpenGL
ka: მიმდინარე უკანაბოლოს OpenGL-ის მხარდაჭერა არ გააჩნია

en: Vulkan support disabled via GDK_DISABLE
ka: Vulkan-ის მხარდაჭერა გამორთულია GDK_DISABLE-ით

en: OpenGL support disabled via GDK_DISABLE
ka: OpenGL-ის მხარდაჭერა გათიშულია GDK_DISABLE-ის მიერ

en: No EGL configuration available
ka: EGL-ის კონფიგურაცია მიუწვდომელია

en: Failed to get EGL configurations
ka: EGL-ის კონფიგურაციის მიღების შეცდოა

en: No EGL configuration with required features found
ka: მოთხოვნილი ფუნქციების მქონე EGL-ის კონფიგურაცია ნაპოვნი არაა

en: No perfect EGL configuration found
ka: EGL-ის მისაღები კონფიგურაცია ნაპოვნი არაა

en: EGL implementation is missing extension %s | EGL implementation is missing %2$d extensions: %1$s
ka[0]: EGL-ის განხორციელებას %2$d გაფართოება აკლია: %1$s

en: libEGL not available in this sandbox
ka: ამ იზოლირებულ გარემოში libEGL მიუწვდომელია

en: libEGL not available
ka: libEGL მიუწვდომელია

en: Failed to create EGL display
ka: EGL ეკრანის შექმნის შეცდომა

en: Could not initialize EGL display
ka: EGL ეკრანის ინიციალიზაციის შეცდომა

en: EGL version %d.%d is too old. GTK requires %d.%d
ka: EGL-ის ვერსია %d.%d ძალიან ძველია. GTK-ს ესაჭიროება %d.%d

en: Drag’n’drop from other applications is not supported.
ka: სხვა აპლიკაციებიდან DnD მხარდაჭერილი არაა.

en: No compatible formats to transfer contents.
ka: შემცველობის გადატანის თავსებადი ფორმატების გარეშე.

en: No GL API allowed.
ka: GL API არ არის დაშვებული.

en: Unable to create a GL context
ka: GL-ის კონტექსტის შექმნა შეუძლებელია

en: OpenGL ES API disabled via GDK_DISABLE
ka: OpenGL ES API გამორთულია GDK_DISABLE-ის საშუალებით

en: OpenGL API disabled via GDK_DISABLE
ka: OpenGL API გამორთულია GDK_DISABLE-ის საშუალებით

en: Application does not support %s API
ka: აპლიკაციას %s-ის API-ის მხარდაჭერა არ გააცნია

note: translators: This is about OpenGL backend names, like * "Trying to use X11 GLX, but EGL is already in use"
en: Trying to use %s, but %s is already in use
ka: %s გამოყენების მცდელობა, მაგრამ %s უკვე გამოიყენება

en: Trying to use %s, but it is disabled via GDK_DISABLE
ka: %s გამოყენების მცდელობა, მაგრამ ის GDK_DISABLE-ითაა გათიშული

en: Unknown image format.
ka: გამოსახულების ფაილის უცნობი ფორმატი.

[ctx: keyboard label]
note: * Translators, the strings in the 'keyboard label' context are * display names for keyboard keys. Some of them have prefixes like * XF86 or ISO_ - these should be removed in the translation. Similarly, * underscores should be replaced by spaces. The prefix 'KP_' stands * for 'key pad' and you may wa
en: BackSpace
ka: Backspace

[ctx: keyboard label]
en: Return
ka: Enter

[ctx: keyboard label]
en: Pause
ka: შეჩერება

[ctx: keyboard label]
en: Scroll_Lock
ka: Scroll Lock

[ctx: keyboard label]
en: Multi_key
ka: მრავალი

[ctx: keyboard label]
en: Home
ka: სახლი

[ctx: keyboard label]
en: Left
ka: მარცხენა

[ctx: keyboard label]
en: Up
ka: მაღლა

[ctx: keyboard label]
en: Right
ka: მარჯვენა

[ctx: keyboard label]
en: Down
ka: ქვემოთ

[ctx: keyboard label]
en: End
ka: დასასრული

[ctx: keyboard label]
en: Begin
ka: დაწყება

[ctx: keyboard label]
en: Print
ka: ბეჭდვა

[ctx: keyboard label]
en: Insert
ka: ჩასმა

[ctx: keyboard label]
en: Num_Lock
ka: Num Lock

[ctx: keyboard label]
en: KP_Home
ka: სახლი

[ctx: keyboard label]
en: KP_Left
ka: მარცხენა

[ctx: keyboard label]
en: KP_Delete
ka: წაშლა

[ctx: keyboard label]
en: Delete
ka: წაშლა

[ctx: keyboard label]
en: MonBrightnessUp
ka: ეკრსიკაშმაღლ

[ctx: keyboard label]
en: MonBrightnessDown
ka: ეკრსიკაშდაბლ

[ctx: keyboard label]
en: AudioMute
ka: აუდიოსჩაჩუმება

[ctx: keyboard label]
en: AudioMicMute
ka: აუდიომიკროფონისჩაჩუმება

[ctx: keyboard label]
en: AudioLowerVolume
ka: აუდიოხმისდაწევა

[ctx: keyboard label]
en: AudioRaiseVolume
ka: აუდიოხმისაწევა

[ctx: keyboard label]
en: AudioPlay
ka: აუდიოდაკვრა

[ctx: keyboard label]
en: AudioStop
ka: აუდიოგაჩერება

[ctx: keyboard label]
en: AudioNext
ka: აუდიოშემდეგი

[ctx: keyboard label]
en: AudioPrev
ka: აუდიოწინა

[ctx: keyboard label]
en: AudioRecord
ka: აუდიოჩაწერა

[ctx: keyboard label]
en: AudioPause
ka: აუდიოშეჩერება

[ctx: keyboard label]
en: AudioRewind
ka: აუდიოგადახვევა

[ctx: keyboard label]
en: AudioMedia
ka: აუდიომედია

[ctx: keyboard label]
en: Eject
ka: გამოღება

[ctx: keyboard label]
en: Calculator
ka: კალკულატორი

[ctx: keyboard label]
en: Mail
ka: წერილი

[ctx: keyboard label]
en: Search
ka: ძებნა

[ctx: keyboard label]
en: Tools
ka: ხელსაწყოები

[ctx: keyboard label]
en: ScreenSaver
ka: ეკრანის დამცველი

[ctx: keyboard label]
en: Battery
ka: კვების ელემენტი

[ctx: keyboard label]
en: Forward
ka: წინ

[ctx: keyboard label]
en: Back
ka: უკან

[ctx: keyboard label]
en: Sleep
ka: ძილი

[ctx: keyboard label]
en: Hibernate
ka: პროგრამული ძილი

[ctx: keyboard label]
en: WebCam
ka: ვებკამერა

[ctx: keyboard label]
en: Display
ka: ეკრანი

[ctx: keyboard label]
en: TouchpadToggle
ka: თაჩპედისგადართვა

[ctx: keyboard label]
en: WakeUp
ka: გაღვიძება

[ctx: keyboard label]
en: Suspend
ka: ძილი

en: Error interpreting JPEG image file (%s)
ka: JPEG გამოსახულების ფაილის კითხვის შეცდომა (%s)

en: Unsupported JPEG colorspace (%d)
ka: მხარდაუჭერელი JPEG ფერთა სივრცე (%d)

en: Not enough memory for image size %ux%u
ka: არასაკმარისი მეხსიერება გამოსახულების ჩასატვირთად %ux%u

en: Error reading png (%s)
ka: PNG-ის წაკითხვის შეცდომა (%s)

en: Unsupported depth %u in png image
ka: PNG გამოსახულების მხარდაუჭერელი ფერთა სიღრმე %u

en: Unsupported color type %u in png image
ka: PNG გამოსახულების ფერების მხარდაუჭერელი ტიპი %u

en: Image stride too large for image size %ux%u
ka: გამოსახულებს ბიჯი მეტისმეტად დიდია გამოსახულების ზომისთვის %ux%u

en: Failed to load RGB data from TIFF file
ka: RGB მონაცემების ჩატვირთვა TIFF ფაილიდან ვერ შედგა

en: Could not load TIFF data
ka: TIFF-ის მონაცემების ჩატვირთვის შეცდომა

en: Reading data failed at row %d
ka: მონაცემების კითხვის შეცდომა %d-ე ხაზზე

en: Failed to decode contents with mime-type of '%s'
ka: Mime-type '%s'-ის მქონე შემცველობის დეკოდირება შეუძლებელია

en: Cannot claim clipboard ownership. OpenClipboard() timed out.
ka: გაცვლის ბუფერის მფლობელობის გამოცხადება შეუძლებელია. OpenClipboard()-ის ვადა გავიდა.

en: Cannot claim clipboard ownership. Another process claimed it before us.
ka: გაცვლის ბუფერის მფლობელობის გამოცხადება შეუძლებელია. ის ჩვენამდე სხვა პროცესმა დაისაკუთრა.

en: Cannot claim clipboard ownership. OpenClipboard() failed: 0x%lx.
ka: გაცვლის ბუფერის მფლობელობის გამოცხადება შეუძლებელია. OpenClipboard()-ის შეცდომა 0x%lx.

en: Cannot claim clipboard ownership. EmptyClipboard() failed: 0x%lx.
ka: გაცვლის ბუფერის მფლობელობის გამოცხადება შეუძლებელია. EmptyClipboard()-ის შეცდომა 0x%lx.

en: Cannot set clipboard data. OpenClipboard() timed out.
ka: გაცვლის ბუფერის მონაცემების ჩაწერა შეუძლებელია. OpenCliboard()-ის ვადა გავიდა.

en: Cannot set clipboard data. Another process claimed clipboard ownership.
ka: გაცვლის ბუფერის მონაცემების ჩაწერა შეუძლებელია. ის სხვა პროცესმა დაისაკუთრა.

en: Cannot set clipboard data. OpenClipboard() failed: 0x%lx.
ka: გაცვლის ბუფერის მონაცემების ჩაწერა შეუძლებელია. OpenClipboard()-ის შეცდომა: 0x%lx.

en: Cannot get clipboard data. GlobalLock(0x%p) failed: 0x%lx.
ka: გაცვლის ბუფერის მონაცემების მიღება შეუძლებელია. GlobalLock(0x%p)-ის შეცდომა: 0x%lx.

en: Cannot get clipboard data. GlobalSize(0x%p) failed: 0x%lx.
ka: გაცვლის ბუფერის მონაცემების მიღება შეუძლებელია. GlobalSize(0x%p)-ის შეცდომა: 0x%lx.

en: Cannot get clipboard data. Failed to allocate %s bytes to store the data.
ka: გაცვლის ბუფერის მონაცემების მიღება შეუძლებელია. მონაცემების დასამახსოვრებლად საჭირო %s ბაიტის გამოყოფა შეუძლებელია.

en: Cannot get clipboard data. OpenClipboard() timed out.
ka: გაცვლის ბუფერის მონაცემების მიღება შეუძლებელია. OpenClipboard()-ის ვადა გავიდა.

en: Cannot get clipboard data. Clipboard ownership changed.
ka: გაცვლის ბუფერის მონაცემების მიღება შეუძლებელია. ბუფერის მფლობელი შეიცვალა.

en: Cannot get clipboard data. Clipboard data changed before we could get it.
ka: გაცვლის ბუფერის მონაცემების მიღება შეუძლებელია. ბუფერის მონაცემები მანამდე შეიცვალა, სანამ ჩვენ მივიღებდით.

en: Cannot get clipboard data. OpenClipboard() failed: 0x%lx.
ka: გაცვლის ბუფერის მონაცემების მიღება შეუძლებელია. OpenClipboard()-ის შეცდომა: 0x%lx.

en: Cannot get clipboard data. No compatible transfer format found.
ka: გაცვლის ბუფერის მონაცემების მიღება შეუძლებელია. გადატანის შესაბამისი ფორმატი ნაპოვნი არაა.

en: Cannot get clipboard data. GetClipboardData() failed: 0x%lx.
ka: გაცვლის ბუფერის მონაცემების მიღება შეუძლებელია. GetClipboardData()-ის შეცდომა: 0x%lx.

en: Cannot get DnD data. GlobalLock(0x%p) failed: 0x%lx.
ka: DnD-ის მონაცემების მიღების შეცდომა. GlobalLock(0x%p)-ის შეცდომა: 0x%lx.

en: Cannot get DnD data. GlobalSize(0x%p) failed: 0x%lx.
ka: DnD-ის მონაცემების მიღების შეცდომა. GlobalSize(0x%p)-ის შეცდომა: 0x%lx.

en: Cannot get DnD data. Failed to allocate %s bytes to store the data.
ka: DnD-ის მონაცემების მიღების შეცდომა. მონაცემების შესანახად საჭირო %s ბაიტის გამოყოფა შეუძლებელია.

en: GDK surface 0x%p is not registered as a drop target
ka: GDK-ის ზედაპირი 0x%p ვარდნის სამიზნედ რეგისტრირებული არაა

en: Target context record 0x%p has no data object
ka: სამიზნე კონტექსტის ჩანაწერს 0x%p მონაცემების ობიექტი არ გააჩნია

en: IDataObject_GetData (0x%x) failed, returning 0x%lx
ka: IDataObject_GetData (0x%x) -ის შეცდომა, დააბრუნა 0x%lx

en: Failed to transmute DnD data W32 format 0x%x to %p (%s)
ka: DnD-ის W32 მონაცემების ფორმატის 0x%x-დან %p-ში (%s) გადაყვანის შეცდომა

en: No GL implementation is available
ka: GL-ის იმპლემენტაცია არ არსებობს

en: WGL version %d.%d is too low, need at least %d.%d
ka: WGL-ის ვერსია %d.%d ძალიან ძველია. საჭიროა მინიმუმ %d.%d

en: GL implementation cannot share GL contexts
ka: GL-ის განხორციელებებს GL-ის კონტექსტების გაზიარება არ შეუძლიათ

en: Unsupported pixel format %d set on Window
ka: ფანჯარაზე დაყენებულია მხარდაუჭერელი პიქსელის ფორმატი %d

en: No available configurations for the given pixel format
ka: მითითებული პიქსელის ფორმატისთვის ხელმისაწვდომი კონფიგურაციების გარეშე

en: writing a closed stream
ka: დახურული ნაკადის ჩაწერა

en: g_try_realloc () failed
ka: g_try_realloc ()-ის შეცდომა

en: GlobalReAlloc() failed:
ka: GlobalReAlloc()-ის შეცდომა:

en: Ran out of buffer space (buffer size is fixed)
ka: ბუფერის ადგილი ამოიწურა (ბუფერის ზომა მუდმივია)

en: Can’t transmute a single handle
ka: ერთი მაჩვენებელიც კი ვერ გადავიყვანე

en: Failed to transmute %zu bytes of data from %s to %u
ka: %zu ბაიტი მონაცემების %s-დან %u-ზე გადაყვანის შეცდომა

en: GlobalLock() failed:
ka: GlobalLock()-ის შეცდომა:

en: GlobalAlloc() failed:
ka: GlobalAlloc()-ის შეცდომა:

en: Starting “%s”
ka: "%s"-ის გაშვება

en: Opening “%s”
ka: იხსნება “%s”

en: Opening %d Item | Opening %d Items
ka[0]: იხსნება %d საგანი

en: Clipboard manager could not store selection.
ka: გაცვლის ბაფერის მმართველის შეცდომა მონიშნულის დამახსოვრებისას.

en: Cannot store clipboard. No clipboard manager is active.
ka: გაცვლის ბაფერის დამახსოვრება შეუძლებელია. ბაფერის მმართველი აქტიური არაა.

en: No GLX configurations available
ka: GLX-ის კონფიგურაციები მიუწვდომელია

en: No GLX configuration with required features found
ka: მოთხოვნილი ფუნქციების მქონე GLX-ის კონფიგურაცია ნაპოვნი არაა

en: GLX is not supported
ka: GLX მხარდაჭერილი არაა

en: Format %s not supported
ka: ფორმატი მხარდაუჭერელია: %s

en: Not enough space in destination
ka: დანიშნულების წერტილში საკმარისი ადგილი არაა

en: Need complete input to do conversion
ka: გადაყვანისთვის შეყვანა დასრულებული უნდა იყოს

en: Invalid byte sequence in conversion input
ka: შეტანილ ტექსტში ბაიტების მიმდევრობა მცდარია

en: Invalid formats in compound text conversion.
ka: არასწორი ფორმატები შედგენილი ტექსტის გადაყვანისას.

en: Unsupported encoding “%s”
ka: კოდირება "%s" მხარდაუჭერელია

en: OpenGL ES 3.0 is not supported by this renderer.
ka: OpenGL ES 3.0 ამ რენდერერის მიერ მხარდაჭერილი არაა.

en: OpenGL 3.3 required
ka: აუცილებელია OpenGL 3.3

en: Vulkan support disabled during GTK build
ka: Vulkan-ის მხარდაჭერა გამორთულია GTK-ის აგების დროს

[ctx: accessibility]
en: Click
ka: დააწკაპუნეთ

[ctx: accessibility]
en: Clicks the button
ka: დააწექით ღილაკს

[ctx: accessibility]
en: Toggle
ka: გადართვა

[ctx: accessibility]
en: Toggles the switch
ka: მდგომარეობის გადართვა

[ctx: accessibility]
en: Select
ka: მონიშვნა

[ctx: accessibility]
en: Selects the color
ka: ფერის არჩევა

[ctx: accessibility]
en: Activate
ka: აქტივაცია

[ctx: accessibility]
en: Activates the color
ka: ფერის აქტივაცია

[ctx: accessibility]
en: Customize
ka: მორგება

[ctx: accessibility]
en: Customizes the color
ka: ფერის მორგება

[ctx: accessibility]
en: Activates the expander
ka: გაააქტიურებს გამფართოებელს

[ctx: accessibility]
en: Activates the entry
ka: ელემენტის აქტივაცია

[ctx: accessibility]
en: Activate primary icon
ka: ძირითადი ხატულას აქტივაცია

[ctx: accessibility]
en: Activates the primary icon of the entry
ka: ჩანაწერის ძირითადი ხატულას აქტივაცია

[ctx: accessibility]
en: Activate secondary icon
ka: მეორადი ხატულას აქტივაცია

[ctx: accessibility]
en: Activates the secondary icon of the entry
ka: ჩანაწერის მეორადი ხატულას აქტივაცია

[ctx: accessibility]
en: Peek
ka: ჭვრეტა

[ctx: accessibility]
en: Shows the contents of the password entry
ka: პაროლის ჩვენება

[ctx: accessibility]
en: Clear
ka: გაწმენდა

[ctx: accessibility]
en: Clears the contents of the entry
ka: ელემენტის შიგთავსის გასუფთავება

[ctx: accessibility]
en: application
ka: აპლიკაცია

en: Not a data: URL
ka: არ წარმოადგენს მონაცემს: URL

en: Malformed data: URL
ka: არასწორი მონაცემები: URL

en: Could not unescape string
ka: სტრიქონის დამამთავრებელი სიმბოლოების მოცილება შეუძლებელია

en: Other app…
ka: სხვა აპი…

en: Select Application
ka: აირჩიეთ აპლიკაცია

note: Translators: %s is a filename
en: Opening “%s”.
ka: იხსნება “%s”.

en: No applications found for “%s”
ka: "%s"-სთვის აპლიკაცია ნაპოვნი არაა

note: Translators: %s is a file type description
en: Opening “%s” files.
ka: "%s" ფაილის გახსნა.

en: No applications found for “%s” files
ka: "%s"-სთვის აპლიკაცია ნაპოვნი არაა

en: Failed to start GNOME Software
ka: GNOME-ის პროგრამის გაშვების შეცდომა

note: Translators: Label for a search button and entry, should be translated as a verb
en: Search
ka: ძებნა

en: No apps found for “%s”.
ka: "%s"-სთვის აპლიკაცია ნაპოვნი არაა.

en: Default App
ka: ნაგულისხმევი აპი

en: Recommended Apps
ka: რეკომენდებული აპები

en: Related Apps
ka: დაკავშირებული აპები

en: Other Apps
ka: სხვა აპები

[ctx: Accelerator]
note: This label is displayed in a treeview cell displaying * a disabled accelerator key combination.
en: Disabled
ka: გამორთულია

[ctx: Accelerator]
note: This label is displayed in a treeview cell displaying * an accelerator key combination that is not valid according * to gtk_accelerator_valid().
en: Invalid
ka: არასწორი

note: This label is displayed in a treeview cell displaying an accelerator * when the cell is clicked to change the accelerator.
en: New accelerator…
ka: ახალი აქსელერატორი…

en: Pick a Color
ka: ფერის არჩევა

en: Red %d%%, Green %d%%, Blue %d%%, Alpha %d%%
ka: წითელი %d%%, მწვანე %d%%, ლურჯი %d%%, ალფა %d%%

en: Red %d%%, Green %d%%, Blue %d%%
ka: წითელი %d%%, მწვანე %d%%, ლურჯი %d%%

en: Pick a Font
ka: აირჩიეთ შრიფტი

en: Font
ka: შრიფტი

[ctx: font]
en: None
ka: არცერთი

en: Lock
ka: ჩაკეტვა

en: Unlock
ka: განბლოკვა

en: Dialog is unlocked.
    Click to prevent further changes
ka: ფანჯარა განბლოკილია.
    მეტი ცვლილების შეტანის ასაკრძალად დააწკაპუნეთ

en: Dialog is locked.
    Click to make changes
ka: ფანჯარა დაბლოკილია.
    ცვლილებების შესატანად დააწკაპუნეთ

en: System policy prevents changes.
    Contact your system administrator
ka: სისტემის წესები ცვლილებებს გიკრძალავთ.
    დაუკავშირდით თქვენს სისტემურ ადმინისტრატორს

en: Could not show link
ka: ბმულის ჩვენების შეცდომა

en: Muted
ka: ხმა გამორთული

en: Full Volume
ka: სრული ხმა

en: License
ka: ლიცენზია

en: Custom License
ka: ლიცენზიის ხელით მითითება

en: GNU General Public License, version 2 or later
ka: GNU Lesser General Public License Version 2

en: GNU General Public License, version 3 or later
ka: GNU Lesser General Public License Version 3

en: GNU Lesser General Public License, version 2.1 or later
ka: GNU Lesser General Public License Version 2.1

en: GNU Lesser General Public License, version 3 or later
ka: GNU Lesser General Public License Version 3

en: Artistic License 2.0
ka: ხელოვანების ლიცენზია

en: GNU General Public License, version 2 only
ka: GNU Lesser General Public License Version 2

en: GNU General Public License, version 3 only
ka: GNU Lesser General Public License Version 3

en: GNU Lesser General Public License, version 2.1 only
ka: GNU Lesser General Public License Version 2.1

en: GNU Lesser General Public License, version 3 only
ka: GNU Lesser General Public License Version 3

en: GNU Affero General Public License, version 3 or later
ka: GNU Lesser General Public License Version 3

en: GNU Affero General Public License, version 3 only
ka: GNU General Public License Version 3

en: Website
ka: ვებსაიტი

en: About %s
ka: %s-ის შესახებ

en: Created by
ka: შექმნილია

en: Documented by
ka: დოკუმენტაცია

en: Translated by
ka: თარგმნა

en: Design by
ka: დიზაინი

note: Translators: this is the license preamble; the string at the end * contains the name of the license as link text.
en: This program comes with absolutely no warranty.
    See the <a href="%s">%s</a> for details.
ka: პროგრამას ყოველგვარი გარანტიების გარეშე იღებთ.
    მეტი დეტალებისთვის იხილეთ <a href="%s">%s</a>.

[ctx: keyboard label]
en: Space
ka: გამოტოვება

[ctx: accessibility]
en: alert
ka: გაფრთხილება

[ctx: accessibility]
en: alert dialog
ka: გაფრთხილების ფანჯარა

[ctx: accessibility]
en: banner
ka: ბანერი

[ctx: accessibility]
en: button
ka: ღილაკი

[ctx: accessibility]
en: caption
ka: წარწერა

[ctx: accessibility]
en: cell
ka: უჯრედი

[ctx: accessibility]
en: checkbox
ka: ჩასართავი

[ctx: accessibility]
en: column header
ka: სვეტის თავსართი

[ctx: accessibility]
en: command
ka: ბრძანება

[ctx: accessibility]
en: composite
ka: კომპოზიტი

[ctx: accessibility]
en: dialog
ka: ფანჯარა

[ctx: accessibility]
en: document
ka: დოკუმენტი

[ctx: accessibility]
en: feed
ka: ლენტა

[ctx: accessibility]
en: form
ka: ფორმა

[ctx: accessibility]
en: generic
ka: ზოგადი

[ctx: accessibility]
en: grid
ka: ბადე

[ctx: accessibility]
en: grid cell
ka: ბადის უჯრედი

[ctx: accessibility]
en: group
ka: ჯგუფი

[ctx: accessibility]
en: heading
ka: სათაური

[ctx: accessibility]
en: image
ka: გამოსახულება

[ctx: accessibility]
en: input
ka: შეტანა

[ctx: accessibility]
en: label
ka: ჭდე

[ctx: accessibility]
en: landmark
ka: ორიენტირი

[ctx: accessibility]
en: legend
ka: შინაარსი

[ctx: accessibility]
en: link
ka: ბმული

[ctx: accessibility]
en: list
ka: სია

[ctx: accessibility]
en: list box
ka: სიის ყუთი

[ctx: accessibility]
en: list item
ka: სიის ჩანაწერი

[ctx: accessibility]
en: log
ka: ჟურნალი

[ctx: accessibility]
en: main
ka: მთავარი

[ctx: accessibility]
en: marquee
ka: სეფა

[ctx: accessibility]
en: math
ka: მათემატიკა

[ctx: accessibility]
en: meter
ka: მთვლელი

[ctx: accessibility]
en: menu
ka: მენიუ

[ctx: accessibility]
en: menu bar
ka: მენიუს  ზოლი

[ctx: accessibility]
en: menu item
ka: მენიუს პუნქტი

[ctx: accessibility]
en: menu item checkbox
ka: მენიუს ჩასართავი პუნქტი

[ctx: accessibility]
en: menu item radio
ka: მენიუს გადასართავი პუნქტი

[ctx: accessibility]
en: navigation
ka: ნავიგაცია

[ctx: accessibility]
en: none
ka: არა

[ctx: accessibility]
en: note
ka: შენიშვნა

[ctx: accessibility]
en: option
ka: მორგება

[ctx: accessibility]
en: presentation
ka: პრეზენტაცია

[ctx: accessibility]
en: progress bar
ka: მიმდინარეობა

[ctx: accessibility]
en: radio
ka: რადიო

[ctx: accessibility]
en: radio group
ka: რადიოების ჯგუფი

[ctx: accessibility]
en: range
ka: დიაპაზონი

[ctx: accessibility]
en: region
ka: რეგიონი

[ctx: accessibility]
en: row
ka: მწკრივი

[ctx: accessibility]
en: row group
ka: მწკრივების ჯგუფი

[ctx: accessibility]
en: row header
ka: მწკრივის თავსართი

[ctx: accessibility]
en: scroll bar
ka: ჩოჩიას ზოლი

[ctx: accessibility]
en: search
ka: ძებნა

[ctx: accessibility]
en: search box
ka: ძებნის ზოლი

[ctx: accessibility]
en: section
ka: სექცია

[ctx: accessibility]
en: section head
ka: სექციის თავსართი

[ctx: accessibility]
en: select
ka: არჩევა

[ctx: accessibility]
en: separator
ka: გამყოფი

[ctx: accessibility]
en: slider
ka: ცოცია

[ctx: accessibility]
en: spin button
ka: ასარჩევი ზოლი

[ctx: accessibility]
en: status
ka: სტატუსი

[ctx: accessibility]
en: structure
ka: სტრუქტურა

[ctx: accessibility]
en: switch
ka: გადართვა

[ctx: accessibility]
en: tab
ka: ჩანართი

[ctx: accessibility]
en: table
ka: ცხრილი

[ctx: accessibility]
en: tab list
ka: ჩანართების სია

[ctx: accessibility]
en: tab panel
ka: ჩანართების პანელი

[ctx: accessibility]
en: text box
ka: ტექსტის ადგილი

[ctx: accessibility]
en: time
ka: დრო

[ctx: accessibility]
en: timer
ka: წამმზომი

[ctx: accessibility]
en: tool bar
ka: ხელსაწყოს ზოლი

[ctx: accessibility]
en: tool tip
ka: მინიშნება

[ctx: accessibility]
en: tree
ka: ხე

[ctx: accessibility]
en: tree grid
ka: ხის ბადე

[ctx: accessibility]
en: tree item
ka: ხის ელემენტი

[ctx: accessibility]
en: widget
ka: ვიჯეტი

[ctx: accessibility]
en: window
ka: ფანჯარა

[ctx: accessibility]
en: toggle button
ka: გადამრთველი

[ctx: accessibility]
en: paragraph
ka: პარაგრაფი

[ctx: accessibility]
en: block quote
ka: ბრჭყალის ბლოკი

[ctx: accessibility]
en: article
ka: სტატია

[ctx: accessibility]
en: comment
ka: კომენტარი

[ctx: accessibility]
en: terminal
ka: ტერმინალი

en: _Close
ka: დახურვა

note: Translators: This is the 'reason' given when inhibiting * suspend or screen locking, and the caller hasn't specified * a reason.
en: Reason not specified
ka: მიზეზი მითითებული არაა

en: Menu bar
ka: მენიუს ზოლი

en: %s does not exist in the bookmarks list
ka: %s სანიშნეების სიაში არ არსებობს

en: %s already exists in the bookmarks list
ka: %s უკვე არსებობს სანიშნეების სიაში

en: Element <%s> not allowed inside <%s>
ka: ელემენტი <%s> <%s>-ის შიგნით დაუშვებელია

en: Element <%s> not allowed at toplevel
ka: ელემენტი <%s> შეუძლებელია, სიის თავში იყოს

en: Text may not appear inside <%s>
ka: <%s>-ის შიგნით შეუძლებელია, ტექსტი გამოჩნდეს

note: Translate to calendar:week_start:0 if you want Sunday to be the * first day of the week to calendar:week_start:1 if you want Monday * to be the first day of the week, and so on.
en: calendar:week_start:0
ka: calendar:week_start:1

en: Color: %s
ka: ფერი: %s

[ctx: Color name]
en: Very Light Blue
ka: ძალიან ღია ლურჯი

[ctx: Color name]
en: Light Blue
ka: ღია ლურჯი

[ctx: Color name]
en: Blue
ka: ლურჯი

[ctx: Color name]
en: Dark Blue
ka: მუქი ლურჯი

[ctx: Color name]
en: Very Dark Blue
ka: ძალიან მუქი ლურჯი

[ctx: Color name]
en: Very Light Green
ka: ძალიან ღია მწვანე

[ctx: Color name]
en: Light Green
ka: ღია მწვანე

[ctx: Color name]
en: Green
ka: მწვანე

[ctx: Color name]
en: Dark Green
ka: მუქი მწვანე

[ctx: Color name]
en: Very Dark Green
ka: ძალიან მუქი მწვანე

[ctx: Color name]
en: Very Light Yellow
ka: ძალიან ღია ყვითელი

[ctx: Color name]
en: Light Yellow
ka: ღია ყვითელი

[ctx: Color name]
en: Yellow
ka: ყვითელი

[ctx: Color name]
en: Dark Yellow
ka: მუქი ყვითელი

[ctx: Color name]
en: Very Dark Yellow
ka: ძალიან მუქი ყვითელი

[ctx: Color name]
en: Very Light Orange
ka: ძალიან ღია ნარინჯისფერი

[ctx: Color name]
en: Light Orange
ka: ღია ნარინჯისფერი

[ctx: Color name]
en: Orange
ka: ნარინჯისფერი

[ctx: Color name]
en: Dark Orange
ka: მუქი ნარინჯისფერი

[ctx: Color name]
en: Very Dark Orange
ka: ზალიან მუქი ნარინჯისფერი

[ctx: Color name]
en: Very Light Red
ka: ძალიან ღია წითელი

[ctx: Color name]
en: Light Red
ka: ღია წითელი

[ctx: Color name]
en: Red
ka: წითელი

[ctx: Color name]
en: Dark Red
ka: მუქი წითელი

[ctx: Color name]
en: Very Dark Red
ka: ძალიან მუქი წითელი

[ctx: Color name]
en: Very Light Purple
ka: ძალიან ღია იისფერი

[ctx: Color name]
en: Light Purple
ka: ღია იისფერი

[ctx: Color name]
en: Purple
ka: იისფერი

[ctx: Color name]
en: Dark Purple
ka: მუქი იისფერი

[ctx: Color name]
en: Very Dark Purple
ka: ძალიან მუქი იისფერი

[ctx: Color name]
en: Very Light Brown
ka: ძალიან ღია ყავისფერი

[ctx: Color name]
en: Light Brown
ka: ღია ყავისფერი

[ctx: Color name]
en: Brown
ka: ყავისფერი

[ctx: Color name]
en: Dark Brown
ka: მუქი ყავისფერი

[ctx: Color name]
en: Very Dark Brown
ka: ძალიან მუქი ყავისფერი

[ctx: Color name]
en: White
ka: თეთრი

[ctx: Color name]
en: Light Gray 1
ka: ღია ნაცრისფერი 1

[ctx: Color name]
en: Light Gray 2
ka: ღია ნაცრისფერი 2

[ctx: Color name]
en: Light Gray 3
ka: ღია ნაცრისფერი 3

[ctx: Color name]
en: Light Gray 4
ka: ღია ნაცრისფერი 4

[ctx: Color name]
en: Dark Gray 1
ka: მუქი ნაცხრისფერი 1

[ctx: Color name]
en: Dark Gray 2
ka: მუქი ნაცხრისფერი 2

[ctx: Color name]
en: Dark Gray 3
ka: მუქი ნაცხრისფერი 3

[ctx: Color name]
en: Dark Gray 4
ka: მუქი ნაცხრისფერი 4

[ctx: Color name]
en: Black
ka: შავი

note: translators: label for the custom section in the color chooser
en: Custom
ka: ხელით

en: Add Color
ka: ფერის დამატება

en: Custom color %d: %s
ka: ხელით მითითებული ფერი %d: %s

en: Customize
ka: მორგება

en: Margins from Printer…
ka: გვერდის ველების პრინტერიდან მიღება…

note: And show the custom paper dialog
en: Manage Custom Sizes
ka: ზომების მითითება

en: inch
ka: დუიმი

en: mm
ka: მმ

en: Custom Size %d
ka: მითითებული ზომა %d

en: _Width:
ka: _სიგანე:

en: _Height:
ka: _სიმაღლე:

en: Paper Size
ka: ქაღალდის ზომა

en: _Top:
ka: ზედა:

en: _Bottom:
ka: ქვედა:

en: _Left:
ka: მარცხენა:

en: _Right:
ka: მარჯვენა:

en: Paper Margins
ka: გვერდის ველები

en: _Edit
ka: _ჩასწორება

en: _Copy
ka: _კოპირება

en: Context menu
ka: კონტექსტური მენიუ

en: Insert Emoji
ka: ემოჯის ჩასმა

en: _Name
ka: _სახელი

en: A folder cannot be called “.”
ka: საქაღალდეს არ შეიძლება "." ერქვას

en: A file cannot be called “.”
ka: ფაილს არ შეიძლება "." ერქვას

en: A folder cannot be called “..”
ka: საქაღალდეს არ შეიძლება ".." ერქვას

en: A file cannot be called “..”
ka: ფაილს არ შეიძლება ".." ერქვას

en: Folder names cannot contain “/”
ka: საქაღალდის სახელი არ შეიძლება "/"-ს შეიცავდეს

en: File names cannot contain “/”
ka: ფაილის სახელი არ შეიძლება "/"-ს შეიცავდეს

en: Folder names should not begin with a space
ka: საქაღალდის სახელი არ შეიძლება ჰარეთი იწყებოდეს

en: File names should not begin with a space
ka: ფაილის სახელი არ შეიძლება, ჰარეთი იწყებოდეს

en: Folder names should not end with a space
ka: საქაღალდის სახელი არ შეიძლება ჰარეთი მთავრდებოდეს

en: File names should not end with a space
ka: ფაილის სახელი არ შეიძლება, ჰარეთი მთავრდებოდეს

en: Folder names starting with a “.” are hidden
ka: საქაღალდეები, რომლებიც იწყება "."-ით, დამალულია

en: File names starting with a “.” are hidden
ka: ფაილები, რომლებიც იწყება "."-ით, დამალულია

en: A folder with that name already exists
ka: საქაღალდე ამ სახელით უკვე არსებობს

en: A file with that name already exists
ka: ფაილი ამ სახელით უკვე არსებობს

en: _Cancel
ka: გაუქმება

en: _Open
ka: გახსნა

en: _Save
ka: შენახვა

en: The session bus is not available
ka: სესიების მატარებელი ხელმისაწვდომი არაა

en: Select which types of files are shown
ka: ფაილის ტიპების შერჩევა საჩვენებლად

note: Translators: the first string is a path and the second string * is a hostname. Nautilus and the panel contain the same string * to translate.
en: %1$s on %2$s
ka: %1$s - %2$s

en: Type name of new folder
ka: ახალი საქაღალდეს სახელის მითითება

en: The folder could not be created
ka: დასტის შექმნა შეუძლებელია

en: You need to choose a valid filename.
ka: აირჩიეთ ფაილის სწორი სახელი.

en: Cannot create a file under %s as it is not a folder
ka: შეცდომა ფაილის %s-ის ქვეშ შექნისას. ის საქაღალდე არაა

en: Cannot create file as the filename is too long
ka: შეცდომა ფაილის შექმნისას: ბილიკი მეტისმეტად გრძელია

en: Try using a shorter name.
ka: გამოიყენეთ უფრო მოკლე სახელი.

en: You may only select folders
ka: შეგიძლიათ

en: The item that you selected is not a folder try using a different item.
ka: არჩეული ჩანაწერი საქაღალდე არაა. აირჩიეთ სხვა ჩანაწერი.

en: Invalid file name
ka: ფაილის მცდარი სახელი

en: The folder contents could not be displayed
ka: საქაღალდეს შიგთავსი ნაჩვენები ვერ იქნება

en: The file could not be deleted
ka: ფაილის წაშლის შეცდომა

en: The file could not be moved to the Trash
ka: ფაილის სანაგვეში გადატანა შეუძლებელია

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
ka: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ %s-ის სამუდამოდ წაშლა?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
ka: თუ წაშლით ელემენტს, ის სამუდამოდ დაიკარგება.

en: _Delete
ka: _წაშლა

en: The file could not be renamed
ka: ფაილის სახელის გადარქმევა შეუძლებელია

en: Could not select file
ka: ფაილის არჩევა ვერ ხერხდება

en: Grid View
ka: ბადის ხედი

en: List View
ka: სიისებრი ხედი

en: _Visit File
ka: _ფაილის ვიზიტი

en: _Open With File Manager
ka: _ფაილების მმართველში გახსნა

en: _Copy Location
ka: _მდებარეობის კოპირება

en: _Add to Bookmarks
ka: სანიშნეებში _დამატება

en: _Rename
ka: _გადარქმევა

en: _Move to Trash
ka: _სანაგვე ყუთში გადატანა

en: Show _Hidden Files
ka: დამალული ფაილების ჩვენება

en: Sort _Folders Before Files
ka: საქაღალდეების ფაილებამდე ჩვენება

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Home
ka: სახლი

note: this is the header for the location column in the print dialog
en: Location
ka: მდებარეობა

note: Label
en: _Name:
ka: _სახელი:

en: Searching in %s
ka: %s-ის მოძებნა

en: Searching
ka: ძებნა

en: Enter location or URL
ka: შეიყვანეთ მდებარეობა ან URL-ი

en: Modified
ka: შეიცვალა

en: Could not read the contents of %s
ka: "%s"-ის შემცველობის წაკითხვის შეცდომა

en: Could not read the contents of the folder
ka: საქაღალდის შემცველობის წაკითხვის შეცდომა

en: Yesterday
ka: გუშინ

en: Program
ka: პროგრამა

en: Audio
ka: აუდიო

en: Image
ka: გამოსახულება

en: Archive
ka: არქივი

en: Markup
ka: მარქაფი

en: Text
ka: ტექსტი

en: Video
ka: ვიდეო

en: Contacts
ka: კონტაქტები

en: Calendar
ka: კალენდარი

en: Document
ka: დოკუმენტი

en: Presentation
ka: პრეზენტაცია

en: Spreadsheet
ka: ელცხრილი

en: You do not have access to the specified folder.
ka: თქვენ არ გაქვთ წვდომა მითითებულ საქაღალდესთან.

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
ka: ფაილი %s უკვე არსებობს. გნებავთ გადავაწერო?

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
ka: ფაილი "%s"-ში უკვე არსებობს.  მისი ჩანაცვლება არსებულ შემცველობას წაშლის.

en: _Replace
ka: _შეცვლა

en: Could not send the search request
ka: შეუძლებელია ძიების მოთხოვნის გაგზავნა

en: Accessed
ka: ბოლო წვდომა

en: _Size
ka: _ზომა

en: T_ype
ka: ტი_პი

en: _Time
ka: _დრო

en: Name
ka: სახელი

en: Size
ka: ზომა

en: Type
ka: ტიპი

en: Pick Files
ka: აირჩიეთ ფაილები

en: Pick a File
ka: აირჩიეთ ფაილი

en: Save a File
ka: ფაილის შენახვა

en: _Select
ka: _არჩევა

en: Select Folders
ka: მონიშნეთ საქაღალდეები

en: Select a Folder
ka: აირჩიეთ საქაღალდე

en: Encoding
ka: კოდირება

en: Line Ending
ka: ხაზის ბოლო

en: Unspecified
ka: მიუთითებელი

en: Change Font Features
ka: ფონტის თვისებების შეცვლა

[ctx: Search placeholder for font language]
en: Language…
ka: ენა…

[ctx: Font variation axis]
en: Width
ka: სიგანე

[ctx: Font variation axis]
en: Weight
ka: სიმძიმე

[ctx: Font variation axis]
en: Italic
ka: დახრილი

[ctx: Font variation axis]
en: Slant
ka: დაცერება

[ctx: Font variation axis]
en: Optical Size
ka: ოპტიკური ზომა

[ctx: Font feature value]
en: Default
ka: ნაგულისხმევი

[ctx: Font feature value]
en: Enable
ka: ჩართვა

en: Default
ka: ნაგულისხმევი

en: Ligatures
ka: ლიგატურები

en: Letter Case
ka: დიდი თუ პატარა სიმბოლოები

en: Number Case
ka: დიდი თუ პატარა ციფრები

en: Number Spacing
ka: ციფრებს შორის დაცილება

en: Numeric Extras
ka: რიცხვითი დამატებითები

en: Fractions
ka: ფრაქციები

en: Style Variations
ka: სტილის ვარიაციები

en: Character Variations
ka: სიმბოლოების ვარიანტები

en: OpenGL context creation failed
ka: OpenGL-ის კონტექსტის შექმნის შეცდომა

en: Close
ka: დახურვა

en: Close the infobar
ka: საინფორმაციო ზოლის დახურვა

en: Cu_t
ka: ამოჭრა

en: _Paste
ka: ჩ_ასმა

en: Select _All
ka: ყველაფრის _მონიშვნა

en: _Open Link
ka: _ბმულის გახსნა

en: Copy _Link Address
ka: დაა_კოპირე ბმულის მისამართი

en: _Copy URL
ka: URL-ის _კოპირება

en: Invalid URI
ka: მცდარი URI

[ctx: media controls tooltip]
en: Stop
ka: გაჩერება

[ctx: media controls tooltip]
en: Play
ka: დაკვრა

en: _OK
ka: _დიახ

en: _No
ka: არა

en: _Yes
ka: დიახ

en: Co_nnect
ka: _დაკავშირება

en: Connect As
ka: დაკავშირება, როგორც

en: _Anonymous
ka: _ანონიმურად

en: Registered U_ser
ka: _რეგისტრირებული მომხმარებელი

en: _Username
ka: _მომხმარებელი

en: _Domain
ka: _დომენი

en: Volume type
ka: ტომის ტიპი

en: _Hidden
ka: _დამალული

en: _Windows system
ka: Windows-ის სისტემა

en: _Password
ka: პაროლი

en: Forget password _immediately
ka: პაროლის _მყისვე დავიწყება

en: Remember password until you _logout
ka: სესიის _დატოვებამდე პაროლის დამახსოვრება

en: Remember _forever
ka: სამუდამოდ დამახსოვრება

en: Unknown Application (PID %d)
ka: უცნობი აპლიკაცია (PID %d)

note: Use GTK_DIALOG_DESTROY_WITH_PARENT here since the parent dialog can be * indeed be destroyed via the GMountOperation::abort signal... for example, * this is triggered if the user yanks the device while we are showing * the dialog...
en: Unable to end process
ka: პროცესის გაჩერების შეცდომა

en: _End Process
ka: _პროცესის დასრულება

en: Cannot kill process with PID %d. Operation is not implemented.
ka: პროცესის, PID-ით %d მოკვლა შეუძლებელია. ოპერაცია განხორციელებული არაა.

note: translators: this string is a name for the 'less' command
en: Terminal Pager
ka: ტერმინალის პეიჯერი

en: Top Command
ka: ზედა ბრძანება

en: Cannot end process with PID %d: %s
ka: პროცესის, PID-ით %d, დასრულების შეცდომა: %s

en: GTK could not find a media module. Check your installation.
ka: GTK-მა ვერ იპოვა მედიის მოდული. შეამოწმეთ თქვენი პაკეტი.

en: Previous tab
ka: _წინა ჩანართი

en: Next tab
ka: _შემდეგი ჩანართი

en: Page %u
ka: გვერდი %u

en: Not a valid page setup file
ka: ბეჭდვის გამართვის არასწორი ფაილი

en: Manage Custom Sizes…
ka: საკუთარი ზომების მართვა…

en: _Apply
ka: _გადატარება

en: Any Printer
ka: ნებისმიერი პრინტერი

en: For portable documents
ka: გადატანადი დოკუმენტებისთვის

en: Margins:
     Left: %s %s
     Right: %s %s
     Top: %s %s
     Bottom: %s %s
ka: ველები:
     მარცხენა: %s %s
     მარჯვენა: %s %s
     ზედა: %s %s
     ქვედა: %s %s

en: Page Setup
ka: გვერდის პარამეტრები

en: Hide Text
ka: ტექსტის დამალვა

en: Show Text
ka: ტექსტის ჩვენება

en: Caps Lock is on
ka: CapsLock ჩართულია

en: _Show Text
ka: ტექსტის ჩვენება

note: translators: %s is the name of a cloud provider for files
en: Open %s
ka: %s-ის გახსნა

en: Recent
ka: ახლახანს

en: Recent files
ka: ბოლო ფაილები

en: Starred
ka: ვარსკვლავდასმული

en: Starred files
ka: ვარსკვლავდასმული ფაილები

en: Open your personal folder
ka: თქვენი პირადი საქაღალდის გახსნა

en: Desktop
ka: სამუშაო მაგიდა

en: Open the contents of your desktop in a folder
ka: თქვენი სამუშაო მაგიდის შემცველობის საქაღალდეში გახსნა

en: Enter Location
ka: შეიყვანეთ ადგილმდებარეობა

en: Manually enter a location
ka: მდებარეობის ხელით შეყვანა

en: Trash
ka: ნაგავი

en: Open the trash
ka: ნაგვის გახსნა

en: Mount and open “%s”
ka: "%s"-ის მიმაგრება და გახსნა

en: Open the contents of the file system
ka: ფაილური სისტემის შემცველობის გახსნა

en: New bookmark
ka: ახალი სანიშნე

en: Add a new bookmark
ka: ახალი სანიშნის დამატება

en: Other Locations
ka: სხვა მდებარეობები

en: Show other locations
ka: სხვა მდებარეობების ჩვენება

en: Unable to start “%s”
ka: %s-ის გაშვების შეცდომა

note: Translators: This means that unlocking an encrypted storage * device failed. %s is the name of the device.
en: Error unlocking “%s”
ka: "%s"-ის განბლოკვის შეცდომა

en: Unable to access “%s”
ka: "%s"-სთან წვდომის შეცდომა

en: This name is already taken
ka: სახელი უკვე არსებობს

en: Unable to unmount “%s”
ka: "%s"-ის მოხსნა შეუძლებელია

en: Unable to stop “%s”
ka: "%s"-ის გაჩერება შეუძლებელია

en: Unable to eject “%s”
ka: "%s"-ის გამოღება შეუძლებელია

en: Unable to eject %s
ka: "%s"-ის გამოღება შეუძლებელია

en: Unable to poll “%s” for media changes
ka: %s-ის შემოწმება, შეიცვალა თუ არა მედია, შეუძლებელია

en: Open in New _Tab
ka: _ახალ ჩანართში გახსნა

en: Open in New _Window
ka: ახალ _ფანჯარაში გახსნა

en: _Add Bookmark
ka: სანიშნის _დამატება

en: _Remove
ka: მოცილება

en: _Mount
ka: _მიმაგრება

en: _Unmount
ka: _მოხსნა

en: _Eject
ka: _გამოღება

en: _Detect Media
ka: _დისკის დადგენა

en: _Start
ka: _დაწყება

en: _Power On
ka: _ჩართვა

en: _Connect Drive
ka: _დისკის მიერთება

en: _Start Multi-disk Device
ka: _მრავალდისკიანი მოწყობილობის გაშვება

en: _Unlock Device
ka: დისკის _განბლოკვა

en: _Stop
ka: გაჩერე_ბა

en: _Safely Remove Drive
ka: დისკის _უსაფრთხოდ მოხსნა

en: _Disconnect Drive
ka: დი_სკის მოხსნა

en: _Stop Multi-disk Device
ka: მ_რავალდისკიანი მოწყობილობის გაჩერება

en: _Lock Device
ka: დისკის _ჩაკეტვა

en: Computer
ka: ჩემი კომპიუტერი

en: Remove server
ka: სერვერის წაშლა

en: Searching for network locations
ka: ქსელური მდებარეობების ძებნა

en: No network locations found
ka: ქსელური მდებარეობების გარეშე

note: if it wasn't cancelled show a dialog
en: Unable to access location
ka: მდებარეობასთან წვდომა აკრძალულია

note: Restore from Cancel to Connect
en: Con_nect
ka: _დაკავშირება

note: if it wasn't cancelled show a dialog
en: Unable to unmount volume
ka: ტომის მოხსნა შეუძლებელია

note: Allow to cancel the operation
en: Cance_l
ka: გაუქმება

en: File Transfer Protocol
ka: ფაილების გადაცემის პროტოკოლი

note: Translators: do not translate ftp:// and ftps://
en: ftp:// or ftps://
ka: ftp:// ან ftps://

en: Network File System
ka: ქსელური ფაილური სისტემა

en: SSH File Transfer Protocol
ka: SSH-ის ფაილების გადაცემის პროტოკოლი

note: Translators: do not translate dav:// and davs://
en: dav:// or davs://
ka: dav:// ან davs://

en: _Disconnect
ka: _გათიშვა

en: _Connect
ka: _შეერთება

en: Unable to get remote server location
ka: დაშორებული სერვერის მდებარეობის მიღების შეცდომა

en: Networks
ka: ქსელები

en: On This Computer
ka: ამ კომპიუტერზე

note: Translators: respectively, free and total space of the drive. The plural form * should be based on the free space available. * i.e. 1 GB / 24 GB available.
en: %s / %s available | %s / %s available
ka[0]: %s / %s ხელმისაწვდომია

en: Disconnect
ka: გათიშვა

en: Unmount
ka: მოხსნა

[ctx: Print job priority]
en: Urgent
ka: გადაუდებელი

[ctx: Print job priority]
en: High
ka: მაღალი

[ctx: Print job priority]
en: Medium
ka: საშუალო

[ctx: Print job priority]
en: Low
ka: დაბალი

[ctx: printer option]
note: Translators, this is the label used for the option in the print * dialog that controls the front cover page.
en: Before
ka: ჯერ

[ctx: printer option]
note: Translators, this is the label used for the option in the print * dialog that controls the back cover page.
en: After
ka: შემდეგ

en: Print at
ka: დაბეჭდვის დრო

en: Print at time
ka: დაბეჭდვის დრო

[ctx: print option]
en: Borderless
ka: საზღვრების გარეშე

note: Translators: this is a printer status.
en: Paused; Rejecting Jobs
ka: შეყოვნებულია; დავალებების უარყოფა

note: Translators: this is a printer status.
en: Paused
ka: შეჩერებულია

note: Translators: this is a printer status.
en: Rejecting Jobs
ka: დავალებების უარყოფა

en: Username:
ka: მომხმარებლის სახელი:

en: Password:
ka: პაროლი:

en: Authentication is required to print document “%s” on printer %s
ka: დოკუმენტ %s-ის პრინტერზე "%s" დასაბეჭდად საჭიროა ავთენტიკაცია

en: Authentication is required to print a document on %s
ka: დოკუმენტ %s-ის დასაბეჭდად საჭიროა ავთენტიკაცია

en: Authentication is required to get attributes of job “%s”
ka: ამოცანის ("%s") ატრიბუტების მისაღებად საჭიროა ავთენტიკაცია

en: Authentication is required to get attributes of a job
ka: ამოცანის ატრიბუტების მისაღებად საჭიროა ავთენტიკაცია

en: Authentication is required to get attributes of printer %s
ka: პრინტერის (%s) ატრიბუტების მისაღებად საჭიროა ვთენტიკაცია

en: Authentication is required to get attributes of a printer
ka: პრინტერის ატრიბუტების მისაღებად საჭიროა ვთენტიკაცია

en: Authentication is required to get default printer of %s
ka: %s-ის ნაგულისხმევი პრინტერის მისაღებად საჭიროა ავთენტიკაცია

en: Authentication is required to get printers from %s
ka: %s-დან პრინტერების მისაღებად საჭიროა ავთენტიკაცია

en: Authentication is required to get a file from %s
ka: ფაილის %s-დან მისაღებად საჭიროა ავთენტიკაცია

en: Authentication is required on %s
ka: %s-ზე ავთენტიკაციაა საჭირო

en: Domain:
ka: დომენი:

en: Authentication is required to print document “%s”
ka: დოკუმენტ %s-ის დასაბეჭდად საჭიროა ავთენტიკაცია

en: Authentication is required to print this document on printer %s
ka: ამ დოკუმენტის პრინტერზე "%s" დასაბეჭდად საჭიროა ავთენტიკაცია

en: Authentication is required to print this document
ka: ამ დოკუმენტის დასაბეჭდად საჭიროა ავთენტიკაცია

en: Printer “%s” is low on toner.
ka: პრინტერში %s ტონერი ცოტაღაა.

en: Printer “%s” has no toner left.
ka: პრინტერში %s ტონერი აღარ დარჩა.

note: Translators: "Developer" like on photo development context
en: Printer “%s” is low on developer.
ka: პრინტერში "%s" გამამჟღავნებელი ცოტაღაა.

note: Translators: "Developer" like on photo development context
en: Printer “%s” is out of developer.
ka: პრინტერში "%s" გამამჟღავნებელი აღარ დარჩა.

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Printer “%s” is low on at least one marker supply.
ka: პრინტერში "%s" ერთ-ერთი ტონერი მთავრდება.

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Printer “%s” is out of at least one marker supply.
ka: პრინტერში "%s" ერთ-ერთი ტონერი დამთავრდა.

en: The cover is open on printer “%s”.
ka: პრინტერ %s-ზე თავსახურია ახდილი.

en: The door is open on printer “%s”.
ka: პრინტერზე %s კარი ღიაა.

en: Printer “%s” is low on paper.
ka: პრინტერში %s ფურცლები ცოტაღაა.

en: Printer “%s” is out of paper.
ka: პრინტერში %s ქაღალდი გათავდა.

en: Printer “%s” is currently offline.
ka: პრინტერი '%s' ამჟამად გათიშულია.

en: There is a problem on printer “%s”.
ka: %s პრინტერის პრობლემა.

[ctx: printing option]
en: Two Sided
ka: ორმხრივი

[ctx: printing option]
en: Paper Type
ka: ფურცლის ტიპი

[ctx: printing option]
en: Paper Source
ka: ქაღალდის წყარო

[ctx: printing option]
en: Output Tray
ka: გამოტანის თარო

[ctx: printing option]
en: Resolution
ka: გარჩევადობა

[ctx: printing option]
en: GhostScript pre-filtering
ka: GhostScript-ის პრეფილტრი

[ctx: printing option value]
en: One Sided
ka: ერთმხრიანი

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Long Edge (Standard)
ka: გრძელი წიბო (სტანდარტული)

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Short Edge (Flip)
ka: მოკლე წიბო (გადაბრუნება)

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "Paper Source"
en: Auto Select
ka: ავტომატური არჩევა

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "Paper Source" Translators: this is an option of "Resolution"
en: Printer Default
ka: ნაგულისხმევი პრინტერი

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Embed GhostScript fonts only
ka: მხოლოდ GhostScript-ის ფონტების ჩაშენება

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 1
ka: პირველი დონის PS-ზე გადაყვანა

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 2
ka: მეორე დონის PS-ზე გადაყვანა

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: No pre-filtering
ka: პრეფილტრის გარეშე

[ctx: printing option group]
note: Translators: "Miscellaneous" is the label for a button, that opens up an extra panel of settings in a print dialog.
en: Miscellaneous
ka: სხვადასხვა

[ctx: sides]
en: One Sided
ka: ერთმხრიანი

[ctx: sides]
note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Long Edge (Standard)
ka: გრძელი წიბო (სტანდარტული)

[ctx: sides]
note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Short Edge (Flip)
ka: მოკლე წიბო (გადაბრუნება)

[ctx: output-bin]
note: Translators: Top output bin
en: Top Bin
ka: ზედა კალათი

[ctx: output-bin]
note: Translators: Middle output bin
en: Middle Bin
ka: შუა კალათი

[ctx: output-bin]
note: Translators: Bottom output bin
en: Bottom Bin
ka: ქვედა კალათი

[ctx: output-bin]
note: Translators: Side output bin
en: Side Bin
ka: გვერდითი კალათი

[ctx: output-bin]
note: Translators: Left output bin
en: Left Bin
ka: მარცხენა კალათი

[ctx: output-bin]
note: Translators: Right output bin
en: Right Bin
ka: მარჯვენა კალათი

[ctx: output-bin]
note: Translators: Center output bin
en: Center Bin
ka: ცენტრალური კალათი

[ctx: output-bin]
note: Translators: Rear output bin
en: Rear Bin
ka: უკანა კალათი

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output bin where one sided output is oriented in the face-up position
en: Face Up Bin
ka: მაღლა მაყურებელი კალათი

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output bin where one sided output is oriented in the face-down position
en: Face Down Bin
ka: დაბლა მაყურებელი კალათი

[ctx: output-bin]
note: Translators: Large capacity output bin
en: Large Capacity Bin
ka: დიდი მოცულობის კალათი

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output stacker number %d
en: Stacker %d
ka: დამლაგებელი %d

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output mailbox number %d
en: Mailbox %d
ka: საფოსტო ყუთი %d

[ctx: output-bin]
note: Translators: Private mailbox
en: My Mailbox
ka: ჩემი საფოსტო ყუთი

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output tray number %d
en: Tray %d
ka: თარო %d

en: Printer Default
ka: ნაგულისხმევი პრინტერი

note: Translators: These strings name the possible arrangements of * multiple pages on a sheet when printing * multiple pages on a sheet when printing (same as in gtkprintbackendcups.c)
en: Left to right, top to bottom
ka: მარცხნიდან მარჯვნივ, ქვევიდან ზემოთ

en: Left to right, bottom to top
ka: მარცხნიდან მარჯვნივ, ქვემოდან ზემოთ

en: Right to left, top to bottom
ka: მარჯვნიდან მარცხნივ, ზევიდან ქვემოთ

en: Right to left, bottom to top
ka: მარჯვნიდან მარცხნივ, ქვემოდან ზემოთ

en: Top to bottom, left to right
ka: ზემოდან ქვემოთ, მარცხნიდან მარჯვნივ

en: Top to bottom, right to left
ka: ზემოდან ქვემოთ, მარჯვნიდან მარცხნივ

en: Bottom to top, left to right
ka: ქვემოდან ზემოთ, მარცხნიდან მარჯვნივ

en: Bottom to top, right to left
ka: ქვემოდან ზემოთ, მარჯვნიდან მარცხნივ

note: Translators, this string is used to label the job priority option * in the print dialog
en: Job Priority
ka: ამოცანის პრიორიტეტი

note: Translators, this string is used to label the billing info entry * in the print dialog
en: Billing Info
ka: ანგარიშთა ინფორმაცია

[ctx: cover page]
note: Translators, these strings are names for various 'standard' cover * pages that the printing system may support.
en: None
ka: არცერთი

[ctx: cover page]
en: Classified
ka: საიდუმლო

[ctx: cover page]
en: Confidential
ka: კონფიდენციალური

[ctx: cover page]
en: Secret
ka: სამხედრო საიდუმლო

[ctx: cover page]
en: Standard
ka: სტანდარტული

[ctx: cover page]
en: Top Secret
ka: უმაღლესი დონის საიდუმლო

[ctx: cover page]
en: Unclassified
ka: არასაიდუმლო

[ctx: printer option]
note: Translators, this string is used to label the pages-per-sheet option * in the print dialog
en: Pages per Sheet
ka: გვერდები ფურცელზე

[ctx: printer option]
note: Translators, this string is used to label the option in the print * dialog that controls in what order multiple pages are arranged
en: Page Ordering
ka: გვერდის დალაგება

[ctx: printer option]
note: Translators: this is the name of the option that controls when * a print job is printed. Possible values are 'now', a specified time, * or 'on hold'
en: Print at
ka: დაბეჭდვის დრო

[ctx: printer option]
note: Translators: this is the name of the option that allows the user * to specify a time when a print job will be printed.
en: Print at time
ka: დაბეჭდვის დრო

note: Translators: this format is used to display a custom * paper size. The two placeholders are replaced with * the width and height in points. E.g: "Custom * 230.4x142.9"
en: Custom %s×%s
ka: ხელით %s×%s

[ctx: printer option]
note: TRANSLATORS: this is the ICC color profile to use for this job
en: Printer Profile
ka: პრინტერის პროფილი

[ctx: printer option value]
note: TRANSLATORS: this is when color profile information is unavailable
en: Unavailable
ka: მიუწვდომელია

en: output
ka: გამოტანა

en: Print to File
ka: ფაილში ბეჭდვა

en: Pages per _sheet:
ka: გვერდები _ფურცელზე:

en: File
ka: ფაილი

en: _Output format
ka: _გამოტანის ფორმატი

note: TRANSLATORS: when we're running an old CUPS, and * it hasn't registered the device with colord
en: Color management unavailable
ka: ფერების მართვის გარეშე

note: TRANSLATORS: when there is no color profile available
en: No profile available
ka: პროფილის გარეშე

note: TRANSLATORS: when the color profile has no title
en: Unspecified profile
ka: მიუთითებელი პროფილი

en: Authentication
ka: ავთენტიფიკაცია

en: _Remember password
ka: პაროლის დამახსოვრება

en: Select a filename
ka: აირჩიეთ ფაილის სახელი

en: Not available
ka: მიუწვდომელია

note: translators: this string is the default job title for print * jobs. %s gets replaced by the application name, %d gets replaced * by the job number.
en: %s job #%d
ka: %s ამოცანა #%d

[ctx: print operation status]
en: Initial state
ka: საწყისი მდგომარეობა

[ctx: print operation status]
en: Preparing to print
ka: დასაბეჭდად მომზადება

[ctx: print operation status]
en: Generating data
ka: მონაცემების გენერაცია

[ctx: print operation status]
en: Sending data
ka: მონაცემების გაგზავნა

[ctx: print operation status]
en: Waiting
ka: მოლოდინი

[ctx: print operation status]
en: Blocking on issue
ka: ხელის შემშლელი პრობლემა

[ctx: print operation status]
en: Printing
ka: დაბეჭდვა

[ctx: print operation status]
en: Finished
ka: დასრულდა

[ctx: print operation status]
en: Finished with error
ka: დასრულდა შეცდომით

en: Preparing %d
ka: მზადება - %d

en: Preparing
ka: მომზადება

en: Printing %d
ka: ბეჭდვა %d

en: Error creating print preview
ka: საბეჭდი ესკიზის შექმნისას დაიშვა შეცდომა

en: The most probable reason is that a temporary file could not be created.
ka: ყველაზე სავარაუდო მიზეზია, ის რომ ვერ შეიქმნა დროებითი ფაილი.

note: window
en: Print
ka: ბეჭდვა

en: Application
ka: პროგრამა

en: Printer offline
ka: საბეჭდი გამორთულია

en: Out of paper
ka: არ არის ქაღალდი

en: Need user intervention
ka: საჭიროებს მომხმარებლის ჩარევას

en: Custom size
ka: მორგებული ზომა

en: No printer found
ka: პრინტერი ვერ მოიძებნა

en: Invalid argument to CreateDC
ka: მცდარი არგუმენტი - CreateDC

en: Error from StartDoc
ka: შეცდომა - StartDoc

en: Not enough free memory
ka: თავისუფალი მეხსიერების უკმარისობა

en: Invalid argument to PrintDlgEx
ka: მცდარი არგუმენტი - PrintDlgEx

en: Invalid pointer to PrintDlgEx
ka: მცდარი მაჩვენებელი - PrintDlgEx

en: Invalid handle to PrintDlgEx
ka: მცდარი დესკრიპტორი - PrintDlgEx

en: Unspecified error
ka: დაუზუსტებელი შეცდომა

en: Pre_view
ka: გადახედვა

en: _Print
ka: _ბეჭდვა

en: Getting printer information failed
ka: პრინტერის ინფორმაციის მიღების შეცდომა

en: Getting printer information…
ka: პრინტერის ინფორმაციის მიღება…

en: Page Ordering
ka: გვერდის დალაგება

en: Left to right
ka: მარცხნიდან მარჯვნივ

en: Right to left
ka: მარჯვნიდან მარცხნივ

en: Top to bottom
ka: ზემოდან ქვემოთ

en: Bottom to top
ka: ქვემოდან ზემოთ

en: Failed to create the read file descriptor
ka: ფაილის დესკრიპტორის შექმნა ჩავარდა

en: Unable to find an item with URI “%s”
ka: ჩანაწერი URI-ით "%s" არ არსებობს

en: Unable to move the item with URI “%s” to “%s”
ka: ამ URI-ის ("%s") მქონე ჩანაწერის "%s"-მდე გადატანა შეუძლებელია

en: No registered application with name “%s” for item with URI “%s” found
ka: რეგისტრირებული აპლიკაცია სახელით "%s" ჩანაწერისთვის ბმულით "%s" აღმოჩენილი არაა

en: Clear Entry
ka: ჩანაწერის გასუფთავება

[ctx: keyboard side marker]
note: Translators: This string is used to mark left/right variants of modifier * keys in the shortcut window (e.g. Control_L vs Control_R). Please keep * this string very short, ideally just a single character, since it will * be rendered as part of the key.
en: L
ka: მარცხ

[ctx: keyboard side marker]
note: Translators: This string is used to mark left/right variants of modifier * keys in the shortcut window (e.g. Control_L vs Control_R). Please keep * this string very short, ideally just a single character, since it will * be rendered as part of the key.
en: R
ka: მარჯ

en: _Show All
ka: _ყველას ჩვენება

en: Two finger pinch
ka: ორი თითის გასმა

en: Two finger stretch
ka: ორი თითის გაფარჩხვა

en: Rotate clockwise
ka: საათის ისრის მიმართულებით შემობრუნება

en: Rotate counterclockwise
ka: საათის ისრის საწინააღმდეგო მიმართულებით შემობრუნება

en: Two finger swipe left
ka: ორი თითის გასმა მარცხნივ

en: Two finger swipe right
ka: ორი თითის გასმა მარჯვნივ

en: Swipe left
ka: გაუსვით მარცხნივ

en: Swipe right
ka: გაუსვით მარჯვნივ

note: Translators: This is placeholder text for the search entry in the shortcuts window
en: Search Shortcuts
ka: ძებნის მალსახმობები

note: Translators: This is the window title for the shortcuts window in normal mode
en: Shortcuts
ka: მალსახმობები

note: Translators: This is the window title for the shortcuts window in search mode
en: Search Results
ka: ძებნს შედეგები

en: No Results Found
ka: შედეგების გარეშე

en: Try a different search
ka: სცადეთ სხვა ძებნა

[ctx: accessibility]
en: Sidebar
ka: გვერდითა ზოლი

en: Change di_rection
ka: მიმა_რთულების შეცვლა

en: Insert _Emoji
ka: ემოჯის _ჩასმა

[ctx: Encoding name]
en: Automatically Detected
ka: ავტომატურად აღმოჩენილი

[ctx: Encoding name]
en: Western
ka: დასავლური

[ctx: Encoding name]
en: Central European
ka: ცენტრალურ ევროპული

[ctx: Encoding name]
en: South European
ka: სამხრეთ ევროპული

[ctx: Encoding name]
en: Baltic
ka: ბალტიური

[ctx: Encoding name]
en: Cyrillic
ka: კირილიცა

[ctx: Encoding name]
en: Arabic
ka: არაბული

[ctx: Encoding name]
en: Greek
ka: ბერძნული

[ctx: Encoding name]
en: Hebrew Visual
ka: ივრითი ვიზუალი

[ctx: Encoding name]
en: Turkish
ka: თურქული

[ctx: Encoding name]
en: Nordic
ka: სკანდინავიური

[ctx: Encoding name]
en: Thai
ka: ტაილანდური

[ctx: Encoding name]
en: Celtic
ka: კელტური

[ctx: Encoding name]
en: Romanian
ka: რუმინული

[ctx: Encoding name]
en: Unicode
ka: უნიკოდი

[ctx: Encoding name]
en: Armenian
ka: სომხური

[ctx: Encoding name]
en: Chinese Traditional
ka: ჩინური ტრადიციული

[ctx: Encoding name]
en: Cyrillic/Russian
ka: კირილიცა/რუსული

[ctx: Encoding name]
en: Japanese
ka: იაპონური

[ctx: Encoding name]
en: Korean
ka: კორეული

[ctx: Encoding name]
en: Chinese Simplified
ka: ჩინური გამარტივებული

[ctx: Encoding name]
en: Georgian
ka: ქართული

[ctx: Encoding name]
en: Hebrew
ka: ივრითი

[ctx: Encoding name]
en: Cyrillic/Ukrainian
ka: კირილიცა/უკრაინული

[ctx: Encoding name]
en: Vietnamese
ka: ვიეტნამური

[ctx: Line ending name]
en: Unchanged
ka: შეუცვლელი

en: _Undo
ka: _დაბრუნება

en: _Redo
ka: _გამეორება

en: Do you want to use GTK Inspector?
ka: გნებავთ GTK-ის ინსპექტორის გამოყენება?

en: GTK Inspector is an interactive debugger that lets you explore and modify the internals of any GTK application. Using it may cause the application to break or crash.
ka: GTK ინსპექტორი ინტერაქტიური გამმართველია, რომელიც საშუალებას გაძლევთ, ნებისმიერი GTK აპლიკაციის შიდა პარამეტრები დაათვალიეროთ და შეცვალოთ. მისი გამოყენებით ასევე შეიძლება პროგრამა ავარიულად დასრულდეს.

en: Don’t show this message again
ka: მეტჯერ აღარ მაჩვენო ეს გაფრთხილება

en: Minimize
ka: ჩაკეცვა

en: Minimize the window
ka: ფანჯრის ჩაკეცვა

en: Maximize
ka: გადიდება

en: Maximize the window
ka: ფანჯრის გადიდება

en: Close the window
ka: ფანჯრის დახურვა

en: Restore
ka: აღდგენა

en: Role
ka: როლი

en: Description
ka: აღწერა

en: Bounds
ka: საზღვრები

en: Object Path
ka: ობიექტის ბილიკი

en: Interface
ka: ინტერფეისი

en: Attribute
ka: ატრიბუტი

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: Activate
ka: აქტივაცია

en: Set State
ka: მდგომარეობის დაყენება

en: Enabled
ka: ჩაირთო

en: Parameter Type
ka: პარამეტრის ტიპი

en: State
ka: მდგომარეობა

en: Show
ka: ჩვენება

en: Hover to load
ka: ჩასატვირთად გადაატარეთ თაგუნა

[ctx: clipboard]
en: empty
ka: ცარიელია

[ctx: clipboard]
en: local
ka: ლოკალური

[ctx: clipboard]
en: remote
ka: დაშორებული

en: Drag and hold here
ka: გადმოათრეთ და აქ გეჭიროთ

en: Clipboard
ka: გაცვლის ბაფერი

en: Primary
ka: ძირითადი

[ctx: event phase]
en: None
ka: არცერთი

[ctx: event phase]
en: Capture
ka: ჩაჭერა

[ctx: event phase]
en: Bubble
ka: ბუშტი

[ctx: event phase]
en: Target
ka: სამიზნე

[ctx: propagation limit]
en: Native
ka: საკუთარი

en: You can type here any CSS rule recognized by GTK.
ka: აქ შეგიძლიათ GTK-ისთვის ცნობილი ნებისმიერი CSS-ის წესი შეიყვანოთ.

en: You can temporarily disable this custom CSS by toggling the switch above.
ka: ამ მორგებული CSS-ის დროებით გამორთვა ზემორე გადამრთველით შეგიძლიათ.

en: Changes are applied instantly and globally, for the whole application.
ka: ცვლილებები მთელი აპლიკაციისთვის მყისიერად და გლობალურად ხდება.

en: Saving CSS failed
ka: CSS-ის შენახვის შეცდომა

en: Enable this custom CSS
ka: ამ მორგებული CSS-ის ჩართვა

en: Save the current CSS
ka: მიმდინარე CSS-ის შენახვა

en: Show deprecations
ka: მოძველებების ჩვენება

en: Style Classes
ka: სტილის კლასები

en: CSS Property
ka: CSS-ის თვისება

en: IM Context is hardcoded by GTK_IM_MODULE
ka: IM-ის კონტექსტი GTK_IM_MODULE-ში ხელითაა ჩაწერილი

[ctx: GL renderer]
en: None
ka: არცერთი

[ctx: GL version]
en: Unknown
ka: უცნობი

[ctx: Vulkan device]
en: None
ka: არცერთი

en: Copy to clipboard as gitlab markdown
ka: გაცვლის ბუფერში კოპირება gitlab markdown-ის სახით

en: Operating System
ka: ოპერაციული სისტემა

en: GTK Version
ka: GTK-ის ვერსია

en: GDK Backend
ka: GDK უკანაბოლო

en: GSK Renderer
ka: GSK-ის რენდერერი

en: Pango Fontmap
ka: Pango-ის ფონტის რუკა

en: Media Backend
ka: მედიის უკანაბოლო

en: Input Method
ka: შეტანის მეთოდი

en: Accessibility Backend
ka: წვდომადობის უკანაბოლო

en: Application ID
ka: აპლიკაციის ID

en: Resource Path
ka: ბილიკი რესურსამდე

en: Prefix
ka: პრეფიქსი

en: Environment
ka: გარემო

en: Display
ka: ეკრანი

en: RGBA Visual
ka: RGBA-ის ვიზუალი

en: Composited
ka: კომპოზიტური

en: Protocols
ka: პროტოკოლები

en: GL Renderer
ka: GL-ის რენდერერი

en: GL Vendor
ka: GL-ის მომწოდებელი

en: GL Version
ka: GL-ის ვერსია

en: GL Backend Vendor
ka: GL-ის უკანაბოლოს მომწოდებელი

en: GL Backend Version
ka: GL-ის უკანაბოლოს ვერსია

en: GL Full Version
ka: GL-ის სრული ვერსია

en: GLSL Version
ka: GLSL-ის ვერსია

en: GL Extensions
ka: GL გაფართოებები

en: EGL Extensions
ka: EGL გაფართოებები

en: GL Features
ka: GL თვისებები

en: Vulkan Device
ka: Vulkan-ის მოწყობილობა

en: Vulkan API Version
ka: Vulkan API-ის ვერსია

en: Vulkan Driver Version
ka: Vulkan-ის დრაივერის ვერსია

en: Vulkan Layers
ka: Vulkan-ის ფენები

en: Vulkan Extensions
ka: Vulkan გაფართოებები

en: Vulkan Features
ka: Vulkan-ის თვისებები

en: Unnamed section
ka: უსახელო სექცია

en: Label
ka: იარლიყი

en: Action
ka: მოქმედება

en: Target
ka: სამიზნე

en: Icon
ka: ხატულა

en: Address
ka: მისამართი

en: Reference Count
ka: ბმების რიცხვი

en: Direction
ka: მიმართულება

en: Buildable ID
ka: აგებადი ID

en: Mnemonic Label
ka: მნემონიკის ჭდე

en: Request Mode
ka: მოთხოვნის რეჟიმი

en: Measure map
ka: საზომი რუკა

en: Expand
ka: ამოკეცვა

en: Baseline
ka: საბაზისო ხაზი

en: Surface
ka: ზედაპირი

en: Properties
ka: თვისებები

en: Renderer
ka: რენდერერი

en: Frame Clock
ka: კადრების საათი

en: Tick Callback
ka: რბილი უკუგამოძახება

en: Frame Count
ka: კადრების რაოდენობა

en: Frame Rate
ka: კადრების სიხშირე

en: Scale
ka: მასშტაბი

en: Color state
ka: ფერის მდგომარეობა

en: Mapped
ka: მიმაგრებულია

en: Realized
ka: რეალიზებულია

en: Is Toplevel
ka: თავშია

en: Child Visible
ka: ხილული შვილი

en: Paintable Size
ka: დახატვადი ზომა

en: Paintable Aspect Ratio
ka: დახატვადის თანაფარდობა

en: Paintable Flags
ka: დახატვადი ალმები

en: Pointer: %p
ka: მაჩვენებელი: %p

note: Translators: %s is a type name, for example * GtkPropertyExpression with value \"2.5\"
en: %s with value "%s"
ka: %s მნიშვნელობით "%s"

note: Translators: Both %s are type names, for example * GtkPropertyExpression with type GObject
en: %s with type %s
ka: %s ტიპით %s

note: Translators: Both %s are type names, for example * GtkObjectExpression for GtkStringObject 0x23456789
en: %s for %s %p
ka: %s %s-თვის %p

note: Translators: Both %s are type names, for example * GtkPropertyExpression with value type: gchararray
en: %s with value type %s
ka: %s მნიშვნელობის ტიპით %s

en: Uneditable property type: %s
ka: თვისების არაჩასწორებადი ტიპი: %s

[ctx: column number]
en: None
ka: არცერთი

en: Attribute:
ka: ატრიბუტი:

en: Model
ka: მოდელი

en: Column:
ka: სვეტი:

note: Translators: %s is a type name, for example * Action from 0x2345678 (GtkApplicationWindow)
en: Action from: %p (%s)
ka: ქმედების საწყისი: %p(%s)

en: Reset
ka: განულება

[ctx: GtkSettings source]
en: Default
ka: ნაგულისხმევი

[ctx: GtkSettings source]
en: Theme
ka: გაფორმების თემა

[ctx: GtkSettings source]
en: Application
ka: აპლიკაცია

[ctx: GtkSettings source]
en: Unknown
ka: უცნობი

en: Source:
ka: წყარო:

en: Defined At
ka: აღწერის წერტილი

en: Saving RenderNode failed
ka: RenderNode-ის შენახვის შეცდომა

en: Recording Options
ka: ჩაწერის მორგება

en: Record events
ka: მოვლენების ჩასწერა

en: Add debug nodes
ka: გამართვის კვანძების დამატება

en: Highlight event sequences
ka: მოვლენების თანამიმდევრობის გამოკვეთა

en: Record frames
ka: კადრების ჩაწერა

en: Clear recorded frames
ka: ჩაწერილი კადრების გასუფთავება

en: Use a dark background
ka: მუქი ფონის გამოყენება

en: Save selected node
ka: მონიშნული კვანძის შენახვა

en: Copy to clipboard
ka: გაცვლის ბუფერში კოპირება

en: Property
ka: თვისება

en: Path
ka: ბილიკი

en: Count
ka: რაოდენობა

en: Name:
ka: სახელი:

en: Type:
ka: ტიპი:

en: Size:
ka: ზომა:

en: Trigger
ka: ტრიგერი

[ctx: sizegroup mode]
en: None
ka: არცერთი

[ctx: sizegroup mode]
en: Horizontal
ka: ჰორიზონტალური

[ctx: sizegroup mode]
en: Vertical
ka: ვერტიკალური

[ctx: sizegroup mode]
en: Both
ka: ორივე

en: Mode
ka: რეჟიმი

en: GLib must be configured with -Dbuildtype=debug
ka: GLib-ი აგებული უნდა იყოს პარამეტრით -Dbuildtype=debug

en: Enable statistics with GOBJECT_DEBUG=instance-count
ka: ჩართეთ სტატისტიკა პარამეტრით GOBJECT_DEBUG=instalce-count

en: Remove %s
ka: %s-ის წაშლა

en: Add
ka: დამატება

en: Show data
ka: მონაცემების ჩვენება

en: Hierarchy
ka: იერარქია

en: Implements
ka: იმპლემენტაციას უკეთებს

en: GTK Theme
ka: GTK-ის თემა

en: System Color Scheme
ka: სისტემის ფერების სქემა

en: Unsupported
ka: მხარდაუჭერელი

en: Dark
ka: მუქი

en: Light
ka: ღია

en: System Contrast
ka: სისტემის კონტრასტი

en: No Preference
ka: მორგების გარეშე

en: More
ka: მეტი

en: Less
ka: ნაკლები

en: System Reduced Motion
ka: სისტემამ შეამცირა მოძრაობა

en: Reduced
ka: შემცირებულია

en: Cursor Theme
ka: კურსორის თემა

en: Cursor Size
ka: კურსორის ზომა

en: Icon Theme
ka: ხატულების თემა

en: Text Direction
ka: ტექსტის მიმართულება

note: translators: these strings must be separated by newlines
en: Left-to-Right
    Right-to-Left
ka: მარცხნიდან-მარჯვნივ
    მარჯვნიდან მარცხნივ

en: Animations
ka: ანიმაციები

en: Slowdown
ka: შენელება

en: Rendering
ka: რენდერი

[ctx: Font rendering]
note: translators: these strings must be separated by newlines
en: Automatic
    Manual
ka: ავტომატური
    ხელით

en: Show Framerate
ka: კადრების სიხშირის ჩვენება

en: Show Graphic Updates
ka: გრაფიკული განახლებების ჩვენება

en: Tints all the places where the current renderer uses Cairo instead of the GPU.
ka: შეღებავს ყველა ადგილს, სადაც მიმდინარე რენდერერი GPU-ის მაგიერ Cairo-ს იყენებს.

en: Show Cairo Rendering
ka: Cairo-ის რენდერის ჩვენება

en: Show Baselines
ka: საბაზისო ხაზების ჩვენება

en: Show Layout Borders
ka: განლაგების საზღვრების ჩვენება

en: CSS Padding
ka: CSS-ის შეწევა

en: CSS Border
ka: CSS-ის საზღვარი

en: CSS Margin
ka: CSS-ის შეწევა

en: Widget Margin
ka: ვიჯეტის შეწევა

en: Show Focus
ka: ფოკუსის ჩვენება

en: Show Accessibility warnings
ka: წვდომადობის გაფრთხილებების ჩვენება

en: Show Graphics Offload
ka: გრაფიკის რენდერის გატანის ჩვენება

en: Show Touch UI
ka: სენსორული ინტერფეისის ჩვენება

en: Inspect Inspector
ka: კონტროლის ინსპექტორი

en: Select an Object
ka: აირჩიეთ ობიექტი

en: Show Details
ka: დეტალების ჩვენება

en: Show all Objects
ka: ყველა ობიექტის ჩვენება

en: Show all Resources
ka: ყველა რესურსის ჩვენება

en: Collect Statistics
ka: სტატისტიკის მოგროვება

en: Objects
ka: ობიექტები

en: Toggle Sidebar
ka: გვერდითი პანელი ჩვენების ჩართ/გამორთ

en: Refresh action state
ka: ქმედების მდგომარეობის განახლება

en: Previous object
ka: წინა ობიექტი

en: Child object
ka: შვილობილი ობიექტი

en: Previous sibling
ka: წინა და

en: List Position
ka: მდგომარეობის სია

en: Next sibling
ka: შემდეგი და

en: Miscellaneous
ka: სხვადასხვა

en: Layout
ka: განლაგება

en: CSS Nodes
ka: CSS-ის კვანძები

en: Size Groups
ka: ჯგუფების ზომა

en: Data
ka: მონაცემები

en: Actions
ka: ქმედებები

en: Menu
ka: მენიუ

en: Controllers
ka: კონტროლერები

en: Magnifier
ka: გამადიდებელი

en: Accessibility
ka: წვდომადობა

en: Global
ka: გლობალური

en: Information
ka: ინფორმაცია

en: Settings
ka: მორგება

en: Resources
ka: რესურსები

en: Statistics
ka: სტატისტიკა

en: Logging
ka: ჟურნალი

en: Recorder
ka: ჩამწერი

[ctx: OpenType layout]
en: Access All Alternates
ka: ყველა ალტერნატივის წვდომა

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Forms
ka: ზემოზე დაფუძნებული ფორმები

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Mark Positioning
ka: ტირეს საბაზისო ხაზის ზემოთ სწორება

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Substitutions
ka: შეცვლა საბაზისო ხაზის ზემოთ

[ctx: OpenType layout]
en: Alternative Fractions
ka: ალტერნატიული ფრაქციები

[ctx: OpenType layout]
en: Akhands
ka: ახანდსი

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Forms
ka: საბაზისო ხაზის ქვემო ფორმები

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Mark Positioning
ka: ტირეს პოზიცირება საბაზისო ხაზის ქვემოთ

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Substitutions
ka: შეცვლა საბაზისო ხაზის ქვემოთ

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Alternates
ka: კონტექსტუალური ალტერნატივები

[ctx: OpenType layout]
en: Case-Sensitive Forms
ka: რეგისტრზე-დამოკიდებული ფორმები

[ctx: OpenType layout]
en: Glyph Composition / Decomposition
ka: გლიფის შედგენა / დაშლა

[ctx: OpenType layout]
en: Conjunct Form After Ro
ka: მიბმული ფორმა "Ro" ნიშნის შემდეგ

[ctx: OpenType layout]
en: Conjunct Forms
ka: მიბმული ფორმები

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Ligatures
ka: კონტექსტური ლიგატურები

[ctx: OpenType layout]
en: Centered CJK Punctuation
ka: CJK-ის ცენტრირებული პუნქტუაცია

[ctx: OpenType layout]
en: Capital Spacing
ka: ადგილი მაღალ რეგისტრებს შორის

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Swash
ka: კონტექსტური ორნამენტი

[ctx: OpenType layout]
en: Cursive Positioning
ka: კურსივის მდებარეობა

[ctx: OpenType layout]
en: Petite Capitals From Capitals
ka: პატარა მაღალი რეგისტრის მქონეები მაღალი რეგისტრის მქონეებიდან

[ctx: OpenType layout]
en: Small Capitals From Capitals
ka: ძალიან პატარა მაღალი რეგისტრის მქონეები მაღალი რეგისტრის მქონეებიდან

[ctx: OpenType layout]
en: Distances
ka: დაშორებები

[ctx: OpenType layout]
en: Discretionary Ligatures
ka: არააუცილებელი ლიგატურები

[ctx: OpenType layout]
en: Denominators
ka: დენომინაციები

[ctx: OpenType layout]
en: Dotless Forms
ka: უწერტილო ფორმები

[ctx: OpenType layout]
en: Expert Forms
ka: ექსპერტული ფორმები

[ctx: OpenType layout]
en: Final Glyph on Line Alternates
ka: საბოლოო გლიფი ალტერნატიულ ხაზებზე

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms #2
ka: ტერმინალის ფორმები #2

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms #3
ka: ტერმინალის ფორმები #3

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms
ka: ტერმინალის ფორმები

[ctx: OpenType layout]
en: Flattened accent forms
ka: ბრტყელი აქცენტის ფორმები

[ctx: OpenType layout]
en: Fractions
ka: ფრაქციები

[ctx: OpenType layout]
en: Full Widths
ka: სრული სიგანეები

[ctx: OpenType layout]
en: Half Forms
ka: ნახევარი ფორმები

[ctx: OpenType layout]
en: Halant Forms
ka: Halant-ის ფორმები

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Half Widths
ka: ალტერნატიული ნახევარი სიგანეები

[ctx: OpenType layout]
en: Historical Forms
ka: ისტორიული ფორმები

[ctx: OpenType layout]
en: Horizontal Kana Alternates
ka: ჰორიზონტალური კანას ალტერნატიული ვარიანტები

[ctx: OpenType layout]
en: Historical Ligatures
ka: ჰორიზონტალური ლიგატურები

[ctx: OpenType layout]
en: Hangul
ka: ჰანგული

[ctx: OpenType layout]
en: Hojo Kanji Forms
ka: ჰოჯო კანჯის ფორმები

[ctx: OpenType layout]
en: Half Widths
ka: ნახევარი სიგანეები

[ctx: OpenType layout]
en: Initial Forms
ka: საწყისი ფორმები

[ctx: OpenType layout]
en: Isolated Forms
ka: იზოლირებული ფორმები

[ctx: OpenType layout]
en: Italics
ka: დახრილები

[ctx: OpenType layout]
en: Justification Alternates
ka: სწორების ალტერნატივები

[ctx: OpenType layout]
en: JIS78 Forms
ka: JIS78 ფორმები

[ctx: OpenType layout]
en: JIS83 Forms
ka: JIS83 ფრმები

[ctx: OpenType layout]
en: JIS90 Forms
ka: JIS90 ფორმები

[ctx: OpenType layout]
en: JIS2004 Forms
ka: JIS2004 ფორმები

[ctx: OpenType layout]
en: Kerning
ka: კერნინგი

[ctx: OpenType layout]
en: Left Bounds
ka: მარცხენა საზღვრები

[ctx: OpenType layout]
en: Standard Ligatures
ka: სტანდარტული ლიგატურები

[ctx: OpenType layout]
en: Leading Jamo Forms
ka: Jamo-ის წამყვანი ფორმები

[ctx: OpenType layout]
en: Lining Figures
ka: სარჩულის ფიგურები

[ctx: OpenType layout]
en: Localized Forms
ka: ლოკალიზებული ფორმები

[ctx: OpenType layout]
en: Left-to-right alternates
ka: მარცხნიდან-მარჯვნივ ალტერნატიულები

[ctx: OpenType layout]
en: Left-to-right mirrored forms
ka: მარცხნიდან-მარჯვნივ სარკისებური ფორმები

[ctx: OpenType layout]
en: Mark Positioning
ka: ნიშნის მდებარეობა

[ctx: OpenType layout]
en: Medial Forms #2
ka: მედიალური ფორმები #2

[ctx: OpenType layout]
en: Medial Forms
ka: მედიალური ფორმები

[ctx: OpenType layout]
en: Mathematical Greek
ka: მათემატიკური ბერძნული ენა

[ctx: OpenType layout]
en: Mark to Mark Positioning
ka: ჭდიდან ჭდემდე პოზიცირება

[ctx: OpenType layout]
en: Mark Positioning via Substitution
ka: ჭდის პოზიცირება ჩანაცვლებით

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Annotation Forms
ka: ალტერნატიული ანოტაციის ფორმები

[ctx: OpenType layout]
en: NLC Kanji Forms
ka: NLC კანჯის ფორმები

[ctx: OpenType layout]
en: Nukta Forms
ka: ნუქტას ფორმები

[ctx: OpenType layout]
en: Numerators
ka: ნუმერატორები

[ctx: OpenType layout]
en: Oldstyle Figures
ka: ფიგურები ძველ სტილში

[ctx: OpenType layout]
en: Optical Bounds
ka: ოპტიკური საზღვრები

[ctx: OpenType layout]
en: Ordinals
ka: ორდინალები

[ctx: OpenType layout]
en: Ornaments
ka: ორნამენტები

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Alternate Widths
ka: პროპორციული ალტერნატიული სიგანეები

[ctx: OpenType layout]
en: Petite Capitals
ka: პატარა მაღალი რეგისტრის მქონე სიმბოლოები

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Kana
ka: პროპორციული კანა

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Figures
ka: პროპორციული ფიგურები

[ctx: OpenType layout]
en: Pre-Base Forms
ka: წინასწარი ფორმები

[ctx: OpenType layout]
en: Pre-base Substitutions
ka: წინასწარი ფორმის ჩანაცვლებები

[ctx: OpenType layout]
en: Post-base Forms
ka: პოსტ-საბაზისო ფორმები

[ctx: OpenType layout]
en: Post-base Substitutions
ka: პოსტ-საბაზისო ჩანაცვლებები

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Widths
ka: პროპორციული სიგანეები

[ctx: OpenType layout]
en: Quarter Widths
ka: მეოთხედი სიგანეები

[ctx: OpenType layout]
en: Randomize
ka: შემთხვევით

[ctx: OpenType layout]
en: Required Contextual Alternates
ka: კონტექსტუალური ალტერნატივების მოთხოვნა

[ctx: OpenType layout]
en: Rakar Forms
ka: რაკარის ფორმები

[ctx: OpenType layout]
en: Required Ligatures
ka: საჭირო ლიგატურები

[ctx: OpenType layout]
en: Reph Forms
ka: რეფის ფორმები

[ctx: OpenType layout]
en: Right Bounds
ka: მარჯვენა საზღვრები

[ctx: OpenType layout]
en: Right-to-left alternates
ka: მარჯვნიდან-მარცხნივ წერა

[ctx: OpenType layout]
en: Right-to-left mirrored forms
ka: მარჯვნიდან-მარცხნივ სარკისებური ფორმები

[ctx: OpenType layout]
en: Ruby Notation Forms
ka: Ruby-ის ნოტაციის ფორმები

[ctx: OpenType layout]
en: Required Variation Alternates
ka: აუცილებელი ალტერნატიული ვარიანტები

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Alternates
ka: სტილისტური ალტერნატივები

[ctx: OpenType layout]
en: Scientific Inferiors
ka: სამეცნიერო ალტერნატივა

[ctx: OpenType layout]
en: Optical size
ka: ოპტიკური ზომა

[ctx: OpenType layout]
en: Small Capitals
ka: ზომით პატარა დიდი ასოები

[ctx: OpenType layout]
en: Simplified Forms
ka: გამარტივებული ფორმები

[ctx: OpenType layout]
en: Math script style alternates
ka: მათემატიკური სკრიპტის სტილის ალტერნატივები

[ctx: OpenType layout]
en: Stretching Glyph Decomposition
ka: გლიფების დაშლა გაწელილი სახით

[ctx: OpenType layout]
en: Subscript
ka: ქვედა ხაზზე

[ctx: OpenType layout]
en: Superscript
ka: ზედა ხაზზე

[ctx: OpenType layout]
en: Swash
ka: დახრილი

[ctx: OpenType layout]
en: Titling
ka: დასათაურება

[ctx: OpenType layout]
en: Traditional Name Forms
ka: სახელის ტრადიციული ფორმები

[ctx: OpenType layout]
en: Tabular Figures
ka: სურათები ცხრილის სახით

[ctx: OpenType layout]
en: Traditional Forms
ka: ტრადიციული ფორმები

[ctx: OpenType layout]
en: Third Widths
ka: მესამე სიგანეები

[ctx: OpenType layout]
en: Unicase
ka: რეგისტრის გარეშე

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Vertical Metrics
ka: ალტერნატიული ვერტიკალური მეტრიკები

[ctx: OpenType layout]
en: Vattu Variants
ka: ვატუს ვარიანტები

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Writing
ka: ვერტიკალურად წერა

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Vertical Half Metrics
ka: ალტერნატიული ვერტიკალური ნახევარი მეტრიკები

[ctx: OpenType layout]
en: Vowel Jamo Forms
ka: ხმოვნის ჯამოს ფორმები

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Kana Alternates
ka: კანას ვერტიკალური ვარიანტები

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Kerning
ka: სიმბოლოებს შორის ვერტიკალური დაშრება

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Alternate Vertical Metrics
ka: პროპორციული ალტერნატიული ვერტიკალური მეტრიკები

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Alternates and Rotation
ka: ვერტიკალური ალტერნატივები და მობრუნება

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Alternates for Rotation
ka: ვერტიკალური ალტერნატივები მობრუნებისთვის

[ctx: OpenType layout]
en: Slashed Zero
ka: გაჭრილი ნული

[ctx: paper size]
en: A3 Extra
ka: A3 ექსტრა

[ctx: paper size]
en: A4 Extra
ka: A4 ექსტრა

[ctx: paper size]
en: A4 Tab
ka: A4 ტაბი

[ctx: paper size]
en: A5 Extra
ka: A5 ექსტრა

[ctx: paper size]
en: B5 Extra
ka: B5 ექსტრა

[ctx: paper size]
en: DL Envelope
ka: კონვერტი DL

[ctx: paper size]
en: Choukei 2 Envelope
ka: ჩუკეი კონვერტი 2

[ctx: paper size]
en: Choukei 3 Envelope
ka: ჩუკეი კონვერტი 3

[ctx: paper size]
en: Choukei 4 Envelope
ka: ჩუკეი კონვერტი 4

[ctx: paper size]
en: Choukei 40 Envelope
ka: ჩუკეი კონვერტი 40

[ctx: paper size]
en: hagaki (postcard)
ka: ჰაგაკი (საფოსტო ბარათი)

[ctx: paper size]
en: kahu Envelope
ka: კონვერტი კაჰუ

[ctx: paper size]
en: kaku2 Envelope
ka: კონვერტი კაჰუ2

[ctx: paper size]
en: kaku3 Envelope
ka: კონვერტი კაჰუ3

[ctx: paper size]
en: kaku4 Envelope
ka: კონვერტი კაჰუ4

[ctx: paper size]
en: kaku5 Envelope
ka: კონვერტი კაჰუ5

[ctx: paper size]
en: kaku7 Envelope
ka: კონვერტი კაჰუ

[ctx: paper size]
en: kaku8 Envelope
ka: კონვერტი კაჰუ8

[ctx: paper size]
en: oufuku (reply postcard)
ka: ოუფუკი (საპასუხო საფოსტო ბარათი)

[ctx: paper size]
en: you4 Envelope
ka: კონვერტი იუ4

[ctx: paper size]
en: you6 Envelope
ka: კონვერტი იუ6

[ctx: paper size]
en: 6×9 Envelope
ka: 6×9 კონვერტი

[ctx: paper size]
en: 7×9 Envelope
ka: 7×9 კონვერტი

[ctx: paper size]
en: 8×10 Envelope
ka: 8×10 კონვერტი

[ctx: paper size]
en: 9×11 Envelope
ka: 9×11 კონვერტი

[ctx: paper size]
en: 9×12 Envelope
ka: 9×12 კონვერტი

[ctx: paper size]
en: a2 Envelope
ka: a2 კონვერტი

[ctx: paper size]
en: Arch A
ka: არქიტექტურული A

[ctx: paper size]
en: Arch B
ka: არქიტექტურული B

[ctx: paper size]
en: Arch C
ka: არქიტექტურული C

[ctx: paper size]
en: Arch D
ka: არქიტექტურული D

[ctx: paper size]
en: Arch E
ka: არქიტექტურული E

[ctx: paper size]
en: c5 Envelope
ka: კონვერტი C5

[ctx: paper size]
en: European edp
ka: ევროპული edp

[ctx: paper size]
en: Executive
ka: აღმასრულებელი

[ctx: paper size]
en: Fan-Fold European
ka: ევროპულად მარაოდ-დაკეცილი

[ctx: paper size]
en: Fan-Fold US
ka: ამერიკულად მარაოდ-დაკეცილი

[ctx: paper size]
en: Fan-Fold German Legal
ka: გერმანულად მარაოდ-დაკეცილი

[ctx: paper size]
en: Government Legal
ka: მთავრობის ოფიციალური

[ctx: paper size]
en: Government Letter
ka: მთავრობის წერილი

[ctx: paper size]
en: Index 3×5
ka: ინდექსი 3×5

[ctx: paper size]
en: Index 4×6 (postcard)
ka: ინდექსი 4×6 (საფოსო ბარათი)

[ctx: paper size]
en: Index 4×6 ext
ka: ინდექსი 4×6 გაფ

[ctx: paper size]
en: Index 5×8
ka: ინდექსი 5×8

[ctx: paper size]
en: Invoice
ka: ინვოისი

[ctx: paper size]
en: Tabloid
ka: ტაბლოიდი

[ctx: paper size]
en: US Legal
ka: US ოფიციალური

[ctx: paper size]
en: US Legal Extra
ka: US ოფიციალური ექსტრა

[ctx: paper size]
en: US Letter
ka: US წერილი

[ctx: paper size]
en: US Letter Extra
ka: US წერილი ექსტრა

[ctx: paper size]
en: US Letter Plus
ka: US წერილი პლუს

[ctx: paper size]
en: Monarch Envelope
ka: სამეფო კონვერტი

[ctx: paper size]
en: #10 Envelope
ka: #10 კონვერტი

[ctx: paper size]
en: #11 Envelope
ka: #11 კონვერტი

[ctx: paper size]
en: #12 Envelope
ka: #12 კონვერტი

[ctx: paper size]
en: #14 Envelope
ka: #14 კონვერტი

[ctx: paper size]
en: #9 Envelope
ka: #9 კონვერტი

[ctx: paper size]
en: Oficio
ka: ოფიციო

[ctx: paper size]
en: Personal Envelope
ka: პირადი კონვერტი

[ctx: paper size]
en: Quarto
ka: კვარტო

[ctx: paper size]
en: Wide Format
ka: განიერი ფორმატი

[ctx: paper size]
en: Photo L
ka: ფოტო L

[ctx: paper size]
en: Dai-pa-kai
ka: დაი-პა-კაი

[ctx: paper size]
en: Folio
ka: ფოლიო

[ctx: paper size]
en: Folio sp
ka: ფოლიო სპ

[ctx: paper size]
en: Invite Envelope
ka: მოსაწვევის კონვერტი

[ctx: paper size]
en: Italian Envelope
ka: იტალიური კონვერტი

[ctx: paper size]
en: juuro-ku-kai
ka: ჯუურო-კუ-კაი

[ctx: paper size]
en: Large Photo
ka: დიდი ფოტო

[ctx: paper size]
en: Medium Photo
ka: საშუალო ფოტო

[ctx: paper size]
en: pa-kai
ka: პა-კაი

[ctx: paper size]
en: Postfix Envelope
ka: Postfix-ის კონვერტი

[ctx: paper size]
en: Small Photo
ka: პატარა ფოტო

[ctx: paper size]
en: Wide Photo
ka: განიერი ფოტო

[ctx: paper size]
en: prc1 Envelope
ka: კონვერტი prc1

[ctx: paper size]
en: prc10 Envelope
ka: კონვერტი prc10

[ctx: paper size]
en: prc 16k
ka: კონვერტი prc16k

[ctx: paper size]
en: prc2 Envelope
ka: კონვერტი prc2

[ctx: paper size]
en: prc3 Envelope
ka: კონვერტი prc3

[ctx: paper size]
en: prc 32k
ka: კონვერტი prc32k

[ctx: paper size]
en: prc4 Envelope
ka: კონვერტი prc4

[ctx: paper size]
en: prc5 Envelope
ka: კონვერტი prc5

[ctx: paper size]
en: prc6 Envelope
ka: კონვერტი prc6

[ctx: paper size]
en: prc7 Envelope
ka: კონვერტი prc7

[ctx: paper size]
en: prc8 Envelope
ka: კონვერტი prc8

[ctx: paper size]
en: prc9 Envelope
ka: კონვერტი prc9

en: Pages
ka: გვერდები

en: Logo
ka: ლოგო

en: About
ka: შესახებ

en: Credits
ka: კრედიტები

en: System
ka: სისტემა

en: System Information
ka: ინფორმაცის სისტემის შესახებ

en: Select App
ka: აირჩიეთ აპი

en: _View All Apps
ka: _ყველა აპის ნახვა

en: _Find New Apps
ka: _ახალი აპების მოძებნა

en: No applications found.
ka: აპლიკაციები ნაპოვნი არაა.

en: Preferences
ka: პარამეტრები

en: Services
ka: სერვისები

en: Hide %s
ka: %s-ის დამალვა

en: Hide Others
ka: სხვების დამალვა

en: Show All
ka: ყველას ჩვენება

en: Quit %s
ka: %s-დან გასვლა

en: Undo
ka: დაბრუნება

en: Redo
ka: გამეორება

en: Cut
ka: ამოჭრა

en: Copy
ka: კოპირება

en: Paste
ka: ჩასმა

en: Delete
ka: წაშლა

en: Select All
ka: ყველაფრის _მონიშვნა

en: _Window
ka: _ფანჯარა

en: _Finish
ka: დასასრული

en: _Back
ka: უკან

en: _Next
ka: _შემდეგი

en: Select a Color
ka: ფერის არჩევა

en: Pick a color from the screen
ka: აირჩიეთ ფერი, ეკრანიდან

en: The current color
ka: მიმდინარე ფერი

en: Hexadecimal color or color name
ka: ფერის თექვსმეტობითი კოდი

en: Hue
ka: ტონი

en: Alpha value
ka: ალფა მნიშვნელობა

en: Saturation and value
ka: გაჯერებულობა და მნიშვნელობა

en: (None)
ka: (არცერთი)

en: Search…
ka: ძებნა…

[ctx: emoji category]
en: Smileys & People
ka: სიცილაკები და ხალხი

[ctx: emoji category]
en: Body & Clothing
ka: სხეული და ტანსაცმელი

[ctx: emoji category]
en: Animals & Nature
ka: ცხოველები & ბუნება

[ctx: emoji category]
en: Food & Drink
ka: საჭმელ-სასმელი

[ctx: emoji category]
en: Travel & Places
ka: მოგზაურობა & ადგილები

[ctx: emoji category]
en: Activities
ka: ქმედებები

[ctx: emoji category]
en: Objects
ka: ობიექტები

[ctx: emoji category]
en: Symbols
ka: სიმბოლოები

[ctx: emoji category]
en: Flags
ka: ალმები

[ctx: emoji category]
en: Recent
ka: ახლახანს

en: Create Folder
ka: საქაღალდის შექმნა

en: Remote location — only searching the current folder
ka: დაშორებული მდებარეობა -- ძებნა მხოლოდ მიმდინარე საქაღალდეში მოხდება

en: Filter
ka: ფილტრი

en: Folder Name
ka: საქაღალდის სახელი

en: _Create
ka: შექმნა

en: Select Font
ka: აირჩიეთ ფონტი

en: Search font name
ka: ფონტის სახელის მოძებნა

en: Filters
ka: ფილტრები

en: Filter by
ka: ფილტრი

en: Monospace
ka: ერთსიგანიანი

en: Language
ka: ენა

en: Preview Font
ka: ფონტის გადახედვა

en: No Fonts Found
ka: ფონტების გარეშე

en: Font Name
ka: ფონტის სახელი

en: Font Variation Axes
ka: ფონტის ვარიაციის ღერძები

en: Font Features
ka: ფონტის თვისებები

[ctx: media controls]
en: Position
ka: მდებარეობა

[ctx: media controls]
en: Volume
ka: ხმის დონე

en: _Format for:
ka: _ფორმატი:

en: _Paper size:
ka: _ქაღალდის ზომა:

en: _Orientation:
ka: _პრეზენტაცია:

en: Portrait
ka: პორტრეტი

en: Reverse portrait
ka: პორტრეტის შებრუნება

en: Landscape
ka: ლანდშაფტი

en: Reverse landscape
ka: ლანდშაფტის შებრუნება

en: Server Addresses
ka: სერვერის მისამართები

en: Server addresses are made up of a protocol prefix and an address. Examples:
ka: სერვერის მისამართი პროტოკოლის პრეფიქსისა და მისამართისგან შედგება. მაგალითად:

en: Available Protocols
ka: ხელმისაწვდომი პროტოკოლები

note: Translators: Server as any successfully connected network address
en: No recent servers found
ka: ბოლო პრინტერი ვერ მოიძებნა

en: Recent Servers
ka: ბოლო სერვერები

en: No results found
ka: შედეგების გარეშე

en: Connect to _Server
ka: სერვერთან დაკავშირება

en: Enter server address…
ka: შეიყვანეთ სერვერის მისამართი…

en: Show recent servers
ka: ბოლო სერვერების ჩვენება

note: this is the header for the printer status column in the print dialog
en: Status
ka: სტატუსი

en: Range
ka: დიაპაზონი

en: _All Pages
ka: ყველა გვერდი

en: C_urrent Page
ka: მიმდინარე გვერდი

en: Se_lection
ka: _მონიშნული

en: Pag_es:
ka: გვერდები:

en: Specify one or more page ranges,
     e.g. 1–3, 7, 11
ka: მიუთითეთ ერთი ან მეტი გვერდის დიაპაზონი.
    მაგ: 1-3, 7, 11

en: Copies
ka: ასლები

en: Copie_s:
ka: ასლები:

en: C_ollate
ka: _შედარება

en: _Reverse
ka: _რევერსი

en: Page ordering preview
ka: გვერდის მიმდევრობის მინიატურა

en: A visualization of the effect of the collate and reverse options on the page ordering
ka: კოლაციის და დაბრუნების პარამეტრების ეფექტების ვიზუალიზაცია გვერდების დალაგებაზე

en: General
ka: ზოგადი

en: T_wo-sided:
ka: _ორივე-მხრიდან:

en: Pages per _side:
ka: გვერდი _თითოეულ მხარეს:

en: Page or_dering:
ka: გვერდის დალაგება:

en: _Only print:
ka: _მხოლოდ დაბეჭდვა:

en: All sheets
ka: ყველა გვერდი

en: Even sheets
ka: ლუწი გვერდები

en: Odd sheets
ka: კენტი გვერდები

en: Sc_ale:
ka: _გადიდება:

en: Scale in percent
ka: მასშტაბი პროცენტებში

en: Paper
ka: ქაღალდი

en: Paper _type:
ka: _ქაღალდის ტიპი:

en: Paper _source:
ka: ქაღალდის _წყარო:

en: Output t_ray:
ka: გამოტანის თარო:

en: Or_ientation:
ka: _პრეზენტაცია:

en: Page layout preview
ka: გვერდის განლაგების მინიატურა

en: Job Details
ka: დავალების დეტალები

en: Pri_ority:
ka: _პრიორიტეტი:

en: _Billing info:
ka: _ანგარიშთა ინფორმაცია:

en: Print Document
ka: დოკუმენტის დაბეჭდვა

note: this is one of the choices for the print at option in the print dialog
en: _Now
ka: ახლა

note: this is one of the choices for the print at option in the print dialog. It also serves as the label for an entry that allows the user to enter a time.
en: A_t:
ka: _დრო:

note: Ability to parse the am/pm format depends on actual locale. You can remove the am/pm values below for your locale if they are not supported.
en: Specify the time of print,
     e.g. 15∶30, 2∶35 pm, 14∶15∶20, 11∶46∶30 am, 4 pm
ka: შეიყვანეთ ბეჭდვის დრო.
    მაგ: 15:30, საღამოს 2:35, 14:15:20, დილის 11:46:30, საღამოს 4

note: this is one of the choices for the print at option in the print dialog. It means that the print job will not be printed until it explicitly gets 'released'.
en: On _hold
ka: _შეჩერებულია

en: Hold the job until it is explicitly released
ka: დავალების გაჩერება მისი ხელით გაშვებამდე

en: Add Cover Page
ka: ყდის გვერდის დამატება

note: this is the label used for the option in the print dialog that controls the front cover page.
en: Be_fore:
ka: _ჯერ:

note: this is the label used for the option in the print dialog that controls the back cover page.
en: _After:
ka: _შემდეგ:

en: Job
ka: დავალება

note: This will appear as a tab label in the print dialog.
en: Image Quality
ka: გამოსახულების ხარისხი

note: This will appear as a tab label in the print dialog.
en: Color
ka: ფერი

note: This will appear as a tab label in the print dialog. It's a typographical term, as in "Binding and finishing"
en: Finishing
ka: სრულდება

en: Advanced
ka: დამატებითი

en: Some of the settings in the dialog conflict
ka: კონფლიქტი ფანჯრის რამდენიმე პარამეტრს შორის

en: Play
ka: დაკვრა

en: Output to this directory instead of cwd
ka: მიმდინარის მაგიერ ამ საქაღალდეში გამოტანა

en: Generate debug output
ka: პროგრამის გამართვის ინფორმაციის გენერაცია

en: Invalid size %s
ka: არასწორი ზომა: %s

en: Can’t load file: %s
ka: ფაილის ჩატვირთვა შეუძლებელია: "%s"

en: Can’t save file %s: %s
ka: ფაილის შენახვა შეუძლებელია: "%s": %s

en: Usage:
      gtk4-builder-tool [COMMAND] [OPTION…] FILE
    
    Perform various tasks on GtkBuilder .ui files.
    
    Commands:
      validate     Validate the file
      simplify     Simplify the file
      enumerate    List all named objects
      preview      Preview the file
      render       Take a screenshot of the file
      screenshot   Take a screenshot of the file
ka: Usage:
      gtk4-builder-tool [ბრძანება] [პარამეტრი…] ფაილი
    
    სხვადასხვა დავალებების შესრულება GtkBuilder-ის .ui ფაილებზე.
    
    ბრძანებები:
      validate     ფაილის გადამოწმება
      simplify     ფაილის გადამოწმება
      enumerate    სახელის მქონე ობიექტების ჩამონათვალი
      preview      ფაილის გადახედვა
      screenshot   ფაილის ეკრანის ანაბეჭდის გადაღება

en: Print all named objects.
ka: ყველა სახელიანი ობიექტის სიის დაბეჭდვა.

en: No object with ID '%s' found
ka: ობიექტი ID-ით '%s' აღმოჩენილი არაა

en: No previewable object found
ka: გადახედვადი ობიექტები აღმოჩენილი არა

en: Objects of type %s can't be previewed
ka: %s ტიპის ობიექტები გადახედვადი არაა

en: Preview only the named object
ka: მხოლოდ მითითებული ობიექტის მინიატურა

en: Use style from CSS file
ka: სტილის CSS ფაილიდან გამოყენება

en: Could not initialize windowing system
ka: ფანჯრული სისტემის ინიციალიზაციის შეცდომა

en: Preview the file.
ka: ფაილის გადახედვა.

en: No .ui file specified
ka: .ui ფაილი მითითებული არაა

en: Can only preview a single .ui file
ka: შეგიძლიათ მხოლოდ ერთი .ui ფაილის გადახედვა

en: No object found
ka: ობიექტი ვერ მოიძებნა

en: Objects of type %s can't be screenshot
ka: %s ტიპის ობიექტების ეკრანის ანაბეჭდის აღება შეუძლებელია

en: Failed to take a screenshot
ka: ეკრანის ანაბეჭდის გადაღება ვერ მოხერხდა

en: File %s exists.
    Use --force to overwrite.
ka: ფაილი %s უკვე არსებობს.
    თავზე გადასაწერად გამოიყენეთ --force.

en: Output written to %s.
ka: გამოტანილი ინფორმაცია ჩაწერილია %s-ში.

en: Failed to save %s: %s
ka: "%s'-ის შენახვის შეცდომა: %s

en: Screenshot only the named object
ka: მხოლოდ მითითებული ობიექტის ეკრანის ანაბეჭდი

en: Save as node file instead of png
ka: PNG-ის მაგიერ კვანძის ფაილად ჩაწერა

en: Overwrite existing file
ka: არსებულ ფაილზე გადაწერა

en: Render a .ui file to an image.
ka: .ui ფაილის რენდერი გამოსახულებაში.

en: Can only render a single .ui file to a single output file
ka: ერთი .ui ფაილის მხოლოდ ერთ გამოტანის ფაილში რენდერი შეგიძლიათ

en: %s:%d: Couldn’t parse value for property '%s': %s
ka: %s:%d: მნიშვნელობის დამუშავების შეცდომა თვისებისთვის '%s': %s

en: Property %s not found
ka: თვისება %s ვერ მოიძებნა

en: Packing property %s not found
ka: შემკრები თვისება %s ვერ მოიძებნა

en: Cell property %s not found
ka: უჯრედის თვისება %s ვერ მოიძებნა

en: Layout property %s not found
ka: განლაგების თვისება %s ვერ მოიძებნა

en: %s only accepts three children
ka: %s მხოლოდ სამ შვილს იღებს

en: %s only accepts one center child
ka: %s, მხოლოდ, ერთ ცენტრალურ შვილს იღებს

en: Unable to create temporary file: %s
ka: შექმნის შეცდომა დროებითი ფაილისთვის: %s

en: Can’t load “%s”: %s
ka: "%s"-ის ჩატვირთვის შეცდომა: %s

en: Can’t parse “%s”: %s
ka: "%s"-ის დამუშავების შეცდომა: %s

en: Failed to read “%s”: %s
ka: "%s"-ის წაკითხვის შეცდომა: %s

en: Failed to write “%s”: “%s”
ka: "%s"-ის ჩაწერის შეცდომა: "%s"

en: Replace the file
ka: ფაილის ჩანაცვლება

en: Convert from GTK 3 to GTK 4
ka: გადაიყვანეთ GTK 3-დან GTK 4-ზე

en: Simplify the file.
ka: ფაილის გამარტივება.

en: Can only simplify a single .ui file without --replace
ka: ფაილის გამარტივება მხოლოდ --replace-ის გარეშე შეგიძლიათ

en: Failed to lookup template parent type %s
ka: შაბლონის მშობლის ტიპის %s მოძებნის შეცდომა

en: Deprecated types:
ka: მოძველებული ტიპები:

en: Failed to create an instance of the template type %s
ka: %s ტიპის შაბლონის მქონე გაშვებული ასლის შექმნა შეუძლებელია

en: Validate the file.
ka: ფაილის დადასტურება.

en: Usage:
      gtk4-image-tool [COMMAND] [OPTION…] FILE…
    
    Perform various tasks on images.
    
    Commands:
      compare      Show differences between two images
      convert      Convert the image to a different format or color state
      info         Show general information about the image
      relabel      Change the color state of the image without conversion
      show         Show the image
      play         Play an animation
ka: Usage:
      gtk4-image-tool [ბრძანება] [პარამეტრი…] ფაილი
    
    სხვადასხვა დავალებების შესრულება გამოსახულებებზე.
    
    ბრძანებები:
      compare   სხვაობის ჩვენება ორ გამოსახულებას შორის
      convert      გადაიყვანს გამოსახულებას სხვა ფორმატში ან ფერის მდგომარეობაში
      info     ზოგადი ინფორმაციის ჩვენება გამოსახულების შესახებ
      relabel   გამოსახულების ფერის მდგომარეობის შეცვლა გადაყვანის გარეშე
      show     გამოსახულების ჩვენება
      play       ანიმაციის დაკვრა

en: Output file
ka: გამოტანის ფაილი

en: Compare two images
ka: ორი გამოსახულების შედარება

en: No image file specified
ka: გამოსახულების ფაილი მითითებული არაა

en: Can only accept two image files
ka: იღებს, მხოლოდ, ორ გამოსახულების ფაილს

en: Could not save diff image to %s
ka: ვერ ჩავწერე სხვაობის გამოსახულება %s-ში

en: Differences witten to %s.
ka: განსხვავებები ჩაწერილია %s-ში.

en: The images are different.
ka: გამოსახულებები განსხვავდება.

en: No differences.
ka: განსხვავებების გარეშე.

en: Format to use
ka: გამოსაყენებელი ფორმატი

en: FORMAT
ka: ფორმატი

en: Color state to use
ka: ფერის მდგომარეობა გამოსაყენებლად

en: COLORSTATE
ka: ფერისმდგომარეობა

en: Color state to use, as cicp tuple
ka: გამოსაყენებელი ფერის მდგომარეობა, cicp კორტეჟის ფორმით

en: Convert the image to a different format or color state.
ka: გადაიყვანეთ გამოსახულება სხვა ფორმატში ან ფერის მდგომარეობაში.

en: Can only accept a single image file and output file
ka: მისაღებია ერთი გამოსახულების ფაილი და გამოტანის ფაილი

en: Not a memory format: %s
    Possible values:
      %s
ka: მეხსიერების ფორმატი არაა: %s
    შესაძლო მნიშვნელობებია:
      %s

en: Not a color state: %s
    Possible values:
      %s
ka: ფერის მდგომარეობა არაა: %s
    შესაძლო მნიშვნელობებია:
      %s

en: Can't specify both --color-state and --cicp
ka: ორივე პარამეტრს, --color-stateდა --cicp, ერთად ვერ მიუთითებთ

en: Not a supported cicp tuple: %s
ka: მხარდაჭერილი არაა cicp კორტეჟის მიერ: %s

en: Format:
ka: ფორმატი:

en: Color state:
ka: ფერის მდგომარეობა:

en: unknown
ka: უცნობი

en: Provide information about the image.
ka: შეიყვანეთ ინფორმაცია გამოსახულების შესახებ.

en: Can only accept a single image file
ka: მისაღებია, მხოლოდ, ერთი გამოსახულების ფაილი

en: Don't add a titlebar
ka: სათაურის ზოლი არ დაემატება

en: SIZE
ka: ზომა

en: Don't run animations
ka: ანიმაციების არგაშვება

en: Don't use system resources
ka: სისტემური რესურსების არგამოყენება

en: Don't load external resources
ka: გარე რესურსების არჩატვირთვა

en: Don't allow gpa extensions
ka: GPA გაფართოებების არდაშვება

en: Show one or more animations.
ka: ერთი ან მეტი ანიმაციის ჩვენება.

en: No animation file specified
ka: ანიმაციის ფაილი მითითებული არაა

en: Change the color state of the image without conversion.
ka: შეცვალეთ გამოსახულების ფერის მდგომარეობა გადაყვანის გარეშე.

en: Not a color state: %s
    Possible values: %s
ka: ფერის მდგომარეობა არაა: %s
    შესაძლო მნიშვნელობებია: %s

en: Show one or more images.
ka: ერთი ან მეტი გამოსახულების ჩვენება.

en: Error at %s: %s
ka: შეცდომა მისამართზე %s: %s

en: Failed to load node file: %s
ka: შეცდომა კვანძის ფაილის ჩატვირთვისას: %s

en: %s is not a texture node
ka: %s ტექსტურის კვანძი არაა

en: cicp must be 4 numbers, separated by /
ka: cicp 4 რიცხვი უნდა იყოს, გამოყოფილი სიმბოლოთი /

en: Show program version
ka: პროგრამის ვერსიის ჩვენება

note: Translators: this message will appear immediately after the usage string - Usage: COMMAND [OPTION…] <THIS_MESSAGE>
en: APPLICATION [URI…] — launch an APPLICATION
ka: აპლიკაცია [URI...] --- აპლიკაციის გაშვება

note: Translators: this message will appear after the usage string and before the list of options.
en: Launch an application (specified by its desktop file name),
    optionally passing one or more URIs as arguments.
ka: აპლიკაციის გაშვებისას (ის .desktop ფაილშია მითითებული
    არგუმენტებად ერთი ან მეტი URI შეგიძლიათ გადასცეთ.

en: Error parsing commandline options: %s
ka: ბრძანების სტრიქონის პარამეტრების დამუშავების შეცდომა: %s

en: Try “%s --help” for more information.
ka: მეტი ინფორმაციისთვის სცადეთ '%s --help'.

note: Translators: the %s is the program name. This error message means the user is calling gtk-launch without any argument.
en: %s: missing application name
ka: %s: აპლიკაციის სახელის გარეშე

en: Creating AppInfo from id not supported on non unix operating systems
ka: არა-Unix ოპერაციულ სისტემებზე ID-დან AppInfo-ის შექმნა მხარდაუჭერელია

note: Translators: the first %s is the program name, the second one is the application name.
en: %s: no such application %s
ka: %s: ასეთი აპლიკაცია არ არსებობს %s

note: Translators: the first %s is the program name, the second one is the error message.
en: %s: error launching application: %s
ka: %s: აპლიკაციის გაშვების შეცდომა: %s

en: Usage:
      gtk4-path-tool [COMMAND] [OPTION…] PATH
    
    Perform various tasks on paths.
    
    Commands:
      decompose    Decompose the path
      reverse      Reverse the path
      restrict     Restrict the path to a segment
      show         Display the path in a window
      render       Render the path as an image
      info         Print information about the path
ka: Usage:
      gtk4-path-tool [ბრძანება] [პარამეტრი…] ბილიკი
    
    სხვადასხვა დავალებების შესრულება ბილიკებზე.
    
    ბრძანებები:
      decompose     ბილიკის დაშლა
      reverse     ბილიკის შებრუნება
      restrict     სეგმენტამდე ბილიკის შეზღუდვა
      show     ბილიკის ფანჯარაში ჩვენება
      render    ბილიკის რენდერი გამოსახულების სახით
      info         ბილიკის შესახებ ინფორმაციის გამოტანა

en: Allow quadratic Bézier curves
ka: კვადრატული ბეზიეს მრუდების დაშვება

en: Allow cubic Bézier curves
ka: კუბური ბეზიეს მრუდების დაშვება

en: Allow conic Bézier curves
ka: კონუსური ბეზიეს მრუდების დაშვება

en: PATH
ka: ბილიკი

en: Decompose a path.
ka: ბილიკის დაშლა.

en: No paths given.
ka: ბილიკები მითითებული არაა.

en: That didn't work out.
ka: ამან არ იმუშავა.

en: Print information about a path.
ka: ბილიკის შესახებ ინფორმაციის ჩვენება.

en: Path is empty.
ka: ბილიკი ცარიელია.

en: Path is closed
ka: ბილიკი დახურულია

en: Path length
ka: ბილიკის სიგრძე

en: %d contours
ka: %d მოხაზულობა

en: %d operations
ka: %d ოპერაცია

en: %d lines
ka: %d ხაზი

en: %d quadratics
ka: %d კვადრატი

en: %d cubics
ka: %d კუბი

en: %d conics
ka: %d კონუსი

en: Fill the path (the default)
ka: კონტურის შევსება (ნაგულისხმევი)

en: Stroke the path
ka: კონტურის სვლა

en: Show path points
ka: ბილიკის წერტილების ჩვენება

en: Show control points
ka: საკონტროლო წერტილების ჩვენება

en: Show intersections
ka: კვეთების ჩვენება

en: The output file
ka: გამოტანის ფაილი

en: Foreground color
ka: წინა პლანის ფერი

en: COLOR
ka: ფერი

en: Background color
ka: ფონის ფერი

en: Point color
ka: წერტილის ფერი

en: Intersection color
ka: კვეთის ფერი

en: Zoom level (number)
ka: გადიდების დონე (რიცხვი)

en: VALUE
ka: მნიშვნელობა

en: PATH…
ka: ბილიკი…

en: Fill rule (winding, even-odd)
ka: შევსების წესი (winding, even-odd)

en: Line width (number)
ka: ხაზის სიგანე (რიცხვი)

en: Line cap (butt, round, square)
ka: ხაზის თავი (ისარი, მრგვალი, კვადრატი)

en: Line join (miter, miter-clip, round, bevel, arcs)
ka: ხაზების შეერთება (miter, miter-clip, round, bevel, arcs)

en: Miter limit (number)
ka: Miter-ის ლიმიტი (რიცხვი)

en: Dash pattern (comma-separated numbers)
ka: პუნქტირის ნიმუში (მძიმით გამოყოფილი რიცხვები)

en: Dash offset (number)
ka: პუნქტირის წანაცვლება (რიცხვი)

en: Could not initialize windowing system
ka: ფანჯრული სისტემის ინიციალიზაციის შეცდომა

en: Render the path to a png image.
ka: ბილიკის რენდერი png გამოსახულებაში.

en: Options related to filling
ka: შევსების პარამეტრები

en: Show help for fill options
ka: დახმარების ჩვენება შევსების პარამეტრებისთვის

en: Options related to stroking
ka: სვლის პარამეტრები

en: Show help for stroke options
ka: დახმარების ჩვენება სვლის პარამეტრებისთვის

en: No path specified
ka: ბილიკი მითითებული არაა

en: Can only render a single path
ka: შესაძლებელია მხოლოდ ერთ ბილიკის რენდერი

en: fill rule
ka: შევსების წესი

en: line cap
ka: ხაზის თავი

en: line join
ka: ხაზების შეერთება

en: Saving png to '%s' failed
ka: PNG-ის '%s'-ში შენახვა შეუძლებელია

en: Output written to '%s'.
ka: გამოტანილი ინფორმაცია ჩაწერილია %s-ში.

en: Beginning of segment
ka: სეგმენტის დასაწყისი

en: LENGTH
ka: სიგრძე

en: End of segment
ka: სეგმენტის დასასრული

en: Restrict a path to a segment.
ka: სეგმენტამდე ბილიკის შეზღუდვა.

en: Reverse a path.
ka: ბილიკის შებრუნება.

en: Path Preview
ka: ბილიკის მინიატურა

en: Line join (miter, miter-clip, round, bevel)
ka: ხაზის შეერთება (miter, miter-clip, round, bevel)

en: Display the path.
ka: ბილიკის ჩვენება.

en: Can only show one or two paths
ka: შესაძლებელია მხოლოდ ერთი, ან ორი ბილიკის ჩვენება

en: Failed to read from standard input: %s
ka: სტანდარტული შეყვანიდან წაკითხვა ჩავარდა: %s

en: Error reading from standard input: %s
ka: სტანდარტული შეყვანიდან წაკითხვის შეცდომა: %s

en: Failed to parse '%s' as path.
ka: '%s'-ის ბილიკად დამუშავება შეუძლებელია.

en: Failed to parse '%s' as %s.
ka: '%s'-ის '%s'-ად დამუშავება შეუძლებელია.

en: Possible values:
ka: შესაძლო მნიშვნელობები:

en: Could not parse '%s' as color
ka: '%s'-ის ფერის სახით დამუშავება შეუძლებელია

en: Failed to parse '%s' as number
ka: '%s'-ის რიცხვის სახით წაკითხვა შეუძლებელია

en: Usage:
      gtk4-rendernode-tool [COMMAND] [OPTION…] FILE
    
    Perform various tasks on GTK render nodes.
    
    Commands:
      benchmark    Benchmark rendering of a node
      compare      Compare nodes or images
      convert      Convert into nodes
      extract      Extract data urls
      info         Provide information about the node
      show         Show the node
      render       Take a screenshot of the node
ka: Usage:
      gtk4-rendernode-tool [ბრძანება] [პარამეტრი…] ფაილი
    
    სხვადასხვა დავალებების შესრულება Gtk-ის რენდერის კვანძებზე.
    
    ბრძანებები:
      benchmark   კვანძის რენდერის წარმადობის გაზომვა
      compare   კვანძების ან გამოსახულებების შედარება
      convert     გადაყვანა კვანძებში
      extract   მონაცემების url-ების გაშლა
      info     ამ კვანძის შესახებ ინფორმაციის გამოტანა
      show     ამ კვანძის ჩვენება
      render    კვანძის ეკრანის ანაბეჭდის აღება

en: Add renderer to benchmark
ka: რენდერერის დამატება ტესტისთვის

en: RENDERER
ka: რენდერერი

en: Number of runs with each renderer
ka: გაშვებების რაოდენობა თითოეული რენდერერით

en: RUNS
ka: გაშვებები

en: Don’t download result/wait for GPU to finish
ka: არ გადმოწერო შედეგი/დაელოდო GPU-ს, დაამთავროს

en: Benchmark rendering of a .node file.
ka: .node ფაილის სატესტო რენდერი.

en: No .node file specified
ka: .ui ფაილი მითითებული არაა

en: Can only benchmark a single .node file
ka: შეგიძლიათ მხოლოდ ერთი .node ფაილის დატესტვა

en: Renderer to use
ka: გამოყენებული რენდერერი

en: FILE1 FILE2
ka: ფაილი1 ფაილი2

en: Compare .node or .png files.
ka: .node ან .png ფაილების შედარება.

en: Must specify two files
ka: აუცილებელია ორი ფაილის მითითება

en: Failed to create renderer: %s
ka: რენდერერის შექმნა ჩავარდა: %s

en: Failed to load %s: %s
ka: "%s'-ის ჩატვირთვა ჩავარდა: %s

en: Recolor the node
ka: კვანძის გადახატვა

en: Success color
ka: წარმატების ფერი

en: Warning color
ka: გაფრთხილებების ფერი

en: Error color
ka: შეცდომის ფერი

en: Convert from symbolic svg to node.
ka: გადაყვანა სიმბოლური SVG-დან კვანძში.

en: No .svg file specified
ka: .svg ფაილი მითითებული არაა

en: Can only accept a single .svg file
ka: შეგიძლიათ მხოლოდ ერთი .svg ფაილის მიღება

en: Failed to write %s
ka: %s-ის ჩაწერის შეცდომა

en: Directory to use
ka: გამოყენებული საქაღალდე

en: DIRECTORY
ka: საქაღალდე

en: Be verbose
ka: დამატებითი შეტყობინებები

en: Extract data urls from the render node.
ka: მონაცემების URL-ების გაშლა რენდერის კვანძიდან.

en: Can only accept a single .node file
ka: შეგიძლიათ მხოლოდ ერთი .node ფაილის მიღება

en: Number of nodes:
ka: კვანძების რიცხვი:

en: Depth:
ka: სიღრმე:

en: Bounds:
ka: საზღვრები:

en: Origin:
ka: საწყისი:

en: Opaque part:
ka: გაუმჭვირვალე ნაწილი:

en: Provide information about the render node.
ka: შეიყვანეთ ინფორმაცია რენდერის კვანძის შესახებ.

en: File %s exists.
    If you want to overwrite, specify the filename.
ka: ფაილი %s არსებობს.
    თუ გნებავთ, თავზე გადააწეროთ, ფაილის სახელი მიუთითეთ.

en: Failed to generate SVG: %s
ka: შეცდომა SVG-ის გენერაციისას: %s

en: Keep node position unchanged
ka: კვანძის მდებარეობის უცვლელად შენარჩუნება

en: Render a .node file to an image.
ka: .ui ფაილის რენდერი გამოსახულებაში.

en: Can only render a single .node file to a single output file
ka: ერთი .node ფაილის მხოლოდ ერთ გამოტანის ფაილში რენდერი შეგიძლიათ

en: Put node into offload container
ka: კვანძის განტავსება დატვირთვის გატანის კონტეინერში

en: Show the render node.
ka: რენდერის კვანძის ჩვენება.

en: Can only preview a single .node file
ka: შეგიძლიათ მხოლოდ ერთი .node ფაილის გადახედვა

en: Failed to write header
ka: თავსართის ჩაწერა ვერ მოხერხდ

en: Failed to write hash table
ka: დანაწილების ცხრილის ჩაწერა ვერ მოხერხდა

en: Failed to write folder index
ka: ვერ განხორციელდა დასტის ინდექსის ჩაწერა

en: Failed to rewrite header
ka: თავსართის ჩანაცვლება ვერ მოხერხდა

en: Failed to open file %s : %s
ka: შეუძლებელი გახდა ფაილის გახსნა %s: %s

en: Failed to write cache file: %s
ka: ქეშის ფაილის ჩაწერა ვერ მოხერხდა: %s

en: The generated cache was invalid.
ka: გენერირებული ქეშ ფაილი დაზიანებულია.

en: Could not rename %s to %s: %s, removing %s then.
ka: ვერ ხერხდება %s - %s გადარქმევა: %s, ამოღება %s შემდეგ.

en: Could not rename %s to %s: %s
ka: გადარქმევის შეცდომა %s - %s: %s

en: Could not rename %s back to %s: %s.
ka: უკუგადარქმევის შეცდომა %s - %s: %s.

en: Cache file created successfully.
ka: ქეშის ფაილი წარმატებით შეიქმნა.

en: Overwrite an existing cache, even if up to date
ka: არსებული ქეშ ფაილის თავზე გადაწერა, მიუხედავად იმისა თუ ის უახლესია

en: Don’t check for the existence of index.theme
ka: ფაილი "index.theme" არსებობაზე არ შემოწმდება

en: Don’t include image data in the cache
ka: ქეშში გამოსახულების მონაცემები შენახული არ იქნება

en: Include image data in the cache
ka: კეშში გამოსახულების მონაცემების შენახვა

en: Output a C header file
ka: C თავსართის ფაილის გამოტანა

en: Turn off verbose output
ka: სრული გამოტანის ამორთვა

en: Validate existing icon cache
ka: მიმდინარე ქეშ ხატულას შემოწმება

en: File not found: %s
ka: ფაილი არ არის ნაპოვნი: %s

en: Not a valid icon cache: %s
ka: არამართებული ქეში: %s

en: No theme index file.
ka: თემის ინდექსის ფაილი არ არსებობს.

en: No theme index file in “%s”.
    If you really want to create an icon cache here, use --ignore-theme-index.
ka: "%s"-ში თემის ინდექსის ფაილი აღმოჩენილი არაა.
    თუ მართლა გნებავთ, ხატულების კეში აქ შექმნათ, --ignore-theme-index გამოიყენეთ.
