gtk+ master - en to eu translation catalogue (1631 entries)

en: No compatible formats to transfer contents of content provider.
eu: Ez dago formatu bateragarririk eduki-hornitzailearen edukiak transferitzeko.

en: No compatible transfer format found
eu: Ez da transferentziarako formatu bateragarririk aurkitu

en: Broadway display type not supported: %s
eu: Broadway pantaila mota ez dago onartuta: %s

en: This clipboard cannot store data.
eu: Arbel honek ezin du daturik biltegiratu.

en: Cannot read from empty clipboard.
eu: Ezin da irakurri arbel huts batetik.

en: No compatible formats to transfer clipboard contents.
eu: Ez dago formatu bateragarririk arbeleko edukiak transferitzeko.

en: cicp: Unspecified parameters not supported
eu: cicp: Zehaztu gabeko parametroak ez dira onartzen

en: cicp: Transfer function %u not supported
eu: cicp: %u transferentzia-funtzioa ez da onartzen

en: cicp: Color primaries %u not supported
eu: cicp: %u oinarrizko koloreak ez dira onartzen

en: cicp: Matrix coefficients %u, %s not supported
eu: cicp: %u matrize-koefizienteak, %s ez da onartzen

en: Cannot provide contents as “%s”
eu: Ezin dira edukiak “%s” gisa hornitu

en: Cannot provide contents as %s
eu: Ezin dira edukiak %s gisa hornitu

en: The current backend does not support OpenGL
eu: Uneko motorrak ez du OpenGL onartzen

en: Vulkan support disabled via GDK_DISABLE
eu: Vulkan euskarria desgaituta GDK_DISABLE bidez

en: OpenGL support disabled via GDK_DISABLE
eu: OpenGL euskarria desgaituta GDK_DISABLE bidez

en: No EGL configuration available
eu: Ez dago EGL konfiguraziorik erabilgarri

en: Failed to get EGL configurations
eu: Huts egin du EGL konfigurazioa eskuratzeak

en: No EGL configuration with required features found
eu: Ez da beharrezkoak diren eginbideak dituen EGL konfiguraziorik aurkitu

en: No perfect EGL configuration found
eu: Ez da EGL konfigurazio perfektua aurkitu

en: EGL implementation is missing extension %s | EGL implementation is missing %2$d extensions: %1$s
eu[0]: EGL inplementazioari %s hedapena falta zaio
eu[1]: EGL inplementazioari %2$d hedapen falta zaizkio: %1$s

en: libEGL not available in this sandbox
eu: libEGL ez dago erabilgarri isolatu honetan

en: libEGL not available
eu: libEGL ez dago erabilgarri

en: Failed to create EGL display
eu: Huts egin du EGL ikuspegia sortzeak

en: Could not initialize EGL display
eu: Ezin da EGL ikuspegia hasieratu

en: EGL version %d.%d is too old. GTK requires %d.%d
eu: EGL %d.%d bertsioa zaharregia da. GTK aplikazioak %d.%d behar du

en: Drag’n’drop from other applications is not supported.
eu: Ez da onartzen beste aplikazio batzuetatik arrastatu eta jaregitea.

en: No compatible formats to transfer contents.
eu: Ez dago formatu bateragarririk edukiak transferitzeko.

en: No GL API allowed.
eu: Ez da onartzen GL APIrik.

en: Unable to create a GL context
eu: Ezin da GL testuingurua sortu

en: OpenGL ES API disabled via GDK_DISABLE
eu: OpenGL ES APIa desgaituta GDK_DISABLE bidez

en: OpenGL API disabled via GDK_DISABLE
eu: OpenGL APIa desgaituta GDK_DISABLE bidez

en: Application does not support %s API
eu: Aplikazioak ez du %s APIa onartzen

note: translators: This is about OpenGL backend names, like * "Trying to use X11 GLX, but EGL is already in use"
en: Trying to use %s, but %s is already in use
eu: %s erabiltzen saiatzen, baina %s jadanik erabiltzen ari da

en: Trying to use %s, but it is disabled via GDK_DISABLE
eu: %s erabiltzen saiatzen, baina desgaituta dago GDK_DISABLE bidez

en: Unknown image format.
eu: Irudi-formatu ezezaguna.

[ctx: keyboard label]
note: * Translators, the strings in the 'keyboard label' context are * display names for keyboard keys. Some of them have prefixes like * XF86 or ISO_ - these should be removed in the translation. Similarly, * underscores should be replaced by spaces. The prefix 'KP_' stands * for 'key pad' and you may wa
en: BackSpace
eu: Atzera-tekla

[ctx: keyboard label]
en: Return
eu: Itzuli

[ctx: keyboard label]
en: Pause
eu: Pausatu

[ctx: keyboard label]
en: Scroll_Lock
eu: Blok. Korr.

[ctx: keyboard label]
en: Sys_Req
eu: Sist. Esk.

[ctx: keyboard label]
en: Escape
eu: Ihes

[ctx: keyboard label]
en: Multi_key
eu: Tekla funtzioanitza

[ctx: keyboard label]
en: Home
eu: Karpeta nagusia

[ctx: keyboard label]
en: Left
eu: Ezkerrera

[ctx: keyboard label]
en: Up
eu: Gora

[ctx: keyboard label]
en: Right
eu: Eskuinera

[ctx: keyboard label]
en: Down
eu: Behera

[ctx: keyboard label]
en: Page_Up
eu: Orria gora

[ctx: keyboard label]
en: Page_Down
eu: Orria behera

[ctx: keyboard label]
en: End
eu: Amaiera

[ctx: keyboard label]
en: Begin
eu: Hasiera

[ctx: keyboard label]
en: Print
eu: Inprimatu

[ctx: keyboard label]
en: Insert
eu: Txertatu

[ctx: keyboard label]
en: Num_Lock
eu: Blok. zenb.

[ctx: keyboard label]
note: Translators: KP_ means 'key pad' here
en: KP_Space
eu: ZT Hutsuna

[ctx: keyboard label]
en: KP_Tab
eu: ZT Tabulazioa

[ctx: keyboard label]
en: KP_Enter
eu: ZT Sartu

[ctx: keyboard label]
en: KP_Home
eu: ZT Hasiera

[ctx: keyboard label]
en: KP_Left
eu: ZT Ezkerrera

[ctx: keyboard label]
en: KP_Up
eu: ZT Gora

[ctx: keyboard label]
en: KP_Right
eu: ZT Eskuinera

[ctx: keyboard label]
en: KP_Down
eu: ZT Behera

[ctx: keyboard label]
en: KP_Page_Up
eu: ZT Orria gora

[ctx: keyboard label]
en: KP_Prior
eu: ZT Aurrekoa

[ctx: keyboard label]
en: KP_Page_Down
eu: ZT Orria behera

[ctx: keyboard label]
en: KP_Next
eu: ZT Hurrengoa

[ctx: keyboard label]
en: KP_End
eu: ZT Amaiera

[ctx: keyboard label]
en: KP_Begin
eu: ZT Hasiera

[ctx: keyboard label]
en: KP_Insert
eu: ZT Txertatu

[ctx: keyboard label]
en: KP_Delete
eu: ZT Ezabatu

[ctx: keyboard label]
en: Delete
eu: Ezabatu

[ctx: keyboard label]
en: MonBrightnessUp
eu: Monitorea: igo distira

[ctx: keyboard label]
en: MonBrightnessDown
eu: Monitorea: jaitsi distira

[ctx: keyboard label]
en: KbdBrightnessUp
eu: Teklatua: igo distira

[ctx: keyboard label]
en: KbdBrightnessDown
eu: Teklatua: jaitsi distira

[ctx: keyboard label]
en: AudioMute
eu: Audioa: mututu

[ctx: keyboard label]
en: AudioMicMute
eu: Audioa: mututu mikrofonoa

[ctx: keyboard label]
en: AudioLowerVolume
eu: Audioa: jaitsi bolumena

[ctx: keyboard label]
en: AudioRaiseVolume
eu: Audioa: igo bolumena

[ctx: keyboard label]
en: AudioPlay
eu: Audioa: erreproduzitu

[ctx: keyboard label]
en: AudioStop
eu: Audioa: gelditu

[ctx: keyboard label]
en: AudioNext
eu: Audioa: hurrengoa

[ctx: keyboard label]
en: AudioPrev
eu: Audioa: aurrekoa

[ctx: keyboard label]
en: AudioRecord
eu: Audioa: grabatu

[ctx: keyboard label]
en: AudioPause
eu: Audioa: pausatu

[ctx: keyboard label]
en: AudioRewind
eu: Audioa: birbobinatu

[ctx: keyboard label]
en: AudioMedia
eu: Audioa: euskarria

[ctx: keyboard label]
en: Eject
eu: Egotzi

[ctx: keyboard label]
en: Explorer
eu: Arakatzailea

[ctx: keyboard label]
en: Calculator
eu: Kalkulagailua

[ctx: keyboard label]
en: Mail
eu: Posta

[ctx: keyboard label]
en: Search
eu: Bilatu

[ctx: keyboard label]
en: Tools
eu: Tresnak

[ctx: keyboard label]
en: ScreenSaver
eu: Pantaila-babeslea

[ctx: keyboard label]
en: Battery
eu: Bateria

[ctx: keyboard label]
en: Launch1
eu: Abiarazi 1

[ctx: keyboard label]
en: Forward
eu: Aurrera

[ctx: keyboard label]
en: Back
eu: Atzera

[ctx: keyboard label]
en: Sleep
eu: Lo egin

[ctx: keyboard label]
en: Hibernate
eu: Hibernatu

[ctx: keyboard label]
en: WebCam
eu: Web kamera

[ctx: keyboard label]
en: Display
eu: Bistaratzea

[ctx: keyboard label]
en: TouchpadToggle
eu: Ukipen-teklatua txandakatu

[ctx: keyboard label]
en: WakeUp
eu: Esnatu

[ctx: keyboard label]
en: Suspend
eu: Eseki

en: Error interpreting JPEG image file (%s)
eu: Errorea JPEG irudi-fitxategia (%s) interpretatzen

en: Unsupported JPEG colorspace (%d)
eu: Onartzen ez den JPEG kolore-espazioa (%d)

en: Not enough memory for image size %ux%u
eu: Ez dago %ux%u tamainako irudia marrazteko adina memoriarik

en: Error reading png (%s)
eu: Errorea PNGa irakurtzean (%s)

en: Unsupported depth %u in png image
eu: Onartzen ez den %u sakonera PNG irudian

en: Unsupported color type %u in png image
eu: Onartzen ez den %u kolore mota PNG irudian

en: Image stride too large for image size %ux%u
eu: Irudi-aztarna luzeegia da %ux%u irudi-tamainarako

en: Failed to load RGB data from TIFF file
eu: Ezin izan dira RGB datuak kargatu TIFF fitxategitik

en: Could not load TIFF data
eu: Ezin dira TIFF datuak kargatu

en: Reading data failed at row %d
eu: Datuen irakurketak huts egin du %d errenkadan

en: Failed to decode contents with mime-type of '%s'
eu: Huts egin du '%s' mime mota duten edukiak deskodetzeak

en: Cannot claim clipboard ownership. OpenClipboard() timed out.
eu: Ezin izan da arbelaren jabetza eskatu. OpenClipboard() denbora-mugara iritsi da.

en: Cannot claim clipboard ownership. Another process claimed it before us.
eu: Ezin izan da arbelaren jabetza eskatu. Beste prozesu batek eskatu du guk baino lehenago.

en: Cannot claim clipboard ownership. OpenClipboard() failed: 0x%lx.
eu: Ezin izan da arbelaren jabetza eskatu. OpenClipboard() prozesuak huts egin du: 0x%lx.

en: Cannot claim clipboard ownership. EmptyClipboard() failed: 0x%lx.
eu: Ezin izan da arbelaren jabetza eskatu. EmptyClipboard() prozesuak huts egin du: 0x%lx.

en: Cannot set clipboard data. OpenClipboard() timed out.
eu: Ezin izan da arbelaren datuak ezarri. OpenClipboard() denbora-mugara iritsi da.

en: Cannot set clipboard data. Another process claimed clipboard ownership.
eu: Ezin izan da arbelaren datuak ezarri. Beste prozesu batek eskatu du guk baino lehenago.

en: Cannot set clipboard data. OpenClipboard() failed: 0x%lx.
eu: Ezin izan da arbelaren datuak ezarri. OpenClipboard() prozesuak huts egin du: 0x%lx.

en: Cannot get clipboard data. GlobalLock(0x%p) failed: 0x%lx.
eu: Ezin izan dira arbelaren datuak eskuratu. GlobalLock(0x%p) prozesuak huts egin du: 0x%lx.

en: Cannot get clipboard data. GlobalSize(0x%p) failed: 0x%lx.
eu: Ezin izan dira arbelaren datuak eskuratu. GlobalSize(0x%p) prozesuak huts egin du: 0x%lx.

en: Cannot get clipboard data. Failed to allocate %s bytes to store the data.
eu: Ezin izan dira arbelaren datuak eskuratu. Huts egin du %s byte esleitzeak datuak biltegiratzeko.

en: Cannot get clipboard data. OpenClipboard() timed out.
eu: Ezin izan dira arbelaren datuak eskuratu. OpenClipboard() denbora-mugara iritsi da.

en: Cannot get clipboard data. Clipboard ownership changed.
eu: Ezin izan dira arbelaren datuak eskuratu. Arbelaren jabetza aldatu da.

en: Cannot get clipboard data. Clipboard data changed before we could get it.
eu: Ezin izan dira arbelaren datuak eskuratu. Arbelaren jabetza aldatu da guk eskuratu baino lehen.

en: Cannot get clipboard data. OpenClipboard() failed: 0x%lx.
eu: Ezin izan dira arbelaren datuak eskuratu. OpenClipboard() prozesuak huts egin du: 0x%lx.

en: Cannot get clipboard data. No compatible transfer format found.
eu: Ezin izan dira arbelaren datuak eskuratu. Ez da transferentziarako formatu bateragarririk aurkitu.

en: Cannot get clipboard data. GetClipboardData() failed: 0x%lx.
eu: Ezin izan dira arbelaren datuak eskuratu. GetClipboardData() prozesuak huts egin du: 0x%lx.

en: Cannot get DnD data. GlobalLock(0x%p) failed: 0x%lx.
eu: Ezin izan dira DnD datuak eskuratu. GlobalLock(0x%p) prozesuak huts egin du: 0x%lx.

en: Cannot get DnD data. GlobalSize(0x%p) failed: 0x%lx.
eu: Ezin izan dira DnD datuak eskuratu. GlobalSize(0x%p) prozesuak huts egin du: 0x%lx.

en: Cannot get DnD data. Failed to allocate %s bytes to store the data.
eu: Ezin izan dira DnD datuak eskuratu. Huts egin du %s byte esleitzeak datuak biltegiratzeko.

en: GDK surface 0x%p is not registered as a drop target
eu: 0x%p GDK gainazala ez dago erregistratuta jaregiteko helburu gisa

en: Target context record 0x%p has no data object
eu: 0x%p testuinguruko helburu-erregistroak ez du datu-objekturik

en: IDataObject_GetData (0x%x) failed, returning 0x%lx
eu: IDataObject_GetData (0x%x) prozesuak huts egin du, 0x%lx itzultzen

en: Failed to transmute DnD data W32 format 0x%x to %p (%s)
eu: Huts egin du DnD datuen 0x%x W32 formatua  %p formatura bihurtzeak (%s)

en: No GL implementation is available
eu: Ez dago GL inplementaziorik erabilgarri

en: WGL version %d.%d is too low, need at least %d.%d
eu: WGL %d.%d bertsioa zaharregia da, gutxienez %d.%d behar da

en: GL implementation cannot share GL contexts
eu: GL inplementazioak ezin ditu GL testuinguruak partekatu

en: Unsupported pixel format %d set on Window
eu: Onartzen ez den %d pixel-formatua ezarri da leihoan

en: No available configurations for the given pixel format
eu: Ez dago emandako pixel formatuaren konfiguraziorik erabilgarri

en: writing a closed stream
eu: korronte itxia idazten

en: g_try_realloc () failed
eu: g_try_realloc () prozesuak huts egin du

en: GlobalReAlloc() failed:
eu: GlobalReAlloc() prozesuak huts egin du:

en: Ran out of buffer space (buffer size is fixed)
eu: Buffer lekua amaitu da (bufferraren tamaina finkoa da)

en: Can’t transmute a single handle
eu: Ezin da helduleku bakan bat bihurtu

en: Failed to transmute %zu bytes of data from %s to %u
eu: Huts egin du datuen %zu byte %s-tik %u-ra bihurtzeak

en: GlobalLock() failed:
eu: GlobalLock() prozesuak huts egin du:

en: GlobalAlloc() failed:
eu: GlobalAlloc() prozesuak huts egin du:

en: Starting “%s”
eu: “%s” abiarazten

en: Opening “%s”
eu: “%s” irekitzen

en: Opening %d Item | Opening %d Items
eu[0]: Elementu %d irekitzen
eu[1]: %d elementu irekitzen

en: Clipboard manager could not store selection.
eu: Arbel-kudeatzaileak ezin izan da hautapena biltegiratu.

en: Cannot store clipboard. No clipboard manager is active.
eu: Ezin da arbela biltegiratu. Ez dago arbel-kudeatzaile aktiborik.

en: No GLX configurations available
eu: Ez dago GLX konfiguraziorik erabilgarri

en: No GLX configuration with required features found
eu: Ez da beharrezkoak diren eginbideak dituen GLX konfiguraziorik aurkitu

en: GLX is not supported
eu: GLX ez dago onartuta

en: Format %s not supported
eu: %s formatua ez da onartzen

en: Not enough space in destination
eu: Ez dago nahikoa lekurik helburuan

en: Need complete input to do conversion
eu: Sarrera osoa behar da bihurketarako

en: Invalid byte sequence in conversion input
eu: Byteen sekuentzia baliogabea bihurketa-sarreran

en: Invalid formats in compound text conversion.
eu: Baliogabeko formatuak testu konposatuaren bihurketan.

en: Unsupported encoding “%s”
eu: Onartzen ez den kodeketa: “%s”

en: OpenGL ES 3.0 is not supported by this renderer.
eu: Errendatzaile honek ez du onartzen OpenGL ES 3.0.

en: OpenGL 3.3 required
eu: OpenGL 3.3 behar da

en: Vulkan support disabled during GTK build
eu: Vulkan euskarria desgaitu da GTK eraikuntzan

[ctx: accessibility]
en: Click
eu: Klika

[ctx: accessibility]
en: Clicks the button
eu: Botoian klik egiten du

[ctx: accessibility]
en: Toggle
eu: Txandakatu

[ctx: accessibility]
en: Toggles the switch
eu: Aldatzailea txandakatzen du

[ctx: accessibility]
en: Select
eu: Hautatu

[ctx: accessibility]
en: Selects the color
eu: Kolorea hautatzen du

[ctx: accessibility]
en: Activate
eu: Aktibatu

[ctx: accessibility]
en: Activates the color
eu: Kolorea aktibatzen du

[ctx: accessibility]
en: Customize
eu: Pertsonalizatu

[ctx: accessibility]
en: Customizes the color
eu: Kolorea pertsonalizatzen du

[ctx: accessibility]
en: Activates the expander
eu: Zabaltzailea aktibatzen du

[ctx: accessibility]
en: Activates the entry
eu: Sarrera aktibatzen du

[ctx: accessibility]
en: Activate primary icon
eu: Aktibatu ikono nagusia

[ctx: accessibility]
en: Activates the primary icon of the entry
eu: Sarreraren ikono nagusia aktibatzen du

[ctx: accessibility]
en: Activate secondary icon
eu: Aktibatu bigarren mailako ikonoa

[ctx: accessibility]
en: Activates the secondary icon of the entry
eu: Sarreraren bigarren mailako ikonoa aktibatzen du

[ctx: accessibility]
en: Peek
eu: Begi-kolpea

[ctx: accessibility]
en: Shows the contents of the password entry
eu: Pasahitz-sarreraren edukia erakusten du

[ctx: accessibility]
en: Clear
eu: Garbitu

[ctx: accessibility]
en: Clears the contents of the entry
eu: Sarreraren edukia garbitzen du

[ctx: accessibility]
en: application
eu: aplikazioa

en: Not a data: URL
eu: Ez dago daturik: URL

en: Malformed data: URL
eu: Gaizki osatutako datuak: URL

en: Could not unescape string
eu: Ezin izan zaio kateari ihesa kendu

en: Other app…
eu: Beste aplikazioa…

en: Select Application
eu: Hautatu aplikazioa

note: Translators: %s is a filename
en: Opening “%s”.
eu: “%s” irekitzen.

en: No applications found for “%s”
eu: Ez da '%s'(r)en aplikaziorik aurkitu

note: Translators: %s is a file type description
en: Opening “%s” files.
eu: '%s' fitxategiak irekitzen.

en: No applications found for “%s” files
eu: Ez da '%s' fitxategientzako aplikaziorik aurkitu

en: Failed to start GNOME Software
eu: Huts egin du GNOME Softwarea abiaraztean

note: Translators: Label for a search button and entry, should be translated as a verb
en: Search
eu: Bilatu

en: No apps found for “%s”.
eu: Ez da aplikaziorik aurkitu '%s'(r)entzako.

en: Default App
eu: Aplikazio lehenetsia

en: Recommended Apps
eu: Gomendatutako aplikazioak

en: Related Apps
eu: Erlazionatutako aplikazioak

en: Other Apps
eu: Beste aplikazioak

[ctx: Accelerator]
note: This label is displayed in a treeview cell displaying * a disabled accelerator key combination.
en: Disabled
eu: Desgaituta

[ctx: Accelerator]
note: This label is displayed in a treeview cell displaying * an accelerator key combination that is not valid according * to gtk_accelerator_valid().
en: Invalid
eu: Baliogabea

note: This label is displayed in a treeview cell displaying an accelerator * when the cell is clicked to change the accelerator.
en: New accelerator…
eu: Bizkortzaile berria…

en: Pick a Color
eu: Hautatu kolorea

en: Red %d%%, Green %d%%, Blue %d%%, Alpha %d%%
eu: Gorria %%%d, Berdea %%%d, Urdina %%%d, Alpha %%%d

en: Red %d%%, Green %d%%, Blue %d%%
eu: Gorria %%%d, Berdea %%%d, Urdina %%%d

en: Pick a Font
eu: Hautatu letra-tipoa

en: Font
eu: Letra-tipoa

[ctx: font]
en: None
eu: Bat ere ez

en: Lock
eu: Blokeatu

en: Unlock
eu: Desblokeatu

en: Dialog is unlocked.
    Click to prevent further changes
eu: Elkarrizketa-koadroa desblokeatuta dago.
    Egin klik aldaketa gehiago saihesteko.

en: Dialog is locked.
    Click to make changes
eu: Elkarrizketa-koadroa blokeatuta dago.
    Egin klik aldaketak egiteko

en: System policy prevents changes.
    Contact your system administrator
eu: Sistemaren arauek aldaketak saihesten dituzte.
    Jar zaitez sistemaren administratzailearekin harremanetan

en: Could not show link
eu: Ezin izan da esteka erakutsi

en: Muted
eu: Mutututa

en: Full Volume
eu: Bolumen osoa

en: License
eu: Lizentzia

en: Custom License
eu: Lizentzia pertsonalizatua

en: GNU General Public License, version 2 or later
eu: GNUren Lizentzia Publiko Orokorra, 2 bertsioa edo berriagoa

en: GNU General Public License, version 3 or later
eu: GNUren Lizentzia Publiko Orokorra, 3 bertsioa edo berriagoa

en: GNU Lesser General Public License, version 2.1 or later
eu: GNU Hedadura Txikiagoko Lizentzia Publiko Orokorra, 2.1. bertsioa edo berriagoa

en: GNU Lesser General Public License, version 3 or later
eu: GNU Hedadura Txikiagoko Lizentzia Publiko Orokorra, 3. bertsioa edo berriagoa

en: BSD 2-Clause License
eu: BSD 2-klausula Lizentzia

en: The MIT License (MIT)
eu: MIT Lizentzia (MIT)

en: Artistic License 2.0
eu: Lizentzia Artistikoa 2.0

en: GNU General Public License, version 2 only
eu: GNUren Lizentzia Publiko Orokorra, 2. bertsioa soilik

en: GNU General Public License, version 3 only
eu: GNUren Lizentzia Publiko Orokorra, 3. bertsioa soilik

en: GNU Lesser General Public License, version 2.1 only
eu: GNU Hedadura Txikiagoko Lizentzia Publiko Orokorra, 2.1. bertsioa soilik

en: GNU Lesser General Public License, version 3 only
eu: GNU Hedadura Txikiagoko Lizentzia Publiko Orokorra, 3. bertsioa soilik

en: GNU Affero General Public License, version 3 or later
eu: GNUren Affero Lizentzia Publiko Orokorra, 3 bertsioa edo berriagoa

en: GNU Affero General Public License, version 3 only
eu: GNUren Affero Lizentzia Publiko Orokorra, 3. bertsioa soilik

en: BSD 3-Clause License
eu: BSD 3-klausula Lizentzia

en: Apache License, Version 2.0
eu: Apache lizentzia, 2.0 bertsioa

en: Mozilla Public License 2.0
eu: Mozilla lizentzia publikoa 2.0

en: BSD Zero-Clause License
eu: BSD zero-klausulako lizentzia

en: Website
eu: Webgunea

en: About %s
eu: %s aplikazioari buruz

en: Created by
eu: Sortzaileak

en: Documented by
eu: Dokumentazioaren sortzaileak

en: Translated by
eu: Itzultzaileak

en: Design by
eu: Diseinua:

note: Translators: this is the license preamble; the string at the end * contains the name of the license as link text.
en: This program comes with absolutely no warranty.
    See the <a href="%s">%s</a> for details.
eu: Programa honek ez du inolako bermerik.
    Xehetasun gehiagorako, ikusi <a href="%s">%s</a>.

[ctx: keyboard label]
note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the hyper key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Hyper
eu: Hiper

[ctx: keyboard label]
note: Translators: "KP" means "numeric key pad". This string will * be used in accelerators such as "Ctrl+Shift+KP 1" in menus, * and therefore the translation needs to be very short.
en: KP
eu: ZT

[ctx: keyboard label]
en: Space
eu: Zuriunea

[ctx: keyboard label]
en: Backslash
eu: Alderantzizko barra

[ctx: accessibility]
en: alert
eu: abisua

[ctx: accessibility]
en: alert dialog
eu: abisuko elkarraketa-koadroa

[ctx: accessibility]
en: banner
eu: iragarkia

[ctx: accessibility]
en: button
eu: botoia

[ctx: accessibility]
en: caption
eu: epigrafea

[ctx: accessibility]
en: cell
eu: gelaxka

[ctx: accessibility]
en: checkbox
eu: kontrol-laukia

[ctx: accessibility]
en: column header
eu: zutabe-goiburua

[ctx: accessibility]
en: combo box
eu: konbinazio-koadroa

[ctx: accessibility]
en: command
eu: komandoa

[ctx: accessibility]
en: composite
eu: konposatua

[ctx: accessibility]
en: dialog
eu: elkarrizketa

[ctx: accessibility]
en: document
eu: dokumentua

[ctx: accessibility]
en: feed
eu: Iturria

[ctx: accessibility]
en: form
eu: inprimakia

[ctx: accessibility]
en: generic
eu: orokorra

[ctx: accessibility]
en: grid
eu: sareta

[ctx: accessibility]
en: grid cell
eu: saretako gelaxka

[ctx: accessibility]
en: group
eu: taldea

[ctx: accessibility]
en: heading
eu: izenburua

[ctx: accessibility]
en: image
eu: irudia

[ctx: accessibility]
en: input
eu: sarrera

[ctx: accessibility]
en: label
eu: etiketa

[ctx: accessibility]
en: landmark
eu: erreferentzia puntua

[ctx: accessibility]
en: legend
eu: legenda

[ctx: accessibility]
en: link
eu: esteka

[ctx: accessibility]
en: list
eu: zerrenda

[ctx: accessibility]
en: list box
eu: zerrenda-koadroa

[ctx: accessibility]
en: list item
eu: zerrenda-elementua

[ctx: accessibility]
en: log
eu: erregistroa

[ctx: accessibility]
en: main
eu: nagusia

[ctx: accessibility]
en: marquee
eu: markesina

[ctx: accessibility]
en: math
eu: matematikak

[ctx: accessibility]
en: meter
eu: metroa

[ctx: accessibility]
en: menu
eu: menua

[ctx: accessibility]
en: menu bar
eu: menu-barra

[ctx: accessibility]
en: menu item
eu: menu-elementua

[ctx: accessibility]
en: menu item checkbox
eu: menu-elementuaren kontrol-laukia

[ctx: accessibility]
en: menu item radio
eu: menu-elementuaren aukera-botoia

[ctx: accessibility]
en: navigation
eu: nabigazioa

[ctx: accessibility]
en: none
eu: bat ere ez

[ctx: accessibility]
en: note
eu: oharra

[ctx: accessibility]
en: option
eu: aukera

[ctx: accessibility]
en: presentation
eu: aurkezpena

[ctx: accessibility]
en: progress bar
eu: progresio-barra

[ctx: accessibility]
en: radio
eu: aukera-botoia

[ctx: accessibility]
en: radio group
eu: aukera-botoien taldea

[ctx: accessibility]
en: range
eu: barrutia

[ctx: accessibility]
en: region
eu: eskualdea

[ctx: accessibility]
en: row
eu: errenkada

[ctx: accessibility]
en: row group
eu: errenkada taldea

[ctx: accessibility]
en: row header
eu: errenkada-goiburua

[ctx: accessibility]
en: scroll bar
eu: korritze-barra

[ctx: accessibility]
en: search
eu: bilaketa

[ctx: accessibility]
en: search box
eu: bilaketa-koadroa

[ctx: accessibility]
en: section
eu: atala

[ctx: accessibility]
en: section head
eu: sekzio-burua

[ctx: accessibility]
en: select
eu: hautatu

[ctx: accessibility]
en: separator
eu: bereizlea

[ctx: accessibility]
en: slider
eu: graduatzailea

[ctx: accessibility]
en: spin button
eu: biratze-botoia

[ctx: accessibility]
en: status
eu: egoera

[ctx: accessibility]
en: structure
eu: egitura

[ctx: accessibility]
en: switch
eu: txandakatzailea

[ctx: accessibility]
en: tab
eu: fitxa

[ctx: accessibility]
en: table
eu: taula

[ctx: accessibility]
en: tab list
eu: fitxa-zerrenda

[ctx: accessibility]
en: tab panel
eu: fitxa-panela

[ctx: accessibility]
en: text box
eu: testu-koadroa

[ctx: accessibility]
en: time
eu: ordua

[ctx: accessibility]
en: timer
eu: kronometroa

[ctx: accessibility]
en: tool bar
eu: tresna-barra

[ctx: accessibility]
en: tool tip
eu: aholkua

[ctx: accessibility]
en: tree
eu: zuhaitza

[ctx: accessibility]
en: tree grid
eu: zuhaitz-sareta

[ctx: accessibility]
en: tree item
eu: zuhaitzeko elementua

[ctx: accessibility]
en: widget
eu: trepeta

[ctx: accessibility]
en: window
eu: leihoa

[ctx: accessibility]
en: toggle button
eu: txandakatze-botoia

[ctx: accessibility]
en: paragraph
eu: paragrafoa

[ctx: accessibility]
en: block quote
eu: aipuaren blokea

[ctx: accessibility]
en: article
eu: artikulua

[ctx: accessibility]
en: comment
eu: iruzkina

[ctx: accessibility]
en: terminal
eu: terminala

en: _Close
eu: It_xi

note: Translators: This is the 'reason' given when inhibiting * suspend or screen locking, and the caller hasn't specified * a reason.
en: Reason not specified
eu: Ez da arrazoirik zehaztu

en: Menu bar
eu: Menu-barra

en: %s does not exist in the bookmarks list
eu: '%s' ez dago laster-marken zerrendan

en: %s already exists in the bookmarks list
eu: '%s' badago lehendik ere laster-marken zerrendan

en: Element <%s> not allowed inside <%s>
eu: <%s> elementua ez da <%s>(r)en barruan onartzen

en: Element <%s> not allowed at toplevel
eu: <%s> elementua ez da maila gorenean onartzen

en: Text may not appear inside <%s>
eu: Testua ezin da <%s>(r)en barruan egon

en: Previous Month
eu: Aurreko hila

en: Next Month
eu: Hurrengo hila

en: Previous Year
eu: Aurreko urtea

en: Next Year
eu: Hurrengo urtea

note: Translate to calendar:week_start:0 if you want Sunday to be the * first day of the week to calendar:week_start:1 if you want Monday * to be the first day of the week, and so on.
en: calendar:week_start:0
eu: calendar:week_start:1

note: Translate to calendar:YM if you want years to be displayed * before months; otherwise translate to calendar:MY. * Do *not* translate it to anything else, if it * it isn't calendar:YM or calendar:MY it will not work. * * Note that the ordering described here is logical order, which is * further influ
en: calendar:MY
eu: calendar:YM

en: Color: %s
eu: Kolorea: %s

[ctx: Color name]
en: Very Light Blue
eu: Urdin oso argia

[ctx: Color name]
en: Light Blue
eu: Urdin argia

[ctx: Color name]
en: Blue
eu: Urdina

[ctx: Color name]
en: Dark Blue
eu: Urdin iluna

[ctx: Color name]
en: Very Dark Blue
eu: Urdin oso iluna

[ctx: Color name]
en: Very Light Green
eu: Berde oso argia

[ctx: Color name]
en: Light Green
eu: Berde argia

[ctx: Color name]
en: Green
eu: Berdea

[ctx: Color name]
en: Dark Green
eu: Berde iluna

[ctx: Color name]
en: Very Dark Green
eu: Berde oso iluna

[ctx: Color name]
en: Very Light Yellow
eu: Hori oso argia

[ctx: Color name]
en: Light Yellow
eu: Hori argia

[ctx: Color name]
en: Yellow
eu: Horia

[ctx: Color name]
en: Dark Yellow
eu: Hori iluna

[ctx: Color name]
en: Very Dark Yellow
eu: Hori oso iluna

[ctx: Color name]
en: Very Light Orange
eu: Laranja oso argia

[ctx: Color name]
en: Light Orange
eu: Laranja argia

[ctx: Color name]
en: Orange
eu: Laranja

[ctx: Color name]
en: Dark Orange
eu: Laranja iluna

[ctx: Color name]
en: Very Dark Orange
eu: Laranja oso iluna

[ctx: Color name]
en: Very Light Red
eu: Gorri oso argia

[ctx: Color name]
en: Light Red
eu: Gorri argia

[ctx: Color name]
en: Red
eu: Gorria

[ctx: Color name]
en: Dark Red
eu: Gorri iluna

[ctx: Color name]
en: Very Dark Red
eu: Gorri oso iluna

[ctx: Color name]
en: Very Light Purple
eu: More oso argia

[ctx: Color name]
en: Light Purple
eu: More argia

[ctx: Color name]
en: Purple
eu: Morea

[ctx: Color name]
en: Dark Purple
eu: More iluna

[ctx: Color name]
en: Very Dark Purple
eu: More oso iluna

[ctx: Color name]
en: Very Light Brown
eu: Marroi oso argia

[ctx: Color name]
en: Light Brown
eu: Marroi argia

[ctx: Color name]
en: Brown
eu: Marroia

[ctx: Color name]
en: Dark Brown
eu: Marroi iluna

[ctx: Color name]
en: Very Dark Brown
eu: Marroi oso iluna

[ctx: Color name]
en: White
eu: Zuria

[ctx: Color name]
en: Light Gray 1
eu: Gris argia 1

[ctx: Color name]
en: Light Gray 2
eu: Gris argia 2

[ctx: Color name]
en: Light Gray 3
eu: Gris argia 3

[ctx: Color name]
en: Light Gray 4
eu: Gris argia 4

[ctx: Color name]
en: Dark Gray 1
eu: Gris iluna 1

[ctx: Color name]
en: Dark Gray 2
eu: Gris iluna 2

[ctx: Color name]
en: Dark Gray 3
eu: Gris iluna 3

[ctx: Color name]
en: Dark Gray 4
eu: Gris iluna 4

[ctx: Color name]
en: Black
eu: Beltza

note: translators: label for the custom section in the color chooser
en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Add Color
eu: Gehitu kolorea

en: Custom color %d: %s
eu: %d. kolore pertsonalizatua: %s

en: Customize
eu: Pertsonalizatu

en: Margins from Printer…
eu: Marjinak inprimagailutik…

note: And show the custom paper dialog
en: Manage Custom Sizes
eu: Kudeatu tamaina pertsonalak

en: inch
eu: hazbete

en: Custom Size %d
eu: %d tamaina pertsonalizatua

en: _Width:
eu: _Zabalera:

en: _Height:
eu: _Altuera:

en: Paper Size
eu: Paper-tamaina

en: _Top:
eu: _Goian:

en: _Bottom:
eu: _Behean:

en: _Left:
eu: E_zkerrean:

en: _Right:
eu: E_skuinean:

en: Paper Margins
eu: Paper-marjinak

en: _Edit
eu: _Editatu

en: _Copy
eu: _Kopiatu

en: Context menu
eu: Testuinguru-menua

en: Insert Emoji
eu: Txertatu emojia

en: _Name
eu: _Izena

en: A folder cannot be called “.”
eu: Karpeta ezin da '.' gisa izendatu

en: A file cannot be called “.”
eu: Fitxategia ezin da '.' gisa izendatu

en: A folder cannot be called “..”
eu: Karpeta ezin da '..' gisa izendatu

en: A file cannot be called “..”
eu: Fitxategia ezin da '..' gisa izendatu

en: Folder names cannot contain “/”
eu: Karpeta-izenak ezin du '/' karaktererik eduki

en: File names cannot contain “/”
eu: Fitxategi-izenak ezin du '/' karaktererik eduki

en: Folder names should not begin with a space
eu: Karpetaren izenak ez luke zuriune batekin hasi behar

en: File names should not begin with a space
eu: Fitxategiaren izenak ez luke zuriune batekin hasi behar

en: Folder names should not end with a space
eu: Karpetaren izenak ez luke zuriune batekin amaitu behar

en: File names should not end with a space
eu: Fitxategiaren izenak ez luke zuriune batekin amaitu behar

en: Folder names starting with a “.” are hidden
eu: '.' karaktere batekin hasten diren karpeta-izenak ezkutukoak dira

en: File names starting with a “.” are hidden
eu: '.' karaktere batekin hasten diren fitxategi-izenak ezkutukoak dira

en: A folder with that name already exists
eu: Direktorio hori badago lehendik ere

en: A file with that name already exists
eu: Izen hori duen fitxategia badago lehendik ere

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Open
eu: _Ireki

en: _Save
eu: _Gorde

en: The session bus is not available
eu: Saioaren bus-a ez dago erabilgarri

en: Select which types of files are shown
eu: Hautatu erakutsiko diren fitxategi motak

note: Translators: the first string is a path and the second string * is a hostname. Nautilus and the panel contain the same string * to translate.
en: %1$s on %2$s
eu: %1$s, %2$s

en: Type name of new folder
eu: Idatzi karpeta berriaren izena

en: The folder could not be created
eu: Ezin izan da karpeta sortu

en: You need to choose a valid filename.
eu: Baliozko fitxategi-izena aukeratu behar duzu.

en: Cannot create a file under %s as it is not a folder
eu: Ezin da fitxategirik sortu %s barruan, ez baita karpeta bat

en: Cannot create file as the filename is too long
eu: Ezin da fitxategirik sortu fitxategi-izena luzeegia delako

en: Try using a shorter name.
eu: Saiatu izen laburragoa erabiltzen.

en: You may only select folders
eu: Soilik karpetak hauta behar dituzu

en: The item that you selected is not a folder try using a different item.
eu: Hautatu duzun elementua ez da karpeta bat. Saiatu bestelako elementu bat erabiltzen.

en: Invalid file name
eu: Fitxategi-izen baliogabea

en: The folder contents could not be displayed
eu: Karpetaren edukia ezin izan da bistaratu

en: The file could not be deleted
eu: Ezin izan da fitxategia ezabatu

en: The file could not be moved to the Trash
eu: Ezin izan da fitxategia Zakarrontzira bota

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
eu: Ziur zaude “%s” behin betiko ezabatu nahi duzula?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
eu: Elementu bat ezabatzen baduzu, betirako galduko duzu.

en: _Delete
eu: Ez_abatu

en: The file could not be renamed
eu: Ezin izan da fitxategia berrizendatu

en: Could not select file
eu: Ezin izan da fitxategia hautatu

en: Grid View
eu: Sareta-ikuspegia

en: List View
eu: Zerrenda-ikuspegia

en: _Visit File
eu: _Bisitatu fitxategia

en: _Open With File Manager
eu: _Ireki fitxategi-kudeatzailearekin

en: _Copy Location
eu: _Kopiatu helbidea

en: _Add to Bookmarks
eu: _Gehitu laster-markei

en: _Rename
eu: _Aldatu izena

en: _Move to Trash
eu: Eraman _zakarrontzira

en: Show _Hidden Files
eu: Erakutsi fitxategi _ezkutuak

en: Sort _Folders Before Files
eu: _Ordenatu karpetak fitxategiak baino lehen

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Home
eu: Karpeta nagusia

note: this is the header for the location column in the print dialog
en: Location
eu: Kokalekua

note: Label
en: _Name:
eu: _Izena:

en: Searching in %s
eu: Hemen bilatzen: %s

en: Searching
eu: Bilatzen

en: Enter location or URL
eu: Sartu kokalekua edo URLa

en: Modified
eu: Aldatze-data

en: Could not read the contents of %s
eu: Ezin izan da %s(r)en edukia irakurri

en: Could not read the contents of the folder
eu: Ezin izan da karpetaren edukia irakurri

en: %l:%M %p
eu: %l:%M %p%l:%M %p

en: Yesterday
eu: Atzo

en: %-e %b %Y
eu: %Y-%b-%-e

en: Program
eu: Programa

en: Audio
eu: Audioa

en: Image
eu: Irudia

en: Archive
eu: Artxiboa

en: Markup
eu: Markaketa

en: Text
eu: Testua

en: Video
eu: Bideoa

en: Contacts
eu: Kontaktuak

en: Calendar
eu: Egutegia

en: Document
eu: Dokumentua

en: Presentation
eu: Aurkezpena

en: Spreadsheet
eu: Kalkulu-orria

en: You do not have access to the specified folder.
eu: Ez daukazu atzipenik zehaztutako karpetara.

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
eu: '%s' izeneko fitxategia badago lehendik. Ordeztea nahi duzu?

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
eu: '%s'(e)n badago fitxategia lehendik. Hau ordeztean bere eduki guztia gainidatziko da.

en: _Replace
eu: _Ordeztu

en: Could not send the search request
eu: Ezin izan da bilaketako eskaera bidali

en: Accessed
eu: Atzituta

en: _Size
eu: _Tamaina

en: T_ype
eu: M_ota

en: _Time
eu: O_rdua

en: Name
eu: Izena

en: Size
eu: Tamaina

en: Type
eu: Mota

en: Pick Files
eu: Aukeratu fitxategiak

en: Pick a File
eu: Aukeratu fitxategi bat

en: Save a File
eu: Gorde fitxategi bat

en: _Select
eu: _Hautatu

en: Select Folders
eu: Hautatu karpetak

en: Select a Folder
eu: Hautatu karpeta

en: Encoding
eu: Kodeketa

en: Line Ending
eu: Lerroaren amaiera

en: Unspecified
eu: Zehaztu gabea

en: Change Font Features
eu: Aldatu letra-tipoaren ezaugarriak

[ctx: Search placeholder for font language]
en: Language…
eu: Hizkuntza…

[ctx: Font variation axis]
en: Width
eu: Zabalera

[ctx: Font variation axis]
en: Weight
eu: Pisua

[ctx: Font variation axis]
en: Italic
eu: Etzana

[ctx: Font variation axis]
en: Slant
eu: Makurdura

[ctx: Font variation axis]
en: Optical Size
eu: Tamaina optikoa

[ctx: Font feature value]
en: Default
eu: Lehenetsia

[ctx: Font feature value]
en: Enable
eu: Gaitu

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Ligatures
eu: Hizki-loturak

en: Letter Case
eu: Maiuskula/minuskula

en: Number Case
eu: Zenbakien tamaina

en: Number Spacing
eu: Zenbakien tartea

en: Numeric Extras
eu: Zenbakizko estrak

en: Fractions
eu: Zatikiak

en: Style Variations
eu: Estilo-aldaerak

en: Character Variations
eu: Karaktere-aldaerak

en: OpenGL context creation failed
eu: Huts egin du OpenGL-ren testuingurua sortzean

en: Close
eu: Itxi

en: Close the infobar
eu: Itxi informazio-barra

en: Cu_t
eu: _Moztu

en: _Paste
eu: _Itsatsi

en: Select _All
eu: Hautatu _dena

en: _Open Link
eu: _Ireki esteka

en: Copy _Link Address
eu: Kopiatu _estekaren helbidea

en: _Copy URL
eu: _Kopiatu URLa

en: Invalid URI
eu: URI baliogabea

[ctx: media controls tooltip]
en: Stop
eu: Gelditu

[ctx: media controls tooltip]
en: Play
eu: Erreproduzitu

en: _OK
eu: _Ados

en: _No
eu: _Ez

en: _Yes
eu: _Bai

en: Co_nnect
eu: _Konektatu

en: Connect As
eu: Konektatu honela

en: _Anonymous
eu: _Anonimoa

en: Registered U_ser
eu: Harpidetutako _erabiltzailea

en: _Username
eu: _Erabiltzaile-izena:

en: _Domain
eu: _Domeinua

en: Volume type
eu: Bolumen mota

en: _Hidden
eu: Ez_kutua

en: _Windows system
eu: _Windows sistema

en: _PIM
eu: _PIMa

en: _Password
eu: _Pasahitza

en: Forget password _immediately
eu: Ahaztu pasahitza _berehala

en: Remember password until you _logout
eu: Gogoratu pasahitza saioa _amaitu arte

en: Remember _forever
eu: _Gogoratu beti

en: Unknown Application (PID %d)
eu: Aplikazio ezezaguna (PIDa: %d)

note: Use GTK_DIALOG_DESTROY_WITH_PARENT here since the parent dialog can be * indeed be destroyed via the GMountOperation::abort signal... for example, * this is triggered if the user yanks the device while we are showing * the dialog...
en: Unable to end process
eu: Ezin da prozesua amaitu

en: _End Process
eu: _Amaitu prozesua

en: Cannot kill process with PID %d. Operation is not implemented.
eu: Ezin da %d PID prozesua hil. Eragiketa ez dago inplementatuta.

note: translators: this string is a name for the 'less' command
en: Terminal Pager
eu: Terminaleko orrikatzailea

en: Top Command
eu: Top komandoa

en: Cannot end process with PID %d: %s
eu: Ezin da %d PID prozesua amaitu: %s

en: GTK could not find a media module. Check your installation.
eu: GTK aplikazioak ezin izan da multimedia-modulurik aurkitu. Egiaztatu instalazioa ondo dagoela.

en: Previous tab
eu: Aurreko fitxa

en: Next tab
eu: Hurrengo fitxa

en: Page %u
eu: %u. orrialdea

en: Not a valid page setup file
eu: Ez da orria konfiguratzeko baliozko fitxategia

en: Manage Custom Sizes…
eu: Kudeatu tamaina pertsonalizatuak…

en: _Apply
eu: _Aplikatu

en: Any Printer
eu: Edozein inprimagailu

en: For portable documents
eu: Dokumentu eramangarrientzako

en: Margins:
     Left: %s %s
     Right: %s %s
     Top: %s %s
     Bottom: %s %s
eu: Marjinak
     Ezkerrean: %s %s
     Eskuinean: %s %s
     Goian: %s %s
     Behean: %s %s

en: Page Setup
eu: Orrialdearen konfigurazioa

en: Hide Text
eu: Ezkutatu testua

en: Show Text
eu: Erakutsi testua

en: Caps Lock is on
eu: Maiuskulen blokeoaren tekla aktibatuta dago

en: _Show Text
eu: _Erakutsi testua

note: translators: %s is the name of a cloud provider for files
en: Open %s
eu: Ireki %s

en: Recent
eu: Azken aldikoa

en: Recent files
eu: Azken aldiko fitxategiak

en: Starred
eu: Izarduna

en: Starred files
eu: Izardun fitxategiak

en: Open your personal folder
eu: Ireki zure karpeta pertsonala

en: Desktop
eu: Mahaigaina

en: Open the contents of your desktop in a folder
eu: Ireki mahaigaineko edukia karpeta batean

en: Enter Location
eu: Sartu kokalekua

en: Manually enter a location
eu: Sartu kokalekua eskuz

en: Trash
eu: Zakarrontzia

en: Open the trash
eu: Ireki zakarrontzia

en: Mount and open “%s”
eu: Muntatu eta ireki '%s'

en: Open the contents of the file system
eu: Ireki fitxategi-sistemaren edukia

en: New bookmark
eu: Laster-marka berria

en: Add a new bookmark
eu: Gehitu laster-marka berria

en: Other Locations
eu: Beste kokalekuak

en: Show other locations
eu: Erakutsi beste kokalekuak

en: Unable to start “%s”
eu: Ezin da “%s” abiatu

note: Translators: This means that unlocking an encrypted storage * device failed. %s is the name of the device.
en: Error unlocking “%s”
eu: Errorea “%s” desblokeatzean

en: Unable to access “%s”
eu: Ezin da “%s” atzitu

en: This name is already taken
eu: Izen hori jadanik erabilita dago

en: Unable to unmount “%s”
eu: Ezin da '%s' desmuntatu

en: Unable to stop “%s”
eu: Ezin da '%s' gelditu

en: Unable to eject “%s”
eu: Ezin da “%s” egotzi

en: Unable to eject %s
eu: Ezin da %s egotzi

en: Unable to poll “%s” for media changes
eu: Ezin da euskarri aldakorren '%s' berreskuratu

en: Open in New _Tab
eu: Ireki _fitxa berrian

en: Open in New _Window
eu: Ireki _leiho berrian

en: _Add Bookmark
eu: _Gehitu laster-marka

en: _Remove
eu: _Kendu

en: _Mount
eu: _Muntatu

en: _Unmount
eu: _Desmuntatu

en: _Eject
eu: E_gotzi

en: _Detect Media
eu: _Detektatu euskarria

en: _Start
eu: _Hasi

en: _Power On
eu: _Itzali

en: _Connect Drive
eu: _Konektatu unitatea

en: _Start Multi-disk Device
eu: _Abiatu disko anitzeko gailua

en: _Unlock Device
eu: _Desblokeatu gailua

en: _Stop
eu: _Gelditu

en: _Safely Remove Drive
eu: _Kendu unitatea modu seguruan

en: _Disconnect Drive
eu: _Deskonektatu unitatea

en: _Stop Multi-disk Device
eu: _Gelditu disko anitzeko gailua

en: _Lock Device
eu: _Blokeatu gailua

en: Computer
eu: Ordenagailua

en: Remove server
eu: Kendu zerbitzaria

en: Searching for network locations
eu: Sareko kokalekuak bilatzen

en: No network locations found
eu: Ez da sareko kokalekurik aurkitu

note: if it wasn't cancelled show a dialog
en: Unable to access location
eu: Ezin da kokalekua atzitu

note: Restore from Cancel to Connect
en: Con_nect
eu: _Konektatu

note: if it wasn't cancelled show a dialog
en: Unable to unmount volume
eu: Ezin da bolumena desmuntatu

note: Allow to cancel the operation
en: Cance_l
eu: _Utzi

en: File Transfer Protocol
eu: Fitxategi-transferentziako protokoloa (FTP)

note: Translators: do not translate ftp:// and ftps://
en: ftp:// or ftps://
eu: ftp:// edo ftps://

en: Network File System
eu: Sareko fitxategi-sistema (NFS)

en: SSH File Transfer Protocol
eu: SSH fitxategi-transferentziako protokoloa (FTPS)

note: Translators: do not translate sftp:// and ssh://
en: sftp:// or ssh://
eu: sftp:// edo ssh://

note: Translators: do not translate dav:// and davs://
en: dav:// or davs://
eu: dav:// edo davs://

en: _Disconnect
eu: _Deskonektatu

en: _Connect
eu: _Konektatu

en: Unable to get remote server location
eu: Ezin da urruneko zerbitzariaren kokalekua lortu

en: Networks
eu: Sareak

en: On This Computer
eu: Ordenagailu honetan

note: Translators: respectively, free and total space of the drive. The plural form * should be based on the free space available. * i.e. 1 GB / 24 GB available.
en: %s / %s available | %s / %s available
eu[0]: %s / %s erabilgarri
eu[1]: %s / %s erabilgarri

en: Disconnect
eu: Deskonektatu

en: Unmount
eu: Desmuntatu

[ctx: Print job priority]
en: Urgent
eu: Presazkoa

[ctx: Print job priority]
en: High
eu: Altua

[ctx: Print job priority]
en: Medium
eu: Tartekoa

[ctx: Print job priority]
en: Low
eu: Baxua

[ctx: printer option]
note: Translators, this is the label used for the option in the print * dialog that controls the front cover page.
en: Before
eu: Aurretik

[ctx: printer option]
note: Translators, this is the label used for the option in the print * dialog that controls the back cover page.
en: After
eu: Ondoren

en: Print at
eu: Noiz inprimatu

en: Print at time
eu: Noiz inprimatu

[ctx: print option]
en: Borderless
eu: Ertzik gabea

note: Translators: this is a printer status.
en: Paused; Rejecting Jobs
eu: Pausarazita; Lanak baztertzen

note: Translators: this is a printer status.
en: Paused
eu: Pausatuta

note: Translators: this is a printer status.
en: Rejecting Jobs
eu: Lanak baztertzen

en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Authentication is required to print document “%s” on printer %s
eu: Autentifikazioa behar da '%s' dokumentua '%s' inprimagailuan inprimatzeko

en: Authentication is required to print a document on %s
eu: Autentifikazioa behar da dokumentu bat '%s'(e)n inprimatzeko

en: Authentication is required to get attributes of job “%s”
eu: Autentifikazioa behar da '%s' lanaren atributuak lortzeko

en: Authentication is required to get attributes of a job
eu: Autentifikazioa behar da lan baten atributuak lortzeko

en: Authentication is required to get attributes of printer %s
eu: Autentifikazioa behar da '%s' inprimagailuaren atributuak lortzeko

en: Authentication is required to get attributes of a printer
eu: Autentifikazioa behar da inprimagailu baten atributuak lortzeko

en: Authentication is required to get default printer of %s
eu: Autentifikazioa behar da %s(r)en inprimagailu lehenetsia lortzeko

en: Authentication is required to get printers from %s
eu: Autentifikazioa behar da %s(e)tik inprimagailuak lortzeko

en: Authentication is required to get a file from %s
eu: Autentifikazioa behar da fitxategia %s(e)tik lortzeko

en: Authentication is required on %s
eu: Autentifikazioa behar da %s(e)n

en: Domain:
eu: Domeinua:

en: Authentication is required to print document “%s”
eu: Autentifikazioa behar da '%s' dokumentua inprimatzeko

en: Authentication is required to print this document on printer %s
eu: Autentifikazioa behar da dokumentu hau '%s' inprimagailuan inprimatzeko

en: Authentication is required to print this document
eu: Autentifikazioa behar da dokumentu hau inprimatzeko

en: Printer “%s” is low on toner.
eu: '%s' inprimagailuak toner baxua du.

en: Printer “%s” has no toner left.
eu: '%s' inprimagailuak ez du tonerrik.

note: Translators: "Developer" like on photo development context
en: Printer “%s” is low on developer.
eu: '%s' inprimagailuak errebelatzaile baxua du.

note: Translators: "Developer" like on photo development context
en: Printer “%s” is out of developer.
eu: '%s' inprimagailuak ez du errebelatzailerik.

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Printer “%s” is low on at least one marker supply.
eu: '%s' inprimagailuak gutxienez tinta-kartutxo bat baxua du.

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Printer “%s” is out of at least one marker supply.
eu: '%s' inprimagailuak gutxienez tinta-kartutxo bat gabe dago.

en: The cover is open on printer “%s”.
eu: '%s' inprimagailuaren estalkia irekita dago.

en: The door is open on printer “%s”.
eu: '%s' inprimagailuaren atea irekita dago.

en: Printer “%s” is low on paper.
eu: '%s' inprimagailuak paper gutxi du.

en: Printer “%s” is out of paper.
eu: '%s' inprimagailuak ez du paperik.

en: Printer “%s” is currently offline.
eu: '%s' inprimagailua unean lineaz kanpo dago.

en: There is a problem on printer “%s”.
eu: Arazoa dago '%s' inprimagailuarekin.

[ctx: printing option]
en: Two Sided
eu: Alde bietatik

[ctx: printing option]
en: Paper Type
eu: Paper mota

[ctx: printing option]
en: Paper Source
eu: Paper-iturria

[ctx: printing option]
en: Output Tray
eu: Irteerako erretilua

[ctx: printing option]
en: Resolution
eu: Bereizmena

[ctx: printing option]
en: GhostScript pre-filtering
eu: GhostScript aurre-iragazketa

[ctx: printing option value]
en: One Sided
eu: Alde batetik

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Long Edge (Standard)
eu: Marjina luzea (estandarra)

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Short Edge (Flip)
eu: Marjina laburra (iraulia)

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "Paper Source"
en: Auto Select
eu: Hautapen automatikoa

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "Paper Source" Translators: this is an option of "Resolution"
en: Printer Default
eu: Inprimagailu lehenetsia

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Embed GhostScript fonts only
eu: Kapsulatutako GhostScript letra-tipoak soilik

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 1
eu: BIhurtu PS 1. mailara

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 2
eu: BIhurtu PS 2. mailara

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: No pre-filtering
eu: Aurre-iragazketarik ez

[ctx: printing option group]
note: Translators: "Miscellaneous" is the label for a button, that opens up an extra panel of settings in a print dialog.
en: Miscellaneous
eu: Bestelakoak

[ctx: sides]
en: One Sided
eu: Alde batetik

[ctx: sides]
note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Long Edge (Standard)
eu: Marjina luzea (estandarra)

[ctx: sides]
note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Short Edge (Flip)
eu: Marjina laburra (iraulia)

[ctx: output-bin]
note: Translators: Top output bin
en: Top Bin
eu: Goiko edukiontzia

[ctx: output-bin]
note: Translators: Middle output bin
en: Middle Bin
eu: Erdiko edukiontzia

[ctx: output-bin]
note: Translators: Bottom output bin
en: Bottom Bin
eu: Beheko edukiontzia

[ctx: output-bin]
note: Translators: Side output bin
en: Side Bin
eu: Alboko edukiontzia

[ctx: output-bin]
note: Translators: Left output bin
en: Left Bin
eu: Ezkerreko edukiontzia

[ctx: output-bin]
note: Translators: Right output bin
en: Right Bin
eu: Eskuineko edukiontzia

[ctx: output-bin]
note: Translators: Center output bin
en: Center Bin
eu: Zentroko edukiontzia

[ctx: output-bin]
note: Translators: Rear output bin
en: Rear Bin
eu: Atzeko edukiontzia

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output bin where one sided output is oriented in the face-up position
en: Face Up Bin
eu: Edukiontzia buruz gora

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output bin where one sided output is oriented in the face-down position
en: Face Down Bin
eu: Edukiontzia buruz behera

[ctx: output-bin]
note: Translators: Large capacity output bin
en: Large Capacity Bin
eu: Tamaina handiko edukiontzia

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output stacker number %d
en: Stacker %d
eu: %d pilatzailea

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output mailbox number %d
en: Mailbox %d
eu: %d. postontzia

[ctx: output-bin]
note: Translators: Private mailbox
en: My Mailbox
eu: Nire postontzia

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output tray number %d
en: Tray %d
eu: %d. erretilua

en: Printer Default
eu: Inprimagailu lehenetsia

note: Translators: These strings name the possible arrangements of * multiple pages on a sheet when printing * multiple pages on a sheet when printing (same as in gtkprintbackendcups.c)
en: Left to right, top to bottom
eu: Ezkerretik eskuinera, goitik behera

en: Left to right, bottom to top
eu: Ezkerretik eskuinera, behetik gora

en: Right to left, top to bottom
eu: Eskuinetik ezkerrera, goitik behera

en: Right to left, bottom to top
eu: Eskuinetik ezkerrera, behetik gora

en: Top to bottom, left to right
eu: Goitik behera, ezkerretik eskuinera

en: Top to bottom, right to left
eu: Goitik behera, eskuinetik ezkerrera

en: Bottom to top, left to right
eu: Behetik gora, ezkerretik eskuinera

en: Bottom to top, right to left
eu: Behetik gora, eskuinetik ezkerrera

note: Translators, this string is used to label the job priority option * in the print dialog
en: Job Priority
eu: Lanaren lehentasuna

note: Translators, this string is used to label the billing info entry * in the print dialog
en: Billing Info
eu: Fakturaren datuak

[ctx: cover page]
note: Translators, these strings are names for various 'standard' cover * pages that the printing system may support.
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: cover page]
en: Classified
eu: Klasifikatuta

[ctx: cover page]
en: Confidential
eu: Konfidentziala

[ctx: cover page]
en: Secret
eu: Ezkutukoa

[ctx: cover page]
en: Standard
eu: Arrunta

[ctx: cover page]
en: Top Secret
eu: Ezkutu gorenekoa

[ctx: cover page]
en: Unclassified
eu: Sailkatu gabe

[ctx: printer option]
note: Translators, this string is used to label the pages-per-sheet option * in the print dialog
en: Pages per Sheet
eu: Orrialde orriko

[ctx: printer option]
note: Translators, this string is used to label the option in the print * dialog that controls in what order multiple pages are arranged
en: Page Ordering
eu: Orrialdeak ordenatzea

[ctx: printer option]
note: Translators: this is the name of the option that controls when * a print job is printed. Possible values are 'now', a specified time, * or 'on hold'
en: Print at
eu: Noiz inprimatu

[ctx: printer option]
note: Translators: this is the name of the option that allows the user * to specify a time when a print job will be printed.
en: Print at time
eu: Noiz inprimatu

note: Translators: this format is used to display a custom * paper size. The two placeholders are replaced with * the width and height in points. E.g: "Custom * 230.4x142.9"
en: Custom %s×%s
eu: %sx%s pertsonalizatua

[ctx: printer option]
note: TRANSLATORS: this is the ICC color profile to use for this job
en: Printer Profile
eu: Inprimagailuaren profila

[ctx: printer option value]
note: TRANSLATORS: this is when color profile information is unavailable
en: Unavailable
eu: Ez dago erabilgarri

en: output
eu: irteera

en: Print to File
eu: Inprimatu fitxategian

en: Pages per _sheet:
eu: Orrialdeak _orriko:

en: File
eu: Fitxategia

en: _Output format
eu: _Irteerako formatua

note: TRANSLATORS: when we're running an old CUPS, and * it hasn't registered the device with colord
en: Color management unavailable
eu: Kolore-kudeaketa ez dago erabilgarri

note: TRANSLATORS: when there is no color profile available
en: No profile available
eu: Ez dago profilik erabilgarri

note: TRANSLATORS: when the color profile has no title
en: Unspecified profile
eu: Zehaztu gabeko profila

en: Authentication
eu: Autentifikazioa

en: _Remember password
eu: _Gogoratu pasahitza

en: Select a filename
eu: Hautatu fitxategia

en: Not available
eu: Ez dago erabilgarri

note: translators: this string is the default job title for print * jobs. %s gets replaced by the application name, %d gets replaced * by the job number.
en: %s job #%d
eu: %s ataza (%d)

[ctx: print operation status]
en: Initial state
eu: Hasierako egoera

[ctx: print operation status]
en: Preparing to print
eu: inprimatzeko prestatzen

[ctx: print operation status]
en: Generating data
eu: Datuak sortzen

[ctx: print operation status]
en: Sending data
eu: Datuak bidaltzen

[ctx: print operation status]
en: Waiting
eu: Zain

[ctx: print operation status]
en: Blocking on issue
eu: Jaulkipenean blokeatuta

[ctx: print operation status]
en: Printing
eu: Inprimatzea

[ctx: print operation status]
en: Finished
eu: Amaitua

[ctx: print operation status]
en: Finished with error
eu: Errorearekin amaituta

en: Preparing %d
eu: %d prestatzen

en: Preparing
eu: Prestatzen

en: Printing %d
eu: %d inprimatzen

en: Error creating print preview
eu: Errorea inprimatzeko aurrebista sortzean

en: The most probable reason is that a temporary file could not be created.
eu: Baliteke aldi baterako fitxategia ezin sortu izatea.

note: window
en: Print
eu: Inprimatu

en: Application
eu: Aplikazioa

en: Printer offline
eu: Inprimagailua lineaz kanpo

en: Out of paper
eu: Paperik ez

en: Need user intervention
eu: Erabiltzailearen laguntza behar da

en: Custom size
eu: Tamaina pertsonalizatua

en: No printer found
eu: Ez da inprimagailurik aurkitu

en: Invalid argument to CreateDC
eu: CreateDC-ren baliogabeko argumentua

en: Error from StartDoc
eu: Errorea StartDoc-etik

en: Not enough free memory
eu: Ez dago nahikoa memoria

en: Invalid argument to PrintDlgEx
eu: PrintDlgEx-en baliogabeko argumentua

en: Invalid pointer to PrintDlgEx
eu: PrintDlgEx-en baliogabeko erakuslea

en: Invalid handle to PrintDlgEx
eu: PrintDlgEx-en baliogabeko kudeatzailea

en: Unspecified error
eu: Zehaztu gabeko errorea

en: Pre_view
eu: _Aurrebista

en: _Print
eu: I_nprimatu

en: Getting printer information failed
eu: Huts egin du inprimagailuaren informazioa lortzean

en: Getting printer information…
eu: Inprimagailuaren informazioa lortzen…

en: Page Ordering
eu: Orrialdeak ordenatzea

en: Left to right
eu: Ezkerretik eskuinera

en: Right to left
eu: Eskuinetik ezkerrera

en: Top to bottom
eu: Goitik behera

en: Bottom to top
eu: Behetik gora

en: Failed to create the read file descriptor
eu: Huts egin du fitxategia irakurtzearen deskriptorea sortzeak

[ctx: progress bar label]
en: %.0f %%
eu: %%%.0f

en: Unable to find an item with URI “%s”
eu: Ezin izan da “%s” URIa duen elementua aurkitu

en: Unable to move the item with URI “%s” to “%s”
eu: Ezin da “%s” URIa duen elementua “%s”(e)ra eraman

en: No registered application with name “%s” for item with URI “%s” found
eu: Ez da “%s” izenarekin erregistratutako aplikaziorik aurkitu “%s” URIa duen elementuarentzako

en: Clear Entry
eu: Garbitu sarrera

en: _Show All
eu: _Erakutsi denak

en: Two finger pinch
eu: Bi hatzeko atximurra

en: Two finger stretch
eu: Bi hatzeko luzatzea

en: Rotate clockwise
eu: Biratu erlojuaren noranzkoan

en: Rotate counterclockwise
eu: Biratu erlojuaren noranzkoaren aurka

en: Two finger swipe left
eu: Bi hatzeko ezkerrera igarotzea

en: Two finger swipe right
eu: Bi hatzeko eskuinera igarotzea

en: Swipe left
eu: Ezkerrera igarotzea

en: Swipe right
eu: Eskuinera igarotzea

note: Translators: This is placeholder text for the search entry in the shortcuts window
en: Search Shortcuts
eu: Bilatu lasterbideak

note: Translators: This is the window title for the shortcuts window in normal mode
en: Shortcuts
eu: Lasterbideak

note: Translators: This is the window title for the shortcuts window in search mode
en: Search Results
eu: Bilaketaren emaitzak

en: No Results Found
eu: Ez da emaitzarik aurkitu

en: Try a different search
eu: Saiatu bestelako bilaketa bat

[ctx: accessibility]
en: Sidebar
eu: Alboko barra

en: Change di_rection
eu: Aldatu _norabidea

en: Insert _Emoji
eu: Txertatu _emojia

[ctx: Encoding name]
en: Automatically Detected
eu: Automatikoki detektatua

[ctx: Encoding name]
en: Western
eu: Mendebalekoa

[ctx: Encoding name]
en: Central European
eu: Europako Erdialdekoa

[ctx: Encoding name]
en: South European
eu: Europako Hegoaldekoa

[ctx: Encoding name]
en: Baltic
eu: Baltikoa

[ctx: Encoding name]
en: Cyrillic
eu: Zirilikoa

[ctx: Encoding name]
en: Arabic
eu: Arabiera

[ctx: Encoding name]
en: Greek
eu: Greziera

[ctx: Encoding name]
en: Hebrew Visual
eu: Hebrear bisuala

[ctx: Encoding name]
en: Turkish
eu: Turkiera

[ctx: Encoding name]
en: Nordic
eu: Nordikoa

[ctx: Encoding name]
en: Thai
eu: Thailandiera

[ctx: Encoding name]
en: Celtic
eu: Zeltiarra

[ctx: Encoding name]
en: Romanian
eu: Errumaniera

[ctx: Encoding name]
en: Armenian
eu: Armeniera

[ctx: Encoding name]
en: Chinese Traditional
eu: Txinera tradizionala

[ctx: Encoding name]
en: Cyrillic/Russian
eu: Zirilikoa/Errusiarra

[ctx: Encoding name]
en: Japanese
eu: Japoniera

[ctx: Encoding name]
en: Korean
eu: Koreera

[ctx: Encoding name]
en: Chinese Simplified
eu: Txinatar soildua

[ctx: Encoding name]
en: Georgian
eu: Georgiera

[ctx: Encoding name]
en: Hebrew
eu: Hebreera

[ctx: Encoding name]
en: Cyrillic/Ukrainian
eu: Zirilikoa/Ukrainarra

[ctx: Encoding name]
en: Vietnamese
eu: Vietnamera

[ctx: Line ending name]
en: Unchanged
eu: Aldatu gabea

[ctx: Line ending name]
en: Windows
eu: Leihoak

[ctx: Line ending name]
en: Mac OS Classic
eu: Mac OS Klasikoa

en: _Undo
eu: _Desegin

en: _Redo
eu: _Berregin

en: Do you want to use GTK Inspector?
eu: Nahi duzu GTK ikuskatzailea erabili?

en: GTK Inspector is an interactive debugger that lets you explore and modify the internals of any GTK application. Using it may cause the application to break or crash.
eu: GTK ikuskatzailea arazketa elkarreragile bat da, edozein GTK aplikazioren barnekoak arakatzea eta aldatzea ahalbidetzen du. Hori erabiltzean, aplikazioa hondatu edo kraskatu daiteke.

en: Don’t show this message again
eu: Ez erakutsi mezu hau berriro

en: Minimize
eu: Minimizatu

en: Minimize the window
eu: Minimizatu leihoa

en: Maximize
eu: Maximizatu

en: Maximize the window
eu: Maximizatu leihoa

en: Close the window
eu: Itxi leihoa

en: Restore
eu: Leheneratu

en: Role
eu: Egitekoa

en: Description
eu: Azalpena

en: Bounds
eu: Mugak

en: Object Path
eu: Objektuaren bide-izena

en: Interface
eu: Interfazea

en: Attribute
eu: Atributua

en: Value
eu: Balioa

en: Activate
eu: Aktibatu

en: Set State
eu: Ezarri egoera

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Parameter Type
eu: Parametro mota

en: State
eu: Egoera

en: Show
eu: Erakutsi

en: Hover to load
eu: Igaro gainetik kargatzeko

[ctx: clipboard]
en: empty
eu: hutsik

[ctx: clipboard]
en: local
eu: lokala

[ctx: clipboard]
en: remote
eu: urrunekoa

en: Drag and hold here
eu: Arrastatu eta eutsi hemen

en: Clipboard
eu: Arbela

en: Primary
eu: Nagusia

[ctx: event phase]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: event phase]
en: Capture
eu: Kapturatu

[ctx: event phase]
en: Bubble
eu: Burbuila

[ctx: event phase]
en: Target
eu: Helburua

[ctx: propagation limit]
en: Native
eu: Jatorrizkoa

en: You can type here any CSS rule recognized by GTK.
eu: GTK-k onartutako CSSren edozer arau idatz dezakezu hemen.

en: You can temporarily disable this custom CSS by toggling the switch above.
eu: CSS pertsonalizatu hau aldi baterako desgai dezakezu goiko etengailua aldatuz.

en: Changes are applied instantly and globally, for the whole application.
eu: Aldaketak berehala eta globalki aplikatuko dira aplikazio osoarentzako.

en: Saving CSS failed
eu: Huts gin du CSSa gordetzean

en: Enable this custom CSS
eu: Gaitu CSS pertsonalizatu hau

en: Save the current CSS
eu: Gorde uneko CSSa

en: Show deprecations
eu: Erakutsi zaharkituak

en: ID
eu: IDa

en: Style Classes
eu: Estiloaren klaseak

en: CSS Property
eu: CSSren propietatea

en: IM Context is hardcoded by GTK_IM_MODULE
eu: IM testuingurua GTK_IM_MODULE kodean txertatuta dago

[ctx: GL renderer]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: GL version]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: Vulkan device]
en: None
eu: Bat ere ez

en: Copy to clipboard as gitlab markdown
eu: Kopiatu arbelean gitlab-eko markdown gisa

en: Operating System
eu: Sistema eragilea

en: GTK Version
eu: GTK bertsioa

en: GDK Backend
eu: GDK motorra

en: GSK Renderer
eu: GSK errendatzailea

en: Media Backend
eu: Multimedia-motorra

en: Input Method
eu: Sarrerako metodoa

en: Accessibility Backend
eu: Irisgarritasun-motorra

en: Application ID
eu: Aplikazioaren IDa

en: Resource Path
eu: Baliabidearen bide-izena

en: Prefix
eu: Aurrizkia

en: Environment
eu: Ingurunea

en: Display
eu: Bistaratzea

en: RGBA Visual
eu: RGBA bisuala

en: Composited
eu: Konposatua

en: Protocols
eu: Protokoloak

en: GL Renderer
eu: GL errendatzailea

en: GL Vendor
eu: GL hornitzailea

en: GL Version
eu: GL bertsioa

en: GL Backend Vendor
eu: GL motorraren hornitzailea

en: GL Backend Version
eu: GL motorraren bertsioa

en: GL Full Version
eu: GL bertsio osoa

en: GLSL Version
eu: GLSL bertsioa

en: GL Extensions
eu: GL hedapenak

en: EGL Extensions
eu: EGL hedapenak

en: GL Features
eu: GL eginbideak

en: Vulkan Device
eu: Vulkan gailua

en: Vulkan API Version
eu: Vulkan API bertsioa

en: Vulkan Driver Version
eu: Vulkan kontrolatzailearen bertsioa

en: Vulkan Layers
eu: Vulkan geruzak

en: Vulkan Extensions
eu: Vulkan hedapenak

en: Vulkan Features
eu: Vulkan eginbideak

en: Unnamed section
eu: Atal izengabea

en: Label
eu: Etiketa

en: Action
eu: Ekintza

en: Target
eu: Helburua

en: Icon
eu: Ikonoa

en: Address
eu: Helbidea

en: Reference Count
eu: Erreferentzia kopurua

en: Direction
eu: Norabidea

en: Buildable ID
eu: ID eraikigarria

en: Mnemonic Label
eu: Mnemoteknikoaren etiketa

en: Request Mode
eu: Eskaera modua

en: Measure map
eu: Neurketa-mapa

en: Expand
eu: Zabaldu

en: Baseline
eu: Oinarri-lerroa

en: Surface
eu: Gainazala

en: Properties
eu: Propietateak

en: Renderer
eu: Errendatzailea

en: Frame Clock
eu: Fotogramen erlojua

en: Tick Callback
eu: Tick-en atzeradeia

en: Frame Count
eu: Fotograma kopurua

en: Frame Rate
eu: Fotograma-emaria

en: Scale
eu: Eskala

en: Color state
eu: Kolore-egoera

en: Mapped
eu: Mapatuta

en: Realized
eu: Osatuta

en: Is Toplevel
eu: Goi-mailakoa da

en: Child Visible
eu: Umea ikusgai

en: Paintable Size
eu: Margogaiaren tamaina

en: Paintable Aspect Ratio
eu: Margogaiaren aspektu-erlazioa

en: Paintable Flags
eu: Margogaiaren banderak

en: Pointer: %p
eu: Erakuslea: %p

note: Translators: %s is a type name, for example * GtkPropertyExpression with value \"2.5\"
en: %s with value "%s"
eu: %s honako balioarekin: "%s"

note: Translators: Both %s are type names, for example * GtkPropertyExpression with type GObject
en: %s with type %s
eu: %s honako motarekin: %s

note: Translators: Both %s are type names, for example * GtkObjectExpression for GtkStringObject 0x23456789
en: %s for %s %p
eu: %s honetarako: %s %p

note: Translators: Both %s are type names, for example * GtkPropertyExpression with value type: gchararray
en: %s with value type %s
eu: %s honako balio motarekin: %s

en: Uneditable property type: %s
eu: Propietate mota ez-editagarria: %s

[ctx: column number]
en: None
eu: Bat ere ez

en: Attribute:
eu: Atributua:

en: Model
eu: Modeloa

en: Column:
eu: Zutabea:

note: Translators: %s is a type name, for example * Action from 0x2345678 (GtkApplicationWindow)
en: Action from: %p (%s)
eu: Ekintza hemendik: %p (%s)

en: Reset
eu: Berrezarri

[ctx: GtkSettings source]
en: Default
eu: Lehenetsia

[ctx: GtkSettings source]
en: Theme
eu: Gaia

[ctx: GtkSettings source]
en: Application
eu: Aplikazioa

[ctx: GtkSettings source]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Source:
eu: Iturburua:

en: Defined At
eu: Hemen definituta

en: Saving RenderNode failed
eu: Huts gin du RenderNode gordetzeak

en: Recording Options
eu: Grabazio-aukerak

en: Record events
eu: Grabatu gertaerak

en: Add debug nodes
eu: Gehitu arazketa-nodoak

en: Highlight event sequences
eu: Nabarmendu gertaeren sekuentziak

en: Record frames
eu: Grabatu fotogramak

en: Clear recorded frames
eu: Garbitu grabatutako fotogramak

en: Profiling overlay (requires GSK_DEBUG=profile)
eu: Profilatzearen gainjartzea (GSK_DEBUG=profile behar du)

en: Use a dark background
eu: Erabili atzeko plano iluna

en: Save selected node
eu: Gorde hautatutako nodoa

en: Copy to clipboard
eu: Kopiatu arbelean

en: Property
eu: Propietatea

en: Path
eu: Bide-izena

en: Count
eu: Kopurua

en: Name:
eu: Izena:

en: Type:
eu: Mota:

en: Size:
eu: Tamaina:

en: Trigger
eu: Abiarazlea

[ctx: sizegroup mode]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: sizegroup mode]
en: Horizontal
eu: Horizontala

[ctx: sizegroup mode]
en: Vertical
eu: Bertikala

[ctx: sizegroup mode]
en: Both
eu: Biak

en: Mode
eu: Modua

en: GLib must be configured with -Dbuildtype=debug
eu: GLib -Dbuildtype=debug aukerarekin konfiguratu behar da

en: Self 1
eu: Norberarena 1

en: Cumulative 1
eu: 1. metakorra

en: Self 2
eu: Norberarena 2

en: Cumulative 2
eu: 2. metakorra

en: Self
eu: Norberarena

en: Cumulative
eu: Metakorra

en: Enable statistics with GOBJECT_DEBUG=instance-count
eu: Gaitu estatistikak honekin: GOBJECT_DEBUG=instance-count

en: Remove %s
eu: Kendu %s

en: Add
eu: Gehitu

en: Show data
eu: Erakutsi datuak

en: Hierarchy
eu: Hierarkia

en: Implements
eu: Inplementatzen du

en: GTK Theme
eu: GTK gaia

en: System Color Scheme
eu: Sistemaren kolore-eskema

en: Unsupported
eu: Ez dago onartuta

en: Dark
eu: Iluna

en: Light
eu: Argia

en: System Contrast
eu: Sistema-kontrastea

en: No Preference
eu: Hobespenik ez

en: More
eu: Gehiago

en: Less
eu: Gutxiago

en: System Reduced Motion
eu: Sistemaren mugimendu motela

en: Reduced
eu: Motela

en: Cursor Theme
eu: Kurtsorearen gaia

en: Cursor Size
eu: Kurtsorearen tamaina

en: Icon Theme
eu: Ikonoen gaia

en: Text Direction
eu: Testuaren norabidea

note: translators: these strings must be separated by newlines
en: Left-to-Right
    Right-to-Left
eu: Ezkerretik eskuinera
    Eskuinetik ezkerrera

en: Animations
eu: Animazioak

en: Slowdown
eu: Geldotu

en: Rendering
eu: Errendatzea

[ctx: Font rendering]
note: translators: these strings must be separated by newlines
en: Automatic
    Manual
eu: Automatikoa
    Eskuzkoa

en: Show Framerate
eu: Erakutsi fotograma-tasa

en: Show Graphic Updates
eu: Erakutsi eguneraketa grafikoak

en: Tints all the places where the current renderer uses Cairo instead of the GPU.
eu: Uneko errendatzaileak PUZaren ordez Cairo erabiltzen dituen toki guztiak tindatzen ditu.

en: Show Cairo Rendering
eu: Erakutsi Cairo errendatzea

en: Show Baselines
eu: Erakutsi oinarri-lerroak

en: Show Layout Borders
eu: Erakutsi diseinuaren ertzak

en: CSS Padding
eu: CSS betegarria

en: CSS Border
eu: CSS ertza

en: CSS Margin
eu: CSS marjina

en: Widget Margin
eu: Trepetaren marjina

en: Show Focus
eu: Erakutsi fokua

en: Show Accessibility warnings
eu: Erakutsi erabilerraztasun-abisuak

en: Show Graphics Offload
eu: Erakutsi grafikoen libratzea

en: Show Touch UI
eu: Erakutsi ukipen-interfazea

en: Inspect Inspector
eu: Ikuskatu ikuskatzailea

en: Select an Object
eu: Hautatu objektua

en: Show Details
eu: Erakutsi xehetasunak

en: Show all Objects
eu: Erakutsi objektu guztiak

en: Show all Resources
eu: Erakutsi baliabide guztiak

en: Collect Statistics
eu: Bildu estatistikak

en: Objects
eu: Objektuak

en: Toggle Sidebar
eu: Txandakatu alboko barra

en: Refresh action state
eu: Freskatu ekintza-egoera

en: Previous object
eu: Aurreko objektua

en: Child object
eu: Objektu haurra

en: Previous sibling
eu: Aurreko anaia

en: List Position
eu: Zerrendako posizioa

en: Next sibling
eu: Hurrengo anaia

en: Miscellaneous
eu: Bestelakoak

en: Layout
eu: Diseinua

en: CSS Nodes
eu: CSS nodoak

en: Size Groups
eu: Taldeen tamaina

en: Data
eu: Datuak

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Menu
eu: Menua

en: Controllers
eu: Kontrolatzaileak

en: Magnifier
eu: Lupa

en: Accessibility
eu: Erabilerraztasuna

en: Global
eu: Globala

en: Information
eu: Informazioa

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Resources
eu: Baliabideak

en: Statistics
eu: Estatistikak

en: Logging
eu: Egunkaria

en: CSS
eu: CSSa

en: Recorder
eu: Grabagailua

[ctx: OpenType layout]
en: Access All Alternates
eu: Atzitu ordezko guztiak

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Forms
eu: Oinarriz goragoko formak

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Mark Positioning
eu: Oinarriz goragoko marka-kokatzea

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Substitutions
eu: Oinarriz goragoko ordezkatzeak

[ctx: OpenType layout]
en: Alternative Fractions
eu: Bestelako zatikiak

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Forms
eu: Oinarriz beheragoko formak

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Mark Positioning
eu: Oinarriz beheragoko marka-kokatzea

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Substitutions
eu: Oinarriz beheragoko ordezkatzeak

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Alternates
eu: Testuinguruko ordezkoak

[ctx: OpenType layout]
en: Case-Sensitive Forms
eu: Maiuskulak/minuskulak bereizten dituzten formak

[ctx: OpenType layout]
en: Glyph Composition / Decomposition
eu: Glifoen konposizioa/deskonposizioa

[ctx: OpenType layout]
en: Conjunct Form After Ro
eu: Juntagailu forma Ro ondoren

[ctx: OpenType layout]
en: Conjunct Forms
eu: Juntagailu formak

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Ligatures
eu: Testuinguruko hizki-loturak

[ctx: OpenType layout]
en: Centered CJK Punctuation
eu: Zentratutako CJK puntuazioa

[ctx: OpenType layout]
en: Capital Spacing
eu: Maiuskulen tartea

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Swash
eu: Testuinguruko apaindua

[ctx: OpenType layout]
en: Cursive Positioning
eu: Kokatze etzana

[ctx: OpenType layout]
en: Petite Capitals From Capitals
eu: Maiuskula txikitxoak maiuskuletatik

[ctx: OpenType layout]
en: Small Capitals From Capitals
eu: Maiuskula txikiak maiuskuletatik

[ctx: OpenType layout]
en: Distances
eu: Distantziak

[ctx: OpenType layout]
en: Discretionary Ligatures
eu: Iritziaren araberako hizki-loturak

[ctx: OpenType layout]
en: Denominators
eu: Izendatzaileak

[ctx: OpenType layout]
en: Dotless Forms
eu: Punturik gabeko formak

[ctx: OpenType layout]
en: Expert Forms
eu: Forma adituak

[ctx: OpenType layout]
en: Final Glyph on Line Alternates
eu: Azken glifoa lerro-ordezkoetan

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms #2
eu: Forma terminalak #2

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms #3
eu: Forma terminalak #3

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms
eu: Forma terminalak

[ctx: OpenType layout]
en: Flattened accent forms
eu: Laututako azentu-formak

[ctx: OpenType layout]
en: Fractions
eu: Zatikiak

[ctx: OpenType layout]
en: Full Widths
eu: Zabalera osoak

[ctx: OpenType layout]
en: Half Forms
eu: Forma erdiak

[ctx: OpenType layout]
en: Halant Forms
eu: Halant formak

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Half Widths
eu: Ordezko forma erdiak

[ctx: OpenType layout]
en: Historical Forms
eu: Forma historikoak

[ctx: OpenType layout]
en: Horizontal Kana Alternates
eu: Ordezko kana horizontalak

[ctx: OpenType layout]
en: Historical Ligatures
eu: Hizki-lotura historikoak

[ctx: OpenType layout]
en: Hojo Kanji Forms
eu: Hojo Kanji formak

[ctx: OpenType layout]
en: Half Widths
eu: Zabalera erdiak

[ctx: OpenType layout]
en: Initial Forms
eu: Hasierako formak

[ctx: OpenType layout]
en: Isolated Forms
eu: Forma isolatuak

[ctx: OpenType layout]
en: Italics
eu: Etzanak

[ctx: OpenType layout]
en: Justification Alternates
eu: Ordezko justifikazioak

[ctx: OpenType layout]
en: JIS78 Forms
eu: JIS78 formak

[ctx: OpenType layout]
en: JIS83 Forms
eu: JIS83 formak

[ctx: OpenType layout]
en: JIS90 Forms
eu: JIS90 formak

[ctx: OpenType layout]
en: JIS2004 Forms
eu: JIS2004 formak

[ctx: OpenType layout]
en: Kerning
eu: Karaktere arteko tartea

[ctx: OpenType layout]
en: Left Bounds
eu: Ezkerreko mugak

[ctx: OpenType layout]
en: Standard Ligatures
eu: Hizki-lotura estandarrak

[ctx: OpenType layout]
en: Leading Jamo Forms
eu: Hasierako Jamo formak

[ctx: OpenType layout]
en: Lining Figures
eu: Zenbaki jantziak

[ctx: OpenType layout]
en: Localized Forms
eu: Forma lokalizatuak

[ctx: OpenType layout]
en: Left-to-right alternates
eu: Ezkerretik eskuinerako ordezkoak

[ctx: OpenType layout]
en: Left-to-right mirrored forms
eu: Ezkerretik eskuinerako forma ispilatuak

[ctx: OpenType layout]
en: Mark Positioning
eu: Marka-kokatzea

[ctx: OpenType layout]
en: Medial Forms #2
eu: Forma ertainak #2

[ctx: OpenType layout]
en: Medial Forms
eu: Forma ertainak

[ctx: OpenType layout]
en: Mathematical Greek
eu: Greziera matematikoa

[ctx: OpenType layout]
en: Mark to Mark Positioning
eu: Markatik markarako kokatzea

[ctx: OpenType layout]
en: Mark Positioning via Substitution
eu: Marka-kokatzea ordezkatzeen bidez

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Annotation Forms
eu: Ordezko oharpen-formak

[ctx: OpenType layout]
en: NLC Kanji Forms
eu: NLC Kanji formak

[ctx: OpenType layout]
en: Nukta Forms
eu: Nukta formak

[ctx: OpenType layout]
en: Numerators
eu: Zenbakitzaileak

[ctx: OpenType layout]
en: Oldstyle Figures
eu: Estilo zaharreko zenbakiak

[ctx: OpenType layout]
en: Optical Bounds
eu: Muga optikoak

[ctx: OpenType layout]
en: Ordinals
eu: Ordinalak

[ctx: OpenType layout]
en: Ornaments
eu: Apaingarriak

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Alternate Widths
eu: Ordezko zabalera proportzionalak

[ctx: OpenType layout]
en: Petite Capitals
eu: Maiuskula txikitxoak

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Kana
eu: Kana proportzionala

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Figures
eu: Zenbaki proportzionalak

[ctx: OpenType layout]
en: Pre-Base Forms
eu: Oinarri aurreko formak

[ctx: OpenType layout]
en: Pre-base Substitutions
eu: Oinarri aurreko ordezkatzeak

[ctx: OpenType layout]
en: Post-base Forms
eu: Oinarri ondoko formak

[ctx: OpenType layout]
en: Post-base Substitutions
eu: Oinarri ondoko ordezkatzeak

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Widths
eu: Zabalera proportzionalak

[ctx: OpenType layout]
en: Quarter Widths
eu: Zabalera laurdenak

[ctx: OpenType layout]
en: Randomize
eu: Ausazkoa

[ctx: OpenType layout]
en: Required Contextual Alternates
eu: Derrigorrezko testuinguruko ordezkoak

[ctx: OpenType layout]
en: Rakar Forms
eu: Rakar formak

[ctx: OpenType layout]
en: Required Ligatures
eu: Beharrezko hizki-loturak

[ctx: OpenType layout]
en: Reph Forms
eu: Reph formak

[ctx: OpenType layout]
en: Right Bounds
eu: Eskuineko mugak

[ctx: OpenType layout]
en: Right-to-left alternates
eu: Eskuinetik ezkerrerako ordezkoak

[ctx: OpenType layout]
en: Right-to-left mirrored forms
eu: Eskuinetik ezkerrerako forma ispilatuak

[ctx: OpenType layout]
en: Ruby Notation Forms
eu: Ruby notazioaren formak

[ctx: OpenType layout]
en: Required Variation Alternates
eu: Derrigorrezko aldaera-ordezkoak

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Alternates
eu: Ordezko estilistikoak

[ctx: OpenType layout]
en: Scientific Inferiors
eu: Azpiindize zientifikoak

[ctx: OpenType layout]
en: Optical size
eu: Tamaina optikoa

[ctx: OpenType layout]
en: Small Capitals
eu: Maiuskula txikiak

[ctx: OpenType layout]
en: Simplified Forms
eu: Forma sinplifikatuak

[ctx: OpenType layout]
en: Math script style alternates
eu: Math script estiloaren ordezkoak

[ctx: OpenType layout]
en: Stretching Glyph Decomposition
eu: Glifo tiratuen deskonposizioa

[ctx: OpenType layout]
en: Subscript
eu: Azpiindizea

[ctx: OpenType layout]
en: Superscript
eu: Goi-indizea

[ctx: OpenType layout]
en: Swash
eu: Apaindua

[ctx: OpenType layout]
en: Titling
eu: Titulua

[ctx: OpenType layout]
en: Trailing Jamo Forms
eu: Amaierako Jamo formak

[ctx: OpenType layout]
en: Traditional Name Forms
eu: Izen tradizionalen formak

[ctx: OpenType layout]
en: Tabular Figures
eu: Taula formako zenbakiak

[ctx: OpenType layout]
en: Traditional Forms
eu: Forma tradizionalak

[ctx: OpenType layout]
en: Third Widths
eu: Zabalera herenak

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Vertical Metrics
eu: Metrika bertikal ordezkoak

[ctx: OpenType layout]
en: Vattu Variants
eu: Vattu aldaerak

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Writing
eu: Idazkera bertikala

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Vertical Half Metrics
eu: Metrika erdi bertikal ordezkoak

[ctx: OpenType layout]
en: Vowel Jamo Forms
eu: Bokalen Jamo formak

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Kana Alternates
eu: Ordezko Kana horizontalak

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Kerning
eu: Kerning bertikala

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Alternate Vertical Metrics
eu: Metrika bertikal ordezko proportzionalak

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Alternates and Rotation
eu: Ordezko bertikalak eta biraketa

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Alternates for Rotation
eu: Ordezko bertikalak biraketarako

[ctx: OpenType layout]
en: Slashed Zero
eu: Barradun zeroa

[ctx: paper size]
en: A3 Extra
eu: A3 estra

[ctx: paper size]
en: A4 Extra
eu: A4 estra

[ctx: paper size]
en: A4 Tab
eu: A4 fitxa

[ctx: paper size]
en: A5 Extra
eu: A5 estra

[ctx: paper size]
en: B5 Extra
eu: B5 estra

[ctx: paper size]
en: DL Envelope
eu: DL gutun-azala

[ctx: paper size]
en: Choukei 2 Envelope
eu: Choukei 2 gutun-azala

[ctx: paper size]
en: Choukei 3 Envelope
eu: Choukei 3 gutun-azala

[ctx: paper size]
en: Choukei 4 Envelope
eu: Choukei 4 gutun-azala

[ctx: paper size]
en: Choukei 40 Envelope
eu: Choukei 40 gutun-azala

[ctx: paper size]
en: hagaki (postcard)
eu: hagaki (posta-txartela)

[ctx: paper size]
en: kahu Envelope
eu: Kahu gutun-azala

[ctx: paper size]
en: kaku2 Envelope
eu: Kaku2 gutun-azala

[ctx: paper size]
en: kaku3 Envelope
eu: kaku3 gutun-azala

[ctx: paper size]
en: kaku4 Envelope
eu: kaku4 gutun-azala

[ctx: paper size]
en: kaku5 Envelope
eu: kaku5 gutun-azala

[ctx: paper size]
en: kaku7 Envelope
eu: kaku7 gutun-azala

[ctx: paper size]
en: kaku8 Envelope
eu: kaku8 gutun-azala

[ctx: paper size]
en: oufuku (reply postcard)
eu: oufuku (erantzuteko posta-txartela)

[ctx: paper size]
en: you4 Envelope
eu: you4 gutun-azala

[ctx: paper size]
en: you6 Envelope
eu: you6 gutun-azala

[ctx: paper size]
en: 6×9 Envelope
eu: 6x9 gutun-azala

[ctx: paper size]
en: 7×9 Envelope
eu: 7x9 gutun-azala

[ctx: paper size]
en: 8×10 Envelope
eu: 8x10 gutun-azala

[ctx: paper size]
en: 9×11 Envelope
eu: 9x11 gutun-azala

[ctx: paper size]
en: 9×12 Envelope
eu: 9x12 gutun-azala

[ctx: paper size]
en: a2 Envelope
eu: a2 gutun-azala

[ctx: paper size]
en: c5 Envelope
eu: c5 gutun-azala

[ctx: paper size]
en: European edp
eu: Europako edp

[ctx: paper size]
en: Executive
eu: Exekutiboa

[ctx: paper size]
en: Fan-Fold European
eu: Europako FanFold

[ctx: paper size]
en: Fan-Fold US
eu: AEBko FanFold

[ctx: paper size]
en: Fan-Fold German Legal
eu: Alemaniako FanFold legala

[ctx: paper size]
en: Government Legal
eu: Gobernuaren legala

[ctx: paper size]
en: Government Letter
eu: Gobernuaren gutuna

[ctx: paper size]
en: Index 3×5
eu: Indizea 3x5

[ctx: paper size]
en: Index 4×6 (postcard)
eu: Indizea 4x6 (posta-txartela)

[ctx: paper size]
en: Index 4×6 ext
eu: Indizea 4x6 est.

[ctx: paper size]
en: Index 5×8
eu: Indizea 5x8

[ctx: paper size]
en: Invoice
eu: Faktura

[ctx: paper size]
en: Tabloid
eu: Tabloidea

[ctx: paper size]
en: US Legal
eu: US legala

[ctx: paper size]
en: US Legal Extra
eu: US legala estra

[ctx: paper size]
en: US Letter
eu: US gutuna

[ctx: paper size]
en: US Letter Extra
eu: US gutuna estra

[ctx: paper size]
en: US Letter Plus
eu: US gutuna plus

[ctx: paper size]
en: Monarch Envelope
eu: Monarka gutun-azala

[ctx: paper size]
en: #10 Envelope
eu: #10 gutun-azala

[ctx: paper size]
en: #11 Envelope
eu: #11 gutun-azala

[ctx: paper size]
en: #12 Envelope
eu: #12 gutun-azala

[ctx: paper size]
en: #14 Envelope
eu: #14 gutun-azala

[ctx: paper size]
en: #9 Envelope
eu: #9 gutun-azala

[ctx: paper size]
en: Personal Envelope
eu: Gutun-azal pertsonala

[ctx: paper size]
en: Quarto
eu: Laurdena

[ctx: paper size]
en: Wide Format
eu: Formatu zabala

[ctx: paper size]
en: Photo L
eu: Argazki H

[ctx: paper size]
en: Folio
eu: Folioa

[ctx: paper size]
en: Folio sp
eu: Folioa sp

[ctx: paper size]
en: Invite Envelope
eu: Gonbidapen gutun-azala

[ctx: paper size]
en: Italian Envelope
eu: Italiako gutun-azala

[ctx: paper size]
en: Large Photo
eu: Argazki handia

[ctx: paper size]
en: Medium Photo
eu: Tarteko argazkia

[ctx: paper size]
en: Postfix Envelope
eu: Postfix gutun-azala

[ctx: paper size]
en: Small Photo
eu: Argazki txikia

[ctx: paper size]
en: Wide Photo
eu: Argazki zabala

[ctx: paper size]
en: prc1 Envelope
eu: prc1 gutun-azala

[ctx: paper size]
en: prc10 Envelope
eu: prc10 gutun-azala

[ctx: paper size]
en: prc2 Envelope
eu: prc2 gutun-azala

[ctx: paper size]
en: prc3 Envelope
eu: prc3 gutun-azala

[ctx: paper size]
en: prc4 Envelope
eu: prc4 gutun-azala

[ctx: paper size]
en: prc5 Envelope
eu: prc5 gutun-azala

[ctx: paper size]
en: prc6 Envelope
eu: prc6 gutun-azala

[ctx: paper size]
en: prc7 Envelope
eu: prc7 gutun-azala

[ctx: paper size]
en: prc8 Envelope
eu: prc8 gutun-azala

[ctx: paper size]
en: prc9 Envelope
eu: prc9 gutun-azala

en: Pages
eu: Orriak

en: Logo
eu: Logotipoa

en: About
eu: Honi buruz

en: Credits
eu: Kredituak

en: System
eu: Sistema

en: System Information
eu: Sistemaren informazioa

en: Select App
eu: Hautatu aplikazioa

en: _View All Apps
eu: _Ikusi aplikazio guztiak

en: _Find New Apps
eu: _Bilatu aplikazio berriak

en: No applications found.
eu: Ez da aplikaziorik aurkitu.

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Services
eu: Zerbitzuak

en: Hide %s
eu: Ezkutatu %s

en: Hide Others
eu: Ezkutatu besteak

en: Show All
eu: Erakutsi denak

en: Quit %s
eu: Irten '%s'(e)tik

en: Undo
eu: Desegin

en: Redo
eu: Berregin

en: Cut
eu: Ebaki

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Select All
eu: Hautatu dena

en: _Window
eu: _Leihoa

en: _Finish
eu: _Amaituta

en: _Back
eu: At_zera

en: _Next
eu: _Hurrengoa

en: Select a Color
eu: Hautatu kolorea

en: Pick a color from the screen
eu: Aukeratu kolorea pantailatik

en: The current color
eu: Uneko kolorea

en: Hexadecimal color or color name
eu: Kolore hamaseitarra edo kolore-izena

en: Hue
eu: Ñabardura

en: Alpha value
eu: Alfa balioa

en: Saturation and value
eu: Saturazioa eta balioa

[ctx: Color Channel]
en: S
eu: I

en: (None)
eu: (bat ere ez)

en: Search…
eu: Bilatu…

[ctx: emoji category]
en: Smileys & People
eu: Aurpegierak eta jendea

[ctx: emoji category]
en: Body & Clothing
eu: Gorputza eta janzkera

[ctx: emoji category]
en: Animals & Nature
eu: Animaliak eta izadia

[ctx: emoji category]
en: Food & Drink
eu: Janaria eta edaria

[ctx: emoji category]
en: Travel & Places
eu: Bidaiak eta lekuak

[ctx: emoji category]
en: Activities
eu: Jarduerak

[ctx: emoji category]
en: Objects
eu: Objektuak

[ctx: emoji category]
en: Symbols
eu: Ikurrak

[ctx: emoji category]
en: Flags
eu: Banderak

[ctx: emoji category]
en: Recent
eu: Azken aldikoa

en: Create Folder
eu: Sortu karpeta

en: Remote location — only searching the current folder
eu: Urruneko kokalekua — soilik uneko karpeta bilatzen

en: Filter
eu: Iragazi

en: Folder Name
eu: Karpetaren izena

en: _Create
eu: _Sortu

en: Select Font
eu: Hautatu letra-tipoa

en: Search font name
eu: Bilatu letra-tipoaren izena

en: Filters
eu: Iragazkiak

en: Filter by
eu: Iragazi honen arabera:

en: Monospace
eu: Tarte bakarrekoa

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Preview Font
eu: Letra-tipoaren aurrebista

en: No Fonts Found
eu: Ez da letra-tiporik aurkitu

en: Font Name
eu: Letra-izena

en: Font Variation Axes
eu: Letra-tipoaren aldaera-ardatzak

en: Font Features
eu: Letra-tipoaren eginbideak

[ctx: media controls]
en: Position
eu: Kokalekua

[ctx: media controls]
en: Volume
eu: Bolumena

en: _Format for:
eu: _Formatua:

en: _Paper size:
eu: _Paper-tamaina:

en: _Orientation:
eu: _Orientazioa:

en: Portrait
eu: Bertikala

en: Reverse portrait
eu: Alderantzizko bertikala

en: Landscape
eu: Horizontala

en: Reverse landscape
eu: Alderantzizko horizontala

en: Server Addresses
eu: Zerbitzarien helbideak

en: Server addresses are made up of a protocol prefix and an address. Examples:
eu: Zerbitzari-helbideek protokolo-aurrizki bat eta helbide bat dituzte. Adibideak:

en: Available Protocols
eu: Protokolo erabilgarriak

note: Translators: Server as any successfully connected network address
en: No recent servers found
eu: Ez da azken aldian erabilitako zerbitzaririk aurkitu

en: Recent Servers
eu: Azken aldiko zerbitzariak

en: No results found
eu: Ez da emaitzarik aurkitu

en: Connect to _Server
eu: Konektatu _zerbitzariarekin

en: Enter server address…
eu: Sartu zerbitzariaren helbidea…

en: Show recent servers
eu: Erakutsi azken zerbitzariak

note: this is the header for the printer status column in the print dialog
en: Status
eu: Egoera

en: Range
eu: Barrutia

en: _All Pages
eu: Orrialde _guztiak

en: C_urrent Page
eu: _Uneko orrialdea

en: Se_lection
eu: _Hautapena

en: Pag_es:
eu: _Orrialdeak:

en: Specify one or more page ranges,
     e.g. 1–3, 7, 11
eu: Zehaztu orrialdeen barruti bat edo gehiago,
    adib. 1–3, 7, 11

en: Copies
eu: Kopiak

en: Copie_s:
eu: _Kopiak:

en: C_ollate
eu: _Alderatu

en: _Reverse
eu: A_lderantzikatu

en: Page ordering preview
eu: Orrialde-ordenaren aurrebista

en: A visualization of the effect of the collate and reverse options on the page ordering
eu: Alderatzeak eta alderantzikatzeak orrialde-ordenan duen efektuaren ikuspegia

en: General
eu: Orokorra

en: T_wo-sided:
eu: _Bi aldetatik:

en: Pages per _side:
eu: Orrialdeak _aldeko:

en: Page or_dering:
eu: Orrialdeen _ordena:

en: _Only print:
eu: Inprimatu _soilik:

en: All sheets
eu: Orri guztiak

en: Even sheets
eu: Orri bikoitiak

en: Odd sheets
eu: Orri bakoitiak

en: Sc_ale:
eu: E_skala:

en: Scale in percent
eu: Eskala ehunekoetan

en: Paper
eu: Papera

en: Paper _type:
eu: Paper-_mota:

en: Paper _source:
eu: Paper-iturria:

en: Output t_ray:
eu: Irteerako _erretilua:

en: Or_ientation:
eu: _Orientazioa:

en: Page layout preview
eu: Orrialde-diseinuaren aurrebista

en: Job Details
eu: Lanaren xehetasunak

en: Pri_ority:
eu: _Lehentasuna:

en: _Billing info:
eu: _Fakturaren datuak:

en: Print Document
eu: Inprimatu dokumentua

note: this is one of the choices for the print at option in the print dialog
en: _Now
eu: _Orain

note: this is one of the choices for the print at option in the print dialog. It also serves as the label for an entry that allows the user to enter a time.
en: A_t:
eu: _Noiz:

note: Ability to parse the am/pm format depends on actual locale. You can remove the am/pm values below for your locale if they are not supported.
en: Specify the time of print,
     e.g. 15∶30, 2∶35 pm, 14∶15∶20, 11∶46∶30 am, 4 pm
eu: Zehaztu inprimatze-ordua,
    adib. 15∶30, 2∶35 pm, 14∶15∶20, 11∶46∶30 am, 4 pm

note: this is one of the choices for the print at option in the print dialog. It means that the print job will not be printed until it explicitly gets 'released'.
en: On _hold
eu: _Itxaron

en: Hold the job until it is explicitly released
eu: Mantendu lana esplizitoki askatu arte

en: Add Cover Page
eu: Gehitu gainazaleko orria

note: this is the label used for the option in the print dialog that controls the front cover page.
en: Be_fore:
eu: _Aurretik:

note: this is the label used for the option in the print dialog that controls the back cover page.
en: _After:
eu: _Ondoren:

en: Job
eu: Lana

note: This will appear as a tab label in the print dialog.
en: Image Quality
eu: Irudiaren kalitatea

note: This will appear as a tab label in the print dialog.
en: Color
eu: Kolorea

note: This will appear as a tab label in the print dialog. It's a typographical term, as in "Binding and finishing"
en: Finishing
eu: Amaierakoak

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Some of the settings in the dialog conflict
eu: Elkarrizketa-koadroko ezarpen batzuk gatazkan daude

en: Play
eu: Erreproduzitu

en: Output to this directory instead of cwd
eu: Atera direktorio honetara 'cwd'-ra ordez

en: Generate debug output
eu: Sortu arazketaren irteera

en: Invalid size %s
eu: %s tamaina baliogabea

en: Can’t load file: %s
eu: Ezin da fitxategia kargatu: %s

en: Can’t save file %s: %s
eu: Ezin da “%s” fitxategia gorde: %s

en: Usage:
      gtk4-builder-tool [COMMAND] [OPTION…] FILE
    
    Perform various tasks on GtkBuilder .ui files.
    
    Commands:
      validate     Validate the file
      simplify     Simplify the file
      enumerate    List all named objects
      preview      Preview the file
      render       Take a screenshot of the file
      screenshot   Take a screenshot of the file
eu: Erabilera:
      gtk4-builder-tool [KOMANDOA] [AUKERA…] FITXATEGIA
    
    GtkBuilder .ui fitxategien gaineko zereginak gauzatzen ditu.
    
    Komandoak:
      validate     Balioztatu fitxategia
      simplify     Sinplifikatu fitxategia
      enumerate    Zerrendatu izendun objektu guztiak
      preview      Aurreikusi fitxategia
      render       Egin fitxategiaren pantaila-argazki bat
      screenshot   Egin fitxategiaren pantaila-argazki bat

en: FILE
eu: FITXATEGIA

en: Print all named objects.
eu: Inprimatu izendun objektu guztiak.

en: No object with ID '%s' found
eu: Ez da '%s' IDa duen objekturik aurkitu

en: No previewable object found
eu: Ez da aurkitu aurrebista duen objekturik

en: Objects of type %s can't be previewed
eu: Ezin da '%s' motako objektuen aurrebistarik ikusi

en: Preview only the named object
eu: Aurreikusi izendun objektua soilik

en: Use style from CSS file
eu: Erabili CSS fitxategiko estiloa

en: Could not initialize windowing system
eu: Ezin da leiho-sistema hasieratu

en: Preview the file.
eu: Fitxategiaren aurrebista.

en: No .ui file specified
eu: Ez da .ui fitxategirik zehaztu

en: Can only preview a single .ui file
eu: .ui fitxategi bakarraren aurrebista ikusi daiteke

en: No object found
eu: Ez da objekturik aurkitu

en: Objects of type %s can't be screenshot
eu: Ezin da %s motako objektuen pantaila-argazkirik egin

en: Failed to take a screenshot
eu: Pantaila-argazkiak huts egin du

en: File %s exists.
    Use --force to overwrite.
eu: %s fitxategia badago lehendik.
    Erabili --force gainidazteko.

en: Output written to %s.
eu: Irteera hemen idatzi da: %s.

en: Failed to save %s: %s
eu: Huts egin du %s gordetzeak: %s

en: Screenshot only the named object
eu: Egin izendun objektuaren pantaila-argazkia

en: Save as node file instead of png
eu: Gorde nodo gisa, PNG gisa gorde ordez

en: Overwrite existing file
eu: Gainidatzi lehendik dagoen fitxategia

en: FILE…
eu: FITXATEGIA…

en: Render a .ui file to an image.
eu: Errendatu .ui fitxategi bat irudi batean.

en: Can only render a single .ui file to a single output file
eu: .ui fitxategi bakarra errendatu daiteke irteerako fitxategi bakarrean

en: %s:%d: Couldn’t parse value for property '%s': %s
eu: %s:%d: Ezin izan da '%s' propietatearen balioa analizatu: %s

en: Property %s not found
eu: %s propietatea ez da aurkitu

en: Packing property %s not found
eu: %s paketatze-propietatea ez da aurkitu

en: Cell property %s not found
eu: %s gelaxka-propietatea ez da aurkitu

en: Layout property %s not found
eu: %s diseinu-propietatea ez da aurkitu

en: %s only accepts three children
eu: %s: hiru haur soilik onartzen ditu

en: %s only accepts one center child
eu: %s: erdiko haur bat soilik onartzen du

en: Unable to create temporary file: %s
eu: Ezin izan da aldi baterako fitxategia sortu: %s

en: Can’t load “%s”: %s
eu: Ezin da “%s” kargatu: %s

en: Can’t parse “%s”: %s
eu: Ezin da “%s” analizatu: %s

en: Failed to read “%s”: %s
eu: Huts egin du “%s” irakurtzeak: %s

en: Failed to write “%s”: “%s”
eu: Huts egin du "%s" idazteak: “%s”

en: Replace the file
eu: Ordeztu fitxategia

en: Convert from GTK 3 to GTK 4
eu: Bihurtu GTK 3 bertsiotik GTK 4 bertsiora

en: Simplify the file.
eu: Sinplifikatu fitxategia.

en: Can only simplify a single .ui file without --replace
eu: .ui fitxategi bakarra sinplifikatu daiteke --replace erabili gabe

en: Failed to lookup template parent type %s
eu: Huts egin du %s motako txantiloi gurasoa kontsultatzeak

en: Deprecated types:
eu: Zaharkitutako motak:

en: Failed to create an instance of the template type %s
eu: Huts egin du %s motako txantiloiaren instantzia bat sortzeak

en: Validate the file.
eu: Balioztatu fitxategia.

en: Usage:
      gtk4-image-tool [COMMAND] [OPTION…] FILE…
    
    Perform various tasks on images.
    
    Commands:
      compare      Show differences between two images
      convert      Convert the image to a different format or color state
      info         Show general information about the image
      relabel      Change the color state of the image without conversion
      show         Show the image
      play         Play an animation
eu: Erabilera:
      gtk4-image-tool [KOMANDOA] [AUKERA…] FITXATEGIA…
    
    Irudien gaineko eragiketak gauzatzen ditu.
    
    Komandoak:
      compare      Erakutsi bi irudiren arteko desberdintasunak
      convert      Bihurtu irudia beste formatu edo kolore-egoera batera
      info         Erakutsi irudiari buruzko informazio orokorra
      relabel      Aldatu irudiaren kolore-egoera bihurketarik gabe
      show         Erakutsi irudia
      play        Erreproduzitu animazio bat

en: Output file
eu: Irteerako fitxategia

en: Compare two images
eu: Konparatu bi irudi

en: No image file specified
eu: Ez da irudi-fitxategirik zehaztu

en: Can only accept two image files
eu: Bi irudi-fitxategi soilik onartzen dira

en: Could not save diff image to %s
eu: Ezin da diff irudia gorde hemen: %s

en: Differences witten to %s.
eu: Desberdintasuna hemen idatzi da: %s.

en: The images are different.
eu: Irudiak desberdinak dira.

en: No differences.
eu: Ez dago desberdintasunik.

en: Format to use
eu: Erabiliko den formatua

en: FORMAT
eu: FORMATUA

en: Color state to use
eu: Erabiliko den kolore-egoera

en: COLORSTATE
eu: KOLORE-EGOERA

en: Color state to use, as cicp tuple
eu: Erabiliko den kolore-egoera, cicp tupla gisa

en: Convert the image to a different format or color state.
eu: Bihurtu irudia beste formatu edo kolore-egoera batera.

en: Can only accept a single image file and output file
eu: Irudi-fitxategi bakarra eta irteerako fitxategi bakarra onartzen da

en: Not a memory format: %s
    Possible values:
      %s
eu: Ez da memoria-formatua: %s
    Balizko balioak:
      %s

en: Not a color state: %s
    Possible values:
      %s
eu: Ez da kolore-egoera bat: %s
    Balizko balioak:
      %s

en: Can't specify both --color-state and --cicp
eu: Ezin dira --color-state eta --cicp aldi berean zehaztu

en: Not a supported cicp tuple: %s
eu: Ez da onartutako cicp tupla bat: %s

en: Format:
eu: Formatua:

en: Color state:
eu: Kolore-egoera:

en: unknown
eu: ezezaguna

en: Provide information about the image.
eu: Eman irudiari buruzko informazioa.

en: Can only accept a single image file
eu: Irudi-fitxategi bakarra onartzen da

en: Don't add a titlebar
eu: Ez gehitu titulu-barra

en: SIZE
eu: TAMAINA

en: Don't run animations
eu: Ez exekutatu animazioak

en: Don't use system resources
eu: Ez erabili sistemaren baliabideak

en: Don't load external resources
eu: Ez kargatu kanpoko baliabideak

en: Don't allow gpa extensions
eu: Ez onartu gpa hedapenak

en: Show one or more animations.
eu: Erakutsi animazio bat edo gehiago.

en: No animation file specified
eu: Ez da animazio-fitxategirik adierazi

en: Change the color state of the image without conversion.
eu: Aldatu irudiaren kolore-egoera bihurketarik gabe.

en: Not a color state: %s
    Possible values: %s
eu: Ez da kolore-egoera bat: %s
    Balizko balioak: %s

en: Show one or more images.
eu: Erakutsi irudi bat edo gehiago.

en: Error at %s: %s
eu: Errorea %s(e)n: %s

en: Failed to load node file: %s
eu: Huts egin du nodo-fitxategia kargatzeak: %s

en: %s is not a texture node
eu: %s ez da testura-nodo bat

en: cicp must be 4 numbers, separated by /
eu: cicp parametroak 4 zenbakikoa izan behar du, / ikurrarekin bereizita

en: Show program version
eu: Erakutsi programaren bertsioa

note: Translators: this message will appear immediately after the usage string - Usage: COMMAND [OPTION…] <THIS_MESSAGE>
en: APPLICATION [URI…] — launch an APPLICATION
eu: APLIKAZIOA [URIa…] — abiarazi aplikazio bat

note: Translators: this message will appear after the usage string and before the list of options.
en: Launch an application (specified by its desktop file name),
    optionally passing one or more URIs as arguments.
eu: Abiarazi aplikazioa (bere mahaigaineko fitxategiaren
    informazioaren arabera zehaztuta), URIen argumentu bat
    edo gehiago pasatuz.

en: Error parsing commandline options: %s
eu: Errorea komando-lerroaren aukerak analizatzean: %s

en: Try “%s --help” for more information.
eu: Saiatu “%s --help” informazio gehiagorako.

note: Translators: the %s is the program name. This error message means the user is calling gtk-launch without any argument.
en: %s: missing application name
eu: %s: aplikazioaren izena falta da

en: Creating AppInfo from id not supported on non unix operating systems
eu: ID batetik AppInfo sortzea ez dago onartuta unix motakoak ez diren sistema eragileetan.

note: Translators: the first %s is the program name, the second one is the application name.
en: %s: no such application %s
eu: %s: ez dago %s bezalako aplikaziorik

note: Translators: the first %s is the program name, the second one is the error message.
en: %s: error launching application: %s
eu: %s: errorea aplikazioa abiaraztean: %s

en: Usage:
      gtk4-path-tool [COMMAND] [OPTION…] PATH
    
    Perform various tasks on paths.
    
    Commands:
      decompose    Decompose the path
      reverse      Reverse the path
      restrict     Restrict the path to a segment
      show         Display the path in a window
      render       Render the path as an image
      info         Print information about the path
eu: Erabilera:
      gtk4-path-tool [KOMANDOA] [AUKERA…] BIDEA
    
    Bideetan eragiketak gauzatzen ditu.
    
    Komandoak:
      decompose    Deskonposatu bidea
      reverse      Alderantzikatu bidea
      restrict     Mugatu bidea segmentu batera
      show         Bistaratu bidea leiho batean
      render       Errendatu bidea irudi gisa
      info         Inprimatu bideari buruzko informazioa

en: Allow quadratic Bézier curves
eu: Onartu Bézier kurba koadratikoak

en: Allow cubic Bézier curves
eu: Onartu Bézier kurba kubikoak

en: Allow conic Bézier curves
eu: Onartu Bézier kurba konikoak

en: PATH
eu: BIDE-IZENA

en: Decompose a path.
eu: Deskonposatu bidea.

en: No paths given.
eu: Ez da biderik eman.

en: That didn't work out.
eu: Horrek ez du funtzionatu.

en: Print information about a path.
eu: Inprimatu bide bati buruzko informazioa.

en: Path is empty.
eu: Bidea hutsik dago.

en: Path is closed
eu: Bidea itxita dago.

en: Path length
eu: Bide-luzera

en: %d contours
eu: %d ingerada

en: %d operations
eu: %d eragiketa

en: %d lines
eu: %d marra

en: %d quadratics
eu: %d koadratiko

en: %d cubics
eu: %d kubiko

en: %d conics
eu: %d koniko

en: Fill the path (the default)
eu: Bete bidea (lehenetsia)

en: Stroke the path
eu: Trazatu bidea

en: Show path points
eu: Erakutsi bidearen puntuak

en: Show control points
eu: Erakutsi kontrol-puntuak

en: Show intersections
eu: Erakutsi ebakidurak

en: The output file
eu: Irteerako fitxategia

en: Foreground color
eu: Aurreko planoaren kolorea

en: COLOR
eu: KOLOREA

en: Background color
eu: Atzeko planoaren kolorea

en: Point color
eu: Puntu-kolorea

en: Intersection color
eu: Ebakidura-kolorea

en: Zoom level (number)
eu: Zoomaren maila (zenbakia)

en: VALUE
eu: BALIOA

en: PATH…
eu: BIDE-IZENA…

en: Fill rule (winding, even-odd)
eu: Betetze-araua (bihurria, bikoitia-bakoitia)

en: Line width (number)
eu: Marra-zabalera (zenbakia)

en: Line cap (butt, round, square)
eu: Marra-estalkia (topea, biribila, karratua)

en: Line join (miter, miter-clip, round, bevel, arcs)
eu: Marra-elkartzea (ingletea, ingletea-klipa, biribila, alaka, arkuak)

en: Miter limit (number)
eu: Inglete-muga (zenbakia)

en: Dash pattern (comma-separated numbers)
eu: Marratxo-eredua (komaz bereizitako zenbakiak)

en: Dash offset (number)
eu: Marra-desplazamendua (zenbakia)

en: Could not initialize windowing system
eu: Ezin da leiho-sistema hasieratu

en: Render the path to a png image.
eu: Errendatu bidea PNG irudi batean.

en: Options related to filling
eu: Betegarriei lotutako aukerak

en: Show help for fill options
eu: Erakutsi betegarri-aukeren laguntza

en: Options related to stroking
eu: Trazuei lotutako aukerak

en: Show help for stroke options
eu: Erakutsi trazu-aukeren laguntza

en: No path specified
eu: Ez da biderik zehaztu

en: Can only render a single path
eu: Bide bakarra errendatu daiteke

en: fill rule
eu: betetze-araua

en: line cap
eu: marra-estalkia

en: line join
eu: marra-elkartzea

en: Saving png to '%s' failed
eu: Huts egin du '%s' PNGa gordetzeak

en: Output written to '%s'.
eu: Irteera hemen idatzi da: '%s'.

en: Beginning of segment
eu: Segmentuaren hasiera

en: LENGTH
eu: LUZERA

en: End of segment
eu: Segmentuaren amaiera

en: Restrict a path to a segment.
eu: Mugatu bide bat segmentu batera

en: Reverse a path.
eu: Alderantzikatu bidea.

en: Path Preview
eu: Bide-aurrebista

en: Line join (miter, miter-clip, round, bevel)
eu: Marra-elkartzea (ingletea, ingletea-klipa, biribila, alaka)

en: Display the path.
eu: Bistaratu bidea.

en: Can only show one or two paths
eu: Bide bat edo bi soilik erakutsi daiteke

en: Failed to read from standard input: %s
eu: Huts egin du sarrera estandarretik irakurtzeak: %s

en: Error reading from standard input: %s
eu: Errorea sarrera estandarretik irakurtzean: %s

en: Failed to parse '%s' as path.
eu: Huts egin du '%s' bide gisa analizatzeak.

en: Failed to parse '%s' as %s.
eu: Huts egin du '%s' %s gisa analizatzeak.

en: Possible values:
eu: Balizko balioak:

en: Could not parse '%s' as color
eu: Ezin da '%s' kolore gisa analizatu

en: Failed to parse '%s' as number
eu: Huts egin du '%s' zenbaki gisa analizatzeak

en: Usage:
      gtk4-rendernode-tool [COMMAND] [OPTION…] FILE
    
    Perform various tasks on GTK render nodes.
    
    Commands:
      benchmark    Benchmark rendering of a node
      compare      Compare nodes or images
      convert      Convert into nodes
      extract      Extract data urls
      info         Provide information about the node
      show         Show the node
      render       Take a screenshot of the node
eu: Erabilera:
      gtk4-rendernode-tool [KOMANDOA] [AUKERA…] FITXATEGIA
    
    GTK errendatze-nodoetako zereginak betetzen ditu.
    
    Komandoak:
      benchmark       Nodo baten errendatze-proba
      compare       Konparatu nodoak edo irudiak
      extract      Erauzi datuen URLak
      info         Erakutsi nodoari buruzko informazioa
      show         Erakutsi nodoa
      render       Egin nodoaren pantaila-argazki bat

en: Add renderer to benchmark
eu: Gehitu errendatzailea errendimendu-probari

en: RENDERER
eu: ERRENDATZAILEA

en: Number of runs with each renderer
eu: Exekuzio kopurua errendatzaile bakoitzeak

en: RUNS
eu: EXEKUZIOAK

en: Don’t download result/wait for GPU to finish
eu: Ez deskargatu emaitza/itxaron PUZak amaitu arte

en: Benchmark rendering of a .node file.
eu: .node fitxategi baten errendatze-proba

en: No .node file specified
eu: Ez da .node fitxategirik zehaztu

en: Can only benchmark a single .node file
eu: .node fitxategi bakarraren errendimendu-proba egin daiteke

en: Renderer to use
eu: Erabiliko den errendatzailea

en: FILE1 FILE2
eu: FITXATEGIA1 FITXATEGIA2

en: Compare .node or .png files.
eu: Konparatu .node edo .png fitxategiak.

en: Must specify two files
eu: Bi fitxategi zehaztu behar dira

en: Failed to create renderer: %s
eu: Huts egin du errendatzailea sortzeak: %s

en: Failed to load %s: %s
eu: Huts egin du %s kargatzeak: %s

en: Recolor the node
eu: Aldatu nodoaren kolorea

en: Success color
eu: Arrakastaren kolorea

en: Warning color
eu: Abisuen kolorea

en: Error color
eu: Erroreen kolorea

en: Convert from symbolic svg to node.
eu: Bihurtu SVG sinbolikotik nodora.

en: No .svg file specified
eu: Ez da .svg fitxategirik adierazi

en: Can only accept a single .svg file
eu: Soilik .svg fitxategi bat onartzen da

en: Failed to write %s
eu: Huts egin du %s idazteak

en: Directory to use
eu: Erabiliko den direktorioa

en: DIRECTORY
eu: DIREKTORIOA

en: Be verbose
eu: Eman xehetasunak

en: Extract data urls from the render node.
eu: Erauzi datuen URLak errendatze-nodotik.

en: Can only accept a single .node file
eu: .node fitxategi bakarra onartu daiteke

en: Number of nodes:
eu: Nodo kopurua:

en: Depth:
eu: Sakonera:

en: Bounds:
eu: Mugak:

en: Origin:
eu: Jatorria:

en: Opaque part:
eu: Atal opakua:

en: Provide information about the render node.
eu: Eman errendatze-nodoari buruzko informazioa.

en: File %s exists.
    If you want to overwrite, specify the filename.
eu: %s fitxategia badago lehendik.
    Gainidatzi nahi baduzu, zehaztu fitxategi-izena.

en: Failed to generate SVG: %s
eu: Huts egin du SVG sortzeak: %s

en: Keep node position unchanged
eu: Mantenu nodoaren kokalekua aldatu gabe

en: Area to render
eu: Errendatu beharreko area

en: Render a .node file to an image.
eu: Errendatu .node fitxategi bat irudi batean.

en: Can only render a single .node file to a single output file
eu: .node fitxategi bakarra errendatu daiteke, irteerako fitxategi bakarrean

en: Invalid rectangle given for bounds
eu: Laukizuzen baliogabea adierazi da mugak zehazteko

en: Put node into offload container
eu: Kokatu nodoa libratze-edukiontzian

en: Show the render node.
eu: Erakutsi errendatze-nodoa.

en: Can only preview a single .node file
eu: .node fitxategi bakarraren aurrebista soilik ikusi daiteke

en: Failed to write header
eu: Huts egin du goiburukoa idaztean

en: Failed to write hash table
eu: Huts egin du 'hash' taula idaztean

en: Failed to write folder index
eu: Huts egin du karpetaren indizea idaztean

en: Failed to rewrite header
eu: Huts egin du goiburukoa berridaztean

en: Failed to open file %s : %s
eu: Huts egin du '%s' fitxategia irekitzean: %s

en: Failed to write cache file: %s
eu: Ezin izan da cache fitxategian idatzi: %s

en: The generated cache was invalid.
eu: Sortutako cachea baliogabea da.

en: Could not rename %s to %s: %s, removing %s then.
eu: %s ezin izan da %s izenagatik aldatu: %s, %s kentzen orduan.

en: Could not rename %s to %s: %s
eu: %s ezin izan da %s izenagatik aldatu: %s

en: Could not rename %s back to %s: %s.
eu: %s ezin izan da jatorriko %s izenera aldatu: %s

en: Cache file created successfully.
eu: Cache fitxategia ongi sortu da.

en: Overwrite an existing cache, even if up to date
eu: Gainidatzi existitzen den cachea, nahiz eta eguneratuta egon

en: Don’t check for the existence of index.theme
eu: Ez egiaztatu index.theme dagoen edo ez

en: Don’t include image data in the cache
eu: Ez txertatu irudiaren daturik cachean

en: Include image data in the cache
eu: Txertatu irudiaren datuak cachean

en: Output a C header file
eu: Kanporatu C goiburuko fitxategia

en: Turn off verbose output
eu: Desaktibatu irteera xehea

en: Validate existing icon cache
eu: Balidatu ikonoen cachea

en: File not found: %s
eu: Ezin da fitxategia aurkitu: %s

en: Not a valid icon cache: %s
eu: Ez da baliozko ikonoen cachea: %s

en: No theme index file.
eu: Ez dago gaiaren indize-fitxategirik.

en: No theme index file in “%s”.
    If you really want to create an icon cache here, use --ignore-theme-index.
eu: Ez dago gaiaren indize fitxategirik “%s”(e)n.
    Ikono-cache bat sortu nahi baduzu hemen, erabili --ignore-theme-index.
