gtk+2.0 - en to ug translation catalogue (1578 entries)

en: No compatible formats to transfer contents of content provider.
ug: مەزمۇن تەمىنلىگۈچىنىڭ مەزمۇنىنى يۆتكەشتە ماسلىشىدىغان پىچىم يوق.

en: No compatible transfer format found
ug: ماسلىشىدىغان يۆتكەش پىچىمى تېپىلمىدى.

en: Broadway display type not supported: %s
ug: broadway كۆرسىتىش تۈرىنى قوللىمايدۇ: %s

en: This clipboard cannot store data.
ug: بۇ چاپلاش تاختىسى سانلىق مەلۇماتنى ساقلىيالمايدۇ.

en: Cannot read from empty clipboard.
ug: بوش چاپلاش تاختىسىدىن ئوقۇيالمايدۇ.

en: No compatible formats to transfer clipboard contents.
ug: چاپلاش تاختىسىدىكى مەزمۇننى يۆتكەشكە ماسلىشىدىغان پىچىم يوق.

en: cicp: Unspecified parameters not supported
ug: cicp: بەلگىلەنمىگەن ئۆزگەرگۈچىنى قوللىمايدۇ

en: cicp: Transfer function %u not supported
ug: cicp: يۆتكەش فۇنكسىيەسى %u نى قوللىمايدۇ

en: cicp: Color primaries %u not supported
ug: cicp: ئەسلى رەڭ %u نى قوللىمايدۇ

en: cicp: Matrix coefficients %u, %s not supported
ug: cicp: ماترىسسا نىسبىتى %u، %s نى قوللىمايدۇ

en: Cannot provide contents as “%s”
ug: «%s» سۈپىتىدە مەزمۇن تەمىنلىيەلمەيدۇ

en: Cannot provide contents as %s
ug: %s سۈپىتىدە مەزمۇن تەمىنلىيەلمەيدۇ

en: The current backend does not support OpenGL
ug: نۆۋەتتىكى ئارقا ئۇچ OpenGL نى قوللىمايدۇ

en: Vulkan support disabled via GDK_DISABLE
ug: Vulkan نى قوللاش GDK_DISABLE ئارقىلىق چەكلەنگەن

en: OpenGL support disabled via GDK_DISABLE
ug: OpenGL نى قوللاش GDK_DISABLE ئارقىلىق چەكلەنگەن

en: No EGL configuration available
ug: EGL سەپلىمىسى يوق

en: Failed to get EGL configurations
ug: EGL سەپلىمىسىگە ئېرىشەلمىدى

en: No EGL configuration with required features found
ug: زۆرۈر ئىقتىدارى بار EGL سەپلىمىسى بايقالمىدى

en: No perfect EGL configuration found
ug: مۇكەممەل EDL سەپلىمىسى تېپىلمىدى

en: libEGL not available in this sandbox
ug: libEGL نى بۇ قۇم قۇتىدا ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: libEGL not available
ug: libEGL نى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Failed to create EGL display
ug: EGL كۆرسەتكۈچ قۇرالمىدى

en: Could not initialize EGL display
ug: EGL كۆرسەتكۈچنى دەسلەپلەشتۈرەلمەيدۇ

en: EGL version %d.%d is too old. GTK requires %d.%d
ug: EGL نەشرى %d.%d بەك كونا. GTK غا %d.%d زۆرۈر

en: Drag’n’drop from other applications is not supported.
ug: باشقا پىروگراممىدىن سۆرەپ تاشلاشنى قوللىمايدۇ.

en: No compatible formats to transfer contents.
ug: مەزمۇننى يۆتكەشكە ماسلىشىدىغان پىچىم يوق.

en: No GL API allowed.
ug: ھېچقانداق GL API غا يول قويۇلمايدۇ.

en: Unable to create a GL context
ug: GL مەزمۇنى قۇرالمايدۇ

en: OpenGL ES API disabled via GDK_DISABLE
ug: GDK_DISABLE ئارقىلىق OpenGL ES API چەكلەنگەن

en: OpenGL API disabled via GDK_DISABLE
ug: GDK_DISABLE ئارقىلىق OpenGL API چەكلەنگەن

en: Application does not support %s API
ug: پىروگرامما %s API نى قوللىمايدۇ

note: translators: This is about OpenGL backend names, like * "Trying to use X11 GLX, but EGL is already in use"
en: Trying to use %s, but %s is already in use
ug: %s نى ئىشلىتىشنى سىناۋاتىدۇ ئەمما %s ئىشلىتىلىۋېتىپتۇ

en: Trying to use %s, but it is disabled via GDK_DISABLE
ug: %s نى ئىشلىتىشنى سىناۋاتىدۇ ئەمما ‏GDK_DISABLE ئارقىلىق چەكلەنگەن

en: Unknown image format.
ug: يوچۇن سۈرەت پىچىمى.

[ctx: keyboard label]
en: Left
ug: سول

[ctx: keyboard label]
en: Up
ug: ئۈستى

[ctx: keyboard label]
en: Right
ug: ئوڭ

[ctx: keyboard label]
en: Down
ug: ئاستى

[ctx: keyboard label]
en: Begin
ug: باشلا

[ctx: keyboard label]
en: Print
ug: باس

[ctx: keyboard label]
en: Insert
ug: قىستۇر

[ctx: keyboard label]
en: Eject
ug: قاڭقىت

[ctx: keyboard label]
en: Explorer
ug: كۆز يۈگۈرت

[ctx: keyboard label]
en: Calculator
ug: ھېسابلىغۇچ

[ctx: keyboard label]
en: Mail
ug: خەت

[ctx: keyboard label]
en: WWW
ug: دۇنيا دائىرىلىك تور

[ctx: keyboard label]
en: Search
ug: ئىزدە

[ctx: keyboard label]
en: Tools
ug: قورال

[ctx: keyboard label]
en: ScreenSaver
ug: ئېكران قوغدىغۇچ

[ctx: keyboard label]
en: Battery
ug: توكدان

[ctx: keyboard label]
en: Launch1
ug: 1-قوزغات

[ctx: keyboard label]
en: Forward
ug: ئالدىغا

[ctx: keyboard label]
en: Back
ug: قايت

[ctx: keyboard label]
en: Sleep
ug: ئۇخلات

[ctx: keyboard label]
en: Hibernate
ug: ئۈچەك

[ctx: keyboard label]
en: WebCam
ug: تور كامېرا

[ctx: keyboard label]
en: Display
ug: كۆرسەتكۈچ

[ctx: keyboard label]
en: TouchpadToggle
ug: سەزگۈر تاختا ئۈزچات

[ctx: keyboard label]
en: WakeUp
ug: ئويغات

[ctx: keyboard label]
en: Suspend
ug: توڭلات

en: Error interpreting JPEG image file (%s)
ug: JPEG سۈرەتنى تەھلىل قىلغاندا خاتالىق كۆرۈلدى (%s)

en: Unsupported JPEG colorspace (%d)
ug: قوللىمايدىغان JPEG رەڭ بوشلۇقى (%d)

en: Not enough memory for image size %ux%u
ug: چوڭلۇقى %ux%u سۈرەتكە يېتەرلىك ئەسلەك يوق

en: Error reading png (%s)
ug: png نى ئوقۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى(%s)

en: Unsupported depth %u in png image
ug: png سۈرەتتىكى قوللىمايدىغان چوڭقۇرلۇقى %u

en: Unsupported color type %u in png image
ug: png سۈرەتتىكى قوللىمايدىغان رەڭ تۈرى %u

en: Image stride too large for image size %ux%u
ug: سۈرەت چوڭلۇقى %ux%u غا نىسبەتەن سۈرەت قەدەم ئارىلىقى بەك چوڭ

en: Failed to load RGB data from TIFF file
ug: TIFF ھۆججەتتىكى RGB سانلىق مەلۇماتلارنى يۈكلىيەلمىدى

en: Could not load TIFF data
ug: TIFF سانلىق مەلۇماتنى يۈكلىيەلمەيدۇ

en: Reading data failed at row %d
ug: %d-قۇردىكى سانلىق مەلۇماتنى ئوقۇيالمىدى

en: Failed to decode contents with mime-type of '%s'
ug: mime تۈرى «%s» بولغان مەزمۇننىڭ كودىنى يېشەلمىدى

en: Cannot claim clipboard ownership. OpenClipboard() timed out.
ug: كېسىپ چاپلاش تاختىسىنىڭ ئىگىدارلىقىنى تەلەپ قىلالمايدۇ. ‪OpenClipboard() ‬ۋاقتى ئۆتتى.

en: Cannot claim clipboard ownership. Another process claimed it before us.
ug: كېسىپ چاپلاش تاختىسىنىڭ ئىگىدارلىقىنى تەلەپ قىلالمايدۇ. باشقا بىر جەريان بىزدىن ئىلگىرى ئىگىدارلىقنى تەلەپ قىلدى.

en: Cannot claim clipboard ownership. OpenClipboard() failed: 0x%lx.
ug: كېسىپ چاپلاش تاختىسىنىڭ ئىگىدارلىقىنى تەلەپ قىلالمايدۇ. ‪OpenClipboard() ‬مەغلۇپ بولدى: 0x%lx.

en: Cannot claim clipboard ownership. EmptyClipboard() failed: 0x%lx.
ug: كېسىپ چاپلاش تاختىسىنىڭ ئىگىدارلىقىنى تەلەپ قىلالمايدۇ. ‪EmptyClipboard() ‬مەغلۇپ بولدى: 0x%lx.

en: Cannot set clipboard data. OpenClipboard() timed out.
ug: كېسىپ چاپلاش تاختىسىنىڭ سانلىق مەلۇماتىنى تەڭشىيەلمەيدۇ. ‪OpenClipboard() ‬ۋاقتى ئۆتتى.

en: Cannot set clipboard data. Another process claimed clipboard ownership.
ug: كېسىپ چاپلاش تاختىسىنىڭ سانلىق مەلۇماتىنى تەڭشىيەلمەيدۇ. باشقا بىر جەريان ئىگىدارلىقنى تەلەپ قىلىپ ئېلىۋالدى.

en: Cannot set clipboard data. OpenClipboard() failed: 0x%lx.
ug: كېسىپ چاپلاش تاختىسىنىڭ سانلىق مەلۇماتىنى تەڭشىيەلمەيدۇ. ‪OpenClipboard() ‬مەغلۇپ بولدى: 0x%lx.

en: Cannot get clipboard data. GlobalLock(0x%p) failed: 0x%lx.
ug: كېسىپ چاپلاش تاختىسىنىڭ سانلىق مەلۇماتىغا ئېرىشەلمەيدۇ. GlobalLock(0x%p) مەغلۇپ بولدى: 0x%lx.

en: Cannot get clipboard data. GlobalSize(0x%p) failed: 0x%lx.
ug: كېسىپ چاپلاش تاختىسىنىڭ سانلىق مەلۇماتىغا ئېرىشەلمەيدۇ. GlobalSize(0x%p) مەغلۇپ بولدى: 0x%lx.

en: Cannot get clipboard data. Failed to allocate %s bytes to store the data.
ug: كېسىپ چاپلاش تاختىسىنىڭ سانلىق مەلۇماتىغا ئېرىشەلمەيدۇ. سانلىق مەلۇماتنى ساقلاشتا %s بايتنى تەقسىملىيەلمىدى.

en: Cannot get clipboard data. OpenClipboard() timed out.
ug: كېسىپ چاپلاش تاختىسىنىڭ سانلىق مەلۇماتىغا ئېرىشەلمەيدۇ. ‪OpenClipboard() ‬ۋاقتى ئۆتتى.

en: Cannot get clipboard data. Clipboard ownership changed.
ug: كېسىپ چاپلاش تاختىسىنىڭ سانلىق مەلۇماتىغا ئېرىشەلمەيدۇ. كېسىپ چاپلاش تاختىسىنىڭ ئىگىدارلىقى ئۆزگەردى.

en: Cannot get clipboard data. Clipboard data changed before we could get it.
ug: كېسىپ چاپلاش تاختىسىنىڭ سانلىق مەلۇماتىغا ئېرىشەلمەيدۇ. كېسىپ چاپلاش تاختىسىنىڭ ئىگىدارلىقى بىز ئېرىشىشتىن ئىلگىرى ئۆزگەردى.

en: Cannot get clipboard data. OpenClipboard() failed: 0x%lx.
ug: كېسىپ چاپلاش تاختىسىنىڭ سانلىق مەلۇماتىنى ئېرىشەلمەيدۇ. ‪OpenClipboard() ‬مەغلۇپ بولدى: 0x%lx.

en: Cannot get clipboard data. No compatible transfer format found.
ug: كېسىپ چاپلاش تاختىسىنىڭ سانلىق مەلۇماتىنى ئېرىشەلمەيدۇ. ماسلىشىدىغان يۆتكەش پىچىمى تېپىلمىدى.

en: Cannot get clipboard data. GetClipboardData() failed: 0x%lx.
ug: كېسىپ چاپلاش تاختىسىنىڭ سانلىق مەلۇماتىنى ئېرىشەلمەيدۇ. ‪GetClipboardData() ‬مەغلۇپ بولدى: 0x%lx.

en: Cannot get DnD data. GlobalLock(0x%p) failed: 0x%lx.
ug: DnD سانلىق مەلۇماتىغا ئېرىشەلمەيدۇ. GlobalLock(0x%p) مەغلۇپ بولدى: 0x%lx.

en: Cannot get DnD data. GlobalSize(0x%p) failed: 0x%lx.
ug: DnD سانلىق مەلۇماتىغا ئېرىشەلمەيدۇ. GlobalSize(0x%p) مەغلۇپ بولدى: 0x%lx.

en: Cannot get DnD data. Failed to allocate %s bytes to store the data.
ug: DnD سانلىق مەلۇماتىغا ئېرىشەلمەيدۇ. سانلىق مەلۇماتنى ساقلاشتا %s بايتنى تەقسىملىيەلمىدى.

en: GDK surface 0x%p is not registered as a drop target
ug: GDK يۈزى 0x%p سۆرەش نىشان سۈپىتىدە تىزىملاتمىغان

en: Target context record 0x%p has no data object
ug: نىشان مەزمۇن خاتىرىسى 0x%p نىڭ سانلىق مەلۇمات نەڭى يوق

en: IDataObject_GetData (0x%x) failed, returning 0x%lx
ug: IDataObject_GetData (0x%x) مەغلۇپ بولدى، قايتۇرغىنى 0x%lx

en: Failed to transmute DnD data W32 format 0x%x to %p (%s)
ug: سۆرەپ تاشلاش سانلىق مەلۇماتىنىڭ W32 پىچىمى 0x%x نى %p (%s) غا ئايلاندۇرالمىدى

en: No GL implementation is available
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان GL ئەمەلىيلىشىش يوق

en: WGL version %d.%d is too low, need at least %d.%d
ug: WGL نەشرى %d.%d بەك كونا، كەم دېگەندە %d.%d بولۇشى كېرەك

en: GL implementation cannot share GL contexts
ug: ئەمەلىيلەشتۈرۈش GL مەزمۇننى ھەمبەھىرلىيەلمەيدۇ

en: Unsupported pixel format %d set on Window
ug: كۆزنەكتە قوللىمايدىغان پىكسېل پىچىمى %d تەڭشەلگەن

en: No available configurations for the given pixel format
ug: بېرىلگەن GL پىكسېل پىچىمىنىڭ ئىشلەتكىلى بولىدىغان سەپلىمىسى يوق

en: writing a closed stream
ug: تاقالغان ئېقىمغا يېزىۋاتىدۇ

en: g_try_realloc () failed
ug: ‪g_try_realloc () ‬مەغلۇپ بولدى

en: GlobalReAlloc() failed:
ug: ‪GlobalReAlloc()‬ ‬مەغلۇپ بولدى

en: Ran out of buffer space (buffer size is fixed)
ug: يىغلەك بوشلۇقى يېتىشمىدى (يىغلەك چوڭلۇقىنىڭ قىممىتى مۇقىم)

en: Can’t transmute a single handle
ug: يەككە تۇتقۇچقا ئايلاندۇرالمايدۇ

en: Failed to transmute %zu bytes of data from %s to %u
ug: %zu بايت %s سانلىق مەلۇماتنى %u غا ئايلاندۇرالمىدى

en: GlobalLock() failed:
ug: ‪GlobalLock() ‬مەغلۇپ بولدى:

en: GlobalAlloc() failed:
ug: ‪GlobalAlloc() ‬مەغلۇپ بولدى::

en: Starting “%s”
ug: «%s» نى قوزغىتىۋاتىدۇ

en: Opening “%s”
ug: «%s» نى ئېچىۋاتىدۇ

en: Opening %d Item | Opening %d Items
ug[0]: %d تۈرنى ئېچىۋاتىدۇ

en: Clipboard manager could not store selection.
ug: چاپلاش تاختىسىنى باشقۇرغۇچ تاللىغاننى ساقلىيالمايدۇ.

en: Cannot store clipboard. No clipboard manager is active.
ug: چاپلاش تاختىسىنى ساقلىيلمايدۇ. ھېچقانداق چاپلاش تاختىسىنى باشقۇرغۇچ ئاكتىپ ئەمەس.

en: No GLX configurations available
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان ھېچقانداق GLX يوق

en: No GLX configuration with required features found
ug: لازىملىق ئىقتىدارى بار GLX سەپلىمىسىنى تاپالمىدى

en: GLX is not supported
ug: GLX نى قوللىمايدۇ

en: Format %s not supported
ug: پىچىم «‎%s‎‏» نى قوللىمايدۇ

en: Not enough space in destination
ug: نىشاندا يېتەرلىك بوشلۇق يوق

en: Need complete input to do conversion
ug: ئايلاندۇرۇش ئۈچۈن تولۇق كىرگۈزۈش كېرەك

en: Invalid byte sequence in conversion input
ug: ئايلاندۇرۇپ كىرگۈزۈشتە ئىناۋەتسىز بايت قاتارى كۆرۈلدى

en: Invalid formats in compound text conversion.
ug: بىرىكمە تېكىست ئايلاندۇرۇشتا ئىناۋەتسىز پىچىم بار.

en: Unsupported encoding “%s”
ug: قوللىمايدىغان كودلاش «%s»

en: OpenGL ES 3.0 is not supported by this renderer.
ug: بۇ شەكىللەندۈرگۈچ‪ OpenGL ES 3.0 ‬نى قوللىمايدۇ.

en: OpenGL 3.3 required
ug: ‪OpenGL 3.3 ‬زۆرۈر

en: Vulkan support disabled during GTK build
ug: GTK قۇرۇلمىسىدا Vulkan قوللاشنى ئىشلىتىش چەكلەنگەن

[ctx: accessibility]
en: Click
ug: چەك

[ctx: accessibility]
en: Clicks the button
ug: توپچە چېكىلىدۇ

[ctx: accessibility]
en: Toggle
ug: ئالماشتۇر

[ctx: accessibility]
en: Toggles the switch
ug: ئۈزچاتنى ئالماشتۇرىدۇ

[ctx: accessibility]
en: Select
ug: تاللا

[ctx: accessibility]
en: Selects the color
ug: رەڭ تاللىنىدۇ

[ctx: accessibility]
en: Activate
ug: ئاكتىپلا

[ctx: accessibility]
en: Activates the color
ug: رەڭنى ئاكتىپلايدۇ

[ctx: accessibility]
en: Customize
ug: ئىختىيارى

[ctx: accessibility]
en: Customizes the color
ug: رەڭنى ئۆزلەشتۈرىدۇ

[ctx: accessibility]
en: Activates the expander
ug: يايغۇچنى ئاكتىپلايدۇ

[ctx: accessibility]
en: Activates the entry
ug: كىرگۈنى ئاكتىپلايدۇ

[ctx: accessibility]
en: Activate primary icon
ug: ئاساسىي سىنبەلگىنى ئاكتىپلا

[ctx: accessibility]
en: Activates the primary icon of the entry
ug: كىرگۈزۈش بۆلىكىدىكى ئاساسىي سىنبەلگىنى ئاكتىپلايدۇ

[ctx: accessibility]
en: Activate secondary icon
ug: ئىككىنچى سىنبەلگىنى ئاكتىپلا

[ctx: accessibility]
en: Activates the secondary icon of the entry
ug: كىرگۈزۈش بۆلىكىدىكى ئىككىنچى سىنبەلگىنى ئاكتىپلايدۇ

[ctx: accessibility]
en: Peek
ug: مارا

[ctx: accessibility]
en: Shows the contents of the password entry
ug: ئىم كىرگۈزۈش قۇتىسىنىڭ مەزمۇنىنى كۆرسىتىدۇ

[ctx: accessibility]
en: Clear
ug: تازىلا

[ctx: accessibility]
en: Clears the contents of the entry
ug: كىرگۈزگەن مەزمۇننى تازىلايدۇ

[ctx: accessibility]
en: application
ug: پىروگرامما

en: Not a data: URL
ug: سانلىق مەلۇمات ئەمەس: تور ئادرېسى

en: Malformed data: URL
ug: توغرا بولمىغان سانلىق مەلۇمات: تور ئادرېسى

en: Could not unescape string
ug: كودقا ئايلاندۇرۇلغان ھەرپ تىزىقىنى ئەسلىگە قايتۇرالمايدۇ

en: Other app…
ug: باشقا ئەپ…

en: Select Application
ug: پىروگرامما تاللىنىدۇ

note: Translators: %s is a filename
en: Opening “%s”.
ug: «%s» نى ئېچىۋاتىدۇ.

en: No applications found for “%s”
ug: «%s» نى ئاچىدىغان پىروگرامما يوق

note: Translators: %s is a file type description
en: Opening “%s” files.
ug: «%s» ھۆججەتنى ئېچىۋاتىدۇ.

en: No applications found for “%s” files
ug: «%s» نى بىر تەرەپ قىلىدىغان پىروگرامما تېپىلمىدى

en: Failed to start GNOME Software
ug: GNOME يۇمشاق دېتالىنى قوزغىتالمىدى

note: Translators: Label for a search button and entry, should be translated as a verb
en: Search
ug: ئىزدە

en: No apps found for “%s”.
ug: «%s» نى ئاچىدىغان پىروگرامما تېپىلمىدى.

en: Default App
ug: كۆڭۈلدىكى ئەپ

en: Recommended Apps
ug: تەۋسىيە قىلىنغان ئەپ

en: Related Apps
ug: مۇناسىۋەتلىك ئەپ

en: Other Apps
ug: باشقا پىروگرامما

[ctx: Accelerator]
note: This label is displayed in a treeview cell displaying * a disabled accelerator key combination.
en: Disabled
ug: چەكلەنگەن

[ctx: Accelerator]
note: This label is displayed in a treeview cell displaying * an accelerator key combination that is not valid according * to gtk_accelerator_valid().
en: Invalid
ug: ئىناۋەتسىز

note: This label is displayed in a treeview cell displaying an accelerator * when the cell is clicked to change the accelerator.
en: New accelerator…
ug: يېڭى تېزلەتكۈچ…

en: Pick a Color
ug: رەڭ ئال

en: Red %d%%, Green %d%%, Blue %d%%, Alpha %d%%
ug: قىزىل %d%%، يېشىل %d%%، كۆك %d%%، ئالفا %d%%

en: Red %d%%, Green %d%%, Blue %d%%
ug: قىزىل %d%%، يېشىل %d%%، كۆك %d%%

en: Sans 12
ug: UKIJ Tuz Tom 10

en: Pick a Font
ug: خەت نۇسخا تاللا

en: Font
ug: خەت نۇسخا

[ctx: font]
en: None
ug: يوق

en: Lock
ug: قۇلۇپلا

en: Unlock
ug: قۇلۇپ ئاچ

en: Dialog is unlocked.
    Click to prevent further changes
ug: سۆزلەشكۈ قۇلۇپى ئېچىلدى.
    ئەمدى ئۆزگەرتمەسلىك ئۈچۈن چېكىڭ

en: Dialog is locked.
    Click to make changes
ug: سۆزلەشكۈ قۇلۇپلانغان.
    ئۆزگەرتىش ئۈچۈن چېكىڭ

en: System policy prevents changes.
    Contact your system administrator
ug: سىستېما تاكتىكىسى ئۆزگەرتىشنى چەكلىگەن.
    سىستېما باشقۇرغۇچىڭىز بىلەن ئالاقىلىشىڭ

en: Could not show link
ug: ئۇلانمىنى كۆرسىتەلمىدى

en: Muted
ug: ئۈنسىز

en: Full Volume
ug: ئەڭ يۇقىرى ئاۋاز

en: License
ug: ئىجازەتنامە

en: Custom License
ug: ئىختىيارى ئىجازەتنامە

en: GNU General Public License, version 2 or later
ug: GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمى 2-نەشرى ياكى يېڭىسى

en: GNU General Public License, version 3 or later
ug: GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمى 3-نەشرى ياكى يېڭىسى

en: GNU Lesser General Public License, version 2.1 or later
ug: GNU يېنىكرەك ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمى 1.‏2‎‏-نەشرى ياكى يېڭىسى

en: GNU Lesser General Public License, version 3 or later
ug: GNU يېنىكرەك ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمى 3‎‏-نەشرى ياكى يېڭىسى

en: BSD 2-Clause License
ug: BSD 2-Clause ئىجازەتنامىسى

en: The MIT License (MIT)
ug: MIT ئىجازەتنامىسى (MIT يەنى ماسساچۇسېتس تېخنولوگىيە ئۇنىۋېرسىتېتى)

en: Artistic License 2.0
ug: سەنئەت ئىجازەتنامىسى ‪2.0

en: GNU General Public License, version 2 only
ug: GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمى 2-نەشرىلا

en: GNU General Public License, version 3 only
ug: GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمى 3-نەشرىلا

en: GNU Lesser General Public License, version 2.1 only
ug: GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمى ‪ 2.‏‬‎1‎-نەشرىلا

en: GNU Lesser General Public License, version 3 only
ug: GNU يېنىكرەك ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمى 3‎-نەشرىلا

en: GNU Affero General Public License, version 3 or later
ug: GNU Affero ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمى 3‎‏-نەشرى ياكى يېڭىسى

en: GNU Affero General Public License, version 3 only
ug: GNU Affero ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمى 3‎‏-نەشرىلا

en: BSD 3-Clause License
ug: ‪BSD 3-Clause ‬ئىجازەتنامىسى

en: Apache License, Version 2.0
ug: Apache ئىجازەتنامىسى، ‪2.0 ‬نەشرى

en: Mozilla Public License 2.0
ug: Mozilla ئاممىۋى ئىجازەتنامىسى ‪2.0

en: BSD Zero-Clause License
ug: BSD نۆل ماددىلىق ئىجازەتنامە

en: Website
ug: تور بېكەت

en: About %s
ug: %s ھەققىدە

en: Created by
ug: قۇرغۇچى

en: Documented by
ug: پۈتۈكچى

en: Translated by
ug: تەرجىمان

en: Design by
ug: لايىھەلىگۈچى

note: Translators: this is the license preamble; the string at the end * contains the name of the license as link text.
en: This program comes with absolutely no warranty.
    See the <a href="%s">%s</a> for details.
ug: بۇ پىروگراممىنىڭ ھېچقانداق كاپالىتى يوق.
    تەپسىلاتىنى <a href="%s">%s</a> دىن كۆرۈڭ.

[ctx: keyboard label]
note: Translators: "KP" means "numeric key pad". This string will * be used in accelerators such as "Ctrl+Shift+KP 1" in menus, * and therefore the translation needs to be very short.
en: KP
ug: كىچىك ھەرپتاختا

[ctx: keyboard label]
en: Space
ug: بوشلۇق

[ctx: keyboard label]
en: Backslash
ug: تەتۈر يانتۇ سىزىق

[ctx: accessibility]
en: alert
ug: ئاگاھلاندۇرۇش

[ctx: accessibility]
en: alert dialog
ug: ھەققىدە سۆزلەشكۈسى

[ctx: accessibility]
en: banner
ug: لەۋھە

[ctx: accessibility]
en: button
ug: توپچە

[ctx: accessibility]
en: caption
ug: ماۋزۇ

[ctx: accessibility]
en: cell
ug: كاتەكچە

[ctx: accessibility]
en: checkbox
ug: كۆپ تاللاش

[ctx: accessibility]
en: column header
ug: رەت قېشى

[ctx: accessibility]
en: combo box
ug: بىرىكمە كۆزنەكچىسى

[ctx: accessibility]
en: command
ug: بۇيرۇق

[ctx: accessibility]
en: composite
ug: بىرىكمە

[ctx: accessibility]
en: dialog
ug: سۆزلەشكۈ

[ctx: accessibility]
en: document
ug: پۈتۈك

[ctx: accessibility]
en: feed
ug: مەنبە

[ctx: accessibility]
en: form
ug: كۆزنەك

[ctx: accessibility]
en: generic
ug: ئادەتتىكى

[ctx: accessibility]
en: grid
ug: شادا

[ctx: accessibility]
en: grid cell
ug: شادا كاتەكچە

[ctx: accessibility]
en: group
ug: گۇرۇپپا

[ctx: accessibility]
en: heading
ug: ماۋزۇ

[ctx: accessibility]
en: image
ug: سۈرەت

[ctx: accessibility]
en: input
ug: كىرگۈزۈش

[ctx: accessibility]
en: label
ug: ئەن

[ctx: accessibility]
en: landmark
ug: مۇساپە بەلگىسى

[ctx: accessibility]
en: legend
ug: ئىسخېما چۈشەندۈرۈشى

[ctx: accessibility]
en: link
ug: ئۇلانما

[ctx: accessibility]
en: list
ug: تىزىم

[ctx: accessibility]
en: list box
ug: تىزىم قۇتىسى

[ctx: accessibility]
en: list item
ug: تىزىم تۈرى

[ctx: accessibility]
en: log
ug: خاتىرە

[ctx: accessibility]
en: main
ug: ئاساسىي

[ctx: accessibility]
en: marquee
ug: لەيلىمە تېكىست

[ctx: accessibility]
en: math
ug: ماتېماتىكا

[ctx: accessibility]
en: meter
ug: مېتىر

[ctx: accessibility]
en: menu
ug: تىزىملىك

[ctx: accessibility]
en: menu bar
ug: تىزىملىك بالداق

[ctx: accessibility]
en: menu item
ug: تىزىملىك تۈرى

[ctx: accessibility]
en: menu item checkbox
ug: تىزىملىك تۈرى كۆپ تاللاش قۇتىسى

[ctx: accessibility]
en: menu item radio
ug: تىزىملىك تۈرى يەككە تاللاش قۇتىسى

[ctx: accessibility]
en: navigation
ug: يولباشچى

[ctx: accessibility]
en: none
ug: يوق

[ctx: accessibility]
en: note
ug: ئىزاھ

[ctx: accessibility]
en: option
ug: تاللانما

[ctx: accessibility]
en: presentation
ug: كۆرسەتمە

[ctx: accessibility]
en: progress bar
ug: ئىلگىرىلەش بالدىقى

[ctx: accessibility]
en: radio
ug: يەككە تاللاش قۇتىسى

[ctx: accessibility]
en: radio group
ug: يەككە تاللاش گۇرۇپپىسى

[ctx: accessibility]
en: range
ug: دائىرە

[ctx: accessibility]
en: region
ug: رايون

[ctx: accessibility]
en: row
ug: قۇر

[ctx: accessibility]
en: row group
ug: قۇر گۇرۇپپىسى

[ctx: accessibility]
en: row header
ug: قۇر قېشى

[ctx: accessibility]
en: scroll bar
ug: سىيرىغۇچ بالداق

[ctx: accessibility]
en: search
ug: ئىزدە

[ctx: accessibility]
en: search box
ug: ئىزدەش قۇتىسى

[ctx: accessibility]
en: section
ug: دائىرە

[ctx: accessibility]
en: section head
ug: بۆلەك بېشى

[ctx: accessibility]
en: select
ug: تاللا

[ctx: accessibility]
en: separator
ug: ئايرىغۇچ

[ctx: accessibility]
en: slider
ug: سۈرگۈچ

[ctx: accessibility]
en: spin button
ug: چىغ توپچە

[ctx: accessibility]
en: status
ug: ھالەت

[ctx: accessibility]
en: structure
ug: قۇرۇلما

[ctx: accessibility]
en: switch
ug: ئالماشتۇر

[ctx: accessibility]
en: tab
ug: بەتكۈچ

[ctx: accessibility]
en: table
ug: جەدۋەل

[ctx: accessibility]
en: tab list
ug: بەتكۈچ تىزىمى

[ctx: accessibility]
en: tab panel
ug: بەتكۈچ كۆزنەكچە

[ctx: accessibility]
en: text box
ug: تېكىست قۇتىسى

[ctx: accessibility]
en: time
ug: ۋاقىت

[ctx: accessibility]
en: timer
ug: ۋاقىت خاتىرىلىگۈچ

[ctx: accessibility]
en: tool bar
ug: قورال بالداق

[ctx: accessibility]
en: tool tip
ug: كۆرسەتمە

[ctx: accessibility]
en: tree
ug: شاخسىمان

[ctx: accessibility]
en: tree grid
ug: شاخسىمان شادا

[ctx: accessibility]
en: tree item
ug: شاخسىمان تۇر

[ctx: accessibility]
en: widget
ug: ئەپچە

[ctx: accessibility]
en: window
ug: كۆزنەك

[ctx: accessibility]
en: toggle button
ug: ئالماشتۇرغۇچ توپچە

[ctx: accessibility]
en: paragraph
ug: ئابزاس

[ctx: accessibility]
en: block quote
ug: بۆلەك نەقىل

[ctx: accessibility]
en: article
ug: ماقالە

[ctx: accessibility]
en: comment
ug: ئىزاھات

[ctx: accessibility]
en: terminal
ug: تېرمىنال

en: _Close
ug: ياپ(_C)

note: Translators: This is the 'reason' given when inhibiting * suspend or screen locking, and the caller hasn't specified * a reason.
en: Reason not specified
ug: سەۋەب كۆرسىتىلمىگەن

en: Menu bar
ug: تىزىملىك بالداق

en: %s does not exist in the bookmarks list
ug: خەتكۈش تىزىمىدا %s مەۋجۇت ئەمەس

en: %s already exists in the bookmarks list
ug: خەتكۈش تىزىمىدا %s مەۋجۇت

en: Element <%s> not allowed inside <%s>
ug: ئېلېمېنت <%s> نى <%s> نىڭ ئىچىدە ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Element <%s> not allowed at toplevel
ug: ئۈستى قەۋەتتە <%s> ئېلېمېنتقا يول قويۇلمايدۇ

en: Text may not appear inside <%s>
ug: <%s> ئىچىدە تېكىست كۆرۈلمەسلىكى لازىم

note: Translate to calendar:week_start:0 if you want Sunday to be the * first day of the week to calendar:week_start:1 if you want Monday * to be the first day of the week, and so on.
en: calendar:week_start:0
ug: يىلنامە:week_start:0

note: Translate to calendar:YM if you want years to be displayed * before months; otherwise translate to calendar:MY. * Do *not* translate it to anything else, if it * it isn't calendar:YM or calendar:MY it will not work. * * Note that the ordering described here is logical order, which is * further influ
en: calendar:MY
ug: يىلنامە:MY

en: Color: %s
ug: رەڭ: %s

[ctx: Color name]
en: Very Light Blue
ug: تۇم سۇس كۆك

[ctx: Color name]
en: Light Blue
ug: سۇس كۆك

[ctx: Color name]
en: Blue
ug: كۆك

[ctx: Color name]
en: Dark Blue
ug: توق كۆك

[ctx: Color name]
en: Very Dark Blue
ug: تۇم توق كۆك

[ctx: Color name]
en: Very Light Green
ug: تۇم سۇس يېشىل

[ctx: Color name]
en: Light Green
ug: سۇس يېشىل

[ctx: Color name]
en: Green
ug: يېشىل

[ctx: Color name]
en: Dark Green
ug: توق يېشىل

[ctx: Color name]
en: Very Dark Green
ug: تۇم توق يېشىل

[ctx: Color name]
en: Very Light Yellow
ug: تۇم سۇس سېرىق

[ctx: Color name]
en: Light Yellow
ug: سۇس سېرىق

[ctx: Color name]
en: Yellow
ug: سېرىق

[ctx: Color name]
en: Dark Yellow
ug: توق سېرىق

[ctx: Color name]
en: Very Dark Yellow
ug: تۇم توق سېرىق

[ctx: Color name]
en: Very Light Orange
ug: تۇم سۇس قىزغۇچ سېرىق

[ctx: Color name]
en: Light Orange
ug: سۇس قىزغۇچ سېرىق

[ctx: Color name]
en: Orange
ug: قىزغۇچ سېرىق

[ctx: Color name]
en: Dark Orange
ug: توق قىزغۇچ سېرىق

[ctx: Color name]
en: Very Dark Orange
ug: تۇم توق قىزغۇچ سېرىق

[ctx: Color name]
en: Very Light Red
ug: تۇم سۇس قىزىل

[ctx: Color name]
en: Light Red
ug: سۇس قىزىل

[ctx: Color name]
en: Red
ug: قىزىل

[ctx: Color name]
en: Dark Red
ug: توق قىزىل

[ctx: Color name]
en: Very Dark Red
ug: تۇم توق قىزىل

[ctx: Color name]
en: Very Light Purple
ug: تۇم سۇس بىنەپشە

[ctx: Color name]
en: Light Purple
ug: سۇس بىنەپشە

[ctx: Color name]
en: Purple
ug: بىنەپشە

[ctx: Color name]
en: Dark Purple
ug: توق بىنەپشە

[ctx: Color name]
en: Very Dark Purple
ug: تۇم توق بىنەپشە

[ctx: Color name]
en: Very Light Brown
ug: تۇم سۇس قوڭۇر

[ctx: Color name]
en: Light Brown
ug: سۇس قوڭۇر

[ctx: Color name]
en: Brown
ug: قوڭۇر

[ctx: Color name]
en: Dark Brown
ug: توق قوڭۇر

[ctx: Color name]
en: Very Dark Brown
ug: تۇم توق قوڭۇر

[ctx: Color name]
en: White
ug: ئاق

[ctx: Color name]
en: Light Gray 1
ug: سۇس كۈلرەڭ 1

[ctx: Color name]
en: Light Gray 2
ug: سۇس كۈلرەڭ 2

[ctx: Color name]
en: Light Gray 3
ug: سۇس كۈلرەڭ 3

[ctx: Color name]
en: Light Gray 4
ug: سۇس كۈلرەڭ 4

[ctx: Color name]
en: Dark Gray 1
ug: قېنىق كۈلرەڭ 1

[ctx: Color name]
en: Dark Gray 2
ug: قېنىق كۈلرەڭ 2

[ctx: Color name]
en: Dark Gray 3
ug: قېنىق كۈلرەڭ 3

[ctx: Color name]
en: Dark Gray 4
ug: قېنىق كۈلرەڭ 4

[ctx: Color name]
en: Black
ug: قارا

note: translators: label for the custom section in the color chooser
en: Custom
ug: ئىختىيارى

en: Add Color
ug: رەڭ قوش

en: Custom color %d: %s
ug: ئىختىيارىي رەڭ %d: %s

en: Customize
ug: ئىختىيارى

note: Translate to the default units to use for presenting * lengths to the user. Translate to default:inch if you * want inches, otherwise translate to default:mm. * Do *not* translate it to "predefinito:mm", if it * it isn't default:mm or default:inch it will not work
en: default:mm
ug: كۆڭۈلدىكى:mm

en: Margins from Printer…
ug: پىرىنتېر ئارىلىقى…

note: And show the custom paper dialog
en: Manage Custom Sizes
ug: ئىختىيارى چوڭلۇقنى باشقۇر

en: inch
ug: دىيۇيم

en: Custom Size %d
ug: ئىختىيارى چوڭلۇقى %d

en: _Width:
ug: كەڭلىك(_W):

en: _Height:
ug: ئېگىزلىك(_H):

en: Paper Size
ug: قەغەز چوڭلۇقى

en: _Top:
ug: ئۈستى(_T):

en: _Bottom:
ug: ئاستى(_B):

en: _Left:
ug: سول(_L):

en: _Right:
ug: ئوڭ(_R):

en: Paper Margins
ug: قەغەز يان ئارىلىقى

en: _Edit
ug: تەھرىر(_E)

en: _Copy
ug: كۆچۈر(_C)

en: Context menu
ug: مەزمۇن تىزىملىكى

en: Insert Emoji
ug: چىراي ئىپادە قىستۇر

en: _Name
ug: ئاتى(_N)

en: A folder cannot be called “.”
ug: قىسقۇچنى «.» دەپ ئاتىغىلى بولمايدۇ

en: A file cannot be called “.”
ug: ھۆججەتنى «.» دەپ ئاتىغىلى بولمايدۇ

en: A folder cannot be called “..”
ug: قىسقۇچنى «..» دەپ ئاتىغىلى بولمايدۇ

en: A file cannot be called “..”
ug: ھۆججەتنى «..» دەپ ئاتىغىلى بولمايدۇ

en: Folder names cannot contain “/”
ug: قىسقۇچ ئاتىدا «/» بولسا بولمايدۇ

en: File names cannot contain “/”
ug: ھۆججەت ئاتىدا «/» بولسا بولمايدۇ

en: Folder names should not begin with a space
ug: قىسقۇچ ئاتى بوشلۇقتىن باشلانمايدۇ

en: File names should not begin with a space
ug: ھۆججەت ئاتى بوشلۇقتىن باشلانمايدۇ

en: Folder names should not end with a space
ug: قىسقۇچ ئاتى بوشلۇق بىلەن ئاخىرلاشمايدۇ

en: File names should not end with a space
ug: ھۆججەت ئاتى بوشلۇق بىلەن ئاخىرلاشمايدۇ

en: Folder names starting with a “.” are hidden
ug: قىسقۇچ ئاتى «.» چېكىتتىن باشلانسا يوشۇرۇلىدۇ

en: File names starting with a “.” are hidden
ug: ھۆججەت ئاتى «.» چېكىتتىن باشلانسا يوشۇرۇلىدۇ

en: A folder with that name already exists
ug: ئوخشاش ئاتلىق بىر قىسقۇچ مەۋجۇت

en: A file with that name already exists
ug: ئوخشاش ئاتلىق بىر ھۆججەت مەۋجۇت

en: _Cancel
ug: ۋاز كەچ(_C)

en: _Open
ug: ئاچ(_O)

en: _Save
ug: ساقلا(_S)

en: The session bus is not available
ug: ئەڭگىمە ئاساسىي لىنىيەسىنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Select which types of files are shown
ug: كۆرسىتىلىدىغان ھۆججەت تىپىنى تاللاڭ

note: Translators: the first string is a path and the second string * is a hostname. Nautilus and the panel contain the same string * to translate.
en: %1$s on %2$s
ug: %2$s ئۈستىدىكى %1$s

en: Type name of new folder
ug: يېڭى ھۆججەت قىسقۇچنىڭ ئاتىنى كىرگۈزۈڭ

en: The folder could not be created
ug: قىسقۇچ قۇرالمايدۇ

en: You need to choose a valid filename.
ug: ئىناۋەتلىك ھۆججەت ئاتى تاللىشىڭىز زۆرۈر.

en: Cannot create a file under %s as it is not a folder
ug: %s قىسقۇچ بولمىغاچقا، ئۇنىڭ ئاستىغا ھۆججەت قۇرغىلى بولمىدى

en: Cannot create file as the filename is too long
ug: ھۆججەت ئاتى بەك ئۇزۇن بولغانلىقتىن ھۆججەتنى قۇرالمىدى

en: Try using a shorter name.
ug: قىسقىراق ئات ئىشلىتىشنى سىناڭ.

en: You may only select folders
ug: پەقەت قىسقۇچنىلا تاللىيالايسىز

en: The item that you selected is not a folder try using a different item.
ug: سىز تاللىغان تۈر قىسقۇچ ئەمەس باشقا تۈرنى تاللاپ سىناپ بېقىڭ.

en: Invalid file name
ug: ئىناۋەتسىز ھۆججەت ئاتى

en: The folder contents could not be displayed
ug: قىسقۇچ مەزمۇنىنى كۆرسىتەلمىدى

en: The file could not be deleted
ug: ھۆججەتنى ئۆچۈرەلمەيدۇ

en: The file could not be moved to the Trash
ug: ھۆججەتنى ئەخلەتخانىغا يۆتكىيەلمەيدۇ

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
ug: «‏%s»‎‎‏ نى راستتىنلا مەڭگۈلۈك ئۆچۈرەمسىز؟

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
ug: ئەگەر تۈردىن بىرنى ئۆچۈرسىڭىز ئۇنداقتا ئۇ مەڭگۈلۈك يوقىلىدۇ.

en: _Delete
ug: ئۆچۈر(_D)

en: The file could not be renamed
ug: ھۆججەتنىڭ ئاتىنى ئۆزگەرتەلمىدى

en: Could not select file
ug: ھۆججەت تاللىيالمىدى

en: Grid View
ug: تورسىمان كۆرۈنۈش

en: List View
ug: تىزىم كۆرۈنۈش

en: _Visit File
ug: ھۆججەت زىيارەت(_V)

en: _Open With File Manager
ug: ھۆججەت باشقۇرغۇچتا ئاچ(_O)

en: _Copy Location
ug: ئادرېسنى كۆچۈر(_C)

en: _Add to Bookmarks
ug: خەتكۈچكە قوش(_A)

en: _Rename
ug: ئات ئۆزگەرت(_R)

en: _Move to Trash
ug: ئەخلەتخانىغا يۆتكە(_M)

en: Show _Hidden Files
ug: يوشۇرۇن ھۆججەتنى كۆرسەت(_H)

en: Sort _Folders Before Files
ug: قىسقۇچنى ھۆججەتتىن ئىلگىرى تەرتىپلە(_F)

en: Unknown
ug: يوچۇن

en: Home
ug: باش مۇندەرىجە

note: this is the header for the location column in the print dialog
en: Location
ug: ئورنى

note: Label
en: _Name:
ug: ئاتى(_N):

en: Searching in %s
ug: %s دىن ئىزدەۋاتىدۇ

en: Searching
ug: ئىزدەۋاتىدۇ

en: Enter location or URL
ug: ئورۇن ياكى تور ئادرېسى كىرگۈزۈلىدۇ

en: Modified
ug: ئۆزگەرتىلگەن ۋاقتى

en: Could not read the contents of %s
ug: %s نىڭ مەزمۇنىنى ئوقۇيالمىدى

en: Could not read the contents of the folder
ug: قىسقۇچنىڭ مەزمۇنىنى ئوقۇيالمىدى

en: %l:%M %p
ug: %p %-l:%M

en: Yesterday
ug: تۈنۈگۈن

en: %-e %b
ug: %-m-ئاينىڭ %-d-كۈنى

en: %-e %b %Y
ug: %Y-يىلى %-m-ئاينىڭ %-d-كۈنى

en: Program
ug: پىروگرامما

en: Audio
ug: ئۈن

en: Image
ug: سۈرەت

en: Archive
ug: ئارخىپ

en: Markup
ug: بەلگە

en: Text
ug: تېكىست

en: Video
ug: سىن

en: Contacts
ug: ئالاقەداش

en: Calendar
ug: يىلنامە

en: Document
ug: پۈتۈك

en: Presentation
ug: كۆرسەتمە

en: Spreadsheet
ug: ئېلېكتىرونلۇق جەدۋەل

en: You do not have access to the specified folder.
ug: بەلگىلەنگەن قىسقۇچنى زىيارەت قىلىش ئىجازىتىڭىز يوق.

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
ug: ئاتى «%s» بولغان ھۆججەت مەۋجۇت. قاپلىۋېتەمسىز؟

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
ug: ھۆججەت «%s» نىڭ ئىچىدە بار. ئالماشتۇرۇلسا ئۇنىڭ مەزمۇنى قاپلىنىپ كېتىدۇ.

en: _Replace
ug: ئالماشتۇر(_R)

en: Could not send the search request
ug: ئىزدەش ئىلتىماسىنى يوللىيالمىدى

en: Accessed
ug: زىيارەت قىلىنغان ۋاقىت

en: _Size
ug: چوڭلۇقى(_S)

en: T_ype
ug: تۈرى(_Y)

en: _Time
ug: ۋاقىت(_T)

en: Name
ug: ئاتى

en: Size
ug: چوڭلۇقى

en: Type
ug: تۈرى

en: Pick Files
ug: ھۆججەت تاللىنىدۇ

en: Pick a File
ug: بىر ھۆججەت تاللىنىدۇ

en: Save a File
ug: ھۆججەت ساقلا

en: _Select
ug: تاللا(_S)

en: Select Folders
ug: قىسقۇچ تاللىنىدۇ

en: Select a Folder
ug: بىر قىسقۇچ تاللىنىدۇ

en: Encoding
ug: كودلاش

en: Line Ending
ug: قۇر ئاخىرى

en: Unspecified
ug: بەلگىلەنمىگەن

en: Change Font Features
ug: خەت نۇسخا ئالاھىدىلىكىنى ئۆزگەرت

[ctx: Font variation axis]
en: Width
ug: كەڭلىك

[ctx: Font variation axis]
en: Weight
ug: سالمىقى

[ctx: Font variation axis]
en: Italic
ug: يانتۇ

[ctx: Font variation axis]
en: Slant
ug: قىيپاش

[ctx: Font variation axis]
en: Optical Size
ug: كۆرەلەيدىغان چوڭلۇقى

[ctx: Font feature value]
en: Default
ug: كۆڭۈلدىكى

[ctx: Font feature value]
en: Enable
ug: قوزغات

en: Default
ug: كۆڭۈلدىكى

en: Ligatures
ug: قوشما ھەرپ

en: Letter Case
ug: ھەرپ چوڭ كىچىكلىكى

en: Number Case
ug: سان چوڭ كىچىكلىكى

en: Number Spacing
ug: سان بوشلۇقى

en: Numeric Extras
ug: قوشۇمچە سان

en: Fractions
ug: كەسىر

en: Style Variations
ug: ئۇسلۇب خىلى

en: Character Variations
ug: ھەرپ ئۆزگىرىشى

en: OpenGL context creation failed
ug: OpenGL مەزمۇن قۇرالمىدى

en: Close
ug: ياپ

en: Close the infobar
ug: ئۇچۇر بالداقنى ياپ

en: Cu_t
ug: كەس(_T)

en: _Paste
ug: چاپلا(_P)

en: Select _All
ug: ھەممىنى تاللا(_A)

en: _Open Link
ug: ئۇلانما ئاچ(_O)

en: Copy _Link Address
ug: ئۇلانما مەنزىل كۆچۈر(_L)

en: _Copy URL
ug: تور ئادرېسنى كۆچۈر(_C)

en: Invalid URI
ug: ئىناۋەتسىز URI

[ctx: media controls tooltip]
en: Stop
ug: توختا

[ctx: media controls tooltip]
en: Play
ug: ياڭرات

en: _OK
ug: جەزملە(_O)

en: _No
ug: ياق(_N)

en: _Yes
ug: ھەئە(_Y)

en: Co_nnect
ug: باغلا(_N)

en: Connect As
ug: باغلىنىش ئۇسۇلى

en: _Anonymous
ug: ئاتسىز

en: Registered U_ser
ug: خەتلەتكەن ئىشلەتكۈچى(_U)

en: _Username
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى(_U)

en: _Domain
ug: دائىرە(_D)

en: Volume type
ug: دىسكا تۈرى

en: _Hidden
ug: يوشۇرۇن(_H)

en: _Windows system
ug: كۆزنەك سىستېمىسى(_W)

en: _PIM
ug: شەخسىي ئۇچۇر باشقۇرۇش(_PIM)

en: _Password
ug: ئىم(_P)

en: Forget password _immediately
ug: ئىمنى دەرھال ئۇنتۇ(_I)

en: Remember password until you _logout
ug: تىزىمدىن چىقىشتىن ئىلگىرى ئىمنى ئەستە تۇت(_L)

en: Remember _forever
ug: مەڭگۈ ئەستە تۇت(_F)

en: Unknown Application (PID %d)
ug: نامەلۇم پىروگرامما (PID %d)

note: Use GTK_DIALOG_DESTROY_WITH_PARENT here since the parent dialog can be * indeed be destroyed via the GMountOperation::abort signal... for example, * this is triggered if the user yanks the device while we are showing * the dialog...
en: Unable to end process
ug: جەرياننى ئاخىرلاشتۇرالمايدۇ

en: _End Process
ug: جەرياننى ئاخىرلاشتۇر(_E)

en: Cannot kill process with PID %d. Operation is not implemented.
ug: PID %d جەرياننى توختىتالمايدۇ. مەشغۇلاتنى ئىجرا قىلغىلى بولمايدۇ.

note: translators: this string is a name for the 'less' command
en: Terminal Pager
ug: تېرمىنال ئوقۇغۇچ

en: Top Command
ug: كۆپ ئىشلىتىدىغان بۇيرۇق

en: Cannot end process with PID %d: %s
ug: PID %d جەرياننى ئاخىرلاشتۇرالمايدۇ: %s

en: GTK could not find a media module. Check your installation.
ug: GTK ۋاسىتە مودېلىنى تاپالمىدى. ئورنىتىشنى تەكشۈرۈڭ.

en: Previous tab
ug: ئالدىنقى بەتكۈچ

en: Next tab
ug: كېيىنكى بەتكۈچ

en: Page %u
ug: %u-بەت

en: Not a valid page setup file
ug: ئىناۋەتلىك بەت تەڭشەك ھۆججىتى ئەمەس

en: Manage Custom Sizes…
ug: ئىختىيارى چوڭلۇقلارنى باشقۇر…

en: _Apply
ug: قوللان(_A)

en: Any Printer
ug: خالىغان پىرىنتېر

en: For portable documents
ug: ئەپچىل پۈتۈك ئۈچۈن

en: Margins:
     Left: %s %s
     Right: %s %s
     Top: %s %s
     Bottom: %s %s
ug: يان ئارىلىقى:
    سول: %s %s
    ئوڭ: %s %s
     ئۈستى: %s %s
     ئاستى: %s %s

en: Page Setup
ug: بەت تەڭشەك

en: Hide Text
ug: تېكىستنى يوشۇر

en: Show Text
ug: تېكىست كۆرسەت

en: Caps Lock is on
ug: Caps Lock ئوچۇق

en: _Show Text
ug: تېكىست كۆرسەت(_S)

note: translators: %s is the name of a cloud provider for files
en: Open %s
ug: %s نى ئاچ

en: Recent
ug: يېقىنقى

en: Recent files
ug: يېقىنقى ھۆججەت

en: Starred
ug: يۇلتۇزلۇق

en: Starred files
ug: يۇلتۇزلانغان ھۆججەت

en: Open your personal folder
ug: شەخسىي قىسقۇچىڭىزنى ئاچىدۇ

en: Desktop
ug: ئۈستەلئۈستى

en: Open the contents of your desktop in a folder
ug: بىر قىسقۇچتا ئۈستەلئۈستى مەزمۇنىنى ئاچ

en: Enter Location
ug: ئورۇن كىرگۈزۈلىدۇ

en: Manually enter a location
ug: ئورۇن قولدا كىرگۈزۈلىدۇ

en: Trash
ug: ئەخلەتخانا

en: Open the trash
ug: ئەخلەتخانا ئاچ

en: Mount and open “%s”
ug: «%s» نى ئېگەرلە ۋە ئاچ

en: Open the contents of the file system
ug: ھۆججەت سىستېمىسىنىڭ مەزمۇنىنى ئاچ

en: New bookmark
ug: يېڭى خەتكۈچ

en: Add a new bookmark
ug: يېڭى خەتكۈچ قوش

en: Other Locations
ug: باشقا ئورۇن

en: Show other locations
ug: باشقا ئورۇننى كۆرسەت

en: Unable to start “%s”
ug: %s نى باشلىغىلى بولمىدى

note: Translators: This means that unlocking an encrypted storage * device failed. %s is the name of the device.
en: Error unlocking “%s”
ug: «%s» قۇلۇپىنى ئېچىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Unable to access “%s”
ug: «%s» زىيارەت قىلغىلى بولمىدى

en: This name is already taken
ug: بۇ ئات ئىشلىتىلىپ بولغان

en: Unable to unmount “%s”
ug: «%s» نى ئېگەرسىزلىيەلمىدى

en: Unable to stop “%s”
ug: «%s»‏‎‎‏ نى توختىتالمايدۇ

en: Unable to eject “%s”
ug: %s چىقارغىلى بولمىدى

en: Unable to eject %s
ug: %s قاڭقىتالمايدۇ

en: Unable to poll “%s” for media changes
ug: %s نىڭ ۋاسىتە ئۆزگىرىشىنى سۈرۈشتۈرەلمەيدۇ

en: Open in New _Tab
ug: يېڭى بەتكۈچتە ئاچ(_T)

en: Open in New _Window
ug: يېڭى كۆزنەكتە ئاچ(_W)

en: _Add Bookmark
ug: خەتكۈش قوش(_A)

en: _Remove
ug: چىقىرىۋەت(_R)

en: _Mount
ug: ئېگەرلە(_M)

en: _Unmount
ug: ئېگەرسىزلە(_U)

en: _Eject
ug: قاڭقىت(_E)

en: _Detect Media
ug: ۋاسىتە بايقا(_D)

en: _Start
ug: باشلا(_S)

en: _Power On
ug: توك مەنبەنى ئاچ(_P)

en: _Connect Drive
ug: قوزغاتقۇچقا باغلا(_C)

en: _Start Multi-disk Device
ug: كۆپ دىسكا ئۈسكۈنىنى باشلا(_S)

en: _Unlock Device
ug: ئۈسكۈنە قۇلۇپىنى ئاچ(_U)

en: _Stop
ug: توختا(_S)

en: _Safely Remove Drive
ug: قوزغاتقۇچنى بىخەتەر چىقىرىۋەت(_S)

en: _Disconnect Drive
ug: قوزغاتقۇچنى ئۈز(_D)

en: _Stop Multi-disk Device
ug: كۆپ دىسكا ئۈسكۈنىنى توختات(_S)

en: _Lock Device
ug: ئۈسكۈنە قۇلۇپلا(_L)

en: Computer
ug: كومپيۇتېر

en: Remove server
ug: مۇلازىمېتىرنى چىقىرىۋەت

en: Searching for network locations
ug: تور ئورنىنى ئىزدەۋاتىدۇ

en: No network locations found
ug: ھېچقانداق تور ئورنى تېپىلمىدى

note: if it wasn't cancelled show a dialog
en: Unable to access location
ug: ئورۇننى زىيارەت قىلغىلى بولمىدى

note: Restore from Cancel to Connect
en: Con_nect
ug: باغلا(_N)

note: if it wasn't cancelled show a dialog
en: Unable to unmount volume
ug: دىسكىنى ئېگەرسىزلىيەلمەيدۇ

note: Allow to cancel the operation
en: Cance_l
ug: ۋاز كەچ(_L)

en: File Transfer Protocol
ug: ھۆججەت يوللاش كېلىشىمى

note: Translators: do not translate ftp:// and ftps://
en: ftp:// or ftps://
ug: ‪ftp:// ‬ياكى ‪ftps://‬

en: Network File System
ug: تور ھۆججەت سىستېمىسى

en: SSH File Transfer Protocol
ug: SSH ھۆججەت يوللاش كېلىشىمى

note: Translators: do not translate sftp:// and ssh://
en: sftp:// or ssh://
ug: ‪sftp://‬ ياكى ‪ssh://‬

note: Translators: do not translate dav:// and davs://
en: dav:// or davs://
ug: ‪dav://‬ ياكى ‪davs://‬

en: _Disconnect
ug: ئۈز(_D)

en: _Connect
ug: باغلا(_C)

en: Unable to get remote server location
ug: يىراقتىكى مۇلازىمېتىرنىڭ ئورنىغا ئېرىشەلمەيدۇ

en: Networks
ug: تور

en: On This Computer
ug: بۇ كومپيۇتېردا

note: Translators: respectively, free and total space of the drive. The plural form * should be based on the free space available. * i.e. 1 GB / 24 GB available.
en: %s / %s available | %s / %s available
ug[0]: %s %s بار

en: Disconnect
ug: ئۈز

en: Unmount
ug: ئېگەرسىزلە

[ctx: Print job priority]
en: Urgent
ug: جىددىي

[ctx: Print job priority]
en: High
ug: يۇقىرى

[ctx: Print job priority]
en: Medium
ug: ئوتتۇراھال

[ctx: Print job priority]
en: Low
ug: تۆۋەن

[ctx: printer option]
note: Translators, this is the label used for the option in the print * dialog that controls the front cover page.
en: Before
ug: ئاۋۋال

[ctx: printer option]
note: Translators, this is the label used for the option in the print * dialog that controls the back cover page.
en: After
ug: داۋامى

en: Print at
ug: باسىدۇ

en: Print at time
ug: بەلگىلەنگەن ۋاقىتتا باسىدۇ

[ctx: print option]
en: Borderless
ug: گىرۋەكسىز

note: Translators: this is a printer status.
en: Paused; Rejecting Jobs
ug: ۋاقىتلىق توختىتىلدى؛ ۋەزىپىنى رەت قىلىدۇ

note: Translators: this is a printer status.
en: Paused
ug: ۋاقىتلىق توختىدى

note: Translators: this is a printer status.
en: Rejecting Jobs
ug: ۋەزىپىنى رەت قىلىدۇ

en: Username:
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى:

en: Password:
ug: ئىم:

en: Authentication is required to print document “%s” on printer %s
ug: باسىدىغان «%s» پۈتۈكنى %s پىرىنتېردا بېسىشتا دەلىللەش لازىم

en: Authentication is required to print a document on %s
ug: %s دا پۈتۈكتىن بىرنى بېسىشتا دەلىللەش لازىم

en: Authentication is required to get attributes of job “%s”
ug: ۋەزىپە «%s» نىڭ خاسلىقىغا ئېرىشىشتە دەلىللەش لازىم

en: Authentication is required to get attributes of a job
ug: بىر ۋەزىپىنىڭ خاسلىقىغا ئېرىشىش ئۈچۈن دەلىللەش لازىم

en: Authentication is required to get attributes of printer %s
ug: %s پىرىنتېرنىڭ خاسلىقىغا ئېرىشىشتە دەلىللەش لازىم

en: Authentication is required to get attributes of a printer
ug: بىر پىرىنتېرنىڭ خاسلىقىغا ئېرىشىشتە دەلىللەش لازىم

en: Authentication is required to get default printer of %s
ug: %s نىڭ كۆڭۈلدىكى پىرىنتېرىغا ئېرىشىشتە دەلىللەش لازىم

en: Authentication is required to get printers from %s
ug: %s دىن پىرىنتېرغا ئېرىشىشتە دەلىللەش لازىم

en: Authentication is required to get a file from %s
ug: %s دىن ھۆججەتكە ئېرىشىشتە دەلىللەش لازىم

en: Authentication is required on %s
ug: %s دا دەلىللەش لازىم

en: Domain:
ug: دائىرە:

en: Authentication is required to print document “%s”
ug: %s دا پۈتۈك بېسىشتا دەلىللەش لازىم

en: Authentication is required to print this document on printer %s
ug: بۇ پۈتۈكنى %s دا بېسىشتا دەلىللەش لازىم

en: Authentication is required to print this document
ug: بۇ پۈتۈكنى بېسىشتا دەلىللەش لازىم

en: Printer “%s” is low on toner.
ug: «%s» پىرىنتېرنىڭ كۇكۇنى ئاز.

en: Printer “%s” has no toner left.
ug: «%s» پىرىنتېرنىڭ كۇكۇنى قالمىغان.

note: Translators: "Developer" like on photo development context
en: Printer “%s” is low on developer.
ug: «%s» پىرىنتېر روشەنلەشتۈرۈش خۇرۇچى ئاز.

note: Translators: "Developer" like on photo development context
en: Printer “%s” is out of developer.
ug: «%s» پىرىنتېر روشەنلەشتۈرۈش خۇرۇچى قالمىغان.

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Printer “%s” is low on at least one marker supply.
ug: «%s» پىرىنتېرنىڭ ئاز دېگەندە بىر رەڭ قۇتىسىنىڭ سىياھى ئاز.

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Printer “%s” is out of at least one marker supply.
ug: «%s» پىرىنتېرنىڭ ئاز دېگەندە بىر رەڭ قۇتىسىنىڭ سىياھى تۈگىگەن.

en: The cover is open on printer “%s”.
ug: «%s» پىرىنتېرنىڭ قاپقىقى ئوچۇق.

en: The door is open on printer “%s”.
ug: «%s» پىرىنتېرنىڭ ئىشىكى ئوچۇق.

en: Printer “%s” is low on paper.
ug: «%s» پىرىنتېرنىڭ قەغىزى ئاز قالدى.

en: Printer “%s” is out of paper.
ug: «%s» پىرىنتېردا قەغەز تۈگىدى.

en: Printer “%s” is currently offline.
ug: «%s» پىرىنتېر نۆۋەتتە توردا يوق.

en: There is a problem on printer “%s”.
ug: «%s» پىرىنتېردا مەسىلە بار.

note: Translators: this string connects multiple printer states together.
en: ;
ug: ؛

[ctx: printing option]
en: Two Sided
ug: قوش يۈزلۈك

[ctx: printing option]
en: Paper Type
ug: قەغەز تىپى

[ctx: printing option]
en: Paper Source
ug: قەغەز مەنبەسى

[ctx: printing option]
en: Output Tray
ug: قەغەز چىقارغۇچ

[ctx: printing option]
en: Resolution
ug: ئېنىقلىق

[ctx: printing option]
en: GhostScript pre-filtering
ug: GhostScript ئالدىن سۈزگۈچ

[ctx: printing option value]
en: One Sided
ug: تاق تەرەپلىك

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Long Edge (Standard)
ug: ئۇزۇن يان (ئۆلچەملىك)

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Short Edge (Flip)
ug: قىسقا يان (ئۆرۈ)

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "Paper Source"
en: Auto Select
ug: ئۆزلۈكىدىن تاللا

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "Paper Source" Translators: this is an option of "Resolution"
en: Printer Default
ug: ئالدىن تەڭشەلگەن پىرىنتېر

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Embed GhostScript fonts only
ug: GhostScript خەت نۇسخىنىلا سىڭدۈر

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 1
ug: PS دەرىجە 1 گە ئايلاندۇر

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 2
ug: PS دەرىجە 2 گە ئايلاندۇر

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: No pre-filtering
ug: ئالدىن سۈزگۈچ يوق

[ctx: printing option group]
note: Translators: "Miscellaneous" is the label for a button, that opens up an extra panel of settings in a print dialog.
en: Miscellaneous
ug: باشقىلار

[ctx: sides]
en: One Sided
ug: تاق تەرەپلىك

[ctx: sides]
note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Long Edge (Standard)
ug: ئۇزۇن يان (ئۆلچەملىك)

[ctx: sides]
note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Short Edge (Flip)
ug: قىسقا يان (ئۆرۈ)

[ctx: output-bin]
note: Translators: Top output bin
en: Top Bin
ug: ئۈستى قۇتا

[ctx: output-bin]
note: Translators: Middle output bin
en: Middle Bin
ug: ئوتتۇرا قۇتا

[ctx: output-bin]
note: Translators: Bottom output bin
en: Bottom Bin
ug: ئاستى قۇتا

[ctx: output-bin]
note: Translators: Side output bin
en: Side Bin
ug: يان قۇتا

[ctx: output-bin]
note: Translators: Left output bin
en: Left Bin
ug: سول قۇتا

[ctx: output-bin]
note: Translators: Right output bin
en: Right Bin
ug: ئوڭ قۇتا

[ctx: output-bin]
note: Translators: Center output bin
en: Center Bin
ug: ئوتتۇرا قۇتا

[ctx: output-bin]
note: Translators: Rear output bin
en: Rear Bin
ug: ئارقا قۇتا

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output bin where one sided output is oriented in the face-up position
en: Face Up Bin
ug: يۈزى ئۈستىگە قۇتا

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output bin where one sided output is oriented in the face-down position
en: Face Down Bin
ug: يۈزى ئاستىغا قۇتا

[ctx: output-bin]
note: Translators: Large capacity output bin
en: Large Capacity Bin
ug: چوڭ سىغىملىق قۇتا

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output stacker number %d
en: Stacker %d
ug: چاپلاق %d

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output mailbox number %d
en: Mailbox %d
ug: خەت ساندۇقى %d

[ctx: output-bin]
note: Translators: Private mailbox
en: My Mailbox
ug: خەت ساندۇقۇم

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output tray number %d
en: Tray %d
ug: پەتنۇس %d

en: Printer Default
ug: ئالدىن تەڭشەلگەن پىرىنتېر

note: Translators: These strings name the possible arrangements of * multiple pages on a sheet when printing * multiple pages on a sheet when printing (same as in gtkprintbackendcups.c)
en: Left to right, top to bottom
ug: سولدىن ئوڭغا، ئۈستىدىن ئاستىغا

en: Left to right, bottom to top
ug: سولدىن ئوڭغا، ئاستىدىن ئۈستىگە

en: Right to left, top to bottom
ug: ئوڭدىن سولغا، ئۈستىدىن ئاستىغا

en: Right to left, bottom to top
ug: ئوڭدىن سولغا، ئاستىدىن ئۈستىگە

en: Top to bottom, left to right
ug: ئۈستىدىن ئاستىغا، سولدىن ئوڭغا

en: Top to bottom, right to left
ug: ئۈستىدىن ئاستىغا، ئوڭدىن سولغا

en: Bottom to top, left to right
ug: ئاستىدىن ئۈستىگە، سولدىن ئوڭغا

en: Bottom to top, right to left
ug: ئاستىدىن ئۈستىگە، ئوڭدىن سولغا

note: Translators, this string is used to label the job priority option * in the print dialog
en: Job Priority
ug: ۋەزىپىنىڭ مەرتىۋىسى

note: Translators, this string is used to label the billing info entry * in the print dialog
en: Billing Info
ug: ھەق ھېسابلاش ئۇچۇرى

[ctx: cover page]
note: Translators, these strings are names for various 'standard' cover * pages that the printing system may support.
en: None
ug: يوق

[ctx: cover page]
en: Classified
ug: تۈرگە ئايرىلغان

[ctx: cover page]
en: Confidential
ug: مەخپىي

[ctx: cover page]
en: Secret
ug: مەخپىي

[ctx: cover page]
en: Standard
ug: ئۆلچەملىك

[ctx: cover page]
en: Top Secret
ug: قەتئىي مەخپىي

[ctx: cover page]
en: Unclassified
ug: تۈرگە ئايرىلمىغان

[ctx: printer option]
note: Translators, this string is used to label the pages-per-sheet option * in the print dialog
en: Pages per Sheet
ug: ھەر ۋاراق بەت سانى

[ctx: printer option]
note: Translators, this string is used to label the option in the print * dialog that controls in what order multiple pages are arranged
en: Page Ordering
ug: بەت تەرتىپى

[ctx: printer option]
note: Translators: this is the name of the option that controls when * a print job is printed. Possible values are 'now', a specified time, * or 'on hold'
en: Print at
ug: باسىدۇ

[ctx: printer option]
note: Translators: this is the name of the option that allows the user * to specify a time when a print job will be printed.
en: Print at time
ug: بەلگىلەنگەن ۋاقىتتا باسىدۇ

note: Translators: this format is used to display a custom * paper size. The two placeholders are replaced with * the width and height in points. E.g: "Custom * 230.4x142.9"
en: Custom %s×%s
ug: ئىختىيارى %s×%s

[ctx: printer option]
note: TRANSLATORS: this is the ICC color profile to use for this job
en: Printer Profile
ug: پىرىنتېر سەپلىمە ھۆججەت

[ctx: printer option value]
note: TRANSLATORS: this is when color profile information is unavailable
en: Unavailable
ug: ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: output
ug: چىقىرىش

en: Print to File
ug: ھۆججەتكە باس

en: Pages per _sheet:
ug: ھەر ۋاراق بەت سانى(_S):

en: File
ug: ھۆججەت

en: _Output format
ug: چىقىرىش فورماتى(_O)

note: TRANSLATORS: when we're running an old CUPS, and * it hasn't registered the device with colord
en: Color management unavailable
ug: رەڭ باشقۇرغۇچنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

note: TRANSLATORS: when there is no color profile available
en: No profile available
ug: ئىشلىتىلىشچان سەپلىمە ھۆججەت يوق

note: TRANSLATORS: when the color profile has no title
en: Unspecified profile
ug: بەلگىلەنمىگەن سەپلىمە ھۆججەت

en: Authentication
ug: سالاھىيەت دەلىللەش

en: _Remember password
ug: ئىمنى ئەستە تۇت(_R)

en: Select a filename
ug: ھۆججەت تاللاڭ

en: Not available
ug: ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

note: translators: this string is the default job title for print * jobs. %s gets replaced by the application name, %d gets replaced * by the job number.
en: %s job #%d
ug: %s نىڭ بېسىش ۋەزىپىسى #%d

[ctx: print operation status]
en: Initial state
ug: دەسلەپكى ھالەت

[ctx: print operation status]
en: Preparing to print
ug: بېسىشقا تەييارلىنىۋاتىدۇ

[ctx: print operation status]
en: Generating data
ug: سانلىق مەلۇمات ياساۋاتىدۇ

[ctx: print operation status]
en: Sending data
ug: ئۇچۇر يوللاۋاتىدۇ

[ctx: print operation status]
en: Waiting
ug: كۈتۈۋاتىدۇ

[ctx: print operation status]
en: Blocking on issue
ug: توسۇلۇش مەسىلىسى

[ctx: print operation status]
en: Printing
ug: بېسىۋاتىدۇ

[ctx: print operation status]
en: Finished
ug: تاماملاندى

[ctx: print operation status]
en: Finished with error
ug: خاتالىق بىلەن تاماملاندى

en: Preparing %d
ug: %d تەييارلاۋاتىدۇ

en: Preparing
ug: تەييارلىق ھالەت

en: Printing %d
ug: %d نى بېسىۋاتىدۇ

en: Error creating print preview
ug: بېسىشنى ئالدىن كۆزىتىش قۇرۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: The most probable reason is that a temporary file could not be created.
ug: مۇمكىنچىلىكى يۇقىرى سەۋەب ۋاقىتلىق ھۆججەت قۇرغىلى بولماسلىق بولۇشى مۇمكىن.

note: window
en: Print
ug: باس

en: Application
ug: پىروگرامما

en: Printer offline
ug: پىرىنتېر ئۈزۈك ھالەتتە

en: Out of paper
ug: قەغەز يېتىشمىدى

en: Need user intervention
ug: ئىشلەتكۈچىنىڭ مەشغۇلاتىغا موھتاج

en: Custom size
ug: ئىختىيارى چوڭلۇق

en: No printer found
ug: پىرىنتېر تېپىلمىدى

en: Invalid argument to CreateDC
ug: CreateDC نىڭ پارامېتىرى ئىناۋەتسىز

en: Error from StartDoc
ug: StartDoc دىن خاتالىق كۆرۈلدى

en: Not enough free memory
ug: يېتەرلىك بوش ئەسلەك يوق

en: Invalid argument to PrintDlgEx
ug: PrintDlgEx نىڭ پارامېتىرى ئىناۋەتسىز

en: Invalid pointer to PrintDlgEx
ug: PrintDlgEx نىڭ ئىسترېلكىسى ئىناۋەتسىز

en: Invalid handle to PrintDlgEx
ug: PrintDlgEx نىڭ تۇتقۇسى ئىناۋەتسىز

en: Unspecified error
ug: ئېنىقسىز خاتالىق

en: Pre_view
ug: ئالدىن كۆزەت(_V)

en: _Print
ug: باس(_P)

en: Getting printer information failed
ug: پىرىنتېر ئۇچۇرىغا ئېرىشەلمىدى

en: Getting printer information…
ug: پىرىنتېر ئۇچۇرىغا ئېرىشىۋاتىدۇ…

en: Page Ordering
ug: بەت تەرتىپى

en: Left to right
ug: سولدىن ئوڭغا

en: Right to left
ug: ئوڭدىن سولغا

en: Top to bottom
ug: ئۈستىدىن ئاستىغا

en: Bottom to top
ug: ئاستىدىن ئۈستىگە

en: Failed to create the read file descriptor
ug: ھۆججەت ئوقۇش چۈشەندۈرگۈچنى قۇرالمىدى

en: Unable to find an item with URI “%s”
ug: URI سى «%s» بولغان تۈرنى تاپالمىدى

en: Unable to move the item with URI “%s” to “%s”
ug: URI سى «%s» بولغان تۈرنى «%s» گە يۆتكىيەلمەيدۇ

en: No registered application with name “%s” for item with URI “%s” found
ug: تۈرنىڭ «%s» ئاتلىق خەتلەتكەن پىروگراممىسىنىڭ URI «%s» تېپىلمىدى

en: Clear Entry
ug: تۈرنى تازىلا

[ctx: keyboard side marker]
note: Translators: This string is used to mark left/right variants of modifier * keys in the shortcut window (e.g. Control_L vs Control_R). Please keep * this string very short, ideally just a single character, since it will * be rendered as part of the key.
en: L
ug: سول

[ctx: keyboard side marker]
note: Translators: This string is used to mark left/right variants of modifier * keys in the shortcut window (e.g. Control_L vs Control_R). Please keep * this string very short, ideally just a single character, since it will * be rendered as part of the key.
en: R
ug: ئوڭ

en: _Show All
ug: ھەممىنى كۆرسەت(_S)

en: Two finger pinch
ug: ئىككى بارماقتا چىمدا

en: Two finger stretch
ug: ئىككى بارماقنى ئاجرات

en: Rotate clockwise
ug: سائەت يۆنىلىشىدە ئايلاندۇر

en: Rotate counterclockwise
ug: سائەتكە قارشى يۆنىلىشتە ئايلاندۇر

en: Two finger swipe left
ug: ئىككى بارماقنى سولغا سىيرى

en: Two finger swipe right
ug: ئىككى بارماقنى ئوڭغا سىيرى

en: Swipe left
ug: سولغا سىيرى

en: Swipe right
ug: ئوڭغا سىيرى

note: Translators: This is placeholder text for the search entry in the shortcuts window
en: Search Shortcuts
ug: ئىزدەش تېزلەتمىسى

note: Translators: This is the window title for the shortcuts window in normal mode
en: Shortcuts
ug: تېزلەتمە

note: Translators: This is the window title for the shortcuts window in search mode
en: Search Results
ug: ئىزدەش نەتىجىسى

en: No Results Found
ug: ھېچقانداق نەتىجە تېپىلمىدى

en: Try a different search
ug: باشقا بىر پەرقلىق ئىزدەشنى سىناڭ

[ctx: accessibility]
en: Sidebar
ug: يان قورال بالداق

en: Change di_rection
ug: يۆنىلىش ئۆزگەرت(_R)

en: Insert _Emoji
ug: چىراي ئىپادىسى قىستۇر(_E)

[ctx: Encoding name]
en: Automatically Detected
ug: ئاپتوماتىك تەكشۈر

[ctx: Encoding name]
en: Western
ug: غەربچە

[ctx: Encoding name]
en: Central European
ug: ئوتتۇرا ياۋروپا

[ctx: Encoding name]
en: South European
ug: جەنۇبى ياۋروپا

[ctx: Encoding name]
en: Baltic
ug: بالتىق

[ctx: Encoding name]
en: Cyrillic
ug: سلاۋيانچە

[ctx: Encoding name]
en: Arabic
ug: ئەرەبچە

[ctx: Encoding name]
en: Greek
ug: گىرېكچە

[ctx: Encoding name]
en: Hebrew Visual
ug: ئىبرانىچە كۆرۈنۈشچان

[ctx: Encoding name]
en: Turkish
ug: تۈركچە

[ctx: Encoding name]
en: Nordic
ug: شىمالىي ياۋروپا

[ctx: Encoding name]
en: Thai
ug: تايلاندچە

[ctx: Encoding name]
en: Celtic
ug: كېلتىك

[ctx: Encoding name]
en: Romanian
ug: رۇمىنىيەچە

[ctx: Encoding name]
en: Unicode
ug: يۇنىكود

[ctx: Encoding name]
en: Armenian
ug: ئەرمەنچە

[ctx: Encoding name]
en: Chinese Traditional
ug: مۇرەككەپ خەنچە

[ctx: Encoding name]
en: Cyrillic/Russian
ug: رۇسچە/سلاۋيان

[ctx: Encoding name]
en: Japanese
ug: ياپونچە

[ctx: Encoding name]
en: Korean
ug: كورېيەچە

[ctx: Encoding name]
en: Chinese Simplified
ug: ئاددىي خەنچە

[ctx: Encoding name]
en: Georgian
ug: گىرۇزىنچە

[ctx: Encoding name]
en: Hebrew
ug: ئىبرانىچە

[ctx: Encoding name]
en: Cyrillic/Ukrainian
ug: سلاۋيانچە/ئۇكرائىنچە

[ctx: Encoding name]
en: Vietnamese
ug: ۋىيېتنامچە

[ctx: Line ending name]
en: Unchanged
ug: ئۆزگەرتىلمىدى

[ctx: Line ending name]
en: Mac OS Classic
ug: ئەنئەنىۋى Mac OS

en: _Undo
ug: يېنىۋال(_U)

en: _Redo
ug: قايتىلا(_R)

en: Do you want to use GTK Inspector?
ug: GTK تەكشۈرگۈچنى ئىشلىتەمسىز؟

en: GTK Inspector is an interactive debugger that lets you explore and modify the internals of any GTK application. Using it may cause the application to break or crash.
ug: GTK تەكشۈرگۈچ تەسىرلىشىشچان سازلىغۇچ بولۇپ، ھەر قانداق GTK پىروگراممىسىنىڭ ئىچكى قۇرۇلمىسى ھەققىدە ئىزدىنىپ ۋە ئۆزگەرتىشىڭىزگە يول قويىدۇ. ئۇنى ئىشلىتىش پىروگراممىنىڭ بۇزۇلۇشى ياكى يىمىرىلىشىنى كەلتۈرۈپ چىقىرىشى مۇمكىن.

en: Don’t show this message again
ug: بۇ ئۇچۇرنى قايتا كۆرسەتمە

en: Minimize
ug: كىچىكلەت

en: Minimize the window
ug: كۆزنەكنى كىچىكلەت

en: Maximize
ug: چوڭايت

en: Maximize the window
ug: كۆزنەكنى چوڭايت

en: Close the window
ug: كۆزنەكنى ياپ

en: Restore
ug: ئەسلىگە كەلتۈر

en: Role
ug: رول

en: Description
ug: چۈشەندۈرۈش

en: Bounds
ug: چەك

en: Object Path
ug: جىسىم يولى

en: Attribute
ug: خاسلىق

en: Value
ug: قىممەت

en: Activate
ug: ئاكتىپلا

en: Set State
ug: ھالەت تەڭشەك

en: Enabled
ug: قوزغىتىلغان

en: Parameter Type
ug: پارامېتىر تۈرى

en: State
ug: ھالەت

en: Show
ug: كۆرسەت

en: Hover to load
ug: يۈكلەشتە نىشانلىنىدۇ

[ctx: clipboard]
en: empty
ug: بوش

[ctx: clipboard]
en: local
ug: يەرلىك

[ctx: clipboard]
en: remote
ug: يىراقتىكى

en: Drag and hold here
ug: سۆرەپ بۇ جايدا تۇتۇپ تۇرۇلىدۇ

en: Clipboard
ug: چاپلاش تاختىسى

en: Primary
ug: ئاساسىي

[ctx: event phase]
en: None
ug: يوق

[ctx: event phase]
en: Capture
ug: تۇت

[ctx: event phase]
en: Bubble
ug: كۆپۈك

[ctx: event phase]
en: Target
ug: نىشان

[ctx: propagation limit]
en: Native
ug: يەرلىك

en: You can type here any CSS rule recognized by GTK.
ug: بۇ جايغا GTK+ تونۇيالايدىغان ھەر قانداق CSS قائىدىسىنى يازالايسىز.

en: You can temporarily disable this custom CSS by clicking on the “Pause” button above.
ug: تۆۋەندىكى «ۋاقىتلىق توختا» توپچىنى چېكىپ بۇ ئىختىيارى CSS نى ۋاقىتلىق چەكلىيەلەيسىز.

en: Changes are applied instantly and globally, for the whole application.
ug: ئۆزگىرىش دەرھال ۋە ئومۇمىيەت دائىرىسىدە قوللىنىلىدۇ، پۈتكۈل پىروگراممىغا تەسىر كۆرسىتىدۇ.

en: Saving CSS failed
ug: CSS نى ساقلىيالمىدى

en: Disable this custom CSS
ug: بۇ ئىختىيارى CSS نى چەكلە

en: Save the current CSS
ug: نۆۋەتتىكى CSS نى ساقلا

en: Show deprecations
ug: قوللىمايدىغاننى كۆرسەت

en: ID
ug: كىملىك

en: Style Classes
ug: ئۇسلۇب خىلى

en: CSS Property
ug: CSS خاسلىقى

en: IM Context is hardcoded by GTK_IM_MODULE
ug: كىرگۈزگۈچ مەزمۇنىنى GTK_IM_MODULE قاتتىق كودلايدۇ

[ctx: GL renderer]
en: None
ug: يوق

[ctx: GL version]
en: Unknown
ug: يوچۇن

[ctx: Vulkan device]
en: None
ug: يوق

en: Copy to clipboard as gitlab markdown
ug: gitlab markdown سۈپىتىدە چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈرىدۇ

en: Operating System
ug: مەشغۇلات سىستېمىسى

en: GTK Version
ug: ‫GTK نەشرى

en: GDK Backend
ug: GDK ئارقا ئۇچى

en: GSK Renderer
ug: GSK شەكىللەندۈرگۈچ

en: Pango Fontmap
ug: Pango خەت نۇسخا خەرىتىسى

en: Media Backend
ug: ۋاسىتە ئارقا ئۇچى

en: Input Method
ug: كىرگۈزگۈچ

en: Accessibility Backend
ug: قولايلىق ئارقا ئۇچى

en: Application ID
ug: پىروگرامما كىملىكى

en: Resource Path
ug: مەنبەنىڭ يولى

en: Prefix
ug: ئالدى قوشۇلغۇچى

en: Environment
ug: مۇھىت

en: Display
ug: كۆرسەتكۈچ

en: RGBA Visual
ug: RGBA كۆرۈنۈشچان

en: Composited
ug: بىرىككەن

en: Protocols
ug: كېلىشىم

en: GL Renderer
ug: GL شەكىللەندۈرگۈچ

en: GL Vendor
ug: GL تەمىنلىگۈچى

en: GL Version
ug: GL نەشرى

en: GL Backend Vendor
ug: GL ئارقا ئۇچ تەمىنلىگۈچى

en: GL Backend Version
ug: GL ئارقا ئۇچ نەشرى

en: GL Full Version
ug: GL تولۇق نەشرى

en: GLSL Version
ug: GLSL نەشرى

en: GL Extensions
ug: GL كېڭەيتىلمىسى

en: EGL Extensions
ug: EGL كېڭەيتىلمىسى

en: GL Features
ug: GL ئالاھىدىلىكى

en: Vulkan Device
ug: Vulkan ئۈسكۈنىسى

en: Vulkan API Version
ug: Vulkan API نەشرى

en: Vulkan Driver Version
ug: Vulkan قوزغاتقۇ نەشرى

en: Vulkan Layers
ug: Vulkan قەۋىتى

en: Vulkan Extensions
ug: Vulkan كېڭەيتىلمە

en: Vulkan Features
ug: Vulkan ئالاھىدىلىكى

en: Unnamed section
ug: ئاتسىز بۆلەك

en: Label
ug: بەلگە

en: Action
ug: مەشغۇلات

en: Target
ug: نىشان

en: Icon
ug: سىنبەلگە

en: Address
ug: ئادرېس

en: Reference Count
ug: نەقىل سانى

en: Direction
ug: يۆنىلىش

en: Buildable ID
ug: قۇرۇشچان كىملىكى

en: Mnemonic Label
ug: ئەستە تۇتۇش بەلگىسى

en: Request Mode
ug: ئىلتىماس ھالىتى

en: Measure map
ug: خەرىتە ئۆلچەش

en: Expand
ug: ياي

en: Baseline
ug: ئاساسىي سىزىق

en: Surface
ug: سىرتقى يۈز

en: Properties
ug: خاسلىق

en: Renderer
ug: شەكىللەندۈرگۈچ

en: Frame Clock
ug: كاندۇك سائىتى

en: Tick Callback
ug: ۋاقىت بەلگىلەپ قايتا چاقىرىش

en: Frame Count
ug: كاندۇك سانى

en: Frame Rate
ug: كاندۇك نىسبىتى

en: Scale
ug: نىسبىتى

en: Color state
ug: رەڭ ھالىتى

en: Mapped
ug: خەرىتىلەندى

en: Realized
ug: مىساللاشتۇرۇلغان

en: Is Toplevel
ug: يۇقىرى قەۋەت

en: Child Visible
ug: تارماق كۆرۈنۈشچانلىقى

en: Pointer: %p
ug: نىشانلىغۇچ: %p

note: Translators: %s is a type name, for example * GtkPropertyExpression with value \"2.5\"
en: %s with value "%s"
ug: %s قىممىتى «%s»

note: Translators: Both %s are type names, for example * GtkPropertyExpression with type GObject
en: %s with type %s
ug: %s تۈرى «%s»

note: Translators: Both %s are type names, for example * GtkObjectExpression for GtkStringObject 0x23456789
en: %s for %s %p
ug: %s / %s %p

note: Translators: Both %s are type names, for example * GtkPropertyExpression with value type: gchararray
en: %s with value type %s
ug: %s قىممەت تۈرى %s

en: Uneditable property type: %s
ug: تەھرىرلىگىلى بولمايدۇ خاسلىق تۈرى: %s

[ctx: column number]
en: None
ug: يوق

en: Attribute:
ug: خاسلىق:

en: Model
ug: ئەندىزە

en: Column:
ug: رەت:

note: Translators: %s is a type name, for example * Action from 0x2345678 (GtkApplicationWindow)
en: Action from: %p (%s)
ug: مەشغۇلات مەنبەسى: %p (%s)

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇر

[ctx: GtkSettings source]
en: Default
ug: كۆڭۈلدىكى

[ctx: GtkSettings source]
en: Theme
ug: ئۆرنەك

[ctx: GtkSettings source]
en: XSettings
ug: Xتەڭشەك

[ctx: GtkSettings source]
en: Application
ug: پىروگرامما

[ctx: GtkSettings source]
en: Unknown
ug: يوچۇن

en: Source:
ug: مەنبە:

en: Defined At
ug: ئېنىقلانغان

en: Saving RenderNode failed
ug: RenderNode نى ساقلىيالمىدى

en: Recording Options
ug: خاتىرىلەش تاللانمىسى

en: Record events
ug: خاتىرىلەش پائالىيىتى

en: Add debug nodes
ug: سازلاش نۇقتىسى قوش

en: Highlight event sequences
ug: پائالىيەت تەرتىپىنى يورۇت

en: Record frames
ug: كاندۇك خاتىرىلە

en: Clear recorded frames
ug: خاتىرىلەنگەن كاندۇكنى تازىلا

en: Use a dark background
ug: قارا تەگلىك ئىشلەت

en: Save selected node
ug: تاللانغان نۇقتىنى ساقلا

en: Copy to clipboard
ug: چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈر

en: Property
ug: خاسلىق

en: Path
ug: يول

en: Count
ug: ساناق

en: Name:
ug: ئاتى:

en: Type:
ug: تىپى:

en: Size:
ug: چوڭلۇقى:

en: Trigger
ug: قوزغاتقۇچ

[ctx: sizegroup mode]
en: None
ug: يوق

[ctx: sizegroup mode]
en: Horizontal
ug: توغرا

[ctx: sizegroup mode]
en: Vertical
ug: تىك

[ctx: sizegroup mode]
en: Both
ug: ئىككىلىسى

en: Mode
ug: ھالىتى

en: GLib must be configured with -Dbuildtype=debug
ug: ‫GLib چوقۇم ‪«-Dbuildtype=debug»‬ دا سەپلىنىشى كېرەك

en: Self 1
ug: ئۆزى 1

en: Cumulative 1
ug: جۇغلانما 1

en: Self 2
ug: ئۆزى 2

en: Cumulative 2
ug: ئۆزى 2

en: Self
ug: ئۆزى

en: Cumulative
ug: جۇغلانما

en: Enable statistics with GOBJECT_DEBUG=instance-count
ug: GOBJECT_DEBUG=instance-count ئىستاتىستىكىسىنى قوزغات

en: Remove %s
ug: %s نى چىقىرىۋەت

en: Add
ug: قوش

en: Show data
ug: سانلىق مەلۇمات كۆرسەت

en: Hierarchy
ug: قاتلام

en: Implements
ug: ئەمەلىيلەشتۈرۈش

en: GTK Theme
ug: Gtk ئۆرنىكى

en: System Color Scheme
ug: سىستېما رەڭ لايىھەسى

en: Unsupported
ug: قوللىمايدۇ

en: Dark
ug: قارا

en: Light
ug: يورۇق

en: System Contrast
ug: سىستېما سېلىشتۇرمىسى

en: No Preference
ug: مايىللىق يوق

en: More
ug: تېخىمۇ كۆپ

en: Less
ug: كىچىك

en: Cursor Theme
ug: نۇربەلگە ئۆرنىكى

en: Cursor Size
ug: نۇر بەلگە چوڭلۇقى

en: Icon Theme
ug: سىنبەلگە تېمىسى

en: Text Direction
ug: تېكىست يۆنىلىشى

note: translators: these strings must be separated by newlines
en: Left-to-Right
    Right-to-Left
ug: سولدىن ئوڭغا
    ئوڭدىن سولغا

en: Animations
ug: جانلاندۇرۇم

en: Slowdown
ug: ئاستىلات

en: Rendering
ug: شەكىللەندۈرۈش

[ctx: Font rendering]
note: translators: these strings must be separated by newlines
en: Automatic
    Manual
ug: ئاپتوماتىك
    قولدا

en: Show Framerate
ug: كاندۇك نىسبىتىنى كۆرسەت

en: Show Graphic Updates
ug: گىرافىك يېڭىلاشنى كۆرسەت

en: Tints all the places where the current renderer uses Cairo instead of the GPU.
ug: نۆۋەتتىكى شەكىللەندۈرگۈچكە GPU نىڭ بارلىق ئورۇننى شەكىللەندۈرۈشىنىڭ ئورنىغا Cairo ئىشلىتىدۇ.

en: Show Cairo Rendering
ug: Cairo شەكىللەندۈرگۈچنى كۆرسەت

en: Show Baselines
ug: ئاساسىي سىزىقنى كۆرسەت

en: Show Layout Borders
ug: جايلاشتۇرۇش چېگراسىنى كۆرسەت

en: CSS Padding
ug: CSS تولدۇرما

en: CSS Border
ug: CSS گىرۋەك

en: CSS Margin
ug: CSS گىرۋەك بوشلۇقى

en: Widget Margin
ug: ئەپچە گىرۋەك بوشلۇقى

en: Show Focus
ug: فوكۇسنى كۆرسەت

en: Show Accessibility warnings
ug: قولايلىق ئاگاھلاندۇرۇشىنى كۆرسەت

en: Show Graphics Offload
ug: گىرافىك ئېكراندىن ئايرىپ يۈكلەشنى كۆرسەت

en: Show Touch UI
ug: سەزگۈر ئارايۈزنى كۆرسەت

en: Inspect Inspector
ug: تەكشۈرگۈچنى تەكشۈر

en: Select an Object
ug: بىر جىسىم تاللىنىدۇ

en: Show Details
ug: تەپسىلاتىنى كۆرسەت

en: Show all Objects
ug: ھەممە جىسىمنى كۆرسەت

en: Show all Resources
ug: ھەممە مەنبەنى كۆرسەت

en: Collect Statistics
ug: ئىستاتىستىكا توپلا

en: Objects
ug: جىسىم

en: Toggle Sidebar
ug: يان بالداق ئالماشتۇر

en: Refresh action state
ug: مەشغۇلات ھالىتىنى يېڭىلا

en: Previous object
ug: ئالدىنقى جىسىم

en: Child object
ug: تارماق جىسىم

en: Previous sibling
ug: ئالدىنقى قېرىنداش جىسىم

en: List Position
ug: تىزىم ئورنى

en: Next sibling
ug: كېيىنكى قېرىنداش جىسىم

en: Miscellaneous
ug: باشقىلار

en: Layout
ug: جايلاشتۇرۇش

en: CSS Nodes
ug: CSS تۈگۈن

en: Size Groups
ug: چوڭلۇق گۇرۇپپىسى

en: Data
ug: سانلىق مەلۇمات

en: Actions
ug: مەشغۇلات

en: Menu
ug: تىزىملىك

en: Controllers
ug: تىزگىن

en: Magnifier
ug: چوڭايتقۇچ

en: Accessibility
ug: قولايلىق

en: Global
ug: ئومۇمىي دائىرىلىك

en: Information
ug: ئۇچۇر

en: Settings
ug: تەڭشەك

en: Resources
ug: مەنبە

en: Statistics
ug: ئىستاتىستىكا

en: Logging
ug: خاتىرە

en: Recorder
ug: خاتىرىلىگۈچ

[ctx: OpenType layout]
en: Access All Alternates
ug: بارلىق ئورۇن باسارلارنى زىيارەت

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Forms
ug: ئۈستى ئىندېكس شەكلى

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Mark Positioning
ug: ئۈستى ئىندېكس شەكلىنىڭ ئورنى

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Substitutions
ug: ئۈستى ئىندېكس ئالماشتۇرۇش

[ctx: OpenType layout]
en: Alternative Fractions
ug: زاپاس كەسىر

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Forms
ug: ئاستى ئىندېكس شەكلى

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Mark Positioning
ug: ئاستى ئىندېكس شەكلىنىڭ ئورنى

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Substitutions
ug: ئاستى ئىندېكس ئالماشتۇرۇش

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Alternates
ug: مەزمۇن ئالماشتۇرۇش

[ctx: OpenType layout]
en: Case-Sensitive Forms
ug: چوڭ كىچىك ھەرپنى پەرقلەندۈرىدىغان شەكىل

[ctx: OpenType layout]
en: Glyph Composition / Decomposition
ug: خەت شەكلى بىرىكتۈرۈش/پارچىلاش

[ctx: OpenType layout]
en: Conjunct Form After Ro
ug: Ro دىن كېيىنكى بىرلەشكەن شەكلى

[ctx: OpenType layout]
en: Conjunct Forms
ug: بىرلەشكەن شەكلى

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Ligatures
ug: مەزمۇن قوشما ھەرپ

[ctx: OpenType layout]
en: Centered CJK Punctuation
ug: CJK ئوتتۇرىغا توغرىلانغان تىنىش بەلگىسى

[ctx: OpenType layout]
en: Capital Spacing
ug: چوڭ ھەرپ بوشلۇق

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Swash
ug: مەزمۇن ئۆزگىرىشچان ھەرپ

[ctx: OpenType layout]
en: Cursive Positioning
ug: ئۇلاپ يېزىش ئورنى

[ctx: OpenType layout]
en: Petite Capitals From Capitals
ug: چوڭ ھەرپكە ئاساسەن ئىنتايىن كىچىكىنى ھاسىللايدۇ

[ctx: OpenType layout]
en: Small Capitals From Capitals
ug: چوڭ ھەرپكە ئاساسەن كىچىكىنى ھاسىللايدۇ

[ctx: OpenType layout]
en: Distances
ug: ئارىلىق

[ctx: OpenType layout]
en: Discretionary Ligatures
ug: ئىختىيارىي قوشما ھەرپ

[ctx: OpenType layout]
en: Denominators
ug: مەخرەج

[ctx: OpenType layout]
en: Dotless Forms
ug: چېكىتسىز شەكلى

[ctx: OpenType layout]
en: Expert Forms
ug: مۇتەخەسسىس شەكلى

[ctx: OpenType layout]
en: Final Glyph on Line Alternates
ug: قۇر ئاخىرى شەكلىنى ئالماشتۇرۇش

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms #2
ug: ئاخىرلىشىش شەكلى #2

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms #3
ug: ئاخىرلىشىش شەكلى #3

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms
ug: ئاخىرلىشىش شەكلى

[ctx: OpenType layout]
en: Flattened accent forms
ug: ئۇرغۇلۇق شەكلى

[ctx: OpenType layout]
en: Fractions
ug: كەسىر

[ctx: OpenType layout]
en: Full Widths
ug: تولۇق كەڭلىك

[ctx: OpenType layout]
en: Half Forms
ug: بىر بايتلىق

[ctx: OpenType layout]
en: Halant Forms
ug: Halant شەكلى

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Half Widths
ug: ئالماشتۇرىدىغان بىر بايتلىق

[ctx: OpenType layout]
en: Historical Forms
ug: تارىخىي شەكلى

[ctx: OpenType layout]
en: Horizontal Kana Alternates
ug: توغرىسىغا كاتاكانا ئالماشتۇرۇش

[ctx: OpenType layout]
en: Historical Ligatures
ug: تارىخىي قوشما ھەرپ

[ctx: OpenType layout]
en: Hangul
ug: كورېيەچە

[ctx: OpenType layout]
en: Hojo Kanji Forms
ug: Hojo Kanji شەكلى

[ctx: OpenType layout]
en: Half Widths
ug: بىر بايتلىق

[ctx: OpenType layout]
en: Initial Forms
ug: باش شەكلى

[ctx: OpenType layout]
en: Isolated Forms
ug: يالغۇز شەكلى

[ctx: OpenType layout]
en: Italics
ug: يانتۇ

[ctx: OpenType layout]
en: Justification Alternates
ug: توغرىلاش ئالماشتۇرغۇچ

[ctx: OpenType layout]
en: JIS78 Forms
ug: JIS78 شەكلى

[ctx: OpenType layout]
en: JIS83 Forms
ug: JIS83 شەكلى

[ctx: OpenType layout]
en: JIS90 Forms
ug: JIS90 شەكلى

[ctx: OpenType layout]
en: JIS2004 Forms
ug: JIS2004 شەكلى

[ctx: OpenType layout]
en: Kerning
ug: ھەرپ ئارىلىق تەڭشىكى

[ctx: OpenType layout]
en: Left Bounds
ug: سول چېگراسى

[ctx: OpenType layout]
en: Standard Ligatures
ug: ئۆلچەملىك قوشما ھەرپ

[ctx: OpenType layout]
en: Leading Jamo Forms
ug: باشلىنىش Jamo شەكلى

[ctx: OpenType layout]
en: Lining Figures
ug: تەڭ ئېگىزلىكتىكى شەكىل

[ctx: OpenType layout]
en: Localized Forms
ug: يەرلىكلەشتۈرۈلگەن شەكلى

[ctx: OpenType layout]
en: Left-to-right alternates
ug: سولدىن ئوڭغا ئالماشتۇرۇش

[ctx: OpenType layout]
en: Left-to-right mirrored forms
ug: سولدىن ئوڭغا ئەكسى شەكلى

[ctx: OpenType layout]
en: Mark Positioning
ug: بەلگە ئورنى

[ctx: OpenType layout]
en: Medial Forms #2
ug: ئوتتۇرا شەكلى #2

[ctx: OpenType layout]
en: Medial Forms
ug: ئوتتۇرا شەكلى

[ctx: OpenType layout]
en: Mathematical Greek
ug: ماتېماتىكا گىرېكچە ھەرپ

[ctx: OpenType layout]
en: Mark to Mark Positioning
ug: بەلگە ئارىسىدىكى ئورۇن

[ctx: OpenType layout]
en: Mark Positioning via Substitution
ug: ئالماشتۇرۇش ئارقىلىق بەلگە قويۇش ئورنى

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Annotation Forms
ug: زاپاس ئىزاھات شەكلى

[ctx: OpenType layout]
en: NLC Kanji Forms
ug: NLC Kanji شەكلى

[ctx: OpenType layout]
en: Nukta Forms
ug: Nukta شەكلى

[ctx: OpenType layout]
en: Numerators
ug: سۈرەت

[ctx: OpenType layout]
en: Oldstyle Figures
ug: كونا ئۇسلۇبتىكى سان

[ctx: OpenType layout]
en: Optical Bounds
ug: كۆرەلەيدىغان چېگرا

[ctx: OpenType layout]
en: Ordinals
ug: تەرتىپ

[ctx: OpenType layout]
en: Ornaments
ug: بېزەك ھەرپ

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Alternate Widths
ug: نىسپىي كەڭلىك ئالماشتۇرۇش

[ctx: OpenType layout]
en: Petite Capitals
ug: ئىنتايىن كىچىك يېزىلغان چوڭ ھەرپ

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Kana
ug: تەڭ كەڭلىكسىز كاتاكانا

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Figures
ug: تەڭ كەڭلىكسىز سان

[ctx: OpenType layout]
en: Pre-Base Forms
ug: Pre-Base شەكلى

[ctx: OpenType layout]
en: Pre-base Substitutions
ug: ئالدىن ئاساسىي ئالماشتۇرۇش

[ctx: OpenType layout]
en: Post-base Forms
ug: ئاساسىدىن كېيىنكى شەكلى

[ctx: OpenType layout]
en: Post-base Substitutions
ug: ئاساسىدىن كېيىنكى ئالماشتۇرۇش

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Widths
ug: نىسبەت كەڭلىكى

[ctx: OpenType layout]
en: Quarter Widths
ug: تۆتتىن بىر كەڭلىك

[ctx: OpenType layout]
en: Randomize
ug: ئىختىيارىي

[ctx: OpenType layout]
en: Required Contextual Alternates
ug: مەزمۇنغا ئاساسەن مەجبۇرىي ئالماشتۇرۇش

[ctx: OpenType layout]
en: Rakar Forms
ug: Rakar شەكلى

[ctx: OpenType layout]
en: Required Ligatures
ug: مەجبۇرىي قوشما ھەرپ

[ctx: OpenType layout]
en: Reph Forms
ug: Reph شەكلى

[ctx: OpenType layout]
en: Right Bounds
ug: ئوڭ چېكى

[ctx: OpenType layout]
en: Right-to-left alternates
ug: ئوڭدىن سولغا ئالماشتۇرۇش

[ctx: OpenType layout]
en: Right-to-left mirrored forms
ug: ئوڭدىن سولغا ئەكسى شەكلى

[ctx: OpenType layout]
en: Ruby Notation Forms
ug: Ruby ئىزاھات شەكلى

[ctx: OpenType layout]
en: Required Variation Alternates
ug: مەجبۇرىي شەكىل ئالماشتۇرۇش

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Alternates
ug: ئالماشتۇرۇش ئۇسلۇبى

[ctx: OpenType layout]
en: Scientific Inferiors
ug: ئىلمىي ئاستى ئىندېكس

[ctx: OpenType layout]
en: Optical size
ug: كۆرەلەيدىغان چوڭلۇقى

[ctx: OpenType layout]
en: Small Capitals
ug: كىچىك چوڭ يېزىلغان ھەرپ

[ctx: OpenType layout]
en: Simplified Forms
ug: ئاددىي شەكىل

[ctx: OpenType layout]
en: Math script style alternates
ug: ماتېماتىكىلىق يازما ئۇسلۇبىنى ئالماشتۇرۇش

[ctx: OpenType layout]
en: Stretching Glyph Decomposition
ug: گىرافىكنى سوزۇشنى پارچىلاش

[ctx: OpenType layout]
en: Subscript
ug: تۆۋەنكى ئىندېكس

[ctx: OpenType layout]
en: Superscript
ug: يۇقىرى ئىندېكس

[ctx: OpenType layout]
en: Swash
ug: ئۆزگىرىشچان ھەرپ

[ctx: OpenType layout]
en: Titling
ug: ماۋزۇ

[ctx: OpenType layout]
en: Trailing Jamo Forms
ug: ئاخىرلىشىش Jamo شەكلى

[ctx: OpenType layout]
en: Traditional Name Forms
ug: ئەنئەنىۋى ئىسىم شەكلى

[ctx: OpenType layout]
en: Tabular Figures
ug: تەڭ كەڭلىكتىكى سان

[ctx: OpenType layout]
en: Traditional Forms
ug: مۇرەككەپ شەكىل

[ctx: OpenType layout]
en: Third Widths
ug: ئۈچتىن بىر كەڭلىك

[ctx: OpenType layout]
en: Unicase
ug: چوڭ كىچىك ھەرپ ئوخشاشلاشتۇرۇش

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Vertical Metrics
ug: بويىغا ئۆلچەمنى ئالماشتۇرۇش

[ctx: OpenType layout]
en: Vattu Variants
ug: Vattu شالغۇتى

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Writing
ug: تىك يېزىش

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Vertical Half Metrics
ug: تىك يېرىم ئۆلچەمگە ئالماشتۇرۇش

[ctx: OpenType layout]
en: Vowel Jamo Forms
ug: سوزۇق تاۋۇش Jamo شەكلى

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Kana Alternates
ug: بويىغا كاتاكانا ئالماشتۇرۇش

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Kerning
ug: بويىغا ھەرپ ئارىلىقى

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Alternate Vertical Metrics
ug: بويىغا نىسبەت ئۆلچەمنى ئالماشتۇرۇش

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Alternates and Rotation
ug: بويىغا ئالماشتۇرۇش ۋە ئايلاندۇرۇش

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Alternates for Rotation
ug: ئايلاندۇرۇشنىڭ بويىغا ئالماشتۇرۇشى

[ctx: OpenType layout]
en: Slashed Zero
ug: يانتۇلۇقى نۆل

[ctx: paper size]
en: DL Envelope
ug: DL لېپاپ

[ctx: paper size]
en: Choukei 2 Envelope
ug: Choukei 2 لېپاپ

[ctx: paper size]
en: Choukei 3 Envelope
ug: Choukei 3 لېپاپ

[ctx: paper size]
en: Choukei 4 Envelope
ug: Choukei 4 لېپاپ

[ctx: paper size]
en: Choukei 40 Envelope
ug: Choukei 40 لېپاپ

[ctx: paper size]
en: hagaki (postcard)
ug: hagaki (پوچتا كارتىسى)

[ctx: paper size]
en: kahu Envelope
ug: kahu لېپاپ

[ctx: paper size]
en: kaku2 Envelope
ug: kaku2 لېپاپ

[ctx: paper size]
en: kaku3 Envelope
ug: kaku3 لېپاپ

[ctx: paper size]
en: kaku4 Envelope
ug: kaku4 لېپاپ

[ctx: paper size]
en: kaku5 Envelope
ug: kaku5 لېپاپ

[ctx: paper size]
en: kaku7 Envelope
ug: kaku7 لېپاپ

[ctx: paper size]
en: kaku8 Envelope
ug: kaku8 لېپاپ

[ctx: paper size]
en: oufuku (reply postcard)
ug: oufuku (جاۋاب پوچتا كارتىسى)

[ctx: paper size]
en: you4 Envelope
ug: you4 لېپاپ

[ctx: paper size]
en: you6 Envelope
ug: you6 لېپاپ

[ctx: paper size]
en: 6×9 Envelope
ug: 6×9 لېپاپ

[ctx: paper size]
en: 7×9 Envelope
ug: 7×9 لېپاپ

[ctx: paper size]
en: 8×10 Envelope
ug: 8×10 لېپاپ

[ctx: paper size]
en: 9×11 Envelope
ug: 9×11 لېپاپ

[ctx: paper size]
en: 9×12 Envelope
ug: 9×12 لېپاپ

[ctx: paper size]
en: a2 Envelope
ug: a2 لېپاپ

[ctx: paper size]
en: Arch A
ug: ئەگمە A

[ctx: paper size]
en: Arch B
ug: ئەگمە B

[ctx: paper size]
en: Arch C
ug: ئەگمە C

[ctx: paper size]
en: Arch D
ug: ئەگمە D

[ctx: paper size]
en: Arch E
ug: ئەگمە E

[ctx: paper size]
en: c5 Envelope
ug: c5 لېپاپ

[ctx: paper size]
en: European edp
ug: ياۋروپا edp

[ctx: paper size]
en: Executive
ug: مەمۇرىي

[ctx: paper size]
en: Fan-Fold European
ug: ياۋروپا قاتلاق

[ctx: paper size]
en: Fan-Fold US
ug: ئامېرىكا قاتلاق

[ctx: paper size]
en: Fan-Fold German Legal
ug: قاتلاق گېرمانىيە قانۇنى

[ctx: paper size]
en: Government Legal
ug: ھۆكۈمەت قانۇنى

[ctx: paper size]
en: Government Letter
ug: ھۆكۈمەت خەت-چەك

[ctx: paper size]
en: Index 3×5
ug: ئىندېكس 3×5

[ctx: paper size]
en: Index 4×6 (postcard)
ug: ئىندېكس 4x6 (پوچتا كارتىسى)

[ctx: paper size]
en: Index 4×6 ext
ug: ئىندېكس 4×6 ext

[ctx: paper size]
en: Index 5×8
ug: ئىندېكس 5×8

[ctx: paper size]
en: Invoice
ug: تالون

[ctx: paper size]
en: Tabloid
ug: كىچىك گېزىت

[ctx: paper size]
en: US Legal
ug: ئا ق ش قانۇن

[ctx: paper size]
en: US Legal Extra
ug: ئا ق ش قانۇنى زىيادە چوڭ

[ctx: paper size]
en: US Letter
ug: ئا ق ش لېپاپى

[ctx: paper size]
en: US Letter Extra
ug: ئا ق ش لېپاپى زىيادە چوڭ

[ctx: paper size]
en: US Letter Plus
ug: ئا ق ش لېپاپى چوڭ

[ctx: paper size]
en: Monarch Envelope
ug: Monarch لېپاپ

[ctx: paper size]
en: #10 Envelope
ug: #10 لېپاپ

[ctx: paper size]
en: #11 Envelope
ug: #11 لېپاپ

[ctx: paper size]
en: #12 Envelope
ug: #12 لېپاپ

[ctx: paper size]
en: #14 Envelope
ug: #14 لېپاپ

[ctx: paper size]
en: #9 Envelope
ug: #9 لېپاپ

[ctx: paper size]
en: Oficio
ug: ئىشخانا

[ctx: paper size]
en: Personal Envelope
ug: شەخسىي لېپاپ

[ctx: paper size]
en: Quarto
ug: تۆت كەسلەم

[ctx: paper size]
en: Super A
ug: ئالاھىدە A

[ctx: paper size]
en: Super B
ug: ئالاھىدە B

[ctx: paper size]
en: Wide Format
ug: كەڭ پىچىم

[ctx: paper size]
en: Photo L
ug: سۈرەت L

[ctx: paper size]
en: Dai-pa-kai
ug: چوڭ 8 كەسلەم

[ctx: paper size]
en: Invite Envelope
ug: تەكلىپ لېپاپ

[ctx: paper size]
en: Italian Envelope
ug: ئىتالىيە لېپاپى

[ctx: paper size]
en: juuro-ku-kai
ug: 16 كەسلەم

[ctx: paper size]
en: Large Photo
ug: چوڭ سۈرەت قەغىزى

[ctx: paper size]
en: Medium Photo
ug: ئوتتۇراھال سۈرەت قەغىزى

[ctx: paper size]
en: pa-kai
ug: 8 كەسلەم

[ctx: paper size]
en: Postfix Envelope
ug: Postfix لېپاپ

[ctx: paper size]
en: Small Photo
ug: كىچىك سۈرەت

[ctx: paper size]
en: Wide Photo
ug: كەڭ سۈرەت

[ctx: paper size]
en: prc1 Envelope
ug: prc1 شەخسىي لېپاپ

[ctx: paper size]
en: prc10 Envelope
ug: ج خ ج 10 لېپاپ

[ctx: paper size]
en: prc 16k
ug: ج خ ج 16 كەسلەم

[ctx: paper size]
en: prc2 Envelope
ug: ج خ ج 2 لېپاپ

[ctx: paper size]
en: prc3 Envelope
ug: ج خ ج 3 لېپاپ

[ctx: paper size]
en: prc 32k
ug: ج خ ج 32 كەسلەم

[ctx: paper size]
en: prc4 Envelope
ug: ج خ ج 4 لېپاپ

[ctx: paper size]
en: prc5 Envelope
ug: ج خ ج 5 لېپاپ

[ctx: paper size]
en: prc6 Envelope
ug: ج خ ج 6 لېپاپ

[ctx: paper size]
en: prc7 Envelope
ug: ج خ ج 7 لېپاپ

[ctx: paper size]
en: prc8 Envelope
ug: ج خ ج 8 لېپاپ

[ctx: paper size]
en: prc9 Envelope
ug: ج خ ج 9 لېپاپ

[ctx: paper size]
en: ROC 16k
ug: ج م 16 كەسلەم

[ctx: paper size]
en: ROC 8k
ug: ج م 8 كەسلەم

en: Pages
ug: بەت

en: Logo
ug: تۇغ

en: About
ug: ھەققىدە

en: Credits
ug: تۆھپىكارلار

en: System
ug: سىستېما

en: System Information
ug: سىستېما ئۇچۇرى

en: Select App
ug: ئەپ تاللىنىدۇ

en: _View All Apps
ug: ھەممە پىروگراممىنى كۆرسەت(_V)

en: _Find New Apps
ug: يېڭى پىروگرامما ئىزدە(_F)

en: No applications found.
ug: ھېچقانداق پىروگرامما تېپىلمىدى.

en: Preferences
ug: مايىللىق

en: Services
ug: مۇلازىمەت

en: Hide %s
ug: %s نى يوشۇر

en: Hide Others
ug: باشقىلارنى يوشۇر

en: Show All
ug: ھەممىنى كۆرسەت

en: Quit %s
ug: %s چېكىن

en: Undo
ug: يېنىۋال

en: Redo
ug: قايتىلا

en: Cut
ug: كەس

en: Copy
ug: كۆچۈر

en: Paste
ug: چاپلا

en: Delete
ug: ئۆچۈر

en: Select All
ug: ھەممىنى تاللا

en: _Window
ug: كۆزنەك(_W)

en: _Finish
ug: تامام(_F)

en: _Back
ug: قايت(_B)

en: _Next
ug: كېيىنكى(_N)

en: Select a Color
ug: رەڭ تاللىنىدۇ

en: Pick a color from the screen
ug: ئېكراندىن بىر رەڭ تاللىنىدۇ

en: The current color
ug: نۆۋەتتىكى رەڭ

en: Hexadecimal color or color name
ug: ئون ئالتىلىك رەڭ ياكى رەڭ ئىسمى

en: Hue
ug: رەڭ تۈسى

en: Alpha value
ug: ئالفا قىممىتى

en: Saturation and value
ug: تويۇنۇش ۋە قىممىتى

en: (None)
ug: (يوق)

en: Search…
ug: ئىزدە…

[ctx: emoji category]
en: Smileys & People
ug: چىراي ئىپادىسى ۋە كىشى

[ctx: emoji category]
en: Body & Clothing
ug: بەدەن ۋە كىيىم

[ctx: emoji category]
en: Animals & Nature
ug: ھايۋان ۋە تەبىئەت

[ctx: emoji category]
en: Food & Drink
ug: يېمەك-ئىچمەك

[ctx: emoji category]
en: Travel & Places
ug: ساياھەت ۋە ئورۇن

[ctx: emoji category]
en: Activities
ug: پائالىيەت

[ctx: emoji category]
en: Objects
ug: جىسىم

[ctx: emoji category]
en: Symbols
ug: بەلگە

[ctx: emoji category]
en: Flags
ug: بايراق

[ctx: emoji category]
en: Recent
ug: يېقىنقى

en: Create Folder
ug: قىسقۇچ قۇر

en: Remote location — only searching the current folder
ug: يىراقتىكى ئورۇن — نۆۋەتتىكى قىسقۇچنىلا ئىزدەيدۇ

en: Filter
ug: سۈزگۈچ

en: Folder Name
ug: قىسقۇچ ئاتى

en: _Create
ug: قۇر(_C)

en: Select Font
ug: خەت نۇسخا تاللىنىدۇ

en: Search font name
ug: خەت نۇسخا ئاتىنى ئىزدەش

en: Filters
ug: سۈزگۈچ

en: Filter by
ug: سۈزگۈچى

en: Monospace
ug: تەڭ كەڭلىك

en: Language
ug: تىل

en: Preview Font
ug: خەت نۇسخىنى ئالدىن كۆزەت

en: No Fonts Found
ug: خەت نۇسخىسى تېپىلمىدى

en: Font Name
ug: خەت نۇسخا ئاتى

en: Font Variation Axes
ug: خەت نۇسخا ئۆزگىرىش ئوقى

en: Font Features
ug: خەت نۇسخا ئالاھىدىلىكى

[ctx: media controls]
en: Position
ug: ئورنى

[ctx: media controls]
en: Volume
ug: ئاۋاز كۈچلۈكلۈكى

en: _Format for:
ug: پىچىم(_F):

en: _Paper size:
ug: قەغەز چوڭلۇقى(_P):

en: _Orientation:
ug: يۆنىلىش(_O):

en: Portrait
ug: بويىغا

en: Reverse portrait
ug: تەتۈر بوي يۆنىلىش

en: Landscape
ug: توغرىسىغا

en: Reverse landscape
ug: تەتۈر توغرا يۆنىلىش

en: Server Addresses
ug: مۇلازىمېتىر ئادرېسى

en: Server addresses are made up of a protocol prefix and an address. Examples:
ug: مۇلازىمېتىر ئادرېسى كېلىشىم ئالدى قوشۇلغۇچىسى ۋە ئادرېستىن تەشكىل تاپىدۇ. مەسىلەن:

en: Available Protocols
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان كېلىشىم

note: Translators: Server as any successfully connected network address
en: No recent servers found
ug: يېقىنقى مۇلازىمېتىر تېپىلمىدى

en: Recent Servers
ug: يېقىنقى مۇلازىمېتىر

en: No results found
ug: ھېچقانداق نەتىجە تېپىلمىدى

en: Connect to _Server
ug: مۇلازىمېتىرغا باغلا(_S)

en: Enter server address…
ug: مۇلازىمېتىر ئادرېسى كىرگۈزۈلىدۇ…

en: Show recent servers
ug: يېقىنقى مۇلازىمېتىرنى كۆرسەت

note: this is the header for the printer status column in the print dialog
en: Status
ug: ھالىتى

en: Range
ug: دائىرە

en: _All Pages
ug: ھەممە بەت(_A)

en: C_urrent Page
ug: نۆۋەتتىكى بەت(_U)

en: Se_lection
ug: تاللا(_L)

en: Pag_es:
ug: بەت(_E):

en: Specify one or more page ranges,
     e.g. 1–3, 7, 11
ug: بىر ياكى بىر قانچە بەت دائىرىسىنى بەلگىلەيدۇ،
    مەسىلەن، 1–3, 7, 11

en: Copies
ug: نۇسخا

en: Copie_s:
ug: نۇسخا سانى(_S):

en: C_ollate
ug: رەت بويىچە(_O)

en: _Reverse
ug: ئەكسىچە(_R)

en: Page ordering preview
ug: بەت تەرتىپىنى ئالدىن كۆزەت

en: A visualization of the effect of the collate and reverse options on the page ordering
ug: بەت تىزىلىشىنىڭ ھەر بىر بېتى ياكى ئەكسى تاللانمىسىنىڭ كۆرۈنۈش ئۈنۈمى

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: T_wo-sided:
ug: قوش يۈزلۈك(_W):

en: Pages per _side:
ug: ھەربىر يۈزىنىڭ بەت سانى(_S):

en: Page or_dering:
ug: بەت تەرتىپى(_D):

en: _Only print:
ug: بېسىشلا(_O):

en: All sheets
ug: ھەممە ۋاراق

en: Even sheets
ug: تاق ۋاراق

en: Odd sheets
ug: جۈپ ۋاراق

en: Sc_ale:
ug: نىسبەت(_A):

en: Scale in percent
ug: پىرسەنت بويىچە ماسلاشتۇر

en: Paper
ug: قەغەز

en: Paper _type:
ug: قەغەز تىپى(_T):

en: Paper _source:
ug: قەغەز مەنبەسى(_S):

en: Output t_ray:
ug: قەغەز قۇتىسى(_R):

en: Or_ientation:
ug: يۆنىلىش(_I):

en: Page layout preview
ug: بەت ئورۇنلاشتۇرۇلۇشىنى ئالدىن كۆزەت

en: Job Details
ug: ۋەزىپە تەپسىلاتى

en: Pri_ority:
ug: مەرتىۋىسى(_O):

en: _Billing info:
ug: ھەق ھېسابلاش ئۇچۇرى(_B):

en: Print Document
ug: پۈتۈك باس

note: this is one of the choices for the print at option in the print dialog
en: _Now
ug: دەرھال(_N)

note: this is one of the choices for the print at option in the print dialog. It also serves as the label for an entry that allows the user to enter a time.
en: A_t:
ug: دە(_T):

note: Ability to parse the am/pm format depends on actual locale. You can remove the am/pm values below for your locale if they are not supported.
en: Specify the time of print,
     e.g. 15∶30, 2∶35 pm, 14∶15∶20, 11∶46∶30 am, 4 pm
ug: بېسىش ۋاقتى بەلگىلىنىدۇ،
     مەسىلەن:‪ 15:30، 2:35 pm، 14:15:20، 11:46:30 am، 4 pm

note: this is one of the choices for the print at option in the print dialog. It means that the print job will not be printed until it explicitly gets 'released'.
en: On _hold
ug: كۈت(_H)

en: Hold the job until it is explicitly released
ug: ۋەزىپىنى ئېنىق ئاجرىتىلغانغا قەدەر داۋاملاشتۇر

en: Add Cover Page
ug: مۇقاۋا بەت قوش

note: this is the label used for the option in the print dialog that controls the front cover page.
en: Be_fore:
ug: ئالدى(_F):

note: this is the label used for the option in the print dialog that controls the back cover page.
en: _After:
ug: كەينى(_A):

en: Job
ug: ۋەزىپە

note: This will appear as a tab label in the print dialog.
en: Image Quality
ug: سۈرەت سۈپىتى

note: This will appear as a tab label in the print dialog.
en: Color
ug: رەڭ

note: This will appear as a tab label in the print dialog. It's a typographical term, as in "Binding and finishing"
en: Finishing
ug: تامام

en: Advanced
ug: ئالىي

en: Some of the settings in the dialog conflict
ug: دىئالوگ رامكىسىدىكى بەزى بەلگىلەشتە توقۇنۇش بار

en: Play
ug: ياڭرات

en: Output to this directory instead of cwd
ug: نۆۋەتتىكى خىزمەت مۇندەرىجىسىگە ئەمەس بەلكى بۇ مۇندەرىجىگە چىقىرىدۇ

en: Generate debug output
ug: سازلاش چىقىرىشى ھاسىللايدۇ

en: Invalid size %s
ug: چوڭلۇقى ئىناۋەتسىز %s

en: Can’t load file: %s
ug: ھۆججەتنى يۈكلىيەلمەيدۇ: %s

en: Can’t save file %s: %s
ug: %s ھۆججەتنى ساقلىيالمايدۇ: %s

en: Usage:
      gtk4-builder-tool [COMMAND] [OPTION…] FILE
    
    Perform various tasks on GtkBuilder .ui files.
    
    Commands:
      validate     Validate the file
      simplify     Simplify the file
      enumerate    List all named objects
      preview      Preview the file
      render       Take a screenshot of the file
      screenshot   Take a screenshot of the file
ug: ئىشلىتىلىشى:
      gtk4-builder-tool [COMMAND] [OPTION…] FILE
    
    GtkBuilder .ui ھۆججەتتە كۆپ خىل ۋەزىپىنى ئىجرا قىلىدۇ
    
    بۇيرۇق:
      validate     ھۆججەت دەلىللەيدۇ
      simplify     ھۆججەتنى ئاددىيلاشتۇرىدۇ
      enumerate    ئاتالغان بارلىق جىسىمنى تىزىپ كۆرسىتىدۇ
      preview      ھۆججەتنى ئالدىن كۆزىتىدۇ
      render       ھۆججەتنىڭ ئېكران كۆرۈنۈشىنى تۇتىدۇ
      screenshot   ھۆججەتنىڭ ئېكران كۆرۈنۈشىنى تۇتىدۇ

en: FILE
ug: ھۆججەت

en: Print all named objects.
ug: ئاتالغان بارلىق جىسىمنى باسىدۇ.

en: No object with ID '%s' found
ug: كىملىكى «%s» بولغان جىسىم تېپىلمىدى

en: No previewable object found
ug: ئالدىن كۆزىتىشچان جىسىم تېپىلمىدى

en: Objects of type %s can't be previewed
ug: تۈرى %s بولغان جىسىمنى ئالدىن كۆزىتەلمەيدۇ

en: Preview only the named object
ug: ئاتالغان جىسىمنىلا ئالدىن كۆزىتەلەيدۇ

en: Use style from CSS file
ug: CSS ھۆججەتنىڭ ئۇسلۇبىنى ئىشلىتىدۇ

en: Could not initialize windowing system
ug: كۆزنەك سىستېمىسىنى دەسلەپلەشتۈرەلمەيدۇ.

en: Preview the file.
ug: ھۆججەتنى ئالدىن كۆزىتىدۇ.

en: No .ui file specified
ug: ھېچقانداق .ui ھۆججەت بەلگىلەنمىگەن

en: Can only preview a single .ui file
ug: پەقەت يەككە .ui ھۆججەتنىلا ئالدىن كۆزىتەلەيدۇ

en: No object found
ug: ھېچقانداق جىسىم تېپىلمىدى

en: Objects of type %s can't be screenshot
ug: تۈرى %s بولغان جىسىمدىن ئېكران كۆرۈنۈشى تۇتالمايدۇ

en: Failed to take a screenshot
ug: ئېكران كۆرۈنۈشىنى تۇتالمىدى

en: File %s exists.
    Use --force to overwrite.
ug: %s ھۆججەت مەۋجۇت.
    قاپلاشتا ‪«--force»‬ ئىشلىتىلىدۇ.

en: Output written to %s.
ug: چىقىرىش  %s غا يېزىلدى.

en: Failed to save %s: %s
ug: %s ساقلاش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Screenshot only the named object
ug: ئاتالغان جىسىمدىنلا ئېكران كۆرۈنۈشى تۇتالايدۇ

en: Save as node file instead of png
ug: png ھۆججەتنىڭ ئورنىغا تۈگۈن ھۆججىتىگە ساقلايدۇ

en: Overwrite existing file
ug: مەۋجۇت ھۆججەتنى قاپلايدۇ

en: FILE…
ug: ھۆججەت…

en: Render a .ui file to an image.
ug: بىر .ui ھۆججەتنى سۈرەتكە شەكىللەندۈرىدۇ.

en: Can only render a single .ui file to a single output file
ug: پەقەت يەككە .ui ھۆججەتنى يەككە چىقىرىش ھۆججىتىگە شەكىللەندۈرىدۇ

en: %s:%d: Couldn’t parse value for property '%s': %s
ug: %s:%d: خاسلىقى «%s» بولغان قىممەتنى يېشەلمىدى: %s

en: Property %s not found
ug: %s خاسلىق تېپىلمىدى

en: Packing property %s not found
ug: %s بوغچا خاسلىقى تېپىلمىدى

en: Cell property %s not found
ug: %s كاتەكچە خاسلىقى تېپىلمىدى

en: Layout property %s not found
ug: %s ئورۇنلاشتۇرۇش خاسلىقى تېپىلمىدى

en: %s only accepts three children
ug: %s پەقەت ئۈچ تارماقنىلا قوبۇل قىلىدۇ

en: %s only accepts one center child
ug: %s پەقەت مەركەز تارماقنىلا قوبۇل قىلىدۇ

en: Unable to create temporary file: %s
ug: ۋاقىتلىق ھۆججەت قۇرالمىدى: %s

en: Can’t load “%s”: %s
ug: «%s» يۈكلىيەلمەيدۇ: %s

en: Can’t parse “%s”: %s
ug: «%s» يېشەلمەيدۇ: %s

en: Failed to read “%s”: %s
ug: «%s» ئوقۇيالمايدۇ: %s

en: Failed to write “%s”: “%s”
ug: «%s» يازالمايدۇ: %s

en: Replace the file
ug: ھۆججەت ئالماشتۇر

en: Convert from GTK 3 to GTK 4
ug: ‪GTK 3 ‬تىن ‪GTK 4 ‬كە ئايلاندۇرىدۇ

en: Simplify the file.
ug: ھۆججەتنى ئاددىيلاشتۇرىدۇ.

en: Can only simplify a single .ui file without --replace
ug: ‪«--replace»‬ نى ئىشلەتمەي پەقەت يەككە .ui ھۆججەتنىلا ئاددىيلاشتۇرىدۇ

en: Failed to lookup template parent type %s
ug: قېلىپ ئاتا تۈر %s نى ئىزدىيەلمىدى

en: Deprecated types:
ug: قوللىمايدىغان تۈر:

en: Failed to create an instance of the template type %s
ug: قېلىپ تۈرى %s بولغان ئەمەلىي مىسال قۇرالمىدى

en: Validate the file.
ug: ھۆججەت دەلىللەيدۇ.

en: Usage:
      gtk4-image-tool [COMMAND] [OPTION…] FILE…
    
    Perform various tasks on images.
    
    Commands:
      compare      Show differences between two images
      convert      Convert the image to a different format or color state
      info         Show general information about the image
      relabel      Change the color state of the image without conversion
      show         Show the image
ug: ئىشلىتىلىشى:
      gtk4-image-tool [COMMAND] [OPTION…] FILE…
    
    سۈرەتتە كۆپ خىل ۋەزىپىنى ئىجرا قىلىدۇ.
    
    بۇيرۇق:
      compare      ئىككى سۈرەتنىڭ پەرقىنى كۆرسىتىدۇ
      convert      سۈرەتنى پەرقلىق پىچىم ياكى رەڭ ھالىتىدىكى سۈرەتكە ئايلاندۇرىدۇ
      info         سۈرەت ھەققىدىكى ئادەتتىكى ئۇچۇرنى كۆرسىتىدۇ
      relabel      ئايلاندۇرمىغان ئەھۋالدا سۈرەتنىڭ رەڭ ھالىتىنى ئۆزگەرتىدۇ
      show         سۈرەتنى كۆرسىتىدۇ

en: Output file
ug: چىقىرىش ھۆججىتى

en: Compare two images
ug: ئىككى سۈرەتنى سېلىشتۇر

en: No image file specified
ug: سۈرەت ھۆججەت بەلگىلەنمىگەن

en: Can only accept two image files
ug: پەقەت ئىككى سۈرەت ھۆججەتنى قوبۇل قىلالايدۇ

en: Could not save diff image to %s
ug: پەرقلىق سۈرەتنى %s غا ساقلىيالمايدۇ

en: Differences witten to %s.
ug: پەرق %s غا يېزىلدى.

en: The images are different.
ug: سۈرەت پەرقلىق.

en: No differences.
ug: پەرق يوق.

en: Format to use
ug: ئىشلىتىدىغان پىچىم

en: FORMAT
ug: پىچىم

en: Color state to use
ug: ئىشلىتىدىغان رەڭ ھالىتى

en: COLORSTATE
ug: رەڭ ھالىتى

en: Color state to use, as cicp tuple
ug: cicp ئېلېمېنت گۇرۇپپىسى سۈپىتىدە ئىشلىتىدىغان رەڭ ھالىتى

en: Convert the image to a different format or color state.
ug: سۈرەتنى پەرقلىق پىچىم ياكى رەڭ ھالىتىگە ئايلاندۇرىدۇ.

en: Can only accept a single image file and output file
ug: يەككە سۈرەت ھۆججەت ياكى چىقىرىش ھۆججىتىنىلا قوبۇل قىلىدۇ

en: Not a memory format: %s
    Possible values:
      %s
ug: ئەسلەك پىچىمى ئەمەس: %s
    : مۇمكىن بولغان قىممىتى
    %s

en: Not a color state: %s
    Possible values:
      %s
ug: رەڭ ھالىتى ئەمەس: %s
    : مۇمكىن بولغان قىممىتى
    %s

en: Can't specify both --color-state and --cicp
ug: بىرلا ۋاقىتتا ‪«--color-state»‬ ۋە ‪«--cicp»‬ نى بەلگىلىيەلمەيدۇ

en: Not a supported cicp tuple: %s
ug: قوللىمايدىغان cicp ئېلېمېنت گۇرۇپپىسى: %s

en: Format:
ug: فورمات:

en: Color state:
ug: رەڭ ھالىتى:

en: unknown
ug: نامەلۇم

en: Provide information about the image.
ug: سۈرەت ھەققىدىكى ئۇچۇرنى تەمىنلەيدۇ.

en: Can only accept a single image file
ug: يەككە سۈرەت ھۆججەتنىلا قوبۇل قىلالايدۇ

en: Change the color state of the image without conversion.
ug: ئايلاندۇرمىغان ئەھۋالدا سۈرەتنىڭ رەڭ ھالىتىنى ئۆزگەرتىدۇ.

en: Not a color state: %s
    Possible values: %s
ug: رەڭ ھالىتى ئەمەس: %s
    مۇمكىن بولغان قىممىتى: %s

en: Don't add a titlebar
ug: ماۋزۇ بالداق قوشما

en: Show one or more images.
ug: بىر ياكى بىر قانچە سۈرەت كۆرسىتىدۇ.

en: Error at %s: %s
ug: %s دىكى خاتالىق: %s

en: Failed to load node file: %s
ug: تۈگۈن ھۆججەتنى يۈكلىيەلمىدى: %s

en: %s is not a texture node
ug: %s يوللۇق تۈگۈن ئەمەس

en: cicp must be 4 numbers, separated by /
ug: چوقۇم / بىلەن ئايرىلغان 4 سان

en: Show program version
ug: پىروگرامما نەشرىنى كۆرسەت

note: Translators: this message will appear after the usage string and before the list of options.
en: Launch an application (specified by its desktop file name),
    optionally passing one or more URIs as arguments.
ug: كۆرسىتىلگەن پىروگراممىنى (ئۇنىڭ ئۈستەلئۈستىدىكى ھۆججەت ئۇچۇرى)غا ئاساسەن
    تاللانما سۈپىتىدە بېرىلگەن URI نى ئۆزگەرگۈچى سۈپىتىدە ئىجرا قىلىدۇ.

en: Error parsing commandline options: %s
ug: بۇيرۇق قۇرى تاللانمىنى يېشىشتە خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Try “%s --help” for more information.
ug: تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇرغا ‪«%s --help»‬ نى سىناڭ.

note: Translators: the %s is the program name. This error message means the user is calling gtk-launch without any argument.
en: %s: missing application name
ug: %s: پىروگرامما ئاتى يوق

en: Creating AppInfo from id not supported on non unix operating systems
ug: يۇنىكىس بولمىغان سىستېمىلاردا كىملىك(id) دىن AppInfo نى ياساشنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

note: Translators: the first %s is the program name, the second one is the application name.
en: %s: no such application %s
ug: %s: بۇنداق %s پىروگرامما يوق

note: Translators: the first %s is the program name, the second one is the error message.
en: %s: error launching application: %s
ug: %s: پىروگراممىنى ئىجرا قىلىشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Usage:
      gtk4-path-tool [COMMAND] [OPTION…] PATH
    
    Perform various tasks on paths.
    
    Commands:
      decompose    Decompose the path
      reverse      Reverse the path
      restrict     Restrict the path to a segment
      show         Display the path in a window
      render       Render the path as an image
      info         Print information about the path
ug: ئىشلىتىلىشى:
      gtk4-path-tool [COMMAND] [OPTION…] PATH
    
    يولدا كۆپ خىل ۋەزىپىنى ئىجرا قىلىدۇ.
    
    بۇيرۇق:
      decompose    يولنى يېشىدۇ
      reverse      يولنى ئەكسىگە ئايلاندۇرىدۇ
      restrict     يولنى بۆلەككە چەكلەيدۇ
      show         كۆزنەكتە يولنى كۆرسىتىدۇ
      render       يولنى سۈرەت سۈپىتىدە ھاسىللايدۇ
      info         يول ھەققىدىكى ئۇچۇرنى باسىدۇ

en: Allow quadratic Bézier curves
ug: كىۋادرات بېزىر ئەگرى سىزىقىغا يول قويىدۇ

en: Allow cubic Bézier curves
ug: كۇب بېزىر ئەگرى سىزىقىغا يول قويىدۇ

en: Allow conic Bézier curves
ug: كونۇس بېزىر ئەگرى سىزىقىغا يول قويىدۇ

en: PATH
ug: يول

en: Decompose a path.
ug: يولنى بۆلەكلەيدۇ.

en: No paths given.
ug: يول بېرىلمىگەن.

en: That didn't work out.
ug: ئۇ ئىشلىمىدى.

en: Print information about a path.
ug: يول ھەققىدىكى بېسىش ئۇچۇرى.

en: Path is empty.
ug: يول بوش.

en: Path is closed
ug: يول تاقالغان

en: Path length
ug: يول ئۇزۇنلۇقى

en: %d contours
ug: %d ئىزنا

en: %d operations
ug: %d مەشغۇلات

en: %d lines
ug: %d سىزىق

en: %d quadratics
ug: %d كىۋادرات ئەگرى سىزىقى

en: %d cubics
ug: %d كۇب ئەگرى سىزىقى

en: %d conics
ug: %d كۇنۇس ئەگرى سىزىقى

en: Fill the path (the default)
ug: يولنى تولدۇرىدۇ (كۆڭۈلدىكى)

en: Stroke the path
ug: يولنى ئىزلايدۇ

en: Show path points
ug: يول نۇقتىسىنى كۆرسەت

en: Show control points
ug: تىزگىن نۇقتىسىنى كۆرسەت

en: Show intersections
ug: كېسىشىشنى كۆرسەت

en: The output file
ug: چىقىرىش ھۆججىتى

en: Foreground color
ug: ئالدى كۆرۈنۈش رەڭگى

en: COLOR
ug: رەڭ

en: Background color
ug: تەگلىك رەڭگى

en: Point color
ug: نۇقتا رەڭگى

en: Intersection color
ug: كېسىشمە رەڭگى

en: Zoom level (number)
ug: چوڭايتىش دەرىجىسى (سان)

en: VALUE
ug: قىممىتى

en: PATH…
ug: يول…

en: Fill rule (winding, even-odd)
ug: تولدۇرۇش قائىدىسى (يۆگەش، جۈپ-تاق)

en: Line width (number)
ug: سىزىق كەڭلىكى (سان)

en: Line cap (butt, round, square)
ug: سىزىق ئۇچى (ئۇلاق، يۇمىلاق، چاسا)

en: Line join (miter, miter-clip, round, bevel, arcs)
ug: سىزىق ئۇلاش (يانتۇ ئۇلاش، يانتۇ ئۇلاش كېسىك، يۇمىلاق، يانتۇلۇق، ياي)

en: Miter limit (number)
ug: يانتۇ ئۇلاش چېكى (سان)

en: Dash pattern (comma-separated numbers)
ug: سىزىقچە ئەندىزىسى (پەش بىلەن ئايرىلغان سان)

en: Dash offset (number)
ug: سىزىقچە چەتنەش (سان)

en: Could not initialize windowing system
ug: كۆزنەك سىستېمىسىنى دەسلەپلەشتۈرەلمەيدۇ

en: Render the path to a png image.
ug: يولنى png سۈرەتكە ھاسىللايدۇ.

en: Options related to filling
ug: تولدۇرۇشقا مۇناسىۋەتلىك تاللانما

en: Show help for fill options
ug: تولدۇرۇش تاللانمىسىنىڭ ياردىمىنى كۆرسىتىدۇ

en: Options related to stroking
ug: ئىزلاشقا مۇناسىۋەتلىك تاللانما

en: Show help for stroke options
ug: ئىزلاش تاللانمىسىنىڭ ياردىمىنى كۆرسىتىدۇ

en: No path specified
ug: ھېچقانداق يول بەلگىلەنمىگەن

en: Can only render a single path
ug: پەقەت يەككە يولنىلا ھاسىللىيالايدۇ

en: fill rule
ug: قائىدە تولدۇر

en: line cap
ug: سىزىق ئۇچى

en: line join
ug: سىزىق ئۇلاق

en: Saving png to '%s' failed
ug: png نى «%s» غا ساقلىيالمىدى

en: Output written to '%s'.
ug: چىقىرىش «%s» غا يېزىلدى.

en: Beginning of segment
ug: كېسىكنىڭ بېشى

en: LENGTH
ug: ئۇزۇنلۇقى

en: End of segment
ug: كېسىكنىڭ ئاخىرى

en: Restrict a path to a segment.
ug: يولنى كېسىككە چەكلە.

en: Reverse a path.
ug: يونى ئايلاندۇرىدۇ.

en: Path Preview
ug: يولنى ئالدىن كۆزەت

en: Line join (miter, miter-clip, round, bevel)
ug: سىزىق ئۇلاش (يانتۇ ئۇلاش، يانتۇ ئۇلاش كېسىك، يۇمىلاق، يانتۇلۇق)

en: Display the path.
ug: يولنى كۆرسىتىدۇ.

en: Can only show one or two paths
ug: بىر ياكى ئىككى يولنىلا كۆرسىتەلەيدۇ

en: Failed to read from standard input: %s
ug: ئۆلچەملىك كىرگۈزۈشتىن ئوقۇيالمىدى: %s

en: Error reading from standard input: %s
ug: ئۆلچەملىك كىرگۈزۈشتىن ئوقۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Failed to parse '%s' as path.
ug: «%s» نى يول سۈپىتىدە يېشەلمىدى.

en: Failed to parse '%s' as %s.
ug: «%s» نى «%s» سۈپىتىدە يېشەلمىدى.

en: Possible values:
ug: مۇمكىن بولغان قىممىتى:

en: Could not parse '%s' as color
ug: «%s» نى رەڭ سۈپىتىدە تەھلىل قىلالمايدۇ

en: Failed to parse '%s' as number
ug: «%s» نى سان سۈپىتىدە يېشەلمىدى

en: Usage:
      gtk4-rendernode-tool [COMMAND] [OPTION…] FILE
    
    Perform various tasks on GTK render nodes.
    
    Commands:
      benchmark    Benchmark rendering of a node
      compare      Compare nodes or images
      convert      Convert into nodes
      extract      Extract data urls
      info         Provide information about the node
      show         Show the node
      render       Take a screenshot of the node
ug: ئىشلىتىلىشى:
      gtk4-rendernode-tool [COMMAND] [OPTION…] FILE
    
    GTK ھاسىللاش تۈگۈنىدە كۆپ خىل ۋەزىپىنى ئىجرا قىلىدۇ.
    
    بۇيرۇق:
      benchmark    تۈگۈننىڭ ھاسىللاش ئاساسىي سىنىقى
      compare      تۈگۈن ياكى سۈرەتنى سېلىشتۇرىدۇ
      convert      تۈگۈنگە ئايلاندۇرىدۇ
      extract      سانلىق مەلۇمات تور ئادرېسىنى ئاجرىتىدۇ
      info         تۈگۈن ھەققىدىكى ئۇچۇرنى تەمىنلەيدۇ
      show         تۈگۈننى كۆرسىتىدۇ
      render       تۈگۈندىن ئېكران كۆرۈنۈشى تۇتىدۇ

en: Add renderer to benchmark
ug: شەكىللەندۈرگۈچنى ئاساسىي سىناققا قوشىدۇ

en: RENDERER
ug: شەكىللەندۈرگۈچ

en: Number of runs with each renderer
ug: ھەر بىر شەكىللەندۈرگۈچنىڭ ئىجرا قىلىش قېتىم سانى

en: RUNS
ug: ئىجرا قېتىم سانى

en: Don’t download result/wait for GPU to finish
ug: نەتىجىنى چۈشۈرمە/GPU تاماملانغۇچە كۈت

en: Benchmark rendering of a .node file.
ug: .node ھۆججەتنىڭ شەكىللەندۈرۈش ئاساسىي سىنىقى.

en: No .node file specified
ug: ھېچقانداق .node ھۆججەت بەلگىلەنمىگەن

en: Can only benchmark a single .node file
ug: پەقەت يەككە .node ھۆججەتكىلا ئاساسىي سىناق ئېلىپ بارالايدۇ

en: Renderer to use
ug: ئىشلىتىدىغان شەكىللەندۈرگۈچ

en: Compare .node or .png files.
ug: .node ياكى .png ھۆججەتنى سېلىشتۇرىدۇ.

en: Must specify two files
ug: چوقۇم ئىككى ھۆججەت بەلگىلىنىدۇ

en: Failed to create renderer: %s
ug: شەكىللەندۈرگۈچ قۇرالمىدى: %s

en: Failed to load %s: %s
ug: %s يۈكلىيەلمىدى: %s

en: Recolor the node
ug: تۈگۈننى قايتا رەڭلەيدۇ

en: Success color
ug: مۇۋەپپەقىيەت رەڭ

en: Warning color
ug: ئاگاھلاندۇرۇش رەڭگى

en: Error color
ug: خاتالىق رېڭى

en: SIZE
ug: چوڭلۇقى

en: Convert from symbolic svg to node.
ug: سىمۋوللۇق svg نى تۈگۈنگە ئايلاندۇرىدۇ.

en: No .svg file specified
ug: ھېچقانداق .svg ھۆججەت بەلگىلەنمىگەن

en: Can only accept a single .svg file
ug: يەككە .svg ھۆججەتنىلا قوبۇل قىلالايدۇ

en: Failed to write %s
ug: %s غا يازالمىدى

en: Directory to use
ug: ئىشلىتىدىغان مۇندەرىجە

en: DIRECTORY
ug: مۇندەرىجە

en: Be verbose
ug: تەپسىلىي ئۇچۇر

en: Extract data urls from the render node.
ug: شەكىللەندۈرىدىغان تۈگۈندىن سانلىق مەلۇمات تور ئادرېسىنى ئاجرىتىدۇ.

en: Can only accept a single .node file
ug: يەككە .node ھۆججەتنىلا قوبۇل قىلالايدۇ

en: Number of nodes:
ug: تۈگۈن سانى:

en: Depth:
ug: چوڭقۇرلۇق:

en: Bounds:
ug: چەك:

en: Origin:
ug: مەنبە:

en: Opaque part:
ug: تۇتۇق بۆلەك:

en: Provide information about the render node.
ug: شەكىللەندۈرۈش تۈگۈنى ھەققىدىكى ئۇچۇرنى تەمىنلەيدۇ.

en: File %s exists.
    If you want to overwrite, specify the filename.
ug: %s ھۆججەت مەۋجۇت ئەمەس.
    ئەگەر قاپلىۋەتمەكچى بولسىڭىز، ھۆججەت ئاتىنى بەلگىلەڭ.

en: Failed to generate SVG: %s
ug: SVG ھاسىللىيالمىدى: %s

en: Keep node position unchanged
ug: تۈگۈن ئورنىنىڭ ئۆزگەرمەسلىكىنى ساقلاپ قالىدۇ

en: Render a .node file to an image.
ug: بىر .node ھۆججەتنى سۈرەتكە شەكىللەندۈرىدۇ.

en: Can only render a single .node file to a single output file
ug: پەقەت يەككە .node ھۆججەتنى يەككە چىقىرىش ھۆججىتىگە شەكىللەندۈرىدۇ

en: Put node into offload container
ug: تۈگۈننى چۈشۈرىدىغان يۈكدانغا قويىدۇ

en: Show the render node.
ug: شەكىللەندۈرۈش تۈگۈنىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Can only preview a single .node file
ug: پەقەت يەككە .node ھۆججەتنىلا ئالدىن كۆزىتەلەيدۇ

en: Failed to write header
ug: بېشىغا يازالمىدى

en: Failed to write hash table
ug: مۇكەممەللىك جەدۋىلىگە يازالمىدى

en: Failed to write folder index
ug: قىسقۇچ ئىندېكسقا يازالمىدى

en: Failed to rewrite header
ug: بېشىغا قايتا يازالمىدى

en: Failed to open file %s : %s
ug: %s ھۆججەتنى ئاچالمىدى: %s

en: Failed to write cache file: %s
ug: غەملەك ھۆججىتىگە يازالمىدى: %s

en: The generated cache was invalid.
ug: قۇرغان غەملەك ئىناۋەتسىز.

en: Could not rename %s to %s: %s, removing %s then.
ug: %s نى %s غا ئات ئۆزگەرتەلمىدى:%s، %s چىقىرىۋاتىدۇ

en: Could not rename %s to %s: %s
ug: %s نى %s غا ئات ئۆزگەرتەلمىدى:%s

en: Could not rename %s back to %s: %s.
ug: %s نى %s غا قايتۇرۇپ ئات ئۆزگەرتەلمىدى:%s

en: Cache file created successfully.
ug: غەملەك ھۆججىتى مۇۋەپپەقىيەتلىك قۇرۇلدى.

en: Overwrite an existing cache, even if up to date
ug: نۆۋەتتىكى غەملەك ئەڭ يېڭى بولسىمۇ قاپلىۋەت

en: Don’t check for the existence of index.theme
ug: index.theme نىڭ مەۋجۇتلۇقىنى تەكشۈرمەيدۇ

en: Don’t include image data in the cache
ug: سۈرەت سانلىق مەلۇماتى غەملەكتە يوق

en: Include image data in the cache
ug: غەملەكتە سۈرەت سانلىق مەلۇماتى بار

en: Output a C header file
ug: C باش ھۆججەتنى چىقار

en: Turn off verbose output
ug: تەپسىلىي چىقىرىشنى ياپ

en: Validate existing icon cache
ug: مەۋجۇت سىنبەلگە غەملىكىنى دەلىللە

en: File not found: %s
ug: ھۆججەتنى تاپالمىدى: %s

en: Not a valid icon cache: %s
ug: ئىناۋەتلىك سىنبەلگە غەملەك ئەمەس: %s

en: No theme index file.
ug: باش تېما ئىندېكس ھۆججىتى يوق.

en: No theme index file in “%s”.
    If you really want to create an icon cache here, use --ignore-theme-index.
ug: «%s» دا ئۆرنەك ئىندېكس ھۆججىتى يوق.
    ئەگەر بۇ جايغا راستىنىلا سىنبەلگە غەملەك قۇرماقچى بولسىڭىز ‪--ignore-theme-index ‬ئىشلىتىڭ
