gtk+ - en to sk translation catalogue (1569 entries)

en: No compatible formats to transfer contents of content provider.
sk: Nenašli sa žiadne kompatibilné formáty na prenos od poskytovateľa obsahu.

en: No compatible transfer format found
sk: Nenašiel sa žiadny kompatibilný formát prenosu

en: Broadway display type not supported: %s
sk: Zobrazovač typu broadway nie je podporovaný: %s

en: This clipboard cannot store data.
sk: Táto schránka nedokáže uložiť údaje.

en: Cannot read from empty clipboard.
sk: Nedá sa čítať z prázdnej schránky.

en: No compatible formats to transfer clipboard contents.
sk: Žiadne kompatibilné formáty na prenos obsahu schránky.

en: cicp: Unspecified parameters not supported
sk: cicp: Nešpecifikované parametre nie sú podporované

en: cicp: Transfer function %u not supported
sk: cicp: Prenosová funkcia %u nie je podporovaná

en: cicp: Color primaries %u not supported
sk: cicp: Základné farby %u nie sú podporované

en: cicp: Matrix coefficients %u, %s not supported
sk: cicp: Matica koeficientov %u, %s nie je podporovaná

en: Cannot provide contents as “%s”
sk: Nedá sa poskytnúť obsah ako „%s“

en: Cannot provide contents as %s
sk: Nedá sa poskytnúť obsah ako %s

en: The current backend does not support OpenGL
sk: Aktuálny obslužný program nepodporuje OpenGL

en: Vulkan support disabled via GDK_DISABLE
sk: Podpora pre Vulkan je zakázaná prostredníctvom GDK_DISABLE

en: OpenGL support disabled via GDK_DISABLE
sk: Podpora GL je zakázaná prostredníctvom GDK_DISABLE

en: No EGL configuration available
sk: Nie je dostupná žiadna konfigurácia EGL

en: Failed to get EGL configurations
sk: Zlyhalo získanie konfigurácie EGL

en: No EGL configuration with required features found
sk: Nenašla sa žiadna konfigurácia EGL s požadovanou funkcionalitou

en: No perfect EGL configuration found
sk: Nenašla sa žiadna perfektná konfigurácia EGL

en: EGL implementation is missing extension %s | EGL implementation is missing %2$d extensions: %1$s
sk[0]: Implementácia EGL neobsahuje %2$d rozšírení: %1$s
sk[1]: Implementácia EGL neobsahuje rozšírenie %s
sk[2]: Implementácia EGL neobsahuje %2$d rozšírenia: %1$s

en: libEGL not available in this sandbox
sk: Knižnica libEGL nie je dostupná v izolovanom prostredí

en: libEGL not available
sk: Knižnica libEGL nie je dostupná

en: Failed to create EGL display
sk: Zlyhalo vytvorenie displeja EGL

en: Could not initialize EGL display
sk: Nepodarilo sa inicializovať displej EGL

en: EGL version %d.%d is too old. GTK requires %d.%d
sk: Verzia EGL %d.%d je veľmi stará. GTK vyžaduje %d.%d

en: Drag’n’drop from other applications is not supported.
sk: Funkcia Ťahaj a pusť nie je z iných aplikácií podporovaná.

en: No compatible formats to transfer contents.
sk: Žiadne kompatibilné formáty na prenos obsahu.

en: No GL API allowed.
sk: GL API nie je povolené.

en: Unable to create a GL context
sk: Nie je možné vytvoriť kontext GL

en: OpenGL ES API disabled via GDK_DISABLE
sk: OpenGL ES API je zakázané prostredníctvom GDK_DISABLE

en: OpenGL API disabled via GDK_DISABLE
sk: OpenGL API je zakázané prostredníctvom GDK_DISABLE

en: Application does not support %s API
sk: Aplikácia nepodporuje API %s

note: translators: This is about OpenGL backend names, like * "Trying to use X11 GLX, but EGL is already in use"
en: Trying to use %s, but %s is already in use
sk: Pokúša sa použiť %s, ale %s sa už používa

en: Trying to use %s, but it is disabled via GDK_DISABLE
sk: Pokúša sa použiť %s, ale je zakázané prostredníctvom GDK_DISABLE

en: Unknown image format.
sk: Neznámy formát obrázku.

[ctx: keyboard label]
note: * Translators, the strings in the 'keyboard label' context are * display names for keyboard keys. Some of them have prefixes like * XF86 or ISO_ - these should be removed in the translation. Similarly, * underscores should be replaced by spaces. The prefix 'KP_' stands * for 'key pad' and you may wa
en: BackSpace
sk: Backspace

[ctx: keyboard label]
en: Return
sk: Enter

[ctx: keyboard label]
en: Sys_Req
sk: Sys_Rq

[ctx: keyboard label]
en: Escape
sk: Esc

[ctx: keyboard label]
en: Left
sk: Vľavo

[ctx: keyboard label]
en: Up
sk: Hore

[ctx: keyboard label]
en: Right
sk: Vpravo

[ctx: keyboard label]
en: Down
sk: Dole

[ctx: keyboard label]
note: Translators: KP_ means 'key pad' here
en: KP_Space
sk: KP_Medzera

[ctx: keyboard label]
en: KP_Left
sk: KP_Vľavo

[ctx: keyboard label]
en: KP_Up
sk: KP_Hore

[ctx: keyboard label]
en: KP_Right
sk: KP_Vpravo

[ctx: keyboard label]
en: KP_Down
sk: KP_Dole

[ctx: keyboard label]
en: MonBrightnessUp
sk: MonitorJasZvýšiť

[ctx: keyboard label]
en: MonBrightnessDown
sk: MonitorJasZnížiť

[ctx: keyboard label]
en: KbdBrightnessUp
sk: KlávesnicaJasZvýšiť

[ctx: keyboard label]
en: KbdBrightnessDown
sk: KlávesnicaJasZnížiť

[ctx: keyboard label]
en: AudioMute
sk: ZvukStlmiť

[ctx: keyboard label]
en: AudioMicMute
sk: MikrofónStlmiť

[ctx: keyboard label]
en: AudioLowerVolume
sk: ZvukHlasitosťZnížiť

[ctx: keyboard label]
en: AudioRaiseVolume
sk: ZvukHlasitosťZvýšiť

[ctx: keyboard label]
en: AudioPlay
sk: ZvukPrehrať

[ctx: keyboard label]
en: AudioStop
sk: ZvukZastaviť

[ctx: keyboard label]
en: AudioNext
sk: ZvukNasledujúca

[ctx: keyboard label]
en: AudioPrev
sk: ZvukPredchádzajúca

[ctx: keyboard label]
en: AudioRecord
sk: ZvukNahrať

[ctx: keyboard label]
en: AudioPause
sk: ZvukPozastaviť

[ctx: keyboard label]
en: AudioRewind
sk: ZvukPretočiť

[ctx: keyboard label]
en: AudioMedia
sk: ZvukMédium

[ctx: keyboard label]
en: Eject
sk: Vysunúť

[ctx: keyboard label]
en: Explorer
sk: Prieskumník

[ctx: keyboard label]
en: Calculator
sk: Kalkulačka

[ctx: keyboard label]
en: Mail
sk: Pošta

[ctx: keyboard label]
en: Search
sk: Hľadať

[ctx: keyboard label]
en: Tools
sk: Nástroje

[ctx: keyboard label]
en: ScreenSaver
sk: ŠetričObrazovky

[ctx: keyboard label]
en: Battery
sk: Batéria

[ctx: keyboard label]
en: Launch1
sk: Spustiť1

[ctx: keyboard label]
en: Forward
sk: Ďalej

[ctx: keyboard label]
en: Back
sk: Späť

[ctx: keyboard label]
en: Sleep
sk: Uspať alebo hibernovať

[ctx: keyboard label]
en: Hibernate
sk: Hibernovať

[ctx: keyboard label]
en: WebCam
sk: Webkamera

[ctx: keyboard label]
en: Display
sk: Displej

[ctx: keyboard label]
en: TouchpadToggle
sk: TouchpadPrepnúť

[ctx: keyboard label]
en: WakeUp
sk: Zobudiť

[ctx: keyboard label]
en: Suspend
sk: Uspať

en: Error interpreting JPEG image file (%s)
sk: Chyba pri interpretácii obrázku JPEG (%s)

en: Unsupported JPEG colorspace (%d)
sk: Nepodporovaný priestor farieb formátu JPEG (%d)

en: Not enough memory for image size %ux%u
sk: Nedostatok pamäte pre veľkosť obrázka %ux%u

en: Error reading png (%s)
sk: Chyba pri čítaní obrázku png (%s)

en: Unsupported depth %u in png image
sk: Nepodporovaná hĺbka %u v obrázku png

en: Unsupported color type %u in png image
sk: Nepodporovaný typ farby %u v obrázku png

en: Image stride too large for image size %ux%u
sk: Dĺžka riadku je príliš veľká pre obrázok s rozmermi %ux%u

en: Failed to load RGB data from TIFF file
sk: Zlyhalo načítanie údajov RGB zo súboru TIFF

en: Could not load TIFF data
sk: Nepodarilo sa načítať údaje formátu TIFF

en: Reading data failed at row %d
sk: Čítanie údajov zlyhalo na riadku č. %d

en: Failed to decode contents with mime-type of '%s'
sk: Zlyhalo dekódovanie obsahu s typom MIME „%s“

en: Cannot claim clipboard ownership. OpenClipboard() timed out.
sk: Nie je možné získať vlastníctvo schránky. Funkcii OpenClipboard() vypršal čas.

en: Cannot claim clipboard ownership. Another process claimed it before us.
sk: Nie je možné získať vlastníctvo schránky. Iný proces ho získal pred nami.

en: Cannot claim clipboard ownership. OpenClipboard() failed: 0x%lx.
sk: Nie je možné získať vlastníctvo schránky. Funkcia OpenClipboard() zlyhala: 0x%lx.

en: Cannot claim clipboard ownership. EmptyClipboard() failed: 0x%lx.
sk: Nie je možné získať vlastníctvo schránky. Funkcia EmptyClipboard() zlyhala: 0x%lx.

en: Cannot set clipboard data. OpenClipboard() timed out.
sk: Nie je možné nastaviť údaje do schránky. Funkcii OpenClipboard() vypršal čas.

en: Cannot set clipboard data. Another process claimed clipboard ownership.
sk: Nie je možné nastaviť údaje do schránky. Iný proces medzičasom prevzal vlastníctvo schránky.

en: Cannot set clipboard data. OpenClipboard() failed: 0x%lx.
sk: Nie je možné nastaviť údaje do schránky. Funkcia OpenClipboard() zlyhala: 0x%lx.

en: Cannot get clipboard data. GlobalLock(0x%p) failed: 0x%lx.
sk: Nie je možné nastaviť údaje do schránky. Funkcia GlobalLock(0x%p) zlyhala: 0x%lx.

en: Cannot get clipboard data. GlobalSize(0x%p) failed: 0x%lx.
sk: Nie je možné nastaviť údaje do schránky. Funkcia GlobalSize(0x%p) zlyhala: 0x%lx.

en: Cannot get clipboard data. Failed to allocate %s bytes to store the data.
sk: Nie je možné získať údaje zo schránky. Nepodarilo sa alokovať %s bajtov na uloženie údajov.

en: Cannot get clipboard data. OpenClipboard() timed out.
sk: Nie je možné získať údaje zo schránky. Funkcii OpenClipboard() vypršal čas.

en: Cannot get clipboard data. Clipboard ownership changed.
sk: Nie je možné získať údaje zo schránky. Vlastník schránky sa medzičasom zmenil.

en: Cannot get clipboard data. Clipboard data changed before we could get it.
sk: Nie je možné získať údaje zo schránky. Údaje sa zmenili skôr, než ich bolo možné získať.

en: Cannot get clipboard data. OpenClipboard() failed: 0x%lx.
sk: Nie je možné získať údaje zo schránky. Funkcia OpenClipboard() zlyhala: 0x%lx.

en: Cannot get clipboard data. No compatible transfer format found.
sk: Nie je možné získať údaje zo schránky. Nenašiel sa žiadny kompatibilný formát prenosu.

en: Cannot get clipboard data. GetClipboardData() failed: 0x%lx.
sk: Nie je možné získať údaje zo schránky. Funkcia GetClipboardData() zlyhala: 0x%lx.

en: Cannot get DnD data. GlobalLock(0x%p) failed: 0x%lx.
sk: Nie je možné získať údaje pre potiahnutie. Funkcia GlobalLock(0x%p) zlyhala: 0x%lx.

en: Cannot get DnD data. GlobalSize(0x%p) failed: 0x%lx.
sk: Nie je možné získať údaje pre potiahnutie. Funkcia GlobalSize(0x%p) zlyhala: 0x%lx.

en: Cannot get DnD data. Failed to allocate %s bytes to store the data.
sk: Nie je možné získať údaje pre potiahnutie. Nepodarilo sa alokovať %s bajtov na uloženie údajov.

en: GDK surface 0x%p is not registered as a drop target
sk: Povrch GDK 0x%p nie je registrovaný ako cieľ potiahnutia

en: Target context record 0x%p has no data object
sk: Záznam cieľového kontextu 0x%p nemá dátový objekt

en: IDataObject_GetData (0x%x) failed, returning 0x%lx
sk: Funkcia IDataObject_GetData(0x%x) zlyhala, s návratom 0x%lx

en: Failed to transmute DnD data W32 format 0x%x to %p (%s)
sk: Zlyhala premena údajov potiahnutia z formátu W32 0x%x na %p (%s).

en: No GL implementation is available
sk: Nie je k dispozícii žiadna implementácia GL

en: WGL version %d.%d is too low, need at least %d.%d
sk: Verzia EGL %d.%d je príliš nízka, vyžaduje sa aspoň %d.%d

en: GL implementation cannot share GL contexts
sk: Implementácia GL nedokáže sprístupniť svoje kontexty

en: Unsupported pixel format %d set on Window
sk: Nepodporovaný pixelový formát %d nastavený na okne

en: No available configurations for the given pixel format
sk: Žiadne dostupné konfigurácie pre zadaný formát pixelov

en: writing a closed stream
sk: Zápis do uzatvoreného prúdu

en: g_try_realloc () failed
sk: Volanie g_try_realloc() zlyhalo

en: Ran out of buffer space (buffer size is fixed)
sk: Vyrovnávacia pamäť je plná (jej veľkosť je pevne daná).

en: Can’t transmute a single handle
sk: Nedá sa transformovať samostatný popisovač

en: Failed to transmute %zu bytes of data from %s to %u
sk: Zlyhala transformácia %zu bajtov údajov z %s na %u

en: GlobalLock() failed:
sk: Zlyhalo volanie GlobalReAlloc():

en: GlobalAlloc() failed:
sk: Zlyhalo volanie GlobalLock():

en: Starting “%s”
sk: Spúšťa sa „%s“

en: Opening “%s”
sk: Otvára sa „%s“

en: Opening %d Item | Opening %d Items
sk[0]: Otvára sa %d položiek
sk[1]: Otvára sa %d položka
sk[2]: Otvárajú sa %d položky

en: Clipboard manager could not store selection.
sk: Správcovi schránky sa nepodarilo uložiť výber.

en: Cannot store clipboard. No clipboard manager is active.
sk: Nedá sa uložiť schránka. Nie je aktívny správca schránky.

en: No GLX configurations available
sk: Nie sú dostupné žiadne konfigurácie GLX

en: No GLX configuration with required features found
sk: Nebola nájdená žiadna konfigurácia GLX s požadovanými vlastnosťami

en: GLX is not supported
sk: GLX nie je podporované

en: Format %s not supported
sk: Formát %s nie je podporovaný

en: Not enough space in destination
sk: V cieli nie je dostatok miesta

en: Need complete input to do conversion
sk: Na vykonanie konverzie je potrebný úplný vstup

en: Invalid byte sequence in conversion input
sk: Neplatná postupnosť bajtov vo vstupe pre prevod

en: Invalid formats in compound text conversion.
sk: Neplatné formáty pri konverzii zloženého textu.

en: Unsupported encoding “%s”
sk: Nepodporované kódovanie „%s“

en: OpenGL ES 3.0 is not supported by this renderer.
sk: Tento vykresľovač nepodporuje OpenGL ES 3.0.

en: OpenGL 3.3 required
sk: Vyžaduje sa OpenGL 3.3

en: Vulkan support disabled during GTK build
sk: Podpora pre Vulkan bola zakázaná počas zostavovania GTK

[ctx: accessibility]
en: Click
sk: Kliknutie

[ctx: accessibility]
en: Clicks the button
sk: Uskutoční kliknutie tlačidla

[ctx: accessibility]
en: Toggle
sk: Prepnutie

[ctx: accessibility]
en: Toggles the switch
sk: Uskutoční prepnutie prepínača

[ctx: accessibility]
en: Select
sk: Výber

[ctx: accessibility]
en: Selects the color
sk: Uskutoční výber farby

[ctx: accessibility]
en: Activate
sk: Aktivovať

[ctx: accessibility]
en: Activates the color
sk: Aktivuje farbu

[ctx: accessibility]
en: Customize
sk: Prispôsobiť

[ctx: accessibility]
en: Customizes the color
sk: Prispôsobí farbu

[ctx: accessibility]
en: Activates the expander
sk: Aktivuje rozbaľovač

[ctx: accessibility]
en: Activates the entry
sk: Aktivuje záznam

[ctx: accessibility]
en: Activate primary icon
sk: Aktivovať hlavnú ikonu

[ctx: accessibility]
en: Activates the primary icon of the entry
sk: Aktivuje hlavnú ikonu záznamu

[ctx: accessibility]
en: Activate secondary icon
sk: Aktivovať vedľajšiu ikonu

[ctx: accessibility]
en: Activates the secondary icon of the entry
sk: Aktivuje vedľajšiu ikonu záznamu

[ctx: accessibility]
en: Peek
sk: Nazrieť

[ctx: accessibility]
en: Shows the contents of the password entry
sk: Zobrazí obsah záznamu s heslom

[ctx: accessibility]
en: Clear
sk: Vymazať

[ctx: accessibility]
en: Clears the contents of the entry
sk: Vymaže obsah záznamu

[ctx: accessibility]
en: application
sk: aplikácia

en: Not a data: URL
sk: Bez údajov: URL

en: Malformed data: URL
sk: Zdeformované údaje: URL

en: Could not unescape string
sk: Nepodarilo sa dekódovať reťazec s %% kódovaním

en: Other app…
sk: Iná aplikácia…

en: Select Application
sk: Výber aplikácie

note: Translators: %s is a filename
en: Opening “%s”.
sk: Otvára sa „%s“.

en: No applications found for “%s”
sk: Na otvorenie „%s“ nie je dostupná žiadna aplikácia

note: Translators: %s is a file type description
en: Opening “%s” files.
sk: Otvára sa súbor typu „%s“.

en: No applications found for “%s” files
sk: Na otvorenie súborov typu „%s“ nie je dostupná žiadna aplikácia

en: Failed to start GNOME Software
sk: Nepodarilo sa spustiť Softvér prostredia GNOME

en: Default App
sk: Predvolená aplikácia

en: No apps found for “%s”.
sk: Na otvorenie „%s“ nie je dostupná žiadna aplikácia.

en: Recommended Apps
sk: Odporúčané aplikácie

en: Related Apps
sk: Príbuzné aplikácie

en: Other Apps
sk: Ostatné aplikácie

[ctx: Accelerator]
note: This label is displayed in a treeview cell displaying * a disabled accelerator key combination.
en: Disabled
sk: Zakázané

[ctx: Accelerator]
note: This label is displayed in a treeview cell displaying * an accelerator key combination that is not valid according * to gtk_accelerator_valid().
en: Invalid
sk: Neplatné

note: This label is displayed in a treeview cell displaying an accelerator * when the cell is clicked to change the accelerator.
en: New accelerator…
sk: Nový akcelerátor…

en: Pick a Color
sk: Výber farby

en: Red %d%%, Green %d%%, Blue %d%%, Alpha %d%%
sk: Červená %d %%, Zelená %d %%, Modrá %d %%, Alfa %d %%

en: Red %d%%, Green %d%%, Blue %d%%
sk: Červená %d %%, Zelená %d %%, Modrá %d %%

en: Pick a Font
sk: Výber písma

en: Font
sk: Písmo

[ctx: font]
en: None
sk: Žiadne

en: Lock
sk: Uzamknúť

en: Unlock
sk: Odomknúť

en: Dialog is unlocked.
    Click to prevent further changes
sk: Dialógové okno je odomknuté.
    Kliknutím zabránite ďalším zmenám

en: Dialog is locked.
    Click to make changes
sk: Dialógové okno je uzamknuté.
    Kliknutím povolíte zmeny

en: System policy prevents changes.
    Contact your system administrator
sk: Systémová politika nepovoľuje zmeny.
    Kontaktujte správcu vášho systému

en: Could not show link
sk: Nepodarilo sa zobraziť odkaz

en: Muted
sk: Stlmené

en: Full Volume
sk: Hlasitosť naplno

en: License
sk: Licencia

en: Custom License
sk: Vlastná licencia

en: GNU General Public License, version 2 or later
sk: Všeobecná verejná licencia GNU, verzia 2 alebo novšia

en: GNU General Public License, version 3 or later
sk: Všeobecná verejná licencia GNU, verzia 3 alebo novšia

en: GNU Lesser General Public License, version 2.1 or later
sk: Menej všeobecná verejná licencia GNU, verzia 2.1 alebo novšia

en: GNU Lesser General Public License, version 3 or later
sk: Menej všeobecná verejná licencia GNU, verzia 3 alebo novšia

en: BSD 2-Clause License
sk: Licencia BSD s dvoma podmienkami

en: The MIT License (MIT)
sk: Licencia MIT (MIT)

en: Artistic License 2.0
sk: Umelecká licencia 2.0

en: GNU General Public License, version 2 only
sk: Všeobecná verejná licencia GNU, len verzia 2

en: GNU General Public License, version 3 only
sk: Všeobecná verejná licencia GNU, len verzia 3

en: GNU Lesser General Public License, version 2.1 only
sk: Všeobecná verejná licencia GNU, len verzia 2.1

en: GNU Lesser General Public License, version 3 only
sk: Menej všeobecná verejná licencia GNU, len verzia 3

en: GNU Affero General Public License, version 3 or later
sk: Všeobecná verejná licencia GNU Affero, verzia 3 alebo novšia

en: GNU Affero General Public License, version 3 only
sk: Všeobecná verejná licencia GNU Affero, len verzia 3

en: BSD 3-Clause License
sk: Licencia BSD s troma podmienkami

en: Apache License, Version 2.0
sk: Licencia Apache, verzia 2.0

en: Mozilla Public License 2.0
sk: Verejná licencia Mozilla 2.0

en: BSD Zero-Clause License
sk: Licencia BSD bez podmienok

en: Website
sk: Webová stránka

en: About %s
sk: O aplikácii %s

en: Created by
sk: Vytvoril

en: Documented by
sk: Zdokumentoval

en: Translated by
sk: Preložil

en: Design by
sk: Vzhľad navrhli

note: Translators: this is the license preamble; the string at the end * contains the name of the license as link text.
en: This program comes with absolutely no warranty.
    See the <a href="%s">%s</a> for details.
sk: Tento program je vydaný absolútne bez záruky.
    Podrobnosti nájdete na <a href="%s">%s</a>.

[ctx: keyboard label]
en: Space
sk: Medzerník

[ctx: keyboard label]
en: Backslash
sk: Spätná lomka

[ctx: accessibility]
en: alert
sk: varovanie

[ctx: accessibility]
en: alert dialog
sk: dialóg s varovaním

[ctx: accessibility]
en: banner
sk: pútač

[ctx: accessibility]
en: button
sk: tlačidlo

[ctx: accessibility]
en: caption
sk: titulok

[ctx: accessibility]
en: cell
sk: bunka

[ctx: accessibility]
en: checkbox
sk: zaškrtávacie pole

[ctx: accessibility]
en: column header
sk: hlavička stĺpca

[ctx: accessibility]
en: combo box
sk: kombinované pole

[ctx: accessibility]
en: command
sk: príkaz

[ctx: accessibility]
en: composite
sk: zložený prvok

[ctx: accessibility]
en: dialog
sk: dialógové okno

[ctx: accessibility]
en: document
sk: dokument

[ctx: accessibility]
en: feed
sk: kanál

[ctx: accessibility]
en: form
sk: formulár

[ctx: accessibility]
en: generic
sk: kontajner bez názvu

[ctx: accessibility]
en: grid
sk: mriežka

[ctx: accessibility]
en: grid cell
sk: bunka mriežky

[ctx: accessibility]
en: group
sk: zoskupenie

[ctx: accessibility]
en: heading
sk: záhlavie

[ctx: accessibility]
en: image
sk: obrázok

[ctx: accessibility]
en: input
sk: vstup

[ctx: accessibility]
en: label
sk: označenie

[ctx: accessibility]
en: landmark
sk: orientačný bod

[ctx: accessibility]
en: legend
sk: legenda

[ctx: accessibility]
en: link
sk: odkaz

[ctx: accessibility]
en: list
sk: zoznam

[ctx: accessibility]
en: list box
sk: pole zoznamu

[ctx: accessibility]
en: list item
sk: položka zoznamu

[ctx: accessibility]
en: log
sk: žurnál

[ctx: accessibility]
en: main
sk: hlavný obsah

[ctx: accessibility]
en: marquee
sk: rolujúci text

[ctx: accessibility]
en: math
sk: vzorec

[ctx: accessibility]
en: meter
sk: indikátor hodnoty

[ctx: accessibility]
en: menu
sk: ponuka

[ctx: accessibility]
en: menu bar
sk: panel ponuky

[ctx: accessibility]
en: menu item
sk: položka ponuky

[ctx: accessibility]
en: menu item checkbox
sk: zaškrtávacia položka ponuky

[ctx: accessibility]
en: menu item radio
sk: rádiová položka ponuky

[ctx: accessibility]
en: navigation
sk: navigácia

[ctx: accessibility]
en: none
sk: bez významu

[ctx: accessibility]
en: note
sk: poznámka

[ctx: accessibility]
en: option
sk: voľba

[ctx: accessibility]
en: presentation
sk: vizuálny prvok

[ctx: accessibility]
en: progress bar
sk: ukazovateľ priebehu

[ctx: accessibility]
en: radio
sk: rádio prepínač

[ctx: accessibility]
en: radio group
sk: zoskupenie rádio prepínačov

[ctx: accessibility]
en: range
sk: rozsah

[ctx: accessibility]
en: region
sk: oblasť

[ctx: accessibility]
en: row
sk: riadok

[ctx: accessibility]
en: row group
sk: zoskupenie riadkov

[ctx: accessibility]
en: row header
sk: hlavička riadka

[ctx: accessibility]
en: scroll bar
sk: posuvník

[ctx: accessibility]
en: search
sk: vyhľadávanie

[ctx: accessibility]
en: search box
sk: vyhľadávacie pole

[ctx: accessibility]
en: section
sk: sekcia

[ctx: accessibility]
en: section head
sk: hlavička sekcie

[ctx: accessibility]
en: select
sk: výber

[ctx: accessibility]
en: separator
sk: oddeľovač

[ctx: accessibility]
en: slider
sk: posuvný regulátor

[ctx: accessibility]
en: spin button
sk: krokovacie tlačidlo

[ctx: accessibility]
en: status
sk: stav

[ctx: accessibility]
en: structure
sk: štruktúra

[ctx: accessibility]
en: switch
sk: prepínač

[ctx: accessibility]
en: tab
sk: karta

[ctx: accessibility]
en: table
sk: tabuľka

[ctx: accessibility]
en: tab list
sk: zoznam kariet

[ctx: accessibility]
en: tab panel
sk: panel kariet

[ctx: accessibility]
en: text box
sk: textové pole

[ctx: accessibility]
en: time
sk: čas

[ctx: accessibility]
en: timer
sk: šasovač

[ctx: accessibility]
en: tool bar
sk: panel nástrojov

[ctx: accessibility]
en: tool tip
sk: bublinový popis

[ctx: accessibility]
en: tree
sk: strom

[ctx: accessibility]
en: tree grid
sk: stromová mriežka

[ctx: accessibility]
en: tree item
sk: položka stromu

[ctx: accessibility]
en: widget
sk: interaktívny prvok

[ctx: accessibility]
en: window
sk: okno

[ctx: accessibility]
en: toggle button
sk: prepínacie tlačidlo

[ctx: accessibility]
en: paragraph
sk: odsek

[ctx: accessibility]
en: block quote
sk: úryvok

[ctx: accessibility]
en: article
sk: článok

[ctx: accessibility]
en: comment
sk: komentár

[ctx: accessibility]
en: terminal
sk: terminál

en: _Close
sk: Za_vrieť

note: Translators: This is the 'reason' given when inhibiting * suspend or screen locking, and the caller hasn't specified * a reason.
en: Reason not specified
sk: Dôvod nebol určený

en: Menu bar
sk: Panel ponuky

en: %s does not exist in the bookmarks list
sk: Identifikátor %s neexistuje v zozname záložiek

en: %s already exists in the bookmarks list
sk: Identifikátor %s už existuje v zozname záložiek

en: Element <%s> not allowed inside <%s>
sk: Prvok <%s> nie je povolený vo vnútri <%s>

en: Element <%s> not allowed at toplevel
sk: Prvok <%s> nie je povolený na najvyššej úrovni

en: Text may not appear inside <%s>
sk: Text sa nesmie objaviť vo vnútri <%s>

note: Translate to calendar:week_start:0 if you want Sunday to be the * first day of the week to calendar:week_start:1 if you want Monday * to be the first day of the week, and so on.
en: calendar:week_start:0
sk: calendar:week_start:1

en: Color: %s
sk: Farba: %s

[ctx: Color name]
en: Very Light Blue
sk: Veľmi svetlá modrá

[ctx: Color name]
en: Light Blue
sk: Svetlá modrá

[ctx: Color name]
en: Blue
sk: Modrá

[ctx: Color name]
en: Dark Blue
sk: Tmavá modrá

[ctx: Color name]
en: Very Dark Blue
sk: Veľmi tmavá modrá

[ctx: Color name]
en: Very Light Green
sk: Veľmi svetlá zelená

[ctx: Color name]
en: Light Green
sk: Svetlá zelená

[ctx: Color name]
en: Green
sk: Zelená

[ctx: Color name]
en: Dark Green
sk: Tmavá zelená

[ctx: Color name]
en: Very Dark Green
sk: Veľmi tmavá zelená

[ctx: Color name]
en: Very Light Yellow
sk: Veľmi svetlá žltá

[ctx: Color name]
en: Light Yellow
sk: Svetlá žltá

[ctx: Color name]
en: Yellow
sk: Žltá

[ctx: Color name]
en: Dark Yellow
sk: Tmavá žltá

[ctx: Color name]
en: Very Dark Yellow
sk: Veľmi tmavá žltá

[ctx: Color name]
en: Very Light Orange
sk: Veľmi svetlá oranžová

[ctx: Color name]
en: Light Orange
sk: Svetlá oranžová

[ctx: Color name]
en: Orange
sk: Oranžová

[ctx: Color name]
en: Dark Orange
sk: Tmavá oranžová

[ctx: Color name]
en: Very Dark Orange
sk: Veľmi tmavá oranžová

[ctx: Color name]
en: Very Light Red
sk: Veľmi svetlá červená

[ctx: Color name]
en: Light Red
sk: Svetlá červená

[ctx: Color name]
en: Red
sk: Červená

[ctx: Color name]
en: Dark Red
sk: Tmavá červená

[ctx: Color name]
en: Very Dark Red
sk: Veľmi tmavá červená

[ctx: Color name]
en: Very Light Purple
sk: Veľmi svetlá purpurová

[ctx: Color name]
en: Light Purple
sk: Svetlá purpurová

[ctx: Color name]
en: Purple
sk: Purpurová

[ctx: Color name]
en: Dark Purple
sk: Tmavá purpurová

[ctx: Color name]
en: Very Dark Purple
sk: Veľmi tmavá purpurová

[ctx: Color name]
en: Very Light Brown
sk: Veľmi svetlá hnedá

[ctx: Color name]
en: Light Brown
sk: Svetlá hnedá

[ctx: Color name]
en: Brown
sk: Hnedá

[ctx: Color name]
en: Dark Brown
sk: Tmavá hnedá

[ctx: Color name]
en: Very Dark Brown
sk: Veľmi tmavá hnedá

[ctx: Color name]
en: White
sk: Biela

[ctx: Color name]
en: Light Gray 1
sk: Svetlosivá 1

[ctx: Color name]
en: Light Gray 2
sk: Svetlosivá 2

[ctx: Color name]
en: Light Gray 3
sk: Svetlosivá 3

[ctx: Color name]
en: Light Gray 4
sk: Svetlosivá 4

[ctx: Color name]
en: Dark Gray 1
sk: Tmavosivá 1

[ctx: Color name]
en: Dark Gray 2
sk: Tmavosivá 2

[ctx: Color name]
en: Dark Gray 3
sk: Tmavosivá 3

[ctx: Color name]
en: Dark Gray 4
sk: Tmavosivá 4

[ctx: Color name]
en: Black
sk: Čierna

note: translators: label for the custom section in the color chooser
en: Custom
sk: Vlastná

en: Add Color
sk: Pridať farbu

en: Custom color %d: %s
sk: Vlastná farba č. %d: %s

en: Customize
sk: Prispôsobiť

en: Margins from Printer…
sk: Okraje z tlačiarne…

note: And show the custom paper dialog
en: Manage Custom Sizes
sk: Správa vlastných veľkostí

en: inch
sk: palce

en: Custom Size %d
sk: Vlastná veľkosť č. %d

en: _Width:
sk: Šír_ka:

en: _Height:
sk: _Výška:

en: Paper Size
sk: Veľkosť papiera

en: _Top:
sk: _Horný:

en: _Bottom:
sk: _Spodný:

en: _Left:
sk: Ľ_avý:

en: _Right:
sk: _Pravý:

en: Paper Margins
sk: Okraje papiera

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: _Copy
sk: _Kopírovať

en: Context menu
sk: Kontextová ponuka

en: Insert Emoji
sk: Vloží smejka

note: Translators: Label for a search button and entry, should be translated as a verb
en: Search
sk: Hľadať

en: _Name
sk: _Názov

en: A folder cannot be called “.”
sk: Priečinok nemôže byť nazvaný „.“

en: A file cannot be called “.”
sk: Súbor nemôže byť nazvaný „.“

en: A folder cannot be called “..”
sk: Priečinok nemôže byť nazvaný „..“

en: A file cannot be called “..”
sk: Súbor nemôže byť nazvaný „..“

en: Folder names cannot contain “/”
sk: Názvy priečinkov nemôžu obsahovať „/“

en: File names cannot contain “/”
sk: Názvy súborov nemôžu obsahovať „/“

en: Folder names should not begin with a space
sk: Názvy priečinkov by nemali začínať medzerou

en: File names should not begin with a space
sk: Názvy súborov by nemali začínať medzerou

en: Folder names should not end with a space
sk: Názvy priečinkov by nemali končiť medzerou

en: File names should not end with a space
sk: Názvy súborov by nemali končiť medzerou

en: Folder names starting with a “.” are hidden
sk: Priečinky s názvami začínajúcimi s „.“ sú skryté

en: File names starting with a “.” are hidden
sk: Súbory s názvami začínajúcimi s „.“ sú skryté

en: A folder with that name already exists
sk: Priečinok s takým názvom už existuje

en: A file with that name already exists
sk: Súbor s takým názvom už existuje

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Open
sk: _Otvoriť

en: _Save
sk: _Uložiť

en: The session bus is not available
sk: Zbernica relácie nie je dostupná

en: Select which types of files are shown
sk: Vyberá, ktoré typy súborov sú zobrazené

note: Translators: the first string is a path and the second string * is a hostname. Nautilus and the panel contain the same string * to translate.
en: %1$s on %2$s
sk: %1$s na %2$s

en: Type name of new folder
sk: Zadajte názov nového priečinka

en: The folder could not be created
sk: Priečinok nemohol byť vytvorený

en: You need to choose a valid filename.
sk: Mali by ste zvoliť platný názov súboru.

en: Cannot create a file under %s as it is not a folder
sk: Nedá sa vytvoriť súbor v %s, pretože to nie je priečinok

en: Cannot create file as the filename is too long
sk: Nedá sa vytvoriť súbor kvôli príliš dlhému názvu

en: Try using a shorter name.
sk: Skúste použiť kratší názov.

en: You may only select folders
sk: Môžete vybrať iba priečinky

en: The item that you selected is not a folder try using a different item.
sk: Vybraná položka nie je priečinkom. Pokúste sa vybrať inú položku.

en: Invalid file name
sk: Neplatný názov súboru

en: The folder contents could not be displayed
sk: Obsah priečinka nemohol byť zobrazený

en: The file could not be deleted
sk: Súbor nemohol byť odstránený

en: The file could not be moved to the Trash
sk: Súbor nemohol byť presunutý do Koša

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
sk: Ste si istý, že chcete natrvalo odstrániť „%s“?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
sk: Ak položku odstránite, bude natrvalo stratená.

en: _Delete
sk: O_dstrániť

en: The file could not be renamed
sk: Súbor nemohol byť premenovaný

en: Could not select file
sk: Nepodarilo sa vybrať súbor

en: Grid View
sk: Zobrazí ako mriežku

en: List View
sk: Zobrazí ako zoznam

en: _Visit File
sk: P_rezrieť si tento súbor

en: _Open With File Manager
sk: _Otvoriť v správcovi súborov

en: _Copy Location
sk: _Kopírovať umiestnenie

en: _Add to Bookmarks
sk: _Pridať do záložiek

en: _Rename
sk: _Premenovať

en: _Move to Trash
sk: _Presunúť do Koša

en: Show _Hidden Files
sk: Zobraziť _skryté súbory

en: Sort _Folders Before Files
sk: Usporiadať _priečinky pred súbormi

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Home
sk: Domov

note: this is the header for the location column in the print dialog
en: Location
sk: Umiestnenie

note: Label
en: _Name:
sk: _Názov:

en: Searching in %s
sk: Vyhľadáva sa v %s

en: Searching
sk: Vyhľadávanie

en: Enter location or URL
sk: Zadať umiestnenie alebo URL

en: Modified
sk: Zmenený

en: Could not read the contents of %s
sk: Nepodarilo sa načítať obsah %s

en: Could not read the contents of the folder
sk: Nepodarilo sa načítať obsah priečinka

en: %l:%M %p
sk: %H∶%M

en: Yesterday
sk: Včera

en: %-e %b
sk: %-e. %b

en: %-e %b %Y
sk: %-e. %b %Y

en: Audio
sk: Zvuk

en: Image
sk: Obrázok

en: Archive
sk: Archív

en: Markup
sk: Formátovaný text

en: Contacts
sk: Kontakty

en: Calendar
sk: Kalendár

en: Document
sk: Dokument

en: Presentation
sk: Prezentácia

en: Spreadsheet
sk: Tabuľka

en: You do not have access to the specified folder.
sk: Nemáte oprávnenia na prístup do určeného priečinka.

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
sk: Súbor s názvom „%s“ už existuje. Chcete ho nahradiť?

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
sk: Súbor už existuje v „%s“. Nahradením prepíšete jeho obsah.

en: _Replace
sk: _Nahradiť

en: Could not send the search request
sk: Nepodarilo sa odoslať požiadavku na hľadanie

en: Accessed
sk: Použité

en: _Size
sk: _Veľkosť

en: T_ype
sk: _Typ

en: _Time
sk: Ča_s

en: Name
sk: Názov

en: Size
sk: Veľkosť

en: Type
sk: Typ

en: Pick Files
sk: Výber súborov

en: Pick a File
sk: Výber súboru

en: Save a File
sk: Uloženie súboru

en: _Select
sk: _Vybrať

en: Select Folders
sk: Výber priečinkov

en: Select a Folder
sk: Výber priečinku

en: Encoding
sk: Kódovanie

en: Line Ending
sk: Ukončenie riadku

en: Unspecified
sk: Neurčený typ

en: Change Font Features
sk: Zmení vlastnosti písma

[ctx: Font variation axis]
en: Width
sk: Šírka

[ctx: Font variation axis]
en: Weight
sk: Hrúbka

[ctx: Font variation axis]
en: Italic
sk: Kurzíva

[ctx: Font variation axis]
en: Slant
sk: Sklon

[ctx: Font variation axis]
en: Optical Size
sk: Optická veľkosť

[ctx: Font feature value]
en: Default
sk: Predvolená hodnota

[ctx: Font feature value]
en: Enable
sk: Povoliť

en: Default
sk: Predvolená hodnota

en: Ligatures
sk: Ligatúry

en: Letter Case
sk: Veľkosť písma

en: Number Case
sk: Číselné indexy

en: Number Spacing
sk: Zarovnanie čísel

en: Numeric Extras
sk: Špeciálne číselné vlastnosti

en: Fractions
sk: Zlomky

en: Style Variations
sk: Varianty štýlu

en: Character Variations
sk: Varianty znakov

en: OpenGL context creation failed
sk: Vytvárania kontextu OpenGL zlyhalo

en: Close
sk: Zavrieť

en: Close the infobar
sk: Zavrie infopanel

en: Cu_t
sk: Vystri_hnúť

en: _Paste
sk: _Vložiť

en: Select _All
sk: Vybr_ať všetko

en: _Open Link
sk: _Otvoriť odkaz

en: Copy _Link Address
sk: Kopírovať _adresu odkazu

en: _Copy URL
sk: _Kopírovať URL

en: Invalid URI
sk: Neplatné URI

[ctx: media controls tooltip]
en: Stop
sk: Zastavenie

[ctx: media controls tooltip]
en: Play
sk: Prehrávanie

en: _No
sk: _Nie

en: _Yes
sk: Án_o

en: Co_nnect
sk: Prip_ojiť

en: Connect As
sk: Pripojiť ako

en: _Anonymous
sk: _Anonymný

en: Registered U_ser
sk: _Registrovaný používateľ

en: _Username
sk: Po_užívateľské meno

en: _Domain
sk: _Doména

en: Volume type
sk: Typ zväzku

en: _Hidden
sk: _Skrytý

en: _Windows system
sk: Systém _Windows

en: _Password
sk: _Heslo

en: Forget password _immediately
sk: Heslo _ihneď zabudnúť

en: Remember password until you _logout
sk: Zapamätať heslo do odh_lásenia

en: Remember _forever
sk: Zapamätať _navždy

en: Unknown Application (PID %d)
sk: Neznáma aplikácia (PID %d)

note: Use GTK_DIALOG_DESTROY_WITH_PARENT here since the parent dialog can be * indeed be destroyed via the GMountOperation::abort signal... for example, * this is triggered if the user yanks the device while we are showing * the dialog...
en: Unable to end process
sk: Nie je možné ukončiť proces

en: _End Process
sk: _Ukončiť proces

en: Cannot kill process with PID %d. Operation is not implemented.
sk: Nedá sa zabiť proces s PID %d. Operácia nie je implementovaná.

note: translators: this string is a name for the 'less' command
en: Terminal Pager
sk: Stránkovač pre terminál

en: Top Command
sk: Príkaz top

en: Bourne Again Shell
sk: Bourne again shell

en: Bourne Shell
sk: Bourne shell

en: Z Shell
sk: Z shell

en: Cannot end process with PID %d: %s
sk: Nedá sa ukončiť proces s PID %d: %s

en: GTK could not find a media module. Check your installation.
sk: GTK sa nepodarilo nájsť multimediálny modul. Skontrolujte svoju inštaláciu.

en: Previous tab
sk: Predchádzajúca karta

en: Next tab
sk: Nasledujúca karta

en: Page %u
sk: Stránka č. %u

en: Not a valid page setup file
sk: Neplatný súbor nastavenia stránky

en: Manage Custom Sizes…
sk: Správa vlastných veľkostí…

en: _Apply
sk: Po_užiť

en: Any Printer
sk: Ľubovoľná tlačiareň

en: For portable documents
sk: Pre prenositeľné dokumenty

en: Margins:
     Left: %s %s
     Right: %s %s
     Top: %s %s
     Bottom: %s %s
sk: Okraje:
     Ľavý: %s %s
     Pravý: %s %s
     Horný: %s %s
     Spodný: %s %s

en: Page Setup
sk: Nastavenie strany

en: Hide Text
sk: Skryť text

en: Show Text
sk: Zobraziť text

en: Caps Lock is on
sk: Caps Lock je zapnutý

en: _Show Text
sk: _Zobraziť text

note: translators: %s is the name of a cloud provider for files
en: Open %s
sk: Otvoriť %s

en: Recent
sk: Nedávne

en: Recent files
sk: Nedávne súbory

en: Starred
sk: Obľúbené

en: Starred files
sk: Obľúbené súbory

en: Open your personal folder
sk: Otvorí váš osobný priečinok

en: Desktop
sk: Plocha

en: Open the contents of your desktop in a folder
sk: Otvorí obsah vašej plochy v priečinku

en: Enter Location
sk: Zadať umiestnenie

en: Manually enter a location
sk: Umožní zadať umiestnenie ručne

en: Trash
sk: Kôš

en: Open the trash
sk: Otvorí Kôš

en: Mount and open “%s”
sk: Pripojí a otvorí „%s“

en: Open the contents of the file system
sk: Otvorí obsah súborového systému

en: New bookmark
sk: Nová záložka

en: Add a new bookmark
sk: Pridať novú záložku

en: Other Locations
sk: Ďalšie umiestnenia

en: Show other locations
sk: Zobraziť ďalšie umiestnenia

en: Unable to start “%s”
sk: Nepodarilo sa spustiť „%s“

note: Translators: This means that unlocking an encrypted storage * device failed. %s is the name of the device.
en: Error unlocking “%s”
sk: Chyba odomykania „%s“

en: Unable to access “%s”
sk: Nepodarilo sa pristúpiť k „%s“

en: This name is already taken
sk: Tento názov je už zadaný

en: Unable to unmount “%s”
sk: Nepodarilo sa odpojiť „%s“

en: Unable to stop “%s”
sk: Nepodarilo sa zastaviť „%s“

en: Unable to eject “%s”
sk: Nepodarilo sa vysunúť „%s“

en: Unable to eject %s
sk: Nepodarilo sa vysunúť %s

en: Unable to poll “%s” for media changes
sk: Nepodarilo sa skontrolovať „%s“ na zmenu nosiča

en: Open in New _Tab
sk: Otvoriť na novej _karte

en: Open in New _Window
sk: Otvoriť v novom _okne

en: _Add Bookmark
sk: _Pridať záložku

en: _Remove
sk: O_dstrániť

en: _Mount
sk: _Pripojiť

en: _Unmount
sk: _Odpojiť

en: _Eject
sk: _Vysunúť

en: _Detect Media
sk: _Zistiť nosič

en: _Start
sk: _Spustiť

en: _Power On
sk: _Zapnúť

en: _Connect Drive
sk: _Pripojiť jednotku

en: _Start Multi-disk Device
sk: _Spustiť viac diskové zariadenie

en: _Unlock Device
sk: _Odomknúť zariadenie

en: _Stop
sk: _Zastaviť

en: _Safely Remove Drive
sk: _Bezpečne odstrániť jednotku

en: _Disconnect Drive
sk: O_dpojiť jednotku

en: _Stop Multi-disk Device
sk: _Zastaviť viac diskové zariadenie

en: _Lock Device
sk: _Uzamknúť zariadenie

en: Computer
sk: Počítač

en: Remove server
sk: Odoberie server

en: Searching for network locations
sk: Vyhľadávajú sa sieťové umiestnenia

en: No network locations found
sk: Nenašli sa žiadne sieťové umiestnenia

note: if it wasn't cancelled show a dialog
en: Unable to access location
sk: Nepodarilo sa pristúpiť k umiestneniu

note: Restore from Cancel to Connect
en: Con_nect
sk: Prip_ojiť

note: if it wasn't cancelled show a dialog
en: Unable to unmount volume
sk: Nepodarilo sa odpojiť zväzok

note: Allow to cancel the operation
en: Cance_l
sk: _Zrušiť

note: Translators: do not translate ftp:// and ftps://
en: ftp:// or ftps://
sk: ftp:// alebo ftps://

en: Network File System
sk: Sieťový súborový systém

note: Translators: do not translate sftp:// and ssh://
en: sftp:// or ssh://
sk: sftp:// alebo ssh://

note: Translators: do not translate dav:// and davs://
en: dav:// or davs://
sk: dav:// alebo davs://

en: _Disconnect
sk: O_dpojiť

en: _Connect
sk: _Pripojiť

en: Unable to get remote server location
sk: Nie je možné získať umiestnenie vzdialeného servera

en: Networks
sk: Siete

en: On This Computer
sk: Na tomto počítači

note: Translators: respectively, free and total space of the drive. The plural form * should be based on the free space available. * i.e. 1 GB / 24 GB available.
en: %s / %s available | %s / %s available
sk[0]: %s / %s dostupných
sk[1]: %s / %s dostupný
sk[2]: %s / %s dostupné

en: Disconnect
sk: Odpojí

en: Unmount
sk: Odpojí

[ctx: Print job priority]
en: Urgent
sk: Urgentná

[ctx: Print job priority]
en: High
sk: Vysoká

[ctx: Print job priority]
en: Medium
sk: Stredná

[ctx: Print job priority]
en: Low
sk: Nízka

[ctx: printer option]
note: Translators, this is the label used for the option in the print * dialog that controls the front cover page.
en: Before
sk: Pred

[ctx: printer option]
note: Translators, this is the label used for the option in the print * dialog that controls the back cover page.
en: After
sk: Za

en: Print at
sk: Kedy tlačiť

en: Print at time
sk: Čas tlače

[ctx: print option]
en: Borderless
sk: Bezokrajová tlač

note: Translators: this is a printer status.
en: Paused; Rejecting Jobs
sk: Pozastavená, odmieta úlohy

note: Translators: this is a printer status.
en: Paused
sk: Pozastavená

note: Translators: this is a printer status.
en: Rejecting Jobs
sk: Odmieta úlohy

en: Username:
sk: Používateľské meno:

en: Password:
sk: Heslo:

en: Authentication is required to print document “%s” on printer %s
sk: Na vytlačenie dokumentu „%s“ na tlačiarni %s je potrebné overenie totožnosti

en: Authentication is required to print a document on %s
sk: Na vytlačenie dokumentu na tlačiarni %s je potrebné overenie totožnosti

en: Authentication is required to get attributes of job “%s”
sk: Na získanie vlastností úlohy „%s“ je potrebné overenie totožnosti

en: Authentication is required to get attributes of a job
sk: Na získanie vlastností úlohy je potrebné overenie totožnosti

en: Authentication is required to get attributes of printer %s
sk: Na získanie vlastností tlačiarne %s je potrebné overenie totožnosti

en: Authentication is required to get attributes of a printer
sk: Na získanie vlastností tlačiarne je potrebné overenie totožnosti

en: Authentication is required to get default printer of %s
sk: Na zistenie predvolenej tlačiarne pre %s je potrebné overenie totožnosti

en: Authentication is required to get printers from %s
sk: Na získanie tlačiarní z %s je potrebné overenie totožnosti

en: Authentication is required to get a file from %s
sk: Na získanie súboru z %s je potrebné overenie totožnosti

en: Authentication is required on %s
sk: Je potrebné overenie totožnosti na %s

en: Domain:
sk: Doména:

en: Authentication is required to print document “%s”
sk: Na vytlačenie dokumentu „%s“ je potrebné overenie totožnosti

en: Authentication is required to print this document on printer %s
sk: Na vytlačenie tohto dokumentu na tlačiarni %s je potrebné overenie totožnosti

en: Authentication is required to print this document
sk: Na vytlačenie tohto dokumentu je potrebné overenie totožnosti

en: Printer “%s” is low on toner.
sk: Tlačiareň „%s“ má málo tonera.

en: Printer “%s” has no toner left.
sk: Tlačiarni „%s“ sa minul toner.

note: Translators: "Developer" like on photo development context
en: Printer “%s” is low on developer.
sk: Tlačiareň „%s“ má málo vývojky.

note: Translators: "Developer" like on photo development context
en: Printer “%s” is out of developer.
sk: Tlačiarni „%s“ sa minula vývojka.

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Printer “%s” is low on at least one marker supply.
sk: Tlačiareň „%s“ má málo minimálne jednej farby.

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Printer “%s” is out of at least one marker supply.
sk: Tlačiarni „%s“ sa minula minimálne jedna farba.

en: The cover is open on printer “%s”.
sk: Kryt tlačiarne „%s“ je otvorený.

en: The door is open on printer “%s”.
sk: Dvierka tlačiarne „%s“ sú otvorené.

en: Printer “%s” is low on paper.
sk: Tlačiareň „%s“ má málo papiera.

en: Printer “%s” is out of paper.
sk: Tlačiarni „%s“ sa minul papier.

en: Printer “%s” is currently offline.
sk: Tlačiareň „%s“ je momentálne vypnutá.

en: There is a problem on printer “%s”.
sk: Na tlačiarni „%s“ sa vyskytol problém.

[ctx: printing option]
en: Two Sided
sk: Obojstranne

[ctx: printing option]
en: Paper Type
sk: Typ papiera

[ctx: printing option]
en: Paper Source
sk: Zdroj papiera

[ctx: printing option]
en: Output Tray
sk: Výstupný zásobník

[ctx: printing option]
en: Resolution
sk: Rozlíšenie

[ctx: printing option]
en: GhostScript pre-filtering
sk: Predfiltrovanie GhostScriptom

[ctx: printing option value]
en: One Sided
sk: Jednostranne

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Long Edge (Standard)
sk: Dlhý okraj (štandard)

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Short Edge (Flip)
sk: Krátky okraj (prevrátiť)

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "Paper Source"
en: Auto Select
sk: Automatický výber

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "Paper Source" Translators: this is an option of "Resolution"
en: Printer Default
sk: Predvolené v tlačiarni

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Embed GhostScript fonts only
sk: Vložiť len GhostScriptové fonty

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 1
sk: Previesť na PS level 1

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 2
sk: Previesť na PS level 2

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: No pre-filtering
sk: Žiadne predfiltrovanie

[ctx: printing option group]
note: Translators: "Miscellaneous" is the label for a button, that opens up an extra panel of settings in a print dialog.
en: Miscellaneous
sk: Rôzne

[ctx: sides]
en: One Sided
sk: Jednostranne

[ctx: sides]
note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Long Edge (Standard)
sk: Dlhý okraj (štandard)

[ctx: sides]
note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Short Edge (Flip)
sk: Krátky okraj (prevrátiť)

[ctx: output-bin]
note: Translators: Top output bin
en: Top Bin
sk: Horný výstupný zásobník

[ctx: output-bin]
note: Translators: Middle output bin
en: Middle Bin
sk: Stredný výstupný zásobník

[ctx: output-bin]
note: Translators: Bottom output bin
en: Bottom Bin
sk: Spodný výstupný zásobník

[ctx: output-bin]
note: Translators: Side output bin
en: Side Bin
sk: Bočný výstupný zásobník

[ctx: output-bin]
note: Translators: Left output bin
en: Left Bin
sk: Ľavý výstupný zásobník

[ctx: output-bin]
note: Translators: Right output bin
en: Right Bin
sk: Pravý výstupný zásobník

[ctx: output-bin]
note: Translators: Center output bin
en: Center Bin
sk: Výstupný zásobník v strede

[ctx: output-bin]
note: Translators: Rear output bin
en: Rear Bin
sk: Zadný výstupný zásobník

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output bin where one sided output is oriented in the face-up position
en: Face Up Bin
sk: Zásobník lícom hore

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output bin where one sided output is oriented in the face-down position
en: Face Down Bin
sk: Zásobník lícom dolu

[ctx: output-bin]
note: Translators: Large capacity output bin
en: Large Capacity Bin
sk: Veľkokapacitný podávač

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output stacker number %d
en: Stacker %d
sk: Zásobník %d

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output mailbox number %d
en: Mailbox %d
sk: Poštová schránka %d

[ctx: output-bin]
note: Translators: Private mailbox
en: My Mailbox
sk: Moja poštová schránka

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output tray number %d
en: Tray %d
sk: Lišta %d

en: Printer Default
sk: Predvolené v tlačiarni

note: Translators: These strings name the possible arrangements of * multiple pages on a sheet when printing * multiple pages on a sheet when printing (same as in gtkprintbackendcups.c)
en: Left to right, top to bottom
sk: Zľava doprava, zhora nadol

en: Left to right, bottom to top
sk: Zľava doprava, zdola nahor

en: Right to left, top to bottom
sk: Sprava doľava, zhora nadol

en: Right to left, bottom to top
sk: Sprava doľava, zdola nahor

en: Top to bottom, left to right
sk: Zhora nadol, zľava doprava

en: Top to bottom, right to left
sk: Zhora nadol, sprava doľava

en: Bottom to top, left to right
sk: Zdola nahor, zľava doprava

en: Bottom to top, right to left
sk: Zdola nahor, sprava doľava

note: Translators, this string is used to label the job priority option * in the print dialog
en: Job Priority
sk: Priorita úlohy

note: Translators, this string is used to label the billing info entry * in the print dialog
en: Billing Info
sk: Zúčtovacie informácie

[ctx: cover page]
note: Translators, these strings are names for various 'standard' cover * pages that the printing system may support.
en: None
sk: Žiadna

[ctx: cover page]
en: Classified
sk: Prísne tajné

[ctx: cover page]
en: Confidential
sk: Dôverné

[ctx: cover page]
en: Secret
sk: Tajné

[ctx: cover page]
en: Standard
sk: Štandardné

[ctx: cover page]
en: Top Secret
sk: Najtajnejšie

[ctx: cover page]
en: Unclassified
sk: Nezaradené

[ctx: printer option]
note: Translators, this string is used to label the pages-per-sheet option * in the print dialog
en: Pages per Sheet
sk: Stránok na list

[ctx: printer option]
note: Translators, this string is used to label the option in the print * dialog that controls in what order multiple pages are arranged
en: Page Ordering
sk: Poradie stránok

[ctx: printer option]
note: Translators: this is the name of the option that controls when * a print job is printed. Possible values are 'now', a specified time, * or 'on hold'
en: Print at
sk: Kedy tlačiť

[ctx: printer option]
note: Translators: this is the name of the option that allows the user * to specify a time when a print job will be printed.
en: Print at time
sk: Čas tlače

note: Translators: this format is used to display a custom * paper size. The two placeholders are replaced with * the width and height in points. E.g: "Custom * 230.4x142.9"
en: Custom %s×%s
sk: Vlastná %s×%s

[ctx: printer option]
note: TRANSLATORS: this is the ICC color profile to use for this job
en: Printer Profile
sk: Profil tlačiarne

[ctx: printer option value]
note: TRANSLATORS: this is when color profile information is unavailable
en: Unavailable
sk: Nie je k dispozícii

en: output
sk: výstup

en: Print to File
sk: Tlačiť do súboru

en: PostScript
sk: Postscript

en: Pages per _sheet:
sk: Stránok na _list:

en: File
sk: Súbor

en: _Output format
sk: _Výstupný formát

note: TRANSLATORS: when we're running an old CUPS, and * it hasn't registered the device with colord
en: Color management unavailable
sk: Správa farieb nie je k dispozícii

note: TRANSLATORS: when there is no color profile available
en: No profile available
sk: Nie je k dispozícii žiaden profil

note: TRANSLATORS: when the color profile has no title
en: Unspecified profile
sk: Nešpecifikovaný profil

en: Authentication
sk: Overenie totožnosti

en: _Remember password
sk: _Zapamätať heslo

en: Select a filename
sk: Výber názvu súboru

en: Not available
sk: Nie je k dispozícii

note: translators: this string is the default job title for print * jobs. %s gets replaced by the application name, %d gets replaced * by the job number.
en: %s job #%d
sk: %s: úloha č. %d

[ctx: print operation status]
en: Initial state
sk: Počiatočný stav

[ctx: print operation status]
en: Preparing to print
sk: Pripravuje sa na tlač

[ctx: print operation status]
en: Generating data
sk: Generujú sa údaje

[ctx: print operation status]
en: Sending data
sk: Odosielajú sa údaje

[ctx: print operation status]
en: Waiting
sk: Čaká sa

[ctx: print operation status]
en: Blocking on issue
sk: Zablokované na probléme

[ctx: print operation status]
en: Printing
sk: Tlačí sa

[ctx: print operation status]
en: Finished
sk: Tlač ukončená

[ctx: print operation status]
en: Finished with error
sk: Tlač ukončená s chybou

en: Preparing %d
sk: Pripravuje sa %d

en: Preparing
sk: Pripravuje sa

en: Printing %d
sk: Tlačí sa %d

en: Error creating print preview
sk: Chyba pri vytváraní náhľadu

en: The most probable reason is that a temporary file could not be created.
sk: Najpravdepodobnejšia príčina je, že sa nepodarilo vytvoriť dočasný súbor.

note: window
en: Print
sk: Tlačiť

en: Application
sk: Aplikácia

en: Printer offline
sk: Tlačiareň vypnutá

en: Out of paper
sk: Došiel papier

en: Need user intervention
sk: Vyžaduje zásah používateľa

en: Custom size
sk: Vlastná veľkosť

en: No printer found
sk: Nenájdená žiadna tlačiareň

en: Invalid argument to CreateDC
sk: Neplatný argument pre CreateDC

en: Error from StartDoc
sk: Chyba zo StartDoc

en: Not enough free memory
sk: Nedostatok voľnej pamäte

en: Invalid argument to PrintDlgEx
sk: Neplatný argument pre PrintDlgEx

en: Invalid pointer to PrintDlgEx
sk: Neplatný smerník na PrintDlgEx

en: Invalid handle to PrintDlgEx
sk: Neplatný popisovač pre PrintDlgEx

en: Unspecified error
sk: Nešpecifikovaná chyba

en: Pre_view
sk: _Náhľad

en: _Print
sk: _Tlačiť

en: Getting printer information failed
sk: Získavanie informácií o tlačiarni zlyhalo

en: Getting printer information…
sk: Získavajú sa informácie o tlačiarni…

en: Page Ordering
sk: Poradie stránok

en: Left to right
sk: Zľava doprava

en: Right to left
sk: Sprava doľava

en: Top to bottom
sk: Zhora nadol

en: Bottom to top
sk: Zdola nahor

en: Failed to create the read file descriptor
sk: Zlyhalo vytvorenie popisovača súbor na čítanie

en: Unable to find an item with URI “%s”
sk: Nepodarilo sa nájsť položku s URI „%s“

en: Unable to move the item with URI “%s” to “%s”
sk: Nepodarilo sa presunúť položku s URI „%s“ do „%s“

en: No registered application with name “%s” for item with URI “%s” found
sk: Pre položku s URI „%2$s“ nebola nájdená žiadna registrovaná aplikácia s názvom „%1$s“

en: Clear Entry
sk: Vymazať vstup

[ctx: keyboard side marker]
note: Translators: This string is used to mark left/right variants of modifier * keys in the shortcut window (e.g. Control_L vs Control_R). Please keep * this string very short, ideally just a single character, since it will * be rendered as part of the key.
en: L
sk: Ľ

[ctx: keyboard side marker]
note: Translators: This string is used to mark left/right variants of modifier * keys in the shortcut window (e.g. Control_L vs Control_R). Please keep * this string very short, ideally just a single character, since it will * be rendered as part of the key.
en: R
sk: P

en: _Show All
sk: _Zobraziť všetky

en: Two finger pinch
sk: Potiahnutie dvoma prstami

en: Two finger stretch
sk: Roztiahnutie dvoch prstov

en: Rotate clockwise
sk: Otočenie doprava

en: Rotate counterclockwise
sk: Otočenie doľava

en: Two finger swipe left
sk: Potiahnutie dvoma prstami doľava

en: Two finger swipe right
sk: Potiahnutie dvoma prstami doprava

en: Swipe left
sk: Potiahnutie doľava

en: Swipe right
sk: Potiahnutie doprava

note: Translators: This is placeholder text for the search entry in the shortcuts window
en: Search Shortcuts
sk: Vyhľadajte klávesové skratky

note: Translators: This is the window title for the shortcuts window in normal mode
en: Shortcuts
sk: Klávesové skratky

note: Translators: This is the window title for the shortcuts window in search mode
en: Search Results
sk: Výsledky vyhľadávania

en: No Results Found
sk: Nenašli sa žiadne výsledky

en: Try a different search
sk: Skúste vyhľadať niečo iné

[ctx: accessibility]
en: Sidebar
sk: Bočný panel

en: Change di_rection
sk: Zmeniť _smer

en: Insert _Emoji
sk: Vložiť _emodži

[ctx: Encoding name]
en: Automatically Detected
sk: Rozpoznať automaticky

[ctx: Encoding name]
en: Western
sk: Západoeurópske

[ctx: Encoding name]
en: Central European
sk: Stredoeurópske

[ctx: Encoding name]
en: South European
sk: Juhoeurópske

[ctx: Encoding name]
en: Baltic
sk: Pobaltské

[ctx: Encoding name]
en: Cyrillic
sk: Azbuka

[ctx: Encoding name]
en: Arabic
sk: Arabské

[ctx: Encoding name]
en: Greek
sk: Grécke

[ctx: Encoding name]
en: Hebrew Visual
sk: Hebrejské (vizuálne)

[ctx: Encoding name]
en: Turkish
sk: Turecké

[ctx: Encoding name]
en: Nordic
sk: Severské

[ctx: Encoding name]
en: Thai
sk: Thajské

[ctx: Encoding name]
en: Celtic
sk: Keltské

[ctx: Encoding name]
en: Romanian
sk: Rumunské

[ctx: Encoding name]
en: Armenian
sk: Arménske

[ctx: Encoding name]
en: Chinese Traditional
sk: Čínske tradičné

[ctx: Encoding name]
en: Cyrillic/Russian
sk: Ruská azbuka

[ctx: Encoding name]
en: Japanese
sk: Japonské

[ctx: Encoding name]
en: Korean
sk: Kórejské

[ctx: Encoding name]
en: Chinese Simplified
sk: Čínske zjednodušené

[ctx: Encoding name]
en: Georgian
sk: Gruzínske

[ctx: Encoding name]
en: Hebrew
sk: Hebrejské

[ctx: Encoding name]
en: Cyrillic/Ukrainian
sk: Ukrajinská azbuka

[ctx: Encoding name]
en: Vietnamese
sk: Vietnamské

[ctx: Line ending name]
en: Unchanged
sk: Nezmenené

[ctx: Line ending name]
en: Mac OS Classic
sk: Mac OS

en: _Undo
sk: Vrátiť _späť

en: _Redo
sk: _Opakovať vrátené

en: Do you want to use GTK Inspector?
sk: Chcete použiť nástroj Inšpektor GTK?

en: GTK Inspector is an interactive debugger that lets you explore and modify the internals of any GTK application. Using it may cause the application to break or crash.
sk: Inšpektor GTK je interaktívny ladiaci nástroj, pomocou ktorého je možné preskúmať a meniť interné vlastnosti ľubovolnej aplikácie GTK. Jeho používaním môžete spôsobiť neočakávané chovanie alebo pád.

en: Don’t show this message again
sk: Nezobrazovať túto správu znovu

en: Minimize
sk: Minimalizovať

en: Minimize the window
sk: Minimalizuje okno

en: Maximize
sk: Maximalizovať

en: Maximize the window
sk: Maximalizuje okno

en: Close the window
sk: Zavrie okno

en: Restore
sk: Obnoviť

en: Role
sk: Úloha

en: Description
sk: Popis

en: Bounds
sk: Hranice

en: Object Path
sk: Cesta k objektu

en: Attribute
sk: Atribút

en: Value
sk: Hodnota

en: Activate
sk: Aktivovať

en: Set State
sk: Nastaviť stav

en: Enabled
sk: Povolené

en: Parameter Type
sk: Typ parametra

en: State
sk: Stav

en: Show
sk: Zobraziť

en: Hover to load
sk: Zotrvaním načítate

[ctx: clipboard]
en: empty
sk: prázdna

[ctx: clipboard]
en: local
sk: miestna

[ctx: clipboard]
en: remote
sk: vzdialená

en: Drag and hold here
sk: Pretiahnite a podržte tu

en: Clipboard
sk: Schránka

en: Primary
sk: Hlavná

[ctx: event phase]
en: None
sk: Žiadna

[ctx: event phase]
en: Capture
sk: Zachytenie

[ctx: event phase]
en: Bubble
sk: Prebublanie

[ctx: event phase]
en: Target
sk: Cieľ

[ctx: propagation limit]
en: Native
sk: Rovnaký prvok

en: You can type here any CSS rule recognized by GTK.
sk: Sem môžete napísať ľubovoľné pravidlo CSS platné v systéme GTK

en: You can temporarily disable this custom CSS by clicking on the “Pause” button above.
sk: Aplikáciu tohoto vlastného pravidla CSS môžete dočasne zakázať kliknutím na tlačidlo „Pozastaviť“ vyššie.

en: Changes are applied instantly and globally, for the whole application.
sk: Zmeny sa prejavia okamžite a globálne pre celú aplikáciu.

en: Saving CSS failed
sk: Ukladanie pravidla CSS zlyhalo

en: Disable this custom CSS
sk: Zakázať toto vlastné pravidlo CSS

en: Save the current CSS
sk: Uložiť aktuálne pravidlo CSS

en: Show deprecations
sk: Zobrazí zastarané prvky

en: Style Classes
sk: Triedy štýlov

en: CSS Property
sk: Vlastnosť CSS

en: IM Context is hardcoded by GTK_IM_MODULE
sk: Kontext vstupnej metódy je natvrdo nastavený pomocou GTK_IM_MODULE

[ctx: GL renderer]
en: None
sk: Žiadny

[ctx: GL version]
en: Unknown
sk: Neznáma

[ctx: Vulkan device]
en: None
sk: Žiadne

en: Copy to clipboard as gitlab markdown
sk: Skopíruje do schránky so značkovaním gitlab

en: Operating System
sk: Operačný systém

en: GTK Version
sk: Verzia GTK

en: GDK Backend
sk: Obslužný program GDK

en: GSK Renderer
sk: Vykresľovač GSK

en: Pango Fontmap
sk: Mapovanie písiem Pango

en: Media Backend
sk: Obslužný program médií

en: Input Method
sk: Metóda vstupu

en: Accessibility Backend
sk: Obslužný program pre pístupnosť

en: Application ID
sk: Identifikátor aplikácie

en: Resource Path
sk: Cesta k prostriedku

en: Prefix
sk: Predpona

en: Environment
sk: Prostredie

en: Display
sk: Displej

en: RGBA Visual
sk: Vizuál RGBA

en: Composited
sk: Kompozitné

en: Protocols
sk: Protokoly

en: GL Renderer
sk: Vykresľovač GL

en: GL Vendor
sk: Výrobca GL

en: GL Version
sk: Verzia GL

en: GL Backend Vendor
sk: Výrobca obslužného programu GL

en: GL Backend Version
sk: Verzia obslužného programu GL

en: GL Full Version
sk: Úplná verzia GL

en: GLSL Version
sk: Verzia GLSL

en: GL Extensions
sk: Rozšírenia GL

en: EGL Extensions
sk: Rozšírenia GL

en: GL Features
sk: Funkcionality GL

en: Vulkan Device
sk: Zariadenie Vulkan

en: Vulkan API Version
sk: Verzia Vulkan API

en: Vulkan Driver Version
sk: Verzia ovládača Vuklan

en: Vulkan Layers
sk: Vrstvy Vulkan

en: Vulkan Extensions
sk: Rozšírenia Vulkan

en: Vulkan Features
sk: Funkcionality Vulkan

en: Unnamed section
sk: Nepomenovaná sekcia

en: Label
sk: Menovka

en: Action
sk: Akcia

en: Target
sk: Cieľ

en: Icon
sk: Ikona

en: Address
sk: Adresa

en: Reference Count
sk: Počet odkazov

en: Direction
sk: Smer

en: Buildable ID
sk: Zostaviteľné ID

en: Mnemonic Label
sk: Mnemotechnická menovka

en: Request Mode
sk: Režim požiadaviek

en: Measure map
sk: Mapovanie merania

en: Expand
sk: Rozbaliť

en: Baseline
sk: Základná línia

en: Surface
sk: Povrch

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Renderer
sk: Vykresľovač

en: Frame Clock
sk: Snímka hodín

en: Tick Callback
sk: Spätné volanie pri zaškrtnutí

en: Frame Count
sk: Počet snímkov

en: Frame Rate
sk: Frekvencia snímok

en: Scale
sk: Mierka

en: Color state
sk: Farba stavu

en: Mapped
sk: Zmapované

en: Realized
sk: Zrealizované

en: Is Toplevel
sk: Je najvyššej úrovne

en: Child Visible
sk: Viditeľný potomok

en: Pointer: %p
sk: Ukazovateľ: %p

note: Translators: %s is a type name, for example * GtkPropertyExpression with value \"2.5\"
en: %s with value "%s"
sk: %s s hodnotou „%s“

note: Translators: Both %s are type names, for example * GtkPropertyExpression with type GObject
en: %s with type %s
sk: %s s typom %s

note: Translators: Both %s are type names, for example * GtkObjectExpression for GtkStringObject 0x23456789
en: %s for %s %p
sk: %s pre %s %p

note: Translators: Both %s are type names, for example * GtkPropertyExpression with value type: gchararray
en: %s with value type %s
sk: %s s typom hodnoty %s

en: Uneditable property type: %s
sk: Neupravovateľný typ vlastnosti: %s

[ctx: column number]
en: None
sk: Žiadne

en: Attribute:
sk: Atribút:

en: Column:
sk: Stĺpec:

note: Translators: %s is a type name, for example * Action from 0x2345678 (GtkApplicationWindow)
en: Action from: %p (%s)
sk: Akcia od: %p (%s)

en: Reset
sk: Obnoviť

[ctx: GtkSettings source]
en: Default
sk: Predvolený

[ctx: GtkSettings source]
en: Theme
sk: Motív

[ctx: GtkSettings source]
en: XSettings
sk: Nastavenia X

[ctx: GtkSettings source]
en: Application
sk: Aplikácia

[ctx: GtkSettings source]
en: Unknown
sk: Neznámy

en: Source:
sk: Zdroj:

en: Defined At
sk: Definované na

en: Saving RenderNode failed
sk: Ukladanie RenderNode zlyhalo

en: Recording Options
sk: Voľby zaznamenávania

en: Record events
sk: Zaznamenať udalosti

en: Add debug nodes
sk: Pridať ladiace uzly

en: Highlight event sequences
sk: Zvýrazniť sekvencie udalostí

en: Record frames
sk: Zaznamená snímky

en: Clear recorded frames
sk: Vymaže zaznamenané snímky

en: Use a dark background
sk: Použiť tmavé pozadie

en: Save selected node
sk: Uloží vybraný uzol

en: Copy to clipboard
sk: Skopírovať do schránky

en: Property
sk: Vlastnosť

en: Path
sk: Cesta

en: Count
sk: Počet

en: Name:
sk: Názov:

en: Type:
sk: Typ:

en: Size:
sk: Veľkosť:

en: Trigger
sk: Spúťač

[ctx: sizegroup mode]
en: None
sk: Žiadny

[ctx: sizegroup mode]
en: Horizontal
sk: Vodorovný

[ctx: sizegroup mode]
en: Vertical
sk: Zvislý

[ctx: sizegroup mode]
en: Both
sk: Obojaký

en: Mode
sk: Režim

en: GLib must be configured with -Dbuildtype=debug
sk: Knižnica GLib musí byť nakonfigurovaná s voľbou -Dbuildtype=debug

en: Self 1
sk: Samotne 1

en: Cumulative 1
sk: Kumulatívne 1

en: Self 2
sk: Samotne 2

en: Cumulative 2
sk: Kumulatívne 2

en: Self
sk: Samotne

en: Cumulative
sk: Kumulatívne

en: Enable statistics with GOBJECT_DEBUG=instance-count
sk: Povoliť štatistiky s GOBJECT_DEBUG=instance-count

en: Remove %s
sk: Odstrániť %s

en: Add
sk: Pridať

en: Show data
sk: Zobraziť údaje

en: Hierarchy
sk: Usporiadanie

en: Implements
sk: Implementuje

en: GTK Theme
sk: Motív GTK

en: System Color Scheme
sk: Farebná schéma systému

en: Unsupported
sk: Nepodporované

en: Dark
sk: Tmavá

en: Light
sk: Svetlá

en: No Preference
sk: Žiadna predvoľba

en: More
sk: Viac

en: Less
sk: Menej

en: Cursor Theme
sk: Motív kurzora

en: Cursor Size
sk: Veľkosť kurzora

en: Icon Theme
sk: Motív ikon

en: Text Direction
sk: Smer textu

note: translators: these strings must be separated by newlines
en: Left-to-Right
    Right-to-Left
sk: Zľava doprava
    Sprava doľava

en: Animations
sk: Animácie

en: Slowdown
sk: Spomaliť

en: Rendering
sk: Vykresľovanie

[ctx: Font rendering]
note: translators: these strings must be separated by newlines
en: Automatic
    Manual
sk: Automatické
    Ručné

en: Show Framerate
sk: Zobraziť frekvenciu snímok

en: Show Graphic Updates
sk: Zobraziť grafické aktualizácie

en: Tints all the places where the current renderer uses Cairo instead of the GPU.
sk: Zatieni všetky miesta, kde aktuálny vykresľovač využíva Cairo namiesto GPU.

en: Show Cairo Rendering
sk: Zobraziť vykresľovanie Cairom

en: Show Baselines
sk: Zobraziť základné línie

en: Show Layout Borders
sk: Zobraziť okraje rozloženia

en: CSS Padding
sk: Odsadenie CSS

en: CSS Border
sk: Hranica CSS

en: CSS Margin
sk: Okraj CSS

en: Widget Margin
sk: Okraje prvku

en: Show Focus
sk: Zobraziť zameriavač

en: Show Accessibility warnings
sk: Zobraziť upozornenia prístupnosti

en: Show Graphics Offload
sk: Zobraziť odľahčenie grafiky

en: Show Touch UI
sk: Zobraziť dotykové rozhranie

en: Inspect Inspector
sk: Skúmať Inšpektora

en: Select an Object
sk: Výber objektu

en: Show Details
sk: Zobrazí podrobnosti

en: Show all Objects
sk: Zobrazí všetky objekty

en: Show all Resources
sk: Zobrazí všetky prostriedky

en: Collect Statistics
sk: Zozbiera štatistiku

en: Objects
sk: Objekty

en: Toggle Sidebar
sk: Prepne bočný panel

en: Refresh action state
sk: Obnoví stav akcie

en: Previous object
sk: Predchádzajúci objekt

en: Child object
sk: Podriadený objekt

en: Previous sibling
sk: Predchádzajúci súrodenec

en: List Position
sk: Pozícia v zozname

en: Next sibling
sk: Nasledujúci súrodenec

en: Miscellaneous
sk: Rôzne

en: Layout
sk: Rozloženie

en: CSS Nodes
sk: Uzly CSS

en: Size Groups
sk: Skupiny veľkostí

en: Data
sk: Údaje

en: Actions
sk: Akcie

en: Menu
sk: Ponuka

en: Controllers
sk: Ovládače

en: Magnifier
sk: Lupa

en: Accessibility
sk: Prístupnosť

en: Global
sk: Globálne

en: Information
sk: Informácie

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Resources
sk: Prostriedky

en: Statistics
sk: Štatistika

en: Logging
sk: Zaznamenávanie

en: Recorder
sk: Záznamník

[ctx: OpenType layout]
en: Access All Alternates
sk: Prístup ku všetkým alternatívam

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Forms
sk: Formy nad základnou líniou

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Mark Positioning
sk: Umiestnenie značiek nad základnou líniou

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Substitutions
sk: Náhrady nad základnou líniou

[ctx: OpenType layout]
en: Alternative Fractions
sk: Alternatívne zlomky

[ctx: OpenType layout]
en: Akhands
sk: Akhandy

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Forms
sk: Formy pod základnou líniou

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Mark Positioning
sk: Umiestnenie značiek pod základnou líniou

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Substitutions
sk: Náhrady pod základnou líniou

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Alternates
sk: Kontextové alternatívy

[ctx: OpenType layout]
en: Case-Sensitive Forms
sk: Formy citlivé na veľkosť písmen

[ctx: OpenType layout]
en: Glyph Composition / Decomposition
sk: Zloženie / rozloženie glyfov

[ctx: OpenType layout]
en: Conjunct Form After Ro
sk: Spojená forma po znaku Ro

[ctx: OpenType layout]
en: Conjunct Forms
sk: Spojené formy

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Ligatures
sk: Kontextové ligatúry

[ctx: OpenType layout]
en: Centered CJK Punctuation
sk: Centrovaná interpunkcia pre CJK

[ctx: OpenType layout]
en: Capital Spacing
sk: Rozostupy medzi kapitálkami

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Swash
sk: Kontextové ozdobné písmená

[ctx: OpenType layout]
en: Cursive Positioning
sk: Umiestnenie kurzívy

[ctx: OpenType layout]
en: Petite Capitals From Capitals
sk: Drobné kapitálky z veľkých písmen

[ctx: OpenType layout]
en: Small Capitals From Capitals
sk: Malé kapitálky z veľkých písmen

[ctx: OpenType layout]
en: Distances
sk: Vzdialenosti

[ctx: OpenType layout]
en: Discretionary Ligatures
sk: Voliteľné ligatúry

[ctx: OpenType layout]
en: Denominators
sk: Menovatele

[ctx: OpenType layout]
en: Dotless Forms
sk: Formy bez bodky

[ctx: OpenType layout]
en: Expert Forms
sk: Odborné formy

[ctx: OpenType layout]
en: Final Glyph on Line Alternates
sk: Alternatívy pre posledný glyf na riadku

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms #2
sk: Záverečné formy č. 2

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms #3
sk: Záverečné formy č. 3

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms
sk: Záverečné formy

[ctx: OpenType layout]
en: Flattened accent forms
sk: Sploštené akcentové formy

[ctx: OpenType layout]
en: Fractions
sk: Zlomky

[ctx: OpenType layout]
en: Full Widths
sk: Plné šírky

[ctx: OpenType layout]
en: Half Forms
sk: Polovičné formy

[ctx: OpenType layout]
en: Halant Forms
sk: Formy halant

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Half Widths
sk: Alternatívne polovičné šírky

[ctx: OpenType layout]
en: Historical Forms
sk: Historické formy

[ctx: OpenType layout]
en: Horizontal Kana Alternates
sk: Horizontálne alternatívy pre kana

[ctx: OpenType layout]
en: Historical Ligatures
sk: Historické ligatúry

[ctx: OpenType layout]
en: Hojo Kanji Forms
sk: Formy Hojo Kanji

[ctx: OpenType layout]
en: Half Widths
sk: Polovičné šírky

[ctx: OpenType layout]
en: Initial Forms
sk: Počiatočné formy

[ctx: OpenType layout]
en: Isolated Forms
sk: Izolované formy

[ctx: OpenType layout]
en: Italics
sk: Kurzíva

[ctx: OpenType layout]
en: Justification Alternates
sk: Alternatívy pre zarovnanie

[ctx: OpenType layout]
en: JIS78 Forms
sk: Formy JIS78

[ctx: OpenType layout]
en: JIS83 Forms
sk: Formy JIS83

[ctx: OpenType layout]
en: JIS90 Forms
sk: Formy JIS90

[ctx: OpenType layout]
en: JIS2004 Forms
sk: Formy JIS2004

[ctx: OpenType layout]
en: Kerning
sk: Kerning (medzery medzi písmenami)

[ctx: OpenType layout]
en: Left Bounds
sk: Ľavé ohraničenia

[ctx: OpenType layout]
en: Standard Ligatures
sk: Štandardné ligatúry

[ctx: OpenType layout]
en: Leading Jamo Forms
sk: Počiatočné formy Jamo

[ctx: OpenType layout]
en: Lining Figures
sk: Číslice na základnej línii

[ctx: OpenType layout]
en: Localized Forms
sk: Lokalizované formy

[ctx: OpenType layout]
en: Left-to-right alternates
sk: Alternatívy pre písanie zľava doprava

[ctx: OpenType layout]
en: Left-to-right mirrored forms
sk: Zrkadlené formy pre písanie zľava doprava

[ctx: OpenType layout]
en: Mark Positioning
sk: Umiestnenie značiek

[ctx: OpenType layout]
en: Medial Forms #2
sk: Stredové formy č.2

[ctx: OpenType layout]
en: Medial Forms
sk: Stredové formy

[ctx: OpenType layout]
en: Mathematical Greek
sk: Matematické grécke formy

[ctx: OpenType layout]
en: Mark to Mark Positioning
sk: Umiestnenie značiek voči iným značkám

[ctx: OpenType layout]
en: Mark Positioning via Substitution
sk: Umiestnenie značiek pomocou náhrady

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Annotation Forms
sk: Alternatívne formy anotácií

[ctx: OpenType layout]
en: NLC Kanji Forms
sk: Formy NLC Kanji

[ctx: OpenType layout]
en: Nukta Forms
sk: Formy s nukta

[ctx: OpenType layout]
en: Numerators
sk: Čitatele

[ctx: OpenType layout]
en: Oldstyle Figures
sk: Číslice v starom štýle

[ctx: OpenType layout]
en: Optical Bounds
sk: Optické ohraničenia

[ctx: OpenType layout]
en: Ordinals
sk: Radové číslovky

[ctx: OpenType layout]
en: Ornaments
sk: Ozdoby

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Alternate Widths
sk: Proporčné alternatívne šírky

[ctx: OpenType layout]
en: Petite Capitals
sk: Drobné kapitálky

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Kana
sk: Proporčná kana

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Figures
sk: Proporčné číslice

[ctx: OpenType layout]
en: Pre-Base Forms
sk: Formy pred základnou líniou

[ctx: OpenType layout]
en: Pre-base Substitutions
sk: Náhrady pred základnou líniou

[ctx: OpenType layout]
en: Post-base Forms
sk: Formy po základnej línii

[ctx: OpenType layout]
en: Post-base Substitutions
sk: Náhrady po základnej línii

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Widths
sk: Proporčné šírky

[ctx: OpenType layout]
en: Quarter Widths
sk: Štvrtinové šírky

[ctx: OpenType layout]
en: Randomize
sk: Náhodné variácie

[ctx: OpenType layout]
en: Required Contextual Alternates
sk: Požadované kontextové alternatívy

[ctx: OpenType layout]
en: Rakar Forms
sk: Formy Rakar

[ctx: OpenType layout]
en: Required Ligatures
sk: Požadované ligatúry

[ctx: OpenType layout]
en: Reph Forms
sk: Formy Reph

[ctx: OpenType layout]
en: Right Bounds
sk: Pravé ohraničenia

[ctx: OpenType layout]
en: Right-to-left alternates
sk: Alternatívy pre písanie sprava doľava

[ctx: OpenType layout]
en: Right-to-left mirrored forms
sk: Zrkadlené formy pre písanie sprava doľava

[ctx: OpenType layout]
en: Ruby Notation Forms
sk: Formy pre zápis ruby

[ctx: OpenType layout]
en: Required Variation Alternates
sk: Požadované variácie alternatív

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Alternates
sk: Štylistické alternatívy

[ctx: OpenType layout]
en: Scientific Inferiors
sk: Vedecké dolné indexy

[ctx: OpenType layout]
en: Optical size
sk: Optická veľkosť

[ctx: OpenType layout]
en: Small Capitals
sk: Malé kapitálky

[ctx: OpenType layout]
en: Simplified Forms
sk: Zjednodušené formy

[ctx: OpenType layout]
en: Math script style alternates
sk: Alternatívy matematického rukopisného štýlu

[ctx: OpenType layout]
en: Stretching Glyph Decomposition
sk: Rozklad naťahovacích glyfov

[ctx: OpenType layout]
en: Subscript
sk: Dolný index

[ctx: OpenType layout]
en: Superscript
sk: Horný index

[ctx: OpenType layout]
en: Swash
sk: Ozdobný ťah

[ctx: OpenType layout]
en: Titling
sk: Nadpisové formy

[ctx: OpenType layout]
en: Trailing Jamo Forms
sk: Koncové formy jamo

[ctx: OpenType layout]
en: Traditional Name Forms
sk: Tradičné formy pre mená

[ctx: OpenType layout]
en: Tabular Figures
sk: Tabuľkové číslice

[ctx: OpenType layout]
en: Traditional Forms
sk: Tradičné formy

[ctx: OpenType layout]
en: Third Widths
sk: Tretinové šírky

[ctx: OpenType layout]
en: Unicase
sk: Jednotná veľkosť písmen

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Vertical Metrics
sk: Alternatívne zvislé metriky

[ctx: OpenType layout]
en: Vattu Variants
sk: Varianty znaku vattu

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Writing
sk: Zvislé písanie

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Vertical Half Metrics
sk: Alternatívne zvislé polovičné metriky

[ctx: OpenType layout]
en: Vowel Jamo Forms
sk: Samohláskové formy jamo

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Kana Alternates
sk: Zvislé alternatívy kana

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Kerning
sk: Zvislý Kerning (medzery medzi písmenami)

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Alternate Vertical Metrics
sk: Proporčné alternatívne zvislé metriky

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Alternates and Rotation
sk: Zvislé alternatívy a rotácia

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Alternates for Rotation
sk: Zvislé alternatívy pre rotáciu

[ctx: OpenType layout]
en: Slashed Zero
sk: Nula s lomkou

[ctx: paper size]
en: A3 Extra
sk: A3 extra

[ctx: paper size]
en: A4 Extra
sk: A4 extra

[ctx: paper size]
en: A4 Tab
sk: A4 tab

[ctx: paper size]
en: A5 Extra
sk: A5 extra

[ctx: paper size]
en: B5 Extra
sk: B5 extra

[ctx: paper size]
en: C8
sk: C6

[ctx: paper size]
en: DL Envelope
sk: Obálka DL

[ctx: paper size]
en: Choukei 2 Envelope
sk: Obálka Choukei 2

[ctx: paper size]
en: Choukei 3 Envelope
sk: Obálka Choukei 3

[ctx: paper size]
en: Choukei 4 Envelope
sk: Obálka Choukei 4

[ctx: paper size]
en: Choukei 40 Envelope
sk: Obálka Choukei 40

[ctx: paper size]
en: hagaki (postcard)
sk: hagaki (pohľadnica)

[ctx: paper size]
en: kahu Envelope
sk: Obálka kahu

[ctx: paper size]
en: kaku2 Envelope
sk: Obálka kaku2

[ctx: paper size]
en: kaku3 Envelope
sk: Obálka kaku3

[ctx: paper size]
en: kaku4 Envelope
sk: Obálka kaku4

[ctx: paper size]
en: kaku5 Envelope
sk: Obálka kaku5

[ctx: paper size]
en: kaku7 Envelope
sk: Obálka kaku7

[ctx: paper size]
en: kaku8 Envelope
sk: Obálka kaku8

[ctx: paper size]
en: oufuku (reply postcard)
sk: oufuku (spiatočná pohľadnica)

[ctx: paper size]
en: you4 Envelope
sk: Obálka you4

[ctx: paper size]
en: you6 Envelope
sk: Obálka you6

[ctx: paper size]
en: 10×11
sk: 10×11 (palce)

[ctx: paper size]
en: 10×13
sk: 10×13 (palce)

[ctx: paper size]
en: 10×14
sk: 10×14 (palce)

[ctx: paper size]
en: 10×15
sk: 10×15 (palce)

[ctx: paper size]
en: 11×12
sk: 11×12 (palce)

[ctx: paper size]
en: 11×15
sk: 11×15 (palce)

[ctx: paper size]
en: 12×19
sk: 12×19 (palce)

[ctx: paper size]
en: 5×7
sk: 5×7 (palce)

[ctx: paper size]
en: 6×9 Envelope
sk: Obálka 6×9 (palce)

[ctx: paper size]
en: 7×9 Envelope
sk: Obálka 7×9 (palce)

[ctx: paper size]
en: 8×10 Envelope
sk: Obálka 8×10 (palce)

[ctx: paper size]
en: 9×11 Envelope
sk: Obálka 9×11 (palce)

[ctx: paper size]
en: 9×12 Envelope
sk: Obálka 9×12 (palce)

[ctx: paper size]
en: a2 Envelope
sk: Obálka a2

[ctx: paper size]
en: c5 Envelope
sk: Obálka c5

[ctx: paper size]
en: European edp
sk: Európske edp

[ctx: paper size]
en: Fan-Fold European
sk: Európsky Fan-Fold

[ctx: paper size]
en: Fan-Fold US
sk: Americký Fan-Fold

[ctx: paper size]
en: Fan-Fold German Legal
sk: Nemecký Fan-Fold Legal

[ctx: paper size]
en: Index 4×6 (postcard)
sk: Index 4×6 (pohľadnica)

[ctx: paper size]
en: Invoice
sk: Faktúra

[ctx: paper size]
en: US Legal
sk: Americký Legal

[ctx: paper size]
en: US Legal Extra
sk: Americký Legal extra

[ctx: paper size]
en: US Letter
sk: Americký Letter

[ctx: paper size]
en: US Letter Extra
sk: Americký Letter extra

[ctx: paper size]
en: US Letter Plus
sk: Americký Letter plus

[ctx: paper size]
en: Monarch Envelope
sk: Obálka Monarch

[ctx: paper size]
en: #10 Envelope
sk: Obálka č.10

[ctx: paper size]
en: #11 Envelope
sk: Obálka č.11

[ctx: paper size]
en: #12 Envelope
sk: Obálka č.12

[ctx: paper size]
en: #14 Envelope
sk: Obálka č.14

[ctx: paper size]
en: #9 Envelope
sk: Obálka č.9

[ctx: paper size]
en: Personal Envelope
sk: Osobná obálka

[ctx: paper size]
en: Wide Format
sk: Široký formát

[ctx: paper size]
en: Photo L
sk: Fotografia o veľkosti L

[ctx: paper size]
en: Invite Envelope
sk: Obálka na pozvánky

[ctx: paper size]
en: Italian Envelope
sk: Talianska obálka

[ctx: paper size]
en: Large Photo
sk: Veľká fotografia

[ctx: paper size]
en: Medium Photo
sk: Stredná fotografia

[ctx: paper size]
en: Postfix Envelope
sk: Obálka postfix

[ctx: paper size]
en: Small Photo
sk: Malá fotografia

[ctx: paper size]
en: Wide Photo
sk: Široká fotografia

[ctx: paper size]
en: prc1 Envelope
sk: Obálka prc1

[ctx: paper size]
en: prc10 Envelope
sk: Obálka prc10

[ctx: paper size]
en: prc2 Envelope
sk: Obálka prc2

[ctx: paper size]
en: prc3 Envelope
sk: Obálka prc3

[ctx: paper size]
en: prc4 Envelope
sk: Obálka prc4

[ctx: paper size]
en: prc5 Envelope
sk: Obálka prc5

[ctx: paper size]
en: prc6 Envelope
sk: Obálka prc6

[ctx: paper size]
en: prc7 Envelope
sk: Obálka prc7

[ctx: paper size]
en: prc8 Envelope
sk: Obálka prc8

[ctx: paper size]
en: prc9 Envelope
sk: Obálka prc9

en: Pages
sk: Stránky

en: About
sk: O programe

en: Credits
sk: Zásluhy

en: System
sk: Systém

en: System Information
sk: Informácie o systéme

en: Select App
sk: Výber aplikácie

en: _View All Apps
sk: Zobraziť _všetky aplikácie

en: _Find New Apps
sk: _Nájsť nové aplikácie

en: No applications found.
sk: Neboli nájdené žiadne aplikácie.

en: Preferences
sk: Nastavenia

en: Services
sk: Služby

en: Hide %s
sk: Skryť %s

en: Hide Others
sk: Skryť ostatné

en: Show All
sk: Zobraziť všetky

en: Quit %s
sk: Ukončiť %s

en: Undo
sk: Vrátiť späť

en: Redo
sk: Opakovať vrátené

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Paste
sk: Vložiť

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Select All
sk: Vybrať všetko

en: _Window
sk: _Okno

en: _Finish
sk: _Dokončiť

en: _Back
sk: _Späť

en: _Next
sk: _Nasledujúca

en: Select a Color
sk: Výber farby

en: Pick a color from the screen
sk: Vyberie farbu z obrazovky

en: The current color
sk: Aktuálna farba

en: Hexadecimal color or color name
sk: Šestnástkový kód farby alebo jej názov

en: Hue
sk: Odtieň

en: Alpha value
sk: Hodnota alfy

en: Saturation and value
sk: Sýtosť a jas

en: (None)
sk: (žiaden)

en: Search…
sk: Hľadať…

[ctx: emoji category]
en: Smileys & People
sk: Emotikony a ľudia

[ctx: emoji category]
en: Body & Clothing
sk: Telo a oblečenie

[ctx: emoji category]
en: Animals & Nature
sk: Zvieratá a príroda

[ctx: emoji category]
en: Food & Drink
sk: Jedlo a nápoje

[ctx: emoji category]
en: Travel & Places
sk: Cestovanie a miesta

[ctx: emoji category]
en: Activities
sk: Činnosti

[ctx: emoji category]
en: Objects
sk: Objekty

[ctx: emoji category]
en: Symbols
sk: Symboly

[ctx: emoji category]
en: Flags
sk: Vlajky

[ctx: emoji category]
en: Recent
sk: Nedávne

en: Create Folder
sk: Vytvorí priečinok

en: Remote location — only searching the current folder
sk: Vzdialené umiestnenie - vyhľadávanie iba v aktuálnom priečinku

en: Folder Name
sk: Názov priečinka

en: _Create
sk: _Vytvoriť

en: Select Font
sk: Výber písma

en: Search font name
sk: Vyhľadajte názov písma

en: Filters
sk: Filtre

en: Filter by
sk: Filtrovať podľa

en: Monospace
sk: Písmo s pevnou šírkou

en: Language
sk: Jazyk

en: Preview Font
sk: Náhľad písma

en: No Fonts Found
sk: Nenašli sa žiadne písma

en: Font Name
sk: Názov písma

en: Font Variation Axes
sk: Osi variácií písma

en: Font Features
sk: Vlastnosti písma

[ctx: media controls]
en: Position
sk: Pozícia

[ctx: media controls]
en: Volume
sk: Hlasitosť

en: _Format for:
sk: _Formát pre:

en: _Paper size:
sk: _Veľkosť papiera:

en: _Orientation:
sk: _Orientácia:

en: Portrait
sk: Na výšku

en: Reverse portrait
sk: Obrátene na výšku

en: Landscape
sk: Na šírku

en: Reverse landscape
sk: Obrátene na šírku

en: Server Addresses
sk: Adresy serverov

en: Server addresses are made up of a protocol prefix and an address. Examples:
sk: Adresy serverov sú tvorené z predpony protokolu a adresy. Príklady:

en: Available Protocols
sk: Dostupné protokoly

note: Translators: Server as any successfully connected network address
en: No recent servers found
sk: Nenašli sa žiadne nedávne servery

en: Recent Servers
sk: Nedávne servery

en: No results found
sk: Nenašli sa žiadne výsledky

en: Connect to _Server
sk: Pripojiť k _serveru

en: Enter server address…
sk: Zadajte adresu servera…

en: Show recent servers
sk: Zobrazí nedávno použité servery

note: this is the header for the printer status column in the print dialog
en: Status
sk: Stav

en: Range
sk: Rozsah

en: _All Pages
sk: Vš_etky stránky

en: C_urrent Page
sk: _Aktuálnu stránku

en: Se_lection
sk: Vý_ber

en: Pag_es:
sk: _Stránky:

en: Specify one or more page ranges,
     e.g. 1–3, 7, 11
sk: Uveďte jeden alebo viac rozsahov stránok,
     napr. 1–3, 7, 11

en: Copies
sk: Kópií

en: Copie_s:
sk: _Kópie:

en: C_ollate
sk: Zh_romažďovať

en: _Reverse
sk: _Opačne

en: Page ordering preview
sk: Náhľad zoradenia stránok

en: A visualization of the effect of the collate and reverse options on the page ordering
sk: Vizualizácia efektu volieb zhromaždenia a obrátenia pri zoradení stránok

en: General
sk: Všeobecné

en: T_wo-sided:
sk: O_bojstrannosť:

en: Pages per _side:
sk: _Stránok na stranu:

en: Page or_dering:
sk: Pora_die stránok:

en: _Only print:
sk: Tlačiť _len:

en: All sheets
sk: Všetky listy

en: Even sheets
sk: Párne listy

en: Odd sheets
sk: Nepárne listy

en: Sc_ale:
sk: _Mierka:

en: Scale in percent
sk: Mierka v percentách

en: Paper
sk: Papier

en: Paper _type:
sk: Typ p_apiera:

en: Paper _source:
sk: Zd_roj papiera:

en: Output t_ray:
sk: Výstup_ný zberač:

en: Or_ientation:
sk: _Orientácia:

en: Page layout preview
sk: Náhľad rozloženia stránky

en: Job Details
sk: Podrobnosti úlohy

en: Pri_ority:
sk: Pri_orita:

en: _Billing info:
sk: Zúčtovacie _informácie:

en: Print Document
sk: Tlač dokumentu

note: this is one of the choices for the print at option in the print dialog
en: _Now
sk: _Ihneď

note: this is one of the choices for the print at option in the print dialog. It also serves as the label for an entry that allows the user to enter a time.
en: A_t:
sk: _V čase:

note: Ability to parse the am/pm format depends on actual locale. You can remove the am/pm values below for your locale if they are not supported.
en: Specify the time of print,
     e.g. 15∶30, 2∶35 pm, 14∶15∶20, 11∶46∶30 am, 4 pm
sk: Uveďte čas tlače,
     napríklad 15:30, 14:15:30

note: this is one of the choices for the print at option in the print dialog. It means that the print job will not be printed until it explicitly gets 'released'.
en: On _hold
sk: Poz_držané

en: Hold the job until it is explicitly released
sk: Pozdrží úlohu až do explicitného uvoľnenia

en: Add Cover Page
sk: Pridanie titulnej stránky

note: this is the label used for the option in the print dialog that controls the front cover page.
en: Be_fore:
sk: P_red:

note: this is the label used for the option in the print dialog that controls the back cover page.
en: _After:
sk: Z_a:

en: Job
sk: Úloha

note: This will appear as a tab label in the print dialog.
en: Image Quality
sk: Kvalita obrazu

note: This will appear as a tab label in the print dialog.
en: Color
sk: Farba

note: This will appear as a tab label in the print dialog. It's a typographical term, as in "Binding and finishing"
en: Finishing
sk: Konečná úprava

en: Advanced
sk: Pokročilé

en: Some of the settings in the dialog conflict
sk: Niektoré nastavenia v dialógovom okne si odporujú

en: Play
sk: Prehrať

en: Output to this directory instead of cwd
sk: Výstup do uvedeného adresára namiesto pracovného

en: Generate debug output
sk: Generuje ladiaci výstup

en: Invalid size %s
sk: Neplatná veľkosť %s

en: Can’t load file: %s
sk: Nedá sa načítať súbor: %s

en: Can’t save file %s: %s
sk: Nedá sa uložiť súbor %s: %s

en: Usage:
      gtk4-builder-tool [COMMAND] [OPTION…] FILE
    
    Perform various tasks on GtkBuilder .ui files.
    
    Commands:
      validate     Validate the file
      simplify     Simplify the file
      enumerate    List all named objects
      preview      Preview the file
      render       Take a screenshot of the file
      screenshot   Take a screenshot of the file
sk: Použitie:
      gtk4-builder-tool [PRÍKAZ] [VOĽBY…] SÚBOR
    
    Príkazy:
      validate    Schváli súbor
      simplify    Zjednoduší súbor
      enumerate   Vypíše zoznam všetkých pomenovaných objektov
      preview     Zobrazí ukážku súboru
      render       Zachytí snímok súboru
      screenshot   Zachytí snímok súboru

en: FILE
sk: SÚBOR

en: Print all named objects.
sk: Vypíše všetky pomenované objekty.

en: No object with ID '%s' found
sk: Nenašiel sa žiadny objekt s identifikátorom „%s“

en: No previewable object found
sk: Nenašiel sa žiadny objekt s náhľadom

en: Objects of type %s can't be previewed
sk: Objekt typu %s sa nedá zobraziť v náhľade

en: Preview only the named object
sk: Zobrazí náhľad iba pomenovaných objektov

en: Use style from CSS file
sk: Použije štýl zo súboru CSS

en: Could not initialize windowing system
sk: Nepodarilo sa inicializovať okenný systém

en: Preview the file.
sk: Zobrazí náhľad súboru.

en: No .ui file specified
sk: Nie je určený žiadny súbor typu .ui

en: Can only preview a single .ui file
sk: Je možné zobraziť náhľad iba jedného súboru .ui

en: No object found
sk: Nenašiel sa žiadny objekt

en: Objects of type %s can't be screenshot
sk: Objekty typu %s nie je možné zachytiť do snímky obrazovky

en: Failed to take a screenshot
sk: Zachytenie snímky obrazovky zlyhalo

en: File %s exists.
    Use --force to overwrite.
sk: Súbor %s už existuje.
    Na jeho prepísanie použite prepínač --force.

en: Output written to %s.
sk: Výstup bol zapísaný do %s.\n"

en: Failed to save %s: %s
sk: Zlyhalo uloženie súboru %s: %s

en: Screenshot only the named object
sk: Urobí snímok iba pomenovaného objektu

en: Save as node file instead of png
sk: Uloží ako súbor uzla namiesto PNG

en: Overwrite existing file
sk: Prepíše existujúci súbor

en: FILE…
sk: SÚBOR…

en: Render a .ui file to an image.
sk: Vykreslí súbor .ui do obrázka.

en: Can only render a single .ui file to a single output file
sk: Do jedného výstupného súboru je možné vykresliť len jeden súbor .ui

en: %s:%d: Couldn’t parse value for property '%s': %s
sk: %s:%d: Nepodarilo sa analzyovať hodnotu pre vlastnosť „%s“: %s

en: Property %s not found
sk: Vlastnosť %s sa nenašla

en: Packing property %s not found
sk: Vlastnosť balenia %s sa nenašla

en: Cell property %s not found
sk: Vlastnosť bunky %s sa nenašla

en: Layout property %s not found
sk: Vlastnosť rozloženia %s sa nenašla

en: %s only accepts three children
sk: %s akceptuje iba tri podriadené prvky

en: %s only accepts one center child
sk: %s akceptuje iba jeden stredový prvok

en: Unable to create temporary file: %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť dočasný súbor: %s

en: Can’t load “%s”: %s
sk: Nedá sa načítať súbor „%s“: %s

en: Can’t parse “%s”: %s
sk: Nedá sa analyzovať súbor „%s“: %s

en: Failed to read “%s”: %s
sk: Zlyhalo čítanie súboru „%s“: %s

en: Failed to write “%s”: “%s”
sk: Zlyhalo zapísanie súboru „%s“: „%s“

en: Replace the file
sk: Nahradí súbor

en: Convert from GTK 3 to GTK 4
sk: Konvertuje z GTK 3 na GTK 4

en: Simplify the file.
sk: Zjednoduší súbor.

en: Can only simplify a single .ui file without --replace
sk: Bez prepínača --replace je možné zjednodušiť iba jeden .ui súbor.

en: Failed to lookup template parent type %s
sk: Zlyhalo vyhľadanie nadradeného typu šablóny %s

en: Deprecated types:
sk: Zastarané typy:

en: Failed to create an instance of the template type %s
sk: Zlyhalo vytvorenie inštancie šablónového typu %s

en: Validate the file.
sk: Overí správnosť súboru.

en: Usage:
      gtk4-image-tool [COMMAND] [OPTION…] FILE…
    
    Perform various tasks on images.
    
    Commands:
      compare      Show differences between two images
      convert      Convert the image to a different format or color state
      info         Show general information about the image
      relabel      Change the color state of the image without conversion
      show         Show the image
sk: Použitie:
      gtk4-image-tool [PRÍKAZ] [VOĽBA…] SÚBOR…
    
    Vykonáva rôzne operácie s obrázkami.
    
    Príkazy:
      compare      Zobrazí rozdiely medzi dvoma obrázkami
      convert      Konvertuje obrázok do iného formátu alebo farebného stavu
      info         Zobrazí všeobecné informácie o obrázku
      relabel      Zmení farebný stav obrázka bez konverzie
      show         Zobrazí obrázok

en: Output file
sk: Výstupný súbor

en: Compare two images
sk: Porovná dva obrázky

en: No image file specified
sk: Nebol zadaný žiadny obrázkový súbor

en: Can only accept two image files
sk: Je možné zadať len dva obrázkové súbory

en: Could not save diff image to %s
sk: Nepodarilo sa uložiť rozdielový obrázok do %s

en: Differences witten to %s.
sk: Rozdiely boli zapísané do súboru %s.

en: The images are different.
sk: Obrázky sa líšia.

en: No differences.
sk: Žiadne rozdiely.

en: Format to use
sk: Formát, ktorý sa má použiť

en: FORMAT
sk: FORMÁT

en: Color state to use
sk: Farebný stav, ktorý sa má použiť

en: COLORSTATE
sk: FAREBNÝ_STAV

en: Color state to use, as cicp tuple
sk: Farebný stav ako CICP n-tica

en: Convert the image to a different format or color state.
sk: Konvertuje obrázok do iného formátu alebo farebného stavu.

en: Can only accept a single image file and output file
sk: Je možné zadať iba jeden vstupný a jeden výstupný súbor.

en: Not a memory format: %s
    Possible values:
      %s
sk: Neplatný formát pamäte: %s
    Možné hodnoty:
      %s

en: Not a color state: %s
    Possible values:
      %s
sk: Neplatný farebný stav: %s
    Možné hodnoty:
      %s

en: Can't specify both --color-state and --cicp
sk: Nie je možné zadať súčasne --color-state a --cicp

en: Not a supported cicp tuple: %s
sk: Nepodporovaná CICP n-tica: %s

en: Format:
sk: Formát:

en: Color state:
sk: Farebný stav:

en: unknown
sk: neznámy

en: Provide information about the image.
sk: Poskytne informácie o obrázku.

en: Can only accept a single image file
sk: Je možné zadať iba jeden obrázkový súbor

en: Change the color state of the image without conversion.
sk: Zmení farebný stav obrázka bez konverzie.

en: Not a color state: %s
    Possible values: %s
sk: Neplatný farebný stav: %s
    Možné hodnoty: %s

en: Don't add a titlebar
sk: Nepridávať titulkový pruh

en: Show one or more images.
sk: Zobrazí jeden alebo viac obrázkov.

en: Error at %s: %s
sk: Chyba na %s: %s

en: Failed to load node file: %s
sk: Zlyhalo načítanie súboru uzla %s

en: %s is not a texture node
sk: %s nie je uzol textúry

en: cicp must be 4 numbers, separated by /
sk: cicp musí obsahovať 4 čísla oddelené znakom /

en: Show program version
sk: Zobrazí verziu programu

note: Translators: this message will appear immediately after the usage string - Usage: COMMAND [OPTION…] <THIS_MESSAGE>
en: APPLICATION [URI…] — launch an APPLICATION
sk: APLIKÁCIA [URI…] — spustí APLIKÁCIU

note: Translators: this message will appear after the usage string and before the list of options.
en: Launch an application (specified by its desktop file name),
    optionally passing one or more URIs as arguments.
sk: Spustí aplikáciu (určenú pomocou informácie z jej  súboru .desktop),
    voliteľne s predaním jedného alebo viacerých URI ako parametrov.

en: Error parsing commandline options: %s
sk: Chyba pri analýze volieb príkazového riadka: %s

en: Try “%s --help” for more information.
sk: Viac informácií získate po zadaní príkazu „%s --help“.

note: Translators: the %s is the program name. This error message means the user is calling gtk-launch without any argument.
en: %s: missing application name
sk: %s: chýba názov aplikácie

en: Creating AppInfo from id not supported on non unix operating systems
sk: Vytvorenie informácií o aplikácii z identifikátora je podporované iba na operačných systémoch unix

note: Translators: the first %s is the program name, the second one is the application name.
en: %s: no such application %s
sk: %s: neexistuje aplikácia %s

note: Translators: the first %s is the program name, the second one is the error message.
en: %s: error launching application: %s
sk: %s: chyba pri spúšťaní aplikácie: %s

en: Usage:
      gtk4-path-tool [COMMAND] [OPTION…] PATH
    
    Perform various tasks on paths.
    
    Commands:
      decompose    Decompose the path
      reverse      Reverse the path
      restrict     Restrict the path to a segment
      show         Display the path in a window
      render       Render the path as an image
      info         Print information about the path
sk: Použitie:
      gtk4-path-tool [PRÍKAZ] [VOĽBA…] CESTA
    
    Vykoná rôzne operácie s cestami.
    
    Príkazy:
      decompose    Rozloží cestu na časti
      reverse      Obráti smer cesty
      restrict     Obmedzí cestu na určitý úsek
      show         Zobrazí cestu v okne
      render       Vykreslí cestu ako obrázok
      info         Vypíše informácie o ceste

en: Allow quadratic Bézier curves
sk: Povolí kvadratické Bézierove krivky

en: Allow cubic Bézier curves
sk: Povolí kubické Bézierove krivky

en: Allow conic Bézier curves
sk: Povolí kužeľové Bézierove krivky

en: PATH
sk: CESTA

en: Decompose a path.
sk: Rozloží cestu na časti.

en: No paths given.
sk: Nebola zadaná žiadna cesta.

en: That didn't work out.
sk: Toto sa nepodarilo.

en: Print information about a path.
sk: Vypíše informácie o ceste.

en: Path is empty.
sk: Cesta je prázdna.

en: Path is closed
sk: Cesta je uzavretá

en: Path length
sk: Dĺžka cesty

en: %d contours
sk: %d obrysov

en: %d operations
sk: %d operácií

en: %d lines
sk: %d úsečiek

en: %d quadratics
sk: %d kvadratických kriviek

en: %d cubics
sk: %d kubických kriviek

en: %d conics
sk: %d kužeľových kriviek

en: Fill the path (the default)
sk: Vyplní cestu (predvolené)

en: Stroke the path
sk: Obtiahne cestu

en: Show path points
sk: Zobrazí body cesty

en: Show control points
sk: Zobrazí riadiace body

en: Show intersections
sk: Zobrazí prieniky

en: The output file
sk: Výstupný súbor

en: Foreground color
sk: Farba popredia

en: COLOR
sk: FARBA

en: Background color
sk: Farba pozadia

en: Point color
sk: Farba bodov

en: Intersection color
sk: Farba prienikov

en: Zoom level (number)
sk: Úroveň priblíženia (číslo)

en: VALUE
sk: HODNOTA

en: PATH…
sk: CESTA…

en: Fill rule (winding, even-odd)
sk: Pravidlo výplne (winding, even-odd)

en: Line width (number)
sk: Šírka čiary (číslo)

en: Line cap (butt, round, square)
sk: Typ zakončenia čiary (butt, round, square)

en: Line join (miter, miter-clip, round, bevel, arcs)
sk: Spoj čiar (miter, miter-clip, round, bevel, arcs)

en: Miter limit (number)
sk: Limit pre špicatý spoj (číslo)

en: Dash pattern (comma-separated numbers)
sk: Vzorka prerušovanej čiary (čísla oddelené čiarkami)

en: Dash offset (number)
sk: Rozostup prerušovania (číslo)

en: Could not initialize windowing system
sk: Nepodarilo sa inicializovať okenný systém

en: Render the path to a png image.
sk: Vykreslí cestu do obrázka png.

en: Options related to filling
sk: Voľby súvisiace s vyplňovaním

en: Show help for fill options
sk: Zobrazí pomoc pre voľby vyplňovania

en: Options related to stroking
sk: Voľby súvisiace s obťahovaním

en: Show help for stroke options
sk: Zobrazí pomoc pre voľby obťahovania

en: No path specified
sk: Nebola zadaná žiadna cesta

en: Can only render a single path
sk: Je možné vykresliť len jednu cestu

en: fill rule
sk: pravidlo vypňovania

en: line cap
sk: zakončenie čiary

en: line join
sk: spoj čiar

en: Saving png to '%s' failed
sk: Uloženie png do „%s“ zlyhalo

en: Output written to '%s'.
sk: Výstup bol zapísaný do „%s“.

en: Beginning of segment
sk: Začiatok úseku

en: LENGTH
sk: DĹŽKA

en: End of segment
sk: Koniec úseku

en: Restrict a path to a segment.
sk: Obmedzí cestu na úsek.

en: Reverse a path.
sk: Obráti smer cesty.

en: Path Preview
sk: Náhľad cesty

en: Line join (miter, miter-clip, round, bevel)
sk: Spoj čiar (miter, miter-clip, round, bevel)

en: Display the path.
sk: Zobrazí cestu.

en: Can only show one or two paths
sk: Je možné zobraziť iba jednu alebo dve cesty

en: Failed to read from standard input: %s
sk: Zlyhalo načítanie zo štandardného vstupu: %s

en: Error reading from standard input: %s
sk: Chyba pri čítaní zo štandardného vstupu: %s

en: Failed to parse '%s' as path.
sk: Nepodarilo sa spracovať „%s“ ako cestu.

en: Failed to parse '%s' as %s.
sk: Nepodarilo sa spracovať „%s“ ako %s.

en: Possible values:
sk: Možné hodnoty:

en: Could not parse '%s' as color
sk: Nepodarilo sa spracovať „%s“ ako farbu

en: Failed to parse '%s' as number
sk: Nepodarilo sa spracovať „%s“ ako číslo

en: Add renderer to benchmark
sk: Pridá vykresľovač do merania výkonu

en: RENDERER
sk: VYKRESĽOVAČ

en: Number of runs with each renderer
sk: Počet opakovaní pre každý vykresľovač

en: RUNS
sk: POČET

en: Don’t download result/wait for GPU to finish
sk: Nestiahne výsledok/počká na dokončenie GPU

en: Benchmark rendering of a .node file.
sk: Zmeria výkon vykresľovania súboru .node.

en: No .node file specified
sk: Nie je zadaný žiadny súbor typu .node

en: Can only benchmark a single .node file
sk: Merať výkon je možné len na jednom súbore .node

en: Renderer to use
sk: Vykresľovač, ktorý sa má použiť

en: FILE1 FILE2
sk: SÚBOR1 SÚBOR2

en: Compare .node or .png files.
sk: Porovná súbory .node alebo .png.

en: Must specify two files
sk: Musíte zadať dva súbory

en: Failed to create renderer: %s
sk: Zlyhalo vytvorenie vykresľovača: %s

en: Failed to load %s: %s
sk: Zlyhalo načítanie %s: %s

en: Failed to write %s
sk: Zlyhalo zapísanie %s

en: Directory to use
sk: Adresár, ktorý sa má použiť

en: DIRECTORY
sk: ADRESÁR

en: Be verbose
sk: Zobrazí podrobné informácie

en: Extract data urls from the render node.
sk: Extrahuje dátové URL z vykresľovacieho uzla.

en: Can only accept a single .node file
sk: Je možné zadať len jeden súbor .node

en: Number of nodes:
sk: Počet uzlov:

en: Depth:
sk: Hĺbka:

en: Bounds:
sk: Hranice:

en: Origin:
sk: Pôvod:

en: Opaque part:
sk: Nepriehľadná časť:

en: Provide information about the render node.
sk: Poskytne informácie o vykresľovanom uzle.

en: File %s exists.
    If you want to overwrite, specify the filename.
sk: Súbor %s už existuje.
    Ak ho chcete prepísať, zadajte názov súboru.

en: Failed to generate SVG: %s
sk: Zlyhalo generovanie SVG: %s

en: Keep node position unchanged
sk: Zachová nezmenenú pozíciu uzla

en: Render a .node file to an image.
sk: Vykreslí súbor .node do obrázka.

en: Can only render a single .node file to a single output file
sk: Je možné vykresliť iba jeden .node súbor do jedného výstupného súboru

en: Put node into offload container
sk: Umiestní uzol do nezaťažujúceho kontajnera

en: Show the render node.
sk: Zobrazí vykresľovací uzol.

en: Can only preview a single .node file
sk: Je možné zobraziť náhľad len jedného súboru .node

en: Failed to write header
sk: Zlyhalo zapísanie hlavičky

en: Failed to write hash table
sk: Zlyhalo zapísanie hešovacej tabuľky

en: Failed to write folder index
sk: Zlyhalo zapísanie indexu priečinka

en: Failed to rewrite header
sk: Zlyhalo prepísanie hlavičky

en: Failed to open file %s : %s
sk: Zlyhalo otvorenie súboru %s : %s

en: Failed to write cache file: %s
sk: Zlyhalo zapísanie súboru vyrovnávacieho úložiska: %s

en: The generated cache was invalid.
sk: Vygenerované vyrovnávacie úložisko bolo neplatné.

en: Could not rename %s to %s: %s, removing %s then.
sk: Nepodarilo sa premenovať %s na %s: %s, takže %s bude odstránený.

en: Could not rename %s to %s: %s
sk: Nepodarilo sa premenovať %s na %s: %s

en: Could not rename %s back to %s: %s.
sk: Nepodarilo sa premenovať %s naspäť na %s: %s

en: Cache file created successfully.
sk: Vyrovnávacie úložisko ikon úspešne vytvorené.

en: Overwrite an existing cache, even if up to date
sk: Prepíše existujúce vyrovnávacie úložisko, aj keď je aktuálne

en: Don’t check for the existence of index.theme
sk: Neoverí existenciu index.theme

en: Don’t include image data in the cache
sk: Do vyrovnávacieho úložiska nezahrnie obrázkové údaje

en: Include image data in the cache
sk: Do vyrovnávacieho úložiska zahrnie obrázkové údaje

en: Output a C header file
sk: Vytvorí hlavičkový súbor jazyka C

en: Turn off verbose output
sk: Vypne podrobný výstup

en: Validate existing icon cache
sk: Overí existujúce úložisko ikon

en: File not found: %s
sk: Súbor nenájdený: %s

en: Not a valid icon cache: %s
sk: Neplatná vyrovnávacia pamäť ikon: %s

en: No theme index file.
sk: Žiaden indexový súbor témy.

en: No theme index file in “%s”.
    If you really want to create an icon cache here, use --ignore-theme-index.
sk: Žiaden indexový súbor témy v „%s“.
    Ak tu naozaj chcete vytvoriť vyrovnávaciu pamäť ikon, použite voľbu --ignore-theme-index.
