gtk+ 2.14 - en to sr translation catalogue (1701 entries)

en: No compatible formats to transfer contents of content provider.
sr: Нема сагласних формата за пренос садржаја од даваоца садржаја.

en: No compatible transfer format found
sr: Нисам нашао сагласан формат преноса

en: Broadway display type not supported: %s
sr: Бродвеј приказ није подржан: %s

en: This clipboard cannot store data.
sr: Ова остава не може да чува податке.

en: Cannot read from empty clipboard.
sr: Не могу да читам из празне оставе.

en: No compatible formats to transfer clipboard contents.
sr: Нема сагласних формата за пренос садржаја оставе.

en: cicp: Unspecified parameters not supported
sr: cicp: ненаведени параметри нису подржани

en: cicp: Transfer function %u not supported
sr: cicp: није подржаја функција преноса „%u“

en: cicp: Color primaries %u not supported
sr: cicp: нису подржане основне боје „%u“

en: cicp: Matrix coefficients %u, %s not supported
sr: cicp: Матрикс коефицијенти %u, није подржано %s.

en: Cannot provide contents as “%s”
sr: Не могу да обезбедим садржаје као „%s“

en: Cannot provide contents as %s
sr: Не могу да обезбедим садржаје као „%s“

en: The current backend does not support OpenGL
sr: Текући позадинац не подржава ОупенГЛ

en: Vulkan support disabled via GDK_DISABLE
sr: Подршка за Вулкан је онемогућена са „GDK_DISABLE“

en: OpenGL support disabled via GDK_DISABLE
sr: Подршка за OypenГЛ је онемогућена са „GDK_DISABLE“

en: No EGL configuration available
sr: Није доступно ЕГЛ подешавање

en: Failed to get EGL configurations
sr: Нисам успео да добавим ЕГЛ подешавања

en: No EGL configuration with required features found
sr: Нисам нашао ЕГЛ подешавање са захтеваним функцијама

en: No perfect EGL configuration found
sr: Нисам нашао савршено ЕГЛ подешавање

en: EGL implementation is missing extension %s | EGL implementation is missing %2$d extensions: %1$s
sr[0]: ЕГЛ примени недостаје проширење %2$d: %1$s
sr[1]: ЕГЛ примени недостају %2$d проширења: %1$s
sr[2]: ЕГЛ примени недостаје %2$d проширења: %1$s
sr[3]: ЕГЛ примени недостаје проширење „%s“

en: libEGL not available in this sandbox
sr: „libEGL“ није доступна у овом заштитном окружењу

en: libEGL not available
sr: „libEGL“ није доступна

en: Failed to create EGL display
sr: Нисам успео да направим ЕГЛ приказ

en: Could not initialize EGL display
sr: Не могу да покренем ЕГЛ приказ

en: EGL version %d.%d is too old. GTK requires %d.%d
sr: ЕГЛ издање %d.%d је превише старо. Гтк захтева %d.%d

en: Drag’n’drop from other applications is not supported.
sr: Превлачење и пуштање из других програма није подржано.

en: No compatible formats to transfer contents.
sr: Нема сагласних формата за пренос садржаја.

en: No GL API allowed.
sr: Нема дозвољених ГЛ АПИ-ја.

en: Unable to create a GL context
sr: Не могу да направим ГЛ садржај

en: OpenGL ES API disabled via GDK_DISABLE
sr: ОупенГЛ ЕС АПИ је онемогућен преко „GDK_DISABLE“

en: OpenGL API disabled via GDK_DISABLE
sr: ОупенГЛ АПИ је онемогућен преко „GDK_DISABLE“

en: Application does not support %s API
sr: Програм не подржава „%s“ АПИ

note: translators: This is about OpenGL backend names, like * "Trying to use X11 GLX, but EGL is already in use"
en: Trying to use %s, but %s is already in use
sr: Покушавам да користим „%s“, али је „%s“ већ у употреби

en: Trying to use %s, but it is disabled via GDK_DISABLE
sr: Покушавам да користим „%s“, али је онемогућен преко „GDK_DISABLE“

en: Unknown image format.
sr: Непознат формат слике.

[ctx: keyboard label]
en: Return
sr: Enter

[ctx: keyboard label]
en: Scroll_Lock
sr: Scroll Lock

[ctx: keyboard label]
en: Sys_Req
sr: Sys Req

[ctx: keyboard label]
en: Escape
sr: Esc

[ctx: keyboard label]
en: Multi_key
sr: Мулти тастер

[ctx: keyboard label]
en: Left
sr: Лево

[ctx: keyboard label]
en: Up
sr: Горе

[ctx: keyboard label]
en: Right
sr: Десно

[ctx: keyboard label]
en: Down
sr: Доле

[ctx: keyboard label]
en: Page_Up
sr: Page Up

[ctx: keyboard label]
en: Page_Down
sr: Page Down

[ctx: keyboard label]
en: Num_Lock
sr: Num Lock

[ctx: keyboard label]
note: Translators: KP_ means 'key pad' here
en: KP_Space
sr: Размак (бројевни одељак)

[ctx: keyboard label]
en: KP_Tab
sr: Tab (бројевни одељак)

[ctx: keyboard label]
en: KP_Enter
sr: Enter (бројевни одељак)

[ctx: keyboard label]
en: KP_Home
sr: Home (бројевни одељак)

[ctx: keyboard label]
en: KP_Left
sr: Лево (бројевни одељак)

[ctx: keyboard label]
en: KP_Up
sr: Горе (бројевни одељак)

[ctx: keyboard label]
en: KP_Right
sr: Десно (бројевни одељак)

[ctx: keyboard label]
en: KP_Down
sr: Доле (бројевни одељак)

[ctx: keyboard label]
en: KP_Page_Up
sr: Page Up (бројевни одељак)

[ctx: keyboard label]
en: KP_Prior
sr: Претходно (бројевни одељак)

[ctx: keyboard label]
en: KP_Page_Down
sr: Page Down (бројевни одељак)

[ctx: keyboard label]
en: KP_Next
sr: Следеће (бројевни одељак)

[ctx: keyboard label]
en: KP_End
sr: End (бројевни одељак)

[ctx: keyboard label]
en: KP_Begin
sr: Begin (бројевни одељак)

[ctx: keyboard label]
en: KP_Insert
sr: Insert (бројевни одељак)

[ctx: keyboard label]
en: KP_Delete
sr: Delete (бројевни одељак)

[ctx: keyboard label]
en: MonBrightnessUp
sr: Повећај осветљеност (екран)

[ctx: keyboard label]
en: MonBrightnessDown
sr: Смањи осветљеност (екран)

[ctx: keyboard label]
en: KbdBrightnessUp
sr: Повећај осветљеност (тастатура)

[ctx: keyboard label]
en: KbdBrightnessDown
sr: Смањи осветљеност (тастатура)

[ctx: keyboard label]
en: AudioMute
sr: Искључи звук

[ctx: keyboard label]
en: AudioMicMute
sr: Искључи звук микрофона

[ctx: keyboard label]
en: AudioLowerVolume
sr: Утишај звук

[ctx: keyboard label]
en: AudioRaiseVolume
sr: Појачај звук

[ctx: keyboard label]
en: AudioPlay
sr: Пусти звук

[ctx: keyboard label]
en: AudioStop
sr: Заустави звук

[ctx: keyboard label]
en: AudioNext
sr: Следеће

[ctx: keyboard label]
en: AudioPrev
sr: Претходно

[ctx: keyboard label]
en: AudioRecord
sr: Снимај

[ctx: keyboard label]
en: AudioPause
sr: Паузирај

[ctx: keyboard label]
en: AudioRewind
sr: Премотај

[ctx: keyboard label]
en: AudioMedia
sr: Аудио медиј

[ctx: keyboard label]
en: Eject
sr: Избаци

[ctx: keyboard label]
en: Explorer
sr: Датотеке

[ctx: keyboard label]
en: Calculator
sr: Дигитрон

[ctx: keyboard label]
en: Mail
sr: Е-пошта

[ctx: keyboard label]
en: WWW
sr: Интернет

[ctx: keyboard label]
en: Search
sr: Претрага

[ctx: keyboard label]
en: Tools
sr: Алати

[ctx: keyboard label]
en: ScreenSaver
sr: Чувар екрана

[ctx: keyboard label]
en: Battery
sr: Батерија

[ctx: keyboard label]
en: Launch1
sr: Покрени1

[ctx: keyboard label]
en: Forward
sr: Напред

[ctx: keyboard label]
en: Back
sr: Назад

[ctx: keyboard label]
en: Sleep
sr: Спавај

[ctx: keyboard label]
en: Hibernate
sr: Замрзни

[ctx: keyboard label]
en: WLAN
sr: Бежична

[ctx: keyboard label]
en: WebCam
sr: Веб камерица

[ctx: keyboard label]
en: Display
sr: Екран

[ctx: keyboard label]
en: TouchpadToggle
sr: Окидач додирне табле

[ctx: keyboard label]
en: WakeUp
sr: Пробуди се

[ctx: keyboard label]
en: Suspend
sr: Обустави

en: Error interpreting JPEG image file (%s)
sr: Грешка тумачења датотеке ЈПЕГ слике (%s)

en: Unsupported JPEG colorspace (%d)
sr: Неподржан ЈПЕГ простор боја (%d)

en: Not enough memory for image size %ux%u
sr: Нема довољно меморије за величину слике %ux%u

en: Error reading png (%s)
sr: Грешка читања пнг (%s)

en: Unsupported depth %u in png image
sr: Неподржана дубина %u у пнг слици

en: Unsupported color type %u in png image
sr: Неподржана врста боје %u у пнг слици

en: Image stride too large for image size %ux%u
sr: Нема довољно меморије за слику величине %ux%u

en: Failed to load RGB data from TIFF file
sr: Нисам успео да учитам ЦЗП податке из ТИФФ датотеке

en: Could not load TIFF data
sr: Не могу да учитам ТИФФ податке

en: Reading data failed at row %d
sr: Читање података није успело у %d. реду

en: Failed to decode contents with mime-type of '%s'
sr: Нисам успео да дешифрујем садржаје са миме врстом „%s“

en: Cannot claim clipboard ownership. OpenClipboard() timed out.
sr: Не могу да потражујем власништво оставе. Истекло је време за функцију „OpenClipboard()“.

en: Cannot claim clipboard ownership. Another process claimed it before us.
sr: Не могу да потражујем власништво оставе. Неки други процес ју је заузео пре нас.

en: Cannot claim clipboard ownership. OpenClipboard() failed: 0x%lx.
sr: Не могу да потражујем власништво оставе. Није успела функција „OpenClipboard()“: 0×%lx.

en: Cannot claim clipboard ownership. EmptyClipboard() failed: 0x%lx.
sr: Не могу да потражујем власништво оставе. Није успела функција „EmptyClipboard()“: 0×%lx.

en: Cannot set clipboard data. OpenClipboard() timed out.
sr: Не могу да поставим податке оставе. Истекло је време за функцију „OpenClipboard()“.

en: Cannot set clipboard data. Another process claimed clipboard ownership.
sr: Не могу да поставим податке оставе. Неки други процес има првенство над власништвом оставе.

en: Cannot set clipboard data. OpenClipboard() failed: 0x%lx.
sr: Не могу да поставим податке оставе. Није успела функција „OpenClipboard()“: 0×%lx.

en: Cannot get clipboard data. GlobalLock(0x%p) failed: 0x%lx.
sr: Не могу да добавим податке оставе. Није успела функција „GlobalLock(0×%p)“: 0×%lx.

en: Cannot get clipboard data. GlobalSize(0x%p) failed: 0x%lx.
sr: Не могу да добавим податке оставе. Није успела функција „GlobalSize(0×%p)“: 0×%lx.

en: Cannot get clipboard data. Failed to allocate %s bytes to store the data.
sr: Не могу да добавим податке оставе. Нисам успео да доделим %s бајта за смештај података.

en: Cannot get clipboard data. OpenClipboard() timed out.
sr: Не могу да добавим податке оставе. Истекло је време за функцију „OpenClipboard()“.

en: Cannot get clipboard data. Clipboard ownership changed.
sr: Не могу да добавим податке оставе. Власништво оставе је измењено.

en: Cannot get clipboard data. Clipboard data changed before we could get it.
sr: Не могу да добавим податке оставе. Подаци оставе су измењени пре него што смо могли да их добавимо.

en: Cannot get clipboard data. OpenClipboard() failed: 0x%lx.
sr: Не могу да добавим податке оставе. Није успела функција „OpenClipboard()“: 0×%lx.

en: Cannot get clipboard data. No compatible transfer format found.
sr: Не могу да добавим податке оставе. Нисам нашао сагласан формат преноса.

en: Cannot get clipboard data. GetClipboardData() failed: 0x%lx.
sr: Не могу да добавим податке оставе. Није успела функција „GetClipboardData()“: 0×%lx.

en: Cannot get DnD data. GlobalLock(0x%p) failed: 0x%lx.
sr: Не могу да добавим ДнД податке. Није успела функција „GlobalLock(0×%p)“: 0×%lx.

en: Cannot get DnD data. GlobalSize(0x%p) failed: 0x%lx.
sr: Не могу да добавим ДнД податке. Није успела функција „GlobalSize(0×%p)“: 0×%lx.

en: Cannot get DnD data. Failed to allocate %s bytes to store the data.
sr: Не могу да добавим ДнД податке. Нисам успео да доделим %s бајта за смештај података.

en: GDK surface 0x%p is not registered as a drop target
sr: Гдк површ 0×%p није регистрована као мета пуштања

en: Target context record 0x%p has no data object
sr: Запис контекста мете 0×%p не садржи објекат података

en: IDataObject_GetData (0x%x) failed, returning 0x%lx
sr: Није успела функција „IDataObject_GetData“ (0×%x), са резултатом 0×%lx

en: Failed to transmute DnD data W32 format 0x%x to %p (%s)
sr: Нисам успео да преобразим „W32“ формат ДнД података из 0×%x у „%p“ (%s)

en: No GL implementation is available
sr: Није доступна ГЛ подршка

en: WGL version %d.%d is too low, need at least %d.%d
sr: WGL издање %d.%d је превише старо, потребно је бар %d.%d

en: GL implementation cannot share GL contexts
sr: Примена ГЛ-а не може да дели ГЛ контексте

en: Unsupported pixel format %d set on Window
sr: Постављен је неподржан формат пиксела %d на прозору

en: No available configurations for the given pixel format
sr: Нема доступних подешавања за дати формат пиксела

en: writing a closed stream
sr: пишем затворени ток

en: g_try_realloc () failed
sr: није успело „g_try_realloc ()“

en: GlobalReAlloc() failed:
sr: Није успело „GlobalReAlloc()“:

en: Ran out of buffer space (buffer size is fixed)
sr: Понестаје простор међумеморије (њена величина је непромењива)

en: Can’t transmute a single handle
sr: Не могу да преобразим једну ручку

en: Failed to transmute %zu bytes of data from %s to %u
sr: Нисам успео да преобразим %zu бајта података из „%s“ у „%u“

en: GlobalLock() failed:
sr: Није успело „GlobalLock()“:

en: GlobalAlloc() failed:
sr: Није успело „GlobalAlloc()“:

en: Starting “%s”
sr: Покрећем „%s“

en: Opening “%s”
sr: Отварам „%s“

en: Opening %d Item | Opening %d Items
sr[0]: Отварам %d ставку
sr[1]: Отварам %d ставке
sr[2]: Отварам %d ставки
sr[3]: Отварам једну ставку

en: Clipboard manager could not store selection.
sr: Управник оставе не може да смести избор.

en: Cannot store clipboard. No clipboard manager is active.
sr: Не могу да сместим оставу. Ниједан управник оставе није активан.

en: No GLX configurations available
sr: Нису доступна GLX подешавања

en: No GLX configuration with required features found
sr: Нисам нашао GLX подешавање са захтеваним функцијама

en: GLX is not supported
sr: GLX није подржано

en: Format %s not supported
sr: Формат „%s“ није подржан

en: Not enough space in destination
sr: Нема довољно места у одредишту

en: Need complete input to do conversion
sr: Потребан је потпун улаз за обављање претварања

en: Invalid byte sequence in conversion input
sr: Неисправан низ бајтова у улазу претварања

en: Invalid formats in compound text conversion.
sr: Неисправни формати у претварању сложеног текста.

en: Unsupported encoding “%s”
sr: Неподржано кодирање „%s“

en: OpenGL ES 3.0 is not supported by this renderer.
sr: ОупенГЛ ЕС 3.0 није подржан од стране овог цртача.

en: OpenGL 3.3 required
sr: Потребан је ОупенГЛ 3.3

en: Vulkan support disabled during GTK build
sr: Подршка за Вулкан је онемогућена приликом изградње ГТК-а

[ctx: accessibility]
en: Click
sr: Кликни

[ctx: accessibility]
en: Clicks the button
sr: Клика на дугме

[ctx: accessibility]
en: Toggle
sr: Окини

[ctx: accessibility]
en: Toggles the switch
sr: Окида прекидач

[ctx: accessibility]
en: Select
sr: Изабери

[ctx: accessibility]
en: Selects the color
sr: Бира боју

[ctx: accessibility]
en: Activate
sr: Покрени

[ctx: accessibility]
en: Activates the color
sr: Покреће боју

[ctx: accessibility]
en: Customize
sr: Прилагоди

[ctx: accessibility]
en: Customizes the color
sr: Прилагођава боју

[ctx: accessibility]
en: Activates the expander
sr: Покреће проширивач

[ctx: accessibility]
en: Activates the entry
sr: Покреће унос

[ctx: accessibility]
en: Activate primary icon
sr: Покреће главну иконицу

[ctx: accessibility]
en: Activates the primary icon of the entry
sr: Покреће главну иконицу уноса

[ctx: accessibility]
en: Activate secondary icon
sr: Покреће помоћну иконицу

[ctx: accessibility]
en: Activates the secondary icon of the entry
sr: Покреће помоћну иконицу уноса

[ctx: accessibility]
en: Peek
sr: Гвирни

[ctx: accessibility]
en: Shows the contents of the password entry
sr: Приказује садржај уноса лозинке

[ctx: accessibility]
en: Clear
sr: Очисти

[ctx: accessibility]
en: Clears the contents of the entry
sr: Чисти садржај уноса

[ctx: accessibility]
en: application
sr: програм

en: Not a data: URL
sr: Није податак: адреса

en: Malformed data: URL
sr: Лоши подаци: адреса

en: Could not unescape string
sr: Не могу да поништим крај реда ниске

en: Other app…
sr: Друга апликација…

en: Select Application
sr: Изаберите програм

note: Translators: %s is a filename
en: Opening “%s”.
sr: Отварам „%s“.

en: No applications found for “%s”
sr: Нема доступних програма за „%s“

note: Translators: %s is a file type description
en: Opening “%s” files.
sr: Отварам „%s“ датотеке.

en: No applications found for “%s” files
sr: Нисам нашао програме за „%s“ датотеке

en: Failed to start GNOME Software
sr: Нисам успео да покренем Гномов софтвер

note: Translators: Label for a search button and entry, should be translated as a verb
en: Search
sr: Претрага

en: No apps found for “%s”.
sr: Нема апликације за „%s“.

en: Default App
sr: Подразумевана апликација

en: Recommended Apps
sr: Препоручене апликације

en: Related Apps
sr: Повезане апликације

en: Other Apps
sr: Остале апликације

[ctx: Accelerator]
note: This label is displayed in a treeview cell displaying * a disabled accelerator key combination.
en: Disabled
sr: Искључена

[ctx: Accelerator]
note: This label is displayed in a treeview cell displaying * an accelerator key combination that is not valid according * to gtk_accelerator_valid().
en: Invalid
sr: Неисправна

note: This label is displayed in a treeview cell displaying an accelerator * when the cell is clicked to change the accelerator.
en: New accelerator…
sr: Нова пречица…

en: Pick a Color
sr: Одаберите боју

en: Red %d%%, Green %d%%, Blue %d%%, Alpha %d%%
sr: Црвена %d%%, зелена %d%%, плава %d%%, провидност %d%%

en: Red %d%%, Green %d%%, Blue %d%%
sr: Црвена %d%%, зелена %d%%, плава %d%%

en: Pick a Font
sr: Изаберите породицу слова

en: Font
sr: Слова

[ctx: font]
en: None
sr: Ништа

en: Lock
sr: Закључај

en: Unlock
sr: Откључај

en: Dialog is unlocked.
    Click to prevent further changes
sr: Прозорче је откључано.
    Кликните да спречите даље измене

en: Dialog is locked.
    Click to make changes
sr: Прозорче је закључано.
    Кликните да унесете измене

en: System policy prevents changes.
    Contact your system administrator
sr: Безбедност система спречава измене.
    Обратите се администратору система

en: Could not show link
sr: Не могу да прикажем везу

en: Muted
sr: Утишано

en: Full Volume
sr: Пуна гласност

en: License
sr: Дозвола

en: Custom License
sr: Произвољна дозвола

en: GNU General Public License, version 2 or later
sr: Гнуова Општа јавна лиценца, издање 2 или новије

en: GNU General Public License, version 3 or later
sr: Гнуова Општа јавна лиценца, издање 3 или новије

en: GNU Lesser General Public License, version 2.1 or later
sr: Гнуова Мања општа јавна лиценца, издање 2.1 или новије

en: GNU Lesser General Public License, version 3 or later
sr: Гнуова Мања општа јавна лиценца, издање 3 или новије

en: BSD 2-Clause License
sr: БСД дозвола 2-услова

en: The MIT License (MIT)
sr: МИТ-ова дозвола (MIT)

en: Artistic License 2.0
sr: Уметничка дозвола 2.0

en: GNU General Public License, version 2 only
sr: Гнуова Општа јавна лиценца, само издање 2

en: GNU General Public License, version 3 only
sr: Гнуова Општа јавна лиценца, само издање 3

en: GNU Lesser General Public License, version 2.1 only
sr: Гнуова Мања општа јавна лиценца, само издање 2.1

en: GNU Lesser General Public License, version 3 only
sr: Гнуова Мања општа јавна лиценца, само издање 3

en: GNU Affero General Public License, version 3 or later
sr: Гнуова Аферо Општа јавна лиценца, издање 3 или новије

en: GNU Affero General Public License, version 3 only
sr: Гнуова Аферо општа јавна лиценца, само издање 3

en: BSD 3-Clause License
sr: БСД дозвола 3-услова

en: Apache License, Version 2.0
sr: Апачева лиценца, издање 2.0

en: Mozilla Public License 2.0
sr: Мозилина јавна лиценца 2.0

en: BSD Zero-Clause License
sr: БСД зиро-клауз лиценца

en: Website
sr: Веб страница

en: About %s
sr: О програму „%s“

en: Created by
sr: Аутори

en: Documented by
sr: Документација

en: Translated by
sr: Превод

en: Design by
sr: Дизајн

note: Translators: this is the license preamble; the string at the end * contains the name of the license as link text.
en: This program comes with absolutely no warranty.
    See the <a href="%s">%s</a> for details.
sr: Овај програм се испоручује без икакве гаранције.
    За више података, посетите <a href="%s">%s</a>.

[ctx: keyboard label]
note: Translators: "KP" means "numeric key pad". This string will * be used in accelerators such as "Ctrl+Shift+KP 1" in menus, * and therefore the translation needs to be very short.
en: KP
sr: БТ

[ctx: keyboard label]
en: Space
sr: Размак

[ctx: keyboard label]
en: Backslash
sr: Контра коса црта

[ctx: accessibility]
en: alert
sr: упозорење

[ctx: accessibility]
en: alert dialog
sr: прозорче упозорења

[ctx: accessibility]
en: banner
sr: врпца

[ctx: accessibility]
en: button
sr: дугме

[ctx: accessibility]
en: caption
sr: натпис

[ctx: accessibility]
en: cell
sr: поље

[ctx: accessibility]
en: checkbox
sr: избор поље

[ctx: accessibility]
en: column header
sr: zaglavlje kolone

[ctx: accessibility]
en: combo box
sr: комбо поље

[ctx: accessibility]
en: command
sr: наредба

[ctx: accessibility]
en: composite
sr: слагање

[ctx: accessibility]
en: dialog
sr: прозорче

[ctx: accessibility]
en: document
sr: документ

[ctx: accessibility]
en: feed
sr: довод

[ctx: accessibility]
en: form
sr: образац

[ctx: accessibility]
en: generic
sr: опште

[ctx: accessibility]
en: grid
sr: мрежа

[ctx: accessibility]
en: grid cell
sr: ћелија мреже

[ctx: accessibility]
en: group
sr: група

[ctx: accessibility]
en: heading
sr: заглавље

[ctx: accessibility]
en: image
sr: слика

[ctx: accessibility]
en: input
sr: унос

[ctx: accessibility]
en: label
sr: натпис

[ctx: accessibility]
en: landmark
sr: обележје

[ctx: accessibility]
en: legend
sr: легенда

[ctx: accessibility]
en: link
sr: веза

[ctx: accessibility]
en: list
sr: списак

[ctx: accessibility]
en: list box
sr: кућица списка

[ctx: accessibility]
en: list item
sr: ставка списка

[ctx: accessibility]
en: log
sr: дневник

[ctx: accessibility]
en: main
sr: главно

[ctx: accessibility]
en: marquee
sr: натпис

[ctx: accessibility]
en: math
sr: математика

[ctx: accessibility]
en: meter
sr: метар

[ctx: accessibility]
en: menu
sr: изборник

[ctx: accessibility]
en: menu bar
sr: трака изборника

[ctx: accessibility]
en: menu item
sr: ставка изборника

[ctx: accessibility]
en: menu item checkbox
sr: кућица избора ставке изборника

[ctx: accessibility]
en: menu item radio
sr: радио дугме ставке изборника

[ctx: accessibility]
en: navigation
sr: навигација

[ctx: accessibility]
en: none
sr: ништа

[ctx: accessibility]
en: note
sr: напомена

[ctx: accessibility]
en: option
sr: опција

[ctx: accessibility]
en: presentation
sr: презентација

[ctx: accessibility]
en: progress bar
sr: трака напретка

[ctx: accessibility]
en: radio
sr: радио

[ctx: accessibility]
en: radio group
sr: радио група

[ctx: accessibility]
en: range
sr: опсег

[ctx: accessibility]
en: region
sr: област

[ctx: accessibility]
en: row
sr: ред

[ctx: accessibility]
en: row group
sr: група реда

[ctx: accessibility]
en: row header
sr: заглавље реда

[ctx: accessibility]
en: scroll bar
sr: трака премицања

[ctx: accessibility]
en: search
sr: претрага

[ctx: accessibility]
en: search box
sr: поље претраге

[ctx: accessibility]
en: section
sr: одељак

[ctx: accessibility]
en: section head
sr: заглавље одељка

[ctx: accessibility]
en: select
sr: бирање

[ctx: accessibility]
en: separator
sr: раздвајач

[ctx: accessibility]
en: slider
sr: клизач

[ctx: accessibility]
en: spin button
sr: вртеће дугме

[ctx: accessibility]
en: status
sr: стање

[ctx: accessibility]
en: structure
sr: структура

[ctx: accessibility]
en: switch
sr: прекидач

[ctx: accessibility]
en: tab
sr: табулатор

[ctx: accessibility]
en: table
sr: табела

[ctx: accessibility]
en: tab list
sr: списак језичака

[ctx: accessibility]
en: tab panel
sr: површ језичка

[ctx: accessibility]
en: text box
sr: поље за текст

[ctx: accessibility]
en: time
sr: време

[ctx: accessibility]
en: timer
sr: штоперица

[ctx: accessibility]
en: tool bar
sr: трака алата

[ctx: accessibility]
en: tool tip
sr: облачић

[ctx: accessibility]
en: tree
sr: стабло

[ctx: accessibility]
en: tree grid
sr: мрежа стабла

[ctx: accessibility]
en: tree item
sr: ставка стабла

[ctx: accessibility]
en: widget
sr: елемент

[ctx: accessibility]
en: window
sr: прозор

[ctx: accessibility]
en: toggle button
sr: прекидач дугме

[ctx: accessibility]
en: paragraph
sr: пасус

[ctx: accessibility]
en: block quote
sr: блок цитата

[ctx: accessibility]
en: article
sr: чланак

[ctx: accessibility]
en: comment
sr: примедба

[ctx: accessibility]
en: terminal
sr: терминал

en: _Close
sr: _Затвори

note: Translators: This is the 'reason' given when inhibiting * suspend or screen locking, and the caller hasn't specified * a reason.
en: Reason not specified
sr: Зашто није наведен

en: Menu bar
sr: Трака менија

en: %s does not exist in the bookmarks list
sr: „%s“ не постоји у списку обележивача

en: %s already exists in the bookmarks list
sr: „%s“ већ постоји у списку обележивача

en: Element <%s> not allowed inside <%s>
sr: Елемент <%s> није дозвољен унутар <%s>

en: Element <%s> not allowed at toplevel
sr: Елемент <%s> није дозвољен на највишем нивоу

en: Text may not appear inside <%s>
sr: Текст не може да се појављује унутар <%s>

note: Translate to calendar:week_start:0 if you want Sunday to be the * first day of the week to calendar:week_start:1 if you want Monday * to be the first day of the week, and so on.
en: calendar:week_start:0
sr: calendar:week_start:1

[ctx: calendar:day:digits]
note: Translators: this defines whether the day numbers should use * localized digits or the ones used in English (0123...). * * Translate to "%Id" if you want to use localized digits, or * translate to "%d" otherwise. * Note that translating this doesn't guarantee that you get localized * digits. That ne
en: %d
sr: %Id

[ctx: calendar:week:digits]
note: Translators: this defines whether the week numbers should use * localized digits or the ones used in English (0123...). * * Translate to "%Id" if you want to use localized digits, or * translate to "%d" otherwise. * Note that translating this doesn't guarantee that you get localized * digits. That n
en: %d
sr: %Id

en: Color: %s
sr: Боја: %s

[ctx: Color name]
en: Very Light Blue
sr: Веома светлоплава

[ctx: Color name]
en: Light Blue
sr: Светлоплава

[ctx: Color name]
en: Blue
sr: Плава

[ctx: Color name]
en: Dark Blue
sr: Тамноплава

[ctx: Color name]
en: Very Dark Blue
sr: Веома тамноплава

[ctx: Color name]
en: Very Light Green
sr: Веома светлозелена

[ctx: Color name]
en: Light Green
sr: Светлозелена

[ctx: Color name]
en: Green
sr: Зелена

[ctx: Color name]
en: Dark Green
sr: Тамнозелена

[ctx: Color name]
en: Very Dark Green
sr: Веома тамнозелена

[ctx: Color name]
en: Very Light Yellow
sr: Веома светложута

[ctx: Color name]
en: Light Yellow
sr: Светложута

[ctx: Color name]
en: Yellow
sr: Жута

[ctx: Color name]
en: Dark Yellow
sr: Тамножута

[ctx: Color name]
en: Very Dark Yellow
sr: Веома тамножута

[ctx: Color name]
en: Very Light Orange
sr: Веома светлонаранџаста

[ctx: Color name]
en: Light Orange
sr: Светлонаранџаста

[ctx: Color name]
en: Orange
sr: Наранџаста

[ctx: Color name]
en: Dark Orange
sr: Тамнонаранџаста

[ctx: Color name]
en: Very Dark Orange
sr: Веома тамнонаранџаста

[ctx: Color name]
en: Very Light Red
sr: Веома светлоцрвена

[ctx: Color name]
en: Light Red
sr: Светлоцрвена

[ctx: Color name]
en: Red
sr: Црвена

[ctx: Color name]
en: Dark Red
sr: Тамноцрвена

[ctx: Color name]
en: Very Dark Red
sr: Веома тамноцрвена

[ctx: Color name]
en: Very Light Purple
sr: Веома светлољубичаста

[ctx: Color name]
en: Light Purple
sr: Светлољубичаста

[ctx: Color name]
en: Purple
sr: Љубичаста

[ctx: Color name]
en: Dark Purple
sr: Тамнољубичаста

[ctx: Color name]
en: Very Dark Purple
sr: Веома тамнољубичаста

[ctx: Color name]
en: Very Light Brown
sr: Веома светлабраон

[ctx: Color name]
en: Light Brown
sr: Светлабраон

[ctx: Color name]
en: Brown
sr: Браон

[ctx: Color name]
en: Dark Brown
sr: Тамнабраон

[ctx: Color name]
en: Very Dark Brown
sr: Веома тамнабраон

[ctx: Color name]
en: White
sr: Бела

[ctx: Color name]
en: Light Gray 1
sr: Светлосива 1

[ctx: Color name]
en: Light Gray 2
sr: Светлосива 2

[ctx: Color name]
en: Light Gray 3
sr: Светлосива 3

[ctx: Color name]
en: Light Gray 4
sr: Светлосива 4

[ctx: Color name]
en: Dark Gray 1
sr: Тамносива 1

[ctx: Color name]
en: Dark Gray 2
sr: Тамносива 2

[ctx: Color name]
en: Dark Gray 3
sr: Тамносива 3

[ctx: Color name]
en: Dark Gray 4
sr: Тамносива 4

[ctx: Color name]
en: Black
sr: Црна

note: translators: label for the custom section in the color chooser
en: Custom
sr: Произвољна

en: Add Color
sr: Додај боју

en: Custom color %d: %s
sr: Произвољна боја %d: %s

en: Customize
sr: Прилагоди

en: Margins from Printer…
sr: Маргине као у штампачу…

note: And show the custom paper dialog
en: Manage Custom Sizes
sr: Управљајте произвољним величинама

en: inch
sr: инч

en: Custom Size %d
sr: Произвољна величина %d

en: _Width:
sr: _Ширина:

en: _Height:
sr: _Висина:

en: Paper Size
sr: Величина папира

en: _Top:
sr: Го_ре:

en: _Bottom:
sr: До_ле:

en: _Left:
sr: Ле_во:

en: _Right:
sr: Де_сно:

en: Paper Margins
sr: Маргине

en: _Edit
sr: _Уреди

en: _Copy
sr: У_множи

en: Context menu
sr: Контекстуални мени

en: Insert Emoji
sr: Уметни емотивка

en: _Name
sr: _Назив

en: A folder cannot be called “.”
sr: Фасцикла се не може звати „.“

en: A file cannot be called “.”
sr: Датотека се не може звати „.“

en: A folder cannot be called “..”
sr: Фасцикла се не може звати „..“

en: A file cannot be called “..”
sr: Датотека се не може звати „..“

en: Folder names cannot contain “/”
sr: Имена фасцикли не могу садржати „/“

en: File names cannot contain “/”
sr: Имена датотека не могу садржати „/“

en: Folder names should not begin with a space
sr: Имена фасцикли не треба да почињу размаком

en: File names should not begin with a space
sr: Имена датотека не треба да почињу размаком

en: Folder names should not end with a space
sr: Имена фасцикли не треба да се завршавају размаком

en: File names should not end with a space
sr: Имена датотека не треба да се завршавају размаком

en: Folder names starting with a “.” are hidden
sr: Фасцикле чији назив почиње „.“ су скривене

en: File names starting with a “.” are hidden
sr: Датотеке чији назив почиње „.“ су скривене

en: A folder with that name already exists
sr: Фасцикла са таквим називом већ постоји

en: A file with that name already exists
sr: Датотека са таквим називом већ постоји

en: _Cancel
sr: От_кажи

en: _Open
sr: От_вори

en: _Save
sr: _Сачувај

en: The session bus is not available
sr: Није доступна магистрала за сесију

en: Select which types of files are shown
sr: Изабери које врсте датотека се приказују

note: Translators: the first string is a path and the second string * is a hostname. Nautilus and the panel contain the same string * to translate.
en: %1$s on %2$s
sr: „%1$s“ на „%2$s“

en: Type name of new folder
sr: Унесите назив нове фасцикле

en: The folder could not be created
sr: Не могу да направим фасциклу

en: You need to choose a valid filename.
sr: Морате да изаберете исправан назив датотеке.

en: Cannot create a file under %s as it is not a folder
sr: Не могу да направим датотеку под „%s“ зато што није фасцикла

en: Cannot create file as the filename is too long
sr: Не могу да направим датотеку јер је назив предуг

en: Try using a shorter name.
sr: Покушајте са краћим називом.

en: You may only select folders
sr: Можете да изаберете само фасцикле

en: The item that you selected is not a folder try using a different item.
sr: Ставка коју сте изабрали није фасцикла, покушајте да користите неку другу ставку.

en: Invalid file name
sr: Неисправан назив датотеке

en: The folder contents could not be displayed
sr: Не могу да прикажем садржај фасцикле

en: The file could not be deleted
sr: Не могу да обришем датотеку

en: The file could not be moved to the Trash
sr: Не могу да преместим датотеку у смеће

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
sr: Да ли сигурно желите да трајно обришете „%s“?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
sr: Ако обришете ставку, она ће бити трајно изгубљена.

en: _Delete
sr: _Обриши

en: The file could not be renamed
sr: Не могу да преименујем датотеку

en: Could not select file
sr: Не могу да изаберем датотеку

en: Grid View
sr: Преглед у виду мреже

en: List View
sr: Преглед у виду списка

en: _Visit File
sr: _Посети датотеку

en: _Open With File Manager
sr: Прикажи садржајну _фасциклу

en: _Copy Location
sr: Умножи _путању

en: _Add to Bookmarks
sr: _Додај међу обележиваче

en: _Rename
sr: П_реименуј

en: _Move to Trash
sr: Пре_мести у смеће

en: Show _Hidden Files
sr: Прикажи _скривене датотеке

en: Sort _Folders Before Files
sr: Пор_еђај фасцикле пре датотека

en: Unknown
sr: Непознато

en: Home
sr: Лична фасцикла

note: this is the header for the location column in the print dialog
en: Location
sr: Путања

note: Label
en: _Name:
sr: _Назив:

en: Searching in %s
sr: Тражим унутар „%s“

en: Searching
sr: Претражујем

en: Enter location or URL
sr: Унесите путању или адресу

en: Modified
sr: Измењена

en: Could not read the contents of %s
sr: Не могу да прочитам садржај „%s“

en: Could not read the contents of the folder
sr: Не могу да прочитам садржај фасцикле

en: Yesterday
sr: Јуче

en: %-e %b %Y
sr: %-e. %b %Y.

en: Program
sr: Програм

en: Audio
sr: Звук

en: Image
sr: Слика

en: Archive
sr: Архива

en: Markup
sr: Означавање

en: Text
sr: Текст

en: Video
sr: Видео

en: Contacts
sr: Контакти

en: Calendar
sr: Календар

en: Document
sr: Документ

en: Presentation
sr: Презентација

en: Spreadsheet
sr: Табела

en: You do not have access to the specified folder.
sr: Немате овлашћења за приступ наведеној фасцикли.

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
sr: Датотека под називом „%s“ већ постоји.  Да ли желите да је замените?

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
sr: Датотека већ постоји у „%s“.  Ако је замените преписаћете њен садржај.

en: _Replace
sr: _Замени

en: Could not send the search request
sr: Не могу да пошаљем захтев претраге

en: Accessed
sr: Датум приступа

en: _Size
sr: В_еличина

en: T_ype
sr: В_рста

en: _Time
sr: _Време

en: Name
sr: Назив

en: Size
sr: Величина

en: Type
sr: Врста

en: Pick Files
sr: Изабери датотеке

en: Pick a File
sr: Изабери датотеку

en: Save a File
sr: Сачувај датотеку

en: _Select
sr: _Изабери

en: Select Folders
sr: Изабери фасцикле

en: Select a Folder
sr: Изабери фасциклу

en: Encoding
sr: Енкодирање

en: Line Ending
sr: Завршетак реда

en: Unspecified
sr: Неодређено

en: Change Font Features
sr: Промени особине слова

[ctx: Font variation axis]
en: Width
sr: Ширина

[ctx: Font variation axis]
en: Weight
sr: Тежина

[ctx: Font variation axis]
en: Italic
sr: Искошено

[ctx: Font variation axis]
en: Slant
sr: Нагнуто

[ctx: Font variation axis]
en: Optical Size
sr: Оптичка величина

[ctx: Font feature value]
en: Default
sr: Основно

[ctx: Font feature value]
en: Enable
sr: Укључено

en: Default
sr: Основно

en: Ligatures
sr: Лигатуре

en: Letter Case
sr: Велика и мала слова

en: Number Case
sr: Словни бројеви

en: Number Spacing
sr: Размак бројева

en: Numeric Extras
sr: Додаци бројева

en: Fractions
sr: Разломци

en: Style Variations
sr: Варијанте стила

en: Character Variations
sr: Варијанте знака

en: OpenGL context creation failed
sr: Не могу да направим ОупенГЛ садржај

en: Close
sr: Затвори

en: Close the infobar
sr: Затворите траку с обавештењем

en: Cu_t
sr: _Исеци

en: _Paste
sr: У_баци

en: Select _All
sr: Изабери _све

en: _Open Link
sr: Отвори _везу

en: Copy _Link Address
sr: Умножи _адресу везе

en: _Copy URL
sr: _Умножи адресу

en: Invalid URI
sr: Неисправна путања

[ctx: media controls tooltip]
en: Stop
sr: Заустави

[ctx: media controls tooltip]
en: Play
sr: Пусти

en: _OK
sr: У _реду

en: _No
sr: _Не

en: _Yes
sr: _Да

en: Co_nnect
sr: По_вежи се

en: Connect As
sr: Повежи се као

en: _Anonymous
sr: _Безимено

en: Registered U_ser
sr: Као уписани _корисник

en: _Username
sr: _Корисничко име

en: _Domain
sr: _Домен

en: Volume type
sr: Врста волумена

en: _Hidden
sr: _Скривен

en: _Windows system
sr: _Систем прозора

en: _PIM
sr: _ПИМ

en: _Password
sr: _Лозинка

en: Forget password _immediately
sr: _Одмах заборави лозинку

en: Remember password until you _logout
sr: Запамти лозинку _до одјављивања

en: Remember _forever
sr: Запамти _заувек

en: Unknown Application (PID %d)
sr: Непознат програм (ПИБ %d)

note: Use GTK_DIALOG_DESTROY_WITH_PARENT here since the parent dialog can be * indeed be destroyed via the GMountOperation::abort signal... for example, * this is triggered if the user yanks the device while we are showing * the dialog...
en: Unable to end process
sr: Не могу да окончам процес

en: _End Process
sr: _Окончај процес

en: Cannot kill process with PID %d. Operation is not implemented.
sr: Не могу да окончам процес под бројем %d. Радња још увек није подржана.

note: translators: this string is a name for the 'less' command
en: Terminal Pager
sr: Наредба „less“

en: Top Command
sr: Наредба „top“

en: Bourne Again Shell
sr: Нова Борнова љуска

en: Bourne Shell
sr: Борнова љуска

en: Z Shell
sr: Z љуска

en: Cannot end process with PID %d: %s
sr: Не могу да окончам процес под бројем %d: %s

en: GTK could not find a media module. Check your installation.
sr: Гтк не може да нађе модул медија. Проверите вашу инсталацију.

en: Previous tab
sr: Претходни језичак

en: Next tab
sr: Следећи језичак

en: Page %u
sr: Страница %u

en: Not a valid page setup file
sr: Није исправна датотека поставке странице

en: Manage Custom Sizes…
sr: Управљај произвољним величинама…

en: _Apply
sr: _Примени

en: Any Printer
sr: Било који штампач

en: For portable documents
sr: За преносиве документе

en: Margins:
     Left: %s %s
     Right: %s %s
     Top: %s %s
     Bottom: %s %s
sr: Маргине:
     Лево:  %s %s
     Десно: %s %s
     Горе:  %s %s
     Доле:  %s %s

en: Page Setup
sr: Поставке странице

en: Hide Text
sr: Сакриј текст

en: Show Text
sr: Прикажи текст

en: Caps Lock is on
sr: Укључена су велика слова

en: _Show Text
sr: Прикажи _текст

note: translators: %s is the name of a cloud provider for files
en: Open %s
sr: Отвори „%s“

en: Recent
sr: Скорашње

en: Recent files
sr: Скорашње датотеке

en: Starred
sr: Са звездицом

en: Starred files
sr: Датотеке са звездицом

en: Open your personal folder
sr: Отворите вашу личну фасциклу

en: Desktop
sr: Радна површ

en: Open the contents of your desktop in a folder
sr: Прикажите садржај радне површи у фасцикли

en: Enter Location
sr: Унесите путању

en: Manually enter a location
sr: Ручно унесите путању

en: Trash
sr: Смеће

en: Open the trash
sr: Отворите смеће

en: Mount and open “%s”
sr: Прикачи и отвори „%s“

en: Open the contents of the file system
sr: Прикажите садржај система датотека

en: New bookmark
sr: Нови обележивач

en: Add a new bookmark
sr: Додајте нови обележивач

en: Other Locations
sr: Друга места

en: Show other locations
sr: Прикажите друга места

en: Unable to start “%s”
sr: Не могу да покренем „%s“

note: Translators: This means that unlocking an encrypted storage * device failed. %s is the name of the device.
en: Error unlocking “%s”
sr: Грешка откључавања „%s“

en: Unable to access “%s”
sr: Не могу да приступим „%s“

en: This name is already taken
sr: Овај назив је већ заузет

en: Unable to unmount “%s”
sr: Не могу да откачим „%s“

en: Unable to stop “%s”
sr: Не могу да зауставим „%s“

en: Unable to eject “%s”
sr: Не могу да избацим „%s“

en: Unable to eject %s
sr: Не могу да избацим „%s“

en: Unable to poll “%s” for media changes
sr: Не могу да пратим промене медија у „%s“

en: Open in New _Tab
sr: Отвори у новом _језичку

en: Open in New _Window
sr: Отвори у новом _прозору

en: _Add Bookmark
sr: _Додај у обележиваче

en: _Remove
sr: _Уклони

en: _Mount
sr: _Закачи

en: _Unmount
sr: _Откачи

en: _Eject
sr: _Избаци

en: _Detect Media
sr: Пронађи _медијум

en: _Start
sr: _Покрени

en: _Power On
sr: _Укључи

en: _Connect Drive
sr: _Повежи уређај

en: _Start Multi-disk Device
sr: _Покрени уређај са више дискова

en: _Unlock Device
sr: _Откључај уређај

en: _Stop
sr: _Заустави

en: _Safely Remove Drive
sr: _Безбедно уклони уређај

en: _Disconnect Drive
sr: _Откачи уређај

en: _Stop Multi-disk Device
sr: _Заустави уређај са више дискова

en: _Lock Device
sr: _Закључај уређај

en: Computer
sr: Рачунар

en: Remove server
sr: Уклони сервер

en: Searching for network locations
sr: Тражим доступна мрежна места

en: No network locations found
sr: Нема доступних мрежних места

note: if it wasn't cancelled show a dialog
en: Unable to access location
sr: Не могу да приступим путањи

note: Restore from Cancel to Connect
en: Con_nect
sr: По_вежи

note: if it wasn't cancelled show a dialog
en: Unable to unmount volume
sr: Не могу да откачим уређај

note: Allow to cancel the operation
en: Cance_l
sr: _Откажи

en: AppleTalk
sr: Епл Ток

en: File Transfer Protocol
sr: Протокол преноса датотеке

note: Translators: do not translate ftp:// and ftps://
en: ftp:// or ftps://
sr: „ftp://“ или „ftps://“

en: Network File System
sr: Систем датотека мреже

en: Samba
sr: Самба

en: SSH File Transfer Protocol
sr: Протокол преноса датотеке безбедном шкољком

note: Translators: do not translate sftp:// and ssh://
en: sftp:// or ssh://
sr: „sftp://“ или „ssh://“

en: WebDAV
sr: ВебДАВ

note: Translators: do not translate dav:// and davs://
en: dav:// or davs://
sr: „dav://“ или „davs://“

en: _Disconnect
sr: П_рекини везу

en: _Connect
sr: По_вежи се

en: Unable to get remote server location
sr: Не могу да прибавим путању удаљеног сервера

en: Networks
sr: Мреже

en: On This Computer
sr: На овом рачунару

note: Translators: respectively, free and total space of the drive. The plural form * should be based on the free space available. * i.e. 1 GB / 24 GB available.
en: %s / %s available | %s / %s available
sr[0]: Доступан је %s од %s
sr[1]: Доступна су %s од %s
sr[2]: Доступно је %s од %s
sr[3]: Доступан је 1 GB од %s

en: Disconnect
sr: Прекини везу

en: Unmount
sr: Откачи

[ctx: Print job priority]
en: Urgent
sr: Хитно

[ctx: Print job priority]
en: High
sr: Важно

[ctx: Print job priority]
en: Medium
sr: Средње

[ctx: Print job priority]
en: Low
sr: Небитно

[ctx: printer option]
note: Translators, this is the label used for the option in the print * dialog that controls the front cover page.
en: Before
sr: Пре

[ctx: printer option]
note: Translators, this is the label used for the option in the print * dialog that controls the back cover page.
en: After
sr: После

en: Print at
sr: Штампај у

en: Print at time
sr: Време за штампу

[ctx: print option]
en: Borderless
sr: Без ивица

note: Translators: this is a printer status.
en: Paused; Rejecting Jobs
sr: Заустављен; Одбија послове

note: Translators: this is a printer status.
en: Paused
sr: Заустављено

note: Translators: this is a printer status.
en: Rejecting Jobs
sr: Одбија послове

en: Username:
sr: Корисничко име:

en: Password:
sr: Лозинка:

en: Authentication is required to print document “%s” on printer %s
sr: Потребно је потврђивање идентитета за штампање документа „%s“ на штампачу „%s“

en: Authentication is required to print a document on %s
sr: Потребно је потврђивање идентитета за штампање документа на „%s“

en: Authentication is required to get attributes of job “%s”
sr: Потребно је потврђивање идентитета за прикупљање података о задужењу „%s“

en: Authentication is required to get attributes of a job
sr: Потребно је потврђивање идентитета за прикупљање података о задужењу

en: Authentication is required to get attributes of printer %s
sr: Потребно је потврђивање идентитета за прикупљање података штампача „%s“

en: Authentication is required to get attributes of a printer
sr: Потребно је потврђивање идентитета за прикупљање података штампача

en: Authentication is required to get default printer of %s
sr: Потребно је потврђивање идентитета за подразумевани штампач од „%s“

en: Authentication is required to get printers from %s
sr: Потребно је потврђивање идентитета за штампаче из „%s“

en: Authentication is required to get a file from %s
sr: Потребно је потврђивање идентитета за преузимање датотеке са „%s“

en: Authentication is required on %s
sr: Потребно је потврђивање идентитета за „%s“

en: Domain:
sr: Домен:

en: Authentication is required to print document “%s”
sr: Потврдите идентитет за штампање документа „%s“

en: Authentication is required to print this document on printer %s
sr: Потврдите идентитет за штампање овог документа на штампачу „%s“

en: Authentication is required to print this document
sr: Потврдите идентитет за штампање овог документа

en: Printer “%s” is low on toner.
sr: Штампач „%s“ ће ускоро остати без тонера.

en: Printer “%s” has no toner left.
sr: Штампач „%s“ нема више тонера.

note: Translators: "Developer" like on photo development context
en: Printer “%s” is low on developer.
sr: Штампач „%s“ ће уското остати без развијача.

note: Translators: "Developer" like on photo development context
en: Printer “%s” is out of developer.
sr: Штампач „%s“ је остао без развијача.

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Printer “%s” is low on at least one marker supply.
sr: Штампачу „%s“ понестаје бар једна од боја.

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Printer “%s” is out of at least one marker supply.
sr: Штампач „%s“ је остао без неке од боје.

en: The cover is open on printer “%s”.
sr: Поклопац на штампачу „%s“ је отворен.

en: The door is open on printer “%s”.
sr: Вратанца на штампачу „%s“ су отворена.

en: Printer “%s” is low on paper.
sr: Штампачу „%s“ ће ускоро остати без папира.

en: Printer “%s” is out of paper.
sr: Нема више папира у штампачу „%s“.

en: Printer “%s” is currently offline.
sr: Штампач „%s“ није прикључен.

en: There is a problem on printer “%s”.
sr: Постоји проблем са штампачем „%s“.

[ctx: printing option]
en: Two Sided
sr: Двострано

[ctx: printing option]
en: Paper Type
sr: Врста папира

[ctx: printing option]
en: Paper Source
sr: Извор папира

[ctx: printing option]
en: Output Tray
sr: Прихватна фиока

[ctx: printing option]
en: Resolution
sr: Резолуција

[ctx: printing option]
en: GhostScript pre-filtering
sr: Гост скрипт пред-филтрирање

[ctx: printing option value]
en: One Sided
sr: Једнострано

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Long Edge (Standard)
sr: По дужој страни (стандардно)

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Short Edge (Flip)
sr: По краћој страни (окренуто)

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "Paper Source"
en: Auto Select
sr: Сам одреди

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "Paper Source" Translators: this is an option of "Resolution"
en: Printer Default
sr: Подразумевано

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Embed GhostScript fonts only
sr: Само угнеждени Гост скрипт словни ликови

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 1
sr: Преведи у 1° ниво постскрипта

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 2
sr: Преведи у 2° ниво постскрипта

[ctx: printing option value]
note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: No pre-filtering
sr: Без пред-филтрирања

[ctx: printing option group]
note: Translators: "Miscellaneous" is the label for a button, that opens up an extra panel of settings in a print dialog.
en: Miscellaneous
sr: Додатна подешавања

[ctx: sides]
en: One Sided
sr: Једнострано

[ctx: sides]
note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Long Edge (Standard)
sr: По дужој ивици (стандардно)

[ctx: sides]
note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Short Edge (Flip)
sr: По краћој ивици (окренуто)

[ctx: output-bin]
note: Translators: Top output bin
en: Top Bin
sr: Горња корпа

[ctx: output-bin]
note: Translators: Middle output bin
en: Middle Bin
sr: Средња корпа

[ctx: output-bin]
note: Translators: Bottom output bin
en: Bottom Bin
sr: Доња корпа

[ctx: output-bin]
note: Translators: Side output bin
en: Side Bin
sr: Корпа са стране

[ctx: output-bin]
note: Translators: Left output bin
en: Left Bin
sr: Лева корпа

[ctx: output-bin]
note: Translators: Right output bin
en: Right Bin
sr: Десна корпа

[ctx: output-bin]
note: Translators: Center output bin
en: Center Bin
sr: Корпа на средини

[ctx: output-bin]
note: Translators: Rear output bin
en: Rear Bin
sr: Задња корпа

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output bin where one sided output is oriented in the face-up position
en: Face Up Bin
sr: Корпа на лицу

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output bin where one sided output is oriented in the face-down position
en: Face Down Bin
sr: Корпа на наличју

[ctx: output-bin]
note: Translators: Large capacity output bin
en: Large Capacity Bin
sr: Корпа велике запремине

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output stacker number %d
en: Stacker %d
sr: Одлагач %d

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output mailbox number %d
en: Mailbox %d
sr: Поштанско сандуче %d

[ctx: output-bin]
note: Translators: Private mailbox
en: My Mailbox
sr: Моје сандуче

[ctx: output-bin]
note: Translators: Output tray number %d
en: Tray %d
sr: Касета %d

en: Printer Default
sr: Подразумевано

note: Translators: These strings name the possible arrangements of * multiple pages on a sheet when printing * multiple pages on a sheet when printing (same as in gtkprintbackendcups.c)
en: Left to right, top to bottom
sr: С лева на десно, одозго на доле

en: Left to right, bottom to top
sr: С лева на десно, одоздо на горе

en: Right to left, top to bottom
sr: С десна на лево, одозго на доле

en: Right to left, bottom to top
sr: С десна на лево, одоздо на горе

en: Top to bottom, left to right
sr: Одозго на доле, с лева на десно

en: Top to bottom, right to left
sr: Одозго на доле, с десна на лево

en: Bottom to top, left to right
sr: Одоздо на горе, с лева на десно

en: Bottom to top, right to left
sr: Одоздо на горе, с десна на лево

note: Translators, this string is used to label the job priority option * in the print dialog
en: Job Priority
sr: Важност

note: Translators, this string is used to label the billing info entry * in the print dialog
en: Billing Info
sr: Фактурисање

[ctx: cover page]
note: Translators, these strings are names for various 'standard' cover * pages that the printing system may support.
en: None
sr: Ништа

[ctx: cover page]
en: Classified
sr: Категорисано

[ctx: cover page]
en: Confidential
sr: Поверљиво

[ctx: cover page]
en: Secret
sr: Тајно

[ctx: cover page]
en: Standard
sr: Обично

[ctx: cover page]
en: Top Secret
sr: Строго поверљиво

[ctx: cover page]
en: Unclassified
sr: Некатегорисано

[ctx: printer option]
note: Translators, this string is used to label the pages-per-sheet option * in the print dialog
en: Pages per Sheet
sr: Страна на листу

[ctx: printer option]
note: Translators, this string is used to label the option in the print * dialog that controls in what order multiple pages are arranged
en: Page Ordering
sr: Слагање страна

[ctx: printer option]
note: Translators: this is the name of the option that controls when * a print job is printed. Possible values are 'now', a specified time, * or 'on hold'
en: Print at
sr: Закажи штампу

[ctx: printer option]
note: Translators: this is the name of the option that allows the user * to specify a time when a print job will be printed.
en: Print at time
sr: Штампај у

note: Translators: this format is used to display a custom * paper size. The two placeholders are replaced with * the width and height in points. E.g: "Custom * 230.4x142.9"
en: Custom %s×%s
sr: Произвољно %s×%s

[ctx: printer option]
note: TRANSLATORS: this is the ICC color profile to use for this job
en: Printer Profile
sr: Профил штампача

[ctx: printer option value]
note: TRANSLATORS: this is when color profile information is unavailable
en: Unavailable
sr: Недоступно

en: output
sr: излаз

en: Print to File
sr: Штампај у датотеку

en: PDF
sr: ПДФ

en: PostScript
sr: Постскрипт

en: SVG
sr: СВГ

en: Pages per _sheet:
sr: _Страница на листу:

en: File
sr: Датотека

en: _Output format
sr: Ф_ормат излаза

note: TRANSLATORS: when we're running an old CUPS, and * it hasn't registered the device with colord
en: Color management unavailable
sr: Управљање бојама није доступно

note: TRANSLATORS: when there is no color profile available
en: No profile available
sr: Није доступан профил

note: TRANSLATORS: when the color profile has no title
en: Unspecified profile
sr: Неодређени профил

en: Authentication
sr: Потврди идентитет

en: _Remember password
sr: _Запамти лозинку

en: Select a filename
sr: Изаберите датотеку

en: Not available
sr: Није доступно

note: translators: this string is the default job title for print * jobs. %s gets replaced by the application name, %d gets replaced * by the job number.
en: %s job #%d
sr: %s — посао #%d

[ctx: print operation status]
en: Initial state
sr: Покретање

[ctx: print operation status]
en: Preparing to print
sr: Припремам за штампу

[ctx: print operation status]
en: Generating data
sr: Стварам податке

[ctx: print operation status]
en: Sending data
sr: Шаљем податке

[ctx: print operation status]
en: Waiting
sr: Чекам

[ctx: print operation status]
en: Blocking on issue
sr: Заустављено због проблема

[ctx: print operation status]
en: Printing
sr: Штампам

[ctx: print operation status]
en: Finished
sr: Завршено

[ctx: print operation status]
en: Finished with error
sr: Завршено уз грешку

en: Preparing %d
sr: Припремам „%d“

en: Preparing
sr: Припремам

en: Printing %d
sr: Штампам „%d“

en: Error creating print preview
sr: Грешка стварања претпрегледа штампе

en: The most probable reason is that a temporary file could not be created.
sr: Највероватнији разлог је да није могуће направити привремену датотеку.

note: window
en: Print
sr: Штампај

en: Application
sr: Програм

en: Printer offline
sr: Штампач је искључен

en: Out of paper
sr: Нема више папира

en: Need user intervention
sr: Потребна је интервенција корисника

en: Custom size
sr: Произвољна величина

en: No printer found
sr: Нема штампача

en: Invalid argument to CreateDC
sr: Неисправан аргумент за „CreateDC“

en: Error from StartDoc
sr: Грешка у „StartDoc“

en: Not enough free memory
sr: Нема довољно слободне меморије

en: Invalid argument to PrintDlgEx
sr: Неисправан аргумент са „PrintDlgEx“

en: Invalid pointer to PrintDlgEx
sr: Неисправан показивач на „PrintDlgEx“

en: Invalid handle to PrintDlgEx
sr: Неисправна закачка ка „PrintDlgEx“

en: Unspecified error
sr: Непозната грешка

en: Pre_view
sr: _Преглед

en: _Print
sr: _Штампај

en: Getting printer information failed
sr: Не могу да прикупим податке о штампачу

en: Getting printer information…
sr: Прикупљам податке о штампачу…

en: Page Ordering
sr: Слагање страна

en: Left to right
sr: Са лева на десно

en: Right to left
sr: Са десна на лево

en: Top to bottom
sr: Одозго на доле

en: Bottom to top
sr: Одоздо на горе

en: Failed to create the read file descriptor
sr: Не могу да направим опис датотеке за читање

en: Unable to find an item with URI “%s”
sr: Не могу да пронађем ставку са путањом „%s“

en: Unable to move the item with URI “%s” to “%s”
sr: Не могу да преместим ставку са путањом „%s“ у „%s“

en: No registered application with name “%s” for item with URI “%s” found
sr: Нисам пронашао регистрован програм под називом „%s“ за ставку са путањом „%s“

en: Clear Entry
sr: Очисти унос

[ctx: keyboard side marker]
note: Translators: This string is used to mark left/right variants of modifier * keys in the shortcut window (e.g. Control_L vs Control_R). Please keep * this string very short, ideally just a single character, since it will * be rendered as part of the key.
en: L
sr: Л

[ctx: keyboard side marker]
note: Translators: This string is used to mark left/right variants of modifier * keys in the shortcut window (e.g. Control_L vs Control_R). Please keep * this string very short, ideally just a single character, since it will * be rendered as part of the key.
en: R
sr: Д

en: _Show All
sr: Прикажи _све

en: Two finger pinch
sr: Скупљање са два прста

en: Two finger stretch
sr: Растезање са два прста

en: Rotate clockwise
sr: Окретање на десно

en: Rotate counterclockwise
sr: Окретање на лево

en: Two finger swipe left
sr: Превлачење на лево са два прста

en: Two finger swipe right
sr: Превлачење на десно са два прста

en: Swipe left
sr: Превлачење на лево

en: Swipe right
sr: Превлачење на десно

note: Translators: This is placeholder text for the search entry in the shortcuts window
en: Search Shortcuts
sr: Тражи пречице

note: Translators: This is the window title for the shortcuts window in normal mode
en: Shortcuts
sr: Пречице

note: Translators: This is the window title for the shortcuts window in search mode
en: Search Results
sr: Резултати претраге

en: No Results Found
sr: Нема резултата

en: Try a different search
sr: Покушајте другачију претрагу

[ctx: accessibility]
en: Sidebar
sr: Бочна површ

en: Change di_rection
sr: Промени сме_р

en: Insert _Emoji
sr: Уметни _емотивка

[ctx: Encoding name]
en: Automatically Detected
sr: Сам пронађи

[ctx: Encoding name]
en: ASCII
sr: аски (ASCII)

[ctx: Encoding name]
en: Western
sr: западни

[ctx: Encoding name]
en: Central European
sr: централноевропски

[ctx: Encoding name]
en: South European
sr: јужноевропски

[ctx: Encoding name]
en: Baltic
sr: балтички

[ctx: Encoding name]
en: Cyrillic
sr: ћирилични

[ctx: Encoding name]
en: Arabic
sr: арапски

[ctx: Encoding name]
en: Greek
sr: грчки

[ctx: Encoding name]
en: Hebrew Visual
sr: хебрејски визуелни

[ctx: Encoding name]
en: Turkish
sr: турски

[ctx: Encoding name]
en: Nordic
sr: нордијски

[ctx: Encoding name]
en: Thai
sr: тајландски

[ctx: Encoding name]
en: Celtic
sr: келтски

[ctx: Encoding name]
en: Romanian
sr: румунски

[ctx: Encoding name]
en: Unicode
sr: уникод

[ctx: Encoding name]
en: Armenian
sr: јерменски

[ctx: Encoding name]
en: Chinese Traditional
sr: кинески традиционални

[ctx: Encoding name]
en: Cyrillic/Russian
sr: ћирилични/руски

[ctx: Encoding name]
en: Japanese
sr: јапански

[ctx: Encoding name]
en: Korean
sr: корејски

[ctx: Encoding name]
en: Chinese Simplified
sr: кинески поједностављени

[ctx: Encoding name]
en: Georgian
sr: грузијски

[ctx: Encoding name]
en: Hebrew
sr: хебрејски

[ctx: Encoding name]
en: Cyrillic/Ukrainian
sr: ћирилични/украјински

[ctx: Encoding name]
en: Vietnamese
sr: вијетнамски

[ctx: Line ending name]
en: Unchanged
sr: непромењено

[ctx: Line ending name]
en: Unix/Linux
sr: Уникс/Линукс

[ctx: Line ending name]
en: Windows
sr: Виндоуз

[ctx: Line ending name]
en: Mac OS Classic
sr: Мек ОС класични

en: _Undo
sr: _Опозови

en: _Redo
sr: _Понови

en: Do you want to use GTK Inspector?
sr: Да ли желите да користите Гтк Надзорника?

en: GTK Inspector is an interactive debugger that lets you explore and modify the internals of any GTK application. Using it may cause the application to break or crash.
sr: Гтк Надзорник је интерактивни поправљач грешака који вам омогућава да истражујете и мењате унутрашњост било ког Гтк програма. Његово коришћење може довести до пада или урушавања програма.

en: Don’t show this message again
sr: Више не приказуј ову поруку

en: Minimize
sr: Умањи

en: Minimize the window
sr: Умањите прозор

en: Maximize
sr: Увећај

en: Maximize the window
sr: Увећајте прозор

en: Close the window
sr: Затворите прозор

en: Restore
sr: Поврати

en: Role
sr: Замотај

en: Description
sr: Опис

en: Bounds
sr: Границе

en: Object Path
sr: Путања објекта

en: Interface
sr: Сучеље

en: Attribute
sr: Особина

en: Value
sr: Вредност

en: Activate
sr: Покрени

en: Set State
sr: Постави статус

en: Enabled
sr: Укључен

en: Parameter Type
sr: Врста параметра

en: State
sr: Стaњe

en: Show
sr: Покажи

en: Hover to load
sr: Лебдач за учитавање

[ctx: clipboard]
en: empty
sr: празно

[ctx: clipboard]
en: local
sr: локално

[ctx: clipboard]
en: remote
sr: удаљено

en: Drag and hold here
sr: Превуци и држи овде

en: Clipboard
sr: Остава

en: Primary
sr: Главно

[ctx: event phase]
en: None
sr: Ништа

[ctx: event phase]
en: Capture
sr: Снимање

[ctx: event phase]
en: Bubble
sr: Мехур

[ctx: event phase]
en: Target
sr: Мета

[ctx: propagation limit]
en: Native
sr: Изворно

en: You can type here any CSS rule recognized by GTK.
sr: Овде можете уписати ЦСС правило које Гтк препознаје.

en: You can temporarily disable this custom CSS by toggling the switch above.
sr: Можете привремено да искључите произвољни ЦСС кликом на прекидач изнад.

en: Changes are applied instantly and globally, for the whole application.
sr: Измене се примењују тренутно и свуда, за читав програм.

en: Saving CSS failed
sr: Чување ЦСС-а није успело

en: Enable this custom CSS
sr: Искључи овај произвољни ЦСС

en: Save the current CSS
sr: Сачувај текући ЦСС

en: Show deprecations
sr: Прикажи застарелости

en: ID
sr: ИБ

en: Style Classes
sr: Разреди стилова

en: CSS Property
sr: Својство ЦСС-а

en: IM Context is hardcoded by GTK_IM_MODULE
sr: ИМ контекст је стриктно кодиран са „GTK_IM_MODULE“

[ctx: GL renderer]
en: None
sr: Ништа

[ctx: GL version]
en: Unknown
sr: Непознато

[ctx: Vulkan device]
en: None
sr: Ништа

en: Copy to clipboard as gitlab markdown
sr: Умножи у оставу као гилаб марк даун

en: Operating System
sr: Оперативни систем

en: GTK Version
sr: Гтк издање

en: GDK Backend
sr: ГДК позадинац

en: GSK Renderer
sr: ГСК цртач

en: Pango Fontmap
sr: Панго словна мапа

en: Media Backend
sr: Позадинац медија

en: Input Method
sr: Начин уноса

en: Accessibility Backend
sr: Позадински програм за приступачност

en: Application ID
sr: ИД програма

en: Resource Path
sr: Путања изворишта

en: Prefix
sr: Префикс

en: Environment
sr: Окружење

en: Display
sr: Приказ

en: RGBA Visual
sr: РГБА видљиво

en: Composited
sr: Сложени

en: Protocols
sr: Протоколи

en: GL Renderer
sr: ГЛ цртач

en: GL Vendor
sr: Произвођач ГЛ-а

en: GL Version
sr: Верзија ГЛ-а

en: GL Backend Vendor
sr: Призвођач ГЛ бекенда

en: GL Backend Version
sr: Верзија ГЛ бекенда

en: GL Full Version
sr: Пуна верзија ГЛ-а

en: GLSL Version
sr: Верзија ГЛСЛ-а

en: GL Extensions
sr: ГЛ проширења

en: EGL Extensions
sr: ЕГЛ проширења

en: GL Features
sr: ГЛ могућности

en: Vulkan Device
sr: Вулканов уређај

en: Vulkan API Version
sr: Издање Вулкановог АПИ-ја

en: Vulkan Driver Version
sr: Издање Вулкановог управљачког програма

en: Vulkan Layers
sr: Вулканови слојеви

en: Vulkan Extensions
sr: Вулканова проширења

en: Vulkan Features
sr: Вулканове могућности

en: Unnamed section
sr: Неименовани одељак

en: Label
sr: Натпис

en: Action
sr: Радња

en: Target
sr: Мета

en: Icon
sr: Иконица

en: Address
sr: Адреса

en: Reference Count
sr: Број упуте

en: Direction
sr: Смер

en: Buildable ID
sr: Изградиви ИБ

en: Mnemonic Label
sr: Мнемонички натпис

en: Request Mode
sr: Режим захтева

en: Measure map
sr: Мапа мере

en: Expand
sr: Рашири

en: Baseline
sr: Подножје

en: Surface
sr: Површина

en: Properties
sr: Својства

en: Renderer
sr: Цртач

en: Frame Clock
sr: Време освежавања оквира

en: Tick Callback
sr: Откуцај поновног позива

en: Frame Count
sr: Број оквира

en: Frame Rate
sr: Учесталост оквира

en: Scale
sr: Размера

en: Color state
sr: Стање боје

en: Mapped
sr: Мапирано

en: Realized
sr: Остварено

en: Is Toplevel
sr: Највишег је нивоа

en: Child Visible
sr: Видљиви садржани

en: Pointer: %p
sr: Указивач: %p

note: Translators: %s is a type name, for example * GtkPropertyExpression with value \"2.5\"
en: %s with value "%s"
sr: „%s“ са вредношћу „%s“

note: Translators: Both %s are type names, for example * GtkPropertyExpression with type GObject
en: %s with type %s
sr: „%s“ са врстом „%s“

note: Translators: Both %s are type names, for example * GtkObjectExpression for GtkStringObject 0x23456789
en: %s for %s %p
sr: „%s“ за „%s“ %p

note: Translators: Both %s are type names, for example * GtkPropertyExpression with value type: gchararray
en: %s with value type %s
sr: „%s“ са врсстом вредности „%s“

en: Uneditable property type: %s
sr: Неуредива врста својства: %s

[ctx: column number]
en: None
sr: Ништа

en: Attribute:
sr: Атрибут:

en: Model
sr: Модел

en: Column:
sr: Колона:

note: Translators: %s is a type name, for example * Action from 0x2345678 (GtkApplicationWindow)
en: Action from: %p (%s)
sr: Радња из: %p (%s)

en: Reset
sr: Поново постави

[ctx: GtkSettings source]
en: Default
sr: Основно

[ctx: GtkSettings source]
en: Theme
sr: Тема

[ctx: GtkSettings source]
en: XSettings
sr: Поставке Икса

[ctx: GtkSettings source]
en: Application
sr: Програм

[ctx: GtkSettings source]
en: Unknown
sr: Непознато

en: Source:
sr: Извор:

en: Defined At
sr: Одређена на

en: Saving RenderNode failed
sr: Није успело чување чвора цртача

en: Recording Options
sr: Опције за снимање

en: Record events
sr: Сними догађаје

en: Add debug nodes
sr: Додај чворове прочишћавања

en: Highlight event sequences
sr: Истакни низове догађаја

en: Record frames
sr: Сними оквире

en: Clear recorded frames
sr: Очисти снимљене оквире

en: Use a dark background
sr: Користи тамну позадину

en: Save selected node
sr: Сачувај изабрани чвор

en: Copy to clipboard
sr: Умножите у оставу

en: Property
sr: Особине

en: Path
sr: Путања

en: Count
sr: Број

en: Name:
sr: Назив:

en: Type:
sr: Врста:

en: Size:
sr: Величина:

en: Trigger
sr: Окидач

[ctx: sizegroup mode]
en: None
sr: Ништа

[ctx: sizegroup mode]
en: Horizontal
sr: Водоравнo

[ctx: sizegroup mode]
en: Vertical
sr: Усправно

[ctx: sizegroup mode]
en: Both
sr: Оба

en: Mode
sr: Режим

en: GLib must be configured with -Dbuildtype=debug
sr: Глиб мора бити подешено са „-Dbuildtype=debug“

en: Self 1
sr: Самостално 1

en: Cumulative 1
sr: Збирно 1

en: Self 2
sr: Самостално 2

en: Cumulative 2
sr: Збирно 2

en: Self
sr: Самостално

en: Cumulative
sr: Збирно

en: Enable statistics with GOBJECT_DEBUG=instance-count
sr: Омогући статистику уз „GOBJECT_DEBUG=instance-count“

en: Remove %s
sr: Уклони %s

en: Add
sr: Додај

en: Show data
sr: Прикажи податке

en: Hierarchy
sr: Хијерархија

en: Implements
sr: Примене

en: GTK Theme
sr: Гтк тема

en: System Color Scheme
sr: Шема боје из система

en: Unsupported
sr: Није подржано

en: Dark
sr: Тамна

en: Light
sr: Светла

en: System Contrast
sr: Системски контраст

en: No Preference
sr: Све једно

en: More
sr: Више

en: Less
sr: Мање

en: Cursor Theme
sr: Тема показивача

en: Cursor Size
sr: Величина показивача

en: Icon Theme
sr: Тема иконица

en: Text Direction
sr: Смер текста

note: translators: these strings must be separated by newlines
en: Left-to-Right
    Right-to-Left
sr: С лева на десно
    С десна на лево

en: Animations
sr: Анимације

en: Slowdown
sr: Успори

en: Rendering
sr: Исцртавање

[ctx: Font rendering]
note: translators: these strings must be separated by newlines
en: Automatic
    Manual
sr: Аутоматски
    Ручно

en: Show Framerate
sr: Прикажи учесталост кадрова

en: Show Graphic Updates
sr: Прикажи графичка освежења

en: Tints all the places where the current renderer uses Cairo instead of the GPU.
sr: Истиче сва места где тренутни цртач користи Каиро уместо графичке картице.

en: Show Cairo Rendering
sr: Прикажи Каиро цртач

en: Show Baselines
sr: Прикажи основице

en: Show Layout Borders
sr: Прикажи границе распореда

en: CSS Padding
sr: ЦСС попуњавање

en: CSS Border
sr: ЦСС ивица

en: CSS Margin
sr: ЦСС маргина

en: Widget Margin
sr: Маргина елемента

en: Show Focus
sr: Прикажи фокус

en: Show Accessibility warnings
sr: Прикажи упозорења за приступачност

en: Show Graphics Offload
sr: Прикажи офлоад графике

en: Show Touch UI
sr: Прикажи додире

en: Inspect Inspector
sr: Прегледај инспектора

en: Select an Object
sr: Изаберите објекат

en: Show Details
sr: Прикажи податке

en: Show all Objects
sr: Прикажи све објекте

en: Show all Resources
sr: Прикажи све изворе

en: Collect Statistics
sr: Прикупи статистику

en: Objects
sr: Објекти

en: Toggle Sidebar
sr: Окини бочну површ

en: Refresh action state
sr: Освежи стање радње

en: Previous object
sr: Претходни објекат

en: Child object
sr: Садржани објекат

en: Previous sibling
sr: Претходни сродник

en: List Position
sr: Положај списка

en: Next sibling
sr: Следећи сродник

en: Miscellaneous
sr: Додатна подешавања

en: Layout
sr: Распоред

en: CSS Nodes
sr: ЦСС тачке

en: Size Groups
sr: Групе величине

en: Data
sr: Подаци

en: Actions
sr: Радње

en: Menu
sr: Изборник

en: Controllers
sr: Управљачи

en: Magnifier
sr: Увећавање

en: Accessibility
sr: Приступачност

en: Global
sr: Опште

en: Information
sr: Обавештење

en: Settings
sr: Поставке

en: Resources
sr: Изворишта

en: Statistics
sr: Статистика

en: Logging
sr: Дневник

en: CSS
sr: ЦСС

en: Recorder
sr: Снимач

[ctx: OpenType layout]
en: Access All Alternates
sr: Приступи свим заменским

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Forms
sr: Облици изнад основе

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Mark Positioning
sr: Постављање ознаке изнад основе

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Substitutions
sr: Замене изнад основе

[ctx: OpenType layout]
en: Alternative Fractions
sr: Заменски разломци

[ctx: OpenType layout]
en: Akhands
sr: Акандско

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Forms
sr: Облици испод основе

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Mark Positioning
sr: Постављање ознаке испод основе

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Substitutions
sr: Замене испод основе

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Alternates
sr: Контекстуални заменски

[ctx: OpenType layout]
en: Case-Sensitive Forms
sr: Облици разликују величину слова

[ctx: OpenType layout]
en: Glyph Composition / Decomposition
sr: Слагање / разлагање глифа

[ctx: OpenType layout]
en: Conjunct Form After Ro
sr: Облик свезе по Роу

[ctx: OpenType layout]
en: Conjunct Forms
sr: Облици свезе

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Ligatures
sr: Контекстуалне лигатуре

[ctx: OpenType layout]
en: Centered CJK Punctuation
sr: Усредиштена КЈК интерпункција

[ctx: OpenType layout]
en: Capital Spacing
sr: Размак великих слова

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Swash
sr: Контекстуална левоперјаста

[ctx: OpenType layout]
en: Cursive Positioning
sr: Постављање искошених

[ctx: OpenType layout]
en: Petite Capitals From Capitals
sr: Сићушна велика слова из великих слова

[ctx: OpenType layout]
en: Small Capitals From Capitals
sr: Мала велика слова из великих слова

[ctx: OpenType layout]
en: Distances
sr: Растојања

[ctx: OpenType layout]
en: Discretionary Ligatures
sr: Дискреционе лигатуре

[ctx: OpenType layout]
en: Denominators
sr: Имениоци

[ctx: OpenType layout]
en: Dotless Forms
sr: Облици без тачака

[ctx: OpenType layout]
en: Expert Forms
sr: Стручни облици

[ctx: OpenType layout]
en: Final Glyph on Line Alternates
sr: Заменски крајњег глифа у реду

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms #2
sr: Терминални облици 2

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms #3
sr: Терминални облици 3

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms
sr: Терминални облици

[ctx: OpenType layout]
en: Flattened accent forms
sr: Облици сравњеног акцента

[ctx: OpenType layout]
en: Fractions
sr: Разломци

[ctx: OpenType layout]
en: Full Widths
sr: Пуне ширине

[ctx: OpenType layout]
en: Half Forms
sr: Полуоблици

[ctx: OpenType layout]
en: Halant Forms
sr: Халант облици

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Half Widths
sr: Заменске полуширине

[ctx: OpenType layout]
en: Historical Forms
sr: Историјски облици

[ctx: OpenType layout]
en: Horizontal Kana Alternates
sr: Водоравни Кана заменски

[ctx: OpenType layout]
en: Historical Ligatures
sr: Историјске лигатуре

[ctx: OpenType layout]
en: Hangul
sr: Хангул

[ctx: OpenType layout]
en: Hojo Kanji Forms
sr: Хоџо Канџи облици

[ctx: OpenType layout]
en: Half Widths
sr: Полу ширине

[ctx: OpenType layout]
en: Initial Forms
sr: Почетни облици

[ctx: OpenType layout]
en: Isolated Forms
sr: Усамљени облици

[ctx: OpenType layout]
en: Italics
sr: Искошена

[ctx: OpenType layout]
en: Justification Alternates
sr: Заменски порвнања

[ctx: OpenType layout]
en: JIS78 Forms
sr: ЈИС78 облици

[ctx: OpenType layout]
en: JIS83 Forms
sr: ЈИС83 облици

[ctx: OpenType layout]
en: JIS90 Forms
sr: ЈИС90 облици

[ctx: OpenType layout]
en: JIS2004 Forms
sr: ЈИС2004 облици

[ctx: OpenType layout]
en: Kerning
sr: Уклапање

[ctx: OpenType layout]
en: Left Bounds
sr: Леве границе

[ctx: OpenType layout]
en: Standard Ligatures
sr: Стандардне лигатуре

[ctx: OpenType layout]
en: Leading Jamo Forms
sr: Водећи Јамо облици

[ctx: OpenType layout]
en: Lining Figures
sr: Постава фигура

[ctx: OpenType layout]
en: Localized Forms
sr: Локализовани облици

[ctx: OpenType layout]
en: Left-to-right alternates
sr: Заменски с лева на десно

[ctx: OpenType layout]
en: Left-to-right mirrored forms
sr: Пресликани облици с лева на десно

[ctx: OpenType layout]
en: Mark Positioning
sr: Постављање обележја

[ctx: OpenType layout]
en: Medial Forms #2
sr: Средњевековни облици #2

[ctx: OpenType layout]
en: Medial Forms
sr: Средњевековни облици

[ctx: OpenType layout]
en: Mathematical Greek
sr: Грчки математички

[ctx: OpenType layout]
en: Mark to Mark Positioning
sr: Постављање знака до знака

[ctx: OpenType layout]
en: Mark Positioning via Substitution
sr: Постављање знака путем замене

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Annotation Forms
sr: Заменски облици прибелешке

[ctx: OpenType layout]
en: NLC Kanji Forms
sr: НЛЦ Канџи облици

[ctx: OpenType layout]
en: Nukta Forms
sr: Нукта облици

[ctx: OpenType layout]
en: Numerators
sr: Бројиоци

[ctx: OpenType layout]
en: Oldstyle Figures
sr: Старостилске фигуре

[ctx: OpenType layout]
en: Optical Bounds
sr: Оптичке границе

[ctx: OpenType layout]
en: Ordinals
sr: Редни бројеви

[ctx: OpenType layout]
en: Ornaments
sr: Украси

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Alternate Widths
sr: Сразмерне заменске ширине

[ctx: OpenType layout]
en: Petite Capitals
sr: Мала велика слова

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Kana
sr: Сразмерни Кана

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Figures
sr: Сразмерне фигуре

[ctx: OpenType layout]
en: Pre-Base Forms
sr: Облици пре-основе

[ctx: OpenType layout]
en: Pre-base Substitutions
sr: Замене пре-основе

[ctx: OpenType layout]
en: Post-base Forms
sr: Облици након-основе

[ctx: OpenType layout]
en: Post-base Substitutions
sr: Замене након-основе

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Widths
sr: Сразмерне ширине

[ctx: OpenType layout]
en: Quarter Widths
sr: Четврт ширине

[ctx: OpenType layout]
en: Randomize
sr: Насумично

[ctx: OpenType layout]
en: Required Contextual Alternates
sr: Захтевани контекстуални заменски

[ctx: OpenType layout]
en: Rakar Forms
sr: Ракар облици

[ctx: OpenType layout]
en: Required Ligatures
sr: Захтеване лигатуре

[ctx: OpenType layout]
en: Reph Forms
sr: Реф облици

[ctx: OpenType layout]
en: Right Bounds
sr: Десне границе

[ctx: OpenType layout]
en: Right-to-left alternates
sr: Заменски са десна на лево

[ctx: OpenType layout]
en: Right-to-left mirrored forms
sr: Пресликани облици са десна на лево

[ctx: OpenType layout]
en: Ruby Notation Forms
sr: Облици Руби напомена

[ctx: OpenType layout]
en: Required Variation Alternates
sr: Захтевани заменски варијације

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Alternates
sr: Стилски заменски

[ctx: OpenType layout]
en: Scientific Inferiors
sr: Научни индекси

[ctx: OpenType layout]
en: Optical size
sr: Оптичка величина

[ctx: OpenType layout]
en: Small Capitals
sr: Умањена „велика слова“

[ctx: OpenType layout]
en: Simplified Forms
sr: Поједностављени облици

[ctx: OpenType layout]
en: Math script style alternates
sr: Заменски стила математичких скрипти

[ctx: OpenType layout]
en: Stretching Glyph Decomposition
sr: Растезање разлагања глифа

[ctx: OpenType layout]
en: Subscript
sr: Индекс

[ctx: OpenType layout]
en: Superscript
sr: Изложилац

[ctx: OpenType layout]
en: Swash
sr: Левоперјаста

[ctx: OpenType layout]
en: Titling
sr: Насловљавање

[ctx: OpenType layout]
en: Trailing Jamo Forms
sr: Пратећи Јамо облици

[ctx: OpenType layout]
en: Traditional Name Forms
sr: Облици традиционалних имена

[ctx: OpenType layout]
en: Tabular Figures
sr: Једноширинске фигуре

[ctx: OpenType layout]
en: Traditional Forms
sr: Традиционални облици

[ctx: OpenType layout]
en: Third Widths
sr: Трећина ширине

[ctx: OpenType layout]
en: Unicase
sr: Једнословни

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Vertical Metrics
sr: Заменска усправна метрика

[ctx: OpenType layout]
en: Vattu Variants
sr: Вату варијанте

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Writing
sr: Усправно писање

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Vertical Half Metrics
sr: Заменска усправна полуметрика

[ctx: OpenType layout]
en: Vowel Jamo Forms
sr: Облици Јамо самогласника

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Kana Alternates
sr: Усправни Кана заменски

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Kerning
sr: Усправно уклапање

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Alternate Vertical Metrics
sr: Сразмерна заменска усправна метрика

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Alternates and Rotation
sr: Усправне замене и ротација

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Alternates for Rotation
sr: Усправне замене за ротацију

[ctx: OpenType layout]
en: Slashed Zero
sr: Прецртана нула

[ctx: paper size]
en: A0
sr: А0

[ctx: paper size]
en: A1
sr: А1

[ctx: paper size]
en: A10
sr: А10

[ctx: paper size]
en: A2
sr: А2

[ctx: paper size]
en: A3
sr: А3

[ctx: paper size]
en: A3 Extra
sr: А3 екстра

[ctx: paper size]
en: A4
sr: А4

[ctx: paper size]
en: A4 Extra
sr: А4 екстра

[ctx: paper size]
en: A4 Tab
sr: А4 ролна

[ctx: paper size]
en: A5
sr: А5

[ctx: paper size]
en: A5 Extra
sr: А5 екстра

[ctx: paper size]
en: A6
sr: А6

[ctx: paper size]
en: A7
sr: А7

[ctx: paper size]
en: A8
sr: А8

[ctx: paper size]
en: A9
sr: А9

[ctx: paper size]
en: B0
sr: Б0

[ctx: paper size]
en: B1
sr: Б1

[ctx: paper size]
en: B10
sr: Б10

[ctx: paper size]
en: B2
sr: Б2

[ctx: paper size]
en: B3
sr: Б3

[ctx: paper size]
en: B4
sr: Б4

[ctx: paper size]
en: B5
sr: Б5

[ctx: paper size]
en: B5 Extra
sr: Б5 екстра

[ctx: paper size]
en: B6
sr: Б6

[ctx: paper size]
en: B6/C4
sr: Б6/Ц4

[ctx: paper size]
en: B7
sr: Б7

[ctx: paper size]
en: B8
sr: Б8

[ctx: paper size]
en: B9
sr: Б9

[ctx: paper size]
en: C0
sr: Ц0

[ctx: paper size]
en: C1
sr: Ц1

[ctx: paper size]
en: C10
sr: Ц10

[ctx: paper size]
en: C2
sr: Ц2

[ctx: paper size]
en: C3
sr: Ц3

[ctx: paper size]
en: C4
sr: Ц4

[ctx: paper size]
en: C5
sr: Ц5

[ctx: paper size]
en: C6
sr: Ц6

[ctx: paper size]
en: C6/C5
sr: Ц6/Ц5

[ctx: paper size]
en: C7
sr: Ц7

[ctx: paper size]
en: C7/C6
sr: Ц7/Ц6

[ctx: paper size]
en: C8
sr: Ц8

[ctx: paper size]
en: C9
sr: Ц9

[ctx: paper size]
en: DL Envelope
sr: ДЛ коверта

[ctx: paper size]
en: RA0
sr: РА0

[ctx: paper size]
en: RA1
sr: РА1

[ctx: paper size]
en: RA2
sr: РА2

[ctx: paper size]
en: RA3
sr: РА3

[ctx: paper size]
en: RA4
sr: РА4

[ctx: paper size]
en: SRA0
sr: СРА0

[ctx: paper size]
en: SRA1
sr: СРА1

[ctx: paper size]
en: SRA2
sr: СРА2

[ctx: paper size]
en: SRA3
sr: СРА3

[ctx: paper size]
en: SRA4
sr: СРА4

[ctx: paper size]
en: JB0
sr: ЈБ0

[ctx: paper size]
en: JB1
sr: ЈБ1

[ctx: paper size]
en: JB10
sr: ЈБ10

[ctx: paper size]
en: JB2
sr: ЈБ2

[ctx: paper size]
en: JB3
sr: ЈБ3

[ctx: paper size]
en: JB4
sr: ЈБ4

[ctx: paper size]
en: JB5
sr: ЈБ5

[ctx: paper size]
en: JB6
sr: ЈБ6

[ctx: paper size]
en: JB7
sr: ЈБ7

[ctx: paper size]
en: JB8
sr: ЈБ8

[ctx: paper size]
en: JB9
sr: ЈБ9

[ctx: paper size]
en: jis exec
sr: јис ексек

[ctx: paper size]
en: Choukei 2 Envelope
sr: чукеи 2 коверта

[ctx: paper size]
en: Choukei 3 Envelope
sr: чукеи 3 коверта

[ctx: paper size]
en: Choukei 4 Envelope
sr: чукеи 4 коверта

[ctx: paper size]
en: Choukei 40 Envelope
sr: чукеи 40 коверта

[ctx: paper size]
en: hagaki (postcard)
sr: хангаи (разгледница)

[ctx: paper size]
en: kahu Envelope
sr: каху коверта

[ctx: paper size]
en: kaku2 Envelope
sr: каку2 коверта

[ctx: paper size]
en: kaku3 Envelope
sr: каку3 коверта

[ctx: paper size]
en: kaku4 Envelope
sr: каку4 коверта

[ctx: paper size]
en: kaku5 Envelope
sr: каку5 коверта

[ctx: paper size]
en: kaku7 Envelope
sr: каку7 коверта

[ctx: paper size]
en: kaku8 Envelope
sr: каку8 коверта

[ctx: paper size]
en: oufuku (reply postcard)
sr: оуфуку (одздравна разгледница)

[ctx: paper size]
en: you4 Envelope
sr: ју4 коверта

[ctx: paper size]
en: you6 Envelope
sr: ју6 коверта

[ctx: paper size]
en: 6×9 Envelope
sr: 6×9 коверта

[ctx: paper size]
en: 7×9 Envelope
sr: 7×9 коверта

[ctx: paper size]
en: 8×10 Envelope
sr: 8×10 коверта

[ctx: paper size]
en: 9×11 Envelope
sr: 9×11 коверта

[ctx: paper size]
en: 9×12 Envelope
sr: 9×12 коверта

[ctx: paper size]
en: a2 Envelope
sr: а2 коверта

[ctx: paper size]
en: Arch A
sr: арч А

[ctx: paper size]
en: Arch B
sr: арч Б

[ctx: paper size]
en: Arch C
sr: арч Ц

[ctx: paper size]
en: Arch D
sr: арч Д

[ctx: paper size]
en: Arch E
sr: арч Е

[ctx: paper size]
en: b-plus
sr: б-плус

[ctx: paper size]
en: c
sr: ц

[ctx: paper size]
en: c5 Envelope
sr: ц5 коверта

[ctx: paper size]
en: d
sr: д

[ctx: paper size]
en: e
sr: е

[ctx: paper size]
en: edp
sr: едп

[ctx: paper size]
en: European edp
sr: европски едп

[ctx: paper size]
en: Executive
sr: извршна коверта

[ctx: paper size]
en: f
sr: ф

[ctx: paper size]
en: Fan-Fold European
sr: европски фан-фолд

[ctx: paper size]
en: Fan-Fold US
sr: амерички фан-фолд

[ctx: paper size]
en: Fan-Fold German Legal
sr: немачки правнички фан-фолд

[ctx: paper size]
en: Government Legal
sr: амерички званични

[ctx: paper size]
en: Government Letter
sr: америчко званично писмо

[ctx: paper size]
en: Index 3×5
sr: индекс 3×5

[ctx: paper size]
en: Index 4×6 (postcard)
sr: индекс 4×6 (разгледница)

[ctx: paper size]
en: Index 4×6 ext
sr: индекс 4×6 проширени

[ctx: paper size]
en: Index 5×8
sr: индекс 5×8

[ctx: paper size]
en: Invoice
sr: рачун

[ctx: paper size]
en: Tabloid
sr: таблоид

[ctx: paper size]
en: US Legal
sr: амерички правнички

[ctx: paper size]
en: US Legal Extra
sr: проширени амерички правнички

[ctx: paper size]
en: US Letter
sr: америчко писмо

[ctx: paper size]
en: US Letter Extra
sr: проширено америчко писмо

[ctx: paper size]
en: US Letter Plus
sr: америчко писмо плус

[ctx: paper size]
en: Monarch Envelope
sr: монарх коверта

[ctx: paper size]
en: #10 Envelope
sr: коверта #10

[ctx: paper size]
en: #11 Envelope
sr: коверта #11

[ctx: paper size]
en: #12 Envelope
sr: коверта #12

[ctx: paper size]
en: #14 Envelope
sr: коверта #14

[ctx: paper size]
en: #9 Envelope
sr: коверта #9

[ctx: paper size]
en: Oficio
sr: Службени (официо)

[ctx: paper size]
en: Personal Envelope
sr: лична коверта

[ctx: paper size]
en: Quarto
sr: четврт

[ctx: paper size]
en: Super A
sr: супер А

[ctx: paper size]
en: Super B
sr: супер Б

[ctx: paper size]
en: Wide Format
sr: широки формат

[ctx: paper size]
en: Photo L
sr: Фото Л

[ctx: paper size]
en: Dai-pa-kai
sr: даи-па-каи

[ctx: paper size]
en: Folio
sr: фолио

[ctx: paper size]
en: Folio sp
sr: фолио сп

[ctx: paper size]
en: Invite Envelope
sr: коверта за позивнице

[ctx: paper size]
en: Italian Envelope
sr: италијанска коверта

[ctx: paper size]
en: juuro-ku-kai
sr: јуро-ку-каи

[ctx: paper size]
en: Large Photo
sr: велика фотографија

[ctx: paper size]
en: Medium Photo
sr: средња фотографија

[ctx: paper size]
en: pa-kai
sr: па-каи

[ctx: paper size]
en: Postfix Envelope
sr: поштанска коверта

[ctx: paper size]
en: Small Photo
sr: мала фотографија

[ctx: paper size]
en: Wide Photo
sr: широка фотографија

[ctx: paper size]
en: prc1 Envelope
sr: прц1 коверта

[ctx: paper size]
en: prc10 Envelope
sr: прц10 коверта

[ctx: paper size]
en: prc 16k
sr: прц 16к

[ctx: paper size]
en: prc2 Envelope
sr: прц2 коверта

[ctx: paper size]
en: prc3 Envelope
sr: прц3 коверта

[ctx: paper size]
en: prc 32k
sr: прц 32к

[ctx: paper size]
en: prc4 Envelope
sr: прц4 коверта

[ctx: paper size]
en: prc5 Envelope
sr: прц5 коверта

[ctx: paper size]
en: prc6 Envelope
sr: прц6 коверта

[ctx: paper size]
en: prc7 Envelope
sr: прц7 коверта

[ctx: paper size]
en: prc8 Envelope
sr: прц8 коверта

[ctx: paper size]
en: prc9 Envelope
sr: прц9 коверта

[ctx: paper size]
en: ROC 16k
sr: РОК 16к

[ctx: paper size]
en: ROC 8k
sr: РОК 8к

en: Pages
sr: Странице

en: Logo
sr: Лого

en: About
sr: О програму

en: Credits
sr: Заслуге

en: System
sr: Систем

en: System Information
sr: Подаци о систему

en: Select App
sr: Изабери апликацију

en: _View All Apps
sr: _Прикажи све апликације

en: _Find New Apps
sr: _Нађи нове апликације

en: No applications found.
sr: Нисам пронашао програме.

en: Preferences
sr: Поставке

en: Services
sr: Услуге

en: Hide %s
sr: Сакриј „%s“

en: Hide Others
sr: Сакриј друге

en: Show All
sr: Покажи све

en: Quit %s
sr: Напусти „%s“

en: Undo
sr: Опозови

en: Redo
sr: Понови

en: Cut
sr: Исеци

en: Copy
sr: Копирај

en: Paste
sr: Убаци

en: Select All
sr: Изабери све

en: _Window
sr: _Прозор

en: _Finish
sr: _Заврши

en: _Back
sr: _Претходно

en: _Next
sr: _Следеће

en: Select a Color
sr: Изаберите боју

en: Pick a color from the screen
sr: Изаберите боју са екрана

en: The current color
sr: Тренутна боја

en: Hexadecimal color or color name
sr: Хексадецимална боја или назив боје

en: Hue
sr: Нијанса

en: Alpha value
sr: Вредност провидности

en: Saturation and value
sr: Засићеност и вредност

[ctx: Color channel]
en: A
sr: А

en: (None)
sr: (ништа)

en: Search…
sr: Тражи…

[ctx: emoji category]
en: Smileys & People
sr: Лица и људи

[ctx: emoji category]
en: Body & Clothing
sr: Изглед и облачење

[ctx: emoji category]
en: Animals & Nature
sr: Животиње и природа

[ctx: emoji category]
en: Food & Drink
sr: Јело и пиће

[ctx: emoji category]
en: Travel & Places
sr: Путовање и места

[ctx: emoji category]
en: Activities
sr: Активности

[ctx: emoji category]
en: Objects
sr: Предмети

[ctx: emoji category]
en: Symbols
sr: Симболи

[ctx: emoji category]
en: Flags
sr: Заставе

[ctx: emoji category]
en: Recent
sr: Скорашње

en: Create Folder
sr: Направи фасциклу

en: Remote location — only searching the current folder
sr: Удаљено место — претражујем само тренутну фасциклу

en: Filter
sr: Филтер

en: Folder Name
sr: Назив фасцикле

en: _Create
sr: _Направи

en: Select Font
sr: Изаберите фонт

en: Search font name
sr: Потражите назив фонта

en: Filters
sr: Филтери

en: Filter by
sr: Филтрирај према

en: Monospace
sr: Утврђена ширина

en: Language
sr: Језик

en: Preview Font
sr: Претпреглед слова

en: No Fonts Found
sr: Нисам нашао ниједан фонт

en: Font Name
sr: Назив фонта

en: Font Variation Axes
sr: Осе варијације фонта

en: Font Features
sr: Особина фонта

[ctx: media controls]
en: Position
sr: Положај

[ctx: media controls]
en: Volume
sr: Јачина звука

en: _Format for:
sr: _Формат за:

en: _Paper size:
sr: Величина _папира:

en: _Orientation:
sr: _Усмерење:

en: Portrait
sr: Усправно

en: Reverse portrait
sr: Обрнуто усправно

en: Landscape
sr: Положено

en: Reverse landscape
sr: Обрнуто положено

en: Server Addresses
sr: Адресе сервера

en: Server addresses are made up of a protocol prefix and an address. Examples:
sr: Адресе сервера се састоје од префикса протокола и адресе. Примери:

en: Available Protocols
sr: Доступни протоколи

note: Translators: Server as any successfully connected network address
en: No recent servers found
sr: Нема скорашњих сервера

en: Recent Servers
sr: Скорашњи сервери

en: No results found
sr: Нема резултата

en: Connect to _Server
sr: Повежи се са _сервером

en: Enter server address…
sr: Унеси адресу сервера…

en: Show recent servers
sr: Прикажи скорашње сервере

note: this is the header for the printer status column in the print dialog
en: Status
sr: Стање

en: Range
sr: Опсег

en: _All Pages
sr: _Све странице

en: C_urrent Page
sr: Трен_утну страницу

en: Se_lection
sr: _Избор

en: Pag_es:
sr: Страниц_е:

en: Specify one or more page ranges,
     e.g. 1–3, 7, 11
sr: Наведите један или више опсега страница,
     нпр. 1-3, 7, 11

en: Copies
sr: Примерака

en: Copie_s:
sr: Примера_ка:

en: C_ollate
sr: _Сложи

en: _Reverse
sr: _Обрни

en: Page ordering preview
sr: Преглед редоследа страница

en: A visualization of the effect of the collate and reverse options on the page ordering
sr: Визуелно приказује ефекат опција слагања и обртања на коначни редослед страница

en: General
sr: Опште

en: T_wo-sided:
sr: Д_вострано:

en: Pages per _side:
sr: _Страна на страници:

en: Page or_dering:
sr: Ре_дослед страница:

en: _Only print:
sr: Штампај сам_о:

en: All sheets
sr: Све листове

en: Even sheets
sr: Парне листове

en: Odd sheets
sr: Непарне листове

en: Sc_ale:
sr: Р_азмера:

en: Scale in percent
sr: Размера у процентима

en: Paper
sr: Папир

en: Paper _type:
sr: _Врста папира:

en: Paper _source:
sr: _Фиока за папир:

en: Output t_ray:
sr: Прихватна _фиока:

en: Or_ientation:
sr: _Усмерење:

en: Page layout preview
sr: Преглед распореда странице

en: Job Details
sr: Подаци о послу

en: Pri_ority:
sr: Важн_ост:

en: _Billing info:
sr: Подаци за _фактурисање:

en: Print Document
sr: Штампај документ

note: this is one of the choices for the print at option in the print dialog
en: _Now
sr: _Сад

note: this is one of the choices for the print at option in the print dialog. It also serves as the label for an entry that allows the user to enter a time.
en: A_t:
sr: _У:

note: Ability to parse the am/pm format depends on actual locale. You can remove the am/pm values below for your locale if they are not supported.
en: Specify the time of print,
     e.g. 15∶30, 2∶35 pm, 14∶15∶20, 11∶46∶30 am, 4 pm
sr: Одредите време за почетак штампе,
     нпр. 15∶30, 2∶35 поп, 14∶15∶20, 11∶46∶30 прп, 4 поп

note: this is one of the choices for the print at option in the print dialog. It means that the print job will not be printed until it explicitly gets 'released'.
en: On _hold
sr: На _чекању

en: Hold the job until it is explicitly released
sr: Задржи посао док се изричито не затражи штампа

en: Add Cover Page
sr: Додај насловну страну

note: this is the label used for the option in the print dialog that controls the front cover page.
en: Be_fore:
sr: П_ре:

note: this is the label used for the option in the print dialog that controls the back cover page.
en: _After:
sr: П_осле:

en: Job
sr: Посао

note: This will appear as a tab label in the print dialog.
en: Image Quality
sr: Квалитет слике

note: This will appear as a tab label in the print dialog.
en: Color
sr: Боја

note: This will appear as a tab label in the print dialog. It's a typographical term, as in "Binding and finishing"
en: Finishing
sr: Завршавам

en: Advanced
sr: Напредно

en: Some of the settings in the dialog conflict
sr: Нека подешавања у прозорчету се сукобљавају

en: Play
sr: Пусти

en: Output to this directory instead of cwd
sr: Исписује у овај директоријум уместо да мења радни директоријум

en: Generate debug output
sr: Ствара излаз прочишћавања

en: Invalid size %s
sr: Неисправна величина %s

en: Can’t load file: %s
sr: Не могу да учитам датотеку: %s

en: Can’t save file %s: %s
sr: Не могу да сачувам датотеку „%s“: %s

en: Usage:
      gtk4-builder-tool [COMMAND] [OPTION…] FILE
    
    Perform various tasks on GtkBuilder .ui files.
    
    Commands:
      validate     Validate the file
      simplify     Simplify the file
      enumerate    List all named objects
      preview      Preview the file
      render       Take a screenshot of the file
      screenshot   Take a screenshot of the file
sr: Коришћење:
      gtk4-builder-tool [НАРЕДБА] [ОПЦИЈА…] ДАТОТЕКА
    
    Обавља разне задатке на „.ui“ датотекама Гтк Градитеља.
    
    Наредбе:
      validate       Утврђује исправност датотеке
      simplify       Поједностављује датотеку
      enumerate  Исписује све именоване објекте
      preview       Приказује преглед датотеке
      render          Прави снимак екрана датотеке
      screenshot  Прави снимак екрана датотеке

en: FILE
sr: ДАТОТЕКА

en: Print all named objects.
sr: Испиш е именованих објеката.

en: No object with ID '%s' found
sr: Није пронађен објекат са ИБ „'%s“

en: No previewable object found
sr: Није пронађен објекат који се може прегледати

en: Objects of type %s can't be previewed
sr: Не можете да прегледате објекте типа %s

en: Preview only the named object
sr: Само прикажи претпреглед имеваног објекта

en: Use style from CSS file
sr: Користи стил из ЦСС датотеке

en: Could not initialize windowing system
sr: Не могу да покренем систем за прозоре

en: Preview the file.
sr: Претпреглед датотеке.

en: No .ui file specified
sr: Није наведена „.ui“ датотека

en: Can only preview a single .ui file
sr: Могу да прегледам само једну „.ui“ датотеку

en: No object found
sr: Није пронађен објекат

en: Objects of type %s can't be screenshot
sr: Не могу да направим енимак екрана за објекте типа %s

en: Failed to take a screenshot
sr: Не могу да направим снимак екрана

en: File %s exists.
    Use --force to overwrite.
sr: Већ постоји датотеке %s.
    Користите --force да је препишете.

en: Output written to %s.
sr: Излаз је уписан у %s.

en: Failed to save %s: %s
sr: Не могу да сачувам %s: %s

en: Screenshot only the named object
sr: Само направи снимак екрана именованог објекта

en: Save as node file instead of png
sr: Сачувај као чвор-датотеку уместо пнг-а

en: Overwrite existing file
sr: Препиши постојећу датотеку

en: FILE…
sr: ДАТОТЕКА…

en: Render a .ui file to an image.
sr: Исцртава .ui датотеку као слику.

en: Can only render a single .ui file to a single output file
sr: Могу да исцртам само једну .ui датотеку у једну излазну датотеку

en: %s:%d: Couldn’t parse value for property '%s': %s
sr: %s:%d: Не могу да обрадим вредност за својство „%s“: %s

en: Property %s not found
sr: Није пронађена особина %s

en: Packing property %s not found
sr: Није пронађена особина за паковање %s

en: Cell property %s not found
sr: Није пронађена особина ћелије %s

en: Layout property %s not found
sr: Није пронађена особина распореда %s

en: %s only accepts three children
sr: %s прихвата само три нижа елемента

en: %s only accepts one center child
sr: %s прихвата само један нижи елемент на средини

en: Unable to create temporary file: %s
sr: Не могу да направим привремену датотеку: %s

en: Can’t load “%s”: %s
sr: Не могу да учитам „%s“: %s

en: Can’t parse “%s”: %s
sr: Не могу да обрадим „%s“: %s

en: Failed to read “%s”: %s
sr: Нисам успео да прочитам „%s“: %s

en: Failed to write “%s”: “%s”
sr: Не могу да упишем „%s“: %s

en: Replace the file
sr: Замени датотеку

en: Convert from GTK 3 to GTK 4
sr: Претвори из ГТК 3 у ГТК 4

en: Simplify the file.
sr: Поједностави датотеку.

en: Can only simplify a single .ui file without --replace
sr: Могу да поједноставим само једну „.ui“ датотеку без „--replace“

en: Failed to lookup template parent type %s
sr: Не могу да претражим родитељски шаблон типа %s

en: Deprecated types:
sr: Застарели типови:

en: Failed to create an instance of the template type %s
sr: Не могу да направим процес за шаблон типа %s

en: Validate the file.
sr: Потврди датотеку.

en: Usage:
      gtk4-image-tool [COMMAND] [OPTION…] FILE…
    
    Perform various tasks on images.
    
    Commands:
      compare      Show differences between two images
      convert      Convert the image to a different format or color state
      info         Show general information about the image
      relabel      Change the color state of the image without conversion
      show         Show the image
      play         Play an animation
sr: Коришћење:
      gtk4-image-tool [НАРЕДБА] [ОПЦИЈА…] ДАТОТЕКА…
    
    Обавља разне задатке на сликама.
    
    Наредбе:
      compare      Приказује разлике између две слике
      convert      Претвара слику у други формат или стање боја
      info         Приказује опште податке о слици
      relabel      Мења стање боја слике без претварања у други формат
      show         Приказује слику
      play         Пушта анимацију

en: Output file
sr: Излазна датотека

en: Compare two images
sr: Упореди две слике

en: No image file specified
sr: Није одређена датотека са сликом

en: Can only accept two image files
sr: Може да прихвати само две датотеке са сликом

en: Could not save diff image to %s
sr: Не могу да сачувам слику разлике у %s

en: Differences witten to %s.
sr: Разлика је сачувана у %s.

en: The images are different.
sr: Слике су различите.

en: No differences.
sr: Нема разлике.

en: Format to use
sr: Формат за коришћење

en: FORMAT
sr: ФОРМАТ

en: Color state to use
sr: Стање боје за коришћење

en: COLORSTATE
sr: СТАЊЕ_БОЈА

en: Color state to use, as cicp tuple
sr: Стање боје за коришћење, као cicp торка

en: Convert the image to a different format or color state.
sr: Претвори слику у други формат или стање боје.

en: Can only accept a single image file and output file
sr: Може да прихвати само једну датотеку са сликом и излазну датотеку

en: Not a memory format: %s
    Possible values:
      %s
sr: Није меморијски формат: %s
    Могуће вредности:
      %s

en: Not a color state: %s
    Possible values:
      %s
sr: Није стање боја: %s
    Могуће вредности:
      %s

en: Can't specify both --color-state and --cicp
sr: Не можете да одредите и --color-state и --cicp

en: Not a supported cicp tuple: %s
sr: Није подржан cicp типл: %s

en: Format:
sr: Формат:

en: Color state:
sr: Стање боје:

en: unknown
sr: непознато

en: Provide information about the image.
sr: Обезбеђује податке о слици.

en: Can only accept a single image file
sr: Може да прихвати само једну датотеку са сликом

en: Change the color state of the image without conversion.
sr: Мења стање боја слике без њеног претварања у други формат.

en: Not a color state: %s
    Possible values: %s
sr: Није стање боје: %s
    Могуће вредности: %s

en: Don't add a titlebar
sr: Без траке за наслов

en: Show one or more images.
sr: Прикажи једну или више слика.

en: Error at %s: %s
sr: Грешка на %s: %s

en: Failed to load node file: %s
sr: Не могу да учитам датотеку са чворовима: %s

en: %s is not a texture node
sr: %s није чвор текстуре

en: cicp must be 4 numbers, separated by /
sr: cicp мора да садржи 4 броја раздвојена са „/“

en: Show program version
sr: Приказује издање програма

note: Translators: this message will appear immediately after the usage string - Usage: COMMAND [OPTION…] <THIS_MESSAGE>
en: APPLICATION [URI…] — launch an APPLICATION
sr: ПРОГРАМ [ПУТАЊА…] — покреће ПРОГРАМ

note: Translators: this message will appear after the usage string and before the list of options.
en: Launch an application (specified by its desktop file name),
    optionally passing one or more URIs as arguments.
sr: Покрените програм (који је наведен називом датотеке радне површи),
    по могућству прослеђујући списак путања као аргументе.

en: Error parsing commandline options: %s
sr: Грешка обраде опција линије наредби: %s

en: Try “%s --help” for more information.
sr: Покрените „%s --help“ за више података.

note: Translators: the %s is the program name. This error message means the user is calling gtk-launch without any argument.
en: %s: missing application name
sr: %s: недостаје назив програма

en: Creating AppInfo from id not supported on non unix operating systems
sr: Стварање информација програма из иб-а није подржано на не-јуникс оперативним системима

note: Translators: the first %s is the program name, the second one is the application name.
en: %s: no such application %s
sr: %s: нема таквог програма „%s“

note: Translators: the first %s is the program name, the second one is the error message.
en: %s: error launching application: %s
sr: %s: грешка покретања програма: %s

en: Usage:
      gtk4-path-tool [COMMAND] [OPTION…] PATH
    
    Perform various tasks on paths.
    
    Commands:
      decompose    Decompose the path
      reverse      Reverse the path
      restrict     Restrict the path to a segment
      show         Display the path in a window
      render       Render the path as an image
      info         Print information about the path
sr: Коришћење:
      gtk4-path-tool [НАРЕДБА] [ОПЦИЈЕ…] ПУТАЊА
    
    Извршава различите радне над путањама.
    
    Наредбе:
      decompose  Рашчлањује путању
      reverse          Изврће путању
      restrict           Ограничава путању на сегмент
      show              Приказује путању у прозору
      render            Исцртава путању као слику
      info                 Исписује податке о путањи

en: Allow quadratic Bézier curves
sr: Дозвољава квадратну Безиерову кривуљу

en: Allow cubic Bézier curves
sr: Дозвољава кубну Безиерову кривуљу

en: Allow conic Bézier curves
sr: Дозвољава коничну Безиерову кривуљу

en: PATH
sr: ПУТАЊА

en: Decompose a path.
sr: Рашчлањује путању.

en: No paths given.
sr: Није дата путања.

en: That didn't work out.
sr: Ово није успело.

en: Print information about a path.
sr: Исписује податке о путањи.

en: Path is empty.
sr: Путања је празна.

en: Path is closed
sr: Путања је затворена

en: Path length
sr: Дужина путање

en: %d contours
sr: %d контуре

en: %d operations
sr: %d радње

en: %d lines
sr: %d линије

en: %d quadratics
sr: %d квадрата

en: %d cubics
sr: %d кубика

en: %d conics
sr: %d конуса

en: Fill the path (the default)
sr: Испуни путању (подразумевано)

en: Stroke the path
sr: Изцртај путању

en: Show path points
sr: Прикажите тачке путање

en: Show control points
sr: Прикажите контроле путање

en: Show intersections
sr: Прикажи пресеке

en: The output file
sr: Излазна датотека

en: Foreground color
sr: Боја првог плана

en: COLOR
sr: БОЈА

en: Background color
sr: Боја позадине

en: Point color
sr: Боја тачке

en: Intersection color
sr: Боја за пресек

en: Zoom level (number)
sr: Ниво увећања (број)

en: VALUE
sr: ВРЕДНОСТ

en: PATH…
sr: ПУТАЊА…

en: Fill rule (winding, even-odd)
sr: Правило за попуњавање (узијено, парно-непарно)

en: Line width (number)
sr: Ширина линије (број)

en: Line cap (butt, round, square)
sr: Врх линије (шиљато, округло, квадратасто)

en: Line join (miter, miter-clip, round, bevel, arcs)
sr: Спој линије (под углом, под углом-исечено, округло, косо, лук)

en: Miter limit (number)
sr: Граничник угла (број)

en: Dash pattern (comma-separated numbers)
sr: Шаблон цртица (бројеви раздвојени зарезом)

en: Dash offset (number)
sr: Померај цртица (број)

en: Could not initialize windowing system
sr: Не могу да покренем систем прозора

en: Render the path to a png image.
sr: Изцртај путању у png слику.

en: Options related to filling
sr: Опције које се односе на попуњавање

en: Show help for fill options
sr: Прикажи помоћ за опције попуњавања

en: Options related to stroking
sr: Опције које се односе на исцртавање

en: Show help for stroke options
sr: Прикажи помоћ за опције исцртавања

en: No path specified
sr: Није одређена путања

en: Can only render a single path
sr: Могу да исцртам само једну путању

en: fill rule
sr: правило попуњавања

en: line cap
sr: врх линије

en: line join
sr: спој линије

en: Saving png to '%s' failed
sr: Није успело чување „%s“ у png датотеку

en: Output written to '%s'.
sr: Излаз је уписан у „%s“
    .

en: Beginning of segment
sr: Почетак сегмента

en: LENGTH
sr: ДУЖИНА

en: End of segment
sr: Крај сегмента

en: Restrict a path to a segment.
sr: Ограничи путању на сегмент.

en: Reverse a path.
sr: Обрни путању.

en: Path Preview
sr: Преглед путање

en: Line join (miter, miter-clip, round, bevel)
sr: Спој линије (под углом, под углом-исечено, округло, лук)

en: Display the path.
sr: Приказ путање.

en: Can only show one or two paths
sr: Могу да прикажем само једну или две путање

en: Failed to read from standard input: %s
sr: Не могу да учитам из стандардног улаза: %s

en: Error reading from standard input: %s
sr: Грешка приликом читања стандардног улаза: %s

en: Failed to parse '%s' as path.
sr: Не могу да рашчланим „%s“ као путању.

en: Failed to parse '%s' as %s.
sr: Не могу да рашчланим „%s“ као %s.

en: Possible values:
sr: Могуће вредности:

en: Could not parse '%s' as color
sr: Не могу да рашчланим „%s“ као боју

en: Failed to parse '%s' as number
sr: Не могу да рашчланим „%s“ као број

en: Usage:
      gtk4-rendernode-tool [COMMAND] [OPTION…] FILE
    
    Perform various tasks on GTK render nodes.
    
    Commands:
      benchmark    Benchmark rendering of a node
      compare      Compare nodes or images
      convert      Convert into nodes
      extract      Extract data urls
      info         Provide information about the node
      show         Show the node
      render       Take a screenshot of the node
sr: Коришћење:
      gtk4-rendernode-tool [НАРЕДБА] [ОПЦИЈА…] ДАТОТЕКА
    
    Обавља разне задатке на чворовима Гтк цртача.
    
    Наредбе:
      benchmark    Прати учинак исцртавања чвора
      compare      Упореди чворове или слике
      convert      Претвара у чворове
      extract      Извлачи урл адресе са подацима
      info         Обезбеђује податке о чвору
      show         Приказује чвор
      render       Прави снимак екрана чвора

en: Add renderer to benchmark
sr: Додаје цртача у праћење учинка

en: RENDERER
sr: ЦРТАЧ

en: Number of runs with each renderer
sr: Број циклуса са сваким цртачем

en: RUNS
sr: ЦИКЛУСИ

en: Don’t download result/wait for GPU to finish
sr: Не преузимај резултате, чекај да графичка картица заврши

en: Benchmark rendering of a .node file.
sr: Праћење учинка цртача .node датотеке.

en: No .node file specified
sr: Није одређена .node датотека

en: Can only benchmark a single .node file
sr: Могу само да пратим учинак једне .node датотеке

en: Renderer to use
sr: Цртач који се користи

en: FILE1 FILE2
sr: ДАТОТЕКА1 ДАТОТЕКА2

en: Compare .node or .png files.
sr: Упореди .node или .png датотеке.

en: Must specify two files
sr: Морате одредити две датотеке

en: Failed to create renderer: %s
sr: Не могу да направим цртач: %s

en: Failed to load %s: %s
sr: Не могу да учитам %s: %s

en: Recolor the node
sr: Поново обоји чвор

en: Success color
sr: Боја за успело

en: Warning color
sr: Боја за упозорења

en: Error color
sr: Боја за грешке

en: SIZE
sr: ВЕЛИЧИНА

en: Convert from symbolic svg to node.
sr: Претвори симболички svg у чвор.

en: No .svg file specified
sr: Није одређена .svg датотека

en: Can only accept a single .svg file
sr: Могу прихватим само једну .svg датотеку

en: Failed to write %s
sr: Не могу да упишем %s

en: Directory to use
sr: Директоријум за коришћење

en: DIRECTORY
sr: ДИРЕКТОРИЈУМ

en: Be verbose
sr: Опширнији испис

en: Extract data urls from the render node.
sr: Извлачи адресе података из чвора цртача.

en: Can only accept a single .node file
sr: Може да прихвати само једну .node датотеку

en: Number of nodes:
sr: Број чворова:

en: Depth:
sr: Дубина:

en: Bounds:
sr: Границе:

en: Origin:
sr: Почетак:

en: Opaque part:
sr: Непровидни део:

en: Provide information about the render node.
sr: Обезбеђује податке о чвору цртача.

en: File %s exists.
    If you want to overwrite, specify the filename.
sr: Већ постоји датотека %s.
    Уколико желите да је препишете, одредите име датотеке.

en: Failed to generate SVG: %s
sr: Не могу да направим SVG: %s

en: Keep node position unchanged
sr: Задржи непромењено место чвора

en: Render a .node file to an image.
sr: Исцртава .node датотеку у слику.

en: Can only render a single .node file to a single output file
sr: Може да исцрта само једну .node датотеку у излазну датотеку

en: Put node into offload container
sr: Постави чвор у контејнер за растерећење

en: Show the render node.
sr: Приказује исцртани чвор.

en: Can only preview a single .node file
sr: Можете да прегледате само једну .node датотеку

en: Failed to write header
sr: Нисам успео да запишем заглавље

en: Failed to write hash table
sr: Нисам успео да запишем хеш табелу

en: Failed to write folder index
sr: Нисам успео да запишем индекс фасцикле

en: Failed to rewrite header
sr: Нисам успео поново да пишем заглавље

en: Failed to open file %s : %s
sr: Нисам успео да отворим датотеку „%s“: %s

en: Failed to write cache file: %s
sr: Нисам успео да запишем датотеку оставе: %s

en: The generated cache was invalid.
sr: Створена остава није исправна.

en: Could not rename %s to %s: %s, removing %s then.
sr: Не могу да преименујем „%s“ у „%s“: %s, и зато уклањам „%s“.

en: Could not rename %s to %s: %s
sr: Не могу да преименујем „%s“ у „%s“: %s

en: Could not rename %s back to %s: %s.
sr: Не могу да преименујем „%s“ назад у „%s“: %s.

en: Cache file created successfully.
sr: Датотека оставе је успешно направљена.

en: Overwrite an existing cache, even if up to date
sr: Преписује постојећу оставу, чак и ако је ажурна

en: Don’t check for the existence of index.theme
sr: Не проверава присуство датотеке „index.theme“

en: Don’t include image data in the cache
sr: Не укључује податке слике у оставу

en: Include image data in the cache
sr: Укључује податке слике у оставу

en: Output a C header file
sr: Исписује датотеку Ц заглавља

en: Turn off verbose output
sr: Искључује опширност исписа

en: Validate existing icon cache
sr: Проверава исправност постојеће оставе иконица

en: File not found: %s
sr: Нисам нашао датотеку: %s

en: Not a valid icon cache: %s
sr: Није исправна остава иконице: %s

en: No theme index file.
sr: Нема датотеке индекса за тему.

en: No theme index file in “%s”.
    If you really want to create an icon cache here, use --ignore-theme-index.
sr: Нема индекс датотеке теме у „%s“.
    Ако заиста желите да направите оставу за иконице овде, наведите „--ignore-theme-index“.
