gtkam 0.1.17 - en to eo translation catalogue (195 entries)

en: Browse and download images from an attached digital camera
eo: Trarigardi kaj elŝuti bildojn el konektata cifereca kamerao

en: Gtkam Digital Camera Browser
eo: Gtkam Ciferec-Kamerao-Rigardilo

note: Port?
en: None
eo: Nenio

note: Speed? Update speed combo
en: Best
eo: Plejbona

note: * Initialize the camera to check if it is really there. Exit * afterwards because other applications could need the camera, too.
en: Initializing camera...
eo: Startado de la kamerao...

en: Could not initialize camera.
eo: Ne eblis startigi la kameraon.

en: Could not get abilities of model '%s'.
eo: Ne eblis akiri informojn pri la kapabloj de la modelo '%s'.

en: Detecting cameras...
eo: Detektado de kameraoj...

en: No cameras detected.
eo: Neniu kamerao detektita.

en: Could not detect any cameras.
eo: Ne eblis detekti iun ajn kameraon.

en: Add Camera
eo: Aldoni Kameraon

en: Model:
eo: Modelo:

en: Detect
eo: Detekti

en: Detect USB camera
eo: Detekti USB-kameraon

en: Port:
eo: Pordo:

en: Speed:
eo: Rapideco:

en: Allow multiple frontends
eo: Ebligi multoblajn front-interfacojn

en: Enhanced
eo: Plibonigita

en: Could not get number of supported camera models
eo: Ne eblis akiri la nombron da subtenataj modeloj de kameraoj

en: Could not get number of ports.
eo: Ne eblis akiri la nombron da pordoj.

en: Applying configuration...
eo: Aplikado de agordaro...

en: Could not apply configuration.
eo: Ne eblis apliki la agordaron.

en: No additional information available. (1)
eo: Neniu kroma informo disponeblas. (1)

en: General Settings
eo: Ĝeneralaj Difinoj

en: Could not execute command.
eo: Ne eblis prenumigi la komandon.

en: No additional information available. (2)
eo: Neniu kroma informo disponeblas. (2)

note: Make it easy for users to select the system's time
en: Set to system's time
eo: Agordi al la sistem-horo

en: No additional information available. (3)
eo: Neniu kroma informo disponeblas. (3)

en: No additional information available. (4)
eo: Neniu kroma informo disponeblas. (4)

en: No additional information available. (5)
eo: Neniu kroma informo disponeblas. (5)

en: No additional information available. (6)
eo: Neniu kroma informo disponeblas. (6)

en: Getting configuration...
eo: Akirado de agordaro...

en: Could not get configuration.
eo: Ne eblis akiri agordaron.

en: Save As...
eo: Konservi Kiel...

en: Could not open '%s'!
eo: Ne eblis malfermi '%s'!

en: Type of messages to log:
eo: Tipo de mesaĝoj por protokoli:

en: Error
eo: Eraro

en: Verbose
eo: Detaleme

en: Debug
eo: Senerarigi

en: Data
eo: Datumaro

en: Deleting all files in '%s'...
eo: Forigado de ĉiuj dosieroj en '%s'...

en: Could not delete all files in '%s'.
eo: Ne eblis forigi ĉiujn dosierojn en '%s'.

en: Deleting file '%s' from folder '%s'...
eo: Forigado de la dosiero '%s' el la dosierujo '%s'...

en: Could not delete file '%s' in folder '%s'.
eo: Ne eblis forigi la dosieron '%s' en la dosierujo '%s'.

en: Do you really want to delete all the files in '%s'?
eo: Ĉu vere vi volas forigi ĉiujn dosierojn en '%s'?

en: Do you really want to delete '%s'?
eo: Ĉu vere vi volas forigi '%s'?

en: Do you really want to delete the selected %i files?
eo: Ĉu vere vi volas forigi la elektitajn %i dosierojn?

en: Delete these files?
eo: Ĉu forigi tiujn dosierojn?

en: Getting EXIF information for file '%s' in folder '%s'...
eo: Akirado de EXIF-informo por la dosiero '%s' en la dosierujo '%s'...

en: Could not get EXIF information for '%s' in folder '%s'.
eo: Ne eblis akiri EXIF-informon por '%s' en la dosierujo '%s'.

en: Could not interpret EXIF data.
eo: Ne eblis interpreti EXIF-datumaron.

en: The EXIF data could not be retrieved from the file.
eo: La EXIF-datumaro ne povis esti ricevita el la dosiero.

en: Gtkam has been compiled without EXIF support.
eo: Gtkam estas kompilita sen subteno al EXIF.

en: Captures images from digital camera
eo: Tio kaptas bildojn el cifereca kamerao

note: TRANSLATORS: do not translate <Toolbox>/File/Acquire, but only the Capture from Camera part
en: <Toolbox>/File/Acquire/Capture from Camera...
eo: <Toolbox>/File/Acquire/Kapti el Kamerao...

en: Loads files from digital cameras
eo: Ŝargi je dosieroj el ciferecaj kameraoj

note: TRANSLATORS: do not translate <Toolbox>/File/Acquire, but only the Load from Camera part
en: <Toolbox>/File/Acquire/Load from Camera...
eo: <Toolbox>/File/Acquire/Shargi el Kamerao...

en: Downloading '%s' from '%s'...
eo: Elŝutado de '%s' el '%s'...

en: Could not download file '%s' from folder '%s'.
eo: Ne eblis elŝuti la dosieron '%s' el la dosierujo '%s'.

en: Image
eo: Bildo

en: Setting information for file '%s' in '%s'...
eo: Difinado de informo por la dosiero '%s' en '%s'...

en: Could not set file information for '%s' in folder '%s'
eo: Ne eblis difini dosier-informon por '%s' en la dosierujo '%s'

note: Get file info
en: Getting information about file '%s' in folder '%s'...
eo: Akirado de informo pri la dosiero '%s' en la dosierujo '%s'...

en: Could not get information about file '%s' in folder '%s'.
eo: Ne eblis akiri informon pri la dosiero '%s' en la dosierujo '%s'.

en: File
eo: Dosiero

en: MIME type:
eo: MIME-tipo:

en: Last modified:
eo: Laste modifite:

en: Size:
eo: Grandeco:

en: %liK (%li bytes)
eo: %liK (%li bajtoj)

en: Permissions:
eo: Permesoj:

en: Read
eo: Legi

en: Delete
eo: Forigi

en: Preview
eo: Antaŭvidi

en: Audio
eo: Sono

en: Downloading thumbnail of '%s' from folder '%s'...
eo: Elŝutado de miniaturo de '%s' el la dosierujo '%s'...

en: /_View with...
eo: /_Vidi per...

en: /View with.../Built-in viewer
eo: /Vidi per.../Interna montrilo

en: /View file _properties
eo: /Vidi dosier_atributojn

en: /View _EXIF data
eo: /Vidi datumaron _EXIF

en: /_Save
eo: /_Konservi

en: /_Delete
eo: /_Forigi

en: Name
eo: Nomo

en: Time
eo: Horo

en: Listing files in folder '%s'...
eo: Listigado de dosieroj en la dosierujo '%s'...

en: Could not get file list for folder '%s'
eo: Ne eblis akiri dosierliston el la dosierujo '%s'

en: Unknown
eo: Nekonate

en: gtkam is a program that lets you download
    images from many digital cameras. It uses
    libgphoto2. More info is available at
    http://www.gphoto.org.
    
    Enjoy the wonderful world of gphoto!
eo: gtkam estas programo kiu ebligas al vi
    elŝuti bildojn el pluraj ciferecaj kameraoj.
    Ĝi uzas libgphoto2. Pli da informoj disponeblas
    ĉe http://www.gphoto.org.
    
    Ĝuu la mirindan mondon de gphoto!

en: Many others
eo: Pluraj aliaj

en: %s
    
    %s %s with options:
        %s
eo: %s
    
    %s %s kun opcioj:
        %s

en: %s
    %s %s with options:
        %s
eo: %s
    %s %s kun opcioj:
        %s

en: _File
eo: _Dosiero

en: _Save Photos
eo: _Konservi Fotojn

en: _Delete Photos
eo: _Forigi Fotojn

en: _Selected
eo: _Elektite

en: _All
eo: Ĉi_uj

en: _Quit
eo: _Eliri

en: _View
eo: _Vidi

en: Zoom _In
eo: _Zomi

en: Zoom _100
eo: Zomi _100

en: Zoom _Out
eo: _Malzomi

en: _Select
eo: _Elekti

en: _Inverse
eo: _Inversigi

en: _None
eo: _Neniu

en: _Camera
eo: _Kamerao

en: _Add Camera...
eo: _Aldoni Kameraon...

en: _Rescan
eo: _Reskani

en: _Help
eo: _Helpi

en: _Contents
eo: _Enhavo

en: _Debug
eo: _Senerarigi

en: _About
eo: _Pri

en: _View Thumbnails
eo: _Vidi Miniaturojn

en: Creating folder '%s' in folder '%s'...
eo: Kreado de la subdosierujo '%s' en la dosierujo '%s'...

en: Could not create folder '%s' in folder '%s'.
eo: Ne eblis krei la subdosierujon '%s' en la dosierujo '%s'.

en: Please choose a name for the directory that should be created in '%s':
eo: Bonvolu elekti nomon por la dosierujo, kiu devos esti kreita en '%s':

en: New directory
eo: Nova dosierujo

en: The port '%s' could not be found. Please make sure that the port exists.
eo: La pordo '%s' ne povis esti trovita. Bonvolu certigi ke ĝi ekzistas.

en: Please specify the path to the port your camera is attached to:
eo: Bonvole specifu la vojon de la pordo al kie via kamerao estas konektita:

note: The camera doesn't support previews. Capture an image.
en: Capturing image...
eo: Kaptado de bildo...

en: Could not capture image.
eo: Ne eblis kapti bildon.

en: Capture
eo: Kapti

en: 0 degrees
eo: 0 gradoj

en: Don't rotate thumbnail
eo: Ne rotacii miniaturon

en: -90 degrees
eo: -90 gradoj

en: Rotate thumbnail by -90 degrees
eo: Rotacii miniaturon per -90 gradoj

en: +90 degrees
eo: +90 gradoj

en: Rotate thumbnail by 90 degrees
eo: Rotacii miniaturon per 90 gradoj

en: 180 degrees
eo: 180 gradoj

en: Rotate thumbnail by 180 degrees
eo: Rotacii miniaturon per 180 gradoj

en: The file '%s' already exists.
eo: La dosiero '%s' jam ekzistas.

en: Could not save file to '%s'.
eo: Ne eblis konservi la dosieron al '%s'.

en: Could not get '%s' from folder '%s'.
eo: Ne eblis akiri '%s' el la dosierujo '%s'.

en: There is nothing to be saved.
eo: Estas nenio por konservi.

en: Downloading file
eo: Elŝutado de dosiero

en: Downloading %i files
eo: Elŝutado de %i dosieroj

en: Downloading %i files...
eo: Elŝutado de %i dosieroj...

en: Problem getting '%s' from folder '%s'.
eo: Problemo dum akiro de '%s' el la dosierujo '%s'.

en: What to save:
eo: Kion konservi:

en: Save photos
eo: Konservi fotojn

en: Photos will be saved if this is checked
eo: Fotoj estos savitaj se tio ĉi estos markita

en: Save raw data
eo: Konservi krudan datumaron

en: Raw data will be saved if this is checked
eo: Kruda datumaro estos savita se tio ĉi estos markita

en: Save audio data
eo: Konservi son-datumaron

en: Audio data will be saved if this is checked
eo: Son-datumaro estos savita se tio ĉi estos markita

en: Save thumbnails
eo: Konservi miniaturojn

en: Thumbnails will be saved if this is checked
eo: Miniaturoj estos savitaj se tio ĉi estos markita

en: Save EXIF data
eo: Konservi EXIF-datumaron

en: EXIF data will be saved if this is checked
eo: EXIF-datumaro estos savitaj se tio ĉi estos markita

en: Open image(s) with:
eo: Malfermi bildo(j)n per:

en: Type in the name of the program you want to run, leave blank for none
eo: Entajpu la nomon de la programo vi deziras lanĉi, lasu malplene se neniu

note: Filenames provided by camera
en: Use filename(s) provided by the camera
eo: Uzi dosiernomo(j)n difinitaj de la kamerao

en: Choose whether to use the filename provided by the camera
eo: Por elekti ĉu oni uzu la dosiernomon difinitan de la kamerao

en: Filename prefix:
eo: Dosiernoma prefikso:

en: Start numbering with:
eo: Eknombrigi per:

note: First case: We have only one file.
en: Save '%s'...
eo: Konservi '%s'...

note: Second case: We have multiple files to save.
en: Save photos...
eo: Konservi fotojn...

en: Listing folders in '%s'...
eo: Listigado de dosierujoj en '%s'...

en: Could not list folders in '%s'.
eo: Ne eblis listigi la dosierujojn en '%s'.

en: Could not open '%s'.
eo: Ne eblis malfermi '%s'.

en: Uploading '%s' into folder '%s'...
eo: Alŝutado de '%s' en la dosierujon '%s'...

en: Could not upload '%s' into '%s'.
eo: Ne eblis alŝuti '%s' en '%s'-n.

en: Upload into '%s'...
eo: Alŝuti en '%s'-n...

en: Removing directory '%s'...
eo: Forigado de la dosierujo '%s'...

en: Could not remove directory '%s'.
eo: Ne eblis forigi la dosierujon '%s'.

en: Could not create directory '%s'
eo: Ne eblis krei la disierujon '%s'

en: Downloading file from '%s'
eo: Elŝutado de dosiero el '%s'

en: Downloading %i files from '%s'
eo: Elŝutado de %i dosieroj el '%s'

note: Recurse into subfolders
en: Listing subfolders in folder '%s'...
eo: Listigado de subdosierujoj en la dosierujo '%s'...

en: Could not get subfolders list for folder '%s'
eo: Ne eblis akiri subdosierujo-liston el la dosierujo '%s'

en: Download '%s' subtree to...
eo: Elŝuti subarbon '%s' al...

en: Getting information about the camera...
eo: Akirado de informaro pri la kamerao...

en: Getting information about the driver...
eo: Akirado de informaro pri la pelilo...

en: Getting manual...
eo: Akirado de manlibro...

en: Could not retrieve information.
eo: Ne eblis ricevi informaron.

en: Select Camera
eo: Elekti Kameraon

en: Could not capture.
eo: Ne eblis kapti.

en: /Upload file...
eo: /Alŝuti dosieron...

en: /Make directory...
eo: /Krei dosierujon...

en: /Delete directory
eo: /Forigi dosierujon...

en: /Save directory tree...
eo: /Konservi dosieruj-arbon...

en: /Capture image...
eo: /Kapti bildon...

en: /View camera preferences
eo: /Vidi kamerao-agordojn

en: /View camera summary
eo: /Vidi kamerao-resumon

en: /View camera manual
eo: /Vidi kamerao-manlibron

en: /View driver details
eo: /Vidi detalojn pri la pelilo

en: /Select camera...
eo: /Elekti kameraon...

en: /Remove camera
eo: /Forigi kameraon...

en: _Add camera...
eo: _Aldoni kameraon...

en: Please right-click to access additional menus
eo: Bonvole dekstre-klaku por aliri aldonajn menuojn

en: Folder
eo: Dosierujo

en: Loading cameras...
eo: Ŝargado je kameraoj...

en: Could not display '%s'. Either the image type ('%s') is not supported by gtk or the file itself is corrupt.
eo: Ne eblis montrigi '%s'. Aŭ la bildo-tipo ('%s') ne estas subtenata de gtk aŭ la dosiero mem estas disrompita.

en: ALWAYS INCLUDE THE FOLLOWING LINES WHEN SENDING DEBUG MESSAGES TO THE MAILING LIST:
eo: ĈIAM INKLUZIVU LA JENAJN LINIOJN DUM SENDADO DE SENERARIGAJ MESAĜOJ AL LA DISKUT-LISTO:

en: Downloading '%s' from folder '%s'...
eo: Elŝutado de '%s' el la dosierujo '%s'...

en: Could not download '%s' from folder '%s'.
eo: Ne eblis elŝuti '%s' el la dosierujo '%s'.

en: Image Download Program
eo: Programo por Elŝuti Bildojn
