gtkam 0.1.13 - en to pa translation catalogue (195 entries)

en: None
pa: ਕੋਈ ਨਹੀਂ

en: Best
pa: ਉੱਤਮ

en: Initializing camera...
pa: ਕੈਮਰਾ ਸ਼ੁਰੂ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ...

en: Could not initialize camera.
pa: ਕੈਮਰਾ ਸ਼ੁਰੂ ਨਹੀਂ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਿਆ।

en: Could not get abilities of model '%s'.
pa: ਮਾਡਲ '%s' ਦੀ ਯੋਗਤਾ ਲਈ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕੀ।

en: Detecting cameras...
pa: ਕੈਮਰੇ ਖੋਜੇ ਜਾ ਰਹੇ ਹਨ...

en: No cameras detected.
pa: ਕੋਈ ਕੈਮਰਾ ਨਹੀਂ ਮਿਲਿਆ।

en: Could not detect any cameras.
pa: ਕੋਈ ਕੈਮਰਾ ਨਹੀਂ ਖੋਜਿਆ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਿਆ।

en: Add Camera
pa: ਕੈਮਰਾ ਸ਼ਾਮਲ ਕਰੋ

en: Model:
pa: ਮਾਡਲ:

en: Detect
pa: ਖੋਜ

en: Detect USB camera
pa: USB ਕੈਮਰਾ ਖੋਜ

en: Port:
pa: ਪੋਰਟ:

en: Speed:
pa: ਸਪੀਡ:

en: Allow multiple frontends
pa: ਮਲਟੀਪਲ ਫਰੰਟਐਂਡ ਮਨਜ਼ੂਰ ਕਰੋ

en: Enhanced
pa: ਇੰਹਾਂਸਡ

en: Could not get number of supported camera models
pa: ਸਹਿਯੋਗ ਕੈਮਰਾ ਮਾਡਲਾਂ ਦੀ ਗਿਣਤੀ ਲਈ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕੀ।

en: Could not get number of ports.
pa: ਪੋਰਟਾਂ ਦੀ ਗਿਣਤੀ ਲਈ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕੀ।

en: Applying configuration...
pa: ਸੰਰਚਨਾ ਲਾਗੂ ਕੀਤੀ ਜਾ ਰਹੀ ਹੈ...

en: Could not apply configuration.
pa: ਸੰਰਚਨਾ ਲਾਗੂ ਨਹੀਂ ਕੀਤੀ ਜਾ ਸਕੀ।

en: No additional information available. (1)
pa: ਕੋਈ ਹੋਰ ਜਾਣਕਾਰੀ ਉਪਲੱਬਧ ਨਹੀਂ ਹੈ। (1)

en: General Settings
pa: ਸਧਾਰਨ ਸੈਟਿੰਗ

en: Could not execute command.
pa: ਕਮਾਂਡ ਚਲਾਈ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕੀ।

en: No additional information available. (2)
pa: ਕੋਈ ਹੋਰ ਜਾਣਕਾਰੀ ਉਪਲੱਬਧ ਨਹੀਂ ਹੈ। (2)

en: Set to system's time
pa: ਸਿਸਟਮ ਦਾ ਟਾਈਮ ਸੈੱਟ ਕਰੋ

en: No additional information available. (3)
pa: ਕੋਈ ਹੋਰ ਜਾਣਕਾਰੀ ਉਪਲੱਬਧ ਨਹੀਂ ਹੈ। (3)

en: No additional information available. (4)
pa: ਕੋਈ ਹੋਰ ਜਾਣਕਾਰੀ ਉਪਲੱਬਧ ਨਹੀਂ ਹੈ। (4)

en: No additional information available. (5)
pa: ਕੋਈ ਹੋਰ ਜਾਣਕਾਰੀ ਉਪਲੱਬਧ ਨਹੀਂ ਹੈ। (5)

en: No additional information available. (6)
pa: ਕੋਈ ਹੋਰ ਜਾਣਕਾਰੀ ਉਪਲੱਬਧ ਨਹੀਂ ਹੈ। (6)

en: Getting configuration...
pa: ਸੰਰਚਨਾ ਲਈ ਜਾ ਰਹੀ ਹੈ...

en: Could not get configuration.
pa: ਜਾਣਕਾਰੀ ਲਈ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕੀ।

en: Save As...
pa: ਇੰਝ ਸੰਭਾਲੋ...

en: Could not open '%s'!
pa: '%s' ਖੋਲ੍ਹੀ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਦੀ!

en: Type of messages to log:
pa: ਲਾਗ ਲਈ ਸੁਨੇਹਿਆਂ ਦੀ ਕਿਸਮ:

en: Error
pa: ਗਲਤੀ

en: Verbose
pa: ਵੇਰਵਾ

en: Debug
pa: ਡੀਬੱਗ

en: Data
pa: ਡਾਟਾ

en: Deleting all files in '%s'...
pa: '%s' ਵਿੱਚ ਸਭ ਫਾਇਲਾਂ ਹਟਾਈਆਂ ਜਾ ਰਹੀਆਂ ਹਨ...

en: Could not delete all files in '%s'.
pa: '%s' ਵਿੱਚ ਸਭ ਫਾਇਲਾਂ ਹਟਾਈਆਂ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕੀਆਂ।

en: Deleting file '%s' from folder '%s'...
pa: ਫੋਲਡਰ '%2$s' ਤੋਂ ਫਾਇਲ '%1$s' ਹਟਾਈ ਜਾ ਰਹੀ ਹੈ...

en: Could not delete file '%s' in folder '%s'.
pa: ਫੋਲਡਰ '%2$s' ਵਿੱਚੋਂ ਫਾਇਲ '%1$s' ਹਟਾਈ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕੀ।

en: Do you really want to delete all the files in '%s'?
pa: ਕੀ ਤੁਸੀਂ '%s' ਵਿੱਚੋਂ ਸਭ ਫਾਇਲਾਂ ਨੂੰ ਹਟਾਉਣਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: Do you really want to delete '%s'?
pa: ਕੀ ਤੁਸੀਂ '%s' ਨੂੰ ਹਟਾਉਣਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: Do you really want to delete the selected %i files?
pa: ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਚੁਣੀਆਂ %i ਫਾਇਲਾਂ ਹਟਾਉਣੀਆਂ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: Delete these files?
pa: ਕੀ ਇਹ ਫਾਇਲਾਂ ਹਟਾਉਣੀਆਂ ਹਨ?

en: Getting EXIF information for file '%s' in folder '%s'...
pa: ਫੋਲਡਰ '%2$s' ਵਿੱਚ '%1$s' ਲਈ EXIF ਜਾਣਕਾਰੀ ਲਈ ਜਾ ਰਹੀ ਹੈ...

en: Could not get EXIF information for '%s' in folder '%s'.
pa: ਫੋਲਡਰ '%2$s' ਵਿੱਚੋਂ '%1$s' ਲਈ EXIF ਜਾਣਕਾਰੀ ਨਹੀਂ ਲਈ ਜਾ ਸਕੀ।

en: Could not interpret EXIF data.
pa: EXIF ਡਾਟੇ ਉੱਤੇ ਕਾਰਵਾਈ ਨਹੀਂ ਕੀਤੀ ਜਾ ਸਕੀ।

en: The EXIF data could not be retrieved from the file.
pa: EXIF ਡਾਟਾ ਫਾਇਲ ਤੋਂ ਲਿਆ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਿਆ।

en: Gtkam has been compiled without EXIF support.
pa: Gtkam EXIF ਸਹਿਯੋਗ ਨਾਲ ਕੰਪਾਇਲ ਨਹੀਂ ਹੈ।

en: Captures images from digital camera
pa: ਡਿਜ਼ੀਟਲ ਕੈਮਰੇ ਤੋਂ ਚਿੱਤਰ ਲਵੋ

en: <Toolbox>/File/Acquire/Capture from Camera...
pa: <Toolbox>/ਫਾਇਲ/ਲਵੋ/ਕੈਮਰੋ ਤੋਂ ਲਵੋ...

en: Loads files from digital cameras
pa: ਡਿਜ਼ੀਟਲ ਕੈਮਰੇ ਤੋਂ ਫਾਇਲਾਂ ਲੋਡ ਕਰੋ

en: <Toolbox>/File/Acquire/Load from Camera...
pa: <Toolbox>/ਫਾਇਲ/ਲਵੋ/ਕੈਮਰੇ ਤੋਂ ਲੋਡ ਕਰੋ

en: Downloading '%s' from '%s'...
pa: '%2$s' ਵਿੱਚੋਂ ਫਾਇਲ '%1$s' ਡਾਊਨਲੋਡ ਕੀਤੀ ਜਾ ਰਹੀ ਹੈ...

en: Could not download file '%s' from folder '%s'.
pa: ਫੋਲਡਰ '%2$s' ਵਿੱਚੋਂ ਫਾਇਲ '%1$s' ਡਾਊਨਲੋਡ ਨਹੀਂ ਕੀਤੀ ਜਾ ਸਕੀ।

en: Image
pa: ਚਿੱਤਰ

en: Setting information for file '%s' in '%s'...
pa: '%2$s' ਵਿੱਚ ਫਾਇਲ '%1$s' ਬਾਰੇ ਜਾਣਕਾਰੀ ਸੈੱਟ ਕੀਤੀ ਜਾ ਰਹੀ ਹੈ...

en: Could not set file information for '%s' in folder '%s'
pa: ਫੋਲਡਰ '%2$s' ਵਿੱਚ ਫਾਇਲ '%1$s' ਬਾਰੇ ਜਾਣਕਾਰੀ ਸੈੱਟ ਨਹੀਂ ਕੀਤੀ ਜਾ ਸਕੀ

en: Getting information about file '%s' in folder '%s'...
pa: ਫੋਲਡਰ '%2$s' ਵਿੱਚ ਫਾਇਲ '%1$s' ਬਾਰੇ ਜਾਣਕਾਰੀ ਲਈ ਲਈ ਜਾ ਰਹੀ ਹੈ...

en: Could not get information about file '%s' in folder '%s'.
pa: ਫੋਲਡਰ '%2$s' ਵਿੱਚ ਫਾਇਲ '%1$s' ਬਾਰੇ ਜਾਣਕਾਰੀ ਨਹੀਂ ਲਈ ਜਾ ਸਕੀ।

en: File
pa: ਫਾਇਲ

en: Name:
pa: ਨਾਂ:

en: Mime type:
pa: ਮਾਈਮ ਕਿਸਮ:

en: Last modified:
pa: ਆਖਰੀ ਸੋਧ:

en: Size:
pa: ਆਕਾਰ:

en: %liK (%li bytes)
pa: %liK (%li ਬਾਇਟ)

en: Permissions:
pa: ਅਧਿਕਾਰ:

en: Read
pa: ਪੜ੍ਹੋ

en: Delete
pa: ਹਟਾਓ

en: Preview
pa: ਝਲਕ

en: MIME type:
pa: MIME ਕਿਸਮ:

en: Audio
pa: ਆਡੀਓ

en: MIME type:
pa: MIME ਕਿਸਮ:

en: Downloading thumbnail of '%s' from folder '%s'...
pa: '%s' ਦੇ ਥੰਮਨੇਲ ਫੋਲਡਰ '%s' ਤੋਂ ਡਾਊਨਲੋਡ ਕੀਤੇ ਜਾ ਰਹੇ ਹਨ...

en: Changing name of '%s' to '%s'...
pa: '%s' ਦਾ ਨਾਂ '%s' ਬਦਲਿਆ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ...

en: Could not change the name of '%s' to '%s'.
pa: '%s' ਦਾ ਨਾਂ '%s' ਬਦਲਿਆ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਿਆ।

en: /_View with...
pa: /ਇਸ ਨਾਲ ਖੋਲ੍ਹੋ(_V)...

en: /View with.../Built-in viewer
pa: /ਇਸ ਨਾਲ ਖੋਲ੍ਹੋ.../ਬਿਲਟ-ਇਨ ਦਰਸ਼ਕ

en: /View file _properties
pa: /ਫਾਇਲ ਵਿਸ਼ੇਸ਼ਤਾ ਵੇਖੋ(_p)

en: /View _EXIF data
pa: /_EXIF ਡਾਟਾ ਵੇਖੋ

en: /_Save
pa: /ਸੰਭਾਲੋ(_S)

en: /_Delete
pa: /ਹਟਾਓ(_D)

en: Name
pa: ਨਾਂ

en: Listing files in folder '%s'...
pa: ਫੋਲਡਰ '%s' ਵਿੱਚ ਫਾਇਲਾਂ ਲਿਸਟ ਕੀਤੀਆਂ ਜਾ ਰਹੀਆਂ ਹਨ...

en: Could not get file list for folder '%s'
pa: ਫੋਲਡਰ '%s' ਲਈ ਫਾਇਲ ਲਿਸਟ ਨਹੀਂ ਲਈ ਜਾ ਸਕੀ

en: gtkam is a program that lets you download
    images from many digital cameras. It uses
    libgphoto2. More info is available at
    http://www.gphoto.org.
    
    Enjoy the wonderful world of gphoto!
pa: gtkam ਇੱਕ ਪਰੋਗਰਾਮ ਹੈ, ਜੋ ਕਿ ਤੁਹਾਨੂੰ ਕਈ ਡੀਜ਼ੀਟਲ
    ਕੈਮਰਿਆਂ ਤੋਂ ਚਿੱਤਰ ਡਾਊਨਲੋਡ ਕਰਨ ਲਈ ਸਹਾਇਕ ਹੈ।
    ਇਹ libgphoto2 ਦੀ ਵਰਤੋਂ ਕਰਦਾ ਹੈ। ਹੋਰ ਜਾਣਕਾਰੀ ਲਈ ਵੇਖੋ:
    http://www.gphoto.org.
    
    gphoto ਦੇ ਸ਼ਾਨਦਾਰ ਸੰਸਾਰ ਦਾ ਆਨੰਦ ਮਾਣੋ!

en: Many others
pa: ਕੋਈ ਹੋਰ

en: %s
    
    %s %s with options:
        %s
pa: %s
    
    %s %s ਚੋਣ ਨਾਲ:
        %s

en: %s
    %s %s with options:
        %s
pa: %s
    %s %s ਚੋਣਾਂ ਨਾਲ:
        %s

en: _File
pa: ਫਾਇਲ(_F)

en: _Save Photos
pa: ਫੋਟੋ ਸੰਭਾਲੋ(_S)

en: _Delete Photos
pa: ਫੋਟੋ ਹਟਾਓ(_D)

en: _Selected
pa: ਚੁਣੀਆਂ(_S)

en: _All
pa: ਸਭ(_A)

en: _Quit
pa: ਬੰਦ ਕਰੋ(_Q)

en: _View
pa: ਵੇਖੋ(_V)

en: Zoom _In
pa: ਜ਼ੂਮ ਇਨ(_I)

en: Zoom _100
pa: ਜ਼ੂਮ _100

en: Zoom _Out
pa: ਜ਼ੂਮ ਆਉਟ(_O)

en: _Select
pa: ਚੁਣੋ(_S)

en: _Inverse
pa: ਉਲਟ(_I)

en: _None
pa: ਕੋਈ ਨਹੀਂ(_N)

en: _Camera
pa: ਕੈਮਰਾ(_C)

en: _Add Camera...
pa: ਕੈਮਰਾ ਸ਼ਾਮਲ(_A)...

en: _Rescan
pa: ਮੁੜ-ਸਕੈਨ(_R)

en: _Help
pa: ਮੱਦਦ(_H)

en: _Contents
pa: ਸਮੱਗਰੀ(_C)

en: _Debug
pa: ਡੀਬੱਗ(_D)

en: _About
pa: ਇਸ ਬਾਰੇ(_A)

en: _View Thumbnails
pa: ਥੰਮਨੇਲ ਬਾਰੇ(_V)

en: Creating folder '%s' in folder '%s'...
pa: ਫੋਲਡਰ '%2$s' ਵਿੱਚ ਫੋਲਡਰ '%1$s' ਬਣਾਇਆ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ....

en: Could not create folder '%s' in folder '%s'.
pa: ਫੋਲਡਰ '%2$s' ਵਿੱਚ ਫੋਲਡਰ '%1$s' ਬਣਾਇਆ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਿਆ।

en: Please choose a name for the directory that should be created in '%s':
pa: '%s' ਵਿੱਚ ਬਣਾਈ ਜਾਣ ਵਾਲੀ ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ ਦਾ ਨਾਂ ਚੁਣੋ ਜੀ:

en: New directory
pa: ਨਵੀਂ ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ

en: The port '%s' could not be found. Please make sure that the port exists.
pa: ਪੋਰਟ '%s' ਨਹੀਂ ਲੱਭੀ ਹੈ। ਯਕੀਨੀ ਬਣਾਓ ਜੀ ਕਿ ਪੋਰਟ ਮੌਜੂਦ ਹੈ।

en: Please specify the path to the port your camera is attached to:
pa: ਪੋਰਟ ਲਈ ਪਾਥ ਦਿਓ, ਜਿੱਥੇ ਤੁਸੀਂ ਕੈਮਰਾ ਜੋੜਿਆ ਹੈ:

en: Capturing image...
pa: ਚਿੱਤਰ ਕੈਪਚਰ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ...

en: Could not capture image.
pa: ਚਿੱਤਰ ਕੈਪਚਰ ਨਹੀਂ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਿਆ।

en: Capture
pa: ਕੈਪਚਰ

en: 0 degrees
pa: 0 ਡਿਗਰੀ

en: Don't rotate thumbnail
pa: ਥੰਮਨੇਲ ਘੁੰਮਾਓ ਨਾ

en: -90 degrees
pa: -90 ਡਿਗਰੀ

en: Rotate thumbnail by -90 degrees
pa: ਥੰਮਨੇਲ -90 ਡਿਗਰੀ ਲਈ ਘੁੰਮਾਓ

en: +90 degrees
pa: +90 ਡਿਗਰੀ

en: Rotate thumbnail by 90 degrees
pa: ਥੰਮਨੇਲ 90 ਡਿਗਰੀ ਲਈ ਘੁੰਮਾਓ

en: 180 degrees
pa: 180 ਡਿਗਰੀ

en: Rotate thumbnail by 180 degrees
pa: ਥੰਮਨੇਲ 180 ਡਿਗਰੀ ਲਈ ਘੁੰਮਾਓ

en: The file '%s' already exists.
pa: ਫਾਇਲ '%s' ਪਹਿਲਾਂ ਹੀ ਮੌਜੂਦ ਹੈ।

en: Could not save file to '%s'.
pa: ਫਾਇਲ '%s' ਲਈ ਸੰਭਾਲੀ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕੀ ਹੈ।

en: Could not get '%s' from folder '%s'.
pa: ਫੋਲਡਰ '%2$s' ਤੋਂ '%1$s' ਨਹੀਂ ਲਈ ਜਾ ਸਕੀ।

en: There is nothing to be saved.
pa: ਸੰਭਾਲਣ ਲਈ ਕੁਝ ਵੀ ਨਹੀਂ ਹੈ।

en: Downloading file
pa: ਫਾਇਲ ਡਾਊਨਲੋਡ ਕੀਤੀ ਜਾ ਰਹੀ ਹੈ

en: Downloading %i files
pa: %i ਫਾਇਲਾਂ ਡਾਊਨਲੋਡ ਕੀਤੀਆਂ ਜਾ ਰਹੀਆਂ ਹਨ

en: Downloading %i files...
pa: %i ਫਾਇਲਾਂ ਡਾਊਨਲੋਡ ਕੀਤੀਆਂ ਜਾ ਰਹੀਆਂ ਹਨ...

en: Problem getting '%s' from folder '%s'.
pa: ਫੋਲਡਰ '%2$s' ਤੋਂ '%1$s' ਲੈਣ ਦੌਰਾਨ ਸਮੱਸਿਆ ਹੈ।

en: What to save:
pa: ਕੀ ਸੰਭਾਲਣਾ ਹੈ:

en: Save photos
pa: ਫੋਟੋ ਸੰਭਾਲੋ

en: Photos will be saved if this is checked
pa: ਜੇ ਇਹ ਚੈੱਕ ਕੀਤਾ ਗਿਆ ਤਾਂ ਫੋਟੋ ਸੰਭਾਲੀਆਂ ਜਾਣਗੀਆਂ

en: Save raw data
pa: ਰਾਅ ਡਾਟਾ ਸੰਭਾਲੋ

en: Raw data will be saved if this is checked
pa: ਜੇ ਇਹ ਚੈੱਕ ਕੀਤਾ ਤਾਂ ਰਾਅ ਡਾਟਾ ਸੰਭਾਲਿਆ ਜਾਵੇਗਾ।

en: Save audio data
pa: ਆਡੀਓ ਡਾਟਾ ਸੰਭਾਲੋ

en: Audio data will be saved if this is checked
pa: ਜੇ ਇਹ ਚੈੱਕ ਕੀਤਾ ਤਾਂ ਆਡੀਓ ਡਾਟਾ ਸੰਭਾਲਿਆ ਜਾਵੇਗਾ

en: Save thumbnails
pa: ਥੰਮਨੇਲ ਸੰਭਾਲੋ

en: Thumbnails will be saved if this is checked
pa: ਜੇ ਇਹ ਚੈੱਕ ਕੀਤਾ ਤਾਂ ਥੰਮਨੇਲ ਸੰਭਾਲੇ ਜਾਣਗੇ।

en: Save EXIF data
pa: EXIF ਡਾਟਾ ਸੰਭਾਲੋ

en: EXIF data will be saved if this is checked
pa: ਜੇ ਇਹ ਚੈੱਕ ਕੀਤਾ ਤਾਂ EXIF ਡਾਟਾ ਸੰਭਾਲਿਆ ਜਾਵੇਗਾ

en: Open image(s) with:
pa: ਚਿੱਤਰ ਖੋਲ੍ਹੋ:

en: Type in the name of the program you want to run, leave blank for none
pa: ਪਰੋਗਰਾਮ ਦਾ ਨਾਂ, ਜਿਸ ਨੂੰ ਤੁਸੀਂ ਚਲਾਉਣਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ, ਦਿਓ, ਕਿਸੇ ਲਈ ਨਹੀਂ ਵਾਸਤੇ ਖਾਲੀ ਛੱਡੋ

en: Use filename(s) provided by the camera
pa: ਕੈਮਰੇ ਵਲੋਂ ਦਿੱਤੇ ਫਾਇਲ ਨਾਂ ਵਰਤੋਂ

en: Choose whether to use the filename provided by the camera
pa: ਚੋਣ ਕਰੋ ਕਿ ਕੀ ਕੈਮਰੇ ਵਲੋਂ ਵਰਤੇ ਫਾਇਲ ਨਾਂ ਹੀ ਵਰਤਣੇ ਹਨ

en: Filename prefix:
pa: ਫਾਇਲ-ਨਾਂ ਪ੍ਰੀ-ਫਿਕਸ:

en: Start numbering with:
pa: ਨੰਬਰਿੰਗ ਸ਼ੁਰੂ:

en: Save '%s'...
pa: '%s' ਸੰਭਾਲੋ...

en: Save photos...
pa: ਫੋਟੋ ਸੰਭਾਲੋ...

en: Listing folders in '%s'...
pa: '%s' ਵਿੱਚ ਫੋਲਡਰ ਲਿਸਟ ਕੀਤੇ ਜਾ ਰਹੇ ਹਨ...

en: Could not list folders in '%s'.
pa: '%s' ਵਿੱਚ ਫੋਲਡਰ ਲਿਸਟ ਨਹੀਂ ਕੀਤੇ ਜਾ ਸਕੇ।

en: Could not open '%s'.
pa: '%s' ਖੋਲ੍ਹੀ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕੀ।

en: Uploading '%s' into folder '%s'...
pa: '%s' ਨੂੰ ਫੋਲਡਰ '%s' ਵਿੱਚ ਅੱਪਲੋਡ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ...

en: Could not upload '%s' into '%s'.
pa: '%s' ਨੂੰ '%s' ਵਿੱਚ ਅੱਪਲੋਡ ਨਹੀਂ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਿਆ।

en: Upload into '%s'...
pa: '%s' ਵਿੱਚ ਅੱਪਲੋਡ...

en: Removing directory '%s'...
pa: '%s' ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ ਹਟਾਈ ਜਾ ਰਹੀ ਹੈ...

en: Could not remove directory '%s'.
pa: ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ '%s' ਹਟਾਈ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕੀ।

en: Could not create directory '%s'
pa: ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ '%s' ਬਣਾਈ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕੀ।

en: Downloading file from '%s'
pa: '%s' ਤੋਂ ਫਾਇਲ ਡਾਊਨਲੋਡ ਕੀਤੀ ਜਾ ਰਹੀ ਹੈ

en: Downloading %i files from '%s'
pa: '%i' ਤੋਂ %s ਫਾਇਲਾਂ ਡਾਊਨਲੋਡ ਕੀਤੀਆਂ ਜਾ ਰਹੀਆਂ ਹਨ

en: Listing subfolders in folder '%s'...
pa: '%s' ਵਿੱਚ ਸਬ-ਫੋਲਡਰ ਲਿਸਟ ਕੀਤੇ ਜਾ ਰਹੇ ਹਨ...

en: Could not get subfolders list for folder '%s'
pa: ਫੋਲਡਰ '%s' ਵਿੱਚ ਸਬ-ਫੋਲਡਰ ਲਿਸਟ ਨਹੀਂ ਕੀਤੇ ਜਾ ਸਕੇ।

en: Download '%s' subtree to...
pa: '%s' ਸਬ-ਟਰੀ ਡਾਊਨਲੋਡ ਇੱਥੇ...

en: Getting information about the camera...
pa: ਕੈਮਰੇ ਬਾਰੇ ਜਾਣਕਾਰੀ ਲਈ ਜਾ ਰਹੀ ਹੈ...

en: Getting information about the driver...
pa: ਡਰਾਇਵਰ ਬਾਰੇ ਜਾਣਕਾਰੀ ਲਈ ਜਾ ਰਹੀ ਹੈ...

en: Getting manual...
pa: ਦਸਤਾਵੇਜ਼ ਲਏ ਜਾ ਰਹੇ ਹਨ...

en: Could not retrieve information.
pa: ਜਾਣਕਾਰੀ ਲਈ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕੀ।

en: Select Camera
pa: ਕੈਮਰਾ ਚੁਣੋ

en: Could not capture.
pa: ਕੈਪਚਰ ਨਹੀਂ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਿਆ।

en: /Upload file...
pa: /ਫਾਇਲ ਅੱਪਲੋਡ...

en: /Make directory...
pa: /ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ ਬਣਾਓ...

en: /Delete directory
pa: /ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ ਹਟਾਓ

en: /Save directory tree...
pa: /ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ ਟਰੀ ਸੰਭਾਲੋ...

en: /Capture image...
pa: /ਚਿੱਤਰ ਕੈਪਚਰ ਕਰੋ...

en: /View camera preferences
pa: /ਕੈਮਰਾ ਪਸੰਦ ਵੇਖੋ

en: /View camera summary
pa: /ਕੈਮਰਾ ਸੰਖੇਪ ਵੇਖੋ

en: /View camera manual
pa: /ਕੈਮਰਾ ਦਸਤਾਵੇਜ਼ ਵੇਖੋ

en: /View driver details
pa: /ਡਰਾਇਵਰ ਵੇਰਵਾ ਵੇਖੋ

en: /Select camera...
pa: /ਕੈਮਰਾ ਚੁਣੋ...

en: /Remove camera
pa: /ਕੈਮਰਾ ਹਟਾਓ

en: _Add camera...
pa: ਕੈਮਰਾ ਸ਼ਾਮਲ ਕਰੋ(_A)...

en: Please right-click to access additional menus
pa: ਹੋਰ ਮੇਨੂ ਅਸੈੱਸ ਕਰਨ ਲਈ ਸੱਜਾ ਕਲਿੱਕ ਕਰੋ ਜੀ

en: Folder
pa: ਫੋਲਡਰ

en: Loading cameras...
pa: ਕੈਮਰੇ ਲੋਡ ਕੀਤੇ ਜਾ ਰਹੇ ਹਨ...

en: Could not display '%s'. Either the image type ('%s') is not supported by gtk or the file itself is corrupt.
pa: ਡਿਸਪਲੇਅ '%s' ਨਹੀਂ ਮਿਲਿਆ। ਜਾਂ ਤਾਂ ਚਿੱਤਰ ਕਿਸਮ ('%s') gtk ਵਲੋਂ ਸਹਿਯੋਗੀ ਨਹੀਂ ਜਾਂ ਫਾਇਲ ਹੀ ਨਿਕਾਰਾ ਹੈ।

en: Downloading '%s' from folder '%s'...
pa: ਫੋਲਡਰ '%2$s' ਤੋਂ '%1$s' ਡਾਊਨਲੋਡ ਕੀਤੇ ਜਾ ਰਹੇ ਹਨ...

en: Could not download '%s' from folder '%s'.
pa: ਫੋਲਡਰ '%2$s' ਤੋਂ '%1$s' ਡਾਊਨਲੋਡ ਨਹੀਂ ਕੀਤੀ ਜਾ ਸਕੀ।

en: Image Download Program
pa: ਚਿੱਤਰ ਡਾਊਨਲੋਡ ਪਰੋਗਰਾਮ
