gtkam 0.1.15 - en to nb translation catalogue (191 entries)

en: None
nb: Ingen

en: Best
nb: Beste

en: Initializing camera...
nb: Initierer kamera...

en: Could not initialize camera.
nb: Kunne ikke initiere kamera.

en: Could not get abilities of model '%s'.
nb: Kunne ikke finne funksjoner for modell «%s».

en: Detecting cameras...
nb: Søker etter kamera...

en: No cameras detected.
nb: Ingen kamera funnet.

en: Could not detect any cameras.
nb: Kunne ikke finne kamera.

en: Add Camera
nb: Legg til kamera...

en: Model:
nb: Modell:

en: Detect
nb: Søk

en: Detect USB camera
nb: Søk etter USB-kamera

en: Speed:
nb: Hastighet:

en: Allow multiple frontends
nb: Tillat flere fronter

en: Enhanced
nb: Forbedret

en: Could not get number of supported camera models
nb: Kunne ikke finne antall støttede kameramodeller

en: Could not get number of ports.
nb: Kunne ikke finne antall porter.

en: Applying configuration...
nb: Aktiverer konfigurasjon...

en: Could not apply configuration.
nb: Kunne ikke aktivere konfigurasjon.

en: No additional information available. (1)
nb: Ingen tilleggsinformasjon tilgjengelig. (1)

en: General Settings
nb: Generelle innstillinger

en: Could not execute command.
nb: Kunne ikke kjøre kommando.

en: No additional information available. (2)
nb: Ingen tilleggsinformasjon tilgjengelig. (2)

en: Set to system's time
nb: Sett til systemtid

en: No additional information available. (3)
nb: Ingen tilleggsinformasjon tilgjengelig. (3)

en: No additional information available. (4)
nb: Ingen tilleggsinformasjon tilgjengelig. (4)

en: No additional information available. (5)
nb: Ingen tilleggsinformasjon tilgjengelig. (5)

en: No additional information available. (6)
nb: Ingen tilleggsinformasjon tilgjengelig. (6)

en: Getting configuration...
nb: Henter konfigurasjon...

en: Could not get configuration.
nb: Kunne ikke hente konfigurasjon.

en: Save As...
nb: Lagre som...

en: Could not open '%s'!
nb: Kunne ikke åpne «%s»!

en: Type of messages to log:
nb: Type melding å logge:

en: Error
nb: Feil

en: Verbose
nb: Verbos

en: Debug
nb: Feilsøking

en: Deleting all files in '%s'...
nb: Sletter alle filer i «%s»...

en: Could not delete all files in '%s'.
nb: Kunne ikke slette alle filer i «%s».

en: Deleting file '%s' from folder '%s'...
nb: Sletter fil «%s» fra mappe «%s»...

en: Could not delete file '%s' in folder '%s'.
nb: Kunne ikke slette fil «%s» i mappe «%s».

en: Do you really want to delete all the files in '%s'?
nb: Er du sikker på at du vil slette alle filene i '%s'.

en: Do you really want to delete '%s'?
nb: Er du sikker på at du vil slette '%s'?

en: Do you really want to delete the selected %i files?
nb: Er du sikker på at du vil slette valgte %i-filer?

en: Delete these files?
nb: Slett disse filene?

en: Getting EXIF information for file '%s' in folder '%s'...
nb: Henter EXIF-informasjon for fil «%s» i mappe «%s»...

en: Could not get EXIF information for '%s' in folder '%s'.
nb: Kunne ikke hente EXIF-informasjon for '%s' i mappe '%s'.

en: Could not interpret EXIF data.
nb: Kunne ikke lese EXIF-data.

en: The EXIF data could not be retrieved from the file.
nb: EXIF-data kunne ikke bli hentet fra fil.

en: Gtkam has been compiled without EXIF support.
nb: Gtkam har blitt kompilert uten EXIF-støtte.

en: Captures images from digital camera
nb: Få tak i bilder fra digitalkamera

note: TRANSLATORS: do not translate <Toolbox>/File/Acquire, but only the Capture from Camera part
en: <Toolbox>/File/Acquire/Capture from Camera...
nb: <Toolbox>/Fil/Hente/Hent fra kamera...

en: Loads files from digital cameras
nb: Laster filer fra digitalkameraer

note: TRANSLATORS: do not translate <Toolbox>/File/Acquire, but only the Load from Camera part
en: <Toolbox>/File/Acquire/Load from Camera...
nb: <Toolbox>/Fil/Hente/Last fra kamera...

en: Downloading '%s' from '%s'...
nb: Laster ned '%s' fra '%s'...

en: Could not download file '%s' from folder '%s'.
nb: Kunne ikke laste ned fil «%s» fra mappe «%s».

en: Image
nb: Bilde

en: Setting information for file '%s' in '%s'...
nb: Setter informasjon for fil «%s» i «%s»...

en: Could not set file information for '%s' in folder '%s'
nb: Kunne ikke sette filinformasjon for «%s» i mappe «%s»

en: Getting information about file '%s' in folder '%s'...
nb: Henter informasjon om fil «%s» i mappe «%s»...

en: Could not get information about file '%s' in folder '%s'.
nb: Kunne ikke hente informasjon om fil «%s» i mappe «%s».

en: File
nb: Fil

en: Name:
nb: Navn:

en: MIME type:
nb: MIME-type:

en: Last modified:
nb: Sist endret:

en: Size:
nb: Størrelse:

en: Permissions:
nb: Rettigheter:

en: Read
nb: Lese

en: Delete
nb: Slett

en: Preview
nb: Forhåndsvis

en: Audio
nb: Lyd

en: Downloading thumbnail of '%s' from folder '%s'...
nb: Laster ned miniatyr for «%s» fra mappe «%s»...

en: Changing name of '%s' to '%s'...
nb: Endrer navn på «%s» til «%s»...

en: Could not change the name of '%s' to '%s'.
nb: Kunne ikke endre navn på «%s» til «%s».

en: /_View with...
nb: /_Visningsvidde...

en: /View with.../Built-in viewer
nb: /Vis med.../Innebygd framviser

en: /View file _properties
nb: /Vis fil_instillinger

en: /View _EXIF data
nb: /Vis _EXIF-data

en: /_Save
nb: /_Lagre

en: /_Delete
nb: /_Slett

en: Name
nb: Navn

en: Listing files in folder '%s'...
nb: Viser filer i mappen «%s»...

en: Could not get file list for folder '%s'
nb: Kunne ikke hente filliste for mappe «%s»

en: gtkam is a program that lets you download
    images from many digital cameras. It uses
    libgphoto2. More info is available at
    http://www.gphoto.org.
    
    Enjoy the wonderful world of gphoto!
nb: gtkam er program som lar deg laste ned
    bilder fra de fleste digitalkameraer. Det
    brukes libgphoto2. Mer informasjon
    tilgjengelig på http://www.gphoto.org.
    
    Nyt den fantastiske gphoto-verdenen!

en: Many others
nb: Mange andre

en: %s
    
    %s %s with options:
        %s
nb: %s
    
    %s %s med innstillinger:
        %s

en: %s
    %s %s with options:
        %s
nb: %s
    %s %s med innstillinger:
        %s

en: _File
nb: _Fil

en: _Save Photos
nb: _Lagre bilder

en: _Delete Photos
nb: _Slett bilder

en: _Selected
nb: _Valgt

en: _All
nb: _Alle

en: _Quit
nb: _Avslutt

en: _View
nb: _Vis

en: Zoom _In
nb: Zoom_Inn

en: Zoom _100
nb: Zoom_100

en: Zoom _Out
nb: Zoom_UT

en: _Select
nb: _Velg

en: _Inverse
nb: _Inverser

en: _None
nb: _Ingen

en: _Camera
nb: _Kamera

en: _Add Camera...
nb: _Legg til kamera...

en: _Rescan
nb: _Skann på nytt

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Contents
nb: _Innhold

en: _Debug
nb: _Feilsøk

en: _About
nb: _Om

en: _View Thumbnails
nb: _Vis miniatyrbilder

en: Creating folder '%s' in folder '%s'...
nb: Oppretter mappe «%s» i mappe «%s»...

en: Could not create folder '%s' in folder '%s'.
nb: Kunne ikke opprette mappe «%s» i mappe «%s».

en: Please choose a name for the directory that should be created in '%s':
nb: Velg et navn for mappen som vil bli opprettet i '%s':

en: New directory
nb: Ny katalog

en: The port '%s' could not be found. Please make sure that the port exists.
nb: Kan ikke finne porten '%s'. Kontroller at den finnes.

en: Please specify the path to the port your camera is attached to:
nb: Spesifiser stien til porten hvor kameraet ditt er tilkoblet:

en: Capturing image...
nb: Tar bilde...

en: Could not capture image.
nb: Kunne ikke ta bilde.

en: Capture
nb: Få tak i

en: 0 degrees
nb: 0 grader

en: Don't rotate thumbnail
nb: Ikke roter miniatyr

en: -90 degrees
nb: -90 grader

en: Rotate thumbnail by -90 degrees
nb: Rotér miniatyrbilde -90 grader

en: +90 degrees
nb: +90 grader

en: Rotate thumbnail by 90 degrees
nb: Rotér miniatyrbilde 90 grader

en: 180 degrees
nb: 180 grader

en: Rotate thumbnail by 180 degrees
nb: Rotér minityrbilde 180 grader

en: The file '%s' already exists.
nb: Filen '%s' eksisterer allerede.

en: Could not save file to '%s'.
nb: Kunne ikke lagre fil til «%s».

en: Could not get '%s' from folder '%s'.
nb: Kunne ikke hente «%s» fra mappe «%s».

en: There is nothing to be saved.
nb: Det er ingenting å lagre.

en: Downloading file
nb: Laster ned fil...

en: Downloading %i files
nb: Laster ned %i-filer...

en: Downloading %i files...
nb: Laster ned %i filer...

en: Problem getting '%s' from folder '%s'.
nb: Kunne ikke hente '%s' fra mappe '%s'.

en: What to save:
nb: Lagre dette:

en: Save photos
nb: Lagre bilder

en: Photos will be saved if this is checked
nb: Bilder blir lagret hvis haket av

en: Save raw data
nb: Lagre rådata

en: Raw data will be saved if this is checked
nb: Rådata vil bli lagret hvis haket av

en: Save audio data
nb: Lagre lyddata

en: Audio data will be saved if this is checked
nb: Lyddata vil bli lagret hvis haket av

en: Save thumbnails
nb: Lagre miniatyrer

en: Thumbnails will be saved if this is checked
nb: Miniatyrbilder vil bli lagret hvis haket av

en: Save EXIF data
nb: Lagre EXIF-data

en: EXIF data will be saved if this is checked
nb: EXIF-data vil bli lagret hvis haket av

en: Open image(s) with:
nb: Åpne bilde(r) med:

en: Type in the name of the program you want to run, leave blank for none
nb: Skriv inn navn til programmet du ønsker å kjøre, la stå blank for ingen

en: Use filename(s) provided by the camera
nb: Bruk filnavn fra kamera

en: Choose whether to use the filename provided by the camera
nb: Velg om du vil bruke filnavn fra kamera

en: Filename prefix:
nb: Prefiks for filnavn:

en: Start numbering with:
nb: Start nummerering med:

en: Save '%s'...
nb: Lagre «%s»...

en: Save photos...
nb: Lagre bilder...

en: Listing folders in '%s'...
nb: Viser mapper i «%s»...

en: Could not list folders in '%s'.
nb: Kunne ikke vise mapper i «%s».

en: Could not open '%s'.
nb: Kunne ikke åpne «%s».

en: Uploading '%s' into folder '%s'...
nb: Laster opp «%s» i mappe «%s»...

en: Could not upload '%s' into '%s'.
nb: Kunne ikke laste opp «%s» i «%s».

en: Upload into '%s'...
nb: Opplasting til «%s»...

en: Removing directory '%s'...
nb: Fjerner katalog «%s»...

en: Could not remove directory '%s'.
nb: Kunne ikke fjerne katalog «%s».

en: Could not create directory '%s'
nb: Kunne ikke opprette mappe '%s'.

en: Downloading file from '%s'
nb: Laster ned fil fra '%s'

en: Downloading %i files from '%s'
nb: Laster ned %i-filer fra '%s'

en: Listing subfolders in folder '%s'...
nb: Viser undermapper i  '%s'...

en: Could not get subfolders list for folder '%s'
nb: Kunne ikke hente mappeliste for '%s'

en: Download '%s' subtree to...
nb: Last ned '%s' til...

en: Getting information about the camera...
nb: Henter informasjon om kamera...

en: Getting information about the driver...
nb: Henter informasjon om driver...

en: Getting manual...
nb: Henter brukerhåndbok...

en: Could not retrieve information.
nb: Kunne ikke hente informasjon.

en: Select Camera
nb: Velg kamera

en: Could not capture.
nb: Kunne ikke ta bilde.

en: /Upload file...
nb: /Last opp fil...

en: /Make directory...
nb: /Ny mappe

en: /Delete directory
nb: /Slett mappe

en: /Save directory tree...
nb: /Lagre mappetre...

en: /Capture image...
nb: /Hent bilde...

en: /View camera preferences
nb: /Vis kamerainnstillinger

en: /View camera summary
nb: /View kamerasammendrag

en: /View camera manual
nb: /Vis kameramanual

en: /View driver details
nb: /Vis driverdetaljer

en: /Select camera...
nb: /Velg kamera...

en: /Remove camera
nb: /Fjern kamera

en: _Add camera...
nb: _Legg til kamera...

en: Please right-click to access additional menus
nb: Høyreklikk for å få tilgang til tilleggsmenyer

en: Folder
nb: Mappe

en: Loading cameras...
nb: Laster kamera...

en: Could not display '%s'. Either the image type ('%s') is not supported by gtk or the file itself is corrupt.
nb: Kunne ikke vise '%s'. Enten er ikke bildeformatet ('%s') ikke støttet av gtk eller så er filen ødelagt.

en: ALWAYS INCLUDE THE FOLLOWING LINES WHEN SENDING DEBUG MESSAGES TO THE MAILING LIST:
nb: ALLTID INKLUDER FØLGENDE LINJER NÅR DU SENDER SENDER FEILMELDINGER TIL EPOSTLISTEN:

en: Downloading '%s' from folder '%s'...
nb: Laster ned «%s» fra mappe «%s»...

en: Could not download '%s' from folder '%s'.
nb: Kunne ikke laste ned «%s» fra mappe «%s».

en: Image Download Program
nb: Program for nedlasting av bilder
