gtkam 0.1.17 - en to pl translation catalogue (192 entries)

en: Browse and download images from an attached digital camera
pl: Przeglądaj i pobierz zdjęcia z pdołączonego aparatu cyfrowego

en: Gtkam Digital Camera Browser
pl: Przeglądarka aparatu cyfrowego programu Gtkam

note: Port?
en: None
pl: Żaden

note: Speed? Update speed combo
en: Best
pl: Najlepsza

note: * Initialize the camera to check if it is really there. Exit * afterwards because other applications could need the camera, too.
en: Initializing camera...
pl: Inicjalizacja aparatu...

en: Could not initialize camera.
pl: Nie można było zainicjalizować aparatu.

en: Could not get abilities of model '%s'.
pl: Nie można było uzyskać właściwości modelu '%s'.

en: Detecting cameras...
pl: Trwa wykrywanie aparatów...

en: No cameras detected.
pl: Nie wykryto żadnego aparatu.

en: Could not detect any cameras.
pl: Nie można było odnaleźć aparatu.

en: Add Camera
pl: Dodaj aparat...

en: Detect
pl: Wykryj

en: Detect USB camera
pl: Wykryj aparat fotograficzny USB

en: Speed:
pl: Szybkość:

en: Allow multiple frontends
pl: Zezwól na dodatkowe interfejsy

en: Enhanced
pl: Szczegóły

en: Could not get number of supported camera models
pl: Nie udało się uzyskać liczby obsługiwanych modeli.

en: Could not get number of ports.
pl: Nie udało się uzyskać liczby portów.

en: Applying configuration...
pl: Aktualizowanie ustawień...

en: Could not apply configuration.
pl: Nie można było zastosować ustawień.

en: No additional information available. (1)
pl: Brak dodatkowych informacji. (1)

en: General Settings
pl: Ustawienia ogólne

en: Could not execute command.
pl: Nie można było uruchomić komendy.

en: No additional information available. (2)
pl: Brak dodatkowych informacji. (2)

note: Make it easy for users to select the system's time
en: Set to system's time
pl: Ustaw na czas systemowy

en: No additional information available. (3)
pl: Brak dodatkowych informacji. (3)

en: No additional information available. (4)
pl: Brak dodatkowych informacji. (4)

en: No additional information available. (5)
pl: Brak dodatkowych informacji. (5)

en: No additional information available. (6)
pl: Brak dodatkowych informacji. (6)

en: Getting configuration...
pl: Uzyskiwanie ustawień...

en: Could not get configuration.
pl: Nie udało się uzyskać ustawień.

en: Save As...
pl: Zapisz jako...

en: Could not open '%s'!
pl: Nie można otworzyć '%s'!

en: Type of messages to log:
pl: Treść wiadomości w logach:

en: Error
pl: Błędy

en: Verbose
pl: Szczegóły

en: Debug
pl: Debugowanie

en: Data
pl: Dane

en: Deleting all files in '%s'...
pl: Kasowanie wszystkich plików z '%s'...

en: Could not delete all files in '%s'.
pl: Nie wszystkie pliki w '%s' można było skasować.

en: Deleting file '%s' from folder '%s'...
pl: Kasowanie zbioru '%s' z katalogu '%s'...

en: Could not delete file '%s' in folder '%s'.
pl: Nie można skasować '%s' w katalogu '%s'.

en: Do you really want to delete all the files in '%s'?
pl: Wszystkie pliki w '%s' zostaną skasowane. Czy kontynuować?

en: Do you really want to delete '%s'?
pl: Czy napewno chcesz usunąć '%s'?

en: Do you really want to delete the selected %i files?
pl: Zaznczonych %i plików zostanie skasowanych. Czy kontynuować?

en: Delete these files?
pl: Napewno usunąć te pliki?

en: Getting EXIF information for file '%s' in folder '%s'...
pl: Pobieranie nagłówka EXIF dla pliku '%s' w katalogu '%s'...

en: Could not get EXIF information for '%s' in folder '%s'.
pl: Nie można pobrać nagłówka EXIF dla '%s' w katalogu '%s'.

en: Could not interpret EXIF data.
pl: Niezrozumiały format nagłówka EXIF.

en: The EXIF data could not be retrieved from the file.
pl: Odczyt nagłówka EXIF z pliku nie powiódł się.

en: Gtkam has been compiled without EXIF support.
pl: Gtkam został skompilowany bez obsługi EXIF.

en: Captures images from digital camera
pl: Uzyskaj obraz z aparatu cyfrowego

note: TRANSLATORS: do not translate <Toolbox>/File/Acquire, but only the Capture from Camera part
en: <Toolbox>/File/Acquire/Capture from Camera...
pl: <Narzędzia>/Plik/Przechwytywanie/Obraz z aparatu...

en: Loads files from digital cameras
pl: Ładuje pliki z aparatu cyfrowego

note: TRANSLATORS: do not translate <Toolbox>/File/Acquire, but only the Load from Camera part
en: <Toolbox>/File/Acquire/Load from Camera...
pl: <Narzędzia>/Plik/Przechwytywanie/Załaduj z aparatu...

en: Downloading '%s' from '%s'...
pl: Pobieranie '%s' z '%s'...

en: Could not download file '%s' from folder '%s'.
pl: Nie udało się pobrać pliku '%s' z katalogu '%s'.

en: Image
pl: Zdjęcie

en: Setting information for file '%s' in '%s'...
pl: Ustawianie informacji o pliku '%s' w '%s'...

en: Could not set file information for '%s' in folder '%s'
pl: Nie można było ustawić informacji dla pliku '%s' w katalogu '%s'.

note: Get file info
en: Getting information about file '%s' in folder '%s'...
pl: Uzyskiwanie informacji o pliku '%s' w katalogu '%s'...

en: Could not get information about file '%s' in folder '%s'.
pl: Nie uzyskano informacji o pliku '%s' w katalogu '%s'.

en: File
pl: Plik

en: MIME type:
pl: Typ MIME:

en: Last modified:
pl: Ostatnia modyfikacja:

en: Size:
pl: Rozmiar:

en: %liK (%li bytes)
pl: %liK (%li bajtów)

en: Permissions:
pl: Uprawnienia:

en: Read
pl: Odczyt

en: Delete
pl: Skasuj

en: Preview
pl: Podgląd

en: Downloading thumbnail of '%s' from folder '%s'...
pl: Pobieranie miniaturki '%s' z katalogu '%s'...

en: /_View with...
pl: /_Otwórz w...

en: /View with.../Built-in viewer
pl: /Otwórz w.../Wbudowana przeglądarka

en: /View file _properties
pl: /Właściwości _pliku...

en: /View _EXIF data
pl: Pokaż nagłowek _EXIF...

en: /_Save
pl: /_Zapisz

en: /_Delete
pl: /_Skasuj

en: Name
pl: Nazwa

en: Time
pl: Czas

en: Listing files in folder '%s'...
pl: Pokazywanie plików w katalogu '%s'...

en: Could not get file list for folder '%s'
pl: Nie można uzyskać listy plików katalogu '%s'.

en: Unknown
pl: Nieznany

en: gtkam is a program that lets you download
    images from many digital cameras. It uses
    libgphoto2. More info is available at
    http://www.gphoto.org.
    
    Enjoy the wonderful world of gphoto!
pl: gtkam to program pozwalający na pobieranie zdjęć
    z wielu modeli cyfrowych aparatów fotograficznych.
    Wykorzystuje libgphoto2. Dodatkowych informacji
    zasięgaj pod adresem http://www.gphoto.org
    
    Baw się dobrze w świecie gphoto!

en: Many others
pl: I wielu innych...

en: %s
    
    %s %s with options:
        %s
pl: %s
    
    %s %s z opcjami:
        %s

en: %s
    %s %s with options:
        %s
pl: %s
    %s %s z opcjami:
        %s

en: _File
pl: _Plik

en: _Save Photos
pl: _Zapisz zdjęcia

en: _Delete Photos
pl: _Skasuj zdjęcia

en: _Selected
pl: Z_aznaczone

en: _All
pl: _Wszystkie

en: _Quit
pl: Za_kończ

en: _View
pl: _Podgląd

en: Zoom _In
pl: _Większe

en: Zoom _100
pl: Powiększenie _100

en: Zoom _Out
pl: _Mniejsze

en: _Select
pl: _Zaznaczenie

en: _Inverse
pl: _Odwróć

en: _None
pl: Ża_den

en: _Camera
pl: _Aparat

en: _Add Camera...
pl: _Dodaj aparat...

en: _Rescan
pl: _Przeskanuj

en: _Help
pl: P_omoc

en: _Contents
pl: _Spis treści...

en: _Debug
pl: _Debugowanie

en: _About
pl: _O programie...

en: _View Thumbnails
pl: Pokaż _miniaturki

en: Creating folder '%s' in folder '%s'...
pl: Tworzenie katalogu '%s' wewnątrz '%s'...

en: Could not create folder '%s' in folder '%s'.
pl: Tworzenie katalogu '%s' w '%s' nie powiodło się.

en: Please choose a name for the directory that should be created in '%s':
pl: Wybierz nazwę dla katalogu który ma zostać stworzony w '%s':

en: New directory
pl: Nowy katalog

en: The port '%s' could not be found. Please make sure that the port exists.
pl: Nie został odnaleziony port '%s'. Upewnij się że nazwa jest poprawna.

en: Please specify the path to the port your camera is attached to:
pl: Podaj ścieżkę portu do którego przyłączony jest aparat:

note: The camera doesn't support previews. Capture an image.
en: Capturing image...
pl: Przechwytywanie obrazu...

en: Could not capture image.
pl: Nie można przechwycić obrazu.

en: Capture
pl: Przechwyć

en: 0 degrees
pl: 0 stopni

en: Don't rotate thumbnail
pl: Nie obracaj miniaturki

en: -90 degrees
pl: -90 stopni

en: Rotate thumbnail by -90 degrees
pl: Obróć miniaturkę o 90 stopni w lewo

en: +90 degrees
pl: +90 stopni

en: Rotate thumbnail by 90 degrees
pl: Obróć miniaturkę o 90 stopni w prawo

en: 180 degrees
pl: 180 stopni

en: Rotate thumbnail by 180 degrees
pl: Obróć miniaturkę o 180 stopni

en: The file '%s' already exists.
pl: Plik o nazwie '%s' już istnieje.

en: Could not save file to '%s'.
pl: Zapis pliku do '%s' nie powiódł się.

en: Could not get '%s' from folder '%s'.
pl: Nie można pobrać '%s' z katalogu '%s'.

en: There is nothing to be saved.
pl: Nie znaleziono nic do zapisania.

en: Downloading file
pl: Pobieranie pliku

en: Downloading %i files
pl: Pobieranie %i plików

en: Downloading %i files...
pl: Pobieranie %i plików...

en: Problem getting '%s' from folder '%s'.
pl: Przy pobieraniu '%s' z katalogu '%s' wystąpił błąd.

en: What to save:
pl: Do zapisu:

en: Save photos
pl: Zapisz zdjęcia

en: Photos will be saved if this is checked
pl: Spowoduje że zostaną zapisane zdjęcia

en: Save raw data
pl: Zapisz nieprzetworzone dane

en: Raw data will be saved if this is checked
pl: Spowoduje że zapisane zostaną dane zdjęć w stanie surowym

en: Save audio data
pl: Zapisz ścieżki dźwiękowe

en: Audio data will be saved if this is checked
pl: Spowoduje że zapisane zostaną również dane dzwiękowe

en: Save thumbnails
pl: Zapisz miniaturki

en: Thumbnails will be saved if this is checked
pl: Spowoduje że miniaturki zostaną zapisane

en: Save EXIF data
pl: Zapisz nagłówki EXIF

en: EXIF data will be saved if this is checked
pl: Spowoduje że zostaną dodane nagłówki EXIF

en: Open image(s) with:
pl: Otwórz zdjęcie(a) za pomocą:

en: Type in the name of the program you want to run, leave blank for none
pl: Wpisz nazwę programu który ma zostać uruchomiony lub zostaw pole puste

note: Filenames provided by camera
en: Use filename(s) provided by the camera
pl: Zostaw oryginalne nazwy plików z aparatu

en: Choose whether to use the filename provided by the camera
pl: Wybierz czy mają zostać użyte nazwy plików nadane przez aparat

en: Filename prefix:
pl: Przedrostek dla nazw plików:

en: Start numbering with:
pl: Rozpocznij numerację od:

note: First case: We have only one file.
en: Save '%s'...
pl: Zapisz '%s'...

note: Second case: We have multiple files to save.
en: Save photos...
pl: Zapisz zdjęcia...

en: Listing folders in '%s'...
pl: Pobieranie listy katalogów w '%s'...

en: Could not list folders in '%s'.
pl: Nie można pobrać listy katalogów z '%s'.

en: Could not open '%s'.
pl: Otwieranie '%s' nie powiodło się.

en: Uploading '%s' into folder '%s'...
pl: Dodawanie pliku '%s' do katalogu '%s'...

en: Could not upload '%s' into '%s'.
pl: Nie można dodać '%s' do '%s'.

en: Upload into '%s'...
pl: Wyślij do '%s'...

en: Removing directory '%s'...
pl: Usuwanie katalogu '%s'...

en: Could not remove directory '%s'.
pl: Błąd przy usuwaniu katalogu '%s'.

en: Could not create directory '%s'
pl: Wystąpił błąd przy tworzeniu katalogu '%s'.

en: Downloading file from '%s'
pl: Pobieranie pliku z '%s'...

en: Downloading %i files from '%s'
pl: Pobieranie %i plików z '%s'...

note: Recurse into subfolders
en: Listing subfolders in folder '%s'...
pl: Pobieranie listy podkatalogów katalogu '%s'...

en: Could not get subfolders list for folder '%s'
pl: Nie można uzyskać listy podkatalogów katalogu '%s'.

en: Download '%s' subtree to...
pl: Zapisz drzewo '%s' do...

en: Getting information about the camera...
pl: Trwa pobieranie informacji o aparacie fotograficznym...

en: Getting information about the driver...
pl: Trwa pobieranie informacji o sterowniku...

en: Getting manual...
pl: Pobieranie podręcznika...

en: Could not retrieve information.
pl: Pobieranie informacji nie powiodło się.

en: Select Camera
pl: Wybierz aparat

en: Could not capture.
pl: Przechwytywanie nie powiodło się.

en: /Upload file...
pl: /Dodaj plik...

en: /Make directory...
pl: /Utwórz katalog...

en: /Delete directory
pl: /Skasuj katalog

en: /Save directory tree...
pl: /Ściągnij cały katalog...

en: /Capture image...
pl: /Przechwyć obraz...

en: /View camera preferences
pl: /Ustawienia aparatu...

en: /View camera summary
pl: /Stan aparatu...

en: /View camera manual
pl: /Podręcznik aparatu...

en: /View driver details
pl: /Dane sterownika...

en: /Select camera...
pl: /Wybierz aparat...

en: /Remove camera
pl: Usuń aparat

en: _Add camera...
pl: _Dodaj aparat...

en: Please right-click to access additional menus
pl: Kliknij prawym przyciskiem aby otworzyć menu lokalne

en: Folder
pl: Katalog

en: Loading cameras...
pl: Ładowanie aparatów fotograficznych...

en: Could not display '%s'. Either the image type ('%s') is not supported by gtk or the file itself is corrupt.
pl: Nie można pokazać '%s'. Plik może być uszkodzony lub format pliku ('%s') nie jest obsługiwany przez GTK.

en: ALWAYS INCLUDE THE FOLLOWING LINES WHEN SENDING DEBUG MESSAGES TO THE MAILING LIST:
pl: PRZY WYSYŁANIU WIADOMOŚCI DO DEBUGOWANIA NA LISTĘ MAILINGOWĄ ZAWSZE ZAŁĄCZAJ NASTĘPUJĄCE INFORMACJE:

en: Downloading '%s' from folder '%s'...
pl: Pobieranie '%s' z katalogu '%s'...

en: Could not download '%s' from folder '%s'.
pl: Pobieranie '%s' z katalogu '%s' nie powiodło się.

en: Image Download Program
pl: Porgram do Pobierania Zdjęć
