gtkam 0.1.15 - en to sk translation catalogue (192 entries)

en: None
sk: Žiadne

en: Best
sk: Najlepšie

en: Initializing camera...
sk: Inicializuje sa fotoaparát...

en: Could not initialize camera.
sk: Nepodarilo sa inicializovať fotoaparát.

en: Could not get abilities of model '%s'.
sk: Nepodarilo sa zistiť schopnosti modelu '%s'.

en: Detecting cameras...
sk: Hľadajú sa fotoaparáty...

en: No cameras detected.
sk: Nenašiel sa žiadny fotoaparát.

en: Could not detect any cameras.
sk: Nepodarilo sa nájsť žiadny fotoaparát.

en: Add Camera
sk: Pridať fotoaparát...

en: Detect
sk: Hľadať

en: Detect USB camera
sk: Hľadať USB fotoaparát

en: Speed:
sk: Rýchlosť:

en: Allow multiple frontends
sk: Povoliť prístup z viacerých používateľských rozhraní

en: Enhanced
sk: Vylepšené

en: Could not get number of supported camera models
sk: Nepodarilo sa zistiť počet podporovaných modelov fotoaparátov

en: Could not get number of ports.
sk: Nepodarilo sa zistiť počet portov.

en: Applying configuration...
sk: Nastavuje sa konfigurácia...

en: Could not apply configuration.
sk: Nepodarilo sa nastaviť konfiguráciu.

en: No additional information available. (1)
sk: Ďalšie informácie nie sú k dispozícii. (1)

en: General Settings
sk: Základné nastavenia

en: Could not execute command.
sk: Nepodarilo sa spustiť príkaz.

en: No additional information available. (2)
sk: Ďalšie informácie nie sú k dispozícii. (2)

en: Set to system's time
sk: Nastaviť na systémový čas

en: No additional information available. (3)
sk: Ďalšie informácie nie sú k dispozícii. (3)

en: No additional information available. (4)
sk: Ďalšie informácie nie sú k dispozícii. (4)

en: No additional information available. (5)
sk: Ďalšie informácie nie sú k dispozícii. (5)

en: No additional information available. (6)
sk: Ďalšie informácie nie sú k dispozícii. (6)

en: Getting configuration...
sk: Zisťujú sa nastavenia...

en: Could not get configuration.
sk: Nepodarilo sa zistiť nastavenia.

en: Save As...
sk: Uložiť ako...

en: Could not open '%s'!
sk: Nepodarilo sa otvoriť '%s'!

en: Type of messages to log:
sk: Typ správ, ktoré sa majú zaznamenávať:

en: Error
sk: Chyba

en: Verbose
sk: Podrobné

en: Debug
sk: Ladenie

en: Data
sk: Údaje

en: Deleting all files in '%s'...
sk: Odstraňujú sa všetky súbory v '%s'...

en: Could not delete all files in '%s'.
sk: Nepodarilo sa odstrániť všetky súbory v '%s'.

en: Deleting file '%s' from folder '%s'...
sk: Odstraňuje sa súbor '%s' z priečinka '%s'...

en: Could not delete file '%s' in folder '%s'.
sk: Nepodarilo sa odstrániť súbor '%s' z priečinka '%s'.

en: Do you really want to delete all the files in '%s'?
sk: Naozaj chcete odstrániť všetky súbory v '%s'?

en: Do you really want to delete '%s'?
sk: Naozaj chcete odstrániť '%s'?

en: Do you really want to delete the selected %i files?
sk: Naozaj chcete odstrániť nasledujúcich %i súborov?

en: Delete these files?
sk: Odstrániť tieto súbory?

en: Getting EXIF information for file '%s' in folder '%s'...
sk: Zisťujem EXIF informácie o súbore '%s' v priečinku '%s'...

en: Could not get EXIF information for '%s' in folder '%s'.
sk: Nepodarilo sa získať EXIF informácie o '%s' v priečinku '%s'.

en: Could not interpret EXIF data.
sk: Nepodarilo sa interpretovať EXIF údaje.

en: The EXIF data could not be retrieved from the file.
sk: Nepodarilo sa získať zo súboru EXIF údaje.

en: Gtkam has been compiled without EXIF support.
sk: Gtkam bol skompilovaný bez podpory EXIF.

en: Captures images from digital camera
sk: Zachytí obrázky z digitálneho fotoaparátu

note: TRANSLATORS: do not translate <Toolbox>/File/Acquire, but only the Capture from Camera part
en: <Toolbox>/File/Acquire/Capture from Camera...
sk: <Toolbox>/Súbor/Získať/Zachytiť z fotoaparátu...

en: Loads files from digital cameras
sk: Načíta súbory z digitálnych fotoaparátov

note: TRANSLATORS: do not translate <Toolbox>/File/Acquire, but only the Load from Camera part
en: <Toolbox>/File/Acquire/Load from Camera...
sk: <Toolbox>/Súbor/Získať/Načítať z fotoaparátu...

en: Downloading '%s' from '%s'...
sk: Sťahuje sa '%s' z '%s'...

en: Could not download file '%s' from folder '%s'.
sk: Nepodarilo sa stiahnuť súbor '%s' z priečinka '%s'.

en: Image
sk: Obrázok

en: Setting information for file '%s' in '%s'...
sk: Nastavujú sa informácie pre súbor '%s' v '%s'...

en: Could not set file information for '%s' in folder '%s'
sk: Nepodarilo sa nastaviť informácie pre súbor '%s' v priečinku '%s'

en: Getting information about file '%s' in folder '%s'...
sk: Zisťujú sa informácie o súbore '%s' v priečinku '%s'...

en: Could not get information about file '%s' in folder '%s'.
sk: Nepodarilo sa zistiť informácie o súbore '%s' v priečinku '%s'.

en: File
sk: Súbor

en: Name:
sk: Názov:

en: MIME type:
sk: Typ MIME:

en: Last modified:
sk: Naposledy upravený:

en: Size:
sk: Veľkosť:

en: %liK (%li bytes)
sk: %liK (%li bajtov)

en: Permissions:
sk: Oprávnenia:

en: Read
sk: Čítať

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Preview
sk: Náhľad

en: Audio
sk: Zvuk

en: Downloading thumbnail of '%s' from folder '%s'...
sk: Načítava sa miniatúra '%s' z priečinka '%s'...

en: Changing name of '%s' to '%s'...
sk: Premenúva sa '%s' na '%s'...

en: Could not change the name of '%s' to '%s'.
sk: Nepodarilo sa premenovať '%s' na '%s'.

en: /_View with...
sk: /_Zobraziť čím...

en: /View with.../Built-in viewer
sk: /_Zobraziť čím.../Zabudovaným prehliadačom

en: /View file _properties
sk: /Zobraziť _vlastnosti súboru

en: /View _EXIF data
sk: /Zobraziť údaje _EXIF

en: /_Save
sk: /_Uložiť

en: /_Delete
sk: /_Odstrániť

en: Name
sk: Názov

en: Listing files in folder '%s'...
sk: Vypisujú sa súbory v priečinku '%s'...

en: Could not get file list for folder '%s'
sk: Nepodarilo sa získať zoznam súborov v adresári '%s'

en: gtkam is a program that lets you download
    images from many digital cameras. It uses
    libgphoto2. More info is available at
    http://www.gphoto.org.
    
    Enjoy the wonderful world of gphoto!
sk: gtkam je program, ktorý vám umožňuje sťahovať
    obrázky z mnohých digitálnych fotoaparátov.
    Používa libgphoto2. Viac informácií získate na
    http://www.gphoto.org.
    
    Užite si nádherný svet gphoto!

en: Many others
sk: Mnoho ďalších

en: %s
    
    %s %s with options:
        %s
sk: %s
    
    %s %s s voľbami:
        %s

en: %s
    %s %s with options:
        %s
sk: %s
    %s %s s voľbami:
        %s

en: _File
sk: _Súbor

en: _Save Photos
sk: _Uložiť fotografie

en: _Delete Photos
sk: _Odstrániť fotografie

en: _Selected
sk: _Označené

en: _All
sk: _Všetky

en: _Quit
sk: _Koniec

en: _View
sk: _Zobraziť

en: Zoom _In
sk: Z_väčšiť

en: Zoom _100
sk: _Pôvodná veľkosť

en: Zoom _Out
sk: Z_menšiť

en: _Select
sk: _Označiť

en: _Inverse
sk: _Invertovať výber

en: _None
sk: Žiad_ne

en: _Camera
sk: _Fotoaparát

en: _Add Camera...
sk: _Pridať fotoaparát...

en: _Rescan
sk: _Znovu načítať

en: _Help
sk: _Pomoc

en: _Contents
sk: _Obsah

en: _Debug
sk: _Ladenie

en: _About
sk: _O aplikácii

en: _View Thumbnails
sk: _Zobrazovať náhľady

en: Creating folder '%s' in folder '%s'...
sk: Vytvára sa priečinok '%s' v priečinku '%s'...

en: Could not create folder '%s' in folder '%s'.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť priečinok '%s' v priečinku '%s'.

en: Please choose a name for the directory that should be created in '%s':
sk: Prosím, zadajte názov priečinka, ktorý sa má vytvoriť v '%s':

en: New directory
sk: Nový priečinok

en: The port '%s' could not be found. Please make sure that the port exists.
sk: Port '%s' sa nepodarilo nájsť. Prosím overte si, či naozaj existuje.

en: Please specify the path to the port your camera is attached to:
sk: Prosím, zadajte cestu k portu, ku ktorému je pripojený fotoaparát:

en: Capturing image...
sk: Zachytáva sa obrázok...

en: Could not capture image.
sk: Nepodarilo sa zachytiť obrázok.

en: Capture
sk: Zachytiť

en: 0 degrees
sk: 0 stupňov

en: Don't rotate thumbnail
sk: Neotáčať miniatúru

en: -90 degrees
sk: -90 stupňov

en: Rotate thumbnail by -90 degrees
sk: Otočiť miniatúru o -90 stupňov

en: +90 degrees
sk: +90 stupňov

en: Rotate thumbnail by 90 degrees
sk: Otočiť miniatúru o 90 stupňov

en: 180 degrees
sk: 180 stupňov

en: Rotate thumbnail by 180 degrees
sk: Otočiť miniatúru o 180 stupňov

en: The file '%s' already exists.
sk: Súbor '%s' už existuje.

en: Could not save file to '%s'.
sk: Nepodarilo sa uložiť súbor do '%s'.

en: Could not get '%s' from folder '%s'.
sk: Nepodarilo sa získať '%s' z priečinka '%s'.

en: There is nothing to be saved.
sk: Niet čo uložiť.

en: Downloading file
sk: Sťahuje sa súbor

en: Downloading %i files
sk: Sťahuje sa %i súborov

en: Downloading %i files...
sk: Sťahuje sa %i súborov...

en: Problem getting '%s' from folder '%s'.
sk: Nepodarilo sa získať '%s' z priečinka '%s'.

en: What to save:
sk: Čo uložiť:

en: Save photos
sk: Uložiť fotografie

en: Photos will be saved if this is checked
sk: Ak je toto začiarknuté, uložia sa fotografie

en: Save raw data
sk: Uložiť raw údaje

en: Raw data will be saved if this is checked
sk: Ak je toto začiarknuté, uložia sa raw údaje

en: Save audio data
sk: Uložiť zvukové údaje

en: Audio data will be saved if this is checked
sk: Ak je toto začiarknuté, uložia sa zvukové údaje

en: Save thumbnails
sk: Uložiť miniatúry

en: Thumbnails will be saved if this is checked
sk: Ak je toto začiarknuté, uložia sa miniatúry

en: Save EXIF data
sk: Uložiť EXIF údaje

en: EXIF data will be saved if this is checked
sk: Ak je toto začiarknuté, uložia sa EXIF údaje

en: Open image(s) with:
sk: Otvoriť obrázky pomocou:

en: Type in the name of the program you want to run, leave blank for none
sk: Zadajte názov programu, ktorý chcete spustiť, alebo nechajte prázdne

en: Use filename(s) provided by the camera
sk: Použiť názvy súborov pridelené fotoaparátom

en: Choose whether to use the filename provided by the camera
sk: Vyberte, či sa má použiť názov súboru pridelený fotoaparátom

en: Filename prefix:
sk: Predpona názvu súboru:

en: Start numbering with:
sk: Začať číslovať od:

en: Save '%s'...
sk: Uložiť '%s'...

en: Save photos...
sk: Uložiť fotografie...

en: Listing folders in '%s'...
sk: Vypisujú sa priečinky v '%s'...

en: Could not list folders in '%s'.
sk: Nepodarilo sa vypísať priečinky v '%s'.

en: Could not open '%s'.
sk: Nepodarilo sa otvoriť '%s'.

en: Uploading '%s' into folder '%s'...
sk: Nahráva sa '%s' do priečinka '%s'...

en: Could not upload '%s' into '%s'.
sk: Nepodarilo sa nahrať '%s' do '%s'.

en: Upload into '%s'...
sk: Nahrať do '%s'...

en: Removing directory '%s'...
sk: Odstraňuje sa adresár '%s'...

en: Could not remove directory '%s'.
sk: Nepodarilo sa odstrániť adresár '%s'.

en: Could not create directory '%s'
sk: Nepodarilo sa vytvoriť adresár '%s'

en: Downloading file from '%s'
sk: Sťahuje sa súbor z '%s'

en: Downloading %i files from '%s'
sk: Sťahuje sa %i súborov z '%s'

en: Listing subfolders in folder '%s'...
sk: Vypisujú sa podpriečinky v priečinku '%s'...

en: Could not get subfolders list for folder '%s'
sk: Nepodarilo sa získať zoznam súborov v priečinku '%s'

en: Download '%s' subtree to...
sk: Stiahnuť '%s' vrátane stromu do...

en: Getting information about the camera...
sk: Zisťujú sa informácie o fotoaparáte...

en: Getting information about the driver...
sk: Zisťujú sa informácie o ovládači...

en: Getting manual...
sk: Sťahuje sa príručka...

en: Could not retrieve information.
sk: Nepodarilo sa získať informácie.

en: Select Camera
sk: Vyberte fotoaparát

en: Could not capture.
sk: Nepodarilo sa zachytiť.

en: /Upload file...
sk: /Nahrať súbor

en: /Make directory...
sk: /Vytvoriť adresár...

en: /Delete directory
sk: /Odstrániť adresár

en: /Save directory tree...
sk: /Uložiť strom adresárov...

en: /Capture image...
sk: /Zachytenie obrázka...

en: /View camera preferences
sk: /Zobraziť predvoľby fotoaparátu

en: /View camera summary
sk: /Zobraziť zhrnutie fotoaparátu

en: /View camera manual
sk: /Zobraziť príručku fotoaparátu

en: /View driver details
sk: /Zobraziť podrobnosti o ovládači

en: /Select camera...
sk: /Vybrať fotoaparát

en: /Remove camera
sk: /Odpojiť fotoaparát

en: _Add camera...
sk: _Pridať fotoaparát...

en: Please right-click to access additional menus
sk: Ďalšie ponuky vyvoláte pomocou pravého kliknutia

en: Folder
sk: Priečinok

en: Loading cameras...
sk: Načítavajú sa fotoaparáty...

en: Could not display '%s'. Either the image type ('%s') is not supported by gtk or the file itself is corrupt.
sk: Nepodarilo sa zobraziť '%s'. Buď formát obrázka ('%s') nepodporuje gtk alebo je súbor poškodený.

en: ALWAYS INCLUDE THE FOLLOWING LINES WHEN SENDING DEBUG MESSAGES TO THE MAILING LIST:
sk: KEĎ POSIELATE LADIACE INFORMÁCIE DO KONFERENCIE, VŽDY PRIPOJTE NASLEDUJÚCE RIADKY:

en: Downloading '%s' from folder '%s'...
sk: Sťahuje sa '%s' z priečinka '%s'...

en: Could not download '%s' from folder '%s'.
sk: Nepodarilo sa stiahnuť '%s' z priečinka '%s'.

en: Image Download Program
sk: Program na sťahovanie obrázkov
