gtkhash - en to ca translation catalogue (59 entries)

en: Lowercase Hexadecimal
ca: Hexadecimal en minúscules

en: Uppercase Hexadecimal
ca: Hexadecimal en majúscules

en: Copy _Digest
ca: Copia el _resum

en: Show _Toolbar
ca: _Mostra la barra d'eines

en: _File
ca: _Fitxer

[ctx: menu]
en: _Open Digest File…
ca: _Obre un fitxer de resums…

[ctx: menu]
en: _Save Digest File…
ca: _Desa els resums en un fitxer…

en: _Edit
ca: _Edita

en: _View
ca: _Vista

en: File _List
ca: _Llista de fitxers

en: _Help
ca: _Ajuda

en: File:
ca: Fitxer:

en: Check:
ca: Verifica:

en: Paste digest from clipboard
ca: Enganxa el resum del porta-retalls

en: HMAC Key:
ca: Clau HMAC:

en: File
ca: Fitxer

en: Ha_sh
ca: _Calcula

en: GtkHash Preferences
ca: Preferències del GtkHash

en: Hash Functions
ca: Funcions resum

en: MAC Functions
ca: Funcions MAC

en: Digest Format:
ca: Format del resum:

en: Checksum Calculator
ca: Calculadora de la suma de verificació

en: Calculate message digests or checksums
ca: Calcula resums de missatges o sumes de verificació

en: Open Digest File
ca: Obre un fitxer de resums

en: _Open
ca: _Obre

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: Digest/Checksum Files (*.sha1, *.md5, *.sfv, …)
ca: Fitxers de resum/verificació (*.sha1, *.md5, *.sfv...)

en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: Save Digest File
ca: Desa els resums en un fitxer

en: _Save
ca: _Desa

en: A desktop utility for computing message digests or checksums
ca: Una eina d'escriptori per calcular resums de missatges o sumes de verificació

en: Select Files
ca: Selecciona fitxers

en: _Show HMAC Key
ca: _Mostra la clau HMAC

en: Failed to read check file "%s": %s
ca: S'ha produït un error en llegir el fitxer de verificació «%s»: %s

en: Not a regular file
ca: No és un fitxer vàlid

en: Failed to add file "%s": %s
ca: S'ha produït un error en afegir el fitxer «%s»: %s

en: Unknown Hash Function name "%s"
ca: El nom de la funció resum «%s» és desconegut

[ctx: --help]
en: Check against the specified digest or checksum
ca: Compara amb el resum o la suma de verificació especificats

[ctx: --help]
en: DIGEST
ca: RESUM

[ctx: --help]
en: Check digests or checksums from the specified file
ca: Comprova els resums o les sumes de verificació del fitxer especificat

[ctx: --help]
en: FILE|URI
ca: FITXER|URI

[ctx: --help]
en: Enable the specified Hash Function (e.g. MD5)
ca: Activa la funció resum especificada (p. ex. MD5)

[ctx: --help]
en: FUNCTION
ca: FUNCIÓ

[ctx: --help]
en: Hash the specified text
ca: Calcula el resum del text especificat

[ctx: --help]
en: Show version information
ca: Mostra informació de la versió

[ctx: --help]
note: Translators: Unicode ellipsis(…) can be used here
en: [FILE|URI...]
ca: [FITXER|URI...]

en: Failed to enable any supported hash functions.
ca: S'ha produït un error en activar les funcions resum compatibles.

en: %u minute left | %u minutes left
ca[0]: falta %u minut
ca[1]: falten %u minuts

en: %u second left | %u seconds left
ca[0]: falta %u segon
ca[1]: falten %u segons

en: %s of %s - %s (%s/sec)
ca: %s de %s - %s (%s/s)

en: _Copy Digest
ca: _Copia el resum

en: Show _Disabled Hash Functions
ca: Mostra les funcions resum _desactivades

en: Hash Function
ca: Funció resum

en: Digest
ca: Resum

en: H_ash
ca: _Calcula

en: Checksums
ca: Sumes de verificació

en: GtkHash is an application for computing file checksums, or message digests. It's designed to be an easy to use, graphical alternative to command-line programs such as md5sum.
ca: GtkHash és una aplicació per calcular sumes de verificació de fitxers o resums de missatges. S'ha dissenyat per ser una alternativa gràfica fàcil d'utilitzar per a programes de línia d'ordres com md5sum.

en: Supported hash functions include MD5, SHA1, SHA256, SHA512 and CRC32.
ca: Les funcions resum compatibles inclouen MD5, SHA1, SHA256, SHA512 i CRC32.

en: Adds message digests or checksums to file properties
ca: Afegeix resums de missatges o sumes de verificació a les propietats d'un fitxer.
