gtkhash - en to eo translation catalogue (62 entries)

en: Lowercase Hexadecimal
eo: Minuskla Heksesumaĵo

en: Uppercase Hexadecimal
eo: Majuskla Deksesumaĵo

en: Copy _Digest
eo: Kopii _Haketaĵon

en: Show _Toolbar
eo: Montri _Ilobreton

en: _File
eo: _Dosiero

[ctx: menu]
en: _Open Digest File…
eo: _Malfermi Dosieron de Haketaĵo…

[ctx: menu]
en: _Save Digest File…
eo: _Konservi Dosieron de Haketaĵo…

en: _Edit
eo: _Redakti

en: _View
eo: _Vidi

en: _Text
eo: _Teksto

en: File _List
eo: _Listo de Dosieroj

en: _Help
eo: _Helpo

en: File:
eo: Dosiero:

en: Text:
eo: Teksto:

en: Check:
eo: Kontrolo:

en: Paste digest from clipboard
eo: Alglui haketaĵon el tondujo

en: HMAC Key:
eo: HMAK-Ŝlosilo:

en: File
eo: Dosiero

en: Ha_sh
eo: Ha_ketaĵo

en: GtkHash Preferences
eo: Preferoj pri GtkHash

en: Hash Functions
eo: Haketaj Funkcioj

en: MAC Functions
eo: MAK-Funkcioj

en: Digest Format:
eo: Formo de Haketaĵo:

en: Checksum Calculator
eo: Kontrolsumo-Kalkulilo

en: Calculate message digests or checksums
eo: Kalkuli haketaĵojn aŭ kontrolsumojn

en: Open Digest File
eo: Malfermi Dosieron de Haketaĵoj

en: _Open
eo: _Malfermi

en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: Digest/Checksum Files (*.sha1, *.md5, *.sfv, …)
eo: Dosieroj de Haketaĵoj/Kontrolsumoj (*.sha1, *.md5, *.sfv, …)

en: All Files
eo: Ĉiuj Dosieroj

en: Save Digest File
eo: Konservi Dosieron de Haketaĵo

en: _Save
eo: _Konservi

en: A desktop utility for computing message digests or checksums
eo: Komputila utilaĵo por komputi haketaĵojn aŭ kontrolsumojn

en: Select Files
eo: Elekti Dosierojn

en: _Show HMAC Key
eo: _Montri HMAK-Ŝlosilon

en: Failed to read check file "%s": %s
eo: Malsukcesis legi kontrolsuman dosieron "%s": %s

en: Not a regular file
eo: Ne estas regula dosiero

en: Failed to add file "%s": %s
eo: Malsukcesis aldoni dosieron "%s": %s

en: Unknown Hash Function name "%s"
eo: Nekonata haketa funkcio "%s"

[ctx: --help]
en: Check against the specified digest or checksum
eo: Kompari kun specifita haketaĵo aŭ kontrosumo

[ctx: --help]
en: DIGEST
eo: HAKETAĴO

[ctx: --help]
en: Check digests or checksums from the specified file
eo: Kontroli haketaĵojn aŭ kontrolsumojn el specifita dosiero

[ctx: --help]
en: FILE|URI
eo: DOSIERO|RETADRESO

[ctx: --help]
en: Enable the specified Hash Function (e.g. MD5)
eo: Ŝalti la specifitan haketan dosieron (ekz. MD5)

[ctx: --help]
en: FUNCTION
eo: FUNKCIO

[ctx: --help]
en: Hash the specified text
eo: Haketi la specifitan tekston

[ctx: --help]
en: TEXT
eo: TEKSTO

[ctx: --help]
en: Show version information
eo: Montri versiajn informojn

[ctx: --help]
note: Translators: Unicode ellipsis(…) can be used here
en: [FILE|URI...]
eo: [DOSIERO|RETADRESO...]

en: Failed to enable any supported hash functions.
eo: Malsukcesis ŝalti iujn ajn subtenatajn haketajn funkciojn.

en: %u minute left | %u minutes left
eo[0]: %u minuto restas
eo[1]: %u minutoj restas

en: %u second left | %u seconds left
eo[0]: %u sekundo restas
eo[1]: %u sekundoj restas

en: %s of %s - %s (%s/sec)
eo: %s el %s - %s (%s/sekundo)

en: _Copy Digest
eo: _Kopii Haketaĵon

en: Show _Disabled Hash Functions
eo: Montri Malŝaltitajn Haketajn _Funkciojn

en: Hash Function
eo: Haketa Funkcio

en: Digest
eo: Haketaĵo

en: H_ash
eo: Ha_ketaĵo

en: Checksums
eo: Kontrolsumoj

en: GtkHash is an application for computing file checksums, or message digests. It's designed to be an easy to use, graphical alternative to command-line programs such as md5sum.
eo: GtkHash estas programo por komputi dosierajn kontrolsumojn aŭ haketaĵojn. Ĝi estas dezajnita kiel uzebla grafika alternativo de komandliniaj programoj kiel md5sum.

en: Supported hash functions include MD5, SHA1, SHA256, SHA512 and CRC32.
eo: Jen kelkaj subtenataj haketaj funkcioj: MD5, SHA1, SHA256, SHA512, CRC32.

en: Adds message digests or checksums to file properties
eo: Aldonas haketaĵojn aŭ kontrolsumojn al dosieraj atributoj
