gtkhash - en to tr translation catalogue (60 entries)

en: Lowercase Hexadecimal
tr: Küçük Harf Onaltılık

en: Uppercase Hexadecimal
tr: Büyük Harf Onaltılık

en: Copy _Digest
tr: _Özeti Kopyala

en: Show _Toolbar
tr: _Araç Çubuğunu Göster

en: _File
tr: _Dosya

[ctx: menu]
en: _Open Digest File…
tr: Özet Dosyasını _Aç…

[ctx: menu]
en: _Save Digest File…
tr: Özet Dosyasını _Kaydet…

en: _Edit
tr: _Düzenle

en: _View
tr: _Görünüm

en: _Text
tr: _Metin

en: File _List
tr: Dosya _Listesi

en: _Help
tr: _Yardım

en: File:
tr: Dosya:

en: Text:
tr: Metin:

en: Check:
tr: Kontrol:

en: Paste digest from clipboard
tr: Panodaki özeti yapıştır

en: HMAC Key:
tr: HMAC Anahtarı:

en: File
tr: Dosya

en: GtkHash Preferences
tr: GtkHash Tercihleri

en: Hash Functions
tr: Hash İşlevleri

en: MAC Functions
tr: MAC İşlevleri

en: Digest Format:
tr: Özet Biçimi:

en: Checksum Calculator
tr: Sağlama Hesaplayıcı

en: Calculate message digests or checksums
tr: Mesaj özetlerini veya sağlama toplamlarını hesapla

en: Open Digest File
tr: Özet Dosyasını Aç

en: _Open
tr: _Aç

en: _Cancel
tr: _İptal

en: Digest/Checksum Files (*.sha1, *.md5, *.sfv, …)
tr: Özet/Sağlama Dosyaları (*.sha1, *.md5, *.sfv, …)

en: All Files
tr: Tüm Dosyalar

en: Save Digest File
tr: Özet Dosyasını Kaydet

en: _Save
tr: _Kaydet

en: A desktop utility for computing message digests or checksums
tr: İleti özeti ya da sağlama hesaplamak için yardımcı araç

en: Select Files
tr: Dosyaları Seç

en: _Show HMAC Key
tr: HMAC Anahtarını _Göster

en: Failed to read check file "%s": %s
tr: Kontrol dosyasını okumadı "%s": %s

en: Not a regular file
tr: Normal bir dosya değil

en: Failed to add file "%s": %s
tr: Dosya eklenemedi "%s": %s

en: Unknown Hash Function name "%s"
tr: Bilinmeyen Hash İşlevi adı "%s"

[ctx: --help]
en: Check against the specified digest or checksum
tr: Belirtilen özete veya sağlama toplamına karşı kontrol edin

[ctx: --help]
en: DIGEST
tr: ÖZET

[ctx: --help]
en: Check digests or checksums from the specified file
tr: Belirtilen dosyadan özetleri veya sağlama toplamlarını kontrol et

[ctx: --help]
en: FILE|URI
tr: DOSYA|URI

[ctx: --help]
en: Enable the specified Hash Function (e.g. MD5)
tr: Belirtilen Hash İşlevini etkinleştirin (örneğin, MD5)

[ctx: --help]
en: FUNCTION
tr: İŞLEV

[ctx: --help]
en: Hash the specified text
tr: Belirtilen metni hash'la

[ctx: --help]
en: TEXT
tr: METİN

[ctx: --help]
en: Show version information
tr: Sürüm bilgisini göster

[ctx: --help]
note: Translators: Unicode ellipsis(…) can be used here
en: [FILE|URI...]
tr: [DOSYA|URI...]

en: Failed to enable any supported hash functions.
tr: Desteklenen hiçbir bir hash işlevi etkinleştirilemedi.

en: %u minute left | %u minutes left
tr[0]: %u dakika kaldı
tr[1]: %u dakika daha kaldı

en: %u second left | %u seconds left
tr[0]: %u saniye kaldı
tr[1]: %u saniye daha kaldı

en: %s of %s - %s (%s/sec)
tr: %s için %s - %s (%s/san)

en: _Copy Digest
tr: Özeti _Kopyala

en: Show _Disabled Hash Functions
tr: _Devre Dışı Bırakılmış Hash İşlevini Göster

en: Hash Function
tr: Hash İşlevi

en: Digest
tr: Özet

en: Checksums
tr: Sağlamalar

en: GtkHash is an application for computing file checksums, or message digests. It's designed to be an easy to use, graphical alternative to command-line programs such as md5sum.
tr: GtkHash dosya sağlama toplamı veya ileti özetlerini hesaplamak için kullanılan bir uygulamadır. md5sum gibi komut satırı programlarına kullanımı kolay, grafiksel bir alternatif olacak şekilde tasarlanmıştır.

en: Supported hash functions include MD5, SHA1, SHA256, SHA512 and CRC32.
tr: Desteklenen hash işlevleri MD5, SHA1, SHA256, SHA512 ve CRC32.

en: Adds message digests or checksums to file properties
tr: Dosya özelliklerine ileti özetleri veya sağlama toplamları ekler
