gtklp 1.3.4 - en to ca_ES translation catalogue (192 entries)

en: Print File...
ca_ES: Imprimeix arxiu...

en: Files to print
ca_ES: Arxius a imprimir

en: Add
ca_ES: Afegeix

en: Remove
ca_ES: Esborra

en: Remove All
ca_ES: Esborra'ls tots

en: File
ca_ES: Arxius

note: PrinterLocation
en: Location
ca_ES: Localització

en: Duplex Settings
ca_ES: Impressió dúplex

en: No Duplex
ca_ES: No dúplex

en: Long edge binding
ca_ES: Marge d'enquadernació ample

en: Short edge binding
ca_ES: Marge d'enquadernació estret

en: Media Selections
ca_ES: Configuració del paper

en: Media Size
ca_ES: Mida del paper

en: Media Type
ca_ES: Tipus de paper

en: Media Source
ca_ES: Origen del paper

en: Number of Copies
ca_ES: Nombre de còpies

en: Collate Copies
ca_ES: Intercala còpies

en: Other actions
ca_ES: Altres accions

note: Button
en: Call GtkLPQ
ca_ES: Crida a GtkLPQ

en: Printer
ca_ES: Impressora

en: Please wait!
ca_ES: Espereu siusplau!

en: This option requires an value !
ca_ES: Aquesta opció requereix un valor!

en: Usage: gtklp [-P|-d printer] [-c configdir] [-S server] [-U user] [-p port] [-l] [-D] [-V] [-b] [-i] [-# n] [-C] [-H] [-E] [-J jobname] [-q priority] [-o option=value ...] [file(s)]
ca_ES: Ús: gtklp [-P|-d impressora] [-c configdir] [-S servidor] [-U usuari] [-p port] [-l] [-D] [-V] [-b] [-i] [-# n] [-C] [-H] [-E] [-J treball] [-q prioritat][-o opció=valor ...] [arxiu(s)]

en: Function is not supported for now !
ca_ES: Funció de moment no suportada!

en: Invalid Portnumber !
ca_ES: Port no vàlid!

en: Invalid Printername !
ca_ES: Nom d'impressora no vàlid!

en: Invalid Servername !
ca_ES: Nom de servidor no vàlid!

en: Invalid Username !
ca_ES: Nom d'usuari no vàlid!

en: version
ca_ES: versió

en: Sorry, this function is not compiled in !
ca_ES: Ho sento, aquesta funció no està compilada!

en: Too many files to print !
ca_ES: Massa arxius per imprimir!

en: No Cups-Server found !
ca_ES: No s'ha trobat cap servidor CUPS!

en: Unable to connect to Server %s !
ca_ES: Impossible connectar amb el servidor %s!

en: No Printer found to use as default !
ca_ES: No s'ha trobat cap impressora per usar-la per defecte!

en: Print
ca_ES: Imprimeix

en: Reset All
ca_ES: Restableix tot

en: Templates
ca_ES: Plantilles

en: Close
ca_ES: Tanca

en: The PPD for this printer has changed!
    Resetting...
ca_ES: La descripció PPD d'aquesta impressora ha canviat!
    Reiniciant...

en: Error saving user-settings!
ca_ES: Error desant la configuració!

en: Too many printers!
ca_ES: Massa impressores!

en: Unable to add instance!
ca_ES: Impossible afegir instància!

en: Options saved!
ca_ES: Opcions desades!

en: Instance removed!
ca_ES: Instància esborrada!

en: Saved Defaults loaded!
ca_ES: S'ha carregat la configuració per defecte!

en: Unable to print,
    unknown file format!
ca_ES: Impossible imprimir,
    format d'arxiu desconegut!

en: JobID
ca_ES: Identificador del treball

en: Dont know what to print!
ca_ES: No sé què imprimir!

en: Unable to print!
ca_ES: Ha estat impossible imprimir!

en: Conflicts
ca_ES: Conflictes

en: Ok
ca_ES: D'acord

en: Save
ca_ES: Desa

en: New
ca_ES: Nou

en: Printer Templates
ca_ES: Plantilles d'impressora

en: Printer:
ca_ES: Impressora:

en: Instance:
ca_ES: Instància:

en: Cancel
ca_ES: Cancel·la

en: Look
ca_ES: Aspecte

en: Show Output
ca_ES: Mostra sortida

en: Show Text
ca_ES: Mostra text

en: Show Image
ca_ES: Mostra imatges

en: Show HP-GL/2
ca_ES: Mostra HP-GL/2

en: Show Special
ca_ES: Mostra especial

en: Show PPD
ca_ES: Mostra PPD

en: Feel
ca_ES: Comportament

en: Remember last printer
ca_ES: Recorda l'última impressora

en: Remember last Tab
ca_ES: Recorda l'última pestanya

en: Save all preferences on exit
ca_ES: Desa preferències en sortir

en: Save number of copies on exit
ca_ES: Desa el nombre de còpies en sortir

en: Clear file list on print
ca_ES: Neteja la llista d'arxius després d'imprimir

en: Exit on print
ca_ES: Surt després d'imprimir

en: Show JobIDs
ca_ES: Mostra identificadors dels treballs

en: Enable Constraints check
ca_ES: Activa comprovacions de restriccions

en: Check now
ca_ES: Comprova ara

en: Remember size and position
ca_ES: Recorda mida i posició

note: from
en: written by
ca_ES: escrit per

note: for
en: written for cups
ca_ES: escrit per a CUPS

en: Help
ca_ES: Ajuda

note: Buttons
en: Help on Options
ca_ES: Ajuda sobre les opcions

en: About %s
ca_ES: A propòsit de %s

en: Commands and Paths
ca_ES: Comandes i rutes

en: Browser Command
ca_ES: Comanda del navegador

en: Help URL
ca_ES: URL d'ajuda

en: Gtklpq Command
ca_ES: Comanda Gtklpq

en: Options
ca_ES: Opcions

en: Printing in Black
ca_ES: Impressió en negre

en: Fit on Page
ca_ES: Ajusta a la pàgina

en: Pen Width
ca_ES: Ample del traç

note: label
en: micrometers
ca_ES: micròmetres

note: Buttons Buttons CPI Buttons LPI
en: Default
ca_ES: Per defecte

en: None
ca_ES: Cap

en: Sheet relativ
ca_ES: Respecte el full

en: Image relativ
ca_ES: Respecte la imatge

en: Scaling
ca_ES: Escalat

en: Color HUE rotation
ca_ES: Rotació en color HUE

en: Reset
ca_ES: Restableix

en: Color saturation
ca_ES: Saturació del color

en: Position
ca_ES: Posició

en: Image
ca_ES: Imatge

en: Sheet Usage
ca_ES: Format de pàgina

en: Sheets per page
ca_ES: Pàgines per full

en: Layout
ca_ES: Distribució

en: Border
ca_ES: Vora

en: Orientation
ca_ES: Orientació

en: Mirror Output
ca_ES: Sortida reflexada (mirall)

en: Ranges
ca_ES: Rangs

en: Print Range
ca_ES: Imprimeix rang

en: (e.g. 1-4,9,10-12)
ca_ES: (p.ex. 1-4,9,10-12)

en: All
ca_ES: Tot

en: Even
ca_ES: Parells

en: Odd
ca_ES: Senars

en: Reverse Output Order
ca_ES: Ordre de sortida invers

en: Brightness
ca_ES: Lluentor

en: Gamma correction
ca_ES: Correcció gamma

en: Output
ca_ES: Sortida

en: Banners
ca_ES: Titulars

note: Start
en: Start:
ca_ES: Inici:

note: Stop
en: End:
ca_ES: Fi:

en: You have chosen to store your password on the disk.
    This is not secure, so I recommend against doing so.
    You have been warned.
ca_ES: Heu escollit desar la vostra contrasenya al disc.
    Això no és segur, per tant la recomanació és no fer-ho.
    Quedeu avisat/da.

en: Password
ca_ES: Contrasenya

note: Login
en: Login:
ca_ES: Identificador:

note: Password
en: Password:
ca_ES: Contrasenya:

en: Job Name
ca_ES: Títol de la impressió

en: Raw output
ca_ES: Sortida en cru (raw)

en: Extra Options
ca_ES: Opcions extra

en: Special
ca_ES: Especial

en: Sizes and Spacings
ca_ES: Mides i espaiat

note: Label CPI
en: Chars per Inch
ca_ES: Caràct. per polzada

note: Label LPI
en: Lines per Inch
ca_ES: Línies per polzada

note: Label CPP
en: Columns per Page
ca_ES: Column. per pàg.

en: Margins
ca_ES: Marges

note: Label Top
en: Top
ca_ES: Superior

note: Label Bottom
en: Bottom
ca_ES: Inferior

note: Label Left
en: Left
ca_ES: Esquerre

note: Label Right
en: Right
ca_ES: Dret

en: Text formatting
ca_ES: Format de text

en: Use Pretty Print
ca_ES: Utilitza Pretty Print

en: Wrap text
ca_ES: Ajusta longitud del text

note: --- Info ---
en: Message
ca_ES: Missatge

en: Fehlerteufel
ca_ES: Dimoni d'errors

en: Warning!
ca_ES: Atenció!

en: No printers found !
ca_ES: No s'han trobat impressores!

en: The given printer does not exist!
ca_ES: La impressora indicada no existeix!

en: Internal program error !
ca_ES: Error intern del programa!

en: Password verification
ca_ES: Verificació de contrasenya

en: Usage: gtklpq [-P|-d Printer] [-S server] [-p port] [-D] [-V] [-U user] [-t timeout] [-g geometry] [-C] [-h] [-E]
ca_ES: Ús: gtklpq [-P|-d Impressora] [-S servidor] [-p port] [-D] [-V] [-U usuari] [-t temps d'espera] [-g geometria] [-C] [-h] [-E]

en: Cancel Job
ca_ES: Cancel·la treball

en: Cancel All
ca_ES: Cancel·la'ls tots

en: Hold Job
ca_ES: Bloqueja treball

en: Move Job
ca_ES: Mou treball

en: Reject Jobs
ca_ES: Rebutja treballs

en: Stop Printer
ca_ES: Atura impressora

en: Priority
ca_ES: Prioritat

en: Exit
ca_ES: Surt

en: Release Job
ca_ES: Allibera treball

en: Rank
ca_ES: Ordre

en: Owner
ca_ES: Propietari/a

en: Job
ca_ES: Treball

en: File(s)
ca_ES: Arxiu(s)

en: Size
ca_ES: Mida

en: Queue
ca_ES: Cua

en: Printer Idle
ca_ES: Impressora inactiva

en: Printer Processing
ca_ES: Impressora processant

en: Printer Stopped
ca_ES: Impressora aturada

en: Start Printer
ca_ES: Engega impressora

en: Accept Jobs
ca_ES: Accepta treballs

en: Job(s)
ca_ES: Treball(s)

en: Untitled
ca_ES: (sense títol)

en: No jobs.
ca_ES: Sense treballs.

en: Are you sure?
ca_ES: Esteu segur?

en: And for what reason ?
ca_ES: I per quina raó?

en: Yes
ca_ES: Sí

en: Do you really want to cancel this job?
ca_ES: Esteu segur de voler cancel·lar aquest treball?

en: Do you really want to cancel ALL jobs?
ca_ES: Esteu segur de voler cancel·lar TOTS els treballs?

en: Do you really want to hold this job?
ca_ES: Esteu segur de voler bloquejar aquest treball?

en: Do you really want to release this job?
ca_ES: Esteu segur de voler alliberar aquest treball?

en: Do you really want to move this Job to the following queue?
ca_ES: Esteu segur de voler moure aquest treball a la següent cua?

en: Do you really want to stop this printer?
ca_ES: Esteu segur de voler aturar aquesta impressora?

en: Do you really want to start this printer?
ca_ES: Esteu segur de voler engegar aquesta impressora?

en: Do you really want to change the job priority?
ca_ES: Esteu segur de voler canviar la prioritat d'aquest treball?

en: Do you really want to reject jobs for this printer?
ca_ES: Esteu segur de voler rebutjar els treballs en aquesta impressora?

en: Do you really want to accept jobs for this printer?
ca_ES: Esteu segur de voler acceptar treballs per a aquesta impressora?

en: Unable to change priority!
ca_ES: No ha estat possible canviar la prioritat!

en: Job or printer not found!
ca_ES: Treball o impressora no trobats!

en: Authorization failed!
ca_ES: Ha fallat l'autorització!

en: You don't own this job!
ca_ES: Aquest treball no us pertany!

en: Unable to do so!
ca_ES: Impossible fer això!

en: Unable to cancel job(s)!
ca_ES: No ha estat possible cancel·lar el(s) treball(s)!

en: Unable to cancel printer!
ca_ES: No ha estat possible cancel·lar la impressora!

en: Unable to start printer!
ca_ES: Impossible engegar la impressora!

en: Unable to accept jobs for this printer!
ca_ES: No ha estat possible acceptar treballs en aquesta impressora!

en: Unable to reject jobs for this printer!
ca_ES: No ha estat possible rebutjar els treballs d'aquesta impressora!
