gtkorphan-0.4.3 - en to da translation catalogue (48 entries)

en: A graphical tool to find and remove orphaned libraries
da: Et grafisk værktøj til at finde og fjerne forældreløse pakker

en: Remove orphaned packages
da: Fjern forældreløse pakker

en: You must run this program as the root user.
da: Du skal afvikle dette program som root-bruger.

en: Cannot find deborphan!
da: Kan ikke finde deborphan!

en: GtkOrphan needs deborphan to run.
da: GtkOrphan behøver deborphan for at kunne afvikles.

en: A graphical tool to find and remove orphaned libraries.
da: Et grafisk værktøj til at finde og fjerne forældreløse pakker.

en: You should select a package first!
da: Du bør vælge en pakke først!

en: No orphaned libraries found.
da: Ingen forældreløse pakker fundet.

en: Orphaned packages found:
da: Forældreløse pakker fundet:

en: for a total of:
da: med en total på:

en: Total regular packages found:
da: Antal regulære pakker fundet:

en: Select the packages that you wish to remove:
da: Vælg de pakker du ønsker at fjerne:

en: Size:
da: Størrelse:

en: Section:
da: Sektion:

en: Priority:
da: Prioritet:

en: Removing requested packages...
da: Fjerner de valgte pakker...

en: Starting...
da: Starter...

en: Done.
da: Færdig.

en: You have requested to remove following packages from your system:
da: Du har anmodet om at fjerne de følgende pakker fra dit system:

en: Are you sure?
da: Er du sikker?

en: Show package details
da: Vis pakkedetaljer

en: Hibernate package
da: Inaktiv pakke

en: Show hibernated packages
da: Vis inaktive pakker

en: Select for removal
da: Vælg for fjernelse

en: Select all
da: Vælg alle

en: Unselect all
da: Fravælg alle

en: This list shows all packages in 'hibernation' status.
da: Denne liste viser alle pakker med status »inaktiv«.

en: They will never be reported as orphaned packages while they belong to this list.
da: De vil aldrig blive rapporteret som forældreløse pakker, når de fremgår af denne liste.

en: Showing details informations for package:
da: Vis informationsdetaljer for pakke:

en: Guess other libraries too:
da: Gæt også andre pakker:

en: Hibernated packages
da: Inaktive pakker

en: NONE
    perl
    python
    pike
    ruby
    interpreters
    wrong section
    dev package
    debug
    common
    data
    doc
    dummy
    ALL
da: INGEN
    perl
    python
    pike
    ruby
    fortolkere
    forkert sektion
    udv. pakke
    fejlsøgning
    almindelig
    data
    dok
    dummy
    ALLE

en: Non-orphaned packages
da: Pakker der ikke er forældreløse

en: Options
da: Indstillinger

en: Orphaned packages
da: Forældreløse pakker

en: Package details window
da: Vindue for pakkedetaljer

en: Pending removals
da: I gang med fjernelser

en: Progress
da: Status

en: Purge entire list
da: Ryd hele listen

en: Remove from list
da: Fjern fra liste

en: Show all orphan packages, not only those in the libs section
da: Vis alle forældreløse pakker, ikke kun dem i libs-sektionen

en: Show all packages, not only those in libs section
da: Vis alle pakker, ikke kun dem i libs-sektionen

en: Show uninstalled packages with orphaned configuration files
da: Vis afinstallerede pakker med forældreløse konfigurationsfiler

en: _File
da: _Fil

en: _Hibernated packages list
da: _Inaktiv pakkeliste

en: _Package details
da: _Pakkedetaljer

en: _Sort
da: _Sorter

en: _View
da: _Vis
