gtkorphan 0.4.3 - en to fi translation catalogue (48 entries)

en: A graphical tool to find and remove orphaned libraries
fi: Graafinen työkalu orpojen pakettien etsimiseen ja poistamiseen

en: Remove orphaned packages
fi: Poista orpoja paketteja

en: You must run this program as the root user.
fi: Tämä ohjelma täytyy suorittaa pääkäyttäjänä.

en: Cannot find deborphan!
fi: Deborphania ei löytynyt!

en: GtkOrphan needs deborphan to run.
fi: GtkOrphan tarvitsee deborphanin toimiakseen.

en: A graphical tool to find and remove orphaned libraries.
fi: Graafinen työkalu orpojen pakettien etsimiseen ja poistamiseen.

en: You should select a package first!
fi: Valitse ensin paketti!

en: No orphaned libraries found.
fi: Orpoja kirjastoja ei löytynyt.

en: Orphaned packages found:
fi: Orpoja paketteja löytyi:

en: for a total of:
fi: yhteiskoko:

en: Total regular packages found:
fi: Tavallisia paketteja löytyi yhteensä:

en: Select the packages that you wish to remove:
fi: Valitse paketit, jotka haluat poistaa:

en: Size:
fi: Koko:

en: Section:
fi: Ryhmä:

en: Priority:
fi: Tärkeys:

en: Removing requested packages...
fi: Poistetaan pyydettyjä paketteja…

en: Starting...
fi: Aloitetaan…

en: Done.
fi: Valmis.

en: You have requested to remove following packages from your system:
fi: Olet pyytänyt seuraavien pakettien poistoa järjestelmästä:

en: Are you sure?
fi: Oletko varma?

en: Show package details
fi: Näytä paketin tiedot

en: Hibernate package
fi: Aseta paketti lepotilaan

en: Show hibernated packages
fi: Näytä lepotilassa olevat paketit

en: Select for removal
fi: Merkitse poistettavaksi

en: Select all
fi: Valitse kaikki

en: Unselect all
fi: Poista valinnat

en: This list shows all packages in 'hibernation' status.
fi: Tällä listalla ovat kaikki ”lepotilassa” olevat paketit.

en: They will never be reported as orphaned packages while they belong to this list.
fi: Niitä ei pidetä orpoina paketteina niin kauan kuin ne ovat tällä listalla.

en: Showing details informations for package:
fi: Näytetään lisätietoja paketista:

en: Guess other libraries too:
fi: Yritä myös muita kirjastoja:

en: Hibernated packages
fi: Lepotilassa olevat paketit

en: NONE
    perl
    python
    pike
    ruby
    interpreters
    wrong section
    dev package
    debug
    common
    data
    doc
    dummy
    ALL
fi: EI MITÄÄN
    perl
    python
    pike
    ruby
    tulkit
    väärä ryhmä
    kehitys
    vianjäljitys
    yhteinen
    data
    dokumentaatio
    dummy
    KAIKKI

en: Non-orphaned packages
fi: Muut paketit

en: Options
fi: Valinnat

en: Orphaned packages
fi: Orvot paketit

en: Package details window
fi: Paketin tiedot

en: Pending removals
fi: Odottavat poistot

en: Progress
fi: Edistyminen

en: Purge entire list
fi: Tyhjennä koko lista

en: Remove from list
fi: Poista listalta

en: Show all orphan packages, not only those in the libs section
fi: Näytä kaikki orvot paketit, myös ne jotka eivät kuulu kirjastot-ryhmään

en: Show all packages, not only those in libs section
fi: Näytä kaikki paketit, myös ne jotka eivät kuulu kirjastot-ryhmään

en: Show uninstalled packages with orphaned configuration files
fi: Näytä poistetut paketit, joilla on orpoja asetustiedostoja

en: _File
fi: _Tiedosto

en: _Hibernated packages list
fi: _Lepotilassa olevien pakettien lista

en: _Package details
fi: _Paketin tiedot

en: _Sort
fi: _Järjestä

en: _View
fi: _Näytä
