gtksourceview master - en to bg translation catalogue (116 entries)

note: (itstool) path: abnf.lang/language@_section (itstool) path: actionscript.lang/language@_section (itstool) path: ada.lang/language@_section (itstool) path: ansforth94.lang/language@_section (itstool) path: asp.lang/language@_section (itstool) path: automake.lang/language@_section (itstool) path: benn
en: Source
bg: Изходен код

note: (itstool) path: asciidoc.lang/language@_section (itstool) path: bibtex.lang/language@_section (itstool) path: docbook.lang/language@_section (itstool) path: dtd.lang/language@_section (itstool) path: dtl.lang/language@_section (itstool) path: erb-html.lang/language@_section (itstool) path: erb-js.la
en: Markup
bg: Маркиране

note: (itstool) path: awk.lang/language@_section (itstool) path: dosbatch.lang/language@_section (itstool) path: fish.lang/language@_section (itstool) path: gdscript.lang/language@_section (itstool) path: javascript-expressions.lang/language@_section (itstool) path: javascript-functions-classes.lang/langu
en: Script
bg: Скрипт

note: (itstool) path: cg.lang/language@_name
en: CG Shader Language
bg: Език за графични обработки CG

note: (itstool) path: changelog.lang/language@_section (itstool) path: cmake.lang/language@_section (itstool) path: css.lang/language@_section (itstool) path: csv.lang/language@_section (itstool) path: desktop.lang/language@_section (itstool) path: diff.lang/language@_section (itstool) path: dot.lang/lang
en: Other
bg: Други

note: (itstool) path: chdr.lang/language@_name
en: C/ObjC Header
bg: Заглавен файл на C/ObjC

note: (itstool) path: cpphdr.lang/language@_name
en: C++ Header
bg: Заглавен файл на C++

note: (itstool) path: dosbatch.lang/language@_name
en: DOS Batch
bg: Пакетен файл на DOS

note: (itstool) path: dtl.lang/language@_name
en: Django Template
bg: Шаблон на Django

note: (itstool) path: fcl.lang/language@_section (itstool) path: gap.lang/language@_section (itstool) path: idl-exelis.lang/language@_section (itstool) path: imagej.lang/language@_section (itstool) path: julia.lang/language@_section (itstool) path: matlab.lang/language@_section (itstool) path: maxima.lang
en: Scientific
bg: Научно представяне

note: (itstool) path: gdb-log.lang/language@_name
en: GDB Log
bg: Журнал на GDB

note: (itstool) path: glsl.lang/language@_name
en: OpenGL Shading Language
bg: Език за графични обработки на OpenGL

note: (itstool) path: llvm.lang/language@_name
en: LLVM IR
bg: Междинно представяне на LLVM

note: (itstool) path: po.lang/language@_name
en: gettext translation
bg: Превод на gettext

note: (itstool) path: rpmspec.lang/language@_name
en: RPM spec
bg: Спецификация за RPM

note: (itstool) path: tera.lang/language@_name
en: Tera Template
bg: Шаблон на Tera

note: (itstool) path: classic.xml/style-scheme@_name
en: Classic
bg: Класическа

note: (itstool) path: style-scheme/_description
en: Classic color scheme
bg: Класическа цветова схема

note: (itstool) path: style-scheme/_description
en: Blue based color scheme
bg: Синя цветова схема

note: (itstool) path: style-scheme/_description
en: Color scheme used in the Kate text editor
bg: Цветова схема използвана в текстовия редактор Kate

note: (itstool) path: style-scheme/_description
en: Dark color scheme using the Tango color palette
bg: Тъмна цветова схема базирана на Tango

note: (itstool) path: solarized-dark.xml/style-scheme@_name
en: Solarized Dark
bg: Solarized, тъмна

note: (itstool) path: style-scheme/_description
en: Color scheme using Solarized dark color palette
bg: Цветова схема базирана на Solarized, тъмна

note: (itstool) path: solarized-light.xml/style-scheme@_name
en: Solarized Light
bg: Solarized, светла

note: (itstool) path: style-scheme/_description
en: Color scheme using Solarized light color palette
bg: Цветова схема базирана на Solarized, светла

note: (itstool) path: style-scheme/_description
en: Color scheme using Tango color palette
bg: Цветова схема базирана на Tango

en: Document Words
bg: Думи от документа

en: Invalid byte sequence in conversion input
bg: Неправилна последователност от байтове във входа за прекодиране

en: Error during conversion: %s
bg: Грешка при прекодиране: %s

en: Conversion from character set “%s” to “UTF-8” is not supported
bg: Не се поддържа прекодиране от „%s“ към „UTF-8“

en: Could not open converter from “%s” to “UTF-8”
bg: Модулът за прекодиране от „%s“ към „UTF-8“ не може да бъде зареден

en: Invalid object, not initialized
bg: Неправилен, неинициализиран обект

en: Incomplete UTF-8 sequence in input
bg: Непълна последователност в „UTF-8“ във входа за прекодиране

note: Translators: "All" is used as a label in the status bar of the popup, telling that all completion pages are shown.
en: All
bg: Всички

note: Tooltip style
en: Completion Info
bg: Информация за дописване

en: Provider
bg: Предоставящ модул

en: Show detailed proposal information
bg: Извеждане на подробна информация за приложението

en: _Details…
bg: _Подробности…

note: regex_new could fail, for instance if there are different * named sub-patterns with the same name or if resulting regex is * too long. In this case fixing lang file helps (e.g. renaming * subpatterns, making huge keywords use bigger prefixes, etc.)
en: Cannot create a regex for all the transitions, the syntax highlighting process will be slower than usual.
    The error was: %s
bg: Не може да се съставят регулярни изрази за всички преходи. Оцветяването на синтаксиса ще бъде по-бавно от обикновено.
    Грешката е: %s

en: Highlighting a single line took too much time, syntax highlighting will be disabled
bg: Оцветяването на един ред отне твърде много време. Оцветяването на синтаксиса ще бъде изключено.

en: context “%s” cannot contain a \%%{...@start} command
bg: контекстът „%s“ не може да съдържа команда „\%%{…@start}“

en: duplicated context id “%s”
bg: идентификаторът на контекст „%s“ се повтаря

en: style override used with wildcard context reference in language “%s” in ref “%s”
bg: налагане на стил, което е използвано с указател с маска към контексти в езика „%s“, указател „%s“

en: invalid context reference “%s”
bg: неправилен указател към контекст „%s“

en: unknown context “%s”
bg: непознат контекст „%s“

en: Missing main language definition (id = "%s".)
bg: Основната дефиниция на език липсва (id = „%s“).

en: Unicode
bg: Уникод

en: Western
bg: Западноевропейско

en: Central European
bg: Централноевропейско

en: South European
bg: Южноевропейско

en: Baltic
bg: Балтийско

en: Cyrillic
bg: Кирилица

en: Arabic
bg: Арабско

en: Greek
bg: Гръцко

en: Hebrew Visual
bg: Визуален иврит

en: Turkish
bg: Турско

en: Nordic
bg: Скандинавско

en: Celtic
bg: Келтско

en: Romanian
bg: Румънско

en: Armenian
bg: Арменско

en: Chinese Traditional
bg: Китайско — традиционно

en: Cyrillic/Russian
bg: Кирилица — руска

en: Japanese
bg: Японско

en: Korean
bg: Корейско

en: Chinese Simplified
bg: Китайско — опростено

en: Georgian
bg: Грузинско

en: Hebrew
bg: Иврит

en: Cyrillic/Ukrainian
bg: Кирилица — украинска

en: Vietnamese
bg: Виетнамско

en: Thai
bg: Тайско

en: Unknown
bg: Непознато

note: Translators: This is the sorted list of encodings used by * GtkSourceView for automatic detection of the file encoding. You may * want to customize it adding encodings that are common in your * country, for instance the GB18030 encoding for the Chinese * translation. You may also want to remove the 
en: ['UTF-8', 'CURRENT', 'ISO-8859-15', 'UTF-16']
bg: ['UTF-8', 'CURRENT', 'WINDOWS-1251', 'UTF-16', 'KOI8-R']

en: There was a character encoding conversion error and it was needed to use a fallback character.
bg: Грешка при прекодирането на знак, той бе заместен със знак за замяна.

en: File too big.
bg: Прекалено голям файл.

en: Not a regular file.
bg: Не е обикновен файл.

en: The file is externally modified.
bg: Файлът е променен от друга програма.

en: The buffer contains invalid characters.
bg: Буферът съдържа непознати знаци.

note: #-#-#-#-#  gtksourceview.gtksourceview-4-8.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# * * SECTION:language * @Short_description: Represents a syntax highlighted language * @Title: GtkSourceLanguage * @See_also: #GtkSourceLanguageManager * A #GtkSourceLanguage represents a programming or markup language, affec
en: Others
bg: Други

en: Unknown id “%s” in regex “%s”
bg: Непознат идентификатор „%s“ в регулярния израз „%s“

en: in regex “%s”: backreferences are not supported
bg: в регулярния израз „%s“: не се поддържат указатели към вече намерени групи знаци

en: using \C is not supported in language definitions
bg: използването на „\C“ в дефинициите на езици не се поддържа

note: TODO: have a ChooserDialog?
en: Select a Style
bg: Избор на стил

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _Select
bg: _Избор

note: create redo menu_item.
en: _Redo
bg: _Повтаряне

note: create undo menu_item.
en: _Undo
bg: _Отмяна

en: All _Upper Case
bg: Да са _главни

en: All _Lower Case
bg: Да са _малки

en: _Invert Case
bg: _Обръщане на регистъра

en: _Title Case
bg: _Заглавни начални букви

en: C_hange Case
bg: _Смяна на регистъра

note: (itstool) path: Adwaita-dark.xml/style-scheme@_name
en: Adwaita Dark
bg: Adwaita, тъмна

note: (itstool) path: style-scheme/_description
en: An style scheme for Adwaita
bg: Стилова схема за Adwaita

note: (itstool) path: classic-dark.xml/style-scheme@_name
en: Classic Dark
bg: Класическа, тъмна

note: (itstool) path: style-scheme/_description
en: Classic dark color scheme
bg: Класическа тъмна цветова схема

note: (itstool) path: cobalt-light.xml/style-scheme@_name
en: Cobalt Light
bg: Cobalt, светла

note: (itstool) path: style-scheme/_description
en: Dark color scheme used in the Kate text editor
bg: Тъмна цветова схема използвана в текстовия редактор Kate

en: Snippets
bg: Изрезки

en: %d of %u
bg: %d от %u

en: _Details
bg: _Подробности

en: Missing main language definition (id = “%s”).
bg: Основната дефиниция на език липсва (id = „%s“).

en: hexadecimal digit or “}” expected
bg: очаква се шестнадесетичен знак или „}“

en: hexadecimal digit expected
bg: очаква се шестнадесетичен знак

en: missing “<” in symbolic reference
bg: указател към знак, в който липсва „<“

en: unfinished symbolic reference
bg: незавършен указател към знак

en: zero-length symbolic reference
bg: указател към знак с нулева дължина

en: digit expected
bg: очаква се знак

en: illegal symbolic reference
bg: неправилен указател към знак

en: stray final “\”
bg: излишен знак „\“ в края

en: unknown escape sequence
bg: непозната екранираща последователност

en: Error while parsing replacement text “%s” at char %lu: %s
bg: Грешка при анализа на заместващия текст „%s“ при знак %lu: %s

en: -- INSERT --
bg: -- ВМЪКНАТО --

en: -- REPLACE --
bg: -- ЗАМЯНА --

en: -- VISUAL --
bg: -- ВИДИМО --

en: -- VISUAL LINE --
bg: -- ВИДИМА ЛИНИЯ --

en: -- VISUAL BLOCK --
bg: -- ВИДИМ БЛОК --
