gtksourceview - en to xh translation catalogue (290 entries)

en: Escape Character
xh: Uphawu Lokuphuma

en: Escaping character for syntax patterns
xh: Uphawu lokuphuma kwiipateni zolwakhiwo-zivakalisi

en: Check Brackets
xh: Izibiyeli Zokuqinisekisa

en: Whether to check and highlight matching brackets
xh: Nokuba ngaba uqinisekisa uqaqambisi izibiyeli ezihambelanayo

en: Highlight
xh: Qaqambisa

en: Whether to highlight syntax in the buffer
xh: Nokuba ngaba uqaqambisa ulwakhiwo-zivakalisi kwisigcini sethutyana

en: Maximum Undo Levels
xh: Awona Maqondo makhulu Okukhulula

en: Number of undo levels for the buffer
xh: Inani lamaqondo okukhulula esigcini sethutyana

en: Language
xh: Ulwimi

en: Language object to get highlighting patterns from
xh: Umba wolwimi ofanele ukufumana iipateni zokuqaqambisa ezivela

en: Language specification directories
xh: Oovimba befayili bokucacisa ulwimi

en: List of directories where the language specification files (.lang) are located
xh: Uluhlu loovimba beefayili apho iifayili zokucacisa ulwimi (.lang) zibekwe khona

en: Configuration
xh: Ukumiselwa kwenkqubo

en: Configuration options for the print job
xh: Ukumiselwa kwenkqubo enokukhethelwa umsebenzi wokushicilela

en: Source Buffer
xh: Umthombo wesigcini sethutyana

en: GtkSourceBuffer object to print
xh: I-GtkSourceBuffer yomba wokushicilelwa

en: Tabs Width
xh: Ububanzi Be-tab

en: Width in equivalent space characters of tabs
xh: Ububanzi kwisithuba esilinganayo seempawu zee-tab

en: Wrap Mode
xh: Inkqubo Yoqhubekeko

en: Word wrapping mode
xh: Inkqubo yoqhubekeko lwamagama

en: Whether to print the document with highlighted syntax
xh: Nokuba kushicilelwa uxwebhu olunoqaqambiso lolwakhiwo-zivakalisi

en: Font
xh: Ifonti

en: GnomeFont name to use for the document text (deprecated)
xh: Igama le-GnomeFont yokusetyenziswa kumbhalo woxwebhu (lokwaliwa)

en: Font Description
xh: Inkxazo Yefonti

en: Font to use for the document text (e.g. "Monospace 10")
xh: Ifonti yokusetyenziswa kumbhalo woxwebhu (umzkl. "Monospace 10")

en: Numbers Font
xh: Ifonti Yamanani

en: GnomeFont name to use for the line numbers (deprecated)
xh: Igama le-GnomeFont yokusetyenziswa kumanani omgca (ukwaliwa)

en: Font description to use for the line numbers
xh: Inkcazo yefonti yokusetyenziswa kumanani omgca

en: Print Line Numbers
xh: Shicilela Amanani Omgca

en: Interval of printed line numbers (0 means no numbers)
xh: Ikhefu lamanani omgca ashicilelweyo (0 lixela ukuba akukho manani)

en: Print Header
xh: Shicilela Umbhalo okumntla wephepha

en: Whether to print a header in each page
xh: Nokuba ushicilela umbhalo okumntla wephepha ngalinye

en: Print Footer
xh: Shicilela Umbhalo okumzantsi wephepha

en: Whether to print a footer in each page
xh: Nokuba ushicilela umbhalo okumzantsi wephepha ngalinye

en: Header and Footer Font
xh: Ifonti Yombhalo okumntla nomzantsi Wephepha

en: GnomeFont name to use for the header and footer (deprecated)
xh: Igama le-GnomeFont yokusetyenziswa kumbhalo okumntla nomzantsi wephepha (ukwaliwa)

en: Header and Footer Font Description
xh: Inkcazelo Yefonti yombhalo Okumntla nomzantsi Wephepha

en: Font to use for headers and footers (e.g. "Monospace 10")
xh: Ifonti yokusetyenziswa kwimibhalo esentla nesezantsi (umzkl. "Monospace 10")

en: Base-N Integer
xh: Isiseko-N Senani elipheleleyo

en: Character
xh: Uphawu

en: Comment
xh: Inkcazo

note: $this = (datatype)
en: Data Type
xh: Uhlobo Lwe-data

note: CSS functions, such as rgb(), clip(), or lang().
en: Function
xh: Umsebenzi

en: Decimal
xh: Idesimali

en: Floating Point
xh: Ichokoza Eliyi-float

en: Keyword
xh: Igama eliphambili

en: Preprocessor
xh: Isanduleli sesixhobo sokusebenza

en: String
xh: Uluhlu lwamagama

en: Specials
xh: Ezikhethekileyo

note: Proposed language specification for CSS (Cascading Style Sheet) files. Reference used: http://www.w3.org/TR/CSS2/ Tested with: http://www.simplebits.com/css/simple.css Submitted by Scott Martin (scott@coffeeblack.org) FIXME: find the correct mimetype
en: Others
xh: Ezinye

en: Others 2
xh: Ezinye 2

en: Others 3
xh: Ezinye 3

en: Default
xh: Emiselweyo

en: Tag ID
xh: Isiphawuli se-ID

en: ID used to refer to the source tag
xh: I-ID esetyenziswa ukwalathisa kumthombo wesiphawuli

en: Tag style
xh: Isimbo sesiphawuli

en: The style associated to the source tag
xh: Isimbo esihambelana nomthombo wesiphawuli

en: Show Line Numbers
xh: Bonisa Amanani Omgca

en: Whether to display line numbers
xh: Nokuba ngaba ubonisa amanani omgca

en: Show Line Markers
xh: Bonisa Iimpawu Zomgca

en: Whether to display line marker pixbufs
xh: Nokuba ngaba ubonisa ii-pixbufs zophawu lomgca

en: Auto Indentation
xh: Ukuqalisa nganeno Okuzenzekelayo

en: Whether to enable auto indentation
xh: Nokuba ngaba wenza kusebenzi ukuqalisa nganeno okuzenzekelayo

en: Insert Spaces Instead of Tabs
xh: Faka Izithuba Endaweni Yee-tab

en: Whether to insert spaces instead of tabs
xh: Nokuba ngaba ufaka izithuba endaweni yee-tab

en: Show Right Margin
xh: Bonisa Umda Wasekunene

en: Whether to display the right margin
xh: Nokuba ngaba ubonisa umda wasekunene

en: Margin position
xh: Indawo yomda

en: Position of the right margin
xh: Indawo yomda wasekunene

en: Use smart home/end
xh: Sebenzisa ikhaya/isiphelo esikrelekrele

en: HOME and END keys move to first/last characters on line first before going to the start/end of the line
xh: Amaqhosha HOME neEND ashenxa ukuya kuphawu lokuqala/lokugqibela lomgca kuqala phambi kokuba aye ekuqaleni/ekupheleni komgca

en: Highlight current line
xh: Qaqambisa umgca okuwo ngeli thuba

en: Whether to highlight the current line
xh: Nokuba uqaqambisa umgca okuwo ngeli thuba

en: Ada
xh: I-Ada

en: Character Constant
xh: Ukuzinza Kophawu

en: Keywords
xh: Amagama aziintloko

en: Line Comment
xh: Umgca Wenkcazo

note: For values like: z-index: 2; +/- before 0 is not allowed.
en: Number
xh: Inani

en: Preprocessor Keywords
xh: Isanduleli sesixhobo sokusebenza Samagama aziintloko

en: Sources
xh: Imithombo

en: True And False
xh: Inyaniso Kunye Nemposiso

en: Types
xh: Iintlobo

en: '#if 0' Comment
xh: '#if 0' Inkcazo

en: Block Comment
xh: Inkcazo Yesithinteli

en: Common Macro
xh: I-Macro eqhelekileyo

en: Floating Point Number
xh: Inani Lechokoza Eliyi-float

note: FIXME WHY DOESN'T THIS WORK?
en: Hex Number
xh: Inani Lesithandathu

en: Include/Pragma
xh: i-Include/i-Pragma

en: Octal Number
xh: Inani Lesibhozo

en: Preprocessor Definitions
xh: Iinkcazelo Zesanduleli sesixhobo sokusebenza

en: Primitives
xh: Ezamandulo

en: String 2
xh: Uluhlu lwamagama 2

note: At rules must occur at the start of a line.
en: At Rules
xh: Imithetho ye-At

note: For CSS 2-style selectors: tag[attr="value"].
en: Attribute Value Delimiters
xh: Izithinteli Zexabiso Lophawu

note: Value length specifier. Unless it is 0, must always be like: -1.2em.
en: Dimension
xh: Imilinganiso

note: Hexadecimal method of specifying colors. Can either be 3 or 6 in length: #ffcc00 = #fc0.
en: Hexadecimal Color
xh: Umbala Wedesimali yesithandathu

note: Upgrades a rule set's importance when several rule sets conflict.
en: Importance Modifier
xh: Ukubaluleka Komlungisi

en: Known Property Values
xh: Amaxabiso Ophawu Olwaziwayo

en: Operators
xh: Abasebenzi

en: Property Names
xh: Amagama Okwenene

note: Brackets define a declaration block, parentheses define functions.
en: Punctuators
xh: Iziphumlisi

en: Selector Grammar
xh: Igrama Yomkhethi

note: Pseudo-class rules. Good to have syntax highlighting for these for mistypings.
en: Selector Pseudo Classes
xh: Iiklasi Zobuxoki Zomkhethi

note: Pseudo-element rules. Good to have syntax highlighting for these for mistypings.
en: Selector Pseudo Elements
xh: Iziqalelo Zobuxoki Zomkhethi

note: Escaped unicode characters can contain either 6 hexadecimal characters or 1-5 hex characters followed by one whitespace character.
en: Unicode Character Reference
xh: Isalathisi Sophawu Lwekhowudi yomdibaniso

note: Unicode range values.
en: Unicode Range
xh: Uluhlu Lwekhowudi yomdibaniso

en: .desktop
xh: I-.desktop

en: Boolean Value
xh: Ixabiso le-Boolean

en: Encoding
xh: Ukunxulumana

en: Exec Parameter
xh: Ixabiso lento ejika-jikayo Yokuphumeza

en: Group
xh: Iqela

en: Non Standard Key
xh: Iqhosa Elingekho Sikweni

en: Standard Key
xh: Iqhosa Elisesikweni

en: Added line
xh: Umgca Ongeziweyo

en: Changed line
xh: Umgca Otshintshiweyo

en: Diff
xh: Umahluko

en: Diff file
xh: Ifayili enomahluko

en: Location
xh: Indawo

en: Removed line
xh: Umgca osusiweyo

en: Special case
xh: Imeko ekhethekileyo

en: Attributes
xh: Iimpawu

en: Closing Bracket
xh: Isibiyeli Esivalayo

en: DTD
xh: I-DTD

en: Entity
xh: Impahla

en: HTML
xh: I-HTML

en: Markup
xh: Ukunyusa ixabiso

en: Tags
xh: Iziphawuli

en: Fortran 95
xh: I-Fortran 95

en: Input/Output
xh: Ulwazi olungenisiweyo/Isiphumo

en: Intrinsics
xh: Amaxabiso ngokwemvelo

en: Read/Write
xh: Funda/Bhala

en: IDL
xh: I-IDL

en: Sectional
xh: Ngokwecandelo

en: Decimal Number
xh: Inani Ledesimali

en: Double Quote String
xh: Uluhlu Lwamagama olunophawu lokucaphula Oluphinda-phindiweyo

en: Integer
xh: Inani elipheleleyo

en: Single Quote String
xh: Isicaphuli Esinye Soluhlu lwamagama

note: $variable, $$dynamic-variable and even $$$more
en: Variable
xh: Ugcino lwamaxabiso aguqukayo

en: Declarations
xh: Izibhengezo

en: Flow
xh: Ukujinga

en: Java
xh: I-Java

en: Memory
xh: Uvimba wolwazi

en: Modifiers
xh: Izilungisi

en: Numeric
xh: Eyamanani

en: Array Operators
xh: Abasebenzi Boludwe

en: Constructors
xh: Abakhi

en: Error Handling
xh: Impazamo Yokuphatha

en: Floating-Point Number
xh: Inani Lechokoza le-Float

en: Flow Keywords
xh: Amagama ayintloko Okujinga

en: Future Reserved Words
xh: Amagama Agcinelwe Ingomso

en: Global Functions
xh: Imisebenzi Yehlabathi

en: Global Properties
xh: Iimpawu Zehlabathi

en: Hexadecimal Number
xh: Inani Ledesimali yesithandathu

en: Literals
xh: Oonombumba

en: Math Value Properties
xh: Iimpawu Zexabiso Lemathematika

en: Object Functions
xh: Imisebenzi Yento

en: Object Properties
xh: Iimpawu Zento

en: Objects
xh: Izinto

note: Proposed language specification for JavaScript files. Reference used: http://www.ecma-international.org/publications/files/ecma-st/ECMA-262.pdf Tested with: http://www.coffeeblack.org/scripts/map.js Submitted by Scott Martin (scott@coffeeblack.org)
en: Scripts
xh: Izikripti

en: Unicode Escape Sequence
xh: Ukulandelelana Kwekhowudi edibanisayo Yokuphuma

en: Word Operators
xh: Abasebenzi Begama

en: Include
xh: Quka

en: LaTeX
xh: I-LaTeX

en: Math
xh: Imathematika

en: Most Used Commands
xh: Imiyalelo Esetyenziswa Kakhulu

en: Functions
xh: Imisebenzi

en: Line Comment 2
xh: Inkcazo Yomgca 2

en: Lua
xh: I-Lua

en: Multiline String
xh: Uluhlu lwamagama Lwemigca emininzi

en: Multiline String 2
xh: Uluhlu lwamagama Lwemigca emininzi 2

en: Block Comment 1
xh: Inkcazo Yesithinteli 1

en: Block Comment 2
xh: Inkcazo Yesithinteli 2

en: Boolean Bitwise Operators
xh: Abasebenzi Besuntsu lobulumko be-Boolean

en: Builtin Functions
xh: Imisebenzi Eyakhelweyo

en: Builtin Types
xh: Iintlobo Ezakhelweyo

en: Builtin Values
xh: Amaxabiso Awakhelweyo

en: Functions and Function Modifiers
xh: Imisebenzi Nomsebenzi Wezilungisi

en: General Format
xh: Ukulungiselela Ngokubanzi

en: Loop, Flow, and Exceptions Keywords
xh: Iseti yeengxelo, Ukujinga, Namagama ayintloko Anxaxhileyo

en: Math Operators
xh: Abasebenzi Bemathematika

en: Pascal
xh: I-Pascal

en: Preprocessor Defines
xh: Iinkcazelo Zesanduleli sesixhobo sokusebenza

en: Type, Class and Object Keywords
xh: Uhlobo, Udidi Namagama ayintloko Ento

en: Function Call
xh: Ukunxulumanisa Umsebenzi

en: Method Call
xh: Ukunxulumanisa Indlela yokusebenza

en: POD
xh: I-POD

en: Perl
xh: I-Perl

en: String2
xh: Uluhlu lwamagama2

en: String3
xh: Uluhlu lwamagama3

en: Variables
xh: Ugcino lwamaxabiso aqukayo

note: `backticks-quoted strings`
en: Backtick String
xh: Uluhlu lwamagama e-Backtick

note: # Bourne Shell Line Comment
en: Bash Line Comment
xh: Inkcazo Yomgca Wetoliki yemiyalelo

note: /* C Block Comment
en: C Block Comment
xh: Inkcazo Yesithinteli C

note: // C++ Line Comment
en: C++ Line Comment
xh: Inkcazo Yomgca C++

en: Case Insensitive Keyword
xh: Igama eliyintloko Elingachaphazelwa Yimeko

note: This are keywords, the are recognised by php
en: Case Sensitive Keyword
xh: Igama eliyintloko Elichaphazelwa Yimeko

note: "duble-quoted strings"
en: Double Quoted String
xh: Uluhlu lwamagama Lwesicaphuli Esiphinda kabini

en: First Open PHP Tag
xh: Vula Kuqala Isiphawuli se-PHP

en: HTML Block
xh: Isithinteli se-HTML

en: PHP
xh: I-PHP

note: 'single-quoted strings'
en: Single Quoted String
xh: Uluhlu lwamagama Lwesicaphuli Esinye

en: Format
xh: Ukulungiselela

en: gettext translation
xh: uguqulelo lwe-gettext

en: Builtins
xh: Ezakhelweyo

en: Module Handler
xh: Umphathi Wemodyuli

en: Python
xh: I-Python

en: Attribute Definitions
xh: Iinkcazelo Zophawu

en: Class Variables
xh: Udidi Logcino lwamaxabiso aguqukayo

en: Constants
xh: Amanani angaguqukiyo

en: Definitions
xh: Iinkcazelo

en: Global Variables
xh: Ugcino lwamaxabiso angaguqukiyo Ehlabathi

en: Instance Variables
xh: Ugcino lwamaxabiso angaguqukiyo Lwemo

en: Module Handlers
xh: Abaphathi Bemodyuli

en: Multiline Comment
xh: Inkcazo Yemigca emininzi

en: Pseudo Variables
xh: Ugcino lwamaxabiso angaguqukiyo Lobuxoki

en: RegExp Variables
xh: Ugcino lwamaxabiso angaguqukiyo lwe-RegExp

en: Regular Expression
xh: Intetho Eqhelekileyo

en: Regular Expression 2
xh: Intetho Eqhelekileyo 2

en: Ruby
xh: i-Ruby

en: Built-in Commands
xh: Imiyalelo Eyakhelweyo

en: Common Commands
xh: Imiyalelo Eqhelekileyo

en: Redirections
xh: Imiyalelo yokulandela icala kwakhona

en: Self
xh: Ubuqu

en: Variable1
xh: Ugcino lwamaxabiso angaguqukiyo1

en: Variable2
xh: Ugcino lwamaxabiso angaguqukiyo2

en: sh
xh: i-sh

en: ANSI Datatypes
xh: Iintlobo zedata ze-ANSI

en: ANSI Reserved Words
xh: Amagama Agciniweyo e-ANSI

en: Aggregate Functions
xh: Imisebenzi Yengqokelela

en: Analytic Functions
xh: Imisebenzi Yokuhlahlela

en: Character Functions Returning Character Values
xh: Imisebenzi Yophawu Yokubuyisa Amaxabiso Ophawu

en: Character Functions Returning Number Values
xh: Imisebenzi Yophawu Yokubuyisa Inani Lophawu

en: Conversion Functions
xh: Imisebenzi Yokuguqula

en: Datetime Functions
xh: Imisebenzi Yexesha lomhla

en: Integer Literals
xh: Oonobumba Benani elipheleleyo

en: Miscellaneous Single-Row Functions
xh: Imisebenzi Yomgca Owodwa Weentlobo ngeentlobo

en: Null
xh: I-Null

en: Number Functions
xh: Imisebenzi Yenani

en: Number Literals
xh: Oonobumba Benani

en: Object Reference Functions
xh: Imisebenzi Yesalathisi Sento

en: Oracle Built-in Datatypes
xh: Iintlobo ze-data Eyakhelwe Impendulo

en: Oracle Reserved Words
xh: Amagama Agcinelwe Impendulo

en: SQL
xh: I-SQL

en: SQL*Plus At Sign
xh: I-SQL*Plus Nomqondiso we-At

en: SQL*Plus Commands
xh: I-SQL*Plus Nemiyalelo

en: SQL*Plus Double At Sign
xh: I-SQL*Plus Nophawu Oluphindwe kabini lwe-At

en: SQL*Plus Slash
xh: I-SQL*Plus Ne-slash

en: SQL/DS and DB2 Datatypes
xh: Iintlobo ze-data ze-SQL/DS ne-DB2

en: Size Clause
xh: Ubukhulu Besiqendu

en: Text Literals
xh: Oonobumba Bombhalo

en: Unlimited
xh: Engenamda

en: Binary Number
xh: Inani Ngezibini

en: Gates
xh: Amasango

en: Verilog
xh: I-Verilog

en: Hexadecimal
xh: Idesimali yesithandathu

en: Tag
xh: Isiphawuli

en: XML
xh: I-XML

en: Haskell
xh: I-Haskell

en: Keysymbols
xh: Iimpawu eziyintloko

en: Type or Constructor
xh: Uhlobo okanye Umakhi

en: Characters
xh: Iimpawu

en: File Attributes
xh: Iimpawu Zefayili

en: Formatting
xh: Ukulungiselela

en: Generated Content
xh: Isiqulatho Esiyiliweyo

en: Indexing
xh: Ukufaka izalathiso

en: Macro Parameters
xh: I-Macro Yamaxabiso ento ejika-jikayo

en: Macros
xh: Ii-Macro

en: Markup (block)
xh: Ukwenyusa ixabiso (isithinteli)

en: Markup (inline)
xh: Ukwenyusa ixabiso (emgceni)

en: Sectioning
xh: Ukwenza iziqendu

en: Texinfo
xh: Ulwazi lombhalo

en: Old Style Comment
xh: Inkcazo Yesimbo Sakudala

en: VB.NET
xh: I-VB.NET

en: Core Keywords
xh: Amagama ayintloko Angundoqo

en: Core Types
xh: Iintlobo Ezingundoqo

en: Keywords Defined by Macros
xh: Amagama ayintloko Achazwa ngee-Macro

en: Nemerle
xh: I-Nemerle

en: Tcl
xh: I-Tcl

en: True and False
xh: Inyaniso neMposiso

en: Type
xh: Uhlobo

en: VHDL
xh: I-VHDL

en: Assignment Operator
xh: Umenzi Womsebenzi

en: Delimiter
xh: Isibeki-mda

en: Integer Number
xh: Inani lenani Elipheleleyo

en: Reserved Class
xh: Udidi Olugciniweyo

en: Reserved Constant
xh: Inani elingaguqukiyo Eligciniweyo

en: GtkRC
xh: I-GtkRC

en: Include Directive
xh: Iquka Umyalelo

en: Keysymbol
xh: Uphawu Oluyintloko

en: State
xh: Isimo
