gtksourceview - en to ms translation catalogue (91 entries)

note: (itstool) path: abnf.lang/language@_section (itstool) path: actionscript.lang/language@_section (itstool) path: ada.lang/language@_section (itstool) path: ansforth94.lang/language@_section (itstool) path: asp.lang/language@_section (itstool) path: automake.lang/language@_section (itstool) path: benn
en: Source
ms: Sumber

note: (itstool) path: asciidoc.lang/language@_section (itstool) path: bibtex.lang/language@_section (itstool) path: docbook.lang/language@_section (itstool) path: dtd.lang/language@_section (itstool) path: dtl.lang/language@_section (itstool) path: gtk-doc.lang/language@_section (itstool) path: haddock.la
en: Markup
ms: Penanda

note: (itstool) path: awk.lang/language@_section (itstool) path: dosbatch.lang/language@_section (itstool) path: fish.lang/language@_section (itstool) path: gdscript.lang/language@_section (itstool) path: javascript-expressions.lang/language@_section (itstool) path: javascript-functions-classes.lang/langu
en: Script
ms: Skrip

note: (itstool) path: cg.lang/language@_name
en: CG Shader Language
ms: Bahasa Pelorek CG

note: (itstool) path: changelog.lang/language@_section (itstool) path: cmake.lang/language@_section (itstool) path: css.lang/language@_section (itstool) path: csv.lang/language@_section (itstool) path: desktop.lang/language@_section (itstool) path: diff.lang/language@_section (itstool) path: dot.lang/lang
en: Other
ms: Lain-lain

note: (itstool) path: chdr.lang/language@_name
en: C/ObjC Header
ms: Pengepala C/ObjC

note: (itstool) path: cpphdr.lang/language@_name
en: C++ Header
ms: Pengepala C++

note: (itstool) path: dosbatch.lang/language@_name
en: DOS Batch
ms: Kelompok DOS

note: (itstool) path: dtl.lang/language@_name
en: Django Template
ms: Templat Django

note: (itstool) path: fcl.lang/language@_section (itstool) path: gap.lang/language@_section (itstool) path: idl-exelis.lang/language@_section (itstool) path: imagej.lang/language@_section (itstool) path: julia.lang/language@_section (itstool) path: matlab.lang/language@_section (itstool) path: maxima.lang
en: Scientific
ms: Saintifik

note: (itstool) path: gdb-log.lang/language@_name
en: GDB Log
ms: Log GDB

note: (itstool) path: glsl.lang/language@_name
en: OpenGL Shading Language
ms: Bahasa Lorekan OpenGL

note: (itstool) path: llvm.lang/language@_name
en: LLVM IR
ms: IR LLVM

note: (itstool) path: po.lang/language@_name
en: gettext translation
ms: terjemahan gettext

note: (itstool) path: rpmspec.lang/language@_name
en: RPM spec
ms: spec RPM

note: (itstool) path: tera.lang/language@_name
en: Tera Template
ms: Templat Tera

note: (itstool) path: classic.xml/style-scheme@_name
en: Classic
ms: Klasik

note: (itstool) path: style-scheme/_description
en: Classic color scheme
ms: Skema warna klasik

note: (itstool) path: cobalt.xml/style-scheme@_name
en: Cobalt
ms: Kobalt

note: (itstool) path: style-scheme/_description
en: Blue based color scheme
ms: Skema warna berasaskan biru

note: (itstool) path: style-scheme/_description
en: Color scheme used in the Kate text editor
ms: Skema warna yang digunakan dalam penyunting teks Kate

note: (itstool) path: style-scheme/_description
en: Dark color scheme using the Tango color palette
ms: Skema warna gelap menggunakan palet warna Tango

note: (itstool) path: solarized-dark.xml/style-scheme@_name
en: Solarized Dark
ms: Gelap Suria

note: (itstool) path: style-scheme/_description
en: Color scheme using Solarized dark color palette
ms: Skema warna menggunakan palet warna gelap suria

note: (itstool) path: solarized-light.xml/style-scheme@_name
en: Solarized Light
ms: Cerah Suria

note: (itstool) path: style-scheme/_description
en: Color scheme using Solarized light color palette
ms: Skema warna menggunakan palet warna cerah suria

note: (itstool) path: style-scheme/_description
en: Color scheme using Tango color palette
ms: Skema warna menggunakan palet warna Tango

en: Document Words
ms: Word Dokumen

en: Invalid byte sequence in conversion input
ms: Jujukan bait tidak sah dalam input pertukaran

en: Error during conversion: %s
ms: Ralat ketika pertukaran: %s

en: Conversion from character set “%s” to “UTF-8” is not supported
ms: Pertukaran dari set aksara "%s" ke "UTF-8" tidak disokong

en: Could not open converter from “%s” to “UTF-8”
ms: Tidak dapat membuka penukar dari "%s" ke "UTF-8"

en: Invalid object, not initialized
ms: Objek tidak sah, tidak diawalkan

en: Incomplete UTF-8 sequence in input
ms: Jujukan UTF-8 tidak lengkap di dalam input

note: Translators: "All" is used as a label in the status bar of the popup, telling that all completion pages are shown.
en: All
ms: Semua

note: Tooltip style
en: Completion Info
ms: Maklumat Pelengkapan

en: Provider
ms: Penyedia

en: Show detailed proposal information
ms: Tunjuk maklumat cadangan terperinci

en: _Details…
ms: _Perincian...

note: regex_new could fail, for instance if there are different * named sub-patterns with the same name or if resulting regex is * too long. In this case fixing lang file helps (e.g. renaming * subpatterns, making huge keywords use bigger prefixes, etc.)
en: Cannot create a regex for all the transitions, the syntax highlighting process will be slower than usual.
    The error was: %s
ms: Tidak dapat mencipta satu ungkapan nalar untuk semua terjemahan, proses penyorotan sintaks akan menjadi lebih lambat berbanding biasa.
    Ralat adalah: %s

en: Highlighting a single line took too much time, syntax highlighting will be disabled
ms: Penyorotan satu baris tunggal mengambil masa yang terlalu lama, penyorotan sintaks akan dilumpuhkan

en: context “%s” cannot contain a \%%{...@start} command
ms: konteks "%s" tidak mengandungi satu perintah \%%{...@start}

en: duplicated context id “%s”
ms: id konteks "%s" ada pendua

en: style override used with wildcard context reference in language “%s” in ref “%s”
ms: pembatal gaya digunakan dengan rujukan konteks kad liar dalam bahasa "%s" pada ruj "%s"

en: invalid context reference “%s”
ms: rujukan konteks "%s" tidak sah

en: unknown context “%s”
ms: konteks "%s" tidak diketahui

en: Missing main language definition (id = "%s".)
ms: Takrifan bahasa utama hilang (id = "%s".)

en: Unicode
ms: Unikod

en: Western
ms: Barat

en: Central European
ms: Eropah Tengah

en: South European
ms: Eropah Selatan

en: Baltic
ms: Baltik

en: Cyrillic
ms: Cyril

en: Arabic
ms: Arab

en: Greek
ms: Yunani

en: Hebrew Visual
ms: Ibrani Tampak

en: Turkish
ms: Turki

en: Nordic
ms: Nord

en: Celtic
ms: Celt

en: Romanian
ms: Romania

en: Armenian
ms: Armenia

en: Chinese Traditional
ms: Cina Tradisional

en: Cyrillic/Russian
ms: Cyril/Rusia

en: Japanese
ms: Jepun

en: Korean
ms: Korea

en: Chinese Simplified
ms: Cina Dipermudah

en: Georgian
ms: Georgia

en: Hebrew
ms: Ibrani

en: Cyrillic/Ukrainian
ms: Cyril/Ukraine

en: Vietnamese
ms: Vietnam

en: Thai
ms: Siam

en: Unknown
ms: Tidak diketahui

en: There was a character encoding conversion error and it was needed to use a fallback character.
ms: Terdapat satu ralat pertukaran pengekodan aksara dan ia diperlukan untuk menggunakan satu aksara jatuh-balik.

en: File too big.
ms: Fail terlalu besar.

en: Not a regular file.
ms: Bukan satu fail nalar.

en: The file is externally modified.
ms: Fail diubah suai secara luaran.

en: The buffer contains invalid characters.
ms: Penimbal mengandungi aksara-aksara tidak sah.

note: * * SECTION:language * @Short_description: Represents a syntax highlighted language * @Title: GtkSourceLanguage * @See_also: #GtkSourceLanguageManager * A #GtkSourceLanguage represents a programming or markup language, affecting * syntax highlighting and [context classes][context-classes]. * Use #Gt
en: Others
ms: Lain-lain

en: Unknown id “%s” in regex “%s”
ms: Id "%s" tidak diketahui dalam ungkapan nalar "%s"

en: in regex “%s”: backreferences are not supported
ms: dalam ungkapan nalar "%s": rujukan belakang tidak disokong

en: using \C is not supported in language definitions
ms: penggunaan \C tidak disokong dalam takrifan bahasa

note: TODO: have a ChooserDialog?
en: Select a Style
ms: Pilih satu Gaya

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Select
ms: _Pilih

note: create redo menu_item.
en: _Redo
ms: _Buat Semula

note: create undo menu_item.
en: _Undo
ms: Buat _Asal

en: All _Upper Case
ms: Semua _Huruf Besar

en: All _Lower Case
ms: Semua Huruf _Kecil

en: _Invert Case
ms: _Songsang Kata

en: _Title Case
ms: Kata _Tajuk

en: C_hange Case
ms: _Ubah Kata
