gtksourceview master - en to be translation catalogue (105 entries)

note: (itstool) path: abnf.lang/language@_section (itstool) path: actionscript.lang/language@_section (itstool) path: ada.lang/language@_section (itstool) path: ansforth94.lang/language@_section (itstool) path: asp.lang/language@_section (itstool) path: automake.lang/language@_section (itstool) path: benn
en: Source
be: Крыніца

note: (itstool) path: asciidoc.lang/language@_section (itstool) path: bibtex.lang/language@_section (itstool) path: docbook.lang/language@_section (itstool) path: dtd.lang/language@_section (itstool) path: dtl.lang/language@_section (itstool) path: erb-html.lang/language@_section (itstool) path: erb-js.la
en: Markup
be: Разметка

note: (itstool) path: awk.lang/language@_section (itstool) path: dosbatch.lang/language@_section (itstool) path: fish.lang/language@_section (itstool) path: gdscript.lang/language@_section (itstool) path: javascript-expressions.lang/language@_section (itstool) path: javascript-functions-classes.lang/langu
en: Script
be: Скрыпт

note: (itstool) path: cg.lang/language@_name
en: CG Shader Language
be: Мова шэйдараў GC

note: (itstool) path: changelog.lang/language@_section (itstool) path: cmake.lang/language@_section (itstool) path: css.lang/language@_section (itstool) path: csv.lang/language@_section (itstool) path: desktop.lang/language@_section (itstool) path: diff.lang/language@_section (itstool) path: dot.lang/lang
en: Other
be: Іншае

note: (itstool) path: chdr.lang/language@_name
en: C/ObjC Header
be: Загаловак C/ObjC

note: (itstool) path: cpphdr.lang/language@_name
en: C++ Header
be: Загаловак C++

note: (itstool) path: dosbatch.lang/language@_name
en: DOS Batch
be: Пакетны скрыпт DOS

note: (itstool) path: dtl.lang/language@_name
en: Django Template
be: Шаблон Django

note: (itstool) path: fcl.lang/language@_section (itstool) path: gap.lang/language@_section (itstool) path: idl-exelis.lang/language@_section (itstool) path: imagej.lang/language@_section (itstool) path: julia.lang/language@_section (itstool) path: matlab.lang/language@_section (itstool) path: maxima.lang
en: Scientific
be: Навука

note: (itstool) path: gdb-log.lang/language@_name
en: GDB Log
be: Журнал GDB

note: (itstool) path: glsl.lang/language@_name
en: OpenGL Shading Language
be: Мова шэйдараў OpenGL

note: (itstool) path: po.lang/language@_name
en: gettext translation
be: gettext-пераклад

note: (itstool) path: rpmspec.lang/language@_name
en: RPM spec
be: Спецыфікацыя RPM

note: (itstool) path: tera.lang/language@_name
en: Tera Template
be: Шаблон tera

note: (itstool) path: Adwaita-dark.xml/style-scheme@_name
en: Adwaita Dark
be: Adwaita (цёмная)

note: (itstool) path: style-scheme/_description
en: An style scheme for Adwaita
be: Схема стылю для Adwaita

note: (itstool) path: classic-dark.xml/style-scheme@_name
en: Classic Dark
be: Класічная цёмная

note: (itstool) path: style-scheme/_description
en: Classic dark color scheme
be: Класічная цёмная схема колераў

note: (itstool) path: classic.xml/style-scheme@_name
en: Classic
be: Класічная

note: (itstool) path: style-scheme/_description
en: Classic color scheme
be: Класічная схема колераў

note: (itstool) path: style-scheme/_description
en: Blue based color scheme
be: Сіняя схема колераў

note: (itstool) path: style-scheme/_description
en: Dark color scheme used in the Kate text editor
be: Цёмная схема колераў тэкставага рэдактара Kate

note: (itstool) path: style-scheme/_description
en: Color scheme used in the Kate text editor
be: Схема колераў тэкставага рэдактара Kate

note: (itstool) path: style-scheme/_description
en: Dark color scheme using the Tango color palette
be: Цёмная схема колераў на аснове палітры Tango

note: (itstool) path: solarized-dark.xml/style-scheme@_name
en: Solarized Dark
be: Solarized (цёмная)

note: (itstool) path: style-scheme/_description
en: Color scheme using Solarized dark color palette
be: Схема колераў на аснове цёмнай палітры Solarized

note: (itstool) path: solarized-light.xml/style-scheme@_name
en: Solarized Light
be: Solarized (светлая)

note: (itstool) path: style-scheme/_description
en: Color scheme using Solarized light color palette
be: Схема колераў на аснове светлай палітры Solarized

note: (itstool) path: style-scheme/_description
en: Color scheme using Tango color palette
be: Схема колераў на аснове палітры Tango

en: Snippets
be: Фрагменты

en: Document Words
be: Словы дакумента

en: Invalid byte sequence in conversion input
be: Няправільная паслядоўнасць байтаў на ўваходзе пераўтварэння

en: Error during conversion: %s
be: Памылка падчас пераўтварэння: %s

en: Conversion from character set “%s” to “UTF-8” is not supported
be: Пераўтварэнне з кадавання «%s» у «UTF-8» не падтрымліваецца

en: Could not open converter from “%s” to “UTF-8”
be: Не ўдалося адкрыць пераўтваральнік з «%s» у «UTF-8»

en: Invalid object, not initialized
be: Няправільны аб'ект, не ініцыялізавана

en: Incomplete UTF-8 sequence in input
be: Няпоўная паслядоўнасць UTF-8 на ўваходзе

en: %d of %u
be: %d з %u

en: _Details
be: _Падрабязнасці

note: regex_new could fail, for instance if there are different * named sub-patterns with the same name or if resulting regex is * too long. In this case fixing lang file helps (e.g. renaming * subpatterns, making huge keywords use bigger prefixes, etc.)
en: Cannot create a regex for all the transitions, the syntax highlighting process will be slower than usual.
    The error was: %s
be: Не ўдалося стварыць рэгулярны выраз для ўсіх пераходаў, падсвятленне сінтаксісу будзе павольней, чым звычайна.
    Адбылася памылка: %s

en: Highlighting a single line took too much time, syntax highlighting will be disabled
be: Падсвятленне аднаго радка заняла занадта шмат часу, таму падсвятленне сінтаксісу будзе выключана

en: context “%s” cannot contain a \%%{...@start} command
be: кантэкст «%s» не можа змяшчаць каманду \%%{...@start}

en: duplicated context id “%s”
be: дубліраваны ідэнтыфікатар кантэксту «%s»

en: style override used with wildcard context reference in language “%s” in ref “%s”
be: перавызначэнне стылю ўжыта для шаблоннай кантэкстнай спасылкі ў мове «%s» у спасылцы «%s»

en: invalid context reference “%s”
be: няправільная кантэкстная спасылка «%s»

en: unknown context “%s”
be: невядомы кантэкст «%s»

en: Missing main language definition (id = “%s”).
be: Адсутнічае галоўнае азначэнне мовы (id = «%s»).

en: Unicode
be: Юнікод

en: Western
be: Заходняе

en: Central European
be: Цэнтральнаеўрапейскае

en: South European
be: Паўднёваеўрапейскае

en: Baltic
be: Балтыйскае

en: Cyrillic
be: Кірылічнае

en: Arabic
be: Арабскае

en: Greek
be: Грэцкае

en: Hebrew Visual
be: Іўрыт (бачны)

en: Turkish
be: Турэцкае

en: Nordic
be: Скандынаўскае

en: Celtic
be: Кельцкае

en: Romanian
be: Румынскае

en: Armenian
be: Армянскае

en: Chinese Traditional
be: Кітайскае традыцыйнае

en: Cyrillic/Russian
be: Кірылічнае/Расійскае

en: Japanese
be: Японскае

en: Korean
be: Карэйскае

en: Chinese Simplified
be: Кітайскае спрошчанае

en: Georgian
be: Грузінскае

en: Hebrew
be: Іўрыт

en: Cyrillic/Ukrainian
be: Кірылічнае/Украінскае

en: Vietnamese
be: В'етнамскае

en: Thai
be: Тайскае

en: Unknown
be: Невядомае

en: There was an encoding conversion error so a fallback character was used.
be: Падчас пераўтварэння кадавання адбылася памылка, таму быў выкарыстаны рэзервовы сімвал.

en: File too big.
be: Файл занадта вялікі.

en: Not a regular file.
be: Гэта незвычайны файл.

en: The file is externally modified.
be: Файл зменены іншай праграмай.

en: The buffer contains invalid characters.
be: Буфер змяшчае недапушчальныя сімвалы.

note: * * GtkSourceLanguage: * Represents a syntax highlighted language. * A `GtkSourceLanguage` represents a programming or markup language, affecting * syntax highlighting and [context classes](./class.Buffer.html#context-classes). * Use [class@LanguageManager] to obtain a `GtkSourceLanguage` instance, 
en: Others
be: Іншае

en: Unknown id “%s” in regex “%s”
be: Невядомы ідэнтыфікатар «%s» у рэгулярным выразе «%s»

en: in regex “%s”: backreferences are not supported
be: у рэгулярным выразе «%s»: адваротныя спасылкі не падтрымліваюцца

en: using \C is not supported in language definitions
be: азначэнне мовы не падтрымлівае выкарыстанне \C

note: TODO: have a ChooserDialog?
en: Select a Style
be: Выбар стылю

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: _Select
be: _Выбраць

en: All _Upper Case
be: Усё ў _верхнім рэгістры

en: All _Lower Case
be: Усё ў _ніжнім рэгістры

en: _Invert Case
be: _Інвертаваць рэгістр

en: _Title Case
be: _Усе Словы З Вялікай Літары

en: C_hange Case
be: З_мяніць рэгістр

en: hexadecimal digit or “}” expected
be: чакалася шаснаццатковая лічба або “}”

en: hexadecimal digit expected
be: чакалася шаснаццатковая лічба

en: missing “<” in symbolic reference
be: у сімвалічнай спасылцы адсутнічае “<”

en: unfinished symbolic reference
be: незавершаная сімвалічная спасылка

en: zero-length symbolic reference
be: сімвалічная спасылка нулявой даўжыні

en: digit expected
be: чакалася лічба

en: illegal symbolic reference
be: забароненая сімвалічная спасылка

en: stray final “\”
be: пабочны сімвал “\” у канцы

en: unknown escape sequence
be: невядомая escape-паслядоўнасць

en: Error while parsing replacement text “%s” at char %lu: %s
be: Падчас разбору тэксту замены «%s» адбылася памылка на сімвале %lu: %s

en: -- INSERT --
be: -- УСТАЎКА --

en: -- REPLACE --
be: -- ЗАМЕНА --

en: -- VISUAL --
be: -- ВІЗУАЛЬНЫ --

en: -- VISUAL LINE --
be: -- ВІЗУАЛЬНАЯ ЛІНІЯ --

en: -- VISUAL BLOCK --
be: -- ВІЗУАЛЬНЫ БЛОК --
