gtkspell 3.0.7 - en to id translation catalogue (7 entries)

en: <i>(no suggestions)</i>
id: <i>(tak ada saran)</i>

en: More...
id: Lainnya...

note: + Add to Dictionary
en: Add "%s" to Dictionary
id: Tambah "%s" ke Kamus

en: Ignore All
id: Abaikan Semua

note: For the situation where no language is active (i.e. * spell->priv->lang == NULL), create a "None" item which is active.
en: None
id: Tak ada

note: on top: language selection
en: Languages
id: Bahasa

en: enchant error for language: %s
id: galat panggilan untuk bahasa: %s
