gtkspell 3.0.7 - en to ja translation catalogue (7 entries)

en: <i>(no suggestions)</i>
ja: <i>(訂正案はありません)</i>

en: More...
ja: さらに表示...

note: + Add to Dictionary
en: Add "%s" to Dictionary
ja: "%s" を辞書に追加する

en: Ignore All
ja: 全て無視する

note: For the situation where no language is active (i.e. * spell->priv->lang == NULL), create a "None" item which is active.
en: None
ja: なし

note: on top: language selection
en: Languages
ja: 言語

en: enchant error for language: %s
ja: 言語 %s で enchant のエラーが発生しました
