gtranslator - en to cs translation catalogue (286 entries)

en: Translate and localize applications and libraries
cs: Překládejte a lokalizujte aplikace a knihovny

en: Gtranslator is an enhanced gettext po file editor for the GNOME desktop environment. It handles all forms of gettext po files and includes very useful features like find/replace, translation memory, different translator profiles, messages table (for having an overview of the translations/messages in the po file), easy navigation and editing of translation messages and comments of the translation where accurate.
cs: Gtranslator je vylepšený editor souborů getttext po pro pracovní prostředí GNOME. Umí zacházet se všemy formami souborů gettext po a jeho součástí jsou velmi užiteční funkce jako hledat/nahradit, paměť překladů, různé profily překladů, tabulka zpráv (poskytující přehled o překladech/zprávách v souboru po), snadný pohyb po zprávách a úprava jejich překladu a komentářů.

en: Gtranslator includes also a plugin system with many interesting plugins like alternate language, insert tags, integration with subversion and a source code viewer.
cs: Gtranslator také obsahuje systém zásuvných modulů s řadou zajímavých zásuvných modulů, jako je alternativní jazyk, vkládání značek, integrace se správou verzí a zobrazení zdrojového kódu.

en: Translation Editor
cs: Editor překladů

en: PO File Editor
cs: Editor souborů PO

en: Gtranslator;Translation;Editor;Gettext;Write;
cs: gtranslator;překlad;editor;gettext;lokalizace;

en: Warn if file contains fuzzy translations
cs: Varovat v případě, že soubor obsahuje nepřesné překlady

en: If true, warn the user when saving a PO translation file containing fuzzy strings.
cs: Pokud je zapnuto, varovat uživatele při ukládání souboru překladů PO, který obsahuje nepřesné řetězce.

en: Auto save files
cs: Automatické ukládání souborů

en: If true, automatically save files at specified intervals.
cs: Pokud je zapnuto, automaticky ukládat soubory v zadaných intervalech.

en: Auto save interval
cs: Interval automatického ukládání

en: Interval in minutes at which to automatically save files.
cs: Interval (v minutách), ve kterém se automaticky ukládají soubory.

en: Create backup before saving
cs: Před uložením vytvořit záložní kopie

en: If true, create a backup copy of a file before saving it.
cs: Pokud je zapnuto, vytvářet před uložením souboru jeho záložní kopii.

en: Use profile values for header
cs: Pro hlavičku použít hodnoty profilu

en: If true, overwrite the values in the PO header with those in the active profile.
cs: Pokud je zapnuto, přepisovat hodnoty v hlavičce PO hodnotami z aktivního profilu.

en: Highlight syntax in edit fields
cs: V editačních polích zvýrazňovat syntax

en: If true, apply syntax highlighting to strings in edit fields.
cs: Pokud je zapnuto, použít v editačních polích zvýrazňování syntaxe řetězce.

en: Make whitespace visible
cs: Zviditelnit bílé znaky

en: If true, display whitespace in strings as representative symbols.
cs: Pokud je zapnuto, zobrazovat v řetězcích bílé znaky pomocí zástupných symbolů.

en: Remove fuzzy status when message is changed
cs: Při změně zprávy odstranit příznak nepřesného překladu

en: If true, remove fuzzy status from translations when they are changed.
cs: Pokud je zapnuto, odstraňovat při změně příznak nepřesného překladu.

en: Check spelling
cs: Kontrola pravopisu

en: If true, check the spelling of translated messages.
cs: Pokud je zapnuto, provádět kontrolu pravopisu v přeložených zprávách.

en: Side panel switcher style
cs: Styl přepínače postranního panelu

en: Style for switchers in the side panel.
cs: Styl přepínače postranního panelu.

en: Color scheme
cs: Barevné schéma

en: Name of a gtksourceview color scheme to use for syntax highlighting.
cs: Název barevného schématu gtksourceview, které se použije pro zvýrazňování syntaxe.

en: Message list sort order
cs: Řazení seznamu zpráv

en: Sort order to use in the message list. Possible values are “status”, “id”, “original-text” and “translated-text”.
cs: Řazení použité v seznamu zpráv. Možné hodnoty jsou „status“ (stav), „id“ (ID), „original_text“ (originální text) a „translated_text“ (přeložený text).

en: Active plugins
cs: Aktivní zásuvné moduly

en: List of active plugins. It contains the “Location” of the active plugins. See the .gtranslator-plugin file for obtaining the “Location” of a given plugin.
cs: Seznam aktivních zásuvných modulů. Obsahuje „umístění“ aktivních zásuvných modulů. Když chcete zjistit umístění některého ze zásuvných modulů, hledejte soubor .gtranslator-plugin.

en: Paths:
cs: Cesty:

en: _Close
cs: _Zavřít

en: Source Viewer
cs: Prohlížeč zdrojového kódu

en: Source code
cs: Zdrojový kód

en: Current Maintainers
cs: Současní udržovatelé

en: Previous Developers
cs: Předchozí vývojáři

en: Contributors
cs: Přispěvatelé

en: Translation file editing suite for localization of applications and libraries.
cs: Výbava pro úpravu souborů s překlady sloužících k lokalizaci aplikací a knihoven.

en: Translation Editor Web Site
cs: Webové stránky Editoru překladů

en: Do you want to save changes to this file: <span weight="bold" size="large">%s</span>?
cs: Chcete uložit změny do tohoto souboru: <span weight="bold" size="large">%s</span>?

en: If you don't save, all your unsaved changes will be permanently lost.
cs: Bez toho budou všechny neuložené změny nenávratně ztraceny.

en: Save and open
cs: Uložit a otevřít

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Continue without saving
cs: Pokračovat bez uložení

en: Open file for translation
cs: Otevírání souboru pro překlad

en: This file has already been uploaded
cs: Soubor byl již náhrán

en: An error occurred while uploading the file: %s
    Maybe you've not configured your <i>l10n.gnome.org</i> <b>token</b> correctly in your profile or you don't have permissions to upload this module.
cs: Během nahrávání souboru se vyskytla chyba: %s
    Možná nemáte ve svém profilu správně nastavený <b>tiket</b> pro <i>l10n.gnome.org</i>, nebo nemáte oprávnění nahrávat tento modul.

en: The file has been uploaded!
cs: Soubor byl nahrán.

en: Save file as…
cs: Uložit soubor jako…

en: Profile name: %s
    Translator name: %s
    Translator email: %s
    Language name: %s
    Team email: %s
    Language code: %s
    Character set: %s
    Transfer encoding: %s
    Plural form: %s
cs: Název profilu: %s
    Jméno překladatele: %s
    E-mail překladatele: %s
    Název jazyka: %s
    E-mail týmu: %s
    Kód jazyka: %s
    Znaková sada: %s
    Kódování přenosu: %s
    Forma množného čísla: %s

en: This assistant will help you to create the main profile.
cs: Tento průvodce vám pomůže vytvořit hlavní profil.

en: Assistant
cs: Průvodce

en: Profile name
cs: Název profilu

en: Translator email
cs: E-mail překladatele

en: Team email
cs: E-mail týmu

en: Profile
cs: Profil

en: Language
cs: Jazyk

en: Confirmation
cs: Potvrzení

en: Close _without Saving
cs: Zavřít _bez uložení

en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: _Save
cs: _Uložit

en: Question
cs: Dotaz

en: Save the changes to document “%s” before closing?
cs: Uložit před zavřením změny do dokumentu „%s“?

en: Changes to %d document will be permanently lost. | Changes to %d documents will be permanently lost.
cs[0]: Změny v %d dokumentu budou nenávratně ztraceny.
cs[1]: Změny ve %d dokumentech budou nenávratně ztraceny.
cs[2]: Změny v %d dokumentech budou nenávratně ztraceny.

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
cs[0]: Je zde %d dokument bez uložených změn. Uložit změny před zavřením?
cs[1]: Jsou zde %d dokumenty bez uložených změn. Uložit změny před zavřením?
cs[2]: Je zde %d dokumentů bez uložených změn. Uložit změny před zavřením?

en: Docum_ents with unsaved changes:
cs: Dokum_enty bez uložených změn:

en: S_elect the documents you want to save:
cs: Vyb_erte dokumenty, které chcete uložit:

en: Saving has been disabled by the system administrator.
cs: Ukládání bylo zakázáno správcem systému.

en: If you don’t save, all your changes will be permanently lost.
cs: Pokud změny neuložíte, budou všechny nenávratně ztraceny.

en: Notes
cs: Poznámky

en: Notes:
cs: Poznámky:

en: Add Note
cs: Přidat poznámku

en: Edit
cs: Upravit

en: Extracted comments:
cs: Vybalené komentáře:

en: Context:
cs: Kontext:

en: Format:
cs: Formát:

en: No module state found.
cs: Nebyl nalezen žádný stav modulu.

en: The current state is: %s
cs: Aktální stav je: %s

en: The file '%s' has been saved in %s
cs: Soubor „%s“ byl uložen do %s

en: An error occurred while reserving this module: %s
    Maybe you've not configured your <i>l10n.gnome.org</i> <b>token</b> correctly in your profile or you don't have permissions to reserve this module.
cs: Během rezervování tohoto modulu se vyskytla chyba: %s
    Možná nemáte ve svém profilu správně nastavený <b>tiket</b> pro <i>l10n.gnome.org</i>, nebo nemáte oprávnění rezervovat tento modul.

en: The file '%s.%s.%s.%s' has been successfully reserved
cs: Soubor „%s.%s.%s.%s“ byl úspěšně rezervován

en: Translation Team
cs: Překladatelský tým

en: Module
cs: Modul

en: Select team, module, branch and domain to get the translation file.
cs: Vyberte tým, modul, větev a doménu, pro které chcete soubor s překladem.

en: Reserve for translation
cs: Rezervovat překlad

en: Load file
cs: Načíst soubor

en: Load from Damned Lies
cs: Načtení z Damned Lies

en: Open…
cs: Otevřít…

en: Main Menu
cs: Hlavní nabídka

en: New window
cs: Nové okno

en: Preferences
cs: Předvolby

en: Keyboard Shortcuts
cs: Klávesové zkratky

en: About
cs: O aplikaci

en: Quit
cs: Ukončit

en: _Open
cs: _Otevřít

en: Gettext translation
cs: Překlad gettext

en: Gettext translation template
cs: Šablona překladu gettext

en: All files
cs: Všechny soubory

en: Edit Header
cs: Úprava hlavičky

en: Use my options to complete the following entries:
cs: Použít vlastní nastavení pro vyplnění následujících položek:

en: Translator’s _name:
cs: _Jméno překladatele:

en: Translator’s _email:
cs: _E-mail překladatele:

en: _Language:
cs: _Jazyk:

en: Language _code:
cs: _Kód jazyka:

en: Language gro_up email:
cs: E-mail překladatelského tým_u:

en: Char_set:
cs: Znaková _sada:

en: Enc_oding:
cs: Kó_dování:

en: Translator and Language
cs: Překladatel a Jazyk

en: Project Id _version:
cs: _Verze projektu:

en: Pot _file creation date:
cs: Datum _vytvoření souboru POT:

en: Po file _revision date:
cs: Datum _změny souboru PO:

en: Report message _bugs to:
cs: Chy_by zpráv hlásit na:

en: Project
cs: Projekt

en: Comment
cs: Komentář

en: DL Team:
cs: Tým na DL:

en: DL Module:
cs: Modul na DL:

en: DL Branch:
cs: Větev na DL:

en: DL Domain:
cs: Doména na DL:

en: DL State:
cs: Stav na DL:

en: Damned Lies Info
cs: Informace z Damned Lies

en: _OK
cs: _Budiž

en: Go to Message
cs: Přejít na zprávu

en: Enter message number:
cs: Zadejte číslo zprávy:

en: Choose Language
cs: Vybrat jazyk

en: _Language
cs: _Jazyk

en: Language _code
cs: _Kód jazyka

en: Character _set
cs: Znaková _sada

en: Transfer en_coding
cs: Kó_dování přenosu

en: _Plural forms
cs: Formy _množného čísla

en: _Edit options manually
cs: _Upravit volby ručně

en: Original Message
cs: Originální zpráva

en: Translated Message
cs: Přeložená zpráva

en: Order messages by
cs: Řadit zprávy podle

en: Appearance in the original file
cs: Výskytu v původním souboru

en: Message status
cs: Stavu zprávy

en: Original message
cs: Originálních zpráv

en: Translated message
cs: Přeložených zpráv

en: Find
cs: Najít

en: Find and replace
cs: Najít a nahradit

en: Build translation memory
cs: Sestavit paměť překladů

en: Edit header
cs: Upravit hlavičku

en: Help
cs: Nápověda

en: Open a new file (<Ctrl>o)
cs: Otevřít nový soubor (<Ctrl> + o)

en: Open from Damned Lies (<Ctrl>d)
cs: Otevřít z Damned Lies (<Ctrl> + d)

en: Undo (<Ctrl>z)
cs: Zpět (<Ctrl> + z)

en: Redo (<Ctrl><Shift>z)
cs: Znovu (<Ctrl> + <Shift> + z)

en: Previous message without translation (<Alt><Page Up>)
cs: Předchozí nepřeložená zpráva (<Alt> + <Page Up>)

en: Next message without translation (<Alt><Page Down>)
cs: Následující nepřeložená zpráva (<Alt> + <Page Down>)

en: Toggle fuzzy state (<Ctrl>+u)
cs: Přepnout příznak nepřesnosti (<Alt> + u)

en: Sort messages by
cs: Řadit zprávy podle

en: Order by menu
cs: Nabídka řazení

en: Find (<Ctrl><f>)
cs: Najít (<Ctrl> + f)

en: Save
cs: Uložit

en: Save the current file (<Ctrl>s)
cs: Uložit aktuální soubor (<Ctrl> + s)

en: Save as (<Ctrl><Shift>s)
cs: Uložit jako (<Ctrl> + <Shift> + s)

en: Upload file (<Ctrl>b)
cs: Nahrát soubor (<Ctrl> + b)

en: The file is empty
cs: Soubor je prázdný

en: Failed opening file “%s”: %s
cs: Selhalo otevření souboru „%s“: %s

en: Could not convert from charset “%s” to UTF-8
cs: Nezdařilo se převést znakové sady „%s“ do UTF-8

en: Could not store temporary file for encoding conversion
cs: Nelze uložit dočasný soubor potřebný pro převod kódování

en: All attempt to convert the file to UTF-8 has failed, use the msgconv or iconv command line tools before opening this file with GNOME Translation Editor
cs: Selhaly všechny pokusy o převod souboru do UTF-8; před otevřením souboru v Editoru překladů použijte program msgconv nebo iconv v příkazovém řádku.

en: Gettext returned a null message domain list.
cs: Gettext vrátil prázdný seznam domény zpráv.

en: No messages obtained from parser.
cs: Z analyzátoru nebyla získána žádná zpráva.

en: You are saving a file with a .pot extension.
    Pot files are generated by the compilation process.
    Your file should likely be named “%s.po”.
cs: Snažíte se uložit soubor s příponou .pot.
    Soubory POT jsou generovány během procesu kompilace.
    Správný název pro váš soubor bude spíše „%s.po“.

en: The file %s is read-only, and can not be overwritten
cs: Soubor %s je pouze pro čtení a nelze jej přepsat

en: There is an error in the PO file: %s
cs: Vyskytla se chyba v souboru PO: %s

en: There was an error writing the PO file: %s
cs: Vyskytla se chyba při zápisu souboru PO: %s

en: Impossible to remove the active profile
cs: Nemůžete odstranit aktivní profil

en: Another profile should be selected as active before
cs: Před tím by měl být jako aktivní vybrán jiný profil

en: Are you sure you want to delete this profile?
cs: Opravdu chcete tento profil odstranit?<

en: _Delete
cs: _Smazat

en: Active
cs: Aktivní

en: Translation Editor Preferences
cs: Předvolby Editoru překladů

en: General
cs: Obecné

en: _Warn if PO file contains fuzzy translations
cs: _Varovat v případě, že soubor PO obsahuje nepřesné překlady

en: Autosave
cs: Automatické ukládání

en: Create a _backup copy of files before saving
cs: Před uložením vytvářet _záložní kopie souborů

en: _Autosave files every
cs: _Automaticky ukládat soubory každých

en: _minutes
cs: _minut

en: Files
cs: Soubory

en: Text Display
cs: Zobrazení textu

en: _Highlight message syntax
cs: _Zvýrazňovat syntax zpráv

en: Make _whitespace visible
cs: Učinit _bílé znaky viditelné

en: Choose the editor font
cs: Zvolit písmo editoru

en: Contents
cs: Obsah

en: _Remove fuzzy status if message is changed
cs: Při změně zprávy odst_ranit příznak nepřesného překladu

en: Check _spelling
cs: Provádět _kontrolu pravopisu

en: Edit Profile
cs: Upravit profil

en: Profiles
cs: Profily

en: Translation Editor Profile
cs: Profil Editoru překladů

en: _Name
cs: _Název

en: Profile Information
cs: Údaje o profilu

en: Translator Information
cs: Údaje o překladateli

en: N_ame
cs: _Jméno

en: _Email
cs: _E-mail

en: _Team email
cs: _E-mail týmu

en: _DL auth token
cs: Ověřovací tiket _DL

en: GNOME Damned Lies integration token, go to your profile in https://l10n.gnome.org/ to get it
cs: Tiket pro integraci GNOME Damned Lies. Získat jej můžete na https://l10n.gnome.org/.

en: Language Settings
cs: Jazyková nastavení

en: Open a new .po file or drag & drop here
cs: Otevřete nový soubor .po nebo jej sem přetáhněte

en: Select a PO file
cs: Výběr souboru PO

en: Load from DL…
cs: Načíst z DL…

en: Case sensitive
cs: Rozlišovat velikost písmen

en: Match whole word only
cs: Shoda pouze celých slov

en: Wrap around
cs: Přecházet přes okraj

en: Original text
cs: Původní text

en: Translated text
cs: Přeložený text

en: Replace
cs: Nahradit

en: Replace All
cs: Nahradit vše

en: Switch between Search and Search-and-Replace
cs: Přepnout mezi funkcí „najít“ a „najít a nahradit“

en: Show or hide search options such as case sensitivity
cs: Zobrazit nebo skrýt volby hledání, jako třeba rozlišování velikosti písmen

en: Wrap Around
cs: Přecházet přes okraj

en: Close document
cs: Zavřít dokument

en: There is an error in the message:
cs: Ve zprávě se vyskytla chyba:

en: fuzzy
cs: nepřesná

en: Plural %d
cs: Množné číslo %d

note: Translators: Path to the document opened
en: Path:
cs: Cesta:

en: Translated: %0.2f%%
cs: Přeloženo: %0.2f %%

en: Translated: %d
cs: Přeložených: %d

en: Untranslated: %d
cs: Nepřeložených: %d

en: Fuzzy: %d
cs: Nepřesných: %d

en: _Original Message
cs: _Originální zpráva

en: Translate_d Text
cs: Přeložený _text

en: _Upload
cs: _Nahrát

en: Upload to Damned Lies
cs: Nahrání na Damned Lies

en: Uploading...
cs: Nahrává se…

en: Upload
cs: Nahrát

en: comment:
cs: Komentář:

note: Translators: this is the title of the window with a modified document
en: *%s — Translation Editor
cs: *%s — Editor překladů

note: Translators: this is the title of the window with a document opened
en: %s — Translation Editor
cs: %s – Editor překladů

en: _New Window
cs: _Nové okno

en: _Preferences
cs: _Předvolby

en: _Help
cs: _Nápověda

en: _About GNOME Translation Editor
cs: O Editor překladů GNOME

[ctx: shortcut window group]
en: General
cs: Obecné

[ctx: shortcut window]
en: Open file
cs: Otevřít soubor

[ctx: shortcut window]
en: Save the current file
cs: Uložit aktuální soubor

[ctx: shortcut window]
en: Save the current file as
cs: Uložit aktuální soubor jako

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
cs: Předvolby

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
cs: Klávesové zkratky

[ctx: shortcut window]
en: Quit
cs: Ukončit

[ctx: shortcut window group]
en: Edit
cs: Úpravy

[ctx: shortcut window]
en: Undo
cs: Zpět

[ctx: shortcut window]
en: Redo
cs: Znovu

[ctx: shortcut window]
en: Mark/Unmark as fuzzy
cs: Přepnou označení jako nepřesná

[ctx: shortcut window]
en: Copy original text to translation
cs: Zkopírovat originální text do překladu

[ctx: shortcut window group]
en: Navigation
cs: Pochyb po zprávách

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous message
cs: Přejít na předchozí zprávu

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next message
cs: Přejít na následující zprávu

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous untranslated message
cs: Přejít na předchozí nepřeložnou zprávu

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next untranslated message
cs: Přejít na následující nepřeložnou zprávu

[ctx: shortcut window group]
en: Translation Memory
cs: Paměť překladů

[ctx: shortcut window]
en: Build translation memory
cs: Sestavit paměť překladů

[ctx: shortcut window]
en: Copy below
cs: Zkopírovat dolů

[ctx: shortcut window group]
en: Find & Replace
cs: Hledání a nahrazování

[ctx: shortcut window]
en: Find
cs: Najít

[ctx: shortcut window]
en: Find & Replace
cs: Najít a nahradit

[ctx: shortcut window]
en: Forward-search
cs: Najít další

[ctx: shortcut window]
en: Backward-search
cs: Najít předchozí

[ctx: shortcut window]
en: Hide find & replace bar
cs: Skrýt vyhledávací lištu

en: — Edit PO files
cs: – Upravit soubory PO

en: %s
    Run “%s --help” to see a full list of available command line options.
cs: %s
    Spuštěním „%s --help“ se zobrazí úplný seznam dostupných přepínačů příkazové řádky.

en: Select PO directory
cs: Výběr složky PO

en: Translation Editor Memory Manager
cs: Správa paměti Editoru překladů

en: Database:
cs: Databáze:

en: Select the directory which contains PO files:
cs: Vyberte složku obsahující soubory PO:

en: Add to Database
cs: Přidat do databáze

en: Configuration:
cs: Nastavení:

en: Use only files with this name:
cs: Použít pouze soubory s tímto názvem:

en: _Use this translation
cs: P_užít tento překlad

en: _Remove
cs: Odst_ranit

en: Shortcut
cs: Zkratka

en: Level
cs: Úroveň

en: String
cs: Řetězec

en: PO directory
cs: Složka PO

en: Directory containing PO files to add to the translation memory.
cs: Složka obsahující soubory PO, které se mají přidat do paměti překladů.

en: Restrict search by filename
cs: Omezit hledání názvem souboru

en: If true, only include files with a specified filename when searching the translation memory.
cs: Pokud je zapnuto, zahrne se do hledání paměti překladů pouze zadaný název souboru.

en: Filename to restrict search to
cs: Název souboru, na který se omezí hledání

en: Filename to which searching of the translation memory should be restricted.
cs: Název souboru, na který by se mělo omezit hledání paměti překladů.

en: Maximum number of missing words
cs: Maximální počet chybějících slov

en: Maximum number of words that can be missing from a message displayed as a match by the translation memory.
cs: Maximální počet slov, která mohou chybět ve zprávě zobrazené pamětí překladů jako shodné.

en: Maximum difference in message length
cs: Maximální rozdíl v délce zprávy

en: Maximum difference in length between messages displayed as matches by the translation memory.
cs: Maximální rozdíl v délce mezi zprávami zobrazenými pamětí překladů jako shodné.
