gtranslator 0 - en to hr translation catalogue (287 entries)

en: Translate and localize applications and libraries
hr: Prevedite i lokalizirajte aplikacije i biblioteke

en: Gtranslator is an enhanced gettext po file editor for the GNOME desktop environment. It handles all forms of gettext po files and includes very useful features like find/replace, translation memory, different translator profiles, messages table (for having an overview of the translations/messages in the po file), easy navigation and editing of translation messages and comments of the translation where accurate.
hr: Gtranslator je poboljšani gettext uređivač po datoteka za GNOME radno okruženje. Obrađuje sve formate gettext po datoteka i uključuje vrlo korisne značajke poput pretrage/zamjene, prevoditeljske memorije, različitih profila prevoditelja, tablice poruka (za pregled prijevoda/poruka u po datoteci) i jednostavnu navigaciju i uređivanje poruka i komentara prijevoda.

en: Gtranslator includes also a plugin system with many interesting plugins like alternate language, insert tags, integration with subversion and a source code viewer.
hr: Gtranslator još uključuje i sustav priključaka s mnoštvom zanimljivih priključaka poput zamjenskog jezika, umetanje oznaka, integracija sa subverzijom i preglednik izvornog kôda.

en: Translation Editor
hr: Uređivač prijevoda

en: PO File Editor
hr: Uređivač PO datoteka

en: Gtranslator;Translation;Editor;Gettext;Write;
hr: Gtranslator;Prijevod;Uređivač;Gettext;Zapiši;

en: Warn if file contains fuzzy translations
hr: Upozori sadrži li datoteka nejasne prijevode

en: If true, warn the user when saving a PO translation file containing fuzzy strings.
hr: Ako je istina, upozori korisnika sadrži li PO datoteka prijevoda nejasan prijevod.

en: Whether to remove the obsolete entries upon saving
hr: Treba li ukloniti zastarjele unose nakon spremanja

en: If true, the obsolete entries will be removed from the file after saving
hr: Ako je istina, zastarjeli unosi će biti uklonjeni iz datoteke nakon spremanja

en: Auto save files
hr: Automatsko spremanje datoteka

en: If true, automatically save files at specified intervals.
hr: Ako je istina, automatski spremi datoteke u određenom razdoblju.

en: Auto save interval
hr: Razdoblje automatskog spremanja

en: Interval in minutes at which to automatically save files.
hr: Razdoblje u minutama u kojemu će se datoteke automatski spremiti.

en: Create backup before saving
hr: Stvori sigurnosnu kopiju prije spremanja

en: If true, create a backup copy of a file before saving it.
hr: Ako je istina, stvori sigurnosnu kopiju datoteke prije spremanja.

en: Use profile values for header
hr: Koristi vrijednosti profila za zaglavlje

en: If true, overwrite the values in the PO header with those in the active profile.
hr: Ako je istina, zamijeni vrijednosti u PO zaglavlju s onima iz aktivnog profila.

en: Highlight syntax in edit fields
hr: Naglasi sintaksu u poljima uređivanja

en: If true, apply syntax highlighting to strings in edit fields.
hr: Ako je istina, primijeni naglašavanje sintakse izraza u poljima uređivanja.

en: Make whitespace visible
hr: Učinite razmak vidljivim

en: If true, display whitespace in strings as representative symbols.
hr: Ako je istina, prikazuj razmake u izrazima kao reprezentativne simbole.

en: Remove fuzzy status when message is changed
hr: Ukloni nejasno stanje kada se poruka promijeni

en: If true, remove fuzzy status from translations when they are changed.
hr: Ako je istina, ukloni nejasno stanje kada se prijevod promijeni.

en: Check spelling
hr: Provjera pravopisa

en: If true, check the spelling of translated messages.
hr: Ako je istina, provjeri pravopis prevedenih poruka.

en: Side panel switcher style
hr: Izgled prebacivanja bočnog panela

en: Style for switchers in the side panel.
hr: Izgled prebacivanja u bočnom panelu.

en: Color scheme
hr: Shema boja

en: Name of a gtksourceview color scheme to use for syntax highlighting.
hr: Naziv gtksourceview sheme boja koji se koristi za naglašavanje sintakse.

en: Message list sort order
hr: Poredak razvrstavanja popisa poruke

en: Sort order to use in the message list. Possible values are “status”, “id”, “original-text” and “translated-text”.
hr: Poredak razvrstavanja koji se koristi u popisu poruke. Moguće vrijednosti su “status”, “id”, “original-text” i “translated-text”.

en: Active plugins
hr: Aktivni priključci

en: List of active plugins. It contains the “Location” of the active plugins. See the .gtranslator-plugin file for obtaining the “Location” of a given plugin.
hr: Popis aktivnih priključaka. Sadrži “Lokaciju” aktivnih priključaka. Pogledajte .gtranslator-plugin datoteku za dobivanje “Lokacije” danog priključka.

en: Paths:
hr: Putanje:

en: _Close
hr: _Zatvori

en: Source Viewer
hr: Preglednik izvora

en: Source code
hr: Izvorni kôd

en: Current Maintainers
hr: Trenutni održavatelji

en: Previous Developers
hr: Prijašnji razvijatelji

en: Contributors
hr: Doprinositelji

en: Translation file editing suite for localization of applications and libraries.
hr: Paket uređivanja datoteka prijevoda za lokalizaciju aplikacija i biblioteka.

en: Translation Editor Web Site
hr: Web stranica Uređivača prijevoda

en: Do you want to save changes to this file: <span weight="bold" size="large">%s</span>?
hr: Želite li spremiti promjene u ovu datoteku: <span weight="bold" size="large">%s</span>?

en: If you don't save, all your unsaved changes will be permanently lost.
hr: Ako ne spremite, sve vaše nespremljene promjene biti će trajno izgubljene.

en: Save and open
hr: Spremi i otvori

en: Cancel
hr: Odustani

en: Continue without saving
hr: Nastavi bez spremanja

en: Open file for translation
hr: Otvori datoteku za prijevod

en: This file has already been uploaded
hr: Ova datoteka je već poslana

en: An error occurred while uploading the file: %s
    Maybe you've not configured your <i>l10n.gnome.org</i> <b>token</b> correctly in your profile or you don't have permissions to upload this module.
hr: Greška se dogodila pri slanju datoteke: %s
    Možda niste ispravno podesili svoj <i>l10n.gnome.org</i> <b>token</b> u svojem profilu ili nemate dozvole slanja ovog modula.

en: The file has been uploaded!
hr: Datoteka je poslana!

en: Save file as…
hr: Spremi datoteku kao…

en: Profile name: %s
    Translator name: %s
    Translator email: %s
    Language name: %s
    Team email: %s
    Language code: %s
    Character set: %s
    Transfer encoding: %s
    Plural form: %s
hr: Naziv profila: %s
    Ime prevoditelja: %s
    E-pošta prevoditelja: %s
    Jezik: %s
    E-pošta tima: %s
    Kôd jezika: %s
    Kôdna stranica: %s
    Kôdiranje: %s
    Oblik množine: %s

en: This assistant will help you to create the main profile.
hr: Ovaj pomoćnik će vam pomoći u stvaranju glavnog profila.

en: Assistant
hr: Pomoćnik

en: Profile name
hr: Naziv profila

en: Translator email
hr: E-pošta prevoditelja

en: Team email
hr: E-pošta tima

en: Profile
hr: Profil

en: Language
hr: Jezik

en: Confirmation
hr: Potvrda

en: Close _without Saving
hr: Zatvori _bez spremanja

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Save
hr: _Spremi

en: Question
hr: Pitanje

en: Save the changes to document “%s” before closing?
hr: Spremi promjene u dokument “%s” prije zatvaranja?

en: Changes to %d document will be permanently lost. | Changes to %d documents will be permanently lost.
hr[0]: Promjene u %d dokumentu biti će trajno izgubljene.
hr[1]: Promjene u %d dokumenta biti će trajno izgubljene.
hr[2]: Promjene u %d dokumenata biti će trajno izgubljene.

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
hr[0]: Postoji %d dokument s nespremljenim promjenama. Spremite promjene prije zatvaranja?
hr[1]: Postoje %d dokumenta s nespremljenim promjenama. Spremite promjene prije zatvaranja?
hr[2]: Postoji %d dokumenata s nespremljenim promjenama. Spremite promjene prije zatvaranja?

en: Docum_ents with unsaved changes:
hr: Dokum_enti s nespremljenim promjenama:

en: S_elect the documents you want to save:
hr: O_daberite dokumente koje želite spremiti:

en: Saving has been disabled by the system administrator.
hr: Administrator sustava je onemogućio spremanje.

en: If you don’t save, all your changes will be permanently lost.
hr: Ako ne spremite, sve vaše promjene će biti trajno izgubljene.

en: Notes
hr: Napomene

en: Notes:
hr: Napomene:

en: Add Note
hr: Dodaj napomenu

en: Edit
hr: Uredi

en: Extracted comments:
hr: Izdvojeni komentari:

en: Context:
hr: Sadržaj:

en: No module state found.
hr: Nema pronađenog stanja modula.

en: The current state is: %s
hr: Trenutno stanje je: %s

en: The file '%s' has been saved in %s
hr: Datoteka '%s' je spremljena u %s

en: An error occurred while reserving this module: %s
    Maybe you've not configured your <i>l10n.gnome.org</i> <b>token</b> correctly in your profile or you don't have permissions to reserve this module.
hr: Greška se dogodila pri rezervaciji ovog modula: %s
    Možda niste ispravno podesili svoj <i>l10n.gnome.org</i> <b>token</b> u svojem profilu ili nemate dozvole slanja ovog modula.

en: The file '%s.%s.%s.%s' has been successfully reserved
hr: Datoteka '%s.%s.%s.%s' je uspješno rezervirana

en: Translation Team
hr: Prevoditeljski tim

en: Module
hr: Modul

en: Select team, module, branch and domain to get the translation file.
hr: Odaberite tim, modul, ogranak i domenu kako bi učitali datoteku prijevoda.

en: Reserve for translation
hr: Rezerviraj za prijevod

en: Load file
hr: Učitaj datoteku

en: Load from Damned Lies
hr: Učitaj iz Damned Lies

en: Open…
hr: Otvori…

en: Main Menu
hr: Glavni izbornik

en: New window
hr: Novi prozor

en: Preferences
hr: Osobitosti

en: Keyboard Shortcuts
hr: Prečaci tipkovnice

en: About
hr: O programu

en: Quit
hr: Zatvori

en: _Open
hr: _Otvori

en: Gettext translation
hr: Gettext prijevod

en: Gettext translation template
hr: Gettext predložak prijevoda

en: All files
hr: Sve datoteke

en: Edit Header
hr: Uredi zaglavlje

en: Use my options to complete the following entries:
hr: Koristi moje mogućnosti za završetak sljedećih unosa:

en: Translator’s _name:
hr: Ime _prevoditelja:

en: Translator’s _email:
hr: E-pošta _prevoditelja:

en: _Language:
hr: _Jezik:

en: Language _code:
hr: Kôd _jezika:

en: Language _Team email:
hr: E-pošta tima _jezika:

en: Char_set:
hr: Kôdna _stranica:

en: Enc_oding:
hr: Ko_diranje:

en: Translator and Language
hr: Prevoditelj i jezik

en: Project Id _version:
hr: Inačica ID _projekta:

en: Pot _file creation date:
hr: Datum _stvaranja pot datoteke:

en: Po file _revision date:
hr: Datum promjene _po datoteke:

en: Report message _bugs to:
hr: Prijavite poruke _greške na:

en: Project
hr: Projekt

en: Comment
hr: Komentar

en: DL Team:
hr: DL tim:

en: DL Module:
hr: DL modul:

en: DL Branch:
hr: DL ogranak:

en: DL Domain:
hr: DL domena:

en: DL State:
hr: DL stanje:

en: Damned Lies Info
hr: Damned Lies informacije

en: _OK
hr: _U redu

en: Go to Message
hr: Idi na poruku

en: Enter message number:
hr: Upiši broj poruke:

en: Choose Language
hr: Odabir jezika

en: _Language
hr: _Jezik

en: Language _code
hr: Kôd _jezika

en: Character _set
hr: Kôdna _stranica

en: Transfer en_coding
hr: _Kôdiranje

en: _Plural forms
hr: _Oblik množine

en: _Edit options manually
hr: _Uredi mogućnosti ručno

en: Original Message
hr: Izvorna poruka

en: Translated Message
hr: Prevedena poruka

en: Order messages by
hr: Poredaj poruke po

en: Appearance in the original file
hr: Pojavljivanju u izvornoj datoteci

en: Message status
hr: Stanju poruke

en: Original message
hr: Izvornoj poruci

en: Translated message
hr: Prevedenoj poruci

en: Find
hr: Pretraži

en: Find and replace
hr: Pretraži i zamijeni

en: Build translation memory
hr: Izgradi prevoditeljsku memoriju

en: Edit header
hr: Uredi zaglavlje

en: Help
hr: Priručnik

en: Open a new file (<Ctrl>o)
hr: Otvori novu datoteku (<Ctrl>o)

en: Open from Damned Lies (<Ctrl>d)
hr: Otvori iz Damned Lies (<Ctrl>d)

en: Undo (<Ctrl>z)
hr: Poništi (<Ctrl>z)

en: Redo (<Ctrl><Shift>z)
hr: Ponovi (<Ctrl><Shift>z)

en: Previous message without translation (<Alt><Page Up>)
hr: Prijašnja neprevedena poruka (<Alt><Page Up>)

en: Next message without translation (<Alt><Page Down>)
hr: Sljedeća neprevedena poruka (<Alt><Page Down>)

en: Toggle fuzzy state (<Ctrl>+u)
hr: Uklj/Isklj nejasno stanje (<Ctrl>+u)

en: Sort messages by
hr: Poredaj poruke po

en: Order by menu
hr: Poredaj po izborniku

en: Find (<Ctrl><f>)
hr: Pretraži (<Ctrl><f>)

en: Save
hr: Spremi

en: Save the current file (<Ctrl>s)
hr: Spremi trenutnu datoteku (<Ctrl>s)

en: Save as (<Ctrl><Shift>s)
hr: Spremi kao (<Ctrl><Shift>s)

en: Upload file (<Ctrl>b)
hr: Pošalji datoteku (<Ctrl>b)

en: The file is empty
hr: Datoteka je prazna

en: Failed opening file “%s”: %s
hr: Neuspjelo otvaranje datoteke “%s”: %s

en: Could not convert from charset “%s” to UTF-8
hr: Nemoguća pretvorba iz “%s” kôdne stranice u UTF-8

en: Could not store temporary file for encoding conversion
hr: Nemoguće spremanje privremene datoteke pretvorbe kôdne stranice

en: All attempt to convert the file to UTF-8 has failed, use the msgconv or iconv command line tools before opening this file with GNOME Translation Editor
hr: Svi pokušaji pretvorbe datoteke u UTF-8 nisu uspjeli, koristite msgconv ili iconv alat naredbenog retka prije otvaranja ove datoteke s GNOME Uređivačom prijevoda

en: Gettext returned a null message domain list.
hr: Gettext je vratio praznu poruku popisa domene.

en: No messages obtained from parser.
hr: Nema dobivenih poruka s obrađivača.

en: You are saving a file with a .pot extension.
    Pot files are generated by the compilation process.
    Your file should likely be named “%s.po”.
hr: Spremate datoteku sa .pot datotečnim nastavkom.
    Pot datoteke su stvorene u procesu kompiliranja.
    Vaša datoteka bi trebala biti nazvana “%s.po”.

en: The file %s is read-only, and can not be overwritten
hr: Datoteka%s je samo za čitanje i ne može se prebrisati

en: There is an error in the PO file: %s
hr: Dogodila se greška u PO datoteci: %s

en: There was an error writing the PO file: %s
hr: Dogodila se greška pri zapisivanju PO datoteke: %s

en: Impossible to remove the active profile
hr: Nemoguće uklanjanje aktivnog profila

en: Another profile should be selected as active before
hr: Drugi profil bi prije trebao biti odabran kao aktivan

en: Are you sure you want to delete this profile?
hr: Sigurno želite obrisati ovaj profil?

en: _Delete
hr: _Obriši

en: Active
hr: Aktivan

en: Translation Editor Preferences
hr: Osobitosti uređivača prijevoda

en: General
hr: Općenito

en: _Warn if PO file contains fuzzy translations
hr: _Upozori sadrži li PO datoteka nejasne prijevode

en: _Remove obsolete entries on save
hr: _Ukloni zastarjele unose pri spremanju

en: Autosave
hr: Automatsko spremanje

en: Create a _backup copy of files before saving
hr: Stvori _sigurnosnu kopiju datoteka prije spremanja

en: _Autosave files every
hr: _Automatski spremi datoteke svakih

en: _minutes
hr: _minuta

en: Files
hr: Datoteke

en: Text Display
hr: Prikaz teksta

en: _Highlight message syntax
hr: _Naglasi sintaksu poruke

en: Make _whitespace visible
hr: Učini _razmak vidljivim

en: Font:
hr: Slova:

en: Choose the editor font
hr: Odaberi slova uređivača

en: Contents
hr: Sadržaj

en: _Remove fuzzy status if message is changed
hr: _Ukloni nejasno stanje kada se poruka promijeni

en: Check _spelling
hr: Provjera _pravopisa

en: Editor
hr: Uređivač

en: Edit Profile
hr: Uredi profil

en: Profiles
hr: Profili

en: Translation Editor Profile
hr: Profil uređivača prijevoda

en: _Name
hr: _Ime

en: Profile Information
hr: Informacije profila

en: Translator Information
hr: Informacije prevoditelja

en: N_ame
hr: I_me

en: _Email
hr: _E-pošta

en: _Team email
hr: _E-pošta tima

en: _DL auth token
hr: _DL token ovjere

en: GNOME Damned Lies integration token, go to your profile in https://l10n.gnome.org/ to get it
hr: GNOME Damned Lies token integracije, idite u svoj profil na https://l10n.gnome.org/ kako bi ga dobili

en: Language Settings
hr: Postavke jezika

en: Open a new .po file or drag & drop here
hr: Otvorite novu .po datoteku ili ju povucite i ispustite ovdje

en: Select a PO file
hr: Odabir PO datoteke

en: Load from DL…
hr: Učitaj iz DL…

en: Case sensitive
hr: Velika/Mala slova

en: Match whole word only
hr: Podudaraj samo cijelu riječ

en: Wrap around
hr: Beskonačno

en: Original text
hr: Izvorni tekst

en: Translated text
hr: Prevedeni tekst

en: Replace
hr: Zamijeni

en: Replace All
hr: Zamijeni sve

en: Switch between Search and Search-and-Replace
hr: Prebaci između Pretraži i Pretraži-i-Zamijeni

en: Show or hide search options such as case sensitivity
hr: Prikaži ili sakrij mogućnosti pretrage poput velikih/malih slova

en: Wrap Around
hr: Beskonačno

en: Close document
hr: Zatvori dokument

en: There is an error in the message:
hr: Postoji greška u poruci:

en: fuzzy
hr: nejasno

en: Plural %d
hr: Množina %d

note: Translators: Path to the document opened
en: Path:
hr: Putanja:

en: Translated: %0.2f%%
hr: Prevedeno: %0.2f%%

en: Translated: %d
hr: Prevedeno: %d

en: Untranslated: %d
hr: Neprevedeno: %d

en: Fuzzy: %d
hr: Nejasno: %d

en: _Original Message
hr: _Izvorna poruka

en: Translate_d Text
hr: Prevede_n tekst

en: _Upload
hr: _Pošalji

en: Upload to Damned Lies
hr: Pošalji na Damned Lies

en: Uploading...
hr: Slanje...

en: Upload
hr: Pošalji

en: comment:
hr: komentar:

note: Translators: this is the title of the window with a modified document
en: *%s — Translation Editor
hr: *%s — Uređivač prijevoda

note: Translators: this is the title of the window with a document opened
en: %s — Translation Editor
hr: %s — Uređivač prijevoda

[ctx: shortcut window group]
en: General
hr: Općenito

[ctx: shortcut window]
en: Open file
hr: Otvori datoteku

[ctx: shortcut window]
en: Save the current file
hr: Spremi trenutnu datoteku

[ctx: shortcut window]
en: Save the current file as
hr: Spremi trenutnu datoteku kao

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
hr: Osobitosti

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
hr: Prečaci tipkovnice

[ctx: shortcut window]
en: Help
hr: Priručnik

[ctx: shortcut window]
en: Quit
hr: Zatvori

[ctx: shortcut window group]
en: Edit
hr: Uređivanje

[ctx: shortcut window]
en: Undo
hr: Poništi

[ctx: shortcut window]
en: Redo
hr: Ponovi

[ctx: shortcut window]
en: Mark/Unmark as fuzzy
hr: Označi/Odznači kao nejasno

[ctx: shortcut window]
en: Copy original text to translation
hr: Kopiraj izvorni tekst u prijevod

[ctx: shortcut window group]
en: Navigation
hr: Navigacija

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous message
hr: Idi na prijašnju poruku

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next message
hr: Idi na sljedeću poruku

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous untranslated message
hr: Idi na prijašnju neprevedenu poruku

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next untranslated message
hr: Idi na sljedeću neprevedenu poruku

[ctx: shortcut window group]
en: Translation Memory
hr: Prevoditeljska memorija

[ctx: shortcut window]
en: Build translation memory
hr: Izgradi prevoditeljsku memoriju

[ctx: shortcut window]
en: Copy below
hr: Kopiraj ispod

[ctx: shortcut window group]
en: Find & Replace
hr: Pretraga i zamjena

[ctx: shortcut window]
en: Find
hr: Pretraži

[ctx: shortcut window]
en: Find & Replace
hr: Pretraži i zamijeni

[ctx: shortcut window]
en: Forward-search
hr: Pretraži unaprijed

[ctx: shortcut window]
en: Backward-search
hr: Pretraži unatrag

[ctx: shortcut window]
en: Hide find & replace bar
hr: Traka pretrage i zamjene

en: — Edit PO files
hr: — Uredi PO datoteke

en: %s
    Run “%s --help” to see a full list of available command line options.
hr: %s
    Pokrenite “%s --help” za popis svih mogućih naredbi naredbenog retka.

en: Select PO directory
hr: Odaberi PO direktorij

en: Translation Editor Memory Manager
hr: Upravitelj memorije uređivača prijevoda

en: Database:
hr: Baza podataka:

en: Select the directory which contains PO files:
hr: Odaberi direktorij koji sadrži PO datoteke:

en: Add to Database
hr: Dodaj u bazu podataka

en: Configuration:
hr: Podešavanje:

en: Use only files with this name:
hr: Koristi samo datoteke ovog naziva:

en: _Use this translation
hr: _Koristi ovaj prijevod

en: _Remove
hr: _Ukloni

en: Shortcut
hr: Prečac

en: Level
hr: Razina

en: String
hr: Izraz

en: PO directory
hr: PO direktorij

en: Directory containing PO files to add to the translation memory.
hr: Direktorij koji sadrži PO datoteke za dodavanje u prevoditeljsku memoriju.

en: Restrict search by filename
hr: Ograniči pretragu po nazivu

en: If true, only include files with a specified filename when searching the translation memory.
hr: Ako je istina, samo uključi datoteke s određenim nazivima datoteka pri pretrazi prevoditeljske memorije.

en: Filename to restrict search to
hr: Naziv datoteke za ograničavanje pretrage

en: Filename to which searching of the translation memory should be restricted.
hr: Naziv datoteke na koji će se pretraga prevoditeljske memorije ograničiti.

en: Maximum number of missing words
hr: Najveći broj nedostajućih riječi

en: Maximum number of words that can be missing from a message displayed as a match by the translation memory.
hr: Najveći broj nedostajućih riječi prikazanih poruka u podudaranju s prevoditeljskom memorijom.

en: Maximum difference in message length
hr: Najveća razlika u duljini poruke

en: Maximum difference in length between messages displayed as matches by the translation memory.
hr: Najveća razlika duljine između prikazanih porukama u podudaranju s prevoditeljskom memorijom.
