gtranslator - en to ka translation catalogue (202 entries)

en: Translation Editor
ka: თარგმანის რედაქტორი

en: Translate and localize applications and libraries
ka: თარგნეთ აპლიკაციები და ბიბლიოთეკები

en: PO File Editor
ka: PO ფაილის რედაქტორი

en: New Window
ka: ახალი ფანჯარა

en: Warn if file contains fuzzy translations
ka: გაფრთხილება, თუ ფაილი ბუნდოვან თარგმანებს შეიცავს

en: Auto save files
ka: ფაილების ავტომატური შენახვა

en: Auto save interval
ka: ავტომატური შენახვის ინტერვალი

en: Create backup before saving
ka: შექმენით სარეზერვო ასლი შენახვამდე

en: Use profile values for header
ka: თავსართისთვის პროფილის მნიშვნელობების გამოყენება

en: Highlight syntax in edit fields
ka: სინტაქსის გამოკვეთა ჩასწორების ველებში

en: Make whitespace visible
ka: ხილული გამოტოვებები

en: Check spelling
ka: მართლწერის შემოწმება

en: Message list sort order
ka: შეტყობინებების სიის დალაგების მიმდევრობა

en: Source Viewer
ka: კოდის ნახვა

en: OK
ka: დიახ

en: Source code
ka: საწყისი კოდი

en: Unsaved Changes
ka: შეუნახავი ცვლილებები

en: Cancel
ka: გაუქმენა

en: Continue Without Saving
ka: შენახვის გარეშე გაგრძელება

en: Save and Open
ka: შენახვა და გახსნა

en: Open file for translation
ka: სათარგმნი ფაილის გახსნა

en: This file has already been uploaded
ka: ეს ფაილი უკვე ატვირთულია

en: The file has been uploaded!
ka: ფაილი ატვირთულია!

en: Save file as…
ka: ფაილის შენახვა როგორც…

en: _Cancel
ka: _გაუქმება

en: Close _Without Saving
ka: დახურვა _შენახვის გარეშე

en: _Save
ka: _შენახვა

en: Save
ka: შენახვა

en: Notes
ka: შენიშვნები

en: Edit
ka: ჩასწორება

en: Extracted comments
ka: მოპოვებული კომენტარები

en: Paths
ka: ბილიკები

en: Error loading module info
ka: მოდულის ინფორმაციის ჩატვირთვის შეცდომა

en: Error loading file info
ka: ფაილის ინფორმაციის ჩატვირთვის შეცდომა

en: No module state found.
ka: მოდულის მდგომარეობა ვერ მოიძებნა.

en: Error loading file
ka: ფაილის ჩატვირთვის შეცდომა

en: Error creating tmp file
ka: დროებითი ფაილის შექმნის შეცდომა

en: Error writing stream
ka: ნაკადის ჩაწერის შეცდომა

en: The file has been saved in your Downloads folder
ka: ფაილი შენახულია გადმოწერების თქვენს საქაღალდეში

en: The file has been successfully reserved
ka: ფაილი წარმატებითაა დაცული

en: Preferences
ka: გამართვა

en: Keyboard Shortcuts
ka: კლავიატურის მალსახმობები

en: About Translation Editor
ka: თარგმანის რედაქტორის შესახებ

en: Load from Damned Lies
ka: Damned Lies-დან ჩატვირთვა

en: Main Menu
ka: მთავარი მენიუ

en: Language
ka: ენა

en: Module
ka: მოდული

en: Domain
ka: დომენი

en: Branch
ka: ბრენჩი

en: Reserve for translation
ka: თარგმანისთვის შემონახვა

en: Info
ka: ინფორმაცია

en: File
ka: ფაილი

en: Translation State
ka: თარგმანის მდგომარეობა

en: Stats
ka: სტატისტიკა

en: Load File
ka: ფაილის ჩატვირთვა

en: Gettext translation
ka: Gettext-ით თარგმანი

en: Gettext translation template
ka: Gettext-ით თარგმანის შაბლონი

en: All files
ka: ყველა ფაილი

en: Welcome to Translation Editor
ka: კეთილი იყოს თქვენი მობრძანება თარგმანის რედაქტორში

en: Next
ka: შემდეგი

en: Welcome
ka: კეთილი იყოს თქვენი მობრძანება

en: Create Profile
ka: პროფილის შექმნა

en: Profile
ka: პროფილი

en: Profile name
ka: პროფილის სახელი

en: default
ka: ნაგულისხმები

en: Translator name
ka: მთარგმნელის სახელი

en: Translator email
ka: მთარგმნელის ელფოსტა

en: Translation team email
ka: მთარგმნელი ჯგუფის ელფოსტა

en: Confirmation
ka: დასტური

en: Team email
ka: გუნდს ელფოსტა

en: Language name
ka: ენის სახელი

en: Language code
ka: ენის კოდი

en: Character set
ka: სიმბოლოების კოდირება

en: Transfer encoding
ka: გადაცემის კოდირება

en: Plural form
ka: Მრავლობითი ფორმა

en: Edit Header
ka: თავსართის ჩასწორება

en: Translator
ka: მთარგმნელი

en: General
ka: საერთო

en: Translator’s _name
ka: მთარგმნელის _სახელი

en: Translator’s _email
ka: მთარგმნელის _ელფოსტა

en: _Language
ka: ე_ნა

en: Language _code
ka: ენის _კოდი

en: Language _Team email
ka: _გუნდის ელფოსტა

en: Char_set
ka: სიმბოლოების _კოდირება

en: Enc_oding
ka: _კოდირება

en: Project
ka: პროექტი

en: Project Id _version
ka: Project Id-ის ვერსია

en: Pot _file creation date
ka: POT ფაილის _შექმნის თარიღი

en: Po file _revision date
ka: PO ფაილის გადასინჯვის თარიღი

en: Comment
ka: შენიშვნა

en: Lang
ka: ენა

en: State
ka: მდგომარეობა

en: Edit options manually
ka: პარამეტრების ხელით ჩასწორება

en: Choose language code
ka: აირჩიეთ ენის კოდი

en: Plural forms
ka: მრავლობითი ფორმები

en: Choose plural forms
ka: აირჩიეთ მრავლობითი ფორმები

en: Original Message
ka: საწყისი შეტყობინება

en: Translated Message
ka: თარგმნილი შეტყობინება

en: The file is empty
ka: ფაილი ცარიელია

en: Failed opening file “%s”: %s
ka: ფაილის "%s" გახსნის შეცდომა: %s

en: Delete
ka: წაშლა

en: Impossible to remove the active profile
ka: აქტიური პროფილის წაშლა შეუძლებელია

en: Another profile should be selected as active before
ka: მანამდე ჯერ აქტიურად სხვა პროფილი უნდა მონიშნოთ

en: _Ok
ka: _დიახ

en: Are you sure you want to delete this profile?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გსურთ ამ პროფილის წაშლა?

en: _Delete
ka: _წაშლა

en: F_iles
ka: _ფაილები

en: Autosave
ka: ავტომატური შენახვა

en: _Activate auto save
ka: _ავტომატური შენახვის ჩართვა

en: Autosave _Interval
ka: ავტოშენახვის _ინტერვალი

en: _Editor
ka: _რედაქტორი

en: Text Display
ka: ტექსტის ჩვენება

en: _Highlight message syntax
ka: _შეტყობინების სინტაქსის გამოკვეთა

en: _Font
ka: _ფონტი

en: Contents
ka: შიგთავსი

en: Check _spelling
ka: მართლწერის _შემოწმება

en: _Profiles
ka: _პროფილები

en: Profiles
ka: პროფილები

en: Profile Information
ka: პროფილის ინფორმაცია

en: Translator Information
ka: მთარგმნელის ინფორმაცია

en: Translator _name
ka: მთარგმნელის _სახელი

en: Translator _email
ka: მთარგმნელის _ელფოსტა

en: Translation _team email
ka: მთარგმნელი ჯგუფის _ელფოსტა

en: Damned Lies Integration
ka: Damned Lies ინტეგრაცია

en: Build Translation Memory
ka: თარგმანის მეხსიერების აგება

en: Help
ka: დახმარება

en: Select a Po file
ka: აირჩიეთ Po ფაილი

en: Open…
ka: გახსნა…

en: Load from DL…
ka: DL-დან ჩატვირთვა…

en: Search
ka: ძებნა

en: Replace
ka: ჩანაცვლება

en: Replace All
ka: ყველას ჩანაცვლება

en: Case sensitive
ka: დიდი და პატარა ასოების განსხვავება

en: Match whole word only
ka: მხოლოდ მთლიანი სიტყვის დამთხვევა

en: Wrap around
ka: სიტყვების გადატანა

en: Original text
ka: საწყისი ტექსტი

en: Translated text
ka: ნათარგმნი ტექსტი

en: fuzzy
ka: გადღაბნილი

en: Plural %d
ka: მრავლობითი %d

note: Translators: Path to the document opened
en: Path:
ka: მისამართი:

en: Copied to clipboard
ka: დაკოპირდა გაცვლის ბაფერში

en: Translated: %0.2f%%
ka: თარგმნილია: %0.2f%%

en: Translated: %d
ka: თარგმნილია: %d

en: Untranslated: %d
ka: უთარგმნელი: %d

en: Fuzzy: %d
ka: ბუნდოვანი: %d

en: Previous message without translation
ka: წინა შეტყობინება თარგმანის გარეშე

en: Next message without translation
ka: შემდეგი შეტყობინება თარგმანის გარეშე

en: Toggle Fuzzy State
ka: ბუნდოვნობის მდგომარეობის გადართვა

en: Find
ka: ძიება

en: Upload File
ka: ფაილის ატვირთვა

note: <property name="ypad">5</property>
en: _Original Message
ka: _საწყისი შეტყობინება

note: <property name="ypad">5</property>
en: Translate_d Text
ka: _ნათარგმნი ტექსტი

en: Open a New File
ka: ახალი ფაილის გახსნა

en: Open from Damned Lies
ka: Damned Lies-დან გახსნა

en: Save As…
ka: შენახვა, როგორც…

en: So_rt Messages by…
ka: შეტყობინებების _დალაგების პირობა…

en: _Order of Appearance
ka: გამ_ოჩენის მიმდევრობა

en: _Message Status
ka: შ_ეტყობინების სტატუსი

en: _Translated Message
ka: _ნათარგმნი შეტყობინება

en: Uploading...
ka: ატვირთვა…

en: Upload
ka: ატვირთვა

en: Upload to Damned Lies
ka: Damned Lies-ზე ატვირთვა

en: comment:
ka: კომენტარი:

note: Translators: this is the title of the window with a modified document
en: *%s — Translation Editor
ka: *%s — თარგმანის რედაქტორი

note: Translators: this is the title of the window with a document opened
en: %s — Translation Editor
ka: %s — თარგმანის რედაქტორი

en: Could not Save
ka: შენახვის შეცდომა

en: File saved
ka: ფაილი შნახულია

[ctx: shortcut window group]
en: General
ka: საერთო

[ctx: shortcut window]
en: Open file
ka: ფაილის გახსნა

[ctx: shortcut window]
en: Save the current file
ka: მიმდინარე ფაილის შენახვა

[ctx: shortcut window]
en: Save the current file as
ka: მიმდინარე ფაილის შენახვა, როგორც

[ctx: shortcut window]
en: Download from DL
ka: DL-დან გადმოწერა

[ctx: shortcut window]
en: Upload to DL
ka: DL-ზე ატვირთვა

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
ka: გამართვა

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
ka: კლავიატურის მალსახმობები

[ctx: shortcut window]
en: Help
ka: დახმარება

[ctx: shortcut window]
en: New Window
ka: ახალი ფანჯარა

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ka: გასვლა

[ctx: shortcut window group]
en: Edit
ka: რედაქტირება

[ctx: shortcut window]
en: Clear translation
ka: თარგმანის გაწმენდა

[ctx: shortcut window]
en: Mark/Unmark as fuzzy
ka: ბუნდოვნების ნიშნის დადება/მოხსნა

[ctx: shortcut window]
en: Copy original text to translation
ka: ორიგინალი ტექსტის თარგმანში კოპირება

[ctx: shortcut window]
en: Copy original text to clipboard
ka: ორიგინალი ტექსტის ბუფერში კოპირება

[ctx: shortcut window group]
en: Navigation
ka: ნავიგაცია

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous message
ka: წინა შეტყობინებაზე გადასვლა

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next message
ka: შემდეგ შეტყობინებაზე გადასვლა

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous untranslated message
ka: წინა უთარგმნელ შეტყობინებაზე გადასვლა

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next untranslated message
ka: შემდეგ უთარგმნელ შეტყობინებაზე გადასვლა

[ctx: shortcut window group]
en: Translation Memory
ka: თარგმანის მეხსიერება

[ctx: shortcut window]
en: Build translation memory
ka: თარგმანის მეხსიერების აგება

[ctx: shortcut window]
en: Use 1st...9th suggestion
ka: გამოიყენეთ 1... მე -9 შეთავაზება

[ctx: shortcut window group]
en: Find & Replace
ka: პოვნა და ჩანაცვლება

[ctx: shortcut window]
en: Find
ka: ძიება

[ctx: shortcut window]
en: Find & Replace
ka: პოვნა და ჩანაცვლება

[ctx: shortcut window]
en: Forward-search
ka: წინ ძებნა

[ctx: shortcut window]
en: Backward-search
ka: უკან ძებნა

[ctx: shortcut window]
en: Hide find & replace bar
ka: ძებნისა და ჩანაცვლების პანელის დამალვა

en: — Edit PO files
ka: — PO ფაილების შესწორება

en: Select PO directory
ka: აირჩიეთ PO საქაღალდე

en: Database
ka: მონაცემთა ბაზა

en: Add to Database
ka: ბაზაში ჩამატება

en: PO directory
ka: PO საქაღალდე
