gtranslator - en to sk translation catalogue (242 entries)

en: Translation Editor
sk: Editor prekladov

en: Translate and localize applications and libraries
sk: Prekladá a lokalizuje aplikácie a knižnice

en: Gtranslator is an enhanced gettext po file editor for the GNOME desktop environment. It handles all forms of gettext po files and includes very useful features like find/replace, translation memory, different translator profiles, messages table (for having an overview of the translations/messages in the po file), easy navigation and editing of translation messages and comments of the translation where accurate.
sk: Gtranslator je pokročilý editor súborov typu gettext s príponou po pre prostredie GNOME. Dokáže spracovať všetky formy súborov typu gettext s príponou po a disponuje veľmi užitočnými funkciami ako je nájdenie/nahradenie, pamäť prekladov, odlišné profily pre každého prekladateľa, tabuľka správ (pre lepší prehľad nad prekladmi/správami v súbore po), jednoduchá orientácia a upravovanie správ prekladu a komentárov k prekladu.

en: Gtranslator includes also a plugin system with many interesting plugins like alternate language, insert tags, integration with subversion and a source code viewer.
sk: Gtranslator obsahuje tiež systém zásuvných modulov s mnohými zaujímavými zásuvnými modulmi ako je iný jazyk, vkladanie značiek, integrácia do systému subversion a prehliadač zdrojového kódu.

en: PO File Editor
sk: Editor PO súborov

en: Gtranslator;Translation;Editor;Gettext;Write;
sk: Gtranslator;preklad;editor;Gettext;zápis;písanie;písať;

en: New Window
sk: Nové okno

en: Warn if file contains fuzzy translations
sk: Upozorniť, ak súbor obsahuje nepresné preklady

en: If true, warn the user when saving a PO translation file containing fuzzy strings.
sk: Ak je true, varuje používateľa pri ukladaní PO súboru obsahujúceho nepresné reťazce.

en: Whether to remove the obsolete entries upon saving
sk: Či sa majú odstrániť zastarané záznamy po uložení

en: If true, the obsolete entries will be removed from the file after saving
sk: Ak je true, zastarané záznamy budú po uložení odstránené zo súboru

en: Auto save files
sk: Automatické ukladanie súborov

en: If true, automatically save files at specified intervals.
sk: Ak je true, automaticky ukladá súbory v určených intervaloch.

en: Auto save interval
sk: Interval automatického ukladania

en: Interval in minutes at which to automatically save files.
sk: Interval (v minútach), po ktorom sa majú automaticky ukladať súbory.

en: Create backup before saving
sk: Vytvárať záložnú kópiu pred uložením

en: If true, create a backup copy of a file before saving it.
sk: Ak je true, vytvára záložnú kópiu súboru pred jeho uložením.

en: Use profile values for header
sk: Pre hlavičku použiť hodnoty profilu

en: If true, overwrite the values in the PO header with those in the active profile.
sk: Ak je true, prepíše hodnoty v hlavičke PO tými z aktívneho profilu.

en: Highlight syntax in edit fields
sk: Zvýrazniť syntax v editačných poliach

en: If true, apply syntax highlighting to strings in edit fields.
sk: Ak je true, aplikuje zvýrazňovanie syntaxe na reťazce v editačných poliach.

en: Make whitespace visible
sk: Zviditeľniť prázdne miesta

en: If true, display whitespace in strings as representative symbols.
sk: Ak je true, zobrazí prázdne miesta v reťazcoch ako zástupné symboly.

en: Remove fuzzy status when message is changed
sk: Odstrániť stav nepresného prekladu pri zmene správy

en: If true, remove fuzzy status from translations when they are changed.
sk: Ak je true, odstráni stav nepresnosti pri zmene prekladu.

en: Check spelling
sk: Kontrola pravopisu

en: If true, check the spelling of translated messages.
sk: Ak je true, kontroluje pravopis preložených správ.

en: Side panel switcher style
sk: Štýl prepínača bočného panelu

en: Style for switchers in the side panel.
sk: Štýl, ktorý sa má použiť na prepínače v bočnom paneli.

en: Message list sort order
sk: Zoradenie zoznamu správ

en: Sort order to use in the message list. Possible values are “status”, “id”, “original-text” and “translated-text”.
sk: Stĺpec, podľa ktorého sa má zoradiť zoznam správ. Možné hodnoty sú "status" (stav), „id“ (identifikátor), „original_text“ (pôvodný text) a „translated_text“ (preložený text).

en: Active plugins
sk: Aktívne zásuvné moduly

en: List of active plugins. It contains the “Location” of the active plugins. See the .gtranslator-plugin file for obtaining the “Location” of a given plugin.
sk: Zoznam aktívnych zásuvných modulov. Obsahuje vlastnosti „Location“ aktívnych zásuvných modulov. Vlastnosť „Location“ daného zásuvného modulu môžete získať zo súboru .gtranslator-plugin.

en: Source Viewer
sk: Prehliadač zdrojového kódu

en: Source code
sk: Zdrojový kód

en: Translation file editing suite for localization of applications and libraries.
sk: Sada na úpravu súborov s prekladmi určená na lokalizáciu aplikácií a knižníc.

en: Unsaved Changes
sk: Neuložené zmeny

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Continue Without Saving
sk: Pokračovať bez uloženia

en: Open file for translation
sk: Otvorenie súboru na preklad

en: This file has already been uploaded
sk: Tento súbor už bol odovzdaný

en: An error occurred while uploading the file: %s
    Maybe you've not configured your <i>l10n.gnome.org</i> <b>token</b> correctly in your profile or you don't have permissions to upload this module.
sk: Vyskytla sa chyba počas odovzdávania súboru: %s
    Možno nemáte správne nastavený váš <b>token</b> z adresy <i>l10n.gnome.org</i> vo vašom profile, alebo nemáte oprávnenia na odovzdanie tohto modulu.

en: The file has been uploaded!
sk: Súbor bol odovzdaný!

en: Save file as…
sk: Uloženie súboru ako…

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: Close _Without Saving
sk: Zavrieť _bez uloženia

en: _Save
sk: _Uložiť

en: Save the changes to document “%s” before closing?
sk: Uložiť zmeny do dokumentu „%s“ pred zatvorením?

en: Changes to %d document will be permanently lost. | Changes to %d documents will be permanently lost.
sk[0]: Zmeny %d dokumentov budú navždy stratené.
sk[1]: Zmeny %d dokumentu budú navždy stratené.
sk[2]: Zmeny %d dokumentov budú navždy stratené.

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
sk[0]: %d dokumentov má neuložené zmeny. Uložiť ich pred zatvorením?
sk[1]: %d dokument má neuložené zmeny. Uložiť ich pred zatvorením?
sk[2]: %d dokumenty majú neuložené zmeny. Uložiť ich pred zatvorením?

en: Save
sk: Uložiť

en: Notes
sk: Poznámky

en: Extracted comments
sk: Extrahované komentáre

en: Paths
sk: Cesty

en: No module state found.
sk: Nenašiel sa žiadny stav modulu.

en: Error creating tmp file: %s
sk: Vyskytla sa chyba pri vytváraní dočasného súboru: %s

en: The file '%s' has been saved in %s
sk: Súbor „%s“ bol uložený do priečinka %s

en: The file '%s.%s.%s.%s' has been successfully reserved
sk: Súbor „%s.%s.%s.%s“ bol úspešne rezervovaný

en: Preferences
sk: Predvoľby

en: Keyboard Shortcuts
sk: Klávesové skratky

en: Language
sk: Jazyk

en: Module
sk: Modul

en: Domain
sk: Doména

en: Branch
sk: Vetva

en: Reserve for translation
sk: Rezervovať na preklad

en: File
sk: Súbor

en: Translation State
sk: Stav prekladu

en: Stats
sk: Štatistika

en: Open…
sk: Otvoriť…

en: Main Menu
sk: Hlavná ponuka

en: Gettext translation
sk: Preklad gettext

en: Gettext translation template
sk: Šablóna prekladu gettext

en: All files
sk: Všetky súbory

en: Welcome
sk: Vitajte

en: Welcome to Translation Editor
sk: Vitajte v aplikácii Editor prekladov

en: Profile
sk: Profil

en: Profile name
sk: Názov profilu

en: Translator name
sk: Meno prekladateľa

en: Translator email
sk: Prekladateľov email

en: Translation team email
sk: Email prekladateľského tímu

en: Confirmation
sk: Potvrdenie

en: Team email
sk: Email tímu

en: Language name
sk: Názov jazyka

en: Language code
sk: Kód jazyka

en: Character set
sk: Znaková sada

en: Transfer encoding
sk: Kódovanie prenosu

en: Plural form
sk: Tvar množného čísla

en: Next
sk: Ďalej

en: Edit Header
sk: Úprava hlavičky

en: Translator
sk: Prekladateľ

en: General
sk: Všeobecné

en: Use my options to complete the following entries
sk: Použiť moje nastavenia na dokončenie nasledovných záznamov

en: Translator’s _name
sk: _Meno prekladateľa

en: Translator’s _email
sk: Prekladateľov _email

en: _Language
sk: _Jazyk

en: Language _code
sk: _Kód jazyka

en: Language _Team email
sk: Email prekladateľského _tímu

en: Char_set
sk: Znaková _sada

en: Enc_oding
sk: _Kódovanie

en: Project
sk: Projekt

en: Pot _file creation date
sk: Dátum vytvorenia Pot _súboru

en: Po file _revision date
sk: Dátum _revízie Po súboru

en: Report message _bugs to
sk: Ohlásiť chyby v správach na adresu

en: Comment
sk: Komentár

en: Lang
sk: Jazyk

en: State
sk: Stav

en: Edit options manually
sk: Upraviť voľby ručne

en: Choose language code
sk: Zvoliť kód jazyka

en: Plural forms
sk: Tvary množného čísla

en: Choose plural forms
sk: Zvoliť tvary množného čísla

en: Original Message
sk: Pôvodná správa

en: Translated Message
sk: Preložená správa

en: The file is empty
sk: Súbor je prázdny

en: Failed opening file “%s”: %s
sk: Zlyhalo otvorenie súboru „%s“: %s

en: Could not convert from charset “%s” to UTF-8
sk: Nepodarilo sa previesť zo znakovej sady „%s“ na UTF-8

en: Could not store temporary file for encoding conversion
sk: Nepodarilo sa uložiť dočasný súbor na prevod kódovania

en: All attempt to convert the file to UTF-8 has failed, use the msgconv or iconv command line tools before opening this file with GNOME Translation Editor
sk: Všetky pokusy previesť súbor do UTF-8 zlyhali, použite nástoje príkazového riadka „msgconv“ alebo „iconv“ pred otvorením tohto súboru v programe Editor prekladov prostredia GNOME

en: Gettext returned a null message domain list.
sk: Gettext vrátil prázdny zoznam domén pre správy.

en: No messages obtained from parser.
sk: Syntaktický analyzátor nevrátil žiadne správy.

en: You are saving a file with a .pot extension.
    Pot files are generated by the compilation process.
    Your file should likely be named “%s.po”.
sk: Ukladáte súbor s príponou .pot.
    Pot súbory sú generované pri procese kompilácie.
    Váš súbor by sa pravdepodobne mal volať „%s.po“.

en: The file %s is read-only, and can not be overwritten
sk: Súbor %s je len na čítanie a nemôže byť prepísaný

en: There is an error in the PO file: %s
sk: Vyskytla sa chyba v súbore PO: %s

en: There was an error writing the PO file: %s
sk: Vyskytla sa chyba pri zápise PO súboru: %s

en: Edit
sk: Upraviť

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Impossible to remove the active profile
sk: Nie je možné odstrániť aktívny profil

en: Another profile should be selected as active before
sk: Najprv by mal byť iný profil vybraný ako aktívny

en: Are you sure you want to delete this profile?
sk: Naozaj chcete odstrániť tento profil?

en: _Delete
sk: O_dstrániť

en: F_iles
sk: _Súbory

en: _Warn if PO file contains fuzzy translations
sk: _Upozorniť, ak po súbor PO obsahuje nepresné preklady

en: _Remove obsolete entries on save
sk: O_dstrániť zastarané záznamy po uložení

en: Autosave
sk: Automatické ukladanie súborov

en: _Activate auto save
sk: _Aktivovať automatické ukladanie

en: Autosave _Interval
sk: _Interval automatického ukladania

en: Create a _backup copy of files before saving
sk: Pred uložením vytvárať _záložné kópie súborov

en: Text Display
sk: Zobrazenie textu

en: _Highlight message syntax
sk: _Zvýrazňovať syntax správ

en: Make _whitespace visible
sk: Zvi_diteľniť prázdne miesta

en: _Font
sk: _Písmo

en: Contents
sk: Obsah

en: _Remove fuzzy status if message is changed
sk: _Odstrániť stav nepresného prekladu pri zmene správy

en: Check _spelling
sk: _Kontrola pravopisu

en: _Profiles
sk: _Profily

en: Profiles
sk: Profily

en: Translation Editor Profile
sk: Profil editora prekladu

en: Profile Information
sk: Informácie o profile

en: Translator Information
sk: Údaje o prekladateľovi

en: Translator _name
sk: _Meno prekladateľa

en: Translator _email
sk: Prekladateľov _email

en: Translation _team email
sk: Email prekladateľského tímu

en: Damned Lies Integration
sk: Integrácia aplikácie Damned Lies

en: GNOME Damned Lies integration token, go to your profile in https://l10n.gnome.org/ to get it
sk: Token integrácie aplikácie Damned Lies prostredia GNOME získate z vášho profilu na adrese https://l10n.gnome.org/

en: _Damned Lies auth token
sk: Autorizačný token aplikácie _Damned Lies

en: Build Translation Memory
sk: Zostaviť pamäť prekladov

en: Help
sk: Pomocník

en: Open a new .po file or drag & drop here
sk: Otvorte nový súbor .po alebo nejaký pretiahnite a pustite sem

en: Load from DL…
sk: Načítať z aplikácie DL…

en: Search
sk: Vyhľadajte

en: Switch between Search and Search-and-Replace
sk: Prepína medzi Hladať a Hľadať a nahradiť

en: Show or hide search options such as case sensitivity
sk: Zobrazí alebo skryje voľby vyhľadávania ako zohľadnenie veľkosti písmen

en: Replace
sk: Nahradenie

en: Replace All
sk: Nahradiť všetky

en: Case sensitive
sk: Rozlišovať veľkosť písmen

en: Match whole word only
sk: Hľadať iba celé slová

en: Wrap around
sk: Pokračovať dookola

en: Original text
sk: Pôvodný text

en: Translated text
sk: Preložený text

en: There is an error in the message:
sk: V správe je chyba:

en: fuzzy
sk: nepresná

en: Plural %d
sk: Množné číslo %d

note: Translators: Path to the document opened
en: Path:
sk: Cesta:

en: Translated: %0.2f%%
sk: Preložené na: %0.2f%%

en: Translated: %d
sk: Preložených: %d

en: Untranslated: %d
sk: Nepreložených: %d

en: Fuzzy: %d
sk: Nepresných: %d

en: Open a New File
sk: Otvorí nový súbor

en: Open from Damned Lies
sk: Otvorí z aplikácie Damned Lies

en: Previous message without translation (<Alt><Page Up>)
sk: Predchádzajúca nepreložená správa (<Alt><Page Up>)

en: Next message without translation (<Alt><Page Down>)
sk: Nasledujúca nepreložená správa(<Alt><Page Down>)

en: Toggle Fuzzy State
sk: Prepne stav nepresnosti

en: Sort messages by
sk: Usporiadať správy podľa

en: Find
sk: Vyhľadávanie

en: Upload File
sk: Odovzdá súbor

en: Save as
sk: Uloží ako

en: Save Current File
sk: Uloží aktuálny súbor

note: <property name="ypad">5</property>
en: _Original Message
sk: _Pôvodná správa

note: <property name="ypad">5</property>
en: Translate_d Text
sk: P_reložený text

en: Order messages by
sk: Zoradiť správy podľa

en: Appearance in the original file
sk: Vzhľadu pôvodného súboru

en: Message status
sk: Stavu správy

en: Original message
sk: Pôvodnej správy

en: Translated message
sk: Preloženej správy

en: Find and Replace
sk: Nájsť a nahradiť

en: Uploading...
sk: Odovzdáva sa...

en: Upload
sk: Odovzdať

en: Upload to Damned Lies
sk: Odovzdanie do aplikácie Damned Lies

en: comment:
sk: komentár:

note: Translators: this is the title of the window with a modified document
en: *%s — Translation Editor
sk: *%s — Editor prekladov

note: Translators: this is the title of the window with a document opened
en: %s — Translation Editor
sk: %s — Editor prekladov

en: Load from Damned Lies
sk: Načítanie z aplikácie Damned Lies

[ctx: shortcut window group]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: shortcut window]
en: Open file
sk: Otvorenie súboru

[ctx: shortcut window]
en: Save the current file
sk: Uloženie aktuálneho súboru

[ctx: shortcut window]
en: Save the current file as
sk: Uloženie aktuálneho súboru ako

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
sk: Predvoľby

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
sk: Klávesové skratky

[ctx: shortcut window]
en: Help
sk: Pomocník

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sk: Ukončenie

[ctx: shortcut window group]
en: Edit
sk: Úprava

[ctx: shortcut window]
en: Mark/Unmark as fuzzy
sk: Označenie/odznačenie nepresného prekladu

[ctx: shortcut window]
en: Copy original text to translation
sk: Skopírovanie pôvodného textu do prekladu

[ctx: shortcut window group]
en: Navigation
sk: Navigácia

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous message
sk: Prejdenie na predchádzajúcu správu

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next message
sk: Prejdenie na ďalšiu správu

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous untranslated message
sk: Prejdenie na predchádzajúcu nepreloženú správu

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next untranslated message
sk: Prejdenie na ďalšiu nepreloženú správu

[ctx: shortcut window group]
en: Translation Memory
sk: Pamäť prekladov

[ctx: shortcut window]
en: Build translation memory
sk: Zostavenie pamäte prekladov

[ctx: shortcut window]
en: Copy below
sk: Skopírovanie textu nižšie

[ctx: shortcut window group]
en: Find & Replace
sk: Nájdenie a nahradenie

[ctx: shortcut window]
en: Find
sk: Nájdenie

[ctx: shortcut window]
en: Find & Replace
sk: Nájdenie a nahradenie

[ctx: shortcut window]
en: Forward-search
sk: Hľadanie dopredu

[ctx: shortcut window]
en: Backward-search
sk: Hľadanie dozadu

[ctx: shortcut window]
en: Hide find & replace bar
sk: Skrytie lišty nájdenia a nahradenia

en: — Edit PO files
sk: — úprava PO súborov

en: %s
    Run “%s --help” to see a full list of available command line options.
sk: %s
    Spustite „%s --help“ na zobrazenie zoznamu dostupných volieb príkazového riadka.

en: Select PO directory
sk: Výber priečinka so súbormi PO

en: Translation Editor Memory Manager
sk: Správca pamäte prekladov Editora prekladov

en: Database
sk: Databáza

en: Add to Database
sk: Pridať do databázy

en: PO directory
sk: Priečinok s PO súbormi

en: Directory containing PO files to add to the translation memory.
sk: Priečinok obsahujúci PO súbory, ktoré sa majú pridať do pamäte prekladov.

en: Restrict search by filename
sk: Obmedziť hľadanie podľa názvu súboru

en: If true, only include files with a specified filename when searching the translation memory.
sk: Ak je true, zahrnie iba súbory s určitým názvom pri prehľadávaní pamäte prekladov.

en: Filename to restrict search to
sk: Názov súboru, na ktorý sa obmedzí hľadanie

en: Filename to which searching of the translation memory should be restricted.
sk: Názov súboru, na ktorý by sa malo obmedziť prehľadávanie pamäte prekladov.

en: Maximum number of missing words
sk: Maximálny počet chýbajúcich slov

en: Maximum number of words that can be missing from a message displayed as a match by the translation memory.
sk: Maximálny počet slov, ktoré môžu chýbať v správe pri porovnávaní s pamäťou prekladov, aby sa zobrazila ako zhodná.

en: Maximum difference in message length
sk: Maximálny rozdiel v dĺžke správy

en: Maximum difference in length between messages displayed as matches by the translation memory.
sk: Maximálny rozdiel v dĺžke správ pri porovnávaní s pamäťou prekladov, aby sa zobrazili ako zhodné.
