gtranslator - en to sr translation catalogue (295 entries)

en: Gtranslator
sr: Gnomov prevodilac

en: Translate and localize applications and libraries
sr: Prevodite i lokalizujte programe i biblioteke

en: Gtranslator is an enhanced gettext po file editor for the GNOME desktop environment. It handles all forms of gettext po files and includes very useful features like find/replace, translation memory, different translator profiles, messages table (for having an overview of the translations/messages in the po file), easy navigation and editing of translation messages and comments of the translation where accurate.
sr: Gnomov prevodilac je poboljšani uređivač gettekstovih po datoteka za Gnomovo radno okruženje. Rukuje svim oblicima gettekstovih po datoteka i uključuje vrlo korisne funkcije kao što su nađi/zameni, prevodilačka memorija, različiti profili prevodioca, tabela poruka (zarad pregleda prevoda/poruka u po datoteci), lako kretanje i uređivanje poruka prevoda i napomena o prevodu.

en: Gtranslator includes also a plugin system with many interesting plugins like alternate language, insert tags, integration with subversion and a source code viewer.
sr: Gnomov prevodilac takođe uključuje sistem priključaka sa mnogim zanimljivim priključcima kao što je izborni jezik, oznake umetanja, objedinjavanje sa pregledačem subverzije i izvornog koda.

en: PO File Editor
sr: Uređivač PO datoteka

en: Gtranslator PO File Editor
sr: Gnomov prevodilac za PO datoteke

en: Warn if file contains fuzzy translations
sr: Upozorenje ukoliko prevod sadrži nejasne poruke

en: If true, warn the user when saving a PO translation file containing fuzzy strings.
sr: Ukoliko je izabrano, upozoriće vas prilikom čuvanja datoteke prevoda koja sadrži nejasne poruke.

en: Auto save files
sr: Automatsko čuvanje datoteka

en: If true, automatically save files at specified intervals.
sr: Ukoliko je izabrano, datoteke će biti sačuvane u zadatom vremenskom intervalu.

en: Auto save interval
sr: Vreme automatskog čuvanja

en: Interval in minutes at which to automatically save files.
sr: Vreme u minutima nakon koga će sam sačuvati datoteke.

en: Create backup before saving
sr: Stvaranje rezerve pre čuvanja

en: If true, create a backup copy of a file before saving it.
sr: Ukoliko je izabrano, praviće rezervnu kopiju datoteke pre njenog čuvanja.

en: Use profile values for header
sr: Koristi vrednosti iz profila za zaglavlje

en: If true, overwrite the values in the PO header with those in the active profile.
sr: Ukoliko je izabrano, prepisaće vrednsoti zaglavlja PO datoteke onim iz aktivnog profila.

en: Highlight syntax in edit fields
sr: Ističe sintakse poruka

en: If true, apply syntax highlighting to strings in edit fields.
sr: Ukoliko je izabrano, isticaće sintaksu u poljima prevoda.

en: Make whitespace visible
sr: Čini razmake vidljivim

en: If true, display whitespace in strings as representative symbols.
sr: Ukoliko je izabrano, razmaci između reči biće prikazani u vidu simbola.

en: Use custom font
sr: Koristi proizvoljni font

en: If true, use a custom font for edit fields.
sr: Ukoliko je izabrano, koristiće proizvoljan font za uređivanje prevoda.

en: Editor font
sr: Font uređivanja

en: Custom font to use for edit fields.
sr: Proizvoljni font za tekst prevoda.

en: Remove fuzzy status when message is changed
sr: Uklanjanje stanja nejasne poruke nakon njene izmene

en: If true, remove fuzzy status from translations when they are changed.
sr: Ukoliko je izabrano, stanje nejasnih poruka biće uklonjeno nakon njihove izmene.

en: Check spelling
sr: Provera pisanja

en: If true, check the spelling of translated messages.
sr: Ukoliko je izabrano, vršiće se provera pisanja u prevodu.

en: Side panel switcher style
sr: Izgled prebacivača bočne površi

en: Style for switchers in the side panel.
sr: Stil prebacivača u bočnoj površi.

en: Color scheme
sr: Šema boje

en: Name of a gtksourceview color scheme to use for syntax highlighting.
sr: Naziv „gtksourceview“ šeme boja za isticanje sintakse.

en: Message list sort order
sr: Redosled liste poruka

en: Sort order to use in the message list. Possible values are "status", "id", "original-text" and "translated-text".
sr: Redosled sortiranja spiska poruka. Dozvoljene vrednosti su „status“, „id“, „original-text“ i „translated-text“.

en: Active plugins
sr: Uključeni dodaci

en: List of active plugins. It contains the "Location" of the active plugins. See the .gtranslator-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
sr: Spisak uključenih dodataka. Sadrži „Lokaciju“ aktivnih dodataka. Pogledajte datoteku „.gtranslator-plugin“ da biste saznali „Lokaciju“ željenog dodatka.

en: Others
sr: Ostalo

en: gtranslator highlight
sr: Isticanje teksta

en: Tag
sr: Oznaka

en: Special variable
sr: Posebna promenljiva

en: Message not found
sr: Poruka nije pronađena

en: Open file for alternate language
sr: Otvorite datoteku za jezik zamene

en: File closed
sr: Datoteka je zatvorena

[ctx: alternate lang]
en: _Open
sr: _Otvori

[ctx: alternate lang]
en: _Close
sr: _Zatvori

[ctx: alternate lang]
en: Co_py
sr: _Umnoži

en: There isn't any file loaded
sr: Nije učitana nijedna datoteka

en: _Alternate Language
sr: _Jezik zamene

en: Show the Alternate Language panel
sr: Prikazuje panel jezika zamene

en: Alternate Language
sr: Jezik zamene

en: Load an alternate language.
sr: Učitava jezik zamene.

note: ex:et:ts=4:
en: Character Map
sr: Tablica znakova

en: Insert special characters just by clicking on them.
sr: Umeće posebne znake jednostavnim klikom na njih.

en: Source View Settings
sr: Podešavanja pregleda izvora

en: Use external editor
sr: Koristi spoljni program za uređivanje

en: Program command:
sr: Naredba programa:

en: Line command:
sr: Naredba linije:

en: Please install "%s" to be able to show the file
sr: Instalirajte „%s“ za prikaz ove datoteke

en: Paths:
sr: Putanje:

en: Source Code View
sr: Prikaz izvornog koda

en: Show the message in the source code.
sr: Prikazuje poruke u izvornom kodu.

en: Source Viewer
sr: Prikazivanje izvora

en: Source code
sr: Izvorni kȏd

en: Use the System Editor
sr: Koristi Uređivač sistema

en: Whether use the system editor to show the source code
sr: Da li će biti korišćen uređivač sistema za prikazivanje izvornog kôda

en: The Editor to Launch
sr: Uređivač za pokretanje

en: The command to launch the editor you want to use
sr: Naredba za pokretanje uređivača koji želite da koristite

en: Arguments for the Command
sr: Argument za naredbu

en: Arguments to pass to the program command line to select the line
sr: Argument koji će biti prosleđen komandnoj liniji programa za biranje linije

en: Dictionary
sr: Rečnik

en: No dictionary source available with name '%s'
sr: Nije dostupan rečnik sa nazivom „%s“

en: Unable to find dictionary source
sr: Ne mogu da pronađem izvor rečnika

en: No context available for source '%s'
sr: Nije dostupna pojava poruke za „%s“

en: Unable to create a context
sr: Ne mogu da obrazujem pojavu poruke

en: Dictionary source '%s' selected
sr: Izabran je izvor rečnika „%s“

en: Strategy '%s' selected
sr: Izabrana je strategija „%s“

en: Database '%s' selected
sr: Izabrana je baza podataka „%s“

en: Word '%s' selected
sr: Izabrana je reč „%s“

note: speller
en: Double-click on the word to look up
sr: Dvaput kliknite na reč da je potražite

note: strat-chooser
en: Double-click on the matching strategy to use
sr: Dvaput kliknite na podudarajuću strategiju da je koristite

note: source-chooser
en: Double-click on the source to use
sr: Dvaput kliknite na izvor da ga koristite

note: db-chooser
en: Double-click on the database to use
sr: Dvaput kliknite na bazu podataka da je koristite

note: Look up Button
en: Look _up:
sr: _Pronađi:

en: Similar words
sr: Slične reči

en: Available dictionaries
sr: Dostupni rečnici

en: Available strategies
sr: Dostupne strategije

en: Dictionary sources
sr: Izvori rečnika

en: Look up words in a dictionary.
sr: Tražite reči u rečniku.

en: Database
sr: Baza podataka

en: Word database
sr: Baza podataka reči

en: Source Name
sr: Ime izvora

en: Strategy
sr: Strategija

en: Panel Position
sr: Položaj panela

en: _Fullscreen
sr: _Ceo ekran

en: Place window on fullscreen state
sr: Prikazuje prozor preko celog ekrana

en: Fullscreen
sr: Ceo ekran

en: Place window in the fullscreen state.
sr: Prikazuje prozor preko celog ekrana.

en: _Next Param
sr: _Sledeći parametar

en: Insert the next param of the message
sr: Umeće sledeći parametar poruke

en: _Insert Params
sr: _Umetni parametre

en: _Next Tag
sr: Sle_deća oznaka

en: Insert the next tag of the message
sr: Umeće narednu oznaku poruke

en: _Insert Tags
sr: Umetni o_znake

en: Insert Params or Tags
sr: Umetni parametre ili oznake

en: Parameters and tags detection featuring easy insertion.
sr: Nalaženje i lako umetanje parametara i oznaka.

en: Strings added to database
sr: Niske su dodate u bazu podataka

en: Please specify a valid path to build the translation memory
sr: Molim navedite ispravnu putanju za stvaranje prevodilačke memorije

en: Gtranslator Translation Memory Manager
sr: Upravnik prevodilačke memorije

en: Database:
sr: Baza podataka:

en: Select the directory which contains PO files:
sr: Izaberite direktorijum sa PO datotekama:

en: Add to Database
sr: Dodaj u bazu podataka

en: Configuration:
sr: Podešavanje:

en: Use only files with this name:
sr: Koristi samo datoteke sa ovim imenom:

en: Translation Memory
sr: Prevodilačka memorija

en: Get translation suggestions from a data base.
sr: Pronađite savete prilikom prevođenja u bazi podataka.

en: Insert Option nº %d
sr: Umetni opciju br. %d

en: _Use this translation
sr: _Koristi ovaj prevod

en: _Remove
sr: _Ukloni

en: Shortcut
sr: Prečica

en: Level
sr: Nivo

en: String
sr: Niska

en: _Build Translation Memory
sr: _Napravi prevodilačku memoriju

en: Build translation memory
sr: Napravite prevodilačku memoriju

en: _Translation Memory
sr: Prevodilačka _memorija

en: PO directory
sr: PO direktorijum

en: Directory containing PO files to add to the translation memory.
sr: Direktorijum koji sadrži PO datoteke koje želite da dodate u prevodilačku memoriju.

en: Restrict search by filename
sr: Sužavanje pretrage na ime datoteke

en: If true, only include files with a specified filename when searching the translation memory.
sr: Ukoliko je izabrano, uključiće samo datoteke sa zadatim imenom prilikom pretrage prevodilačke memorije.

en: Filename to restrict search to
sr: Ime datoteke za koje se vezuje pretraga

en: Filename to which searching of the translation memory should be restricted.
sr: Ime datoteke za koje se vezuje pretraga prevodilačke memorije.

en: Maximum number of missing words
sr: Najveći broj reči koje nedostaju

en: Maximum number of words that can be missing from a message displayed as a match by the translation memory.
sr: Najveći broj reči koje mogu da nedostaju u poruci prikazanoj kao podudarajućoj u prevodilačkoj memoriji.

en: Maximum difference in message length
sr: Najveća razlika u dužini poruka

en: Maximum difference in length between messages displayed as matches by the translation memory.
sr: Najveća razlika u dužini između poruka koje će biti prikazane kao podudarajuće u prevodilačkoj memoriji.

en: Current Maintainers
sr: Program trenutno održavaju

en: Current Developers
sr: Trenutni razvojni tim

en: Previous Developers
sr: Prethodni programeri

en: Contributors
sr: Programu su doprineli

en: Translation file editing suite for localization of applications and libraries.
sr: Program za uređivanje datoteka sa prevodima programa i biblioteka.

en: About Gtranslator
sr: O programu

en: Gtranslator Web Site
sr: Internet stranica Gnomovog prevodioca

en: Open file for translation
sr: Otvorite datoteku za prevođenje

en: File saved.
sr: Datoteka je sačuvana.

en: Save file as...
sr: Sačuvaj kao...

en: Files saved.
sr: Datoteke su sačuvane.

en: Found and replaced %d occurrence | Found and replaced %d occurrences
sr[0]: Pronašao sam i zamenio %d pojavu
sr[1]: Pronašao sam i zamenio %d pojave
sr[2]: Pronašao sam i zamenio %d pojava
sr[3]: Pronašao sam i zamenio jednu pojavu

en: Found and replaced one occurrence
sr: Pronašao sam i zamenio jednu pojavu

en: Phrase not found
sr: Izraz nije pronađen

en: _New Window
sr: _Novi prozor

en: _Preferences
sr: _Postavke

en: _Help
sr: _Pomoć

en: _About
sr: _O programu

en: _Quit
sr: _Izađi

en: Profile name: %s
    Translator name: %s
    Translator email: %s
    Language name: %s
    Team email: %s
    Language code: %s
    Character set: %s
    Transfer encoding: %s
    Plural form: %s
sr: Ime profila: %s
    Ime prevodioca: %s
    El. pošta: %s
    Ime jezika: %s
    El. pošta tima: %s
    Šifra jezika: %s
    Skup znakova: %s
    Kodiranje: %s
    Oblici množine: %s

en: This assistant will help you to create the main profile.
sr: Ovaj asistent će vam pomoći da napravite glavni profil.

en: Assistant
sr: Asistent

en: Profile name:
sr: Naziv profila:

en: Translator email:
sr: El. pošta prevodioca:

en: Profile
sr: Profil

en: Confirmation
sr: Potvrda

en: Close _without Saving
sr: Zatvori bez _čuvanja

en: Question
sr: Pitanje

en: Save the changes to document "%s" before closing?
sr: Da sačuvam izmene u dokumentu „%s“ pre zatvaranja?

en: Changes to %d document will be permanently lost. | Changes to %d documents will be permanently lost.
sr[0]: Izmene učinjene u %d dokumentu će biti trajno odbačene.
sr[1]: Izmene učinjene u %d dokumenta će biti trajno odbačene.
sr[2]: Izmene učinjene u %d dokumenata će biti trajno odbačene.
sr[3]: Izmene učinjene u dokumentu će biti trajno odbačene.

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
sr[0]: %d dokument ima nesačuvane izmene. Da li da ih sačuvam pre zatvaranja?
sr[1]: %d dokumenta imaju nesačuvane izmene. Da li da ih sačuvam pre zatvaranja?
sr[2]: %d dokumenata imaju nesačuvane izmene. Da li da ih sačuvam pre zatvaranja?
sr[3]: Dokument ima nesačuvane izmene. Da li da ih sačuvam pre zatvaranja?

en: Docum_ents with unsaved changes:
sr: Dokum_enti sa nesačuvanim izmenama:

en: S_elect the documents you want to save:
sr: Izaberite _dokumente koje želite da sačuvate:

en: Saving has been disabled by the system administrator.
sr: Čuvanje je onemogućeno od strane administratora sistema.

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
sr: Ukoliko ne sačuvate, sve vaše izmene će biti trajno odbačene.

en: Notes:
sr: Beleške:

en: Add Note
sr: Dodaj belešku

en: Edit
sr: Izmeni

note: Extracted comments
en: Extracted comments:
sr: Izvučene napomene:

note: Context
en: Context:
sr: Pojava:

en: D_one
sr: _Urađeno

en: Gettext translation
sr: Gettekst prevod (.po)

en: Gettext translation template
sr: Šablon Gettekst prevoda (.pot)

en: All files
sr: Sve datoteke

en: Edit Header
sr: Uređivanje zaglavlja

en: Comment
sr: Napomena

en: Project Id _version:
sr: _Izdanje projekta:

en: Pot _file creation date:
sr: Datum _stvaranja Pot datoteke:

en: Po file _revision date:
sr: Datum _revizije Po datoteke:

en: Report message _bugs to:
sr: Prijavite greške u programu _na:

en: Project
sr: Projekat

en: Use my options to complete the following entries:
sr: Koristi moje opcije za dovršavanje sledećih unosa:

en: Translator's _name:
sr: I_me prevodioca:

en: Translator's _email:
sr: _El. pošta prevodioca:

en: _Language:
sr: _Jezik:

en: Language gro_up email:
sr: El. pošta prevodilačke _grupe:

en: Char_set:
sr: _Skup znakova:

en: Enc_oding:
sr: _Kodiranje:

en: Translator and Language
sr: Prevodilac i jezik

en: Go to Message
sr: Idi na poruku

en: Enter message number:
sr: Unesite broj poruke:

en: _Team email:
sr: El. _pošta tima:

en: Transfer en_coding:
sr: _Koridanje:

en: Character _set
sr: Skup _znakova

en: Language _code:
sr: Šifra _jezika:

en: _Plural forms:
sr: Oblici _množine:

en: Status
sr: Stanje

en: ID
sr: IB

en: Original Message
sr: Izvorni tekst

en: Translated Message
sr: Prevedeni tekst

en: The file is empty
sr: Datoteka je prazna

en: Failed opening file '%s': %s
sr: Nisam uspeo da otvorim datoteku „%s“: %s

en: Could not convert from charset '%s' to UTF-8
sr: Ne mogu da pretvorim iz skupa znakova „%s“ u UTF-8

en: Could not store temporary file for encoding conversion
sr: Ne mogu da uskladištim privremenu biblioteku za pretvaranje šifrovanja

en: All attempt to convert the file to UTF-8 has failed, use the msgconv or iconv command line tools before opening this file with gtranslator
sr: Svi pokušaji da pretvorim datoteku u UTF-8 su propali, upotrebite „msgconv“ ili „iconv“ alate linije naredbi pre nego što otvorite ovu datoteku u Gnomovom prevodiocu

en: Gettext returned a null message domain list.
sr: Gettekst je vratio praznu poruku sa spiskom domena.

en: No messages obtained from parser.
sr: Nisu dobivene poruke iz programa za obradu.

en: You are saving a file with a .pot extension.
    Pot files are generated by the compilation process.
    Your file should likely be named '%s.po'.
sr: Vi čuvate datoteku sa nastavkom „.pot“.
    Pot datoteke se stvaraju u procesu popunjavanja.
    Vaša datoteka bi trebala biti nazvana „%s.po“.

en: The file %s is read-only, and can not be overwritten
sr: Datoteka „%s“ se može samo čitati i ne možete je prepisati drugom

en: There was an error writing the PO file: %s
sr: Došlo je do greške prilikom pisanja PO datoteke: %s

en: Impossible to remove the active profile
sr: Ne mogu da uklonim aktivni profil

en: Another profile should be selected as active before
sr: Morate najpre aktivirati neki drugi profil

en: Are you sure you want to delete this profile?
sr: Da li ste sigurni da želite da obrišete ovaj profil?

en: Active
sr: Aktivan

en: Gtranslator Preferences
sr: Postavke Gnomovog prevodioca

en: General
sr: Opšte

en: _Warn if PO file contains fuzzy translations
sr: _Upozori ukoliko PO datoteka sadrži nejasne poruke

en: Autosave
sr: Automatsko čuvanje

en: Create a _backup copy of files before saving
sr: Napravi _rezervnu kopiju pre čuvanja

en: _Autosave files every
sr: _Sam sačuvaj datoteke nakon

en: _minutes
sr: _minuta

en: Files
sr: Datoteke

en: Text Display
sr: Prikazivanje teksta

en: _Highlight message syntax
sr: Is_takni sintaksu poruke

en: Make _whitespace visible
sr: Prikaži _razmake između reči

en: Use _custom font
sr: _Koristi proizvoljan font

en: Editor _font:
sr: _Font teksta:

en: Contents
sr: Sadržaj

en: _Remove fuzzy status if message is changed
sr: U_kloni stanje nejasne poruke ako je izmenjena

en: Check _spelling
sr: _Proveri pisanje

en: Editor
sr: Uređivanje

en: Edit Profile
sr: Uredite profil

en: Profiles
sr: Profili

en: Gtranslator Profile
sr: Profil Gnomovog prevodioca

en: Profile Information
sr: Podaci o profilu

en: _Name:
sr: _Ime:

en: Translator Information
sr: Podaci o prevodiocu

en: _Email:
sr: _El. pošta:

en: N_ame:
sr: _Ime:

en: Language Settings
sr: Podešavanje jezika

en: Replace
sr: Zameni

en: Find
sr: Traženje reči

en: Replace _All
sr: Zameni _sve

en: _Replace
sr: Z_ameni

en: Replace All
sr: Zameni sve

en: _Search for:
sr: _Potraži:

en: Replace _with:
sr: Zameni _sa:

en: _Original text
sr: U _izvornom tekstu

en: _Translated text
sr: U pre_vedenom tekstu

en: Include fu_zzy strings
sr: Uključi i _nejasne poruke

en: _Match case
sr: _Uporedi velika i mala slova

en: Match _entire word only
sr: Uporedi samo _cele reči

en: Search _backwards
sr: Traži u_nazad

en: _Wrap around
sr: P_relamaj

en: INS
sr: UMETNI

en: OVR
sr: PREPIŠI

en: There is an error in the message:
sr: Postoji greška u poruci:

en: Plural %d
sr: Množina %d

note: Translators: Path to the document opened
en: Path:
sr: Putanja:

en: Close document
sr: Zatvori dokument

en: _Original Message:
sr: _Izvorni tekst:

en: Translate_d Text:
sr: _Prevedeni tekst:

en: Unable to display help. Please make sure the Gtranslator documentation package is installed.
sr: Ne mogu da prikažem pomoć. Proverite da li je instaliran paket za pomoć u Gnomovom prevodiocu.

en: gtkspell error: %s
sr: „gtkspell“ greška: %s

en: GtkSpell was unable to initialize.
     %s
sr: Ne mogu da pokrenem „GtkSpell“.
     %s

en: Untranslated
sr: neprevedena

en: Translated
sr: prevedena

en: Fuzzy
sr: nejasna

en: Current: %d
sr: Poruka br. %d

en: Total: %d
sr: Ukupan br. poruka: %d

en: %d translated | %d translated
sr[0]: %d prevedena
sr[1]: %d prevedene
sr[2]: %d prevedenih
sr[3]: Jedna prevedena

en: %d fuzzy | %d fuzzy
sr[0]: %d nejasna
sr[1]: %d nejasne
sr[2]: %d nejasnih
sr[3]: Jedna nejasna

en: %d untranslated | %d untranslated
sr[0]: %d neprevedena
sr[1]: %d neprevedene
sr[2]: %d neprevedenih
sr[3]: Jedna neprevedena

note: Translators: this is the title of the window with a modified document
en: *%s - gtranslator
sr: *%s — Gnomov prevodilac

note: Translators: this is the title of the window with a document opened
en: %s - gtranslator
sr: %s — Gnomov prevodilac

en: gtranslator
sr: Gnomov prevodilac

en: No profile
sr: Nema profila

en: Profile for the active document
sr: Profil za trenutni dokument

en: Projects
sr: Projekti

en: Add project
sr: Dodaj projekat

en: Remove project
sr: Ukloni projekat

en: - Edit PO files
sr: — uređujte PO datoteke

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sr: %s
    Pokrenite „%s --help“ za spisak svih dostupnih opcija komandne linije.

note: Translaters: This string is for a toggle to display a toolbar. * The name of the toolbar is automatically computed from the widgets * on the toolbar, and is placed at the %s. Note the _ before the %s * which is used to add mnemonics. We know that this is likely to * produce duplicates, but don't wor
en: Show “_%s”
sr: Prikaži „_%s“

en: _Move on Toolbar
sr: _Premesti na paletu alatki

en: Move the selected item on the toolbar
sr: Premešta označenu stavku na paletu sa alatkama

en: _Remove from Toolbar
sr: _Ukloni sa palete alatki

en: Remove the selected item from the toolbar
sr: Uklanja izabranu stavku iz palete sa alatkama

en: _Delete Toolbar
sr: _Obriši paletu alatki

en: Remove the selected toolbar
sr: Uklanja izabranu paletu sa alatkama

en: Separator
sr: Razdvajač
