gtranslator 0.39 - en to wa translation catalogue (355 entries)

en: The GNOME translation program
wa: Li programe di ratournaedje di GNOME

en: (C) 1999 The Free Software Foundation, Inc.
wa: © 1999 li Free Software Foundation

en: gtranslator is a po file editing suite with many bells and whistles.
wa: gtranslator est on poûxhant programe po-z aspougnî les fitchîs po.

en: No comment
wa: Nole rawete

en: _View/_Bookmarks/
wa: _Vey/_Rimåkes/

en: Open %s (%s)
wa: Drovi %s (%s)

en: Can't apply color scheme file `%s'!
wa: Dji n' sai apliker l' eshonna di coleurs «%s»!

en: Couldn't retrieve author information!
wa: Dji n' trove nén d' informåcions so l' oteur!

note: * Translators: These strings are used as author informations if *  no author informations could be retrieved:
en: Unknown
wa: Nén cnoxhou

en: <Not Given>
wa: <Nén dné>

en: _View/_Colorschemes/
wa: _Vey/_Eshonnas di coleurs/

en: Activate colorscheme %s
wa: Mete en alaedje l' eshonna di coleurs «%s»

en: gtranslator -- open po file
wa: gtranslator -- drovi on fitchî .po

en: gtranslator -- save file as..
wa: gtranslator -- schaper et rlomer fitchî..

en: gtranslator -- save local copy of file as..
wa: gtranslator -- schaper et rlomer locålmint on fitchî..

en: File %s
    was changed. Save?
wa: Li fitchî %s
    a stî candjî. El fåt i schaper?

en: Don't save
wa: Èn nén schaper

en: gtranslator -- import po file
wa: gtranslator -- abaguer on fitchî .po

en: gtranslator -- export po file
wa: gtranslator -- ebaguer on fitchî .po

en: gtranslator -- edit comment
wa: gtranslator -- candjî li rawete

en: Comment:
wa: Rawete:

en: Should ALL translations from `%s' be removed?
wa: Fåt i oister TOS les ratournaedjes foû di «%s»?

en: gtranslator -- go to
wa: gtranslator -- potchî a

en: Go to message number:
wa: Potchî å messaedje limero:

en: Find in the po file
wa: Trover el fitchî .po

en: Enter search string:
wa: Tapez li tchinne a cweri après:

en: Case sensitive
wa: Diferince po ptitès et grandès letes

en: Find in:
wa: Trover e:

en: Comments
wa: Rawete

en: English
wa: Inglès

en: Translation
wa: Ratournaedje

note: * Translators: this means that the hotkeys ("_" etc.) are ignored *  during the search action.
en: Ignore hotkeys
wa: Passer houte des rascourtis

en: gtranslator -- replace
wa: gtranslator -- replaecî

en: Replace
wa: Replaecî

en: Replace all
wa: Replaecî tot avå

en: String to replace:
wa: Li tchinne a replaecî:

en: Replace string:
wa: Tchinne a mete el plaece:

en: Replace in:
wa: Mete el plaece di:

en: Please enter a string to replace!
wa: Dinez li tchinne a replaecî s' i vs plait!

en: An error occurred while msgfmt was executed:
wa: Åk n' a nén stî tot-z enondant msgfmt:

en: The file
    
       %s
    
    is already open in another instance of gtranslator!
    Please close the other instance of gtranslator handling
    this file currently to re-gain access to this file.
    
    Shall fool gtranslator open this file anyway ?
wa: Li fitchî
    
       %s
    
    est ddja drovou dins ene ôte instance di gtranslator!
    Cloyoz l' ôte instance di gtranslator k' apougne ci fitchî
    ci pol moumint pol ripoleur drovi.
    
    Est çki gtranslator divreut drovi l' fitchî tot l' minme?

en: File %s
    was changed. Do you want to revert to saved copy?
wa: Li fitchî %s
    a candjî. Voloz vs rimete come divant a pårti del schapêye copeye?

en: gtranslator -- open from URI
wa: gtranslator -- drovi a pårti d' ene hårdêye

en: Enter URI:
wa: Intrez li hårdêye (URI):

en: No URI given!
wa: Nole hårdêye di dnêye!

en: No supported URI protocol (like "ftp://") given!
wa: Nou protocole sopoirté pol hårdêye k' a stî dnêye (eg: «ftp://...»)!

en: URIs are used to locate files uniquely on different systems.
    The standard Internet addresses (URLs) are also URIs -- you can
    use them to open remote po files lying on servers with standard protocols
    like "http", "ftp" or any other access method supported by GnomeVFS.
    Some example URIs for clarification (these ones are supported):
    http://www.gtranslator.org/remote-po/gtranslator.pot
    ftp://anonymous@ftp.somewhere.com/<A-REMOTE-PO-FILE>
    
    file:///<PO-FILE> or
    http://www.DOMAIN.COM/PO-FILE
wa: Les hårdêyes URI sont eployeyes po trover d' manire unike les fitchîs
    so tot l'  minme ké sistinme. Les hårdêyes waibes standård (les URL)
    sont eto des URI -- vos les ploz eployî po drovi des fitchîs po ki sont
    so des sierveus å lon avou des protocoles standård come «http»,
    «ftp» ou tot l' minme kéne metôde d' accès sopoirtêye pa GnomeVFS.
    Kékes egzimpes di hårdêyes URI po mî comprinde (ces la sont sopoirtêyes):
    http://www.gtranslator.org/remote-po/gtranslator.pot
    ftp://anonymous@ftp.enesawice.com/<ON-FITCHÎ-PO-Å-LON>
    
    file:///<FITCHî-PO> oudonbén
    http://www.DOMINNE.COM/FITCHî-PO

en: Open recovery file for `%s'?
    It was saved by gtranslator before gtranslator last closed
    and may contain your hard work!
wa: Drovi l' fitchî d' rapexhaedje po «%s»?
    Il a stî schapé pa gtranslator divant ki gtranslator fuxhe cloyou.
    Il a motoit do consecant ovraedje ki pout esse rapexhî!

note: * Translators: All this is about recovering a po file after *  a crash or something; postbone means that the user will *   get asked the next time he starts up gtranslator again *    if he/she wants to recover file.
en: Postpone decision
wa: Decider pus tård

en: Ignore recovery file
wa: Passer houte do fitchî d' rapexhaedje

en: Recover file
wa: Fitchî d' rapexhaedje

note: * A half-baken dialog for the query functionality.
en: Here you can query existing translations from your learn buffer.
wa: Chal vos ploz cweri les ratournaedjes k' i gn a dins vosse båze di ratournaedjes.

en: gtranslator -- query your personal learn buffer
wa: gtranslator -- cweri dins l' båze di ratournaedjes da vosse

en: Query
wa: Cweri

en: Query message content
wa: Cweraedje dins l' contnou des messaedjes

en: Query string:
wa: Tchinne pol cweraedje:

en: No query string given!
wa: Nole tchinne di dnêye pol cweraedje!

en: Couldn't find any result for the query in your learn buffer!
wa: Dji n' a trové nou rzultat pol cweraedje dins l' båze di ratournaedjes da vosse!

en: Found "%s" as a translation for "%s".
    Would you like to insert it into the translation?
wa: Dj' a trové «%s» come ratournaedje di «%s».
    El voloz vs sititchî el ratournaedje do moumint?

note: * Translators: This means that the query result string is *  already translated.
en: Query's result translation is already there!
wa: Li tchinne pol cweraedje est ddja ratournêye chal!

en: Should gtranslator autotranslate the file using information
    from your personal learn buffer?
wa: Est çki gtranslator doet ratourner otomaticmint l' fitchî avou
    les informåcions del memwere di ratournaedje da vosse?

en: gtranslator -- add bookmark with comment?
wa: gtranslator -- radjouter l' rimåke avou ene rawete?

en: Comment for the bookmark:
wa: Tecse di rawete pol rimåke:

en: Please enter a search string
wa: Dinez li tchinne a cweri après s' i vs plait

en: Could not find
    "%s"
wa: Dji n' trove nén
    «%s»

en: Edit comment
wa: Candjî l' rawete

en: %s [ %i Fuzzy left ] | %s [ %i Fuzzy left ]
wa[0]: %s [ I dmeure %i intrêye «fuzzy» ]
wa[1]: %s [ I dmeure %i intrêyes «fuzzy» ]

en: %s [ No fuzzy left ]
wa: %s [ Pus nole intrêye «fuzzy» ]

en: Sticky (Message & translation are the same)
wa: Acoplé (li messaedje eyet si ratournaedje sont les minmes)

en: Translated
wa: Ratourné

en: %s [ %i Untranslated left ] | %s [ %i Untranslated left ]
wa[0]: %s [ I dmeure %i nén co ratourné ]
wa[1]: %s [ I dmeure %i nén co ratournés ]

en: Untranslated
wa: Nén ratourné

en: %s [ No untranslated left ]
wa: %s [ Pus rén a ratourner ]

en: Message %d / %d / Status: %s (Message contains plural forms)
wa: Messaedje %d / %d / Estat: %s (li messaedje a des foûmes pluriales)

en: Message %d / %d / Status: %s
wa: Messaedje %d / %d / Estat: %s

en: gtranslator -- edit header
wa: gtranslator -- candjî li tiestire

en: Comments:
wa: Rawete:

en: Project name:
wa: No do prodjet:

en: Project version:
wa: Modêye do prodjet:

en: Pot file creation date:
wa: Date d' askepiaedje do fitchî .pot:

en: Po file revision date:
wa: Date do ramidraedje do fitchî .po:

en: Report message string bugs to:
wa: Rapoirter les bugs so les tchinnes di messaedjes a:

en: Generator:
wa: Djenerateu:

en: Project
wa: Prodjet

en: Use my options to complete the following entries:
wa: Eployî les tchuzes da minne po rimpli les intrêyes shuvantes:

en: Translator's name:
wa: No do ratourneu:

en: Translator's e-mail:
wa: Emile do ratourneu:

en: Language:
wa: Lingaedje:

en: Language group's email:
wa: Emile di l' ekipe do lingaedje:

en: Charset:
wa: Ecôdaedje:

en: Encoding:
wa: Ecôdaedje so 7 ou 8 bits:

en: Translator and Language
wa: Ratourneu et lingaedje

en: _File/Recen_t files/
wa: _Fitchî/_Dierins fitchîs/

en: Open %s
wa: Drovi %s

en: Albanian
wa: Albanyin

en: Arabic
wa: Arabe

en: Azerbaijani Turkish
wa: Azerbaydjanès

en: Basque
wa: Basse

en: Belorussian
wa: Bielorûsse

en: Britton
wa: Burton

en: Bulgarian
wa: Bulgåre

en: Chinese/Simplified
wa: Chinwès/Simplifyî

en: Chinese/Traditional
wa: Chinwès/tradicionå

en: Croatian
wa: Crowåte

en: Czech
wa: Tcheke

en: Danish
wa: Daenwès

en: Dutch
wa: Neyerlandès

en: English/Canada
wa: Inglès/Canada

en: English/GB
wa: Inglès/GB

en: English/USA
wa: Inglès/USA

en: Estonian
wa: Estonyin

en: Persian
wa: Farsi

en: Finnish
wa: Finwès

en: French
wa: Francès

en: Galician
wa: Galicyin

en: German
wa: Almand

en: Greek
wa: Grek

en: Gujarati
wa: Goudjarati

en: Hungarian
wa: Hongrwès

en: Icelandic
wa: Izlandès

en: Indonesian
wa: Indonezyin

en: Italian
wa: Itålyin

en: Irish
wa: Gayel irlandès

en: Japanese
wa: Djaponès

en: Korean
wa: Corêyin

en: Latvian
wa: Leton

en: Lithuanian
wa: Litwanyin

en: Malay/Bahasa Melayu
wa: Malay

en: Maltese
wa: Maltès

en: Marathi
wa: Marati

en: Norwegian/Bokmaal
wa: Norvedjyin (Bokmål)

en: Norwegian/Nynorsk
wa: Noû Norvedjyin (Nynorsk)

en: Punjabi
wa: Pundjabi

en: Polish
wa: Polonès

en: Portuguese
wa: Portuguès

en: Portuguese/Brazil
wa: Portuguès/Braezi

en: Romanian
wa: Roumin

en: Russian
wa: Rûsse

en: Serbian/Cyrillic
wa: Serbe/Cirilike

en: Serbian/Latin
wa: Serbe/Latén

en: Slovak
wa: Slovake

en: Slovenian
wa: Slovenyin

en: Spanish
wa: Castiyan

en: Spanish/Spain
wa: Castiyan/Espagne

en: Spanish/Mexico
wa: Castiyan/Mecsike

en: Swedish
wa: Suwedwès

en: Tamil
wa: Tamoul

en: Telugu
wa: Telougou

en: Thai
wa: Taylandès

en: Turkish
wa: Turk

en: Ukrainian
wa: Oucrinnyin

en: Uzbekian
wa: Ouzbeke

en: Vietnamese
wa: Vietnamyin

en: Walloon
wa: Walon

en: Welsh
wa: Walès

en: gtranslator learn buffer statistics:
wa: sitatistikes del memwere di ratournaedje di gtranslator:

en: Learn buffer filename: `%s`
wa: No d' fitchî del memwere di ratournaedje: «%s»

note: * Translators: This means the encoding of the learn buffer (XML) file.
en: Encoding: `%s'
wa: Ecôdaedje: «%s»

note: * Translators: "Serial number" of the learn buffer - means # of file updates.
en: Serial: `%i'
wa: Séreye: «%i»

note: * Translators: That's the number of message entries in the learn buffer.
en: Number of entries: `%i'
wa: Nombe d' intrêyes: «%i»

en: Auto translate the po file
wa: Ratournaedje otomatike do fitchî .po

en: FILENAME
wa: NO-DO-FITCHÎ

en: Show build specifications
wa: Mostrer les tchuzes do copilaedje

en: Export learn buffer to a plain po file
wa: Ebaguer l' memwere di ratournaedje viè on fitchî po

en: PO_FILE
wa: FITCHÎ_PO

en: Specify main window geometry
wa: Diner l' djeyometreye do mwaisse purnea

en: GEOMETRY
wa: DJEYOMETREYE

en: Learn the file completely
wa: Aprinde ttafwaitmint l' fitchî

en: Show learn buffer statistics
wa: Mostrer les statistikes del memwere di ratournaedje

en: Error during GConf initialization: %s.
wa: Åk n' a nén stî tot inicialijhant GConf: %s

en: gtranslator build information/specs:
wa: gtranslator informåcions/specs do copilaedje:

en: Version and build date:
wa: Modêye eyet date di copilaedje:

en: Build GLib / Gtk+ / GNOME / XML versions:
wa: Modêyes di Glib/Gtk+/Gnome/XML å copilaedje:

en: Colorschemes directory:
wa: Ridant po les eshonnas di coleurs:

en: Scripts directory:
wa: Ridant po les scripes:

en: Window icon:
wa: Imådjete do purnea:

en: Own locale directory:
wa: Ridant da sinne po les locåles:

en: Default learn buffer file location:
wa: Prémetou eplaeçmint do fitchî di memwere di ratournaedje:

note: * As everything seemed to went fine, print out a nice *  message informing the user about the success.
en: Learned file `%s' successfully for your learn buffer.
wa: Les intrêyes do fitchî «%s» ont stî radjoutêyes comifåt al memwere di ratournaedje.

note: * Give us another small status feedback about the export.
en: Exported learn buffer to file `%s'.
wa: Memwere di ratournaedje ebaguêye e fitchî «%s».

en: _Go
wa: _Evoye!

en: _Compile
wa: _Copiler

en: Compile the po file
wa: Copiler li fitchî .po

en: _Update
wa: _Mete a djoû

en: Update the po file
wa: Mete a djoû li fitchî .po

en: Add bookmark
wa: Radjouter rmåke

en: Add a bookmark for this message in this po file
wa: Radjouter ene rimåke po ci messaedje chal di ci fitchî chal

en: Aut_otranslate...
wa: Oto_ratournaedje...

en: Autotranslate the file with information from your learn buffer
wa: Ratournaedje otomatike do fitchî avou des informåcion del memwere di ratournaedje da vosse

en: Remove all translations...
wa: Oister tos les ratournaedjes...

en: Remove all existing translations from the po file
wa: Oister tos les ratournaedjes k' i gn a foû do fitchî .po

en: Open from _URI...
wa: Drovi a pårti d' ene _hårdêye...

en: Open a po file from a given URI
wa: Drovi on fitchî .po a pårti del dinêye hårdêye (URI)

en: Recen_t files
wa: _Dierins fitchîs

en: _Export to UTF-8...
wa: _Ebaguer en UTF-8...

en: Export the current po file to UTF-8
wa: Ebaguer li fitchî po do moumint en UTF-8

en: _Import from UTF-8...
wa: _Abaguer en UTF-8...

en: Import a UTF-8 encoded po file into it's corresponding plain encoding
wa: Abaguer on fitchî po ecôdé en UTF-8 et sel cvierser a l' ecôdaedje del locåle

en: _Query...
wa: C_weri...

en: Query for a string
wa: Cweri après ene tchinne

en: _Header...
wa: _Tiestire...

en: Edit po file header
wa: Candjî li tiestire do fitchî .po

en: C_omment...
wa: R_awete...

en: Edit message comment
wa: Candjî l' rawete do messaedje

en: Copy _message -> translation
wa: Copyî l' _messaedje come ratournaedje

en: Copy the original message contents and paste them as translation
wa: Copyî li messaedje d' oridjinne et l' aclaper dins l' tchamp ratournaedje

en: Toggle fuzzy status of a message
wa: Discandjî l' estat «fuzzy» ou nén d' on messaedje

en: _First
wa: _Prumî

en: Go to the first message
wa: Potchî å prumî messaedje

en: _Back
wa: En _erî

en: Move back one message
wa: Potchî å messaedje di dvant

en: _Next
wa: _Shuvant

en: Move forward one message
wa: Potchî å messaedje shuvant

en: _Last
wa: _Dierin

en: Go to the last message
wa: Potchî å dierin messaedje

en: _Go to...
wa: _Potchî a...

en: Goto specified message number
wa: Potchî å limero di messaedje specifyî

en: Next fuz_zy
wa: Fu_zzy shuvant

en: Go to next fuzzy message
wa: Potchî å messaedje «fuzzy» shuvant

en: Next _untranslated
wa: _Nén ratourné shuvant

en: Go to next untranslated message
wa: Potchî å messaedje nén co ratourné shuvant

en: _Bookmarks
wa: _Rimåkes

en: _Colorschemes
wa: _Eshonnas di coleurs

en: gtranslator _website
wa: _Waibe di gtranslator

en: gtranslator's homepage on the web
wa: Li waibe do programe gtranslator

en: Open
wa: Drovi

en: Open a po file
wa: Drovi on fitchî .po

en: Save
wa: Schaper

en: Save File
wa: Schaper fitchî

en: Save as
wa: Schaper
    et rlomer

en: Save file with a different name
wa: Schaper ci fitchî ci dzo on novea no

en: Compile
wa: Copiler

en: Update
wa: Mete a djoû

en: Header
wa: Tiestire

en: Edit the header
wa: Candjî li tiestire

en: Undo
wa: Disfé

en: Undo the last performed action
wa: Disfé li dierinne accion

en: First
wa: Prumî

en: Back
wa: En erî

en: Next
wa: Shuvant

en: Last
wa: Dierin

en: Missing
wa: Ki mankèt:

en: Go to the next fuzzy translation
wa: Potchî å ratournaedje «fuzzy» shuvant

en: Go to
wa: Potchî a

en: Go to specified message number
wa: Potchî å limero di messaedje specifyî

en: Find
wa: Trover

en: Find string in po file
wa: Trover ene tchinne el fitchî .po

en: Replace string in po file
wa: Mete ene tchinne el plaece d' ene ôte el fitchî .po

en: Couldn't get the message!
wa: Dji n' a savou aveur li messaedje!

en: There are no fuzzy messages left.
wa: I n' dimeure nou messaedje «fuzzy».

en: All messages seem to be translated.
wa: I shonne ki tos les messaedjes soeyexhe ratournés.

en: gtranslator -- edit plural forms of message translation
wa: gtranslator -- candjî les foûmes pluriales do ratournaedje do messaedje

en: Original
wa: Oridjinå

en: Couldn't open compiled gettext file `%s'!
wa: Dji n' a savou drovi li fitchî gettext copilé «%s»!

en: Couldn't open compressed gettext file `%s'!
wa: Dji n' a savou drovi li fitchî gettext zip-sitrindou «%s»!

note: * The %s format here stands for the used *  compressions program (gzip, bzip2 etc.)
en: Couldn't open %s'd gettext file `%s'!
wa: Dji n' a savou drovi li fitchî gettext %s-sitrindou «%s»!

en: Couldn't open zip'ed po file `%s'!
wa: Dji n' a savou drovi li fitchî .po zip-sitrindou «%s»!

en: Error in file "%s"
    at line %d.
    Please check the file and try again.
wa: Aroke el fitchî «%s»
    al roye %d.
    Verifyîz l' fitchî et sayîz co ene feye s' i vs plait.

en: The file is empty:
    %s
wa: Li fitchî est vude:
    %s

en: The file `%s' doesn't exist at all!
wa: Li fitchî «%s» n' egzistêye dedja nén!

note: * Provide a default po->header to avoid segfaults (#62244)
en: Header record not found - defaulting from preferences
wa: Tiestire nén trovêye - prémetowès valixhances copieyes des preferinces

en: You are saving a file with a .pot extension.
    Pot files are generated by the compilation process.
    Your file should likely be named '%s.po'.
wa: Vos sayîz di schaper l' fitchî avou l' cawete *.pot.
    Mins ces fitchîs sont fwaits pal programe xgettext.
    Li fitchî da vosse duvreut esse lomé avou l' cawete *.po;
    probåblumint come %s.po

en: Could not open file `%s' for writing!
wa: Dji n' a savou drovi li fitchî «%s» po-z î scrire!

en: File %s
    contains %d fuzzy message | File %s
    contains %d fuzzy messages
wa[0]: Li fitchî %s
    a %d messaedje k' est metou come «fuzzy»
wa[1]: Li fitchî %s
    a %d messaedjes ki sont metous come «fuzzy»

en: Sorry, msgfmt isn't available on your system!
wa: Mande escuzes, mins i gn a pont di msgfmt so voste éndjole!

en: Compile successful:
    %s
wa: Li copilaedje a stî comifåt:
    %s

en: Couldn't generate the current date!
wa: Dji n' sai fé ene tchinne avou l' date do moumint!

en: Hotkey indicating character:
wa: Caractere po mårker les tapes rascourtis:

en: gtranslator -- options
wa: gtranslator -- tchuzes

note: * Files page
en: Files
wa: Fitchîs

en: General
wa: Djenerå

en: Warn if po file contains fuzzy translations
wa: Advierti si l' fitchî po a des ratournaedjes «fuzzy»

en: Delete compiled files (e.g. "project.gmo")
wa: Disfacer les fitchîs copilés (eg: «prodjet.gmo»)

en: Autosave
wa: Schapaedje otomatike

en: Automatically save at regular intervals
wa: Schaper otomaticmint les fitchîs après on tins dné.

en: Autosave interval:
wa: Tins inte les schapaedjes otomatikes:

en: Append a suffix to automatically saved files
wa: Radjouter ene cawete ås fitchîs schapés otomaticmint:

en: Suffix:
wa: Cawete:

en: Recent files
wa: Dierins fitchîs

en: Maximum number of entries in the recent files list:
wa: Intrêyes macsimom pol djivêye des dierins fitchîs:

en: Check recent files before showing in recent files list
wa: Verifyî les dierins fitchîs dvant delzès mete e l' djivêye des dierins fitchîs

note: * Editor page
en: Editor
wa: Aspougneu d' tecse

en: Text display
wa: Håynaedje do tecse

en: Highlight syntax of the translation message
wa: Mete e valeur li sintacse des messaedjes

en: Syntax color scheme to use:
wa: Eshonna di coleurs a-z eployî pol sintacse:

en: Use special character to indicate white space
wa: Mostrer les blancs avou on caractere sipeciå

en: Apply own fonts
wa: Mete en ouve les fontes da vosse

en: gtranslator -- font selection/msgid font
wa: gtranslator -- tchoezi l' fonte po les msgid

en: Original text font:
wa: Fonte pol tecse d' oridjinne:

en: gtranslator -- font selection/msgstr font
wa: gtranslator -- tchoezi l' fonte po les msgstr

en: Translation font:
wa: Fonte po les ratournaedjes:

en: Apply own colors:
wa: Mete en ouve les coleurs da vosse:

en: gtranslator -- foreground color
wa: gtranslator -- coleur di dvant

en: Foreground color:
wa: Coleur di dvant:

en: gtranslator -- background color
wa: gtranslator -- coleur di fond

en: Background:
wa: Coleur di fond:

en: Contents
wa: Contnou

en: Remove fuzzy status if message is changed
wa: Bodjî l' etikete «fuzzy» si l' messaedje a stî candjî

en: Keep obsolete messages in the po files
wa: Wårder les vîs messaedjes ezès fitchîs po

en: Spell checking
wa: Coridjrece

en: Instant spell checking
wa: Coridjaedje tot tapant

en: Use special dictionary:
wa: Eployî on motî speciå:

note: * PO header page
en: PO header
wa: Tiestire do fitchî PO

en: Personal Information
wa: Informåcion da vosse

en: Author's name:
wa: No di l' oteur:

en: Author's email:
wa: Emile di l' oteur:

en: Language settings
wa: Apontiaedje do lingaedje

en: Language code:
wa: Côde do lingaedje:

note: * Functionality page
en: Functionality
wa: Fonccionålité

en: Enable the functionality to update a po file from within gtranslator
wa: Permete li fonccionålité di mete a djoû on fitchî po a pårti d' gtranslator

en: Enable the functionality to remove all translations from a po file
wa: Permete li fonccionålité di disfacer tos les ratournaedjes d' on fitchî po

en: Show instant comment view in main pane
wa: Mostrer l' vuwe des comintaires instantanés e mwaisse panea

en: Display special dialog for messages with plural forms
wa: Håyner on purnea d' kesse sipeciå po les messaedjes avou des foûmes pluriales

en: Save geometry on exit and restore it on startup
wa: Schaper li djeyometreye cwand on cwite, et l' rapexhî cwand on renonde

en: Messages table
wa: Tåvlea des messaedjes

en: Show the messages table (requires restart)
wa: Mostrer li tåvlea des messaedjes (i vs fåt renonder gtranslator)

en: Collapse all entries by default
wa: Raptiti tot l' coxhlaedje come prémetowe dujhance

en: Use own colors for messages table groups
wa: Eployî des coleurs da vosse po les groupes des tåvleas d' messaedjes

en: Fuzzy entries color:
wa: Coleur po ls intrêyes fuzzy:

en: Untranslated entries color:
wa: Coleur po ls intrêyes nén ratournêyes:

en: Translated entries color:
wa: Coleur po ls intrêyes ratournêyes:

note: * Autotranslate page
en: Autotranslation
wa: Ratournaedje otomatike

en: Also query the personal learn buffer while autotranslating untranslated messages
wa: Cweri eto el memwere di ratournaedje da vosse tot fjhant l' ratournaedje otomatike des messaedjes nén ratournés

en: Automatically learn a newly translated message
wa: Aprinde otomaticmint on messaedje novelmint ratourné

en: Fuzzy matching
wa: Comparåjhon flåwe

en: Use "fuzzy" matching routines for learn buffer queries
wa: Eployî des routines di comparåjhon flåwe po les dmandes al memwere di ratournaedje

en: Minimal required similarity persentage for fuzzy queries:
wa: Åcintaedje di rshonnance minimom po les cweraedjes flåwes:

en: Please enter your name!
wa: Tapez vosse no s' i vs plait!

en: Please enter your EMail address!
wa: Dinez voste adresse emile s' i vs plait!

en: Please enter a valid EMail address!
wa: Dinez ene adresse emile valide s' i vs plait!

en: No replacements made!
wa: Nou replaeçmint d' fwait!

en: Couldn't save compiled gettext file `%s'!
wa: Dji n' a savou schaper l' fitchî gettext copilé «%s»!

en: Couldn't save compressed gettext file `%s'!
wa: Dji n' a savou schaper l' fitchî gettext rastrindou «%s»!

note: * The %s format here stands for the used *  compressions program (gzip, bzip2 etc.)
en: Couldn't save %s'd gettext file `%s'!
wa: Dji n' a savou schaper li fitchî gettext %s-sitrindou «%s»!

en: Couldn't save zip'ed po file `%s'!
wa: Dji n' a savou schaper li fitchî .po zip-sitrindou «%s»!

en: Session restored successfully.
wa: Li session a stî schapêye comifåt.

en: No font set! Using default font
wa: Nole fonte di dnêye! Dj' eployrè li prémetowe fonte

note: * Use gtranslator's font in this case -- should be a fallback font *  for your language.
en: -misc-fixed-medium-r-normal-*-*-120-*-*-c-*-iso8859-1
wa: -misc-fixed-medium-r-normal--*-120-*-*-c-*-iso8859-1,*

en: No POTFILES.in found!
wa: Nou fitchî POTFILES.in di trové!

en: Po file is uptodate.
wa: Li fitchî .po est a djoû.

en: The update was successfull.
wa: Li metaedje a djoû a stî comifåt.

en: An error occurred while updating the po file.
wa: Åk n' a nén stî tot metant a djoû l' fitchî .po.

en: Can't create directory `%s'!
wa: Dji n' pout askepyî li ridant «%s»!

en: The geometry string "%s" couldn't be parsed!
wa: Li tchinne di djeyometreye «%s» èn pout nén analijheye!

en: You are not permitted to access file '%s'.
wa: Vos n' avoz nén l' permission po-z acceder å fitchî «%s».

en: You do not have permission to modify file '%s'.
    Please save a new copy of it to a place of your choice and get write
    permission for it.
wa: Vos n' avoz nén l' permission po candjî l' fitchî «%s».
    Fijhoz è ene copeye tot l' schapant ene sawice d' ôte,
    eyet cweroz d' aveur des droets po scrire dins l' fitchî.

en: The necessary decompression program `%s' is not installed!
wa: Li programe di disrastrindaedje «%s» k' i gn a mezåjhe n' est nén astalé!

en: The necessary compression program `%s' is not installed!
wa: Li programe di rastrindaedje «%s» k' i gn a mezåjhe n' est nén astalé!

en: Couldn't create temporary directory `%s'!
wa: Dji n' pout askepyî li ridant timporaire «%s»!

en: File `%s' couldn't be found!
wa: Li fitchî «%s» n' a nén stî trové!

en: Malformed URI `%s' entered!
wa: Måle hårdêye «%s»!

en: Host `%s' couldn't be found!
wa: Li lodjoe «%s» n' a nén stî trové!

en: Hostname `%s' is not valid!
wa: Li no di lodjoe «%s» n' est nén valide!

en: Host `%s' has no address!
wa: Li lodjoe «%s» n' a nole adresse!

en: Transfer interrupted!
wa: Transfer djoké!
