gtranslator master - en to fur translation catalogue (289 entries)

en: Translate and localize applications and libraries
fur: Tradûs e localize aplicazions e librariis

en: Gtranslator is an enhanced gettext po file editor for the GNOME desktop environment. It handles all forms of gettext po files and includes very useful features like find/replace, translation memory, different translator profiles, messages table (for having an overview of the translations/messages in the po file), easy navigation and editing of translation messages and comments of the translation where accurate.
fur: Gtranslator al è un editôr di file po di gettext avanzât pal ambient scritori GNOME. Al gjestìs dutis lis formis di file po gettext e al inclût funzionalitâts utilis come cjate/sostituìs, memorie di traduzion, profîi di tradutôr diferents, tabele dai messaçs (par vê une panoramiche des traduzions/messaçs intal file po), navigazion facilitade, modifiche dai messaçs di traduzion e coments de traduzion dulà che si è precîs.

en: Gtranslator includes also a plugin system with many interesting plugins like alternate language, insert tags, integration with subversion and a source code viewer.
fur: Gtranslator al inclût ancje un sisteme di plugin cun tancj interessants plugin come lenghe alternative, inserî etichetis, integrazion cun subversion e un visualizadôr di codiç sorzint.

en: Translation Editor
fur: Editôr di traduzion

en: PO File Editor
fur: Editôr di file PO

en: Gtranslator;Translation;Editor;Gettext;Write;
fur: Gtranslator;Traduzion;Editôr;Gettext;Scrivi;

en: Warn if file contains fuzzy translations
fur: Vise se il file al conten traduzions confusionadis

en: If true, warn the user when saving a PO translation file containing fuzzy strings.
fur: Se vêr, vise l'utent cuant che al salve un file di traduzion PO che al à stringhis confusionadis.

en: Whether to remove the obsolete entries upon saving
fur: Indiche se gjavâ lis vôs sorpassadis cuant che tu salvis

en: If true, the obsolete entries will be removed from the file after saving
fur: Se vêr (true), lis vôs sorpassadis a vignaran gjavadis dal file daspò il salvament

en: Auto save files
fur: Salve in automatic i file

en: If true, automatically save files at specified intervals.
fur: Se vêr, salve i file in automatic a intervai specificâts.

en: Auto save interval
fur: Interval di salvament automatic

en: Interval in minutes at which to automatically save files.
fur: Interval in minûts par salvâ in automatic i file.

en: Create backup before saving
fur: Cree backup prime di salvâ

en: If true, create a backup copy of a file before saving it.
fur: Se vêr, cree une copie di backup dal file prime di salvâlu.

en: Use profile values for header
fur: Dopre i valôrs dal profîl pe intestazion

en: If true, overwrite the values in the PO header with those in the active profile.
fur: Se vêr, sorescrîf i valôrs inte intestazion PO cun chei intal profîl atîf.

en: Highlight syntax in edit fields
fur: Evidenzie sintassi intai cjamps di modifiche

en: If true, apply syntax highlighting to strings in edit fields.
fur: Se vêr, apliche la evidenziazion de sintassi aes stringhis intai cjamps di modifiche.

en: Make whitespace visible
fur: Fâs deventâ visibii i spazis blancs

en: If true, display whitespace in strings as representative symbols.
fur: Se vêr, mostre i spazis blancs tes stringhis come simbui rapresentatîfs.

en: Remove fuzzy status when message is changed
fur: Cjave il stât confusionât cuant che si modifiche il messaç

en: If true, remove fuzzy status from translations when they are changed.
fur: Se vêr, gjave il stât confusionât des traduzions cuant che a vegnin modificadis.

en: Check spelling
fur: Control ortografie

en: If true, check the spelling of translated messages.
fur: Se vêr, controle la ortografie dai messaçs voltâts.

en: Side panel switcher style
fur: Stîl dal seletôr dal panel laterâl

en: Style for switchers in the side panel.
fur: Stîl pai seletôrs intal panel laterâl.

en: Color scheme
fur: Scheme colôr

en: Name of a gtksourceview color scheme to use for syntax highlighting.
fur: Non di un scheme di colôr gtksourceview di doprâ pe evidenziazion de sintassi.

en: Message list sort order
fur: Ordin de liste dai messaçs

en: Sort order to use in the message list. Possible values are “status”, “id”, “original-text” and “translated-text”.
fur: Ordin di doprâ intes liste liste dai messaçs. I valôrs pussibii a son “status”, “id”, “original-text” e “translated-text”.

en: Active plugins
fur: Plugin atîfs

en: List of active plugins. It contains the “Location” of the active plugins. See the .gtranslator-plugin file for obtaining the “Location” of a given plugin.
fur: Liste dai plugin atîfs. Al conten la posizion “Location” dai plugin atîfs. Viôt il file .gtranslator-plugin par vê la “Location” di un dât plugin.

en: Paths:
fur: Percors:

en: _Close
fur: _Siere

en: Source Viewer
fur: Visualizadôr sorzint

en: Source code
fur: Codiç sorzint

en: Current Maintainers
fur: Assegnâts ae manutenzion atuâi

en: Previous Developers
fur: Svilupadôrs precedents

en: Contributors
fur: Colaboradôrs

en: Translation file editing suite for localization of applications and libraries.
fur: Suite pe modifiche dai file di traduzion pe localizazion des aplicazions e librariis.

en: Translation Editor Web Site
fur: Sît web dal editôr di traduzion

en: Do you want to save changes to this file: <span weight="bold" size="large">%s</span>?
fur: Salvâ lis modifichis su chest file: <span weight="bold" size="large">%s</span>?

en: If you don't save, all your unsaved changes will be permanently lost.
fur: Se no tu salvis, dutis lis modifichis no salvadis a laran pierdudis par simpri.

en: Save and open
fur: Salve e vierç

en: Cancel
fur: Anule

en: Continue without saving
fur: Continue cence salvâ

en: Open file for translation
fur: Vierç file pe traduzion

en: This file has already been uploaded
fur: Chest file al è za stât cjamât in rêt

en: An error occurred while uploading the file: %s
    Maybe you've not configured your <i>l10n.gnome.org</i> <b>token</b> correctly in your profile or you don't have permissions to upload this module.
fur: Al è capitât un erôr intant che si cjamave in rêt il file: %s
    Forsit no tu âs configurât ben il to <b>gjeton</b> di <i>l10n.gnome.org</i> sul to profîl, opûr no tu âs i permès par cjamâ chest modul.

en: The file has been uploaded!
fur: Il file al è stât cjamât in rêt!

en: Save file as…
fur: Salve file come…

en: Profile name: %s
    Translator name: %s
    Translator email: %s
    Language name: %s
    Team email: %s
    Language code: %s
    Character set: %s
    Transfer encoding: %s
    Plural form: %s
fur: Non profîl: %s
    Non tradutôr: %s
    E-mail tradutôr: %s
    Non lenghe: %s
    E-mail scuadre: %s
    Codiç lenghe: %s
    Cumbinazion caratars: %s
    Codifiche trasferiment: %s
    Forme plurâl: %s

en: This assistant will help you to create the main profile.
fur: Chest assistent us judarà a creâ il profîl principâl.

en: Assistant
fur: Assistent

en: Profile name
fur: Non profîl

en: Translator name
fur: Non dal tradutôr:

en: Translator email
fur: E-mail tradutôr

en: Team email
fur: E-mail scuadre

en: Profile
fur: Profîl

en: Language
fur: Lenghe

en: Confirmation
fur: Conferme

en: Close _without Saving
fur: Siere _cence salvâ

en: _Cancel
fur: _Anule

en: _Save
fur: _Salve

en: Question
fur: Domande

en: Save the changes to document “%s” before closing?
fur: Salvâ lis modifichis sul document “%s” prime di sierâ?

en: Changes to %d document will be permanently lost. | Changes to %d documents will be permanently lost.
fur[0]: Lis modifichis a %d document a laran pierdudis par simpri.
fur[1]: Lis modifichis a %d documents a laran pierdudis par simpri.

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
fur[0]: Al è %d document cun modifichis no salvadis. Salvâlis prime di sierâ?
fur[1]: A son %d documents cun modifichis no salvadis. Salvâlis prime di sierâ?

en: Docum_ents with unsaved changes:
fur: Docum_ents cun modifichis no salvadis:

en: S_elect the documents you want to save:
fur: S_elezione i documents che si vûl salvâ:

en: Saving has been disabled by the system administrator.
fur: Il salvâ al è stât disabilitât dal aministradôr dal sisteme.

en: If you don’t save, all your changes will be permanently lost.
fur: Se no si salve, dutis lis modifichis a laran pierdudis par simpri.

en: Notes
fur: Notis

en: Notes:
fur: Notis:

en: Add Note
fur: Zonte note

en: Edit
fur: Modifiche

en: Extracted comments:
fur: Coments estrats:

en: Context:
fur: Contest:

en: Format:
fur: Formât:

en: No module state found.
fur: Nissun stât di modul cjatât.

en: The current state is: %s
fur: Il stât atuâl al è: %s

en: The file '%s' has been saved in %s
fur: Il file '%s' al è stât salvât in %s

en: An error occurred while reserving this module: %s
    Maybe you've not configured your <i>l10n.gnome.org</i> <b>token</b> correctly in your profile or you don't have permissions to reserve this module.
fur: Al è capitât un erôr inant che tu prenotavis chest modul: %s
    Forsit no tu âs configurât ben il to <b>gjeton</b> di <i>l10n.gnome.org</i> sul to profîl, opûr no tu âs i permès par prenotâ chest modul.

en: The file '%s.%s.%s.%s' has been successfully reserved
fur: Il file '%s.%s.%s.%s' al è stât prenotât cun sucès

en: Translation Team
fur: Scuadre di traduzion

en: Module
fur: Modul

en: Select team, module, branch and domain to get the translation file.
fur: Selezione scuadre, module, ram e domini par otignî il file de traduzion.

en: Reserve for translation
fur: Prenote pe traduzion

en: Load file
fur: Cjarie file

en: Load from Damned Lies
fur: Cjarie di Maladetis Bausiis

en: Open…
fur: Vierç…

en: Main Menu
fur: Menù principâl

en: New window
fur: Gnûf barcon

en: Preferences
fur: Preferencis

en: Keyboard Shortcuts
fur: Scurtis di tastiere

en: About
fur: Informazions

en: Quit
fur: Jes

en: _Open
fur: _Vierç

en: Gettext translation
fur: Traduzion gettext

en: Gettext translation template
fur: Model di traduzion gettext

en: All files
fur: Ducj i file

en: Choose Language
fur: Sielç lenghe

en: Edit Header
fur: Modifiche intestazion

en: Use my options to complete the following entries:
fur: Dopre lis mês opzions par completâ lis vôs chi daurman:

en: Translator’s _name:
fur: _Non dal tradutôr:

en: Translator’s _email:
fur: _E-mail dal tradutôr:

en: _Language:
fur: _Lenghe:

en: Language _code:
fur: _Codiç de lenghe:

en: Language _Team email:
fur: E-mail dal gr_up de lenghe:

en: Char_set:
fur: Cumbina_zion di caratars:

en: Enc_oding:
fur: C_odifiche:

en: Translator and Language
fur: Tradutôr e lenghe

en: Project Id _version:
fur: _Version ID dal progjet:

en: Pot _file creation date:
fur: Date di creazion dal _file Pot:

en: Po file _revision date:
fur: Date di _revision dal file Po:

en: Report message _bugs to:
fur: Segnalâ _erôrs tai messaçs a:

en: Project
fur: Progjet

en: Comment
fur: Coment

en: DL Team:
fur: Grup MB:

en: DL Module:
fur: Modul MB:

en: DL Branch:
fur: Ram MB:

en: DL Domain:
fur: Domini MB:

en: DL State:
fur: Stât MB:

en: Damned Lies Info
fur: Informazion su Maladetis Bausiis

en: _OK
fur: _Va ben

en: Go to Message
fur: Va al messaç

en: Enter message number:
fur: Inserî il numar dal messaç:

en: _Language
fur: Lenghe

en: Language _code
fur: _Codiç de lenghe

en: Character _set
fur: Cumbinazion di caratar_s

en: Transfer en_coding
fur: Codifiche di _trasferiment

en: _Plural forms
fur: Formis _plurâls

en: _Edit options manually
fur: _Modifiche opzions a man

en: Original Message
fur: Messaç orogjinâl

en: Translated Message
fur: Messaç voltât

en: Order messages by
fur: Ordene i messaçs par

en: Appearance in the original file
fur: Aspiet tal file origjinâl

en: Message status
fur: Stât dal messaç

en: Original message
fur: Messaç orogjinâl

en: Translated message
fur: Messaç voltât

en: Find
fur: Cjate

en: Find and replace
fur: Cjate e sostituìs

en: Build translation memory
fur: Costruìs memorie di traduzion

en: Edit header
fur: Modifiche intestazion

en: Help
fur: Jutori

en: Open a new file (<Ctrl>o)
fur: Vierç un gnûf file (<Ctrl>o)

en: Open from Damned Lies (<Ctrl>d)
fur: Vierç di Maladetis Bausiis (<Ctrl>d)

en: Undo (<Ctrl>z)
fur: Disfe (<Ctrl>+z)

en: Redo (<Ctrl><Shift>z)
fur: Torne fâs (<Ctrl><Shift>z)

en: Previous message without translation (<Alt><Page Up>)
fur: Messaç precedent cence traduzion (<Alt><Page Up>)

en: Next message without translation (<Alt><Page Down>)
fur: Prossim messaç cence traduzion (<Alt><Page Down>)

en: Toggle fuzzy state (<Ctrl>+u)
fur: Comute stât confusionât (<Ctrl>+u)

en: Sort messages by
fur: Ordene messaçs par

en: Order by menu
fur: Ordene parmenù

en: Find (<Ctrl><f>)
fur: Cjate (<Ctrl><f>)

en: Save
fur: Salve

en: Save the current file (<Ctrl>s)
fur: Salve il file atuâl (<Ctrl>s)

en: Save as (<Ctrl><Shift>s)
fur: Salve come (<Ctrl><Shift>s)

en: Upload file (<Ctrl>b)
fur: Cjame in rêt il file (<Ctrl>b)

en: The file is empty
fur: Il file al è vueit

en: Failed opening file “%s”: %s
fur: No si è rivâts a vierzi il file “%s”: %s

en: Could not convert from charset “%s” to UTF-8
fur: De cumbinazion di caratars “%s” nol è stât pussibil convertî a UTF-8

en: Could not store temporary file for encoding conversion
fur: Impussibil archiviâ il file temporani pe conversion de codifiche

en: All attempt to convert the file to UTF-8 has failed, use the msgconv or iconv command line tools before opening this file with GNOME Translation Editor
fur: Ducj i tentatîfs par convertî il file a UTF-8 a son falîts, dopre i struments a rie di comant msgconv o iconv prime di vierzi chest file cun Editôr di traduzion GNOME

en: Gettext returned a null message domain list.
fur: Gettext al à tornât une liste di dominis di messaç nule.

en: No messages obtained from parser.
fur: Nissun messaç otignût dal analizadôr.

en: You are saving a file with a .pot extension.
    Pot files are generated by the compilation process.
    Your file should likely be named “%s.po”.
fur: Si sta salvant un file cuntune estension .pot.
    I file pot a vegnin gjenerâts dal procès di compilazion.
    Il to file al varès di clamâsi su par jù “%s.po”.

en: The file %s is read-only, and can not be overwritten
fur: Il file %s al è in dome-leture e nol pues jessi sorescrit

en: There is an error in the PO file: %s
fur: Al è presint un erôr tal file PO: %s

en: There was an error writing the PO file: %s
fur: Al jere un erôr tal scrivi il file PO: %s

en: Impossible to remove the active profile
fur: Impussibil gjavâ il profîl atîf

en: Another profile should be selected as active before
fur: Prime, un altri profîl al varès di jessi selezionât come atîf

en: Are you sure you want to delete this profile?
fur: Sigûrs di eliminâ chest profîl?

en: _Delete
fur: _Elimine

en: Active
fur: Atîf

en: Translation Editor Preferences
fur: Preferencis dal editôr di traduzion

en: General
fur: Gjenerâl

en: _Warn if PO file contains fuzzy translations
fur: _Vise se il file PO al conte traduzions confusionadis

en: _Remove obsolete entries on save
fur: _Gjave lis vôs sorpassadis al salvament

en: Autosave
fur: Salve in automatic

en: Create a _backup copy of files before saving
fur: Cree une copie di _backup dai file prime di salvâ

en: _Autosave files every
fur: Salve in _automatic i file ogni

en: _minutes
fur: _minûts

en: Files
fur: File

en: Text Display
fur: Visualizazion dal test

en: _Highlight message syntax
fur: _Evidenziâ sintassi messaç

en: Make _whitespace visible
fur: Rint spazis _blancs visibii

en: Font:
fur: Caratar:

en: Choose the editor font
fur: Sielç il caratar dal editôr

en: Contents
fur: Contignûts

en: _Remove fuzzy status if message is changed
fur: _Gjave il stât confusionât se il messaç al è cambiât

en: Check _spelling
fur: Controle _ortografie

en: Editor
fur: Editôr

en: Edit Profile
fur: Modifiche profîl

en: Profiles
fur: Profîi

en: Translation Editor Profile
fur: Profîl dal editôr di traduzino

en: _Name
fur: _Non

en: Profile Information
fur: Informazions profîl

en: Translator Information
fur: Informazions tradutôr

en: N_ame
fur: N_on

en: _Email
fur: _E-mail

en: _Team email
fur: E-mail _scuadre

en: _DL auth token
fur: Gjeton di autenticazion par _MB

en: GNOME Damned Lies integration token, go to your profile in https://l10n.gnome.org/ to get it
fur: Gjeton pe integrazion cun Maladetis Bausiis di GNOME, va tal to profîl in https://l10n.gnome.org/ par otignîlu

en: Language Settings
fur: Impostazions lenghe

en: Open a new .po file or drag & drop here
fur: Vierç un gnûf file .po o strissinilu e molilu achì

en: Select a PO file
fur: Selezione un file PO

en: Load from DL…
fur: Cjarie di MB…

en: Case sensitive
fur: Ten cont di maiusculis/minusculis

en: Match whole word only
fur: Corispondence dome di peraulis interiis

en: Wrap around
fur: Torne tache dal inizi

en: Original text
fur: Test origjinâl

en: Translated text
fur: Test voltât

en: Replace
fur: Sostituìs

en: Replace All
fur: Sostituìs dut

en: Switch between Search and Search-and-Replace
fur: Passe tra Cirî e Cirî-e-sostituî

en: Show or hide search options such as case sensitivity
fur: Mostre o plate lis opzions di ricercje come il tignî di cont des maiusculis/minusculis

en: Wrap Around
fur: Torne tache dal inizi

en: Close document
fur: Siere document

en: There is an error in the message:
fur: Al è un erôr intal messaç:

en: fuzzy
fur: confusionât

en: Plural %d
fur: Plurâl %d

note: Translators: Path to the document opened
en: Path:
fur: Percors:

en: Translated: %0.2f%%
fur: Tradot: %0.2f%%

en: Translated: %d
fur: Tradot: %d

en: Untranslated: %d
fur: No tradot: %d

en: Fuzzy: %d
fur: Confusionât: %d

en: _Original Message
fur: Messaç _origjinâl

en: Translate_d Text
fur: Test tra_dot

en: _Upload
fur: _Cjame in rêt

en: Upload to Damned Lies
fur: Cjamee su Maladetis Bausiis

en: Uploading...
fur: Daûr a cjamâ in rêt...

en: Upload
fur: Cjame in rêt

en: comment:
fur: coment:

note: Translators: this is the title of the window with a modified document
en: *%s — Translation Editor
fur: *%s — Editôr di traduzion

note: Translators: this is the title of the window with a document opened
en: %s — Translation Editor
fur: %s — Editôr di traduzion

[ctx: shortcut window group]
en: General
fur: Gjenerâl

[ctx: shortcut window]
en: Open file
fur: Vierç file

[ctx: shortcut window]
en: Save the current file
fur: Salve il file atuâl

[ctx: shortcut window]
en: Save the current file as
fur: Salve il file atuâl come

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
fur: Preferencis

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
fur: Scurtis di tastiere

[ctx: shortcut window]
en: Help
fur: Jutori

[ctx: shortcut window]
en: Quit
fur: Jes

[ctx: shortcut window group]
en: Edit
fur: Modifiche

[ctx: shortcut window]
en: Undo
fur: Disfe

[ctx: shortcut window]
en: Redo
fur: Torne fâ

[ctx: shortcut window]
en: Mark/Unmark as fuzzy
fur: Met/gjave segn di confusionât

[ctx: shortcut window]
en: Copy original text to translation
fur: Copie il test origjinât te traduzion

[ctx: shortcut window group]
en: Navigation
fur: Navigazion

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous message
fur: Va al messaç precedent

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next message
fur: Va al messaç sucessîf

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous untranslated message
fur: Va al precedent messaç che nol è stât voltât

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next untranslated message
fur: Va al prossim messaç che nol è stât voltât

[ctx: shortcut window group]
en: Translation Memory
fur: Memorie di traduzion

[ctx: shortcut window]
en: Build translation memory
fur: Costruìs memorie di traduzion

[ctx: shortcut window]
en: Copy below
fur: Copie sot

[ctx: shortcut window group]
en: Find & Replace
fur: Cjate e sostituìs

[ctx: shortcut window]
en: Find
fur: Cjate

[ctx: shortcut window]
en: Find & Replace
fur: Cjate e sostituìs

[ctx: shortcut window]
en: Forward-search
fur: Ricercje-indenant

[ctx: shortcut window]
en: Backward-search
fur: Ricercje-indaûr

[ctx: shortcut window]
en: Hide find & replace bar
fur: Plate sbare di cjate e sostituìs

en: — Edit PO files
fur: — Modifiche i file PO

en: %s
    Run “%s --help” to see a full list of available command line options.
fur: %s
    Eseguìs “%s --help” par viodi une liste complete des opzions a rie di comant disponibilis.

en: Select PO directory
fur: Selezione la cartele PO

en: Translation Editor Memory Manager
fur: Gjestôr Memorie dal Editôr di traduzion

en: Database:
fur: Base di dâts:

en: Select the directory which contains PO files:
fur: Selezione la cartele che e conten i file PO:

en: Add to Database
fur: Zonte te base di dâts

en: Configuration:
fur: Configurazion:

en: Use only files with this name:
fur: Dopre nome file cun chest non:

en: _Use this translation
fur: _Dopre cheste traduzion

en: _Remove
fur: _Gjave

en: Shortcut
fur: Scurte

en: Level
fur: Nivel

en: String
fur: Stringhe

en: PO directory
fur: Cartele PO

en: Directory containing PO files to add to the translation memory.
fur: Cartele che e conten i file PO di zontâ ae memorie di traduzion.

en: Restrict search by filename
fur: Strenç la ricercje in base al non dal file

en: If true, only include files with a specified filename when searching the translation memory.
fur: Se vêr, inclût dome i file cuntun non di file specificât cuant che si cîr te memorie di traduzion.

en: Filename to restrict search to
fur: Non dal file che si strenç la ricercje

en: Filename to which searching of the translation memory should be restricted.
fur: Non dal file che si doprarà par strenzi la ricercje de memorie di traduzion.

en: Maximum number of missing words
fur: Numar massim di peraulis mancjantis

en: Maximum number of words that can be missing from a message displayed as a match by the translation memory.
fur: Massim numar di peraulis che a puedin mancjâ di un messaç mostrât come corispuindince de memorie di traduzion.

en: Maximum difference in message length
fur: Massime diference inte lungjece dal messaç

en: Maximum difference in length between messages displayed as matches by the translation memory.
fur: La massime diference inte lungjece tra i messaçs mostrâts come corispuindince de memorie di traduzion.
