gtranslator - en to sr translation catalogue (289 entries)

en: Gtranslator
sr: Гномов преводилац

en: Translate and localize applications and libraries
sr: Преводите и локализујте програме и библиотеке

en: Gtranslator is an enhanced gettext po file editor for the GNOME desktop environment. It handles all forms of gettext po files and includes very useful features like find/replace, translation memory, different translator profiles, messages table (for having an overview of the translations/messages in the po file), easy navigation and editing of translation messages and comments of the translation where accurate.
sr: Гномов преводилац је побољшани уређивач геттекстових по датотека за Гномово радно окружење. Рукује свим облицима геттекстових по датотека и укључује врло корисне функције као што су нађи/замени, преводилачка меморија, различити профили преводиоца, табела порука (зарад прегледа превода/порука у по датотеци), лако кретање и уређивање порука превода и напомена о преводу.

en: Gtranslator includes also a plugin system with many interesting plugins like alternate language, insert tags, integration with subversion and a source code viewer.
sr: Гномов преводилац такође укључује систем прикључака са многим занимљивим прикључцима као што је изборни језик, ознаке уметања, обједињавање са прегледачем субверзије и изворног кода.

en: Translation Editor
sr: Уређивач превода

en: PO File Editor
sr: Уређивач ПО датотека

en: Gtranslator;Translation;Editor;Gettext;Write;
sr: Gtranslator;Translation;Editor;Gettext;Write;Г-транслатор;превод;уређивач;геттекст;писање;G-translator;prevod;uređivač;gettekst;pisanje;uredjivac;

en: Warn if file contains fuzzy translations
sr: Упозорење уколико превод садржи нејасне поруке

en: If true, warn the user when saving a PO translation file containing fuzzy strings.
sr: Уколико је изабрано, упозориће вас приликом чувања датотеке превода која садржи нејасне поруке.

en: Whether to remove the obsolete entries upon saving
sr: Да ли ће счувати застареле уносе након чувања

en: If true, the obsolete entries will be removed from the file after saving
sr: Ако је изабрано, застарели уноси биће уклоњени из датотеке након чувња

en: Auto save files
sr: Аутоматско чување датотека

en: If true, automatically save files at specified intervals.
sr: Уколико је изабрано, датотеке ће бити сачуване у задатом временском интервалу.

en: Auto save interval
sr: Време аутоматског чувања

en: Interval in minutes at which to automatically save files.
sr: Време у минутима након кога ће сам сачувати датотеке.

en: Create backup before saving
sr: Стварање резерве пре чувања

en: If true, create a backup copy of a file before saving it.
sr: Уколико је изабрано, правиће резервну копију датотеке пре њеног чувања.

en: Use profile values for header
sr: Користи вредности из профила за заглавље

en: If true, overwrite the values in the PO header with those in the active profile.
sr: Уколико је изабрано, преписаће вреднсоти заглавља ПО датотеке оним из активног профила.

en: Highlight syntax in edit fields
sr: Истиче синтаксе порука

en: If true, apply syntax highlighting to strings in edit fields.
sr: Уколико је изабрано, истицаће синтаксу у пољима превода.

en: Make whitespace visible
sr: Чини размаке видљивим

en: If true, display whitespace in strings as representative symbols.
sr: Уколико је изабрано, размаци између речи биће приказани у виду симбола.

en: Remove fuzzy status when message is changed
sr: Уклaњање стања нејасне поруке након њене измене

en: If true, remove fuzzy status from translations when they are changed.
sr: Уколико је изабрано, стање нејасних порука биће уклоњено након њихове измене.

en: Check spelling
sr: Провера писања

en: If true, check the spelling of translated messages.
sr: Уколико је изабрано, вршиће се провера писања у преводу.

en: Side panel switcher style
sr: Изглед пребацивача бочне површи

en: Style for switchers in the side panel.
sr: Стил пребацивача у бочној површи.

en: Color scheme
sr: Шема боје

en: Name of a gtksourceview color scheme to use for syntax highlighting.
sr: Назив „gtksourceview“ шеме боја за истицање синтаксе.

en: Message list sort order
sr: Редослед листе порука

en: Sort order to use in the message list. Possible values are “status”, “id”, “original-text” and “translated-text”.
sr: Редослед сортирања списка порука. Дозвољене вредности су „status“, „id“, „original-text“ и „translated-text“.

en: Active plugins
sr: Укључени додаци

en: List of active plugins. It contains the “Location” of the active plugins. See the .gtranslator-plugin file for obtaining the “Location” of a given plugin.
sr: Списак укључених додатака. Садржи „Локацију“ активних додатака. Погледајте датотеку „.gtranslator-plugin“ да бисте сазнали „Локацију“ жељеног додатка.

en: Paths:
sr: Путање:

en: _Close
sr: _Затвори

en: Source Viewer
sr: Приказивање извора

en: Source code
sr: Изворни кȏд

en: Current Maintainers
sr: Програм тренутно одржавају

en: Previous Developers
sr: Претходни програмери

en: Contributors
sr: Програму су допринели

en: Translation file editing suite for localization of applications and libraries.
sr: Програм за уређивање датотека са преводима програма и библиотека.

en: Translation Editor Web Site
sr: Интернет страница Уређивача превода

en: Do you want to save changes to this file: <span weight="bold" size="large">%s</span>?
sr: Да ли желите да сачувате измене у ову датотеку: <span weight="bold" size="large">%s</span>?

en: If you don't save, all your unsaved changes will be permanently lost.
sr: Уколико не сачувате, све ваше измене биће трајно одбачене.

en: Save and open
sr: Сачувај и отвори

en: Cancel
sr: Откажи

en: Continue without saving
sr: Настави без чувања

en: Open file for translation
sr: Отворите датотеку за превођење

en: This file has already been uploaded
sr: Ова датотека је већ отпремљена

en: An error occurred while uploading the file: %s
    Maybe you've not configured your <i>l10n.gnome.org</i> <b>token</b> correctly in your profile or you don't have permissions to upload this module.
sr: Дошло је до грешке приликом отпремања датотеке: %s
    Можда нисте исправно подесили вашу <i>l10n.gnome.org</i> <b>скупину</b> на вашем профилу или немате овлашћења да отпремите овај модул.

en: The file has been uploaded!
sr: Ова датотека је већ отпремљена!

en: Save file as…
sr: Сачувај као…

en: Profile name: %s
    Translator name: %s
    Translator email: %s
    Language name: %s
    Team email: %s
    Language code: %s
    Character set: %s
    Transfer encoding: %s
    Plural form: %s
sr: Име профила: %s
    Име преводиоца: %s
    Е-пошта: %s
    Име језика: %s
    Е-пошта тима: %s
    Шифра језика: %s
    Скуп знакова: %s
    Кодирање: %s
    Облици множине: %s

en: This assistant will help you to create the main profile.
sr: Овај асистент ће вам помоћи да направите главни профил.

en: Assistant
sr: Асистент

en: Profile name
sr: Назив профила

en: Translator email
sr: Е-пошта преводиоца

en: Team email
sr: Е-пошта тима

en: Profile
sr: Профил

en: Language
sr: Језик

en: Confirmation
sr: Потврда

en: Close _without Saving
sr: Затвори без _чувања

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Save
sr: _Сачувај

en: Question
sr: Питање

en: Save the changes to document “%s” before closing?
sr: Да сачувам измене у документу „%s“ пре затварања?

en: Changes to %d document will be permanently lost. | Changes to %d documents will be permanently lost.
sr[0]: Измене у %d документу ће бити трајно одбачене.
sr[1]: Измене у %d документа ће бити трајно одбачене.
sr[2]: Измене у %d докумената ће бити трајно одбачене.
sr[3]: Измене учињене у документу ће бити трајно одбачене.

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
sr[0]: %d документ има несачуване измене. Да ли да их сачувам пре затварања?
sr[1]: %d документа имају несачуване измене. Да ли да их сачувам пре затварања?
sr[2]: %d докумената имају несачуване измене. Да ли да их сачувам пре затварања?
sr[3]: Документ има несачуване измене. Да ли да их сачувам пре затварања?

en: Docum_ents with unsaved changes:
sr: Докум_енти са несачуваним изменама:

en: S_elect the documents you want to save:
sr: Изаберите _документе које желите да сачувате:

en: Saving has been disabled by the system administrator.
sr: Чување је онемогућено од стране администратора система.

en: If you don’t save, all your changes will be permanently lost.
sr: Уколико не сачувате, све ваше измене ће бити трајно одбачене.

en: Notes
sr: Белешке

en: Notes:
sr: Белешке:

en: Add Note
sr: Додај белешку

en: Edit
sr: Измени

en: Extracted comments:
sr: Извучене напомене:

en: Context:
sr: Смисао:

en: Format:
sr: Формат:

en: No module state found.
sr: Нисам нашао стање модула.

en: The current state is: %s
sr: Тренутно стање је: %s

en: The file '%s' has been saved in %s
sr: Датотека „%s“ је сачувана у „%s“

en: An error occurred while reserving this module: %s
    Maybe you've not configured your <i>l10n.gnome.org</i> <b>token</b> correctly in your profile or you don't have permissions to reserve this module.
sr: Дошло је до грешке приликом резервисања овог модула: %s
    Можда нисте исправно подесили вашу <i>l10n.gnome.org</i> <b>скупину</b> на вашем профилу или немате овлашћења да резервишете овај модул.

en: The file '%s.%s.%s.%s' has been successfully reserved
sr: Датотека „%s.%s.%s.%s“ је успешно резервисана

en: Translation Team
sr: Преводилачки тим

en: Module
sr: Модул

en: Select team, module, branch and domain to get the translation file.
sr: Изаберите тим, модул, грану и домен за добављање преводилачке датотеке.

en: Reserve for translation
sr: Резервиши за превођење

en: Load file
sr: Учитај датотеку

en: Load from Damned Lies
sr: Учитај са Проклетих Лажи

en: Open…
sr: Отвори…

en: Main Menu
sr: Главни изборник

en: New window
sr: Нови прозор

en: Preferences
sr: Поставке

en: Keyboard Shortcuts
sr: Пречице на тастатури

en: About
sr: О програму

en: Quit
sr: Изађи

en: _Open
sr: _Отвори

en: Gettext translation
sr: Геттекст превод (.po)

en: Gettext translation template
sr: Шаблон Геттекст превода (.pot)

en: All files
sr: Све датотеке

en: Edit Header
sr: Уређивање заглавља

en: Use my options to complete the following entries:
sr: Користи моје опције за довршавање следећих уноса:

en: Translator’s _name:
sr: И_ме преводиоца:

en: Translator’s _email:
sr: _Ел. пошта преводиоца:

en: _Language:
sr: _Језик:

en: Language _code:
sr: Шифра _језика:

en: Language _Team email:
sr: Е-пошта преводилачке _групе:

en: Char_set:
sr: _Скуп знакова:

en: Enc_oding:
sr: _Кодирање:

en: Translator and Language
sr: Преводилац и језик

en: Project Id _version:
sr: _Издање пројекта:

en: Pot _file creation date:
sr: Датум _стварања Пот датотеке:

en: Po file _revision date:
sr: Датум _ревизије По датотеке:

en: Report message _bugs to:
sr: Пријавите грешке у програму _на:

en: Project
sr: Пројекат

en: Comment
sr: Напомена

en: DL Team:
sr: Тим Проклетих лажи:

en: DL Module:
sr: Модул Проклетих лажи:

en: DL Branch:
sr: Грана Проклетих лажи:

en: DL Domain:
sr: Домен Проклетих лажи:

en: DL State:
sr: Стање на Проклетим лажима:

en: Damned Lies Info
sr: Информације о Проклетим лажима

en: _OK
sr: _У реду

en: Go to Message
sr: Иди на поруку

en: Enter message number:
sr: Унесите број поруке:

en: Choose Language
sr: Изабери језик

en: _Language
sr: _Језик

en: Language _code
sr: Шифра _језика

en: Character _set
sr: Скуп _знакова

en: Transfer en_coding
sr: Пренеси _кодирање

en: _Plural forms
sr: Облици _множине

en: _Edit options manually
sr: Ур_еди опције ручно

en: Original Message
sr: Изворна порука

en: Translated Message
sr: Преведена порука

en: Order messages by
sr: Поређај поруке по

en: Appearance in the original file
sr: Изглед у изворној датотеци

en: Message status
sr: Стање поруке

en: Original message
sr: Изворна порука

en: Translated message
sr: Преведена порука

en: Find
sr: Нађи

en: Find and replace
sr: Нађи и замени

en: Build translation memory
sr: Направи преводилачку меморију

en: Edit header
sr: Уреди заглавље

en: Help
sr: Помоћ

en: Open a new file (<Ctrl>o)
sr: Отвори нову датотеку (<Ctrl>o)

en: Open from Damned Lies (<Ctrl>d)
sr: Отвори са Проклетих Лажи (<Ctrl>d)

en: Undo (<Ctrl>z)
sr: Опозови (<Ctrl>z)

en: Redo (<Ctrl><Shift>z)
sr: Понови (<Ctrl><Shift>z)

en: Previous message without translation (<Alt><Page Up>)
sr: Претходна непреведена порука (<Alt><Page Up>)

en: Next message without translation (<Alt><Page Down>)
sr: Следећа непреведена порука (<Alt><Page Down>)

en: Toggle fuzzy state (<Ctrl>+u)
sr: Промени стање нејасности (<Ctrl>+u)

en: Sort messages by
sr: Поређај поруке по

en: Order by menu
sr: Изборник ређања

en: Find (<Ctrl><f>)
sr: Пронађи (<Ctrl><f>)

en: Save
sr: Сачувај

en: Save the current file (<Ctrl>s)
sr: Сачувај тренутну датотеку (<Ctrl>s)

en: Save as (<Ctrl><Shift>s)
sr: Сачувај као (<Ctrl><Shift>s)

en: Upload file (<Ctrl>b)
sr: Отпреми датотеку (<Ctrl>b)

en: The file is empty
sr: Датотека је празна

en: Failed opening file “%s”: %s
sr: Нисам успео да отворим датотеку „%s“: %s

en: Could not convert from charset “%s” to UTF-8
sr: Не могу да претворим из скупа знакова „%s“ у УТФ-8

en: Could not store temporary file for encoding conversion
sr: Не могу да ускладиштим привремену библиотеку за претварање шифровања

en: All attempt to convert the file to UTF-8 has failed, use the msgconv or iconv command line tools before opening this file with GNOME Translation Editor
sr: Сви покушаји да претворим датотеку у УТФ-8 су пропали, употребите „msgconv“ или „iconv“ алате линије наредби пре него што отворите ову датотеку у Гномовом Уређивачу превода

en: Gettext returned a null message domain list.
sr: Геттекст је вратио празну поруку са списком домена.

en: No messages obtained from parser.
sr: Нису добивене поруке из програма за обраду.

en: You are saving a file with a .pot extension.
    Pot files are generated by the compilation process.
    Your file should likely be named “%s.po”.
sr: Ви чувате датотеку са наставком „.pot“.
    Пот датотеке се стварају у процесу сабирања превода.
    Ваша датотека би требала бити названа „%s.po“.

en: The file %s is read-only, and can not be overwritten
sr: Датотека „%s“ се може само читати и не можете је преписати другом

en: There is an error in the PO file: %s
sr: Постоји грешка у ПО датотеци: %s

en: There was an error writing the PO file: %s
sr: Дошло је до грешке приликом писања ПО датотеке: %s

en: Impossible to remove the active profile
sr: Не могу да уклоним активни профил

en: Another profile should be selected as active before
sr: Морате најпре активирати неки други профил

en: Are you sure you want to delete this profile?
sr: Да ли сте сигурни да желите да обришете овај профил?

en: _Delete
sr: _Обриши

en: Active
sr: Активан

en: Translation Editor Preferences
sr: Поставке Гномовог Уређивача превода

en: General
sr: Опште

en: _Warn if PO file contains fuzzy translations
sr: _Упозори уколико ПО датотека садржи нејасне поруке

en: _Remove obsolete entries on save
sr: _Уклони застареле уносе при чувању

en: Autosave
sr: Аутоматско чување

en: Create a _backup copy of files before saving
sr: Направи _резервну копију пре чувања

en: _Autosave files every
sr: _Сам сачувај датотеке након

en: _minutes
sr: _минута

en: Files
sr: Датотеке

en: Text Display
sr: Приказивање текста

en: _Highlight message syntax
sr: Ис_такни синтаксу поруке

en: Make _whitespace visible
sr: Прикажи _размаке између речи

en: Font:
sr: Слова:

en: Choose the editor font
sr: Изаберите зглед слова уређивача

en: Contents
sr: Садржај

en: _Remove fuzzy status if message is changed
sr: У_клони стање нејасне поруке ако је измењена

en: Check _spelling
sr: _Провери писање

en: Editor
sr: Уређивање

en: Edit Profile
sr: Уредите профил

en: Profiles
sr: Профили

en: Translation Editor Profile
sr: Профил Гномовог Уређивача превода

en: _Name
sr: _Назив

en: Profile Information
sr: Подаци о профилу

en: Translator Information
sr: Подаци о преводиоцу

en: N_ame
sr: _Име

en: _Email
sr: _Ел. пошта

en: _Team email
sr: Ел. _пошта тима

en: _DL auth token
sr: _Скупина ПЛ потврђивања

en: GNOME Damned Lies integration token, go to your profile in https://l10n.gnome.org/ to get it
sr: Скупина интеграције Гномових Проклетих лажи, идите на ваш профил на „https://l10n.gnome.org/“ да га набавите

en: Language Settings
sr: Подешавање језика

en: Open a new .po file or drag & drop here
sr: Отворите нову .по датотеку или је превуците и пустите овде

en: Select a PO file
sr: Изаберите ПО датотеку

en: Load from DL…
sr: Учитај са Проклетих Лажи…

en: Case sensitive
sr: Разликуј величину слова

en: Match whole word only
sr: Упореди само целе речи

en: Wrap around
sr: Преламај около

en: Original text
sr: Изворни текст

en: Translated text
sr: Преведени текст

en: Replace
sr: Замени

en: Replace All
sr: Замени све

en: Switch between Search and Search-and-Replace
sr: Промени између режима „Претрага“ и „Пронађи и замени“

en: Show or hide search options such as case sensitivity
sr: Прикажи или сакриј опције претраживања као што је величина слова

en: Wrap Around
sr: Преламај около

en: Close document
sr: Затвори документ

en: There is an error in the message:
sr: Постоји грешка у поруци:

en: fuzzy
sr: нејасно

en: Plural %d
sr: Множина %d

note: Translators: Path to the document opened
en: Path:
sr: Путања:

en: Translated: %0.2f%%
sr: Преведено: %0.2f%%

en: Translated: %d
sr: Преведено: %d

en: Untranslated: %d
sr: Непреведено: %d

en: Fuzzy: %d
sr: Нејасно: %d

en: _Original Message
sr: Изв_орна порука

en: Translate_d Text
sr: Преве_дена порука

en: _Upload
sr: _Отпреми

en: Upload to Damned Lies
sr: Отпреми на Проклете Лажи

en: Uploading...
sr: Отпремљује се...

en: Upload
sr: Отпреми

en: comment:
sr: напомена:

note: Translators: this is the title of the window with a modified document
en: *%s — Translation Editor
sr: *%s — Уређивач превода

note: Translators: this is the title of the window with a document opened
en: %s — Translation Editor
sr: %s — Уређивач превода

[ctx: shortcut window group]
en: General
sr: Опште

[ctx: shortcut window]
en: Open file
sr: Отвара ПО датотеку

[ctx: shortcut window]
en: Save the current file
sr: Чува тренутну датотеку

[ctx: shortcut window]
en: Save the current file as
sr: Чува тренутну датотеку као

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
sr: Поставке

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
sr: Пречице на тастатури

[ctx: shortcut window]
en: Help
sr: Помоћ

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sr: Излаз

[ctx: shortcut window group]
en: Edit
sr: Уреди

[ctx: shortcut window]
en: Undo
sr: Опозови

[ctx: shortcut window]
en: Redo
sr: Понови

[ctx: shortcut window]
en: Mark/Unmark as fuzzy
sr: Означи или скини ознаку нејасности

[ctx: shortcut window]
en: Copy original text to translation
sr: Копирај изворни текст у превод

[ctx: shortcut window group]
en: Navigation
sr: Навигација

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous message
sr: Иде на претходну поруку

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next message
sr: Иде на следећу поруку

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous untranslated message
sr: Иде на претходну непреведену поруку

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next untranslated message
sr: Иде на следећу непреведену поруку

[ctx: shortcut window group]
en: Translation Memory
sr: Преводилачка меморија

[ctx: shortcut window]
en: Build translation memory
sr: Направи преводилачку меморију

[ctx: shortcut window]
en: Copy below
sr: Копирај испод

[ctx: shortcut window group]
en: Find & Replace
sr: Нађи и замени

[ctx: shortcut window]
en: Find
sr: Тражи

[ctx: shortcut window]
en: Find & Replace
sr: Нађи и замени

[ctx: shortcut window]
en: Forward-search
sr: Претрага унапред

[ctx: shortcut window]
en: Backward-search
sr: Повратна претрага

[ctx: shortcut window]
en: Hide find & replace bar
sr: Сакриј траку претраге и замене

en: — Edit PO files
sr: — уређујте ПО датотеке

en: %s
    Run “%s --help” to see a full list of available command line options.
sr: %s
    Покрените „%s --help“ за списак свих доступних опција наредбене линије.

en: Select PO directory
sr: Изаберите ПО фасциклу

en: Translation Editor Memory Manager
sr: Управник преводилачке меморије Уређивача превода

en: Database:
sr: База података:

en: Select the directory which contains PO files:
sr: Изаберите директоријум са ПО датотекама:

en: Add to Database
sr: Додај у базу података

en: Configuration:
sr: Подешавање:

en: Use only files with this name:
sr: Користи само датотеке са овим именом:

en: _Use this translation
sr: _Користи овај превод

en: _Remove
sr: _Уклони

en: Shortcut
sr: Пречица

en: Level
sr: Ниво

en: String
sr: Ниска

en: PO directory
sr: ПО директоријум

en: Directory containing PO files to add to the translation memory.
sr: Директоријум који садржи ПО датотеке које желите да додате у преводилачку меморију.

en: Restrict search by filename
sr: Сужавање претраге на име датотеке

en: If true, only include files with a specified filename when searching the translation memory.
sr: Уколико је изабрано, укључиће само датотеке са задатим именом приликом претраге преводилачке меморије.

en: Filename to restrict search to
sr: Име датотеке за које се везује претрага

en: Filename to which searching of the translation memory should be restricted.
sr: Име датотеке за које се везује претрага преводилачке меморије.

en: Maximum number of missing words
sr: Највећи број речи које недостају

en: Maximum number of words that can be missing from a message displayed as a match by the translation memory.
sr: Највећи број речи које могу да недостају у поруци приказаној као подударајућој у преводилачкој меморији.

en: Maximum difference in message length
sr: Највећа разлика у дужини порука

en: Maximum difference in length between messages displayed as matches by the translation memory.
sr: Највећа разлика у дужини између порука које ће бити приказане као подударајуће у преводилачкој меморији.
