gtranslator 2.91.x - en to nb translation catalogue (318 entries)

en: PO File Editor
nb: Redigering av PO-filer

en: Gtranslator PO File Editor
nb: Gtranslator PO-fil redigering

en: Translate and localize applications and libraries
nb: Oversett og lokaliser programmer og biblioteker

en: Warn if file contains fuzzy translations
nb: Gi advarsel hvis po-filen inneholder uferdige oversettelser

en: Auto save files
nb: Lagre filer automatisk

en: Auto save interval
nb: Intervall for automatisk lagring

en: Create backup before saving
nb: Lag sikkerhetskopi før lagring

en: Use custom font
nb: Bruk egendefinert skrift

en: Editor font
nb: Skrift for redigering

en: Custom font to use for edit fields.
nb: Egendefinert skrift som skal brukes for redigering av felt.

en: Remove fuzzy status when message is changed
nb: Fjern uferdig-status hvis meldingen endres

en: Check spelling
nb: Sjekk staving

en: Color scheme
nb: Fargeskjema

en: Message list sort order
nb: Sorteringsrekkefølge for meldingsliste

en: Active plugins
nb: Aktive tillegg

en: Others
nb: Andre

en: gtranslator highlight
nb: gtranslator uthev

en: Tag
nb: Merke

en: Special variable
nb: Spesiell variabel

en: Message not found
nb: Melding ikke funnet

en: Open file for alternate language
nb: Åpne fil for annet språk

en: File closed
nb: Fil lukket

[ctx: alternate lang]
en: _Open
nb: _Åpne

[ctx: alternate lang]
en: _Close
nb: _Lukk

[ctx: alternate lang]
en: Co_py
nb: Ko_pier

en: There isn't any file loaded
nb: Ingen filer er lastet

en: _Alternate Language
nb: _Alternativt språk

en: Show the Alternate Language panel
nb: Vis panel for alternativt språk

en: Alternate Language
nb: Alternativt språk

en: Load an alternate language.
nb: Last et alternativt språk.

en: Character Map
nb: Tegnkart

en: Insert special characters just by clicking on them.
nb: Sett inn spesialtegn ved å klikke på dem.

en: No dictionary source available with name '%s'
nb: Ingen ordbokkilde med navn «%s» tilgjengelig

en: Unable to find dictionary source
nb: Kan ikke finne ordbokkilde

en: No context available for source '%s'
nb: Ingen kontekst tilgjengelig for kilde «%s»

en: Unable to create a context
nb: Kan ikke opprette kontekst

en: Dictionary source '%s' selected
nb: Ordbokkilde «%s» valgt

en: Strategy '%s' selected
nb: Strategi «%s» valgt

en: Database '%s' selected
nb: Database «%s» valgt

en: Word '%s' selected
nb: Ord «%s» valgt

note: speller
en: Double-click on the word to look up
nb: Dobbeltklikk på ordet for å slå opp

note: strat-chooser
en: Double-click on the matching strategy to use
nb: Dobbeltklikk på passende strategi for å bruke den

note: source-chooser
en: Double-click on the source to use
nb: Dobbeltklikk på kilden for å bruke den

note: db-chooser
en: Double-click on the database to use
nb: Dobbeltklikk på databasen for å bruke den

note: Look up Button
en: Look _up:
nb: Slå _opp:

en: Similar words
nb: Lignende ord

en: Available dictionaries
nb: Tilgjengelige ordbøker

en: Available strategies
nb: Tilgjengelige strategier

en: Dictionary sources
nb: Ordbokkilder

en: Dictionary
nb: Ordbok

en: Look up words in a dictionary.
nb: Slå opp ord i en ordbok.

en: Word database
nb: Orddatabase

en: Source Name
nb: Kildenavn

en: Strategy
nb: Strategi

en: Panel Position
nb: Posisjon på panelet

en: _Fullscreen
nb: _Fullskjerm

en: Place window on fullscreen state
nb: Sett vinduet i fullskjermtilstand

en: Fullscreen
nb: Fullskjerm

en: Place window in the fullscreen state.
nb: Sett vinduet i fullskjermtilstand.

en: _Next Param
nb: _Neste parameter

en: Insert the next param of the message
nb: Sett inn neste parameter i meldingen

en: _Insert Params
nb: Sett _inn parametere

en: _Next Tag
nb: _Neste merke

en: Insert the next tag of the message
nb: Sett inn neste merke for meldingen

en: _Insert Tags
nb: Sett _inn merker

en: Insert Params or Tags
nb: Sett inn parametere eller merker

en: Open Tran Settings
nb: Innstillinger for Open Tran

en: Language code of the translated results:
nb: Språkkode for oversatt resultat:

en: Mirror Server
nb: Speiltjener

en: ERROR: Cannot access %s
nb: FEIL: Kan ikke aksessere %s

en: %s[%s] Count:%d
nb: %s[%s] Antall:%d

en: Phrase not found
nb: Teksten ble ikke funnet

en: Look for:
nb: Se etter:

en: Search Code
nb: Søk etter kode

en: The language code to search for
nb: Språkkode du vil søke etter

en: Own Code
nb: Egen kode

en: The language code in which you want the results
nb: Språkkode for resultatet

en: Use external editor
nb: Bruk eksternt redigeringsprogram

en: Program command:
nb: Programkommando:

en: Line command:
nb: Linjekommando:

en: Please install "%s" to be able to show the file
nb: Vennligst installer «%s» for å kunne vise filen

en: Paths:
nb: Stier:

en: Source Code View
nb: Kildekodevisning

en: Show the message in the source code.
nb: Vis meldingen i kildekoden.

en: Source Viewer
nb: Kildevisning

en: Source code
nb: Kildekode

en: Use the System Editor
nb: Bruk systemdefinert redigeringsprogram

en: The Editor to Launch
nb: Redigeringsprogram som skal startes

en: Arguments for the Command
nb: Argumenter for kommandoen

en: <span weight="bold" size="large">Strings added to database</span>
nb: <span weight="bold" size="large">Strenger som ble lagt til i databasen</span>

en: Please specify a valid path to build the translation memory
nb: Vennligst oppgi en gyldig sti for å bygge oversettelsesminnet

en: Gtranslator Translation Memory Manager
nb: Håndtering av oversettelsesminne for Gtranslator

en: Select the directory which contains PO files:
nb: Velg katalogen som inneholder PO-filene:

en: Add to Database
nb: Legg til i database

en: Configuration:
nb: Konfigurasjon:

en: Use only files with this name:
nb: Bruk kun filer med dette navnet:

en: Translation Memory
nb: Oversettelsesminne

en: _Use this translation
nb: Br_uk denne oversettelsen

en: _Remove
nb: Fje_rn

en: Shortcut
nb: Snarvei

en: Level
nb: Nivå

en: String
nb: Streng

en: _Build Translation Memory
nb: _Bygg opp oversettelsesminne

en: Build translation memory
nb: Bygg oversettelsesminne

en: _Translation Memory
nb: Overse_ttelsesminne

en: Get translation suggestions from a data base.
nb: Hent forslag til oversettelse fra en database.

en: PO directory
nb: PO-katalog

en: Directory containing PO files to add to the translation memory.
nb: Kantalog som inneholder PO-filer som skal legges til i oversettelsesminnet.

en: Restrict search by filename
nb: Begrens søk på filnavn

en: Maximum number of missing words
nb: Maksimalt antall manglende ord

en: Open file for translation
nb: Åpne fil for oversetting

en: File saved.
nb: Fil lagret.

en: Save file as...
nb: Lagre fil som …

en: Files saved.
nb: Filer lagret.

en: Current Developers
nb: Aktive utviklere

en: Previous Developers
nb: Tidligere utviklere

en: Contributors
nb: Bidragsytere

en: Translation file editing suite for localization of applications and libraries.
nb: Rediger oversettelsesfiler for oversettelse av programmer og biblioteker.

en: About Gtranslator
nb: Om Gtranslator

en: Gtranslator Web Site
nb: Gtranslator nettsted

en: Found and replaced %d occurrence | Found and replaced %d occurrences
nb[0]: Fant og erstattet %d oppføring
nb[1]: Fant og erstattet %d oppføringer

en: Found and replaced one occurrence
nb: Fant og erstattet en oppføring

en: Notes:
nb: Notater:

en: Add Note
nb: Legg til notat

en: Edit
nb: Rediger

note: Extracted comments
en: Extracted comments:
nb: Uthentede kommentarer:

note: Context
en: Context:
nb: Kontekst:

en: D_one
nb: Ferdi_g

en: Profile name: %s
    Translator name: %s
    Translator email: %s
    Language name: %s
    Team email: %s
    Language code: %s
    Character set: %s
    Transfer encoding: %s
    Plural form: %s
nb: Profilnavn: %s
    Navn på oversetter: %s
    E-post for oversetter: %s
    Navn på språk: %s
    E-post til oversettelseslag: %s
    Språkkode: %s
    Tegnsett: %s
    Koding for overføring: %s
    Flertallsform: %s

en: This assistant will help you to create the main profile.
nb: Denne veiviseren vil hjelpe deg å lage hovedprofilen.

en: Assistant
nb: Assistent

en: <b>Profile name:</b>
nb: <b>Profilnavn:</b>

en: <b>Translator name:</b>
nb: <b>Oversetters navn:</b>

en: <b>Translator email:</b>
nb: <b>Oversetters e-post:</b>

en: Profile
nb: Profil

en: Confirmation
nb: Bekreftelse

en: Close _without Saving
nb: Lukk _uten å lagre

en: Question
nb: Spørsmål

en: Save the changes to document "%s" before closing?
nb: Lagre endringene i dokumentet «%s» før du lukker?

en: Changes to %d document will be permanently lost. | Changes to %d documents will be permanently lost.
nb[0]: Endringer i %d dokument vil gå tapt.
nb[1]: Endringer i %d dokumenter vil gå tapt.

en: Docum_ents with unsaved changes:
nb: Dokum_enter med endringer som ikker er lagret:

en: S_elect the documents you want to save:
nb: V_elg dokumentene du ønsker å lagre:

en: Saving has been disabled by the system administrator.
nb: Lagring er deaktivert av systemadministrator.

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
nb: Hvis du ikke lagrer vil alle endringene bli borte for godt.

en: Gettext translation
nb: Gettext-oversettelse

en: Gettext translation template
nb: Gettext-oversettelsesmal

en: All files
nb: Alle filer

en: Edit Header
nb: Rediger hode

en: Comment
nb: Kommentar

en: Project Id _version:
nb: Prosjekt_versjon:

en: Pot _file creation date:
nb: Dato for oppretting av Pot-_fil:

en: Po file _revision date:
nb: _Revisjonsdato for po-fil:

en: Report message _bugs to:
nb: Rapporter _feil i meldingsstreng til:

en: Project
nb: Prosjekt

en: Use my options to complete the following entries:
nb: Bruk mine alternativer til å fylle ut følgende oppføringer:

en: Translator's _name:
nb: Oversetters _navn:

en: Translator's _email:
nb: Oversetters _e-post:

en: _Language:
nb: S_pråk:

en: Language gro_up email:
nb: Språkgr_uppens e-postadresse:

en: Char_set:
nb: Tegn_sett:

en: Enc_oding:
nb: K_oding:

en: Translator and Language
nb: Oversetter og språk

en: Go to Message
nb: Gå til melding

en: Enter message number:
nb: Oppgi meldingsnummer:

en: _Team email:
nb: E-pos_t for oversettelseslag:

en: Transfer en_coding:
nb: Ko_ding for overføring:

en: Character _set
nb: Tegn_sett

en: Language _code:
nb: Språk_kode:

en: _Plural forms:
nb: _Flertallsformer:

en: <span weight="bold" size="large">Impossible to remove the active profile</span>
nb: <span weight="bold" size="large">Kan ikke fjerne aktiv profil</span>

en: Another profile should be selected as active before
nb: En annen profil må settes som aktiv først

en: <span weight="bold" size="large">Are you sure you want to delete this profile?</span>
nb: <span weight="bold" size="large">Er du sikker på at du vil slette denne profilen?</span>

en: Active
nb: Aktiv

en: Gtranslator Preferences
nb: Brukervalg for Gtranslator

en: General
nb: Generelt

en: _Warn if PO file contains fuzzy translations
nb: Gi ad_varsel hvis po-filen inneholder uferdige oversettelser

en: Autosave
nb: Lagre filer automatisk

en: _Autosave files every
nb: Intervall for _automatisk lagring

en: _minutes
nb: _minutter

en: Create a _backup copy of files before saving
nb: Lag en _sikkerhetskopi av filene før du lagrer

en: Files
nb: Filer

en: Text Display
nb: Tekstvisning

en: _Highlight message syntax
nb: Ut_hev meldingssyntaks

en: Make _whitespace visible
nb: Gjør _mellomrom synlig

en: Use _custom font
nb: Bruk e_gendefinert skrift

en: Editor _font:
nb: Skri_ft for redigering:

en: Contents
nb: Innhold

en: _Remove fuzzy status if message is changed
nb: Fje_rn uferdig-status hvis meldingen endres

en: Check _spelling
nb: _Sjekk staving

en: Editor
nb: Redigering

en: Edit Profile
nb: Rediger profil

en: Profiles
nb: Profiler

en: Plugins
nb: Tillegg

en: Gtranslator Profile
nb: Profil for Gtranslator

en: Profile Information
nb: Profilinformasjon

en: _Name:
nb: _Navn:

en: Translator Information
nb: Informasjon om oversetter

en: _Email:
nb: _E-post:

en: N_ame:
nb: N_avn:

en: Language Settings
nb: Språkinnstillinger

en: Replace
nb: Erstatt

en: Find
nb: Finn

en: Replace _All
nb: Erstatt _alle

en: _Replace
nb: E_rstatt

en: Replace All
nb: Erstatt alle

en: _Search for:
nb: _Søk etter:

en: Replace _with:
nb: Erstatt _med:

en: _Original text
nb: _Opprinnelig tekst

en: _Translated text
nb: Oversa_tt tekst

en: Include fu_zzy strings
nb: Ta med _uferdige strenger

en: _Match case
nb: Skill _mellom små/store bokstaver

en: Match _entire word only
nb: Kun treff på _hele ord

en: Search _backwards
nb: Søk _bakover

en: _Wrap around
nb: _Bryt

en: Original Message
nb: Opprinnelig melding

en: Translated Message
nb: Oversatt melding

en: The file is empty
nb: Filen er tom

en: Failed opening file '%s': %s
nb: Feil ved åpning av fil '%s': %s

en: Could not convert from charset '%s' to UTF-8
nb: Kunne ikke konvertere fra tegnsett «%s» til UTF-8

en: Could not store temporary file for encoding conversion
nb: Kunne ikke lagre midlertidig fil for konvertering av koding

en: No messages obtained from parser.
nb: Ingen meldinger hentet fra innlesing.

en: You are saving a file with a .pot extension.
    Pot files are generated by the compilation process.
    Your file should likely be named '%s.po'.
nb: Du prøver å lagre en fil med .pot-filtype.
    .pot-filer genereres ved kompilering.
    Din fil bør mest sannsynlig få navnet «%s.po».

en: The file %s is read-only, and can not be overwritten
nb: Filen %s er skrivebeskyttet og kan ikke overskrives

en: There was an error writing the PO file: %s
nb: Det oppsto en feil ved skriving av PO-fil: %s

en: There is an error in the message:
nb: Feil i meldingen:

en: Plural %d
nb: Flertall %d

en: Message Table
nb: Meldingstabell

en: <b>Original Message:</b>
nb: <b>Opprinnelig melding:</b>

en: <b>Translate_d Text:</b>
nb: <b>O_versatt tekst:</b>

en: Translation Fields
nb: Oversettelsesfelter

en: Message Details
nb: Meldingsdetaljer

note: Translators: Path to the document opened
en: Path:
nb: Sti:

en: Close document
nb: Lukk dokument

note: Translaters: This string is for a toggle to display a toolbar. * The name of the toolbar is automatically computed from the widgets * on the toolbar, and is placed at the %s. Note the _ before the %s * which is used to add mnemonics. We know that this is likely to * produce duplicates, but don't wor
en: Show “_%s”
nb: Vis «_%s»

en: _Move on Toolbar
nb: _Flytt på verktøylinjen

en: Move the selected item on the toolbar
nb: Flytt valgt oppføring på verktøylinjen

en: _Remove from Toolbar
nb: Fje_rn fra verktøylinjen

en: Remove the selected item from the toolbar
nb: Fjern valgt oppføring fra verktøylinjen

en: _Delete Toolbar
nb: S_lett verktøylinje

en: Remove the selected toolbar
nb: Fjern valgt verktøylinje

en: Unable to display help. Please make sure the Gtranslator documentation package is installed.
nb: Kan ikke vise hjelp. Sjekk at dokumentasjonen for Gtranslator er installert.

en: gtkspell error: %s
nb: gtkspell-feil: %s

en: GtkSpell was unable to initialize.
     %s
nb: GtkSpell kunne ikke initieres.
     %s

en: _File
nb: _Filer

en: _Edit
nb: R_ediger

en: _View
nb: _Vis

en: _Search
nb: _Søk

en: _Go
nb: Kjør

en: _Tools
nb: Verk_tøy

en: _Documents
nb: _Dokumenter

en: _Help
nb: _Hjelp

en: Open a PO file
nb: Åpne en PO-fil

en: _Recent Files
nb: _Siste filer

en: Quit the program
nb: Avslutt programmet

note: Edit menu
en: T_oolbar
nb: Verkt_øylinje

en: Edit gtranslator preferences
nb: Rediger brukervalg for Gtranslator

en: _Header...
nb: _Hode …

note: Help menu
en: _Contents
nb: _Innhold

en: Save the current file
nb: Lagre aktiv fil

en: Save the current file with another name
nb: Lagre aktiv fil med nytt navn

en: Close the current file
nb: Lukk aktiv fil

en: Undo last operation
nb: Angre siste handling

en: Redo last undone operation
nb: Gjenopprett sist angrede handling

en: Cut the selected text
nb: Klipp ut valgt tekst

en: Copy the selected text
nb: Kopier valgt tekst

en: Paste the contents of the clipboard
nb: Lim inn innholdet på utklippstavlen

en: Clear the selected translation
nb: Tøm valgt oversettelse

en: Copy _Message to Translation
nb: Kopier _melding til oversettelse

en: Copy original message contents to the translation field
nb: Kopier opprinnelig meldingsinnhold til oversettelsesfeltet

en: Toggle _Fuzzy Status
nb: Slå på/av uferdig-status

en: Toggle fuzzy status of a message
nb: Slå på/av uferdig-status for en melding

note: View menu
en: _Message Details
nb: _Meldingsdetaljer

en: Show the Context panel
nb: Vis kontekstpanel

note: Go menu
en: _Previous Message
nb: F_orrige melding

en: Move back one message
nb: Gå tilbake en melding

en: _Next Message
nb: _Neste melding

en: Move forward one message
nb: Gå frem en melding

en: _Go to Message...
nb: _Gå til melding …

en: Jumps to a specific message
nb: Går til en spesifisert melding

en: _First Message
nb: _Første melding

en: Go to the first message
nb: Gå til første melding

en: _Last Message
nb: S_iste melding

en: Go to the last message
nb: Gå til siste melding

en: Next Fuz_zy
nb: Neste u_ferdige

en: Go to the next fuzzy message
nb: Gå til neste uferdige melding

en: Previous Fuzz_y
nb: Forrige uferdi_ge

en: Go to the previous fuzzy message
nb: Gå til forrige uferdige melding

en: Next _Untranslated
nb: Neste _uoversatte

en: Go to the next untranslated message
nb: Gå til neste uoversatte melding

en: Previ_ous Untranslated
nb: F_orrige uoversatte

en: Go to the previous untranslated message
nb: Gå til forrige uoversatte melding

en: Next Fu_zzy or Untranslated
nb: _Neste uferdige eller uoversatte

en: Go to the next fuzzy or untranslated message
nb: Gå til neste uferdige eller uoversatte melding

en: Pre_vious Fuzzy or Untranslated
nb: Forrige uferdige eller uo_versatte

en: Go to the previous fuzzy or untranslated message
nb: Gå til forrige uferdige eller uoversatte melding

en: Search for text
nb: Søk etter tekst

en: Search for and replace text
nb: Søk etter og erstatt tekst

note: Documents menu
en: _Save All
nb: L_agre alle

en: Save all open files
nb: Lagre alle åpne filer

en: _Close All
nb: _Lukk alle

en: Close all open files
nb: Lukk alle åpne filer

en: _Previous Document
nb: _Forrige dokument

en: Activate previous document
nb: Aktiver forrige dokument

en: _Next Document
nb: _Neste dokument

en: Activate next document
nb: Aktiver neste dokument

en: Untranslated
nb: Uoversatt

en: Translated
nb: Oversatt

en: Fuzzy
nb: Uferdig

en: Current: %d
nb: Aktiv: %d

en: Total: %d
nb: Totalt: %d

en: %d translated | %d translated
nb[0]: %d oversatt
nb[1]: %d oversatt

en: %d fuzzy | %d fuzzy
nb[0]: %d uferdig
nb[1]: %d uferdige

en: %d untranslated | %d untranslated
nb[0]: %d uoversatt
nb[1]: %d uoversatt

note: Translators: %s is a URI
en: Activate '%s'
nb: Aktiver «%s»

en: Toolbar Editor
nb: Redigering av verktøylinje

en: No profile
nb: Ingen profil

en: Profile for the active document
nb: Profil for aktivt dokument

en: - Edit PO files
nb: - Rediger PO-filer
