gtranslator 0.9.1 - en to ca@valencia translation catalogue (376 entries)

en: PO File Editor
ca@valencia: Editor de fitxers PO

en: Gtranslator PO File Editor
ca@valencia: Editor de fitxers PO Gtranslator

en: Translate and localize applications and libraries
ca@valencia: Traduïu i localitzeu aplicacions i biblioteques

en: Warn if file contains fuzzy translations
ca@valencia: Avisa'm si el fitxer PO conté traduccions difuses

en: If true, warn the user when saving a PO translation file containing fuzzy strings.
ca@valencia: Si és «true» (cert), avisa l'usuari en guardar un fitxer de traducció PO que continga missatges difusos.

en: Auto save files
ca@valencia: Guarda els fitxers automàticament

en: If true, automatically save files at specified intervals.
ca@valencia: Si és «true» (cert), guarda automàticament els fitxers en intervals de temps especificats.

en: Auto save interval
ca@valencia: Interval entre desaments automàtics

en: Interval in minutes at which to automatically save files.
ca@valencia: Interval en minuts en què s'han de guardar els fitxers de manera automàtica.

en: Create backup before saving
ca@valencia: Crea una còpia de seguretat abans de guardar

en: If true, create a backup copy of a file before saving it.
ca@valencia: Si és «true» (cert), crea una còpia de seguretat d'un fitxer abans de guardar-lo.

en: Use profile values for header
ca@valencia: Utilitza els valors del perfil per a la capçalera

en: If true, overwrite the values in the PO header with those in the active profile.
ca@valencia: Si és «true» (cert), sobreescriu els valors de la capçalera del fitxer PO amb els del perfil actiu.

en: Highlight syntax in edit fields
ca@valencia: Realça la sintaxi en els camps d'edició

en: If true, apply syntax highlighting to strings in edit fields.
ca@valencia: Si és «true» (cert), aplica el realçament de la sintaxi als missatges dels camps d'edició.

en: Make whitespace visible
ca@valencia: Fes que els espais en blanc siguen visibles

en: If true, display whitespace in strings as representative symbols.
ca@valencia: Si és «true» (cert), mostra els espais en blanc dels missatges com a símbols.

en: Use custom font
ca@valencia: Utilitza un tipus de lletra personalitzat

en: If true, use a custom font for edit fields.
ca@valencia: Si és «true» (cert), utilitza un tipus de lletra personalitzat per als camps d'edició.

en: Editor font
ca@valencia: Tipus de lletra de l'editor

en: Custom font to use for edit fields.
ca@valencia: Tipus de lletra personalitzat per als camps d'edició.

en: Remove fuzzy status when message is changed
ca@valencia: Trau l'estat difús del missatge en modificar-lo

en: If true, remove fuzzy status from translations when they are changed.
ca@valencia: Si és «true» (cert), suprimeix l'estat difús del missatges en modificar-los.

en: Check spelling
ca@valencia: Revisa l'ortografia

en: If true, check the spelling of translated messages.
ca@valencia: Si és «true» (cert), revisa l'ortografia dels missatges traduïts.

en: Side panel switcher style
ca@valencia: Estil del commutador del quadre lateral

en: Style for switchers in the side panel.
ca@valencia: Estil dels commutadors del quadre lateral.

en: Color scheme
ca@valencia: Combinació de colors

en: Name of a gtksourceview color scheme to use for syntax highlighting.
ca@valencia: Nom de la combinació de colors de la gtksourceview que s'ha d'utilitzar per realçar la sintaxi.

en: Message list sort order
ca@valencia: Ordenació de la llista de missatges

en: Sort order to use in the message list. Possible values are "status", "id", "original-text" and "translated-text".
ca@valencia: Ordenació que s'ha d'utilitzar a la llista de missatges. Els valors possibles són «status» (estat), «id» (identificador), «original_text» (text original) i «translated_text» (text traduït).

en: Active plugins
ca@valencia: Connectors actius

en: List of active plugins. It contains the "Location" of the active plugins. See the .gtranslator-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
ca@valencia: Llista de connectors actius. Conté la ubicació dels connectors actius. Per obtindre la ubicació d'un connector determinat, consulteu el fitxer .gtranslator-plugin.

en: Others
ca@valencia: Altres

en: gtranslator highlight
ca@valencia: Realçament del Gtranslator

en: Tag
ca@valencia: Etiqueta

en: Special variable
ca@valencia: Variable especial

en: Message not found
ca@valencia: No s'ha trobat el missatge

en: Open file for alternate language
ca@valencia: Obri el fitxer en una llengua alternativa

en: File closed
ca@valencia: S'ha tancat el fitxer

[ctx: alternate lang]
en: _Open
ca@valencia: _Obri

[ctx: alternate lang]
en: _Close
ca@valencia: _Tanca

[ctx: alternate lang]
en: Co_py
ca@valencia: _Copia

en: There isn't any file loaded
ca@valencia: No hi ha cap fitxer carregat

en: _Alternate Language
ca@valencia: Llengua _alternativa

en: Show the Alternate Language panel
ca@valencia: Mostra el quadre de llengua alternativa

en: Alternate Language
ca@valencia: Llengua alternativa

en: Load an alternate language.
ca@valencia: Carrega una llengua alternativa.

note: ex:et:ts=4:
en: Character Map
ca@valencia: Mapa de caràcters

en: Insert special characters just by clicking on them.
ca@valencia: Inseriu caràcters especials fent-hi clic.

en: Source View Settings
ca@valencia: Paràmetres de la visualització del codi font

en: Use external editor
ca@valencia: Utilitza un editor extern

en: Program command:
ca@valencia: Orde de programa:

en: Line command:
ca@valencia: Línia d'ordes:

en: Please install "%s" to be able to show the file
ca@valencia: Instal·leu el «%s» per poder mostrar el fitxer

en: Paths:
ca@valencia: Camins:

en: Source Code View
ca@valencia: Visualització del codi font

en: Show the message in the source code.
ca@valencia: Mostra el missatge al codi font.

en: Source Viewer
ca@valencia: Visualitzador de codi font

en: Source code
ca@valencia: Codi font

en: Use the System Editor
ca@valencia: Utilitza l'editor del sistema

en: Whether use the system editor to show the source code
ca@valencia: Defineix si s'ha d'utilitzar l'editor del sistema per mostrar el codi font

en: The Editor to Launch
ca@valencia: L'editor que s'ha d'iniciar

en: The command to launch the editor you want to use
ca@valencia: L'orde per iniciar l'editor que voleu utilitzar

en: Arguments for the Command
ca@valencia: Arguments de l'orde

en: Arguments to pass to the program command line to select the line
ca@valencia: Arguments que s'han d'aplicar a la línia d'ordes del programa per seleccionar la línia

en: Dictionary
ca@valencia: Diccionari

en: No dictionary source available with name '%s'
ca@valencia: No hi ha cap diccionari disponible amb el nom «%s»

en: Unable to find dictionary source
ca@valencia: No s'ha pogut trobar la font del diccionari

en: No context available for source '%s'
ca@valencia: No hi ha cap context disponible per a la font «%s»

en: Unable to create a context
ca@valencia: No s'ha pogut crear un context

en: Dictionary source '%s' selected
ca@valencia: S'ha seleccionat la font de diccionari «%s»

en: Strategy '%s' selected
ca@valencia: S'ha seleccionat l'estratègia «%s»

en: Database '%s' selected
ca@valencia: S'ha seleccionat la base de dades «%s»

en: Word '%s' selected
ca@valencia: S'ha seleccionat la paraula «%s»

note: speller
en: Double-click on the word to look up
ca@valencia: Feu doble clic a la paraula que s'ha de cercar

note: strat-chooser
en: Double-click on the matching strategy to use
ca@valencia: Feu doble clic a l'estratègia de coincidències que s'ha d'utilitzar

note: source-chooser
en: Double-click on the source to use
ca@valencia: Feu doble clic a la font que s'ha d'utilitzar

note: db-chooser
en: Double-click on the database to use
ca@valencia: Feu doble clic a la base de dades que s'ha d'utilitzar

note: Look up Button
en: Look _up:
ca@valencia: _Cerca:

en: Similar words
ca@valencia: Paraules similars

en: Available dictionaries
ca@valencia: Diccionaris disponibles

en: Available strategies
ca@valencia: Estratègies disponibles

en: Dictionary sources
ca@valencia: Fonts de diccionaris

en: Look up words in a dictionary.
ca@valencia: Cerqueu paraules en un diccionari.

en: Database
ca@valencia: Base de dades

en: Word database
ca@valencia: Base de dades de paraules

en: Source Name
ca@valencia: Nom de la font

en: Strategy
ca@valencia: Estratègia

en: Panel Position
ca@valencia: Posició del quadre

en: _Fullscreen
ca@valencia: _Pantalla completa

en: Place window on fullscreen state
ca@valencia: Fes que la finestra ocupi tota la pantalla

en: Fullscreen
ca@valencia: Pantalla completa

en: Place window in the fullscreen state.
ca@valencia: Fes que la finestra ocupi tota la pantalla.

en: _Next Param
ca@valencia: Paràmetre _següent

en: Insert the next param of the message
ca@valencia: Inseriu el paràmetre següent del missatge

en: _Insert Params
ca@valencia: _Insereix paràmetres

en: _Next Tag
ca@valencia: Etiqueta _següent

en: Insert the next tag of the message
ca@valencia: Insereix l'etiqueta següent del missatge

en: _Insert Tags
ca@valencia: _Insereix etiquetes

en: Insert Params or Tags
ca@valencia: Insereix paràmetres o etiquetes

en: Parameters and tags detection featuring easy insertion.
ca@valencia: Detecció i inserció fàcil de paràmetres i d'etiquetes.

en: Open Tran Settings
ca@valencia: Paràmetres de l'Open Tran

en: Language code for the Open-Tran query:
ca@valencia: Codi de llengua de la consulta de l'Open-Tran:

en: Language code of the translated results:
ca@valencia: Codi de llengua dels resultats traduïts:

en: Use a local "mirror" copy of the Open-Tran server
ca@valencia: Utilitza una còpia "de rèplica" del servidor de l'Open-Tran

en: Mirror server URL:
ca@valencia: URL del servidor de rèplica:

en: <i>The URL should be of the form:
    <b>http://%s.%s.open-tran.example.com/json/suggest/</b>
    The two "%s" markers and the final slash must not be omitted.</i>
ca@valencia: <i>L'URL ha de tindre el format següent:
    <b>http://%s.%s.open-tran.exemple.com/json/suggest/</b>
    Els dos marcadors "%s" i la barra final no es poden ometre.</i>

en: Mirror Server
ca@valencia: Servidor de rèplica

en: ERROR: Cannot access %s
ca@valencia: ERROR: No es pot accedir a %s

en: Error in server response, GET failed
ca@valencia: Error a la resposta del servidor; el GET ha fallat

en: Cannot parse server response, %s
ca@valencia: No es pot analitzar la resposta del servidor; %s

en: Cannot parse server response, not an array? %s
ca@valencia: No es pot analitzar la resposta del servidor; potser no és una matriu %s

en: WRONG! Can't get result element %d
ca@valencia: ERROR: no es pot obtindre l'element del resultat %d

en: WRONG! Can't parse result element %d as object
ca@valencia: ERROR: no es pot analitzar l'element del resultat %d com a objecte

en: WRONG! Can't read projects for result element %d
ca@valencia: ERROR: no es poden llegir els projectes de l'element del resultat %d

en: %s[%s] Count:%d
ca@valencia: %s[%s] Recompte:%d

en: WRONG! Malformed project: %d
ca@valencia: ERROR. El projecte està mal format: %d

en: Phrase not found
ca@valencia: No s'ha trobat la frase

en: You have to provide a phrase to search
ca@valencia: Heu de proporcionar una frase per cercar

en: You have to provide a search language code in the plugin configuration
ca@valencia: Heu de proporcionar un codi de llengua per a la cerca a la configuració del connector

en: You have to provide a language code for your language in the plugin configuration
ca@valencia: Heu de proporcionar el codi de la vostra llengua a la configuració del connector

en: Either use the main open-tran.eu server, or enter a server URL in the plugin configuration,
ca@valencia: Utilitzeu el servidor principal, open-tran.eu, o introduïu un URL de servidor a la configuració del connector,

en: Type
ca@valencia: Tipus

en: Look for:
ca@valencia: Cerca:

en: Look for phrases in Open tran memory translation database.
ca@valencia: Cerca frases a la memòria de traducció de l'Open Tran.

en: Search Code
ca@valencia: Codi de cerca

en: The language code to search for
ca@valencia: El codi de llengua que s'ha de cercar

en: Own Code
ca@valencia: Codi propi

en: The language code in which you want the results
ca@valencia: El codi de llengua en què voleu els resultats

en: Use Mirror Server
ca@valencia: Utilitza el servidor de rèplica

en: Use a local copy of the main Open-Tran server at open-tran.eu
ca@valencia: Utilitza una còpia local del servidor principal de l'Open-Tran a open-tran.eu

en: Mirror Server URL
ca@valencia: URL del servidor de rèplica

en: URL of an Open-Tran mirror server
ca@valencia: URL d'un servidor de rèplica de l'Open-Tran

en: Strings added to database
ca@valencia: Missatges afegits a la base de dades

en: Please specify a valid path to build the translation memory
ca@valencia: Especifiqueu un camí vàlid per construir la memòria de traducció

en: Gtranslator Translation Memory Manager
ca@valencia: Gestor de memòries de traducció del Gtranslator

en: Database:
ca@valencia: Base de dades:

en: Select the directory which contains PO files:
ca@valencia: Seleccioneu el directori que conté els fitxers PO:

en: Add to Database
ca@valencia: Afig a la base de dades

en: Configuration:
ca@valencia: Configuració:

en: Use only files with this name:
ca@valencia: Utilitza només fitxers amb este nom:

en: Translation Memory
ca@valencia: Memòria de traducció

en: Get translation suggestions from a data base.
ca@valencia: Obtingueu suggeriments de traducció d'una base de dades.

en: Insert Option nº %d
ca@valencia: Insereix l'opció núm. %d

en: _Use this translation
ca@valencia: _Utilitza esta traducció

en: _Remove
ca@valencia: _Suprimeix

en: Shortcut
ca@valencia: Drecera

en: Level
ca@valencia: Nivell

en: String
ca@valencia: Missatge

en: _Build Translation Memory
ca@valencia: _Construeix la memòria de traducció

en: Build translation memory
ca@valencia: Construeix la memòria de traducció

en: _Translation Memory
ca@valencia: Memòria de _traducció

en: PO directory
ca@valencia: Directori dels fitxers PO

en: Directory containing PO files to add to the translation memory.
ca@valencia: Directori que conté els fitxers PO que s'han d'afegir a la memòria de traducció.

en: Restrict search by filename
ca@valencia: Restringeix la cerca per nom de fitxer

en: If true, only include files with a specified filename when searching the translation memory.
ca@valencia: Si és «true» (cert), inclou només els fitxers amb un nom de fitxer especificat en cercar la memòria de traducció.

en: Filename to restrict search to
ca@valencia: Nom de fitxer al qual s'ha de restringir la cerca

en: Filename to which searching of the translation memory should be restricted.
ca@valencia: Nom de fitxer al qual s'ha de restringir la cerca de la memòria de traducció.

en: Maximum number of missing words
ca@valencia: Nombre màxim de paraules que manquen

en: Maximum number of words that can be missing from a message displayed as a match by the translation memory.
ca@valencia: Nombre màxim de paraules que poden mancar en un missatge que la memòria de traducció mostra com a coincidència.

en: Maximum difference in message length
ca@valencia: Diferència màxima en la llargada del missatge

en: Maximum difference in length between messages displayed as matches by the translation memory.
ca@valencia: Diferència màxima de llargada dels missatges que la memòria de traducció mostra com a coincidència.

en: Current Maintainers
ca@valencia: Mantenidors actuals

en: Current Developers
ca@valencia: Desenvolupadors actuals

en: Previous Developers
ca@valencia: Desenvolupadors anteriors

en: Contributors
ca@valencia: Col·laboradors

en: Translation file editing suite for localization of applications and libraries.
ca@valencia: Paquet d'edició de fitxers de traducció per a la localització d'aplicacions i de biblioteques.

en: About Gtranslator
ca@valencia: Quant al Gtranslator

en: Gtranslator Web Site
ca@valencia: Lloc web del Gtranslator

en: Open file for translation
ca@valencia: Obri un fitxer per traduir

en: File saved.
ca@valencia: S'ha guardat el fitxer.

en: Save file as...
ca@valencia: Anomena i guarda el fitxer...

en: Files saved.
ca@valencia: S'han guardat els fitxers.

en: Found and replaced %d occurrence | Found and replaced %d occurrences
ca@valencia[0]: S'ha trobat i reemplaçat %d ocurrència
ca@valencia[1]: S'han trobat i reemplaçat %d ocurrències

en: Found and replaced one occurrence
ca@valencia: S'ha trobat i reemplaçat una ocurrència

en: _New Window
ca@valencia: Finestra _nova

en: _Preferences
ca@valencia: _Preferències

en: _Help
ca@valencia: A_juda

en: _About
ca@valencia: _Quant a

en: _Quit
ca@valencia: I_x

en: Profile name: %s
    Translator name: %s
    Translator email: %s
    Language name: %s
    Team email: %s
    Language code: %s
    Character set: %s
    Transfer encoding: %s
    Plural form: %s
ca@valencia: Nom del perfil: %s
    Nom del traductor: %s
    Adreça electrònica del traductor: %s
    Nom de la llengua: %s
    Adreça electrònica de l'equip: %s
    Codi de la llengua: %s
    Joc de caràcters: %s
    Codificació de transferència: %s
    Forma dels plurals: %s

en: This assistant will help you to create the main profile.
ca@valencia: Este auxiliar vos ajudarà a crear el perfil principal.

en: Assistant
ca@valencia: Auxiliar

en: Profile name:
ca@valencia: Nom del perfil:

en: Translator email:
ca@valencia: Adreça electrònica del traductor:

en: Profile
ca@valencia: Perfil

en: Confirmation
ca@valencia: Confirmació

en: Close _without Saving
ca@valencia: Tanca _sense guardar

en: Question
ca@valencia: Pregunta

en: Save the changes to document "%s" before closing?
ca@valencia: Voleu guardar els canvis al document «%s» abans de tancar-lo?

en: Changes to %d document will be permanently lost. | Changes to %d documents will be permanently lost.
ca@valencia[0]: Els canvis a %d document es perdran de manera permanent.
ca@valencia[1]: Els canvis a %d documents es perdran de manera permanent.

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
ca@valencia[0]: Hi ha %d document amb canvis sense guardar. Voleu guardar els canvis abans de tancar-lo?
ca@valencia[1]: Hi ha %d documents amb canvis sense guardar. Voleu guardar els canvis abans de tancar-los?

en: Docum_ents with unsaved changes:
ca@valencia: Docu_ments amb canvis sense guardar:

en: S_elect the documents you want to save:
ca@valencia: S_eleccioneu els documents que vulgueu guardar:

en: Saving has been disabled by the system administrator.
ca@valencia: L'administrador ha inhabilitat el guardat de fitxers.

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
ca@valencia: Si no els guardeu, es perdran tots els canvis de manera permanent.

en: Add Note
ca@valencia: Afig una nota

en: Edit
ca@valencia: Edita

note: Extracted comments
en: Extracted comments:
ca@valencia: Comentaris extrets:

en: D_one
ca@valencia: _Fet

en: Gettext translation
ca@valencia: Traducció del gettext

en: Gettext translation template
ca@valencia: Plantilla de traducció del gettext

en: All files
ca@valencia: Tots els fitxers

en: Edit Header
ca@valencia: Edita la capçalera

en: Comment
ca@valencia: Comentari

en: Project Id _version:
ca@valencia: _Versió de l'identificador del projecte:

en: Pot _file creation date:
ca@valencia: Data de creació del _fitxer POT:

en: Po file _revision date:
ca@valencia: Data de _revisió del fitxer PO:

en: Report message _bugs to:
ca@valencia: Informeu d'e_rrors en els missatges a:

en: Project
ca@valencia: Projecte

en: Use my options to complete the following entries:
ca@valencia: Utilitza les meues opcions per emplenar les entrades següents:

en: Translator's _name:
ca@valencia: _Nom del traductor:

en: Translator's _email:
ca@valencia: Adreça _electrònica del traductor:

en: _Language:
ca@valencia: _Llengua:

en: Language gro_up email:
ca@valencia: Adreça electrònica de l'eq_uip de la llengua:

en: Char_set:
ca@valencia: Joc de _caràcters:

en: Enc_oding:
ca@valencia: Co_dificació:

en: Translator and Language
ca@valencia: Traductor i llengua

en: Go to Message
ca@valencia: Vés al missatge

en: Enter message number:
ca@valencia: Introduïu el número del missatge:

en: _Team email:
ca@valencia: Adreça electrònica de l'_equip:

en: Transfer en_coding:
ca@valencia: Codifica_ció de transferència:

en: Character _set
ca@valencia: Joc de _caràcters:

en: Language _code:
ca@valencia: _Codi de la llengua:

en: _Plural forms:
ca@valencia: Formes del _plural:

en: Status
ca@valencia: Estat

en: ID
ca@valencia: Id.

en: Original Message
ca@valencia: Missatge original

en: Translated Message
ca@valencia: Missatge traduït

en: The file is empty
ca@valencia: El fitxer és buit

en: Failed opening file '%s': %s
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer «%s»: %s

en: Could not convert from charset '%s' to UTF-8
ca@valencia: No s'ha pogut convertir des del joc de caràcters «%s» a UTF-8

en: Could not store temporary file for encoding conversion
ca@valencia: No s'ha pogut guardar un fitxer temporal per a la conversió de codificació

en: All attempt to convert the file to UTF-8 has failed, use the msgconv or iconv command line tools before opening this file with gtranslator
ca@valencia: No s'ha pogut convertir de cap de les maneres el fitxer a UTF-8, utilitzeu les eines de línia d'ordes «msgconv» o «iconv» abans d'obrir el fitxer amb Gtranslator

en: Gettext returned a null message domain list.
ca@valencia: El gettext ha retornat una llista de dominis de missatges nul·la.

en: No messages obtained from parser.
ca@valencia: No s'ha obtingut cap missatge de l'analitzador.

en: You are saving a file with a .pot extension.
    Pot files are generated by the compilation process.
    Your file should likely be named '%s.po'.
ca@valencia: Esteu guardant un fitxer amb extensió .pot.
    Este tipus de fitxer es genera durant el procés de compilació.
    Segurament el fitxer s'hauria de dir «%s.po».

en: The file %s is read-only, and can not be overwritten
ca@valencia: El fitxer %s és només de lectura i no es pot sobreescriure

en: There was an error writing the PO file: %s
ca@valencia: S'ha produït un error en escriure el fitxer PO: %s

en: Impossible to remove the active profile
ca@valencia: No es pot suprimir el perfil actiu

en: Another profile should be selected as active before
ca@valencia: S'ha de seleccionar un altre perfil com a actiu abans

en: Are you sure you want to delete this profile?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir este perfil?

en: Active
ca@valencia: Actiu

en: Gtranslator Preferences
ca@valencia: Preferències del Gtranslator

en: _Warn if PO file contains fuzzy translations
ca@valencia: _Avisa'm si el fitxer PO conté traduccions difuses

en: Autosave
ca@valencia: Guarda automàticament

en: Create a _backup copy of files before saving
ca@valencia: Crea una còpia de _seguretat dels fitxers abans de guardar

en: _Autosave files every
ca@valencia: Interval entre _desaments automàtics

en: _minutes
ca@valencia: _minuts

en: Files
ca@valencia: Fitxers

en: Text Display
ca@valencia: Visualització del text

en: _Highlight message syntax
ca@valencia: _Realça la sintaxi dels missatges

en: Make _whitespace visible
ca@valencia: Fes que els _espai en blanc siguen visibles

en: Use _custom font
ca@valencia: Utilitza un _tipus de lletra personalitzat

en: Editor _font:
ca@valencia: _Tipus de lletra de l'editor:

en: Contents
ca@valencia: Contingut

en: _Remove fuzzy status if message is changed
ca@valencia: _Trau l'estat difús del missatge si s'ha modificat

en: Check _spelling
ca@valencia: Revisa l'_ortografia

en: Edit Profile
ca@valencia: Edita el perfil

en: Profiles
ca@valencia: Perfils

en: Plugins
ca@valencia: Connectors

en: Gtranslator Profile
ca@valencia: Perfil del Gtranslator

en: Profile Information
ca@valencia: Informació del perfil

en: _Name:
ca@valencia: No_m:

en: Translator Information
ca@valencia: Informació del traductor

en: _Email:
ca@valencia: Adreça _electrònica:

en: N_ame:
ca@valencia: _Nom:

en: Language Settings
ca@valencia: Configuració de la llengua

en: Replace
ca@valencia: Reemplaça

en: Find
ca@valencia: Cerca

en: Replace _All
ca@valencia: Reemplaça-ho _tot

en: _Replace
ca@valencia: _Reemplaça

en: Replace All
ca@valencia: Reemplaça-ho tot

en: _Search for:
ca@valencia: _Cerca:

en: Replace _with:
ca@valencia: Reemplaça _per:

en: _Original text
ca@valencia: Text _original

en: _Translated text
ca@valencia: Text _traduït

en: Include fu_zzy strings
ca@valencia: Inclou-hi els mi_ssatges difusos

en: _Match case
ca@valencia: Coi_ncidència de majúscules i minúscules

en: Match _entire word only
ca@valencia: F_es que coincidisca només la paraula completa

en: Search _backwards
ca@valencia: Cerca cap _enrere

en: _Wrap around
ca@valencia: Continua des de l'_inici

en: OVR
ca@valencia: SOB

en: There is an error in the message:
ca@valencia: Hi ha un error en el missatge:

en: Message Table
ca@valencia: Taula de missatges

en: Original Message:
ca@valencia: Missatge original:

en: Translate_d Text:
ca@valencia: Missatge _traduït:

en: Translation Fields
ca@valencia: Camps de traducció

en: Message Details
ca@valencia: Dades del missatge

note: Translators: Path to the document opened
en: Path:
ca@valencia: Camí:

en: Close document
ca@valencia: Tanca el document

en: Unable to display help. Please make sure the Gtranslator documentation package is installed.
ca@valencia: No s'ha pogut mostrar l'ajuda. Assegureu-vos que el paquet de documentació del Gtranslator està instal·lat.

en: gtkspell error: %s
ca@valencia: Error del GtkSpell: %s

en: GtkSpell was unable to initialize.
     %s
ca@valencia: No s'ha pogut inicialitzar el GtkSpell.
     %s

en: _File
ca@valencia: _Fitxer

en: _Edit
ca@valencia: _Edita

en: _View
ca@valencia: _Visualitza

en: _Search
ca@valencia: _Cerca

en: _Go
ca@valencia: _Vés

en: _Tools
ca@valencia: _Eines

en: Open a PO file
ca@valencia: Obri un fitxer PO

en: _Recent Files
ca@valencia: Fitxers _recents

note: Edit menu
en: T_oolbar
ca@valencia: Bar_ra d'eines

en: _Header...
ca@valencia: _Capçalera...

en: Save the current file
ca@valencia: Guarda el fitxer PO actual

en: Save the current file with another name
ca@valencia: Guarda el fitxer actual amb un altre nom

en: Close the current file
ca@valencia: Tanca el fitxer actual

en: Undo last operation
ca@valencia: Desfés l'última acció realitzada

en: Redo last undone operation
ca@valencia: Refés l'última acció desfeta

en: Cut the selected text
ca@valencia: Retalla el text seleccionat

en: Copy the selected text
ca@valencia: Copia el text seleccionat

en: Paste the contents of the clipboard
ca@valencia: Apega el contingut del porta-retalls

en: Clear the selected translation
ca@valencia: Neteja la traducció seleccionada

en: Copy _Message to Translation
ca@valencia: Copia el _missatge a la traducció

en: Copy original message contents to the translation field
ca@valencia: Copia el contingut del missatge original al camp de la traducció

en: Toggle _Fuzzy Status
ca@valencia: Commuta l'estat di_fús

en: Toggle fuzzy status of a message
ca@valencia: Commuta si el missatge és difús o no

note: View menu
en: _Message Details
ca@valencia: Dades del _missatge

en: Show the Context panel
ca@valencia: Mostra el quadre de context

note: Go menu
en: _Previous Message
ca@valencia: _Missatge anterior

en: Move back one message
ca@valencia: Vés un missatge arrere

en: _Next Message
ca@valencia: Missatge _següent

en: Move forward one message
ca@valencia: Vés un missatge cap avant

en: _Go to Message...
ca@valencia: _Vés al missatge...

en: Jumps to a specific message
ca@valencia: Va al missatge especificat

en: _First Message
ca@valencia: _Primer missatge

en: Go to the first message
ca@valencia: Vés al primer missatge

en: _Last Message
ca@valencia: _Darrer missatge

en: Go to the last message
ca@valencia: Vés a l'últim missatge

en: Next Fuz_zy
ca@valencia: Di_fús següent

en: Go to the next fuzzy message
ca@valencia: Vés al missatge difús següent

en: Previous Fuzz_y
ca@valencia: Di_fús anterior

en: Go to the previous fuzzy message
ca@valencia: Vés al missatge difús anterior

en: Next _Untranslated
ca@valencia: _Sense traduir següent

en: Go to the next untranslated message
ca@valencia: Vés al missatge sense traduir següent

en: Previ_ous Untranslated
ca@valencia: Sense traduir an_terior

en: Go to the previous untranslated message
ca@valencia: Vés al missatge sense traduir anterior

en: Next Fu_zzy or Untranslated
ca@valencia: _Sense traduir o difús següent

en: Go to the next fuzzy or untranslated message
ca@valencia: Vés al missatge sense traduir o difús següent

en: Pre_vious Fuzzy or Untranslated
ca@valencia: S_ense traduir o difús anterior

en: Go to the previous fuzzy or untranslated message
ca@valencia: Vés al missatge sense traduir o difús anterior

en: Search for text
ca@valencia: Cerca text

en: Search for and replace text
ca@valencia: Cerca i reemplaça text

note: Documents menu
en: _Save All
ca@valencia: Guarda-ho _tot

en: Save all open files
ca@valencia: Guarda tots els fitxers oberts

en: _Close All
ca@valencia: Tan_ca-ho tot

en: Close all open files
ca@valencia: Tanca tots els fitxers oberts

en: _Previous Document
ca@valencia: Document _anterior

en: Activate previous document
ca@valencia: Activa el document anterior

en: _Next Document
ca@valencia: Document _següent

en: Activate next document
ca@valencia: Activa el document següent

en: Untranslated
ca@valencia: Sense traduir

en: Translated
ca@valencia: Traduïdes

en: Fuzzy
ca@valencia: Difuses

en: Current: %d
ca@valencia: Actual: %d

en: %d translated | %d translated
ca@valencia[0]: %d traduïda
ca@valencia[1]: %d traduïdes

en: %d fuzzy | %d fuzzy
ca@valencia[0]: %d difusa
ca@valencia[1]: %d difuses

en: %d untranslated | %d untranslated
ca@valencia[0]: %d sense traduir
ca@valencia[1]: %d sense traduir

note: Translators: %s is a URI
en: Activate '%s'
ca@valencia: Activa «%s»

note: Translators: this is the title of the window with a modified document
en: *%s - gtranslator
ca@valencia: *%s: Gtranslator

note: Translators: this is the title of the window with a document opened
en: %s - gtranslator
ca@valencia: %s: Gtranslator

en: gtranslator
ca@valencia: Gtranslator

en: Toolbar Editor
ca@valencia: Editor de la barra d'eines

en: No profile
ca@valencia: Cap perfil

en: Profile for the active document
ca@valencia: Perfil per al document actiu

en: - Edit PO files
ca@valencia: : edició de fitxers PO

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ca@valencia: %s
    Executeu «%s --help» per veure una llista de totes les opcions disponibles de la línia d'ordes.

note: Translaters: This string is for a toggle to display a toolbar. * The name of the toolbar is automatically computed from the widgets * on the toolbar, and is placed at the %s. Note the _ before the %s * which is used to add mnemonics. We know that this is likely to * produce duplicates, but don't wor
en: Show “_%s”
ca@valencia: Mostra «_%s»

en: _Move on Toolbar
ca@valencia: _Mou dins de la barra d'eines

en: Move the selected item on the toolbar
ca@valencia: Mou l'element seleccionat dins de la barra d'eines

en: _Remove from Toolbar
ca@valencia: _Suprimeix de la barra d'eines

en: Remove the selected item from the toolbar
ca@valencia: Suprimeix l'element seleccionat de la barra d'eines

en: _Delete Toolbar
ca@valencia: _Suprimeix la barra d'eines

en: Remove the selected toolbar
ca@valencia: Suprimeix la barra d'eines seleccionada

en: Separator
ca@valencia: Separador
