gtranslator - en to pl translation catalogue (273 entries)

en: Gtranslator
pl: gtranslator

en: Translate and localize applications and libraries
pl: Tłumaczenie i lokalizowanie programów oraz bibliotek

en: Gtranslator is an enhanced gettext po file editor for the GNOME desktop environment. It handles all forms of gettext po files and includes very useful features like find/replace, translation memory, different translator profiles, messages table (for having an overview of the translations/messages in the po file), easy navigation and editing of translation messages and comments of the translation where accurate.
pl: gtranslator to ulepszony edytor plików PO biblioteki gettext dla środowiska GNOME. Obsługuje wszystkie rodzaje plików PO biblioteki gettext i zawiera bardzo przydatne funkcje, takie jak znajdź/zamień, pamięć tłumaczeń, różne profile tłumaczy, tablica komunikatów (dostarczającą przegląd tłumaczeń/komunikatów w pliku PO), łatwa nawigacja oraz modyfikowanie komunikatów tłumaczeń i komentarzy.

en: Gtranslator includes also a plugin system with many interesting plugins like alternate language, insert tags, integration with subversion and a source code viewer.
pl: gtranslator zawiera także system wtyczek z wieloma interesującymi wtyczkami, takimi jak alternatywny język, wstawianie znaczników, integracja z systemem Subversion i przeglądarka kodu źródłowego.

en: Translation Editor
pl: Edytor tłumaczeń

en: PO File Editor
pl: Edytor plików PO

en: Gtranslator;Translation;Editor;Gettext;Write;
pl: gtranslator;edytor;tłumaczeń;tłumaczenia;translacja;translator;gettext;

en: Warn if file contains fuzzy translations
pl: Ostrzeganie, jeśli plik zawiera niepewne tłumaczenia

en: If true, warn the user when saving a PO translation file containing fuzzy strings.
pl: Jeśli wynosi „true”, to ostrzega użytkownika podczas zapisywania pliku tłumaczenia PO zawierającego niepewne ciągi.

en: Whether to remove the obsolete entries upon saving
pl: Czy usuwać przestarzałe wpisy podczas zapisywania

en: If true, the obsolete entries will be removed from the file after saving
pl: Jeśli wynosi „true”, to przestarzałe wpisy będą usuwane z pliku podczas zapisywania

en: Auto save files
pl: Automatyczne zapisywanie plików

en: If true, automatically save files at specified intervals.
pl: Jeśli wynosi „true”, to automatycznie zapisuje pliki w podanych odstępach czasu.

en: Auto save interval
pl: Czas między automatycznym zapisywaniem

en: Interval in minutes at which to automatically save files.
pl: Czas w minutach między automatycznymi zapisami plików.

en: Create backup before saving
pl: Tworzenie kopii zapasowej przed zapisaniem

en: If true, create a backup copy of a file before saving it.
pl: Jeśli wynosi „true”, to wykonuje kopię zapasową pliku przed jego zapisaniem.

en: Use profile values for header
pl: Używanie wartości profilu dla nagłówka

en: If true, overwrite the values in the PO header with those in the active profile.
pl: Jeśli wynosi „true”, to zastępuje wartości w nagłówkach pliku PO tymi z aktywnego profilu.

en: Highlight syntax in edit fields
pl: Wyróżnianie elementów składni w polach modyfikowania

en: If true, apply syntax highlighting to strings in edit fields.
pl: Jeśli wynosi „true”, to zastosowuje wyróżnianie elementów składni w ciągach w polach modyfikowania.

en: Make whitespace visible
pl: Widoczne białe znaki

en: If true, display whitespace in strings as representative symbols.
pl: Jeśli wynosi „true”, to wyświetla białe znaki w ciągach jako odpowiednie symbole.

en: Remove fuzzy status when message is changed
pl: Usuwanie stanu „niepewny” po modyfikacji komunikatu

en: If true, remove fuzzy status from translations when they are changed.
pl: Jeśli wynosi „true”, to usuwa stan „niepewny” po modyfikacji tłumaczenia.

en: Check spelling
pl: Sprawdzanie pisowni

en: If true, check the spelling of translated messages.
pl: Jeśli wynosi „true”, to sprawdza pisownię przetłumaczonych komunikatów.

en: Side panel switcher style
pl: Styl przełącznika panelu bocznego

en: Style for switchers in the side panel.
pl: Styl przełącznika w panelu bocznym.

en: Message list sort order
pl: Kolejność porządkowania listy komunikatów

en: Sort order to use in the message list. Possible values are “status”, “id”, “original-text” and “translated-text”.
pl: Kolejność porządkowania używana na liście komunikatów. Możliwe wartości: „status” (stan), „id” (identyfikator), „original-text” (oryginalny tekst) i „translated-text” (przetłumaczony tekst).

en: Active plugins
pl: Aktywne wtyczki

en: List of active plugins. It contains the “Location” of the active plugins. See the .gtranslator-plugin file for obtaining the “Location” of a given plugin.
pl: Lista aktywnych wtyczek. Zawiera „Location” (położenie) aktywnych wtyczek. Plik .gtranslator-plugin zawiera informacje o tym, skąd wziąć położenie danej wtyczki.

en: Source Viewer
pl: Przeglądarka źródeł

en: Source code
pl: Kod źródłowy

en: Translation file editing suite for localization of applications and libraries.
pl: Program do modyfikowania plików tłumaczeń do lokalizacji programów i bibliotek.

en: Unsaved Changes
pl: Niezapisane zmiany

en: Do you want to write all the changes done to %s?
pl: Zapisać wszystkie zmiany wprowadzone w pliku %s?

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Continue Without Saving
pl: Kontynuuj bez zapisywania

en: Save and Open
pl: Zapisz i otwórz

en: Open file for translation
pl: Otwiera plik do tłumaczenia

en: This file has already been uploaded
pl: Ten plik został już wysłany

en: An error occurred while uploading the file: %s
    Maybe you've not configured your <i>l10n.gnome.org</i> <b>token</b> correctly in your profile or you don't have permissions to upload this module.
pl: Wystąpił błąd podczas wysyłania pliku: %s
    Być może nie skonfigurowano poprawnie <b>tokenu</b> serwisu <i>l10n.gnome.org</i> w profilu lub brak uprawnień do wysyłania tego modułu.

en: The file has been uploaded!
pl: Plik został wysłany.

en: Save file as…
pl: Zapis pliku jako…

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: Close _Without Saving
pl: Zamknij _bez zapisywania

en: _Save
pl: _Zapisz

en: Save the changes to document “%s” before closing?
pl: Zapisać zmiany przed zamknięciem dokumentu „%s”?

en: Changes to %d document will be permanently lost. | Changes to %d documents will be permanently lost.
pl[0]: Zostaną bezpowrotnie utracone zmiany dokonane w %d dokumencie.
pl[1]: Zostaną bezpowrotnie utracone zmiany dokonane w %d dokumentach.
pl[2]: Zostaną bezpowrotnie utracone zmiany dokonane w %d dokumentach.

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
pl[0]: Jest %d dokument z niezapisanymi zmianami. Zapisać zmiany przed zamknięciem?
pl[1]: Są %d dokumenty z niezapisanymi zmianami. Zapisać zmiany przed zamknięciem?
pl[2]: Jest %d dokumentów z niezapisanymi zmianami. Zapisać zmiany przed zamknięciem?

en: Save
pl: Zapisz

en: Notes
pl: Notatki

en: Extracted comments
pl: Wydobyte komentarze

en: Paths
pl: Ścieżki

en: Error loading module info: %s
pl: Błąd podczas wczytywania informacji o module: %s

en: Error loading file info: %s
pl: Błąd podczas wczytywania informacji o pliku: %s

en: No module state found.
pl: Nie odnaleziono stanu modułu.

en: Error loading file: %s
pl: Błąd podczas wczytywania pliku: %s

en: Error creating tmp file: %s
pl: Błąd podczas tworzenia pliku tymczasowego: %s

en: Error writing stream: %s
pl: Błąd podczas zapisywania potoku: %s

en: The file '%s' has been saved in %s
pl: Plik „%s” został zapisany w %s

en: An error occurred while reserving this module: %s
    Maybe you've not configured your l10n.gnome.org token correctly in your profile or you don't have permissions to reserve this module.
pl: Wystąpił błąd podczas rezerwowania tego modułu: %s
    Być może nie skonfigurowano poprawnie tokenu serwisu l10n.gnome.org w profilu lub brak uprawnień do rezerwowania tego modułu.

en: The file '%s.%s.%s.%s' has been successfully reserved
pl: Pomyślnie zarezerwowano plik „%s.%s.%s.%s”

en: New Window
pl: Nowe okno

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Keyboard Shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

en: About Translation Editor
pl: O programie

en: Language
pl: Język

en: Module
pl: Moduł

en: Domain
pl: Domena

en: Branch
pl: Gałąź

en: Reserve for translation
pl: Zarezerwuj do tłumaczenia

en: Info
pl: Informacje

en: File
pl: Plik

en: Translation State
pl: Stan tłumaczenia

en: Stats
pl: Statystyki

en: Load File
pl: Wczytaj plik

en: Open…
pl: Otwórz…

en: Main Menu
pl: Menu główne

en: Gettext translation
pl: Tłumaczenie gettext

en: Gettext translation template
pl: Szablon tłumaczenia gettext

en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: Welcome
pl: Witamy

en: Welcome to Translation Editor
pl: Witamy w edytorze tłumaczeń

en: Before start to use the application, a profile should be created, but don't worry, the app will guide you to do it in a minute.
pl: Przed rozpoczęciem używania programu należy utworzyć profil, co potrwa mniej niż minutę.

en: Create Profile
pl: Utworzenie profilu

en: Profile
pl: Profil

en: Profile name
pl: Nazwa profilu

en: default
pl: domyślny

en: Translator name
pl: Imię i nazwisko tłumacza

en: Translator email
pl: Adres e-mail tłumacza

en: Translation team email
pl: Adres e-mail zespołu tłumaczenia

en: Confirmation
pl: Potwierdzenie

en: Team email
pl: Adres e-mail zespołu

en: Language name
pl: Nazwa języka

en: Language code
pl: Kod języka

en: Character set
pl: Zestaw znaków

en: Transfer encoding
pl: Kodowanie przesyłania

en: Plural form
pl: Formy liczby mnogiej

en: Next
pl: Dalej

en: Edit Header
pl: Modyfikuj nagłówek

en: Translator and Language
pl: Tłumacz i język

en: General
pl: Ogólne

en: Use my options to complete the following entries
pl: Używanie tych opcji do wypełniania następujących wpisów

en: Translator’s _name
pl: Imię i _nazwisko tłumacza

en: Translator’s _email
pl: Adres _e-mail tłumacza

en: _Language
pl: _Język

en: Language _code
pl: _Kod języka

en: Language _Team email
pl: Adres e-mail _zespołu języka

en: Char_set
pl: Ze_staw znaków

en: Enc_oding
pl: Kod_owanie

en: Project
pl: Projekt

en: Project Id _version
pl: Identyfikator _wersji projektu

en: Pot _file creation date
pl: Data _utworzenia pliku POT

en: Po file _revision date
pl: Data _modyfikacji pliku PO

en: Report message _bugs to
pl: Zgłaszanie _błędów w komunikatach do

en: Comment
pl: Komentarz

en: Damned Lies Info
pl: Informacje z serwisu Damned Lies

en: Lang
pl: Język

en: State
pl: Stan

en: Edit options manually
pl: Ręczna modyfikacja opcji

en: Choose language code
pl: Wybór kodu języka

en: Plural forms
pl: Formy liczby mnogiej

en: Choose plural forms
pl: Wybór form liczby mnogiej

en: Original Message
pl: Oryginalny komunikat

en: Translated Message
pl: Przetłumaczony komunikat

en: The file is empty
pl: Plik jest pusty

en: Failed opening file “%s”: %s
pl: Otwarcie pliku „%s” się nie powiodło: %s

en: Could not convert from charset “%s” to UTF-8
pl: Nie można konwertować z zestawu znaków „%s” na UTF-8

en: Could not store temporary file for encoding conversion
pl: Nie można przechować pliku tymczasowego do konwersji kodowania

en: All attempt to convert the file to UTF-8 has failed, use the msgconv or iconv command line tools before opening this file with GNOME Translation Editor
pl: Żadna próba konwersji pliku do UTF-8 się nie powiodła. Proszę użyć narzędzi wiersza poleceń msgconv lub iconv przed otwarciem tego pliku za pomocą tego programu

en: Gettext returned a null message domain list.
pl: Biblioteka gettext zwróciła pustą listę domen komunikatów.

en: No messages obtained from parser.
pl: Brak komunikatów uzyskanych z parsera.

en: You are saving a file with a .pot extension.
    Pot files are generated by the compilation process.
    Your file should likely be named “%s.po”.
pl: Zapisywany jest plik z rozszerzeniem .pot.
    Pliki .pot są tworzone w procesie kompilacji.
    Plik powinien prawdopodobnie nosić nazwę „%s.po”.

en: The file %s is read-only, and can not be overwritten
pl: Plik %s jest tylko do odczytu i nie może zostać zastąpiony

en: There is an error in the PO file: %s
pl: W pliku PO jest błąd: %s

en: There was an error writing the PO file: %s
pl: Wystąpił błąd podczas zapisywania pliku PO: %s

en: Edit
pl: Modyfikuj

en: Delete
pl: Usuń

en: Impossible to remove the active profile
pl: Nie można usunąć aktywnego profilu

en: Another profile should be selected as active before
pl: Należy najpierw wybrać inny profil jako aktywny

en: _Ok
pl: _OK

en: Are you sure you want to delete this profile?
pl: Na pewno usunąć ten profil?

en: _Delete
pl: _Usuń

en: F_iles
pl: _Pliki

en: _Warn if PO file contains fuzzy translations
pl: _Ostrzeganie, jeśli plik PO zawiera niepewne tłumaczenia

en: _Remove obsolete entries on save
pl: _Usuwanie przestarzałych wpisów podczas zapisywania

en: Autosave
pl: Automatyczne zapisywanie

en: _Activate auto save
pl: _Włączone

en: Autosave _interval
pl: _Czas między automatycznym zapisem

en: Create a _backup copy of files before saving
pl: Tworzenie _kopii zapasowej plików przed zapisaniem

en: _Editor
pl: _Edytor

en: Text Display
pl: Wyświetlanie tekstu

en: _Highlight message syntax
pl: _Wyróżnianie elementów składni

en: Make _whitespace visible
pl: Widoczne _białe znaki

en: _Font
pl: Czcionka

en: Contents
pl: Zawartość

en: _Remove fuzzy status if message is changed
pl: _Usuwanie stanu „niepewny” po modyfikacji komunikatu

en: Check _spelling
pl: _Sprawdzanie pisowni

en: _Profiles
pl: _Profile

en: Profiles
pl: Profile

en: Translation Editor Profile
pl: Profil edytora tłumaczeń

en: Upload to Damned Lies
pl: Wysłanie do serwisu Damned Lies

en: Profile Information
pl: Informacje o profilu

en: Translator Information
pl: Informacje o tłumaczu

en: Translator _name
pl: _Imię i nazwisko tłumacza

en: Translator _email
pl: Adres _e-mail tłumacza

en: Translation _team email
pl: Adres e-mail _zespołu tłumaczenia

en: Damned Lies Integration
pl: Integracja z serwisem Damned Lies

en: GNOME Damned Lies integration token, go to your profile in https://l10n.gnome.org/ to get it
pl: Token integracji z serwisem Damned Lies projektu GNOME, należy go uzyskać na swoim profilu na https://l10n.gnome.org/

en: _Damned Lies auth token
pl: Token uwierzytelniania _Damned Lies

en: Build Translation Memory
pl: Zbuduj pamięć tłumaczeń

en: Help
pl: Pomoc

en: Open a new .po file or drag & drop here
pl: Proszę otworzyć nowy plik PO lub przeciągnąć go tutaj

en: Load from DL…
pl: Wczytaj z serwisu DL…

en: Search
pl: Wyszukiwanie

en: Switch between Search and Search-and-Replace
pl: Przełącza między wyszukiwaniem a wyszukiwaniem i zastępowaniem

en: Show or hide search options such as case sensitivity
pl: Wyświetla lub ukrywa opcje wyszukiwania, takie jak rozróżnianie wielkości znaków

en: Replace
pl: Zmień

en: Replace All
pl: Zmień wszystkie

en: Case sensitive
pl: Rozróżnianie małych i wielkich liter

en: Match whole word only
pl: Tylko całe wyrazy

en: Wrap around
pl: Automatyczny powrót do początku

en: Original text
pl: Oryginalny tekst

en: Translated text
pl: Przetłumaczony tekst

en: File is not consistent with profile %s
pl: Plik jest niespójny z profilem %s

en: File nplurals: %d, is different from profile nplurals %d.
    Kindly go to preferences and select a profile with consistent nplurals values as this file %s.
pl: Formy liczby mnogiej w pliku, %d, są inne niż formy profilu, %d.
    Proszę przejść do preferencji i wybrać profil o takich samych formach co ten plik, %s.

en: There is an error in the message:
pl: Wystąpił błąd w komunikacie:

en: fuzzy
pl: niepewne

en: Plural %d
pl: %d. liczba mnoga

note: Translators: Path to the document opened
en: Path:
pl: Ścieżka:

en: Translated: %0.2f%%
pl: Przetłumaczone: %0.2f%%

en: Translated: %d
pl: Przetłumaczone: %d

en: Untranslated: %d
pl: Nieprzetłumaczone: %d

en: Fuzzy: %d
pl: Niepewne: %d

note: <property name="ypad">5</property>
en: _Original Message
pl: _Oryginalny komunikat

note: <property name="ypad">5</property>
en: Translate_d Text
pl: Przetłumaczony te_kst

en: Order messages by
pl: Porządkowanie komunikatów według

en: Appearance in the original file
pl: Kolejność w oryginalnym pliku

en: Message status
pl: Stan komunikatu

en: Original message
pl: Oryginalny komunikat

en: Translated message
pl: Przetłumaczony komunikat

en: Find
pl: Znajdź

en: Find and Replace
pl: Znajdź i zmień

en: Open a New File
pl: Otwiera nowy plik

en: Open from Damned Lies
pl: Otwiera z serwisu Damned Lies

en: Undo
pl: Cofa

en: Redo
pl: Ponawia

en: Previous message without translation (<Alt><Page Up>)
pl: Poprzedni komunikat bez tłumaczenia (<Alt><Page Up>)

en: Next message without translation (<Alt><Page Down>)
pl: Następny komunikat bez tłumaczenia (<Alt><Page Down>)

en: Toggle Fuzzy State
pl: Przełącza stan niepewności

en: Sort messages by
pl: Porządkuje komunikaty według

en: Upload File
pl: Wysyła plik

en: Save as
pl: Zapisuje jako

en: Save Current File
pl: Zapisuje bieżący plik

en: Uploading...
pl: Wysyłanie…

en: Upload
pl: Wyślij

en: comment:
pl: komentarz:

note: Translators: this is the title of the window with a modified document
en: *%s — Translation Editor
pl: *%s — edytor tłumaczeń

note: Translators: this is the title of the window with a document opened
en: %s — Translation Editor
pl: %s — edytor tłumaczeń

en: Select a Po file
pl: Wybór pliku PO

en: Load from Damned Lies
pl: Wczytanie z serwisu Damned Lies

[ctx: shortcut window group]
en: General
pl: Ogólne

[ctx: shortcut window]
en: Open file
pl: Otwarcie pliku

[ctx: shortcut window]
en: Save the current file
pl: Zapisanie bieżącego pliku

[ctx: shortcut window]
en: Save the current file as
pl: Zapisanie bieżącego pliku jako

[ctx: shortcut window]
en: Download from DL
pl: Pobranie z serwisu DL

[ctx: shortcut window]
en: Upload to DL
pl: Wysłanie do serwisu DL

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
pl: Preferencje

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

[ctx: shortcut window]
en: Help
pl: Pomoc

[ctx: shortcut window]
en: Quit
pl: Zakończenie działania

[ctx: shortcut window group]
en: Edit
pl: Edycja

[ctx: shortcut window]
en: Undo
pl: Cofnięcie

[ctx: shortcut window]
en: Redo
pl: Ponowienie

[ctx: shortcut window]
en: Clear translation
pl: Wyczyszczenie tłumaczenia

[ctx: shortcut window]
en: Mark/Unmark as fuzzy
pl: Oznaczenie/odznaczenie jako niepewne

[ctx: shortcut window]
en: Copy original text to translation
pl: Skopiowanie oryginalnego tekstu do tłumaczenia

[ctx: shortcut window group]
en: Navigation
pl: Nawigacja

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous message
pl: Przejście do poprzedniego komunikatu

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next message
pl: Przejście do następnego komunikatu

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous untranslated message
pl: Przejście do poprzedniego nieprzetłumaczonego komunikatu

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next untranslated message
pl: Przejście do następnego nieprzetłumaczonego komunikatu

[ctx: shortcut window group]
en: Translation Memory
pl: Pamięć tłumaczeń

[ctx: shortcut window]
en: Build translation memory
pl: Zbudowanie pamięci tłumaczeń

[ctx: shortcut window]
en: Copy below
pl: Skopiowanie poniżej

[ctx: shortcut window]
en: Use 1st...9th suggestion
pl: Użycie 1…9. podpowiedzi

[ctx: shortcut window group]
en: Find & Replace
pl: Wyszukiwanie i zastępowanie

[ctx: shortcut window]
en: Find
pl: Wyszukiwanie

[ctx: shortcut window]
en: Find & Replace
pl: Wyszukiwanie i zastępowanie

[ctx: shortcut window]
en: Forward-search
pl: Wyszukanie następnego

[ctx: shortcut window]
en: Backward-search
pl: Wyszukanie poprzedniego

[ctx: shortcut window]
en: Hide find & replace bar
pl: Ukrycie paska wyszukiwania i zastępowania

en: — Edit PO files
pl: — modyfikowanie plików PO

en: %s
    Run “%s --help” to see a full list of available command line options.
pl: %s
    Polecenie „%s --help” wyświetli pełną listę dostępnych opcji wiersza poleceń.

en: Select PO directory
pl: Wybór katalogu plików PO

en: Translation Editor Memory Manager
pl: Menedżer pamięci edytora tłumaczeń

en: Database
pl: Baza danych

en: Select the directory which contains PO files
pl: Wybór katalogu zawierającego pliki PO

en: Use only files with this name
pl: Używanie tylko plików o tej nazwie

en: Add to Database
pl: Dodanie do bazy danych

en: PO directory
pl: Katalog plików PO

en: Directory containing PO files to add to the translation memory.
pl: Katalog zawierający pliki PO do dodania do pamięci tłumaczeń.

en: Restrict search by filename
pl: Ograniczanie wyszukiwania według nazwy pliku

en: If true, only include files with a specified filename when searching the translation memory.
pl: Jeśli wynosi „true”, to podczas przeszukiwania pamięci tłumaczeń zawiera tylko podaną nazwę pliku.

en: Filename to restrict search to
pl: Nazwa pliku, do której ograniczać wyszukiwanie

en: Filename to which searching of the translation memory should be restricted.
pl: Nazwa pliku, do której ograniczać przeszukiwanie pamięci tłumaczeń.

en: Maximum number of missing words
pl: Maksymalna liczba brakujących wyrazów

en: Maximum number of words that can be missing from a message displayed as a match by the translation memory.
pl: Maksymalna liczba wyrazów, jakie mogą brakować z komunikatu wyświetlanego jako pasujący przez pamięć tłumaczeń.

en: Maximum difference in message length
pl: Maksymalna różnica w długości między komunikatami

en: Maximum difference in length between messages displayed as matches by the translation memory.
pl: Maksymalna różnica w długości między komunikatami wyświetlanymi jako pasujące przez pamięć tłumaczeń.
