GNU Typist 2.7 - en to cs translation catalogue (75 entries)

en: internal error in strdup
cs: vnitřní chyba v strdup

en: invalid key binding
cs: chybné přiřazení kláves

en: invalid function key number
cs: neplatné číslo F-klávesy

en: data exceeds screen length
cs: data překročila velikost obrazovky

en: instructions are limited to two lines
cs: instrukce smí mít pouze dva řádky

en: internal error: fseek
cs: vnitřní chyba: fseek

en: '*' must immediately follow '%'
cs: po '%' musí okamžitě následovat '*'

en: missing '%'
cs: chybí '%'

en: '%' must immediately follow value
cs: po hodnotě musí okamžitě následovat '%'

en: overflow in do_error_max_set
cs: přetečení bufferu v do_error_max_set

en: Invalid value for "E:" (out of range)
cs: Neplatná hodnota pro "E:" (mimo obor hodnot)

en: label '%s' not found
cs: návěstí '%s' nebylo nalezeno

en: unknown command
cs: neznámý příkaz

en: default maximum error percentage (default 3.0); valid values are between 0.0 and 100.0
cs: defaultní maximální počet chyb (standardně 3.0); platné hodnoty jsou mezi 0.0 a 100.0

en: turn off WPM timer in drills
cs: vypnout sledování rychlosti při drilových testech

en: use the terminal's hardware cursor
cs: používat kurzor terminálu

en: cursor flash period P*.1 sec (default 10); valid  values are between 0 and 512; this is ignored if -t is specified
cs: perioda blikání kurzoru P*0,1 sekund (defaultně 10); platné hodnoty jsou mezi 0 a 512; parametr je ignorován, pokud bylo zadáno -t.

en: set initial display colours where available
cs: nastavení výchozích barev, pokud je to možné

en: don't beep on errors
cs: při chybách nepípat

en: same as -s, --silent
cs: to samé jako -s a --silent

en: start the lesson at label 'L'
cs: spusť lekci na návěstí 'L'

en: try to mimic word processors
cs: emuluj textový procesor

en: forbid the user to skip exercises
cs: zakaž uživateli přeskakovat cvičení

en: highlight errors with reverse video
cs: zvýraznit chyby inverzním zobrazením

en: print this message
cs: vytiskni tuto zprávu

en: output version information and exit
cs: vytisknout informace o verzi a skončit

en: do not ask confirmation questions
cs: neptat se na potvrzení

en: set top banner colours (background, foreground, package and version respectively)
cs: nastavit barvy vrchního banneru (pozadí, popředí, balíček a verzi,v tomto pořadí)

en: `gtypist' is a typing tutor with several lessons for different keyboards and languages.  New lessons can be written by the user easily.
cs: ,,gtypist'' je program pro výuku psaní na klávesnici všemi deseti prsty a obsahuje několik lekcí. Snadno mohou být dopsány i lekce nové.

en: Usage
cs: Používání

en: script-file
cs: skriptovací soubor

en: Options
cs: Nastavení

en: 
    If not supplied, script-file defaults to '%s/%s'.
cs: 
    Pokud není uvedeno jinak, skriptovací soubor bude: '%s/%s'.

en: The path $GTYPIST_PATH is searched for script files.
cs: Skriptovací soubory se hledají v $GTYPIST_PATH.

en: Examples
cs: Příklady

en: To run the default lesson in english `gtypist.typ'
cs: Ke spuštění defaultní lekce v angličtině gtypist.typ

en: To run the lesson in spanish
cs: Spustit lekci ve španělštině

en: To instruct gtypist to look for lesson `bar.typ' in a non standard directory
cs: Prohledává pro bar.typ nestandardní adresář

en: To run the lesson in the file `test.typ' of directory `temp', starting at label `TEST1', using the terminal's cursor, and run silently
cs: Spustí lekcii `test.typ' z adresáře `temp', začne na návěstí `TEST1', použije terminálový kurzor a pracuje v tichém módu

en: Report bugs to bug-gtypist@gnu.org
cs: Oznamte chyby na bug-gtypist@gnu.org.

en: %s: invalid error-max value
cs: %s: neplatná hodnota error-max

en: %s: invalid curs-flash value
cs: %s: neplatná hodnota curs-flash

en: %s: invalid colours value
cs: %s: neplatné číslo barvy

en: %s:  argument format is incorrect
cs: %s:  neplatný formát argumentu

en: %s:  incorrect colour values
cs: %s:  neplatná čísla barev

en: %s: internal error: malloc
cs: %s: interní chyba: malloc

en: Written by Simon Baldwin
cs: Napsáno Simonem Baldwinem

en: Try '%s --help' for more information.
cs: Více informací získáte zadáním '%s --help.'

en:  Tutorial
cs:  Tutoriál

en:   Query
cs:   Dotaz

en:   Drill
cs:   Drilové cvičení

en: Speed test
cs: Rychlostní test

en:  Press RETURN or SPACE to continue, ESC to return to the menu
cs: Stiskněte ENTER nebo mezeru pro pokračování, ESC k návratu do menu

en:  Your error-rate is too high. You have to achieve %.1f%%.
cs: Vaše chybovost je příliš velká. Musíte dosáhnout %.1f%%.

en:  You failed this test, so you need to go back to %s.
cs:  Neprošel jste tímto testem. Musíte se vrátit na %s.

en:  Press R to repeat, N for next exercise or E to exit
cs:  Stiskněte O pro opakování, D pro další cvičení či K pro konec

en:  Press R to repeat or E to exit
cs:  Stiskněte O pro opakování nebo K pro konec

en:  Are you sure you want to exit this lesson? [Y/N]
cs:  Jste si jist/a, že chcete opustit tuto lekci? [A/N]

en:  Sorry, gtypist is configured to forbid skipping exercises.
cs:  Omlouvám se, ale jsem konfigurován, abych nedovolil přeskakovat.

en:  Raw speed      = %6.2f wpm
cs:  Hrubá rychlost      = %6.2f slov/m

en:  Adjusted speed = %6.2f wpm
cs:  Orientační rychlost = %6.2f slov/m

en:             with %.1f%% errors
cs:                   s %.1f%% chyb

en: Y/N
cs: A/N

en: R/N/E
cs: O/D/K

en: can't find or open file
cs: Nemůžu najít či otevřít soubor

en: Loading the script...
cs: Načítám skript...

en: internal error: malloc
cs: vnitřní chyba: malloc

en: Use arrowed keys to move around, SPACE or RETURN to select and ESCAPE to go back
cs: K pohybu použijte kurzorových kláves, mezerou či ENTERem vyberte položku nebo ESC se vraťte zpět

en: line
cs: řádka

en: internal error: strdup
cs: vnitřní chyba: strdup

en: label redefinition
cs: předefinování návěstí

en: data shortage
cs: nedostatek dat

en: missing ':'
cs: chybí ':'

en: line too long for screen
cs: řádka je na obrazovku příliš dlouhá

en: Happy Typing!
cs: Přejeme příjemné psaní!
