GNU Typist 2.7 - en to eu translation catalogue (77 entries)

en: internal error in strdup
eu: barne errorea strdup-en

en: invalid key binding
eu: teklen asoziazio ez zuzena

en: invalid function key number
eu: funtzio teklaren zenbaki okerra

en: data exceeds screen length
eu: datuek pantailaren luzera gainditzen dute

en: instructions are limited to two lines
eu: instrukzioak bi lerrotara mugatuta daude

en: internal error: fseek
eu: barne errorea: 'fseek'

en: '*' must immediately follow '%'
eu: '*'  '% (r)en ostean etorri behar da'

en: missing '%'
eu: '%' falta da

en: '%' must immediately follow value
eu: '%' balorearen ostean etorri behar da

en: overflow in do_error_max_set
eu: 'do_error_max_set' -en gainezkatzea

en: Invalid value for "E:" (out of range)
eu: "E:" rako balio okerra (tartetik kanpo)

en: label '%s' not found
eu: '%s' etiketa ez aurkitua

en: unknown command
eu: agindu ezezaguna

en: default maximum error percentage (default 3.0); valid values are between 0.0 and 100.0
eu: gehienezko errorearen ehunekoa (defektuz 3.0); baliozko baloreak 0.0 eta 100.0 bitartean daude

en: turn off WPM timer in drills
eu: WPM kontadorea desaktibatu praktiketarako

en: use the terminal's hardware cursor
eu: erabili terminalaren kurtsorea

en: cursor flash period P*.1 sec (default 10); valid  values are between 0 and 512; this is ignored if -t is specified
eu: kurtsorearen kliskaldia P*.1 segundutan jartzen du (defektuz 10), baliozko baloreak 0 eta 512 bitartean daude; Ez da kontuan hartuko '-t' aukera zehazten bada

en: set initial display colours where available
eu: pantailaren hasierako koloreak ezartzen ditu posible denean

en: don't beep on errors
eu: ez egin soinurik erroreak izanez gero

en: same as -s, --silent
eu: '-s, --silent'-en eragin bera

en: start the lesson at label 'L'
eu: ikasgaia 'L' etiketan hasi

en: try to mimic word processors
eu: testu prozesadorak imitatzen saiatzen da

en: forbid the user to skip exercises
eu: erabiltzaileari ariketei jaramonik ez egitea debekatu

en: highlight errors with reverse video
eu: koloreak azpimarratu pantailak daukan kolorearen inbertsioarekin

en: print this message
eu: mezu hau erakutsi

en: output version information and exit
eu: bertsioari buruzko informazioa erakutsi eta irten

en: do not ask confirmation questions
eu: baieztatzeko galderarik ez egin

en: set top banner colours (background, foreground, package and version respectively)
eu: goiko panelaren koloreak ezarri (hondoa, lehen planoa, paketea eta bertsioa  hurrenez hurren)

en: set scoring mode (words per minute or characters per minute)
eu: ezarri puntuatzeko modua (hitzak minutuko edo karakterrak minutuko)

en: `gtypist' is a typing tutor with several lessons for different keyboards and languages.  New lessons can be written by the user easily.
eu: 'gtypist' makinaz idazten ikasteko tutore bat da. Ikasgai desberdinez osatuta dago, teklatu eta hizkuntza desberdinetarako. Erabiltzaile batek ikasgai berriak gehitu ditzake erraztasunez.

en: Usage
eu: Erabilera

en: script-file
eu: 'script' artxiboak

en: Options
eu: Aukerak

en: 
    If not supplied, script-file defaults to '%s/%s'.
eu: 
    Adierazten ez bada, defektuzko 'script' artxiboa '%s/%s' da.

en: The path $GTYPIST_PATH is searched for script files.
eu: 'script' artxiboak 'GTYPIST_PATH' aldagaian adierazitako bidean bilatuko dira.

en: Examples
eu: Adibideak

en: To run the default lesson in english `gtypist.typ'
eu: Defektuz ingelesez dagoen ikasgaia exekutatzeko 'gtypist.typ'

en: To run the lesson in spanish
eu: Ikasgaia erdaraz exekutatzeko

en: To instruct gtypist to look for lesson `bar.typ' in a non standard directory
eu: 'gtypist' -i 'bar.typ' ikasgaia direktorio ez estandar batean bila dezan esateko.

en: To run the lesson in the file `test.typ' of directory `temp', starting at label `TEST1', using the terminal's cursor, and run silently
eu: 'temp' direktorioan dagoen 'test.typ' artxiboko ikasgaia exekutatzeko, 'TEST1' etiketan hasiz, terminalaren kurtsorea erabiliz eta modu isiliean.

en: Report bugs to bug-gtypist@gnu.org
eu: Errorei buruzko txostena 'bug-gtypist@gnu.org' helbidera bidali

en: %s: invalid error-max value
eu: %s: 'error-max' -en balore okerra

en: %s: invalid curs-flash value
eu: %s: 'curs-flash' -en balore okerra

en: %s: invalid colours value
eu: %s: kolorearen balore okerra

en: %s:  argument format is incorrect
eu: %s: argumentuaren formatoa ez zuzena da

en: %s:  incorrect colour values
eu: %s: koloreen balore okerrak'

en: %s: invalid scoring mode
eu: %s: puntuaziorako modu ez zuzena

en: %s: internal error: malloc
eu: %s: barne errorea: 'malloc'

en: Written by Simon Baldwin
eu: Simon Baldwinek idatzia

en: Try '%s --help' for more information.
eu: Saiatu '%s --help' erabiliz informazio gehiago eskuratzeko.

en:  Tutorial
eu: Tutoriala

en:   Query
eu: Galdeketa

en:   Drill
eu: Errutina

en: Speed test
eu: Abiadura testa

en:  Press RETURN or SPACE to continue, ESC to return to the menu
eu: Pulse 'RETURN' o 'SPACE' para continuar, 'ESC' para volver al menu 'RETURN' edo 'SPACE'  sakatu jarraitzeko, 'ESC' menura bueltatzeko

en:  Your error-rate is too high. You have to achieve %.1f%%.
eu: Zure akatsen tasa altuegia da. %.1f%% lortu behar duzu.

en:  You failed this test, so you need to go back to %s.
eu: Proba honetan huts egin duzu; beraz, '%s' ra joan behar zara berriro.

en:  Press R to repeat, N for next exercise or E to exit
eu: Sakatu 'R' errepikatzeko, 'N' hurrengo ariketa egiteko  edo 'E' irteteko

en:  Press R to repeat or E to exit
eu: Sakatu 'R' errepikatzeko edo 'E' bukatzeko

en:  Are you sure you want to exit this lesson? [Y/N]
eu: Ziur zaude ikasgai hau bukatu nahi izateaz? [Y/N]

en:  Sorry, gtypist is configured to forbid skipping exercises.
eu: Sentitzen dut, baina 'gtypist' ikasgaiei jaramonik ez egitea ez onartzeko konfiguratuta dago.

en:  Raw speed      = %6.2f wpm
eu: Abiadura gordina     = %6.2f wpm

en:  Raw speed      = %6.2f cpm
eu:  Abiadura gordina      = %6.2f cpm

en:  Adjusted speed = %6.2f wpm
eu: Abiadura garbia = %6.2f wpm

en:  Adjusted speed = %6.2f cpm
eu:  Abiadura doitua = %6.2f cpm

en:             with %.1f%% errors
eu:             %3.0f%% akatsekin

en: can't find or open file
eu: artxiboa ezin izan da aurkitu edo ireki

en: Loading the script...
eu:  'script'-a kargatzen...

en: internal error: malloc
eu: barne errorea 'malloc' -en

en: Use arrowed keys to move around, SPACE or RETURN to select and ESCAPE to go back
eu: Erabili gezidun teklak mugitzeko, 'SPACE'  edo 'RETURN ' selekzionatzeko eta 'ESCAPE' atzera bueltatzeko

en: line
eu: lerroa

en: internal error: strdup
eu: barne errorea: strdup

en: label redefinition
eu: etiketaren berdefinizioa

en: data shortage
eu: datu gutxiegi

en: missing ':'
eu: ':' falta da

en: line too long for screen
eu: lerroa luzeegia da pantailan sartzeko

en: Happy Typing!
eu: Tekleatze zoriontsua izan deizula!
