GNU Typist 2.9beta1 - en to tr translation catalogue (89 entries)

en: internal error in strdup
tr: strdup'ta hata

en: invalid key binding
tr: geçersiz tuş ataması

en: invalid function key number
tr: geçersiz fonksiyon tuş numarası

en: data exceeds screen length
tr: veri ekran boyunu aşıyor

en: instructions are limited to two lines
tr: talimatlar iki satırla sınırlıdır

en: internal error: fseek
tr: iç hata: fseek

en: '*' must immediately follow '%'
tr: '*' karakteri '%' karakterinin hemen ardından gelmeli

en: missing '%'
tr: eksik '%'

en: '%' must immediately follow value
tr: '%' karakteri bir değerin ardından gelmeli

en: overflow in do_error_max_set
tr: do_error_max_set fonksiyonunda taşma

en: Invalid value for "E:" (out of range)
tr: geçersiz "E:" değeri (aralık dışında)

en: label '%s' not found
tr: '%s' etiketi bulunamadı

en: unknown command
tr: bilinmeyen komut

en: track personal best typing speeds
tr: kişisel hız rekorlarını takip et

en: default maximum error percentage (default 3.0); valid values are between 0.0 and 100.0
tr: öntanımlı azami hata yüzdesi (default 3.0); gerçerli değerler 0.0 ile 100.0 arasındadır

en: turn off WPM timer in drills
tr: atış talimlerinde WPM sayacını kapat

en: use the terminal's hardware cursor
tr: terminalin donanım imlecini kullan

en: cursor flash period P*.1 sec (default 10); valid  values are between 0 and 512; this is ignored if -t is specified
tr: imleç görünme süresi P * 0.1 sn. (öntanımlı 10); geçerli değerler 0 ile 512 arasındadır; bu değer -t verildiğinde yoksayılacaktır

en: set initial display colours where available
tr: mümkünse renkleri değiştir

en: don't beep on errors
tr: hatalarda bipleme

en: same as -s, --silent
tr: -s, --silent ile aynıdır

en: start the lesson at label 'L'
tr: 'L' ile etiketli dersten başla

en: try to mimic word processors
tr: kelime işlemcileri taklit et

en: forbid the user to skip exercises
tr: kullanıcının dersleri atlamasını engelle

en: highlight errors with reverse video
tr: hataları tersine video göstererek vurgula

en: print this message
tr: bu metni yazdırır

en: output version information and exit
tr: sürüm bilgisini yazdır ve çık

en: do not ask confirmation questions
tr: onay soruları sorma

en: set top banner colours (background, foreground, package and version respectively)
tr: en üst şeritin renklerini değiştir (arkaplan, önplan, paket ve sürüm)

en: set scoring mode (words per minute or characters per minute)
tr: puanlama kipini değiştir (dakikadaki kelime ya da karakter sayısı)

en: `gtypist' is a typing tutor with several lessons for different keyboards and languages.  New lessons can be written by the user easily.
tr: `gtypist' çeşitli klavyeler ve diller için bir çok ders içeren bir yazım eğitim uygulamasıdır.  Kullanıcılar da kolayca yeni dersler ekleyebilirler.

en: Usage
tr: Kullanım

en: options
tr: seçenekler

en: script-file
tr: betik-dosyası

en: Options
tr: Seçenekler

en: 
    If not supplied, script-file defaults to '%s/%s'.
tr: 
    Verilmediğinde, betik dosyası '%s/%s' olarak alınır.

en: The path $GTYPIST_PATH is searched for script files.
tr: Betikleri bulmak için $GTYPIST_PATH yolu kullanılır.

en: Examples
tr: Örnekler

en: To run the default lesson in english `gtypist.typ'
tr: Öntanımlı İngilizce ders olan `gtypist.typ' betiğini başlatmak için

en: To run the lesson in spanish
tr: Dersi İspanyolca başlatmak için

en: To instruct gtypist to look for lesson `bar.typ' in a non standard directory
tr: gtypist'in standart bir dizinde olmayan `bar.typ' betiğini bulması için

en: To run the lesson in the file `test.typ' of directory `temp', starting at label `TEST1', using the terminal's cursor, and run silently
tr: `temp' dizinindeki `test.typ' betiğini `TEST1' etiketinden başlayıp, terminal imlecini kullanarak, sessizce çalıştırmak için

en: Report bugs to bug-gtypist@gnu.org
tr: Hataları bug-gtypist@gnu.org adresine bildirebilirsiniz

en: %s: invalid error-max value
tr: %s: geçersiz error-max değeri

en: %s: invalid curs-flash value
tr: %s: geçersiz curs-flash değeri

en: %s: invalid colours value
tr: %s: geçersiz colours değeri

en: %s:  argument format is incorrect
tr: %s:  argüman biçimi yanlış

en: %s:  incorrect colour values
tr: %s:  geçersiz renk değerleri

en: %s: invalid scoring mode
tr: %s: geçersiz puanlama kipi

en: %s: internal error: malloc
tr: %s: iç hata: malloc

en: Written by Simon Baldwin
tr: Simon Baldwin tarafından yazılmıştır

en: Try '%s --help' for more information.
tr: Daha fazla bilgi için '%s --help' komutunu kullanın

en:  Tutorial
tr:  Eğitim

en:   Query
tr:   Sorgu

en:   Drill
tr:   Atış talimi

en: Speed test
tr: Hız testi

en:  Press RETURN or SPACE to continue, ESC to return to the menu
tr:  Devam etmek için SPACE ya da ENTER tuşuna, ana menüye dönmek içinse ESC'ye basın

en:  Your error-rate is too high. You have to achieve %.1f%%.
tr: Hata oranı çok yüksek. %.1f%% oranına ulaşmanız gerekiyor.

en:  You failed this test, so you need to go back to %s.
tr:  Bu testi geçemediniz, %s bölümüne dönmeniz gerekiyor.

en:  Press R to repeat, N for next exercise or E to exit
tr:  Tekrarlamak için T'ye, devam etmek için D'ye, çıkmak içinse Ç'ye basın

en:  Press R to repeat or E to exit
tr:  Tekrarlamak için T'ye ya da çıkmak için Ç'ye basın

en:  Are you sure you want to exit this lesson? [Y/N]
tr:  Bu dersten çıkmak istediğinize emin misiniz? [E/H]

en:  Sorry, gtypist is configured to forbid skipping exercises.
tr:  Üzgünüm, gtypist alıştırmaları geçmenizi engellemek üzere ayarlandı.

en:  Raw speed      = %6.2f wpm
tr:  Ham sürat = %6.2f wpm

en:  Raw speed      = %6.2f cpm
tr:  Ham sürat = %6.2f cpm

en:  Adjusted speed = %6.2f wpm
tr:  Düzenlenmiş sürat = %6.2f wpm

en:  Adjusted speed = %6.2f cpm
tr:  Düzenlenmiş sürat = %6.2f cpm

en:             with %.1f%% errors
tr:             %.1f%% hata oranı

en:  Personal best  = %6.2f wpm
tr:  Kişisel rekor = %6.2f wpm

en:  Personal best  = %6.2f cpm
tr:  Kişisel rekor = %6.2f cpm

en:            new personal best
tr:            yeni kişisel rekor

en: Y/N
tr: E/H

en: R/N/E
tr: T/D/Ç

en: can't find or open file
tr: dosya bulunamadı ya da açılamadı

en: Loading the script...
tr: Betik yükleniyor...

en: internal error: malloc
tr: İç hata: malloc

en:  internal error: fopen
tr:  iç hata: fopen

en: Use arrowed keys to move around, SPACE or RETURN to select and ESCAPE to go back
tr: Gezinmek için ok tuşlarını, seçmek için SPACE ya da RETURN tuşlarını ve  geriye gitmek için de ESC tuşunu kullanın.

en: line
tr: satır

en: internal error: strdup
tr: iç hata: strdup

en: label contains space
tr: etiket boşluk içeriyor

en: label redefinition
tr: etiket tekrar tanımlanmış

en: Invalid multibyte sequence (wrong encoding?)
tr: Geçersiz çokbaytlı sıralama (yanlış kodlama?)

en: data shortage
tr: veri yetersiz

en: missing ':'
tr: eksik ':'

en: line too long for screen
tr: satır bu ekran için fazla uzun

en: Happy Typing!
tr: Neşeli Yazmalar!

en: couldn't convert UTF-8 to wide characters
tr: UTF-8 geniş karaktere çevrilemedi

en: error in setcchar()
tr: setcchar() fonksiyonunda hata
