Guake 0.4.5 - en to nb translation catalogue (225 entries)

en: About Guake
nb: Om Guake

en: Guake is an easy to access
    terminal based on FPS games terminal
nb: Guake er en lett tilgjengelig
    terminal basert på FPS-spillterminal.

en: Copy
nb: Kopier

en: Paste
nb: Lim inn

en: Toggle Fullscreen
nb: Veksle fullskjermsvisning

en: Reset terminal
nb: Tilbakestill terminal

en: Rename Tab
nb: Gi fane nytt navn

en: Close Tab
nb: Lukk fane

en: Quit
nb: Avslutt

en: Rename
nb: Gi nytt navn

en: Close
nb: Lukk

en: Guake Preferences
nb: Guake-egenskaper

en: <span size="18000" color="black"><b>Guake properties</b></span>
nb: <span size="18000" color="black"><b>Guake-egenskaper</b></span>

en: Enable popup notifications on startup
nb: Aktiver oppsprettsvarslinger ved oppstart

en: Show tray icon
nb: Vis systemkurvsikon

en: Never
    With process running
    Always
nb: Aldri
    Med prosess kjørende
    Alltid

en: <b>General</b>
nb: <b>Generelt</b>

en: Bottom align window instead of top align
nb: Fest vindu til bunnen istedenfor toppen

en: Appear on display:
nb: Vises på skjerm:

en: Place tabs on top
nb: Plasser faner øverst

en: <b>Placement</b>
nb: <b>Plassering</b>

en: Stay on top
nb: Alltid øverst

en: Use VTE titles for tab names
nb: Bruk VTE-tittel for fanenavn

en: Max tab name length:
nb: Maksimal fanenavnslengde:

en: 0 means no size limit
nb: 0 betyr ingen størrelsesgrense

en: Hide on lose focus
nb: Skjul når ikke fokusert

en: Show tab bar
nb: Vis fanelinje

en: Start fullscreen
nb: Start i fullskjermsvisning

en: <b>Main Window</b>
nb: <b>Hovedvindu</b>

en: Left
nb: Venstre

en: Center
nb: Midten

en: Right
nb: Høyre

en: <b>Main Window Height</b>
nb: <b>Hovedvindushøyde</b>

en: <b>Main Window Width</b>
nb: <b>Hovedvindusbredde</b>

en: Custom command file path:
nb: Egendefinert kommandofilsti:

en: General
nb: Generelt

en: Default interpreter:
nb: Forvalgt fortolker:

en: _Run command as a login shell
nb: _Kjør kommando som innloggingsskall

en: _Open new tab in current directory
nb: _Åpne ny fane i aktiv mappe

en: <b>Shell</b>
nb: <b>Skall</b>

en: Shell
nb: Skall

en: Show scrollbar
nb: Vis rullefelt

en: Scrollback lines:
nb: Tilbakerullingslinjer:

en: On output
nb: Ved utdata

en: On key stroke
nb: Ved tastetrykk

en: <b>Scroll</b>
nb: <b>Rulling</b>

en: Scrolling
nb: Rulling

en: Font:
nb: Skrift:

en: Text color:
nb: Tekstfarge:

en: Background color:
nb: Bakgrunnsfarge:

en: Cursor shape:
nb: Pekerutseende:

en: Block
    I-Beam
    Underline
nb: Blokk
    Tekstinntastingsmarkør
    Understrek

en: Follow GTK+ setting
    Blink on
    Blink off
nb: Følg GTK+innstilling
    Blinking på
    Blinking av

en: Cursor blink mode:
nb: Pekerblinkemodus:

en: Allow bold font
nb: Tillat fet skrift

en: Color palette:
nb: Fargepalett:

en: Font color
nb: Skriftfarge:

en: Use font and background color from the palette
nb: Bruk skrift og bakgrunnsfarge fra paletten

en: <b>Effects</b>
nb: <b>Effekter</b>

en: Transparency:
nb: Gjennomsiktighet:

en: Background image:
nb: Bakgrunnsbilde:

en: Appearance
nb: Utseende

en: Enable Quick Open when Ctrl+clicking on a filename in the terminal
nb: Skru på rask åpning ved å Ctrl+klikke på et filnavn i terminalen

en: Quick open in current terminal
nb: Rask åpning i nåværende terminal

en: Here is the list of supported patterns: (to add your own, please contact the Guake's authors)
nb: Her er en liste over støttede mønster: (For å legge til ditt eget, kontakt utviklerne av Guake).

en: Quick Open
nb: Rask åpning

en: Keyboard shortcuts
nb: Tastatursnarveier

en: <small><i><b>Note:</b> These options may cause some applications to behave incorrectly.  They are only here to allow you to work around certain applications and operating systems that expect different terminal behavior.</i></small>
nb: <small><i><b>Merk:</b> Dette er alternativer som kan forårsake at noen programmer oppfører seg unøyaktig. De er kun her for å tillate deg å arbeide rundt visse programmer og operativsystemer som forventer forskjellig terminaloppførsel.</i></small>

en: _Backspace key generates:
nb: _Rettestast genererer:

en: <b>Keyboard compatibility</b>
nb: <b>Tastaturkompabilitet</b>

en: Compatibility
nb: Kompabilitet

en: Guake Terminal
nb: Guake-terminal

en: Do you want to close the tab?
nb: Vil du virkelig lukke fanen?

en: Do you really want to quit Guake?
nb: Vil du virkelig avslutte Guake?

en:  and one tab open
nb:  og én fane åpen

en:  and {0} tabs open
nb:  og {0} faner åpne

en: There are no processes running
nb: Ingen prosesser kjører

en: There is a process still running
nb: Én prosess kjører fremdeles

en: Show
nb: Vis

en: Guake is now running,
    press <b>{!s}</b> to use it.
nb: Guake kjører,
    trykk <b>{!s}</b> for å ta den i bruk.

en: Open Link: {}
nb: Åpne lenke: {}

en: Rename tab
nb: Gi fane nytt navn

en: All files
nb: Alle filer

en: Text and Logs
nb: Tekst og loggføring

en: Find
nb: Søk

en: Forward
nb: Forover

en: Backward
nb: Bakover

en: Toggles the visibility of the terminal window
nb: Veksler terminalvinduets synlighet

en: Hides Guake main window
nb: Skjuler hovedvinduet i Guake

en: Shows Guake preference window
nb: Viser innstillingsvinduet i Guake

en: Shows Guake's about info
nb: Viser info om Guake

en: Add a new tab (with current directory set to NEW_TAB)
nb: Legg til ny fane (med nåværende mappe satt til NEW_TAB)

en: Select a tab (SELECT_TAB is the index of the tab)
nb: Velg en fane (SELECT_TAB er fanens indeks)

en: Return the selected tab index.
nb: Returner valgt faneindeks.

en: Execute an arbitrary command in the selected tab.
nb: Utfør vilkårlig kommando i valgt fane.

en: Specify the tab to rename. Default is 0.
nb: Angi fanen å gi nytt navn. Forvalget er 0.

en: Set the hexadecimal (#rrggbb) background color of the selected tab.
nb: Sett heksadesimal (#rrggbb) bakgrunnsfarge for valgt fane.

en: Set the hexadecimal (#rrggbb) foreground color of the selected tab.
nb: Sett heksadesimal (#rrggbb) forgrunnsfarge for valgt fane.

en: Rename the specified tab. Reset to default if TITLE is a single dash "-".
nb: Gi angitt fane nytt navn. Tilbakestill til forvalg hvis TITLE er én bindestrek "-".

en: Rename the current tab. Reset to default if TITLE is a single dash "-".
nb: Gi gjeldende fane nytt navn. Tilbakestill til forvalg hvis TITLE er én bindestrek "-".

en: Says to Guake go away =(
nb: Ber Guake om å dra sin vei =(

en: Gconf Error.
    Have you installed <b>guake.schemas</b> properly?
nb: Gconf-feil.
    Har du installert <b>guake.schemas</b> ordentlig?

note: string to show in prefereces dialog for user shell option
en: <user shell>
nb: <brukerskall>

en: Toggle Guake visibility
nb: Veksler Guakes synlighet

en: Toggle Hide on Lose Focus
nb: Veksle skjuling ved tap av fokus

en: Tab management
nb: Fanebehandling

en: New tab
nb: Ny fane

en: Close tab
nb: Lukk fane

en: Rename current tab
nb: Gi gjeldende fane nytt navn

en: Navigation
nb: Navigasjon

en: Go to previous tab
nb: Gå til forrige fane

en: Go to next tab
nb: Gå til neste fane

en: Move current tab left
nb: Flytt nåværende fane til venstre

en: Move current tab right
nb: Flytt nåværende fane til høyre

en: Go to first tab
nb: Gå til første fane

en: Go to second tab
nb: Gå til andre fane

en: Go to third tab
nb: Gå til tredje fane

en: Go to fourth tab
nb: Gå til fjerde fane

en: Go to fifth tab
nb: Gå til femte fane

en: Go to sixth tab
nb: Gå til sjette fane

en: Go to seventh tab
nb: Gå til syvende fane

en: Go to eighth tab
nb: Gå til åttende fane

en: Go to ninth tab
nb: Gå til niende fane

en: Go to tenth tab
nb: Gå til tiende fane

en: Go to last tab
nb: Gå til siste fane

en: Zoom out
nb: Forminsk

en: Zoom in
nb: Forstørr

en: Zoom in (alternative)
nb: Forstørr (alternativ)

en: Increase height
nb: Øk høyde

en: Decrease height
nb: Senk høyde

en: Increase transparency
nb: Øk gjennomsiktighet

en: Decrease transparency
nb: Senk gjennomsiktighet

en: Toggle transparency
nb: Veksle gjennomsiktighet

en: Clipboard
nb: Utklippstavle

en: Copy text to clipboard
nb: Kopier tekst til utklippstavle

en: Paste text from clipboard
nb: Lim inn tekst fra utklippstavle

en: Extra features
nb: Ekstrafunksjoner

en: Action
nb: Handling

en: Shortcut
nb: Snarvei

en: Custom
nb: Tilpasset

en: JSON files
nb: JSON-filer

en: The shortcut "%s" is already in use.
nb: Hurtigtasten "%s" er allerede i bruk.

en: Error setting keybinding.
nb: Kunne ikke lagre hurtigtasten.

en: The shortcut "%s" cannot be used because it will become impossible to type using this key.
    
    Please try with a key such as Control, Alt or Shift at the same time.
nb: Hurtigtast "%s" kan ikke bli benyttes, det vil bli umulig å skrive ved bruk av denne tasten.
    
    Prøv med en tast som for eksempel Ctrl, Alt eller Shift samtidig.

en: Return the selected tab label.
nb: Returner valgt faneetikett.

en: Never
nb: Aldri

en: Always
nb: Alltid

en: Refocus if open
nb: Refokuser hvis åpen

en: Custom command file path:
nb: Egendefinert kommandofilsti:

en: Show resizer
nb: Vis størrelsesendrer

en: Block
nb: Blokk

en: I-Beam
nb: Tekstinntastingsmarkør

en: Underline
nb: Understrek

en: Follow GTK+ setting
nb: Følg GTK+innstilling

en: Blink on
nb: Blinking på

en: Blink off
nb: Blinking av

en: Escape sequence
nb: Skiftesekvens

en: On show:
nb: Ved visning:

en: On start:
nb: Ved start:

en: Hooks
nb: Kroker

en: Configure your Guake sessions
nb: Sett opp dine Guake-økter

en: Terminal;Utility;
nb: Terminal;Verktøy;

en: Use the command line in a Quake-like terminal
nb: Bruk kommandolinjen i en Quake-lignende terminal

en: Show and focus Guake window
nb: Vis og fokuser Guake-vindu

en: <b>Main Window Options</b>
nb: <b>Hovedvindusvalg</b>

en: Horizontal Alignment:
nb: Vannrett tilpasning:

en: Height:
nb: Høyde:

en: Width:
nb: Bredde:

en: <b>Geometry</b>
nb: <b>Geometri</b>

en: Main Window
nb: Hovedvindu

en: Infinite scrolling
nb: Uendelig rulling

en: <b>Scrollbar</b>
nb: <b>Rullefelt</b>

en: <b>Scroll to Bottom</b>
nb: <b>Rull til bunnen</b>

en: Show Guake version number and exit
nb: Vis Guake-versjonsnummer og avslutt

en: <span size="18000"><b>Guake properties</b></span>
nb: <span size="18000"><b>Guake-egenskaper</b></span>

en: Displacement in pixels
nb: Forskyvning i piksler

en: Enable verbose logging
nb: Skru på sirlig loggføring

en: Start Guake at login
nb: Start Guake ved innlogging

en: Prefer dark theme
nb: Foretrekk mørk drakt

en: Custom Commands
nb: Egendefinerte kommandoer

en: Specify the tab to rename. Default is 0. Can be used to select tab by UUID.
nb: Angi fanen å gi nytt navn. Forvalget er 0. Kan brukes for å velge fane etter UUID.

en: Search forward
nb: Søk forover

en: Current search direction: Backward
nb: Nåværende søkeretning: Bakover

en: Set window title to current tab name
nb: Sett vindustittel til gjeldende fanenavn

en: Close terminal
nb: Lukk terminal

en: Split tab vertical
nb: Splitt fane loddrett

en: Split tab horizontal
nb: Splitt fane vannrett

en: Focus terminal above
nb: Fokuser terminal ovenfor

en: Focus terminal below
nb: Fokuser terminal nedenfor

en: Focus terminal on the left
nb: Fokuser terminal til venstre

en: Focus terminal on the right
nb: Fokuser terminal til høyre

en: Move the terminal split handle up
nb: Flytt terminalsplitthendelen oppover

en: Move the terminal split handle down
nb: Flytt terminalsplitthendelen nedover

en: Move the terminal split handle right
nb: Flytt terminalsplitthendelen til høyre

en: Move the terminal split handle left
nb: Flytt terminalsplitthendelen til venstre

en: New tab in home directory
nb: Ny fane i hjemmemappe

en:  on {0} workspaces
nb:  på {0} arbeidsområder

en: Use workspace-specific tab sets (requires restart)
nb: Bruk arbeidsområdespesifikke fanesett (omstart kreves)

en: Split the selected tab vertically.
nb: Del valgt fane loddrett.

en: Split the selected tab horizontally.
nb: Del valft fane vannrett.

en: Show close buttons for tabs
nb: Vis lukkeknapper for faner

en: Bold text is also bright
nb: Fet tekst er også lysnet

en: Bold text is also bright (VTE >=0.52)
nb: Fet tekst er også lysnet (VTE >=0.52)

en: Save Tabs
nb: Lagre faner

en: Restore Tabs
nb: Gjenopprett faner

en: Restore Guake preferences from this file
nb: Gjenopprett Guake-innstillinger fra denne filen

en: Your session.json file is broken, backup to {session_filename}.bak
nb: Din session.json-fil er ødelagt, sikkerhetskopier til {session_filename}.bak

en: Restore previous session (tabs)
nb: Gjenopprett forrige økt (faner)

en: Enable notification when restore tabs
nb: Skru på merknader når faner gjenopprettes

en: Automatically save session when the tabs has been modified
nb: Lagre økt automatisk når fanene har blitt endret

en: Your {session_filename} file is broken, backup to {session_filename}.bak
nb: Din {session_filename}-fil er ødelagt, sikkerhetskopier til {session_filename}.bak

en: Your {session_filename} schema is broken, backup to {session_filename}.bak,and error message has been saved to {session_filename}.log.err.
nb: Din {session_filename}-fil er ødelagt, sikkerhetskopier til {session_filename}.bak. Feilmledingen har blitt lagret i {session_filename}.log.err

en: Your {session_filename} schema is broken, backup to {session_filename}.bak, and error message has been saved to {session_filename}.log.err.
nb: Din {session_filename}-fil er ødelagt, sikkerhetskopier til {session_filename}.bak. Feilmledingen har blitt lagret i {session_filename}.log.err

en: You are going to restore *all* the tabs!
    which means all your terminals & pages will be replaced.
    
    Do you want to continue?
nb: Du vil gjenopprette *alle* fanene.
    Dette betyr at alle dine terminaler og sider vil bli erstattet.
    
    Ønsker du å fortsette?

en: Show support infomations
nb: Vis støtteinfo

en: Tabs session restore abort.
    Your session file ({session_filename}) missing schema_version as key
nb: Gjenoppretting av faneøkt ble avbrutt.
    Din økt-fil ({session_filename}) mangler schema_version som nøkkel.

en: Hide tabbar when fullscreen
nb: Skjul faner i fullskjermsvisning

en: Display as tab names:
nb: Vis som fanenavn:

en: Full Path
nb: Full sti

en: Last Segment
nb: Siste segment

en: Set colors from settings.
nb: Sett farger fra innstillinger.

en: Set colors of the current terminal from settings.
nb: Sett farger for nåværende terminal fra innstillinger.

en: Reset custom colors
nb: Tilbakestill egendefinerte farger

en: Do you want to reset custom colors for this tab?
nb: Ønsker du å tilbakestille egendefinerte farger for denne fanen?

en: New tabs appear after the current tab
nb: Ny faner vises etter nåværende
