Guake 3.10.0 - en to hu translation catalogue (290 entries)

en: Guake Terminal
hu: Guake Terminál

en: Guake is an easy to access
    terminal based on FPS games terminal
hu: A Guake egy könnyen hozzáférhető terminál,
    mely az FPS játékok mintáját követi

en: Guake Preferences
hu: Guake beállítások

en: Quit
hu: Kilépés

en: Appear on the mouse display.
hu: Azon a kijelzőn jelenik meg, ahol az egér van.

en: Path to the default shell.
hu: Alapértelmezett héj útvonala.

en: If true, when guake startup, it will restore tabs from previous session
hu: Ha be van jelölve, a Guake visszaállítja a lapokat az előző munkamenetből

en: Notify when restored the tabs
hu: Értesítés lapok helyreállításakor

en: Automatically save tabs session when changed
hu: Automatikusan mentse a lap munkamenetet, amikor módosultak

en: Load settings from guake.yml
hu: Beállítások betöltése a guake.yml fájlból

en: Sets the popup notifications visibility.
hu: Felugró üzenetek láthatóságának beállítása.

en: Prompt when quitting.
hu: Kérdés kilépéskor.

en: Ask for confirmation when quitting Guake.
hu: Megerősítés kérése a Guake-ból való kilépésnél.

en: Prompt when closing tabs.
hu: Kérdés lapok bezárásakor.

en: Search engine to use
hu: Használandó keresőmotor

en: Custom search engine url to use
hu: Egyéni keresőmotor URL-je, amelyet használni szeretnél

en: Stay on top.
hu: Maradjon mindig felül.

en: Hide tab bar if there is only one tab
hu: Lapsáv elrejtése, ha csak egy lap van

en: Quick open the file in the current terminal.
hu: Fájl gyors megnyitása az aktuális terminálban.

en: Start fullscreen.
hu: Teljes képernyőn indítás.

en: Audible bell
hu: Hangjelzés

en: Window width.
hu: Ablak szélesség.

en: Window height.
hu: Ablak magasság.

en: Window horizontal alignment.
hu: Ablak vízszintes igazítása.

en: Window vertical alignment.
hu: Ablak vízszintes igazítása.

en: Background image filename.
hu: Háttérkép fájlneve.

en: Background image layout mode.
hu: Háttérkép elrendezési módja.

en: Infinite scrolling
hu: Végtelen görgetés

en: Scroll on output
hu: Görgetés kimenetnél

en: Use default font
hu: Az alapértelmezett betűtípus használata

en: Use system default theme for GTK
hu: A rendszer alapértelmezett témájának használata GTK-hoz

en: Prefer the system default theme
hu: A rendszer alapértelmezett témájának használata

en: GTK Theme name
hu: GTK témanév

en: Prefer Dark Theme for GTK
hu: Sötét téma előnyben részesítése GTK-hoz

en: Prefer the dark theme version of the theme if available
hu: A téma sötét verziójának előnyben részesítése, ha van ilyen

en: Copy the selected text.
hu: A kiválasztott szöveg másolása.

en: Cursor shape of the terminal
hu: A terminál kurzorának alakja

en: Font style.
hu: Betűstílus.

en: Color scheme.
hu: Színséma.

en: Color scheme name.
hu: Színséma neve.

en: Background transparency.
hu: Háttérkép átlátszósága.

en: Search terminal
hu: Terminál keresése

en: Quit Guake.
hu: Kilépés a Guake-ből.

en: Add a new tab.
hu: Új lap hozzáadása.

en: Closes the current tab.
hu: Bezárja az aktuális lapot.

en: Search current selected text on the web
hu: A kijelölt szöveg keresése a web-en

en: Previous tab.
hu: Előző lap.

en: Shows the previous tab.
hu: Előző lap mutatása.

en: Next tab.
hu: Új lap.

en: Previous tab (alternative)
hu: Előző lap (másodlagos billentyűzetkombináció)

en: Next tab (alternative)
hu: Következő lap (másodlagos billentyűzetkombináció)

en: First tab.
hu: Első lap.

en: Switch to the first tab.
hu: Váltás az első lapra.

en: Second tab.
hu: Második lap.

en: Switch to the second tab.
hu: Váltás a második lapra.

en: Third tab.
hu: Harmadik lap.

en: Switch to the third tab.
hu: Váltás a harmadik lapra.

en: Fourth tab.
hu: Negyedik lap.

en: Switch to the fourth tab.
hu: Váltás a negyedik lapra.

en: Fifth tab.
hu: Ötödik lap.

en: Switch to the fifth tab.
hu: Váltás az ötödik lapra.

en: Sixth tab.
hu: Hatodik lap.

en: Switch to the sixth tab.
hu: Váltás a hatodik lapra.

en: Seventh tab.
hu: Hetedik lap.

en: Switch to the seventh tab.
hu: Váltás a hetedik lapra.

en: eighth tab.
hu: Nyolcadik lap.

en: Switch to the eighth tab.
hu: Váltás a nyolcadik lapra.

en: Ninth tab.
hu: Kilencedik lap.

en: Switch to the ninth tab.
hu: Váltás a kilencedik lapra.

en: Switch to the tenth tab.
hu: Váltás a tizedik lapra.

en: Rename current tab.
hu: Aktuális lap átnevezése.

en: Zoom in.
hu: Nagyítás.

en: Zoom in (alternative)
hu: Nagyítás (másodlagos billentyűzetkombináció)

en: Zoom out.
hu: Kicsinyítés.

en: Increase height.
hu: Magasság növelése.

en: Decrease height.
hu: Magasság csökkentése.

en: Decrease the screen height.
hu: Csökkenti a ablak magasságát.

en: Decrease transparency.
hu: Átlátszóság csökkentése.

en: Decrease the terminal transparency.
hu: Csökkenti a terminál átlátszóságát.

en: Copy clipboard.
hu: Másolás vágólapra.

en: Copy the clipboard content.
hu: Vágólap tartalmát másolja.

en: Paste clipboard.
hu: Beillesztés vágólapról.

en: Paste the clipboard content.
hu: Vágólap tartalmának beillesztése.

en: Select all.
hu: Minden kiválasztása.

en: Reset
hu: Visszaállítás

en: Reset terminal
hu: Terminál visszaállítása

en: Toggle transparency.
hu: Átlátszóság átkapcsolása.

en: Last tab.
hu: Utolsó lap.

en: Switch to the last tab.
hu: Váltás az utolsó lapra.

en: Split tab vertical.
hu: Lap függőleges felosztása.

en: Split tab horizontal.
hu: Lap vízszintes felosztása.

en: Close terminal.
hu: Terminál bezárása.

en: On show.
hu: Megjelenítéskor.

en: Scale
hu: Méretezés

en: Tile
hu: Mozaik

en: Center
hu: Középre

en: Stretch
hu: Nyújtás

en: <span size="18000"><b>Guake properties</b></span>
hu: <span size="18000"><b>Guake beállítások</b></span>

en: Customize behavior and appearance of Guake!
hu: Személyre szabhatod a Guake viselkedését és megjelenését!

en: Restore previous session (tabs)
hu: Előző munkamenet visszaállítása (lapok)

en: Enable notification when restore tabs
hu: Értesítések engedélyezése a lapok helyreállításakor

en: Automatically save session when the tabs has been modified
hu: Automatikusan mentse a munkamenetet, amikor a lapok módosultak

en: Load settings from `cwd`/.guake.yml
hu: Beállítások betöltése a `cwd`/.guake.yml fájlból

en: Startup & Tabs (Experiment)
hu: Indítás és lapok (Kísérlet)

en: Enable popup notifications on startup
hu: Felugró üzenetek engedélyezése induláskor

en: _Play system alert sound on bell
hu: _Rendszerjelzés lejátszása a csengetésnél

en: Start Guake at login
hu: Guake indítása bejelentkezéskor

en: Prompt on close tab:
hu: Kérdés a lap bezárásakor:

en: Never
hu: Soha

en: With process running
hu: Futó folyamat esetén

en: Always
hu: Mindig

en: Always prompt on quit
hu: Mindig rákérdezés kilépéskor

en: Show tray icon
hu: Tálca ikon mutatása

en: Use workspace-specific tab sets (requires restart, only work on X11)
hu: Munkaterület-specifikus lapkészletek használata (újraindítás szükséges, csak X11-en működik)

en: Copy on select
hu: Másolás kijelöléskor

en: <b>General</b>
hu: <b>Általános</b>

en: Use system default theme
hu: A rendszer alapértelmezett témájának használata

en: GTK Theme:
hu: GTK téma:

en: Prefer dark theme
hu: Sötét téma előnyben részesítése

en: Search Engine:
hu: Keresőmotor:

en: Custom
hu: Egyéni

en: Custom Search:
hu: Egyéni kereső:

en: www.google.com/search?q=<search is inserted here>
hu: www.google.com/search?q=<keresendő szöveg>

en: General
hu: Általános

en: Hide on lose focus
hu: Fókusz elvesztésekor elrejtés

en: Start fullscreen
hu: Indítás teljes képernyőn

en: Stay on top
hu: Mindig felül

en: Full Path
hu: Teljes elérési útvonal

en: Abbreviated Path
hu: Rövidített elérési út

en: Last Segment
hu: Utolsó rész

en: Show tab bar
hu: Lapsáv megjelenítése

en: <b>Main Window Options</b>
hu: <b>Főablak beállításai</b>

en: Bottom align window instead of top align
hu: Ablakok alsó igazítása felső helyett

en: Appear on mouse display
hu: Azon a kijelzőn jelenik meg, ahol az egér van

en: Appear on display:
hu: Megjelenítés a kijelzőn:

en: Place tabs on top
hu: A lapokat helyezze felülre

en: <b>Placement</b>
hu: <b>Elhelyezkedés</b>

en: Horizontal Alignment:
hu: Vízszintes igazítás:

en: Left
hu: Balra

en: Right
hu: Jobbra

en: Height:
hu: Magasság:

en: Width:
hu: Szélesség:

en: Displacement in pixels
hu: Elmozdítás pixelben

en: <b>Geometry</b>
hu: <b>Geometria</b>

en: Main Window
hu: Főablak

en: Default interpreter:
hu: Alapértelmezett héj:

en: _Run command as a login shell
hu: _Parancs futtatása bejelentkező héjban (login shell)

en: This might not work on all shells, make sure that your shell supports the --login option
hu: Ez nem biztos, hogy minden parancsértelmezőnél működik, győződj meg arról, hogy a parancsértelmeződ támogatja a --login opciót

en: _Open new tab in current directory
hu: Új lap megnyitása a _jelenlegi könyvtárban

en: Shell
hu: Héj (shell)

en: Show scrollbar
hu: Görgetősáv megjelenítése

en: Scrollback lines:
hu: Sor megtartása:

en: <b>Scrollbar</b>
hu: <b>Gördítősáv</b>

en: On output
hu: Kimenetnél

en: On key stroke
hu: Billentyűkombináció lenyomásakor

en: <b>Scroll to Bottom</b>
hu: <b>Görgetés az aljára</b>

en: Scrolling
hu: Görgetés

en: Use the system fixed width font
hu: A rendszer rögzített szélességű betűtípusának használata

en: Font:
hu: Betűtípus:

en: Choose some font
hu: Betűtípus kiválasztása

en: Cursor shape:
hu: Kurzor alakja:

en: Block
hu: Blokk

en: I-Beam
hu: I-alakú

en: Underline
hu: Aláhúzás

en: Cursor blink mode:
hu: Kurzor villogásának módja:

en: Blink on
hu: Villogás bekapcsolva

en: Blink off
hu: Villogás kikapcsolva

en: Allow bold font
hu: Félkövér betűtípus engedélyezése

en: Bold text is also bright (VTE >=0.52)
hu: A félkövér szöveg világos is (VTE>=0.52)

en: Background image:
hu: Háttérkép:

en: Line Height Scale (VTE >= 0.52)
hu: Sor magasság skálázása (VTE>=0.52)

en: Line Width Scale (VTE >= 0.52)
hu: Sor szélesség skálázása (VTE>=0.52)

en: Built-in schemes:
hu: Beépített sémák:

en: Color palette:
hu: Színpaletta:

en: Demo:
hu: Előnézet:

en: <b>Palette</b>
hu: <b>Paletta</b>

en: <b>Effects</b>
hu: <b>Effektek</b>

en: Transparency:
hu: Átlátszóság:

en: Appearance
hu: Megjelenés

en: To change a shortcut simply click on its name.
    To disable a shortcut, press the "Backspace" key.
hu: Billentyűkombináció megváltoztatásához kattintson egyszer az előzetesen megadott "Gyorsbillentyű"-re.
    Billentyűkombináció törléséhez nyomja meg a "Backspace" billentyűt.

en: Keyboard shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk

en: Quick open is a feature allowing you to open a file directly into your favorite text editor by clicking on its filename when it appears in your terminal. See the list of currently supported text patterns used to extract filename below.
hu: A Gyors megnyitás egy olyan funkció, amely lehetővé teszi, hogy egy fájlt közvetlenül megnyiss egy kedvenc szövegszerkesztődben, amikor a fájlnévre kattintasz a terminálban. Az alábbiakban láthatod a jelenleg támogatott szövegmintákat, amelyeket a fájlnevek kinyerésére használunk.

en: Enable Quick Open when Ctrl+clicking on a filename in the terminal
hu: Engedélyezi a Gyors Megnyitást, amikor a fájlnévre kattint Ctrl+kattintással a terminálban

en: Editor command line:
hu: Szerkesztő parancssora:

en: <small><i>Use the following elements in the open editor command line:
    - <b>%(file_path)s</b>: path to the file that has been clicked
    - <b>%(line_number)s</b>: if your editor supports it, you can directly open the file to a given line number when found on the screen.
    
    For example, use <b>subl %(file_path)s:%(line_number)s</b> for Sublime Text.
    </i></small>
hu: <small><i>Használja a következő elemeket a megnyitási parancssorban:
    - <b>%(file_path)s</b>: a kattintott fájl elérési útja
    - <b>%(line_number)s</b>: ha az Ön szerkesztője támogatja, közvetlenül megnyithatja a fájlt egy adott sorszámmal, amikor a képernyőn található.
    
    Például használja a <b>subl %(file_path)s:%(line_number)s</b> parancsot a Sublime Textben.
    </i></small>

en: Quick open in current terminal
hu: Gyors megnyitás az aktuális terminálban

en: Quick Open
hu: Gyors megnyitás

en: <small>In this dialog you can attach your own command or script to various Guake events</small>
hu: <small>Ebben a párbeszédablakban saját parancsot vagy szkriptet csatolhatsz különböző Guake eseményekhez.</small>

en: On show:
hu: Megjelenítéskor:

en: On start:
hu: Elinduláskor:

en: Hooks
hu: Horgok

en: <small><i><b>Note:</b> These options may cause some applications to behave incorrectly. They are only here to allow you to work around certain applications and operating systems that expect different terminal behavior.</i></small>
hu: <small><i><b>Megjegyzés:</b> Ezek a beállítások néhány alkalmazás esetén helytelen viselkedést okozhatnak. Csak azért vannak itt, hogy lehetővé tegyék számodra, hogy különböző alkalmazásokhoz és operációs rendszerekhez igazítsd a terminál viselkedését.</i></small>

en: _Backspace key generates:
hu: _Backspace működése:

en: _Delete key generates:
hu: _Delete működése:

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
hu: _Kompatibilitási beállítások visszaállítása

en: Compatibility
hu: Egyéb

en: Close
hu: Bezárás

en: Search forward
hu: Keresés előre

en: Current search direction: Backward
hu: Aktuális keresési irány: Visszafelé

en: Rename tab
hu: Lap átnevezése

en: Do you want to close the tab?
hu: Be szeretné zárni ezt a lapot?

en: Do you really want to quit Guake?
hu: Ki szeretne lépni a Guake-ből?

en:  and one tab open
hu:  és egy nyitott lap

en:  and {0} tabs open
hu:  és {0} nyitott lap

en: Do you want to reset custom colors for this tab?
hu: Szeretnéd visszaállítani az egyedi színeket ehhez a laphoz?

en: Save to...
hu: Mentés másként...

en: All files
hu: Minden fájl

en: Guake is now running,
    press <b>{!s}</b> to use it.
hu: A Guake fut,
    a használathoz nyomja meg a(z) <b>{!s}</b> gombot.

en: Terminal
hu: Terminál

en: Find
hu: Keresés

en: Forward
hu: Előre

en: Backward
hu: Hátra

en: A problem happened when binding <b>%s</b> key.
    Please use Guake Preferences dialog to choose another key
hu: Hiba történt a <b>%s</b> billentyűkombináció hozzárendelésekor.
    Kérlek állíts be egy másikat a Guake beállítások panelen

en: Toggles the visibility of the terminal window
hu: Az terminálablak láthatóságának váltása

en: Shows Guake preference window
hu: Guake beállításainak mutatása

en: Shows Guake's about info
hu: A Guake-ről

en: Return the selected tab index.
hu: A kiválasztott lap indexének visszaadása.

en: Split the selected tab vertically. Optional input split percentage for the width.
hu: Függőlegesen felosztja a kiválasztott lapot. Opcionálisan megadható a szélesség felosztás százaléka.

en: Split the selected tab horizontally. Optional input split percentage for the height.
hu: Vízszintesen felosztja a kiválasztott lapot. Opcionálisan megadható a magasság felosztás százaléka.

en: Execute an arbitrary command in a new tab.
hu: Egyéni parancs végrehajtása egy új lapon.

en: Says to Guake go away =(
hu: Elbúcsúzás Guake-től =(

en: Restore Guake preferences from this file
hu: A Guake beállításainak visszaállítása ebből a fájlból

en: New Tab
hu: Új lap

en: Rename
hu: Átnevezés

en: Reset custom colors
hu: Egyedi színek visszaállítása

en: Save Tabs
hu: Lapok mentése

en: Restore Tabs
hu: Lapok visszaállítása

en: Copy
hu: Másol

en: Copy URL
hu: URL másolása

en: Paste
hu: Beilleszt

en: Toggle Fullscreen
hu: Teljes képernyő

en: Split ―
hu: Felosztás ―

en: Split |
hu: Felosztás ｜

en: Close terminal
hu: Terminál bezárása

en: Save content...
hu: Tartalom mentése...

en: Find...
hu: Keresés...

en: Open link...
hu: Link megnyitása...

en: Search on Web
hu: Keresés a web-en

en: Search on Web: '%s'
hu: Kijelölés keresése a web-en: '%s'

en: Quick Open...
hu: Gyors megnyitás...

en: Custom Commands
hu: Egyéni parancsok

en: <user shell>
hu: <felhasználói héj>

en: Toggle Guake visibility
hu: Guake láthatóságának váltása

en: Tab management
hu: Lapok kezelése

en: New tab
hu: Új lap

en: New tab in home directory
hu: Új lap a HOME könyvtárban

en: New tab in current directory
hu: Új lap a jelenlegi könyvtárban

en: Close tab
hu: Lap bezárása

en: Rename current tab
hu: Lap átnevezése

en: Split management
hu: Felosztás kezelés

en: Split tab vertical
hu: Lap függőleges felosztása

en: Split tab horizontal
hu: Lap vízszintes felosztása

en: Navigation
hu: Navigáció

en: Go to previous tab
hu: Előző lap

en: Go to previous tab (alternative)
hu: Előző lap (másodlagos billentyűzetkombináció)

en: Go to next tab
hu: Következő lap

en: Go to next tab (alternative)
hu: Következő lap (másodlagos billentyűzetkombináció)

en: Move current tab left
hu: Aktuális lap áthelyezése balra

en: Move current tab right
hu: Aktuális lap áthelyezése jobbra

en: Go to first tab
hu: Ugrás az első lapra

en: Go to second tab
hu: Ugrás a második lapra

en: Go to third tab
hu: Ugrás a harmadik lapra

en: Go to fourth tab
hu: Ugrás a negyedik lapra

en: Go to fifth tab
hu: Ugrás az ötödik lapra

en: Go to sixth tab
hu: Ugrás a hatodik lapra

en: Go to seventh tab
hu: Ugrás a hetedik lapra

en: Go to eighth tab
hu: Ugrás a nyolcadik lapra

en: Go to ninth tab
hu: Ugrás a kilencedik lapra

en: Go to tenth tab
hu: Ugrás a tizedik lapra

en: Go to last tab
hu: Ugrás az utolsó lapra

en: Zoom out
hu: Kicsinyítés

en: Zoom in
hu: Nagyítás

en: Increase height
hu: Magasság növelése

en: Decrease height
hu: Magasság csökkentése

en: Increase transparency
hu: Átlátszóság növelése

en: Decrease transparency
hu: Átlátszóság csökkentése

en: Toggle transparency
hu: Átlátszóság átkapcsolása

en: Clipboard
hu: Vágólap

en: Copy text to clipboard
hu: Másolás vágólapra

en: Paste text from clipboard
hu: Beillesztés vágólapról

en: Select all
hu: Minden kijelölése

en: Extra features
hu: Extra funkciók

en: Search selected text on web
hu: Kijelölt szöveg keresése a web-en

en: Open URL under terminal cursor
hu: Kurzor alatt lévő URL megnyitása

en: Action
hu: Művelet

en: Shortcut
hu: Gyorsbillentyű

en: JSON files
hu: JSON fájlok

en: The shortcut "%s" is already in use.
hu: A "%s" gyorsbillentyű már használatban van.

en: Error setting keybinding.
hu: Hiba a billentyűkiosztás alkalmazásával.

en: The shortcut "%s" cannot be used because it will become impossible to type using this key.
    
    Please try with a key such as Control, Alt or Shift at the same time.
hu: A gyorsbillentyű "%s" nem használható, ellehetetlenítené a gépelést. 
    
    Kérlek használj általános billentyűket mint a Control, Alt vagy Shift egyszerre.
