gucharmap - en to am translation catalogue (19 entries)

en: Character
am: ፊደል ሎች

en: Unicode category
am: የዩኒኮድ ምድብ

en: Character Table
am: የፊደል ሠንጠረዥ

en: category
am: ምድብ

en: Not found.
am: አልተገኘም።

en: _Search:
am: ፈልግ፦ (_S)

en: _Text to copy:
am: ጽሑፉን ቅጁ፦ (_T)

en: _View
am: ተመልከት (_T)

en: _Go To
am: ሂድ ወደ (_G)

note: ctrl-+ or ctrl-=
en: Zoom _In
am: ከቅርበት ዕይታ (_I)

note: ctrl--
en: Zoom _Out
am: ከርቀት ዕይታ (_O)

en: _Unicode Details
am: የዩኒኮድ ዝርዝሮች (_U)

note: the unicode details submenu
en: Options
am: ምርጫዎች

en: _Category
am: ምድብ (_C)

note: make the help menu
en: _Help
am: መረጃ (_H)

en: Font
am: የፊደል ቅርጽ

en: Font Family
am: የፊደል ቅርጽ ቤተሰብ

en: Font Style
am: የፊደል ቅርጽ ዘይቤ

en: Font Size
am: የፊደሉ ቅርጽ መጠን
