gucharmap master - en to ast translation catalogue (258 entries)

en: Character Map
ast: Mapa de carauteres

en: Insert special characters into documents
ast: Inxertar carauteres especiales nos documentos

en: Canonical decomposition:
ast: Descomposición canónica:

en: [not a printable character]
ast: [nun ye un caráuter imprentable]

en: General Character Properties
ast: Propiedaes xenerales del caráuter

en: In Unicode since:
ast: En Unicode dende:

note: character category
en: Unicode category:
ast: Categoría de Unicode:

en: Various Useful Representations
ast: Delles representaciones útiles

en: C octal escaped UTF-8:
ast: C octal escapáu UTF-8:

en: XML decimal entity:
ast: Entidá XML en decimal:

en: Annotations and Cross References
ast: Anotaciones y referencies cruzaes

en: Alias names:
ast: Nomes de los alias:

en: See also:
ast: Agüeye tamién:

en: Approximate equivalents:
ast: Equivalentes aproximaos:

en: Equivalents:
ast: Equivalencies:

en: CJK Ideograph Information
ast: Información d'ideogrames CJK

en: Definition in English:
ast: Definición n'inglés:

en: Mandarin Pronunciation:
ast: Pronunciación en Mandarín:

en: Cantonese Pronunciation:
ast: Pronunciación cantonesa:

en: Japanese On Pronunciation:
ast: Pronunciación Xaponesa On:

en: Japanese Kun Pronunciation:
ast: Pronunciación Xaponesa Kun:

en: Tang Pronunciation:
ast: Pronunciación Tang:

en: Korean Pronunciation:
ast: Pronunciación Coreana:

en: Characte_r Table
ast: Tabla de Caraute_res

en: Character _Details
ast: Detalles de _caráuter

en: Unknown character, unable to identify.
ast: Carauter desconocíu, imposible identificalu.

en: Not found.
ast: Non atopáu.

en: Character found.
ast: Caráuter atopáu.

en: Character Table
ast: Tabla de carauteres

en: Font
ast: Fonte

en: Font Family
ast: Familia de fonte

en: Font Size
ast: Tamañu de fonte

en: GConf could not be initialized.
ast: Nun se pudo entamar GConf.

note: Unicode assigns "Common" as the script name for any character not * specifically listed in Scripts.txt
en: Common
ast: Común

en: <Non Private Use High Surrogate>
ast: <Usu non priváu - Sustitutu altu>

en: <Private Use High Surrogate>
ast: <Usu priváu - Sustitutu altu>

en: <Low Surrogate>
ast: <Sustitutu baxu>

en: <Private Use>
ast: <Usu priváu>

en: <Plane 15 Private Use>
ast: <Planu 15 d'usu priváu>

en: <Plane 16 Private Use>
ast: <Planu 16 d'usu priváu>

en: <not assigned>
ast: <ensin asignar>

en: Other, Control
ast: Otru, Control

en: Other, Format
ast: Otru, Formatu

en: Other, Not Assigned
ast: Otru, ensin asignar

en: Other, Private Use
ast: Otru, Usu priváu

en: Other, Surrogate
ast: Otru, sustitutu

en: Letter, Lowercase
ast: Lletra, Minúscula

en: Letter, Modifier
ast: Lletra, Modificador

en: Letter, Other
ast: Lletra, Otra

en: Letter, Titlecase
ast: LLetra, tamañu de títulu

en: Letter, Uppercase
ast: Lletra, Mayúscula

en: Mark, Spacing Combining
ast: Marca, Combinación d'espaciu

en: Mark, Enclosing
ast: Marca, Envoltura

en: Mark, Non-Spacing
ast: Marca, ensin espaciu

en: Number, Decimal Digit
ast: Númberu, Díxitu decimal

en: Number, Letter
ast: Númberu, Lletra

en: Number, Other
ast: Númberu, Otru

en: Punctuation, Connector
ast: Puntuación, Conector

en: Punctuation, Dash
ast: Puntuación, Guión

en: Punctuation, Close
ast: Puntuación, zarrada

en: Punctuation, Final Quote
ast: Puntuación, Comines Finales

en: Punctuation, Initial Quote
ast: Puntuación, Cominas Iniciales

en: Punctuation, Other
ast: Puntuación, Otru

en: Punctuation, Open
ast: Puntuación, Apertura

en: Symbol, Currency
ast: Símbolu, Moneda

en: Symbol, Modifier
ast: Símbolu, Modificador

en: Symbol, Math
ast: Símbolu, Matemátiques

en: Symbol, Other
ast: Símbolu, Otru

en: Separator, Line
ast: Separador, Llínia

en: Separator, Paragraph
ast: Separador, Párrafu

en: Separator, Space
ast: Separador, Espaciu

en: Searching…
ast: Guetando…

en: Gucharmap is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ast: Gucharmap ye software llibre; pue redistribuilu y/o modificalu baxo los términos de la Llicencia Pública Xeneral de GNU, tal como la publica la Free Software Foundation; ya sea na versión 2 de la llicencia, o (a la su eleición) cualisquier otra versión posterior.

en: Permission is hereby granted, free of charge, to any person obtaining a copy of the Unicode data files to deal in them without restriction, including without limitation the rights to use, copy, modify, merge, publish, distribute, and/or sell copies.
ast: El permisu concedese equí, llibre de carges, a cualquier persona qu'algame una copia de los archivos de datos Unicode pa tratalos ensin restricciones, incluyendo y ensin llenda los derechos a usar, copiar, modificar, combinar, publicar, distribuir y / o vender copies.

en: Gucharmap and the Unicode data files are distributed in the hope that they will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License and Unicode Copyright for more details.
ast: Gucharmap y los archivos de datos Unicode distribuyense col enfotu de que-y seyan útiles, pero ENSIN NENGUNA GARANTÍA; incluso ensin la garantía implícita de MERCANTILIDAD o IDONEIDAD PA UN PROPÓSITU PARTICULAR. Agüeye la Llicencia Pública General de GNU y el Copyright d'Unicode pa más detalles.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Gucharmap; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA  02110-1301  USA
ast: Debería tener recibío una copia de la Llicencia Pública General de GNU xunto con Gucharmap; si non, escriba a la Free Software Foundation, Inc, 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA 02110-1301 EE. UU.

en: Also you should have received a copy of the Unicode Copyright along with Gucharmap; you can always find it at Unicode's website: http://www.unicode.org/copyright.html
ast: Amás debería tener recibío una copia del Copyright d'Unicode xunto con Gucharmap; pue encontralo nel sitiu web d'Unicode: http://www.unicode.org/copyright.html

en: Based on the Unicode Character Database 5.1
ast: Basáu na Base de Datos de Carauteres Unicode 5.1

en: Next Script
ast: Siguiente escritura

en: Previous Script
ast: Script anterior

en: Next Block
ast: Siguiente bloque

en: Previous Block
ast: Bloque anterior

en: _File
ast: _Ficheru

en: _View
ast: _Ver

en: _Search
ast: _Guetar

en: _Go
ast: _Dir

en: _Help
ast: _Aida

en: Page _Setup
ast: _Configuración de páxina

en: Find _Next
ast: Guetar _siguiente

en: Find _Previous
ast: Guetar _anterior

en: _Next Character
ast: _Siguiente caráuter

en: _Previous Character
ast: _Caráuter anterior

en: _Contents
ast: _Índiz

en: _About
ast: _Tocante a

en: By _Script
ast: Por _escritura

en: By _Unicode Block
ast: Por bloque _Unicode

en: Snap _Columns to Power of Two
ast: Axustar _columnes a la potencia de dos

en: _Text to copy:
ast: _Testu a copiar:

en: Copy to the clipboard.
ast: Copiar al cartafueyu.

en: Font to start with; ex: 'Serif 27'
ast: Fonte cola qu'entamar; ex: 'Serif 27'

en: FONT
ast: FONTE

en: Basic Latin
ast: Latín básicu

en: Latin-1 Supplement
ast: Latín-1 Suplementu

en: Latin Extended-A
ast: Latín Extendíu A

en: Latin Extended-B
ast: Latín extendíu B

en: IPA Extensions
ast: Extensiones IPA

en: Spacing Modifier Letters
ast: Lletres modificadores d'espaciáu

en: Combining Diacritical Marks
ast: Combinación de carauteres diacríticos

en: Greek and Coptic
ast: Griegu y Coptu

en: Cyrillic
ast: Cirílicu

en: Cyrillic Supplement
ast: Cirílicu Suplementu

en: Armenian
ast: Armeniu

en: Hebrew
ast: Hebréu

en: Arabic
ast: Árabe

en: Syriac
ast: Siriu

en: Arabic Supplement
ast: Árabe Suplementu

en: Bengali
ast: Bengalí

en: Malayalam
ast: Malayu

en: Sinhala
ast: Singalés

en: Thai
ast: Tailandés

en: Lao
ast: Laosianu

en: Tibetan
ast: Tibetanu

en: Myanmar
ast: Birmanu

en: Georgian
ast: Xeorxianu

en: Ethiopic
ast: Etíope

en: Ethiopic Supplement
ast: Etíope Suplementu

en: Cherokee
ast: Cheroki

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
ast: Sílabes aboríxenes Canadienses unificaes

en: Runic
ast: Rúnicu

en: Tagalog
ast: Tagalu

en: Mongolian
ast: Mongol

en: New Tai Lue
ast: Tai Lue (nuevu)

en: Khmer Symbols
ast: Símbolos Khmer

en: Buginese
ast: Buxinés

en: Balinese
ast: Balinés

en: Sundanese
ast: Sundanés

en: Phonetic Extensions
ast: Estensiones fonétiques

en: Phonetic Extensions Supplement
ast: Estensiones fonétiques Suplementu

en: Combining Diacritical Marks Supplement
ast: Signos diacríticos pa combinar Suplementu

en: Latin Extended Additional
ast: Latín estendíu adicional

en: Greek Extended
ast: Griegu extendíu

en: General Punctuation
ast: Puntuación xeneral

en: Superscripts and Subscripts
ast: Superíndices y subíndices

en: Currency Symbols
ast: Símbolos monetarios

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
ast: Combinando marques diacrítiques pa símbolos

en: Letterlike Symbols
ast: Símbolos similares a lletres

en: Number Forms
ast: Símbolos numéricos

en: Arrows
ast: Fleches

en: Mathematical Operators
ast: Operadores matemáticos

en: Miscellaneous Technical
ast: Diversos carauteres téunicos

en: Control Pictures
ast: Imaxes de control

en: Optical Character Recognition
ast: Reconocimientu Ópticu de Carauteres

en: Enclosed Alphanumerics
ast: Alfanuméricos adxuntos

en: Box Drawing
ast: Dibuxos de marcu

en: Block Elements
ast: Elementos de bloque

en: Geometric Shapes
ast: Formes xeométriques

en: Miscellaneous Symbols
ast: Diversos símbolos

en: Dingbats
ast: Carauteres gráficos (Dingbats)

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
ast: Diversos símbolos matemáticos A

en: Supplemental Arrows-A
ast: Fleches suplementares A

en: Braille Patterns
ast: Patrones Braille

en: Supplemental Arrows-B
ast: Fleches suplementares B

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
ast: Símbolos matemáticos diversos B

en: Supplemental Mathematical Operators
ast: Operadores matemáticos suplementarios

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
ast: Símbolos y fleches diversos

en: Glagolitic
ast: Glagolíticu

en: Latin Extended-C
ast: Llatín extendíu-C

en: Coptic
ast: Coptu

en: Georgian Supplement
ast: Xeorgianu Suplementu

en: Ethiopic Extended
ast: Etíope estendíu

en: Cyrillic Extended-A
ast: Cirílicu estendíu-A

en: Supplemental Punctuation
ast: Puntuación suplementaria

en: CJK Radicals Supplement
ast: Radicales CJK Suplementu

en: Kangxi Radicals
ast: Radicales Kangxi

en: Ideographic Description Characters
ast: Carauteres de descripción d'ideogrames

en: CJK Symbols and Punctuation
ast: Símbolos y puntuación CJK

en: Hiragana
ast: Xaponés (Hiragana)

en: Katakana
ast: Xaponés (Katakana)

en: Bopomofo
ast: Bopomofu

en: Hangul Compatibility Jamo
ast: Jamo con compatibilidá Hangul

en: Bopomofo Extended
ast: Bopomofu estendíu

en: CJK Strokes
ast: Trazos CJK

en: Katakana Phonetic Extensions
ast: Estensiones fonétiques de Katakana

en: Enclosed CJK Letters and Months
ast: Lletras y meses CJK adxuntos

en: CJK Compatibility
ast: CJK Compatiblidad

en: CJK Unified Ideographs Extension A
ast: Estensiones ideográficas unificadas CJK A

en: Yijing Hexagram Symbols
ast: Símbolos d'hexagrama Yijing

en: CJK Unified Ideographs
ast: Ideografías unificadas CJK

en: Yi Syllables
ast: Sílabes Yi

en: Yi Radicals
ast: Radicales Yi

en: Cyrillic Extended-B
ast: Cirílicu extendíu-B

en: Modifier Tone Letters
ast: Lletras modificadores de la entonación

en: Latin Extended-D
ast: Latín estendíu-D

en: Hangul Syllables
ast: Sílabes Hangul

en: High Surrogates
ast: Sustitutos Altos

en: High Private Use Surrogates
ast: Sustitutos Altos d'Usu Priváu

en: Low Surrogates
ast: Sustitutos Baxos

en: Private Use Area
ast: Área d'usu priváu

en: CJK Compatibility Ideographs
ast: Ideogramas de compatibilidad CJK

en: Alphabetic Presentation Forms
ast: Formes de presentación alfabética

en: Arabic Presentation Forms-A
ast: Formes de presentación árabes A

en: Variation Selectors
ast: Selectores de variación

en: Vertical Forms
ast: Formes verticales

en: Combining Half Marks
ast: Marques intermedies combinantes

en: CJK Compatibility Forms
ast: Formes de compatibilidad CJK

en: Small Form Variants
ast: Variantes de formes pequeñes

en: Arabic Presentation Forms-B
ast: Formes de presentación árabes B

en: Halfwidth and Fullwidth Forms
ast: Formes d'anchu completu ya intermediu

en: Specials
ast: Especiales

en: Linear B Syllabary
ast: Sílabes lliniales B

en: Linear B Ideograms
ast: Ideogrames lliniales B

en: Aegean Numbers
ast: Númberos Exeos

en: Ancient Greek Numbers
ast: Númberos Griegos antiguos

en: Ancient Symbols
ast: Símbolos antiguos

en: Phaistos Disc
ast: Disco de Festos

en: Lycian
ast: Letón

en: Carian
ast: Cariu

en: Old Italic
ast: Cursiva antigua

en: Gothic
ast: Góticu

en: Ugaritic
ast: Ugaríticu

en: Old Persian
ast: Persa antiguu

en: Shavian
ast: Shavianu

en: Cypriot Syllabary
ast: Silabariu Chipriota

en: Phoenician
ast: Feniciu

en: Lydian
ast: Lidiu

en: Cuneiform
ast: Cuneiforme

en: Cuneiform Numbers and Punctuation
ast: Puntuación y númberos cuneiformes

en: Byzantine Musical Symbols
ast: Símbolos musicales bizantinos

en: Musical Symbols
ast: Símbolos musicales

en: Ancient Greek Musical Notation
ast: Notación musical griega antigua

en: Tai Xuan Jing Symbols
ast: Símbolos Tai Xuan Jing

en: Counting Rod Numerals
ast: Rod, numberales de contéu

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
ast: Símbolos matemáticos alfanuméricos

en: Mahjong Tiles
ast: Fiches de Mahjong

en: Domino Tiles
ast: Fiches de Dominó

en: CJK Unified Ideographs Extension B
ast: Estensiones ideográfiques unificaes CJK B

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
ast: Suplementu de compatibilidad CJK de ideogrames

en: Tags
ast: Etiquetes

en: Variation Selectors Supplement
ast: Selectores de variación Suplementu

en: Supplementary Private Use Area-A
ast: Área d'usu priváu suplementaria A

en: Supplementary Private Use Area-B
ast: Área d'usu priváu suplementaria B

en: Canadian Aboriginal
ast: Aboríxenes canadienses

en: Cypriot
ast: Chipriota

en: Greek
ast: Griegu

en: Hangul
ast: Coreanu (Hangul)

en: Inherited
ast: Heredáu

en: Latin
ast: Llatín

en: Linear B
ast: Llinial B

en: Information
ast: Información

note: follow hig guidelines
en: Find
ast: Guetar

en: _Previous
ast: _Anterior

en: _Next
ast: _Siguiente

en: _Search:
ast: _Guetar:

en: Match _whole word
ast: Concasar cola pallabra _completa

en: Search in character _details
ast: Guetar en _detalles del caráuter

en: All
ast: Too

en: Unicode Block
ast: Bloque Unicode

en: Script
ast: Guión
