gucharmap - en to ca translation catalogue (398 entries)

note: VERSION=@VERSION@
en: Character Map
ca: Mapa de caràcters

en: Insert special characters into documents
ca: Inseriu caràcters especials en els documents

en: font;unicode;
ca: tipus de lletra;unicode;

en: GPL-3.0+ or GFDL-1.3-only
ca: GPL-3.0+ o GFDL-1.3-només

en: GNOME Character Map is a Unicode character map program, part of GNOME desktop. This program allows characters to be displayed by unicode block or script type. It includes brief descriptions of related characters and occasionally meanings of the character in question.
ca: El Mapa de caràcters del GNOME és un programa de mapa de caràcters Unicode que forma part de l'escriptori GNOME. Permet mostrar caràcters per bloc Unicode o tipus de grafia. Inclou descripcions breus dels caràcters relacionats i ocasionalment el significat del caràcter en qüestió.

en: Gucharmap can also be used to input or enter characters (by copy and paste). The search functionality allows the use of several search methods, including by unicode name or code point of the character.
ca: El Gucharmap també es pot utilitzar per a introduir caràcters (mitjançant copia i enganxa). La funcionalitat de cerca permet l'ús de diferents mètodes de cerca, incloent per nom Unicode o punt de codi del caràcter.

en: https://wiki.gnome.org/Apps/Gucharmap
ca: https//wiki.gnome.org/Apps/Gucharmap

en: All
ca: Tots

en: Unicode Block
ca: Bloc Unicode

en: Korean Education Hanja
ca: Hanja educació coreana

en: Korean Hanja for Use in Personal Names
ca: Hanja coreà a utilitzar en noms personals

en: later removed at the code point
ca: més tard es va eliminar al punt de codi

en: Font variant of
ca: Variant del tipus de lletra de

en: No-break version of
ca: Versió sense salt de

en: Initial presentation form of
ca: Símbol de presentació inicial de

en: Medial presentation form of
ca: Símbol de presentació central de

en: Final presentation form of
ca: Símbol de presentació final de

en: Isolated presentation form of
ca: Símbol de presentació aïllada de

en: Encircled form of
ca: Símbol encerclat de

en: Superscript form of
ca: Símbol de superíndex de

en: Subscript form of
ca: Símbol de subíndex de

en: Vertical layout presentation form of
ca: Símbol de presentació de la disposició vertical de

en: Wide compatibility character of
ca: Caràcter de compatibilitat ample de

en: Narrow compatibility character of
ca: Caràcter estret de compatibilitat de

en: Small variant form of
ca: Símbol de variant petita de

en: CJK squared font variant of
ca: Variant de tipus de lletra quadrada CJK de

en: Vulgar fraction form of
ca: Símbol de fracció vulgar de

en: Unspecified compatibility character of
ca: Caràcter de compatibilitat sense especificar de

en: Compatibility decomposition:
ca: Descomposició de compatibilitat:

en: Canonical decomposition:
ca: Descomposició canònica:

en: [not a printable character]
ca: [no és un caràcter imprimible]

en: General Character Properties
ca: Propietats generals del caràcter

en: In Unicode since:
ca: A l'Unicode des de:

note: character category
en: Unicode category:
ca: Categoria Unicode:

en: Various Useful Representations
ca: Algunes representacions útils

en: C octal escaped UTF-8:
ca: UTF-8 escapat en octal a C:

en: XML decimal entity:
ca: Entitat decimal XML:

en: Annotations and Cross References
ca: Anotacions i referències creuades

en: Alias names:
ca: Noms d'àlies:

en: See also:
ca: Vegeu també:

en: Approximate equivalents:
ca: Equivalents aproximats:

en: CJK Ideograph Information
ca: Informació d'ideograma CJK

en: Definition in English:
ca: Definició en anglès:

en: Mandarin Pronunciation:
ca: Pronunciació mandarina:

en: Cantonese Pronunciation:
ca: Pronunciació cantonesa:

en: Japanese On Pronunciation:
ca: Pronunciació japonesa on:

en: Japanese Kun Pronunciation:
ca: Pronunciació japonesa kun:

en: Tang Pronunciation:
ca: Pronunciació tang:

en: Korean Pronunciation:
ca: Pronunciació coreana:

en: Vietnamese Pronunciation:
ca: Pronunciació vietnamita:

en: Characte_r Table
ca: Taula de ca_ràcters

en: Character _Details
ca: _Detalls del caràcter

en: Character Table
ca: Taula de caràcters

en: Unknown character, unable to identify.
ca: Es desconeix el caràcter, no es pot identificar.

en: Not found.
ca: No s'ha trobat.

en: Character found.
ca: S'ha trobat el caràcter.

en: By _Script
ca: Per gra_fia

en: By _Unicode Block
ca: Per bloc _Unicode

en: Sho_w only glyphs from this font
ca: M_ostra només els glifs d'aquest tipus de lletra

en: Snap _Columns to Power of Two
ca: Ajusta les _columnes a una potència de dos

en: Zoom _In
ca: Ampl_ia

en: Zoom _Out
ca: R_edueix

en: _Normal Size
ca: Mida _normal

en: _Find
ca: _Cerca

en: _Help
ca: A_juda

en: _About
ca: _Quant a

en: _Close Window
ca: _Tanca la finestra

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Close
ca: _Tanca

en: _View
ca: _Visualitza

en: _Search
ca: _Cerca

en: Find _Next
ca: Cerca el següe_nt

en: Find _Previous
ca: Cerca l'an_terior

en: _Go
ca: _Ves

en: _Next Character
ca: Caràcter següe_nt

en: _Previous Character
ca: Caràcter an_terior

en: _Contents
ca: _Continguts

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: Font Family
ca: Família del tipus de lletra

en: Font Size
ca: Mida del tipus de lletra

en: Script
ca: Grafia

note: Unicode assigns "Unknown" as the script name for any character not * specifically listed in Scripts.txt
en: Unknown
ca: Desconegut

en: Information
ca: Informació

note: follow hig guidelines
en: Find
ca: Cerca

en: _Previous
ca: Ant_erior

en: _Next
ca: Següe_nt

en: _Search:
ca: _Cerca:

en: Match _whole word
ca: Coincideix _tota la paraula

en: Search in character _details
ca: Cerca en els _detalls del caràcter

en: <Non Private Use High Surrogate>
ca: <Succedani alt d'ús no privat>

en: <Private Use High Surrogate>
ca: <Succedani alt d'ús privat>

en: <Low Surrogate>
ca: <Succedani baix>

en: <Private Use>
ca: <Ús privat>

en: <Plane 15 Private Use>
ca: <Ús privat pla 15>

en: <Plane 16 Private Use>
ca: <Ús privat pla 16>

en: <not assigned>
ca: <sense assignar>

en: Other, Control
ca: Altres, control

en: Other, Format
ca: Altres, format

en: Other, Not Assigned
ca: Altres, sense assignar

en: Other, Private Use
ca: Altres, ús privat

en: Other, Surrogate
ca: Altres, succedani

en: Letter, Lowercase
ca: Lletra, minúscula

en: Letter, Modifier
ca: Lletra, modificador

en: Letter, Other
ca: Lletra, altres

en: Letter, Titlecase
ca: Lletra, inicial

en: Letter, Uppercase
ca: Lletra, majúscula

en: Mark, Spacing Combining
ca: Marca, combinació d'espais

en: Mark, Enclosing
ca: Marca, inclusió

en: Mark, Non-Spacing
ca: Marca, no és un espai

en: Number, Decimal Digit
ca: Nombre, dígit decimal

en: Number, Letter
ca: Nombre, lletra

en: Number, Other
ca: Nombre, altres

en: Punctuation, Connector
ca: Puntuació, connector

en: Punctuation, Dash
ca: Puntuació, ratlla

en: Punctuation, Close
ca: Puntuació, final

en: Punctuation, Final Quote
ca: Puntuació, cometes finals

en: Punctuation, Initial Quote
ca: Puntuació, cometes inicials

en: Punctuation, Other
ca: Puntuació, altres

en: Punctuation, Open
ca: Puntuació, inici

en: Symbol, Currency
ca: Símbol, moneda

en: Symbol, Modifier
ca: Símbol, modificador

en: Symbol, Math
ca: Símbol, matemàtiques

en: Symbol, Other
ca: Símbol, altres

en: Separator, Line
ca: Separador, línia

en: Separator, Paragraph
ca: Separador, paràgraf

en: Separator, Space
ca: Separador, espai

en: Gucharmap is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
ca: El Gucharmap és programari lliure; podeu redistribuir-lo i/o modificar-lo d’acord amb els termes de la Llicència pública general de GNU (la versió 3 o, si ho preferiu, qualsevol altra versió posterior), tal com ha estat publicada per la Free Software Foundation.

en: Permission is hereby granted, free of charge, to any person obtaining a copy of the Unicode data files to deal in them without restriction, including without limitation the rights to use, copy, modify, merge, publish, distribute, and/or sell copies.
ca: Es permet que qualsevol persona obtingui, de manera gratuïta, una còpia dels fitxers de dades Unicode per a treballar-hi sense restriccions; sense limitació del dret d'usar-la, copiar-la, modificar-la, comparar-la, publicar-la, distribuir-la i/o vendre'n còpies.

en: Gucharmap and the Unicode data files are distributed in the hope that they will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License and Unicode Copyright for more details.
ca: El Gucharmap i els fitxers de dades Unicode es distribueixen amb la voluntat que siguin útils, però SENSE CAP GARANTIA; fins i tot sense la garantia implícita de COMERCIALITZACIÓ o D'ADEQUACIÓ A UN PROPÒSIT ESPECÍFIC. Vegeu la Llicència pública general de GNU per a obtenir-ne més detalls.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Gucharmap; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1335 USA
ca: Hauríeu d'haver rebut una còpia de la Llicència Pública General GNU juntament amb Gucharmap; si no escriviu a la Free Software Foundation Inc. 51 Franklin Street Fifth Floor Boston MA 02110-1335 USA

en: Also you should have received a copy of the Unicode Copyright along with Gucharmap; you can always find it at Unicode's website: https://www.unicode.org/copyright.html
ca: També hauríeu d'haver rebut una còpia del Copyright Unicode juntament amb el Gucharmap; sempre el trobareu al lloc web d'Unicode https//www.unicode.org/copyright.html

en: GNOME Character Map
ca: Mapa de caràcters del GNOME

en: Based on the Unicode Character Database 14.0.0
ca: Basat en la base de dades de caràcters Unicode 14.0.0

en: Next Script
ca: Grafia següent

en: Previous Script
ca: Grafia anterior

en: Next Block
ca: Bloc següent

en: Previous Block
ca: Bloc anterior

note: Text to copy entry + button
en: _Text to copy:
ca: _Text a copiar:

en: Copy to the clipboard.
ca: Copia al porta-retalls.

en: Page _Setup
ca: Configuració de la _pàgina

note: g_menu_append (G_MENU (model), _("Print Preview"), "win.print-preview");
en: _Print
ca: _Imprimeix

en: Font to start with; ex: 'Serif 27'
ca: Per quin tipus de lletra es comença, per exemple: «Serif 27»

en: FONT
ca: TIPUS DE LLETRA

en: [STRING…]
ca: [CADENA…]

en: Character map grouping method
ca: Mètode d'agrupament dels mapes de caràcters

en: This is how the characters in the character map are grouped. The characters can either be grouped by 'script' or 'block'.
ca: Així és com s'agrupen els caràcters en el mapa de caràcters. Es poden agrupar per «script» (script) o per «block» (bloc).

en: Character map font description
ca: Descripció del tipus de lletra del mapa de caràcters

en: The font to use for the character map. If set to 'nothing' then the default is the system font with the size doubled. Otherwise it should be a font description string like 'Sans 24'.
ca: El tipus de lletra que s'utilitza pel mapa de caràcters. Si és «nothing» (res) s'utilitza el tipus de lletra del sistema amb el doble de mida. En cas contrari hauria de ser una cadena de descripció de tipus de lletres a l'estil «Sans 24».

en: Snap number of columns to a power of two
ca: Ajusta el nombre de columnes a una potència de dos

en: The number of columns in the character map grid is determined by the width of the window. If this setting is 'true' then the value will be forced to the nearest power of two.
ca: El nombre de columnes en la graella del mapa de caràcters es calcula a partir de l'amplada de la finestra. Si aquest paràmetre és «true» (cert), es forçarà el valor a la potència de dos més pròxima.

en: Last selected character
ca: Últim caràcter seleccionat

en: This is the last character that was selected in the character map (and will be selected again when the character map is next started). By default, it is the first letter of the alphabet in the current locale.
ca: Aquest és l'últim caràcter que s'ha seleccionat en el mapa de caràcters (i es tornarà a seleccionar quan s'iniciï el mapa de caràcters). Per defecte és la primera lletra de l'alfabet a la configuració regional actual.

en: Basic Latin
ca: Llatí bàsic

en: Latin-1 Supplement
ca: Suplement llatí-1

en: Latin Extended-A
ca: Llatí ampliat-A

en: Latin Extended-B
ca: Llatí ampliat-B

en: IPA Extensions
ca: Extensions IPA

en: Spacing Modifier Letters
ca: Lletres modificadores dels espais

en: Combining Diacritical Marks
ca: Combinació de marques diacrítiques

en: Greek and Coptic
ca: Símbols grecs i coptes

en: Cyrillic
ca: Ciríl·lic

en: Cyrillic Supplement
ca: Suplement ciríl·lic

en: Armenian
ca: Armeni

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Arabic
ca: Àrab

en: Syriac
ca: Siríac

en: Arabic Supplement
ca: Suplement àrab

en: Samaritan
ca: Samarità

en: Syriac Supplement
ca: Suplement siríac

en: Arabic Extended-B
ca: Àrab ampliat-B

en: Arabic Extended-A
ca: Àrab ampliat-A

en: Bengali
ca: Bengalí

en: Tamil
ca: Tàmil

en: Kannada
ca: Kanarès

en: Malayalam
ca: Malaiàlam

en: Sinhala
ca: Singalès

en: Thai
ca: Tai

en: Lao
ca: Laosià

en: Tibetan
ca: Tibetà

en: Georgian
ca: Georgià

en: Hangul Jamo
ca: Hangul jamo

en: Ethiopic
ca: Etíop

en: Ethiopic Supplement
ca: Suplement etíop

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
ca: Sil·làbics d'aborígens canadencs unificat

en: Ogham
ca: Ogàmic

en: Runic
ca: Rúnic

en: Tagalog
ca: Tagàlog

en: Mongolian
ca: Mongol

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended
ca: Sil·làbics d'aborígens canadencs unificat ampliat

en: New Tai Lue
ca: Tai Lue nou

en: Khmer Symbols
ca: Símbols khmer

en: Buginese
ca: Bugui

en: Combining Diacritical Marks Extended
ca: Extensió de combinacions de marques diacrítiques

en: Balinese
ca: Balinès

en: Sundanese
ca: Sundanès

en: Cyrillic Extended-C
ca: Ciríl·lic ampliat-C

en: Georgian Extended
ca: Georgià ampliat

en: Sundanese Supplement
ca: Suplement sondanès

en: Vedic Extensions
ca: Extensions vedes

en: Phonetic Extensions
ca: Extensions fonètiques

en: Phonetic Extensions Supplement
ca: Suplement d'extensions fonètiques

en: Combining Diacritical Marks Supplement
ca: Suplement de combinació de marques diacrítiques

en: Latin Extended Additional
ca: Llatí ampliat addicional

en: Greek Extended
ca: Grec ampliat

en: General Punctuation
ca: Puntuació general

en: Superscripts and Subscripts
ca: Superíndexs i subíndexs

en: Currency Symbols
ca: Símbols de moneda

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
ca: Combinació de marques diacrítiques per a símbols

en: Letterlike Symbols
ca: Símbols semblants a lletres

en: Number Forms
ca: Símbols numèrics

en: Arrows
ca: Fletxes

en: Mathematical Operators
ca: Operadors matemàtics

en: Miscellaneous Technical
ca: Tècnics miscel·lanis

en: Control Pictures
ca: Imatges de control

en: Optical Character Recognition
ca: Reconeixement òptic de caràcters

en: Enclosed Alphanumerics
ca: Alfanumèrics inclosos

en: Box Drawing
ca: Dibuix de caixes

en: Block Elements
ca: Elements de bloc

en: Geometric Shapes
ca: Formes geomètriques

en: Miscellaneous Symbols
ca: Símbols miscel·lanis

en: Dingbats
ca: Dibuixos

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
ca: Símbols matemàtics miscel·lanis - A

en: Supplemental Arrows-A
ca: Fletxes suplementàries - A

en: Braille Patterns
ca: Patrons Braille

en: Supplemental Arrows-B
ca: Fletxes suplementàries - B

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
ca: Símbols matemàtics miscel·lanis - B

en: Supplemental Mathematical Operators
ca: Operadors matemàtics suplementaris

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
ca: Fletxes i símbols miscel·lanis

en: Glagolitic
ca: Glagolític

en: Latin Extended-C
ca: Llatí ampliat-C

en: Coptic
ca: Copte

en: Georgian Supplement
ca: Suplement georgià

en: Ethiopic Extended
ca: Etíop ampliat

en: Cyrillic Extended-A
ca: Ciríl·lic ampliat-A

en: Supplemental Punctuation
ca: Puntuació suplementària

en: CJK Radicals Supplement
ca: Suplement de radicals CJK

en: Kangxi Radicals
ca: Radicals kangxi

en: Ideographic Description Characters
ca: Caràcters de descripció basat en ideogrames

en: CJK Symbols and Punctuation
ca: Símbols i puntuació CJK

en: Hangul Compatibility Jamo
ca: Jamo amb compatibilitat hangul

en: Bopomofo Extended
ca: Bopomofo ampliat

en: CJK Strokes
ca: Traços CJK

en: Katakana Phonetic Extensions
ca: Extensions fonètiques katakana

en: Enclosed CJK Letters and Months
ca: Mesos i lletres CJK inclosos

en: CJK Compatibility
ca: Compatibilitat CJK

en: CJK Unified Ideographs Extension A
ca: Extensió A d'ideogrames unificats del CJK

en: Yijing Hexagram Symbols
ca: Símbols hexagrames yijing

en: CJK Unified Ideographs
ca: Ideogrames unificats CJK

en: Yi Syllables
ca: Síl·labes yi

en: Yi Radicals
ca: Radicals Yi

en: Cyrillic Extended-B
ca: Ciríl·lic ampliat-B

en: Modifier Tone Letters
ca: Lletres modificadores del to

en: Latin Extended-D
ca: Llatí ampliat-D

en: Syloti Nagri
ca: Syloti nagri

en: Common Indic Number Forms
ca: Símbols numèrics comuns índics

en: Devanagari Extended
ca: Devanagari ampliat

en: Hangul Jamo Extended-A
ca: Hangul jamo ampliat-A

en: Javanese
ca: Javanès

en: Myanmar Extended-B
ca: Myanmar ampliat-B

en: Myanmar Extended-A
ca: Myanmar ampliat-A

en: Meetei Mayek Extensions
ca: Extensions Meetei Mayek

en: Ethiopic Extended-A
ca: Etíop ampliat-A

en: Latin Extended-E
ca: Llatí ampliat-E

en: Cherokee Supplement
ca: Suplement cherokee

en: Hangul Syllables
ca: Síl·labes hangul

en: Hangul Jamo Extended-B
ca: Hangul jamo ampliat-B

en: High Surrogates
ca: Succedanis alts

en: High Private Use Surrogates
ca: Succedanis alts d'ús privat

en: Low Surrogates
ca: Succedanis baixos

en: Private Use Area
ca: Àrea d'ús privat

en: CJK Compatibility Ideographs
ca: Ideogrames de compatibilitat CJK

en: Alphabetic Presentation Forms
ca: Símbols de presentació alfabètica

en: Arabic Presentation Forms-A
ca: Símbols de presentació àrab - A

en: Variation Selectors
ca: Selectors de variació

en: Vertical Forms
ca: Símbols verticals

en: Combining Half Marks
ca: Combinació de mitges marques

en: CJK Compatibility Forms
ca: Símbols de compatibilitat CJK

en: Small Form Variants
ca: Variants de símbols petit

en: Arabic Presentation Forms-B
ca: Símbol de presentació àrab - B

en: Halfwidth and Fullwidth Forms
ca: Símbols d'amplada mitja i total

en: Specials
ca: Especials

en: Linear B Syllabary
ca: Conjunt de síl·labes lineal B

en: Linear B Ideograms
ca: Ideogrames B lineals

en: Aegean Numbers
ca: Nombres egeus

en: Ancient Greek Numbers
ca: Nombres grecs antics

en: Ancient Symbols
ca: Símbols antics

en: Phaistos Disc
ca: Disc de Phaistos

en: Lycian
ca: Lici

en: Carian
ca: Cari

en: Coptic Epact Numbers
ca: Nombres copte epact

en: Old Italic
ca: Cursiva antiga

en: Gothic
ca: Gòtic

en: Old Permic
ca: Pèrmic antic

en: Ugaritic
ca: Ugarític

en: Old Persian
ca: Persa antic

en: Caucasian Albanian
ca: Albanès caucàsic

en: Linear A
ca: Lineal A

en: Latin Extended-F
ca: Llatí ampliat-F

en: Cypriot Syllabary
ca: Conjunt de síl·labes xipriotes

en: Imperial Aramaic
ca: Arameu imperial

en: Palmyrene
ca: Palmira

en: Nabataean
ca: Nabateu

en: Phoenician
ca: Fenici

en: Lydian
ca: Lidi

en: Meroitic Hieroglyphs
ca: Jeroglífics meroítics

en: Meroitic Cursive
ca: Cursiva meroítica

en: Old South Arabian
ca: Àrab del sud antic

en: Old North Arabian
ca: Àrab del nord antic

en: Manichaean
ca: Maniqueu

en: Avestan
ca: Avèstic

en: Inscriptional Parthian
ca: Inscripcions Parthian

en: Inscriptional Pahlavi
ca: Inscripcions Pahlavi

en: Old Turkic
ca: Turc antic

en: Old Hungarian
ca: Hongarès antic

en: Rumi Numeral Symbols
ca: Símbols numèrics rumi

en: Arabic Extended-C
ca: Àrab ampliat-C

en: Old Sogdian
ca: Sogdià antic

en: Sogdian
ca: Sogdià

en: Old Uyghur
ca: Uigur antic

en: Elymaic
ca: Elimaic

en: Sinhala Archaic Numbers
ca: Nombres singalesos arcaics

en: Mongolian Supplement
ca: Suplement mongol

en: Zanabazar Square
ca: Zanabazar quadrat

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended-A
ca: Sil·làbics d'aborígens canadencs unificat ampliat-A

en: Devanagari Extended-A
ca: Devanagari ampliat-A

en: Lisu Supplement
ca: Suplement de Lisu

en: Tamil Supplement
ca: Suplement tàmil

en: Cuneiform
ca: Cuneïforme

en: Cuneiform Numbers and Punctuation
ca: Nombres i puntuació cuneïformes

en: Early Dynastic Cuneiform
ca: Cuneïforme dinàstic primerenc

en: Cypro-Minoan
ca: Xipriota-Minoica

en: Egyptian Hieroglyphs
ca: Jeroglífics egipcis

en: Egyptian Hieroglyph Format Controls
ca: Controls de format de jeroglífics egipcis

en: Anatolian Hieroglyphs
ca: Jeroglífics d'Anatòlia

en: Bamum Supplement
ca: Suplement bamum

en: Ideographic Symbols and Punctuation
ca: Símbols ideogràfics i puntuació

en: Tangut Components
ca: Components del tangut

en: Khitan Small Script
ca: Escriptura kitan petita

en: Tangut Supplement
ca: Suplement del tangut

en: Kana Extended-B
ca: Kana ampliat-B

en: Kana Supplement
ca: Suplement kana

en: Kana Extended-A
ca: Kana ampliat-A

en: Small Kana Extension
ca: Extensió Kana petita

en: Shorthand Format Controls
ca: Controls del format taquigràfic

en: Znamenny Musical Notation
ca: Notació musical Znamenny

en: Byzantine Musical Symbols
ca: Símbols musicals bizantins

en: Musical Symbols
ca: Símbols musicals

en: Ancient Greek Musical Notation
ca: Notació musical grega antiga

en: Kaktovik Numerals
ca: Numerals Kaktovik

en: Mayan Numerals
ca: Numerals maies

en: Tai Xuan Jing Symbols
ca: Símbols tai xuan jing

en: Counting Rod Numerals
ca: Palets xinesos per a comptar

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
ca: Símbols matemàtics alfanumèrics

en: Sutton SignWriting
ca: SigneWriting de Sutton

en: Latin Extended-G
ca: Llatí ampliat-G

en: Glagolitic Supplement
ca: Suplement glagolític

en: Cyrillic Extended-D
ca: Ciríl·lic ampliat-D

en: Ethiopic Extended-B
ca: Etíop ampliat-B

en: Indic Siyaq Numbers
ca: Números Siyaq índics

en: Ottoman Siyaq Numbers
ca: Nombres otomans Siyaq

en: Arabic Mathematical Alphabetic Symbols
ca: Símbols matemàtics alfanumèrics àrabs

en: Mahjong Tiles
ca: Fitxes del Mahjong

en: Domino Tiles
ca: Fitxes del dòmino

en: Playing Cards
ca: Cartes de joc

en: Enclosed Alphanumeric Supplement
ca: Suplement alfanumèric inclòs

en: Enclosed Ideographic Supplement
ca: Suplement ideogràfic inclòs

en: Miscellaneous Symbols and Pictographs
ca: Símbols i pictogrames miscel·lanis

en: Emoticons
ca: Emoticones

en: Ornamental Dingbats
ca: Dibuixos d'ornament

en: Transport and Map Symbols
ca: Símbols de transport i mapes

en: Alchemical Symbols
ca: Símbols alquímics

en: Geometric Shapes Extended
ca: Formes geomètriques ampliat

en: Supplemental Arrows-C
ca: Fletxes suplementàries - C

en: Supplemental Symbols and Pictographs
ca: Símbols i pictogrames suplementaris

en: Chess Symbols
ca: Símbols d'escacs

en: Symbols and Pictographs Extended-A
ca: Símbols i pictogrames ampliats-A

en: Symbols for Legacy Computing
ca: Símbols per a la computació antiga

en: CJK Unified Ideographs Extension B
ca: Extensió B d'ideogrames unificats del CJK

en: CJK Unified Ideographs Extension C
ca: Extensió C d'ideogrames unificats del CJK

en: CJK Unified Ideographs Extension D
ca: Extensió D d'ideogrames unificats del CJK

en: CJK Unified Ideographs Extension E
ca: Extensió E d'ideogrames unificats del CJK

en: CJK Unified Ideographs Extension F
ca: Extensió F d'ideogrames unificats del CJK

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
ca: Suplement dels ideogrames de compatibilitat CJK

en: CJK Unified Ideographs Extension G
ca: Extensió F d'ideogrames unificats del CJK

en: CJK Unified Ideographs Extension H
ca: Extensió H d'ideogrames unificats del CJK

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Variation Selectors Supplement
ca: Suplement de selectors de variació

en: Supplementary Private Use Area-A
ca: Àrea d'ús privat suplementari - A

en: Supplementary Private Use Area-B
ca: Àrea d'ús privat suplementari - B

en: Canadian Aboriginal
ca: Canadenc aborigen

en: Common
ca: Comú

en: Cypriot
ca: Xipriota

en: Cypro Minoan
ca: Xipriota Minoica

en: Greek
ca: Grec

en: Inherited
ca: Heretat

en: Latin
ca: Llatí

en: Linear B
ca: Lineal B

en: Signwriting
ca: Llengua de signes
