gucharmap 0.2 - en to eo translation catalogue (334 entries)

en: Character Map
eo: Signotabelo

en: Insert special characters into documents
eo: Enmeti specialajn signojn en dokumentojn

en: font;unicode;
eo: tiparo;unikodo;

en: All
eo: Ĉio

en: Unicode Block
eo: Unikodbloko

en: Final presentation form of
eo: Fina prezentformoj de

en: Small variant form of
eo: Malgranda varianta formo de

en: Canonical decomposition:
eo: Laŭkanona apartigo:

en: [not a printable character]
eo: [nepresebla signo]

en: General Character Properties
eo: Ĝeneralaj trajtoj de la signo

en: In Unicode since:
eo: En Unikodo ekde:

note: character category
en: Unicode category:
eo: Unikoda kategorio:

en: Various Useful Representations
eo: Diversaj utilaj prezentokodoj

en: C octal escaped UTF-8:
eo: C okume kodŝanĝita UTF-8:

en: XML decimal entity:
eo: XML-decimala ento:

en: Annotations and Cross References
eo: Prinotoj kaj krucreferencoj

en: Alias names:
eo: Kromnomoj:

en: Notes:
eo: Notoj:

en: See also:
eo: Vidu ankaŭ:

en: Approximate equivalents:
eo: Proksimumaj ekvivalentoj:

en: Equivalents:
eo: Ekvivalentoj:

en: CJK Ideograph Information
eo: Informoj pri CJK-ideografeo

en: Definition in English:
eo: Angla difino:

en: Mandarin Pronunciation:
eo: Mandarena prononco:

en: Cantonese Pronunciation:
eo: Kantona prononco:

en: Japanese On Pronunciation:
eo: Japana On-prononco:

en: Japanese Kun Pronunciation:
eo: Japana Kun-prononco:

en: Tang Pronunciation:
eo: Tanga prononco:

en: Korean Pronunciation:
eo: Korea prononco:

en: Characte_r Table
eo: Signa _tabelo

en: Character _Details
eo: Signaj _detaloj

en: Character Table
eo: Signotabelo

en: Unknown character, unable to identify.
eo: Nekonata signo; neeblas identigi ĝin.

en: Not found.
eo: Ne trovita.

en: Character found.
eo: Trovis signon.

en: By _Script
eo: Laŭ _skripto

en: By _Unicode Block
eo: Laŭ _unikodbloko

en: Sho_w only glyphs from this font
eo: Mon_tri nur signobildojn de ĉi tiu tiparo

en: Snap _Columns to Power of Two
eo: _Kapti kolumnoj per dua potenco

en: _Find
eo: _Serĉi

en: _Help
eo: _Helpo

en: _About
eo: _Pri

en: _File
eo: _Dosiero

en: _View
eo: _Vidi

en: _Search
eo: _Serĉi

en: Find _Next
eo: Serĉi _sekvan

en: Find _Previous
eo: Serĉi _antaŭan

en: _Go
eo: E_k

en: _Next Character
eo: Sekva sig_no

en: _Previous Character
eo: _Antaŭa signo

en: _Contents
eo: _Enhavoj

en: Font
eo: Tiparo

en: Font Family
eo: Tiparfamilio

en: Font Size
eo: Tipargrando

en: Script
eo: Skripto

note: Unicode assigns "Common" as the script name for any character not * specifically listed in Scripts.txt
en: Common
eo: Komuna

en: Information
eo: Informo

note: follow hig guidelines
en: Find
eo: Serĉi

en: _Previous
eo: _Antaŭa

en: _Next
eo: _Sekva

en: _Search:
eo: _Serĉi:

en: Match _whole word
eo: Konsideru nur _tutajn vortojn

en: Search in character _details
eo: Serĉi en signaj _detaloj

en: <Non Private Use High Surrogate>
eo: <Alta surogato-neprivata interkonsento>

en: <Private Use High Surrogate>
eo: <Alta surogato-privata interkonsento>

en: <Low Surrogate>
eo: <Malalta surogato>

en: <Private Use>
eo: <Privata uzado>

en: <Plane 15 Private Use>
eo: <Privata uzo, ebeneo 15>

en: <Plane 16 Private Use>
eo: <Privata uzo, ebeneo 16>

en: <not assigned>
eo: <ne taskita>

en: Other, Control
eo: Alia, stiro

en: Other, Format
eo: Alia, strukturo

en: Other, Not Assigned
eo: Alia, ne taskita

en: Other, Private Use
eo: Alia, privata uzado

en: Other, Surrogate
eo: Alia, surogato

en: Letter, Lowercase
eo: Litero, minuskla

en: Letter, Modifier
eo: Litero, modifilo

en: Letter, Other
eo: Litero, alia

en: Letter, Titlecase
eo: Litero, majuskligi unuan literon

en: Letter, Uppercase
eo: Litero, majuskla

en: Mark, Spacing Combining
eo: Signo, spaciga kunliga

en: Mark, Enclosing
eo: Signo, enfermiga

en: Mark, Non-Spacing
eo: Signo, ne spaciga

en: Number, Decimal Digit
eo: Nombro, decimala cifero

en: Number, Letter
eo: Nombro, litero

en: Number, Other
eo: Nombro, alia

en: Punctuation, Connector
eo: Interpunkcio, konektilo

en: Punctuation, Dash
eo: Interpunkcio, streko

en: Punctuation, Close
eo: Interpunkcio, ferma

en: Punctuation, Final Quote
eo: Interpunkcio, fina citilo

en: Punctuation, Initial Quote
eo: Interpunkcio, komenca citilo

en: Punctuation, Other
eo: Interpunkcio, alia

en: Punctuation, Open
eo: Interpunkcio, komenca

en: Symbol, Currency
eo: Simbolo, valuto

en: Symbol, Modifier
eo: Simbolo, modifilo

en: Symbol, Math
eo: Simbolo, matematiko

en: Symbol, Other
eo: Simbolo, alia

en: Separator, Line
eo: Apartigilo, linio

en: Separator, Paragraph
eo: Apartigilo, alineo

en: Separator, Space
eo: Apartigilo, spaceto

en: Gucharmap is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
eo: Gucharmap estas libera programaro; vi povas disdoni kaj/aŭ modifi ĝin sekvante la kondiĉojn de la Ĝenerala Publika Permesilo de GNU eldonite de la Free Software Foundation; aŭ en la 3a versio de la permesilo aŭ (laŭ via volo) en iu sekva versio.

en: Permission is hereby granted, free of charge, to any person obtaining a copy of the Unicode data files to deal in them without restriction, including without limitation the rights to use, copy, modify, merge, publish, distribute, and/or sell copies.
eo: Jen rajto donita, senkoste, al iu persono akiranta kopion de la Unikodaj datumdosieroj por trakti ilin senbare, inkluzive senlime la rajtoj por uzi, kopii, modifi, kombini, disdoni, distribui, kaj/aŭ vendi kopiojn.

en: Gucharmap and the Unicode data files are distributed in the hope that they will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License and Unicode Copyright for more details.
eo: Gucharmap kaj la unikodaj datenaj dosieroj estas distribuite kun la espero ke ĝi estos utila, sed SEN IA AJN GARANTIO; eĉ sen la implica garantio de NEGOCEBLO aŭ ADAPTADO AL IU APARTA CELO.  Vidu la Ĝeneralan Publikan Permesilon de GNU por pli da detaloj.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Gucharmap; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1335 USA
eo: Vi devintus ricevi kopion de la Ĝenerala Publika Permesilo de GNU kune kun Gucharmap; se ne, skribu al la Free Software Foundation, Inc., 51 Temple Place, Suite 330, Boston, MA 02110-1335 Usono

en: Also you should have received a copy of the Unicode Copyright along with Gucharmap; you can always find it at Unicode's website: https://www.unicode.org/copyright.html
eo: Ankaŭ vi devintus ricevi kopion de la Unikoda kopirajto kune kun Gucharmap; vi povas ĉiam trovi ĝin ĉe retejo de Unikodo: https://www.unicode.org/copyright.html

en: GNOME Character Map
eo: Signotabelo de GNOMEo

en: Based on the Unicode Character Database 11.0.0
eo: Bazita sur la Unikoda signa datumbazo 11.0.0

en: Next Script
eo: Sekva skripto

en: Previous Script
eo: Antaŭa skripto

en: Next Block
eo: Sekva bloko

en: Previous Block
eo: Antaŭa bloko

note: Text to copy entry + button
en: _Text to copy:
eo: Kopienda _teksto:

en: Copy to the clipboard.
eo: Kopii tondujen.

en: Page _Setup
eo: _Agordo de la paĝo

en: Font to start with; ex: 'Serif 27'
eo: Komenca tiparo; ekz. 'Serif 27'

en: FONT
eo: TIPARO

en: [STRING…]
eo: [ĈENO…]

en: Basic Latin
eo: Baza latina

en: Latin-1 Supplement
eo: Latina-1 suplemento

en: Latin Extended-A
eo: Latina etendita-A

en: Latin Extended-B
eo: Latina etendita-B

en: IPA Extensions
eo: IPA-etendaĵoj

en: Spacing Modifier Letters
eo: Literoj kiuj modifas interspacojn

en: Combining Diacritical Marks
eo: Kunligaj diakritaĵoj

en: Greek and Coptic
eo: Greka kaj kopta

en: Cyrillic
eo: Cirila

en: Cyrillic Supplement
eo: Cirila suplemento

en: Armenian
eo: Armena

en: Hebrew
eo: Hebrea

en: Arabic
eo: Araba

en: Syriac
eo: Siria

en: Arabic Supplement
eo: Araba suplemento

en: Thaana
eo: Taana

en: N'Ko
eo: Nokoa

en: Samaritan
eo: Samaria

en: Mandaic
eo: Mandeia

en: Arabic Extended-A
eo: Araba etendita-A

en: Devanagari
eo: Nagaria

en: Bengali
eo: Bengala

en: Gurmukhi
eo: Gurmuka

en: Gujarati
eo: Guĝarata

en: Oriya
eo: Orija

en: Tamil
eo: Tamila

en: Telugu
eo: Telugua

en: Kannada
eo: Kanara

en: Malayalam
eo: Malajala

en: Thai
eo: Taja

en: Lao
eo: Laosa

en: Tibetan
eo: Tibeta

en: Myanmar
eo: Mjanmao

en: Georgian
eo: Kartvela

en: Hangul Jamo
eo: Hangula jama

en: Ethiopic
eo: Etiopa

en: Ethiopic Supplement
eo: Etiopa suplemento

en: Cherokee
eo: Ĉeroka

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
eo: Unuigita kanada aborigena silabaro

en: Ogham
eo: Ogama

en: Runic
eo: Runa

en: Tagalog
eo: Tagaloga

en: Hanunoo
eo: Hanunoa

en: Buhid
eo: Buhida

en: Tagbanwa
eo: Tagbanva

en: Khmer
eo: Kmera

en: Mongolian
eo: Mongola

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended
eo: Unuigita Kanad-Aborigena Silabaro vastigita

en: Limbu
eo: Limbua

en: New Tai Lue
eo: Nova Tai Lue

en: Khmer Symbols
eo: Kmeraj simboloj

en: Buginese
eo: Buĝia

en: Balinese
eo: Balia

en: Sundanese
eo: Sunda

en: Batak
eo: Bataka

en: Cyrillic Extended-C
eo: Cirila etendita-C

en: Vedic Extensions
eo: Vedaj vastigaĵoj

en: Phonetic Extensions
eo: Fonetikaj etendaĵoj

en: Phonetic Extensions Supplement
eo: Suplemento al fonetikaj etendaĵoj

en: Combining Diacritical Marks Supplement
eo: Suplemento al kunligaj diakritaĵoj

en: Latin Extended Additional
eo: Latinaj etenditaj aldonaĵoj

en: Greek Extended
eo: Greka etendita

en: General Punctuation
eo: Ĝenerala interpunkcio

en: Superscripts and Subscripts
eo: Superskriboj kaj subskriboj

en: Currency Symbols
eo: Valutsimboloj

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
eo: Kunligaj diakritaĵoj por simboloj

en: Letterlike Symbols
eo: Literecaj simboloj

en: Number Forms
eo: Nombroformoj

en: Arrows
eo: Sagoj

en: Mathematical Operators
eo: Matematikaj operaciiloj

en: Miscellaneous Technical
eo: Diversaj teknikaj

en: Control Pictures
eo: Bildsimboloj de komandoj

en: Optical Character Recognition
eo: Optika signorekono

en: Enclosed Alphanumerics
eo: Enfermitaj literciferoj

en: Box Drawing
eo: Kadra desegno

en: Block Elements
eo: Blokecaj elementoj

en: Geometric Shapes
eo: Geometriaj formoj

en: Miscellaneous Symbols
eo: Diversaj simboloj

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
eo: Diversaj matematikaj simboloj-A

en: Supplemental Arrows-A
eo: Suplementaj sagoj-A

en: Braille Patterns
eo: Brajlaj ŝablonoj

en: Supplemental Arrows-B
eo: Suplementaj sagoj-B

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
eo: Diversaj matematikaj simboloj-B

en: Supplemental Mathematical Operators
eo: Suplementaj matematikaj operacisimboloj

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
eo: Diversaj simboloj kaj sagoj

en: Glagolitic
eo: Glagolica

en: Latin Extended-C
eo: Latina etendita-C

en: Coptic
eo: Kopta

en: Georgian Supplement
eo: Kartvela suplemento

en: Tifinagh
eo: Tifinagh (berbera skribsistemo)

en: Ethiopic Extended
eo: Etiopa etendita

en: Cyrillic Extended-A
eo: Cirila etendita-A

en: Supplemental Punctuation
eo: Suplementa interpunkcio

en: CJK Radicals Supplement
eo: CJK-radikala suplemento

en: Kangxi Radicals
eo: Kanĝi-radikaloj

en: Ideographic Description Characters
eo: Ideografiaj priskribosignoj

en: CJK Symbols and Punctuation
eo: CJK-simboloj kaj interpunkcio

en: Hiragana
eo: Rondaj kanaoj

en: Katakana
eo: Strekaj kanaoj

en: Bopomofo
eo: Bopomofa

en: Hangul Compatibility Jamo
eo: Hangula kongrueca Jamo

en: Kanbun
eo: Kanbuna

en: Bopomofo Extended
eo: Bopomofa etendita

en: CJK Strokes
eo: CJK-strekoj

en: Katakana Phonetic Extensions
eo: Katakana fonetikaj etendaĵoj

en: Enclosed CJK Letters and Months
eo: Enfermitaj CJK-literoj kaj monatoj

en: CJK Compatibility
eo: CJK-kongrueco

en: CJK Unified Ideographs Extension A
eo: CJK-unuecigitaj ideogramoj-etendaĵo-A

en: Yijing Hexagram Symbols
eo: Yijing-I Ĉing-simboloj

en: CJK Unified Ideographs
eo: CJK-unuecigitaj ideogramoj

en: Yi Syllables
eo: Jia-silaboj

en: Yi Radicals
eo: Jia-radikaloj

en: Vai
eo: Vaja

en: Cyrillic Extended-B
eo: Cirila etendita-B

en: Bamum
eo: Bamuma

en: Modifier Tone Letters
eo: Literoj kiuj modifas tonon

en: Latin Extended-D
eo: Latina etendita-D

en: Syloti Nagri
eo: Sileta

en: Common Indic Number Forms
eo: Ĝeneralaj barataj nombraj simboloj

en: Saurashtra
eo: Saŭraŝtra

en: Devanagari Extended
eo: Devanagari etendita

en: Hangul Jamo Extended-A
eo: Hangul Jamo etendita-A

en: Javanese
eo: Java

en: Myanmar Extended-B
eo: Birma etendita B

en: Cham
eo: Ĉama

en: Myanmar Extended-A
eo: Birma etendita A

en: Ethiopic Extended-A
eo: Etiopa etendita-A

en: Latin Extended-E
eo: Latina etendita-E

en: Hangul Syllables
eo: Hangulaj silaboj

en: Hangul Jamo Extended-B
eo: Hangul Jamo, vastigaĵo B

en: High Surrogates
eo: Altaj surogatoj

en: High Private Use Surrogates
eo: Altaj surogatoj de privata interkonsento

en: Low Surrogates
eo: Malaltaj surogatoj

en: Private Use Area
eo: Areo de privata uzo

en: CJK Compatibility Ideographs
eo: CJK-kongruecaj ideogramoj

en: Alphabetic Presentation Forms
eo: Alfabetaj prezentadaj formoj

en: Arabic Presentation Forms-A
eo: Arabaj prezentformoj-A

en: Variation Selectors
eo: Variaĵaj elektiloj

en: Vertical Forms
eo: Vertikalaj formoj

en: Combining Half Marks
eo: Kunligaj duonsignoj

en: CJK Compatibility Forms
eo: CJK-kongruecaj formoj

en: Small Form Variants
eo: Etformaj variantoj

en: Arabic Presentation Forms-B
eo: Arabaj prezentformoj-B

en: Halfwidth and Fullwidth Forms
eo: Duone kaj plene larĝaj formoj

en: Specials
eo: Specialaĵoj

en: Linear B Syllabary
eo: Lineara-B silabaro

en: Linear B Ideograms
eo: Ideogramoj de lineara-B

en: Aegean Numbers
eo: Egeaj nombroj

en: Ancient Greek Numbers
eo: Antikvaj grekaj nombroj

en: Ancient Symbols
eo: Historiaj signoj

en: Phaistos Disc
eo: Phaista Disko

en: Lycian
eo: Likia

en: Carian
eo: Karia

en: Old Italic
eo: Antikva itala

en: Gothic
eo: Gotika

en: Ugaritic
eo: Ugarita

en: Old Persian
eo: Antikva persa

en: Deseret
eo: Desereta

en: Shavian
eo: Ŝava

en: Osmanya
eo: Somalia skribo

en: Linear A
eo: Lineara-A

en: Cypriot Syllabary
eo: Kipra silabaro

en: Imperial Aramaic
eo: Imperia aramea

en: Phoenician
eo: Fenica

en: Lydian
eo: Lidia

en: Kharoshthi
eo: Karoŝta

en: Old South Arabian
eo: Malnova sud-araba

en: Old North Arabian
eo: Malnova nord-araba

en: Avestan
eo: Avesta

en: Inscriptional Parthian
eo: Gravura parta

en: Inscriptional Pahlavi
eo: Gravura palava

en: Old Turkic
eo: Malnova turka

en: Old Hungarian
eo: Malnova hungara

en: Rumi Numeral Symbols
eo: Rumiaj nombraj simboloj

en: Brahmi
eo: Brahma

en: Kaithi
eo: Kajasta

en: Cuneiform
eo: Kojnoskribo

en: Cuneiform Numbers and Punctuation
eo: Kojnoskribaj nombroj kaj interpunkcio

en: Egyptian Hieroglyphs
eo: Egiptaj hieroglifoj

en: Anatolian Hieroglyphs
eo: Anatoliaj hieroglifoj

en: Bamum Supplement
eo: Bamuma suplemento

en: Kana Supplement
eo: Kana suplemento

en: Byzantine Musical Symbols
eo: Bizancaj muzikaj simboloj

en: Musical Symbols
eo: Muzikaj simboloj

en: Ancient Greek Musical Notation
eo: Antikva greka muzika notacio

en: Tai Xuan Jing Symbols
eo: Tai-Xuan-Jing-simboloj

en: Counting Rod Numerals
eo: Kalkulbastonaj ciferoj

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
eo: Matematikaj literciferaj simboloj

en: Arabic Mathematical Alphabetic Symbols
eo: Arabaj matematikaj alfabetaj simboloj

en: Mahjong Tiles
eo: Majongaj briketoj

en: Domino Tiles
eo: Domenaj briketoj

en: Playing Cards
eo: Ludkartoj

en: Enclosed Alphanumeric Supplement
eo: Ĉirkaŭitaj liternombraĵoj, vastigaĵo

en: Enclosed Ideographic Supplement
eo: Ĉirkaŭitaj ideografaĵoj, vastiĝaĵo

en: Emoticons
eo: Eiensimboloj

en: Alchemical Symbols
eo: Alkemiaj simboloj

en: Supplemental Arrows-C
eo: Suplementaj sagoj-C

en: CJK Unified Ideographs Extension B
eo: CJK-unuecigitaj ideogramoj-etendaĵo-B

en: CJK Unified Ideographs Extension C
eo: Unuecigitaj ĈJK-ideogramoj, vastigaĵo C

en: CJK Unified Ideographs Extension D
eo: CJK-unuecigitaj ideogramoj-etendaĵo-D

en: CJK Unified Ideographs Extension E
eo: CJK-unuecigitaj ideogramoj-etendaĵo-E

en: CJK Unified Ideographs Extension F
eo: CJK-unuecigitaj ideogramoj-etendaĵo-F

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
eo: Suplemento al CJK-kongruecaj ideogramoj

en: Tags
eo: Markoj

en: Variation Selectors Supplement
eo: Suplemento al variaĵaj elektiloj

en: Supplementary Private Use Area-A
eo: Suplementa privata interkonsenta aro-A

en: Supplementary Private Use Area-B
eo: Suplementa privata interkonsenta aro-B

en: Braille
eo: Brajlo

en: Canadian Aboriginal
eo: Kanada aborigena

en: Cypriot
eo: Kipra

en: Greek
eo: Greka

en: Han
eo: Hana

en: Hangul
eo: Korea alfabeto

en: Inherited
eo: Heredita

en: Latin
eo: Latina

en: Linear B
eo: Lineara-B

en: Yi
eo: Jia
