Gucharmap MASTER - en to et translation catalogue (333 entries)

en: Character Map
et: Märgikaart

en: Insert special characters into documents
et: Erimärkide lisamine dokumentidesse

en: font;unicode;
et: font;kiri;kirjatüüp;kirjastiil;kirjalaad;unicode;unikood;

en: All
et: Kõik

en: Unicode Block
et: Unikoodi blokk

en: Canonical decomposition:
et: Kanooniline lagundamine:

en: [not a printable character]
et: [pole prinditav märk]

en: General Character Properties
et: Märgi üldised omadused

en: In Unicode since:
et: Unikoodis alates:

note: character category
en: Unicode category:
et: Unikoodi liigitus:

en: Various Useful Representations
et: Mitmesugused kasulikud esitusviisid

en: C octal escaped UTF-8:
et: C kaheksandkoodis väljendatud UTF-8:

en: XML decimal entity:
et: XML-i kümnendsüsteemi olem:

en: Annotations and Cross References
et: Kommentaarid ja ristviited

en: Alias names:
et: Teised nimed:

en: Notes:
et: Märkused:

en: See also:
et: Vaata ka:

en: Approximate equivalents:
et: Ligikaudu samaväärsed:

en: Equivalents:
et: Samaväärsed:

en: CJK Ideograph Information
et: CJK ideograafide andmed

en: Definition in English:
et: Definitsioon inglise keeles:

en: Mandarin Pronunciation:
et: Mandariinikeelne hääldus:

en: Cantonese Pronunciation:
et: Kantoni hääldus:

en: Japanese On Pronunciation:
et: Jaapani On-hääldus:

en: Japanese Kun Pronunciation:
et: Jaapani Kun-hääldus

en: Tang Pronunciation:
et: Tangi hääldus:

en: Korean Pronunciation:
et: Korea hääldus:

en: Characte_r Table
et: _Märgitabel

en: Character _Details
et: Märgi üksik_asjad

en: Character Table
et: Märgitabel

en: Unknown character, unable to identify.
et: Tundmatu märk, ei saa tuvastada.

en: Not found.
et: Ei leitud.

en: Character found.
et: Märk leitud.

en: By _Script
et: Tä_hestiku kaupa

en: By _Unicode Block
et: _Unikoodi bloki järgi

en: Sho_w only glyphs from this font
et: Näita sellest kirjatüübist ainult _glüüfe

en: Zoom _In
et: _Suurenda

en: Zoom _Out
et: _Vähenda

en: _Normal Size
et: _Normaalsuurus

en: _Find
et: _Otsi

en: _Help
et: A_bi

en: _About
et: _Programmist lähemalt

en: _Close Window
et: _Sulge aken

en: _File
et: _Fail

en: _Close
et: _Sulge

en: _View
et: _Vaade

en: Snap _Columns to Power of Two
et: Määra veeru _laius kahe astme järgi

en: _Search
et: _Otsing

en: Find _Next
et: Otsi _järgmine

en: Find _Previous
et: Otsi _eelmine

en: _Go
et: _Liikumine

en: _Next Character
et: _Järgmine märk

en: _Previous Character
et: _Eelmine märk

en: _Contents
et: _Sisukord

en: Font
et: Kirjatüüp

en: Font Family
et: Kirjatüübi pere

en: Font Size
et: Kirjasuurus

en: Script
et: Tähestik

note: Unicode assigns "Common" as the script name for any character not * specifically listed in Scripts.txt
en: Common
et: Üldine

en: Information
et: Teave

note: follow hig guidelines
en: Find
et: Otsing

en: _Previous
et: _Eelmine

en: _Next
et: _Järgmine

en: _Search:
et: _Otsing:

en: Match _whole word
et: Otsitakse _täpset sõnavastet

en: Search in character _details
et: Otsitakse _märgi üksikasjadest

en: <Non Private Use High Surrogate>
et: <Mitte-erakasutuses ülemine surrogaat>

en: <Private Use High Surrogate>
et: <Erakasutuses ülemine surrogaat>

en: <Low Surrogate>
et: <Alumine surrogaat>

en: <Private Use>
et: <Privaatkasutuses>

en: <Plane 15 Private Use>
et: <Plane 15, Privaatkasutuses>

en: <Plane 16 Private Use>
et: <Plane 16, Privaatkasutuses>

en: <not assigned>
et: <määramata>

en: Other, Control
et: Muu, Juhtkood

en: Other, Format
et: Muu, Vormindus

en: Other, Not Assigned
et: Muu, Määramata

en: Other, Private Use
et: Muu, Erakasutuses

en: Other, Surrogate
et: Muu, Asendaja

en: Letter, Lowercase
et: Kirjatäht, Suurtäht

en: Letter, Modifier
et: Täht, laiend

en: Letter, Other
et: Kirjatäht, Muu

en: Letter, Titlecase
et: Kirjatäht, Pealkirjatäht

en: Letter, Uppercase
et: Kirjatäht, Väiketäht

en: Mark, Spacing Combining
et: Märk, sõnavahede kombineerimine

en: Mark, Enclosing
et: Märk, lisa

en: Mark, Non-Spacing
et: Märk, sammuta

en: Number, Decimal Digit
et: Arv, Kümnendsüsteemi number

en: Number, Letter
et: Arv, Täht

en: Number, Other
et: Arv, Muu

en: Punctuation, Connector
et: Kirjavahemärk, ühendaja

en: Punctuation, Dash
et: Kirjavahemärk, Kriips

en: Punctuation, Close
et: Kirjavahemärk, Sulgev

en: Punctuation, Final Quote
et: Kirjavahemärk, Lõpetav jutumärk

en: Punctuation, Initial Quote
et: Kirjavahemärk, Alustav jutumärk

en: Punctuation, Other
et: Kirjavahemärk, muu

en: Punctuation, Open
et: Kirjavahemärk, Avav

en: Symbol, Currency
et: Sümbol, Rahavääring

en: Symbol, Modifier
et: Sümbol, laiend

en: Symbol, Math
et: Sümbol, Matemaatiline

en: Symbol, Other
et: Sümbol, Muu

en: Separator, Line
et: Eraldaja, Joon

en: Separator, Paragraph
et: Eraldaja, Lõik

en: Separator, Space
et: Eraldaja, Tühik

en: Gucharmap is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
et: Gucharmap on vaba tarkvara. Te võite seda edasi levitada ja/või muuta vastavalt GNU Üldise Avaliku Litsentsi tingimustele, nagu need on Vaba Tarkvara Fondi poolt avaldatud; kas Litsentsi versioon number 3 või (vastavalt Teie valikule) ükskõik milline hilisem versioon.

en: Permission is hereby granted, free of charge, to any person obtaining a copy of the Unicode data files to deal in them without restriction, including without limitation the rights to use, copy, modify, merge, publish, distribute, and/or sell copies.
et: Käesolevaga tagatakse igaühele õigus ilma piiranguteta levitada Unicode andmefaile, kaasa arvatud piiranguteta kasutamiseks, kopeerimiseks, muutmiseks, avaldamiseks, jaotamiseks, müümiseks või teiste andmetega liitmiseks.

en: Gucharmap and the Unicode data files are distributed in the hope that they will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License and Unicode Copyright for more details.
et: Gucharmap'i ja Unicode andmefaile levitatakse lootuses, et see on kasulik, kuid ILMA IGASUGUSE GARANTIITA; isegi KESKMISE/TAVALISE KVALITEEDI GARANTIITA või SOBIVUSELE TEATUD KINDLAKS EESMÄRGIKS.  Üksikasjade suhtes vaata GNU Üldist Avalikku Litsentsi ja Unicode autoriõiguseid.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Gucharmap; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA  02110-1301  USA
et: Te peaks olema saanud GNU Üldise Avaliku Litsentsi koopia koos selle Gucharmap'iga, kui ei, siis võtke ühendust Free Software Foundation'iga, 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA

en: Also you should have received a copy of the Unicode Copyright along with Gucharmap; you can always find it at Unicode's website: http://www.unicode.org/copyright.html
et: Samuti peaks Te olema koos Gucharmap'iga saanud Unicode autoriõiguste koopia. Seda on alati võimalik leida Unicode veebilehelt: http://www.unicode.org/copyright.html

en: GNOME Character Map
et: GNOME Märgikaart

en: Based on the Unicode Character Database 6.3.0
et: Põhineb Unicode märkide andmebaasi versioonil 6.3.0

en: Next Script
et: Järgmine tähestik

en: Previous Script
et: Eelmine tähestik

en: Next Block
et: Järgmine blokk

en: Previous Block
et: Eelmine blokk

note: Text to copy entry + button
en: _Text to copy:
et: Kop_eeritav tekst:

en: Copy to the clipboard.
et: Lõikelauale kopeerimine.

en: Page _Setup
et: Lehekülje _sätted

note: g_menu_append (G_MENU (model), _("Print Preview"), "win.print-preview");
en: _Print
et: _Prindi

en: Font to start with; ex: 'Serif 27'
et: Käivitamisel kasutatav kirjatüüp, näiteks: 'Serif 27'

en: FONT
et: KIRJATÜÜP

en: Basic Latin
et: Ladina alustähed

en: Latin-1 Supplement
et: Ladina-1 täiendus

en: Latin Extended-A
et: Ladina laiendatud-A

en: Latin Extended-B
et: Ladina laiendatud-B

en: IPA Extensions
et: IPA laiendused

en: Spacing Modifier Letters
et: Iseseisvad muutemärgid

en: Combining Diacritical Marks
et: Kombineeruvad diakriitikud

en: Greek and Coptic
et: Kreeka ja Kopti

en: Cyrillic
et: Kirillitsa

en: Cyrillic Supplement
et: Kirillitsa täiendus

en: Armenian
et: Armeenia

en: Hebrew
et: Heebrea

en: Arabic
et: Araabia

en: Syriac
et: Süüria

en: Arabic Supplement
et: Araabia täiendus

en: N'Ko
et: Nkoo

en: Samaritan
et: Samaaria

en: Mandaic
et: Manda

en: Arabic Extended-A
et: Araabia laiendatud-A

en: Devanagari
et: Devanaagari

en: Gujarati
et: Gudžarati

en: Oriya
et: Oria

en: Tamil
et: Tamili

en: Malayalam
et: Malajalami

en: Thai
et: Tai

en: Tibetan
et: Tiibeti

en: Myanmar
et: Birma

en: Georgian
et: Gruusia

en: Hangul Jamo
et: Hanguli Jamo

en: Ethiopic
et: Etioopia

en: Ethiopic Supplement
et: Etioopia täiendus

en: Cherokee
et: Tšerokii

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
et: Kanada pärismaalaste unifitseeritud silpkiri

en: Ogham
et: Oghami

en: Runic
et: Ruuni

en: Tagalog
et: Tagalogi

en: Buhid
et: Buhidi

en: Khmer
et: Khmeeri

en: Mongolian
et: Mongoli

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended
et: Kanada pärismaalaste unifitseeritud ja laiendatud silpkiri

en: Tai Le
et: Tai le

en: New Tai Lue
et: Tai lue lihtsustatud

en: Khmer Symbols
et: Khmeeri sümbolid

en: Buginese
et: Bugi

en: Tai Tham
et: Tai-Tham

en: Balinese
et: Bali

en: Sundanese
et: Sunda

en: Batak
et: Bataki

en: Lepcha
et: Leptša

en: Ol Chiki
et: Ol Tšiki

en: Sundanese Supplement
et: Sunda täiendus

en: Vedic Extensions
et: Vedade laiendused

en: Phonetic Extensions
et: Foneetilised laiendused

en: Phonetic Extensions Supplement
et: Foneetiliste laienduste täiendus

en: Combining Diacritical Marks Supplement
et: Kombineeruvate diakriitikute täiendus

en: Latin Extended Additional
et: Ladina laiendatud lisad

en: Greek Extended
et: Kreeka laiendatud

en: General Punctuation
et: Üldised kirjavahemärgid

en: Superscripts and Subscripts
et: Üla- ja alakiri

en: Currency Symbols
et: Rahamärgid

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
et: Kombineeruvad diakriitikud märkidele

en: Letterlike Symbols
et: Tähesarnased sümbolid

en: Number Forms
et: Numbrivormid

en: Arrows
et: Nooled

en: Mathematical Operators
et: Matemaatikasümbolid

en: Miscellaneous Technical
et: Muu tehniline

en: Control Pictures
et: Juhtpildid

en: Optical Character Recognition
et: Optiline märgituvastus

en: Enclosed Alphanumerics
et: Suletud tärgid

en: Box Drawing
et: Kastide joonistamine

en: Block Elements
et: Blokielemendid

en: Geometric Shapes
et: Geomeetrilised kujundid

en: Miscellaneous Symbols
et: Mitmesugused sümbolid

en: Dingbats
et: Piltmärgid

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
et: Mitmesugused matemaatilised sümbolid-A

en: Supplemental Arrows-A
et: Täiendavad nooled-A

en: Braille Patterns
et: Braille'i mustrid

en: Supplemental Arrows-B
et: Täiendavad nooled-B

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
et: Mitmesugused matemaatilised sümbolid-B

en: Supplemental Mathematical Operators
et: Täiendavad matemaatilised tehtemärgid

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
et: Mitmesugused sümbolid ja nooled

en: Glagolitic
et: Glagoolitsa

en: Latin Extended-C
et: Ladina laiendatud-C

en: Coptic
et: Kopti

en: Georgian Supplement
et: Gruusia täiendus

en: Tifinagh
et: Tifinagi

en: Ethiopic Extended
et: Etioopia laiendatud

en: Cyrillic Extended-A
et: Kirillitsa laiendatud-A

en: Supplemental Punctuation
et: Täiendavad kirjavahemärgid

en: CJK Radicals Supplement
et: CJK radikaalide lisa

en: Kangxi Radicals
et: Kangxi radikaalid

en: Ideographic Description Characters
et: Ideograafilised kirjeldavad märgid

en: CJK Symbols and Punctuation
et: CJK sümbolid ja kirjavahemärgid

en: Hangul Compatibility Jamo
et: Hanguli ühilduv Jamo

en: Bopomofo Extended
et: Bopomofo laiendatud

en: CJK Strokes
et: CJK kriipsud

en: Katakana Phonetic Extensions
et: Katakana foneetilised laiendused

en: Enclosed CJK Letters and Months
et: CJK suletud tähed ja kuud

en: CJK Compatibility
et: CJK ühilduvus

en: CJK Unified Ideographs Extension A
et: CJK unifitseeritud ideograafide laiendus A

en: Yijing Hexagram Symbols
et: Yijingi heksagrammid

en: CJK Unified Ideographs
et: CJK unifitseeritud ideograafid

en: Yi Syllables
et: Yi silbid

en: Yi Radicals
et: Yi radikaalid

en: Cyrillic Extended-B
et: Kirillitsa laiendatud-B

en: Bamum
et: Bamumi

en: Modifier Tone Letters
et: Toonimuutmistähed

en: Latin Extended-D
et: Ladina laiendatud-D

en: Syloti Nagri
et: Silotinagri

en: Common Indic Number Forms
et: Üldised India numbrivormid

en: Devanagari Extended
et: Devanaagari laiendatud

en: Kayah Li
et: Kaja Li

en: Rejang
et: Redžangi

en: Hangul Jamo Extended-A
et: Hanguli Jamo laiendatud-A

en: Javanese
et: Jaava

en: Cham
et: Tšami

en: Myanmar Extended-A
et: Birma laiendatud-A

en: Tai Viet
et: Tai-Viet

en: Meetei Mayek Extensions
et: Meitei laiendused

en: Ethiopic Extended-A
et: Etioopia laiendatud-A

en: Meetei Mayek
et: Meitei

en: Hangul Syllables
et: Hanguli silbid

en: Hangul Jamo Extended-B
et: Hanguli Jamo laiendatud-B

en: High Surrogates
et: Ülemised surrogaadid

en: High Private Use Surrogates
et: Erakasutuses ülemised surrogaadid

en: Low Surrogates
et: Alumised surrogaadid

en: Private Use Area
et: Privaatne kasutuspiirkond

en: CJK Compatibility Ideographs
et: CJK ühilduvusideograafid

en: Alphabetic Presentation Forms
et: Tähestikulised esitlusvormid

en: Arabic Presentation Forms-A
et: Araabia esitlusvormid-A

en: Variation Selectors
et: Variandivalijad

en: Vertical Forms
et: Vertikaalvormid

en: Combining Half Marks
et: Kombineeritud poolmärgid

en: CJK Compatibility Forms
et: CJK ühilduvusvormid

en: Small Form Variants
et: Väikevormide variandid

en: Arabic Presentation Forms-B
et: Araabia esitlusvormid-B

en: Halfwidth and Fullwidth Forms
et: Pool- ja täislaiuses vormid

en: Specials
et: Spetsiaalsed

en: Linear B Syllabary
et: Lineaar-B silptähestik

en: Linear B Ideograms
et: Lineaar-B ideogrammis

en: Aegean Numbers
et: Egeuse numbrid

en: Ancient Greek Numbers
et: Vana-kreeka numbrid

en: Ancient Symbols
et: Iidsed märgid

en: Phaistos Disc
et: Phaistose ketas

en: Lycian
et: Lüükia

en: Carian
et: Hurri

en: Old Italic
et: Vanaitali

en: Gothic
et: Gooti

en: Ugaritic
et: Ugariti

en: Old Persian
et: Vanapärsia

en: Shavian
et: Shaw' tähestik

en: Osmanya
et: Osmani

en: Cypriot Syllabary
et: Küprose silptähestik

en: Imperial Aramaic
et: Impeeriumiaegne Aramea

en: Phoenician
et: Foiniikia

en: Lydian
et: Lüüdia

en: Meroitic Hieroglyphs
et: Meroiti hieroglüüfid

en: Meroitic Cursive
et: Meroiti kursiiv

en: Old South Arabian
et: Lõuna-Araabia

en: Avestan
et: Avesta

en: Inscriptional Parthian
et: Partia raidkiri

en: Inscriptional Pahlavi
et: Pahlavi raidkiri

en: Old Turkic
et: Muinastürgi

en: Rumi Numeral Symbols
et: Rumi numbrid

en: Sora Sompeng
et: Sorang sompeng

en: Chakma
et: Tšakma

en: Cuneiform
et: Kiilkiri

en: Cuneiform Numbers and Punctuation
et: Kiilkirja numbrid ja kirjavahemärgid

en: Egyptian Hieroglyphs
et: Egiptuse hieroglüüfid

en: Bamum Supplement
et: Bamuni täiendus

en: Miao
et: Miao e. hmongi

en: Kana Supplement
et: Kana täiendus

en: Byzantine Musical Symbols
et: Bütsantsi muusikasümbolid

en: Musical Symbols
et: Muusikasümbolid

en: Ancient Greek Musical Notation
et: Vana-kreeka muusikalised märgid

en: Tai Xuan Jing Symbols
et: Tai Xuan Jingi sümbolid

en: Counting Rod Numerals
et: Arvutuspulganumbrid

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
et: Matemaatilised tärgid

en: Arabic Mathematical Alphabetic Symbols
et: Araabia matemaatilise alfabeedi märgid

en: Mahjong Tiles
et: Mahjongikivid

en: Domino Tiles
et: Doominokivid

en: Playing Cards
et: Mängukaardid

en: Enclosed Alphanumeric Supplement
et: Suletud tärkide täiendus

en: Enclosed Ideographic Supplement
et: Suletud ideograafiliste märkide täiendus

en: Miscellaneous Symbols And Pictographs
et: Mitmesugused sümbolid ja piktograafid

en: Emoticons
et: Emotikonid

en: Transport And Map Symbols
et: Transpordi- ja kaardisümbolid

en: Alchemical Symbols
et: Alkeemilised sümbolid

en: CJK Unified Ideographs Extension B
et: CJK unifitseeritud ideograafide laiendus B

en: CJK Unified Ideographs Extension C
et: CJK unifitseeritud ideograafide laiendus C

en: CJK Unified Ideographs Extension D
et: CJK unifitseeritud ideograafide laiendus D

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
et: CJK ühilduvusideograafide täiendus

en: Tags
et: Sildid

en: Variation Selectors Supplement
et: Variandivalijate lisa

en: Supplementary Private Use Area-A
et: Erakasutuses lisaala A

en: Supplementary Private Use Area-B
et: Erakasutuses lisaala B

en: Canadian Aboriginal
et: Kanada pärismaalaste

en: Cypriot
et: Küprose

en: Greek
et: Kreeka

en: Han
et: Hani

en: Hangul
et: Hanguli

en: Inherited
et: Päritud

en: Latin
et: Ladina

en: Linear B
et: Lineaar-B

en: Phags Pa
et: Phags-pa

en: Character map grouping method
et: Märgikaardi grupeerimise režiim

en: This is how the characters in the character map are grouped. The characters can either be grouped by 'script' or 'block'.
et: Selliselt grupeeritakse märgid märgikaardil. Grupeerimise viis võib olla 'script' või 'block'.

en: Character map font description
et: Märgikaardi kirjastiili kirjeldus

en: The font to use for the character map. If set to 'nothing' then the default is the system font with the size doubled. Otherwise it should be a font description string like 'Sans 24'.
et: Font, mida kasutatakse märgikaardil. Kui väärtus on 'nothing', kasutatakse süsteemi vaikimisi fonti kaks korda suuremana. Võib kasutada ka fondi kirjeldust nagu 'Sans 24'.

en: Snap number of columns to a power of two
et: Määra veergude arv kahe astme järgi

en: The number of columns in the character map grid is determined by the width of the window. If this setting is 'true' then the value will be forced to the nearest power of two.
et: Tulpade arv märgikaardi reas sõltub akna laiusest. Kui selle väärtus on 'true', siis peab tulpade arv olema lähim võimalik kahe aste.

en: Last selected character
et: Viimati valitud märk

en: This is the last character that was selected in the character map (and will be selected again when the character map is next started).
    
    By default, it is the first letter of the alphabet in the current locale.
et: See märk oli märgikaardis viimati valitud (ja on valitud märgikaardi järgmisel avamisel).
    
    Vaikimisi on see praeguse lokaadi esimene täht.
