gucharmap master - en to eu translation catalogue (462 entries)

note: VERSION=@VERSION@
en: Character Map
eu: Karaktere-mapa

en: Insert special characters into documents
eu: Txertatu karaktere bereziak dokumentuetan

en: font;unicode;
eu: letra-tipoa;unicode;

en: GPL-3.0+ or GFDL-1.3-only
eu: GPL-3.0+ edo GFDL-1.3 soilik

en: GPL-3.0+
eu: GPL 3.0

en: GNOME Character Map is a Unicode character map program, part of GNOME desktop. This program allows characters to be displayed by unicode block or script type. It includes brief descriptions of related characters and occasionally meanings of the character in question.
eu: GNOMEren Karaktere Mapa Unicode karaktere-maparen programa bat da, GNOME mahaigainaren zati. Programa honek karaktereak Unicode blokeetan edo idazketa motan bistaratzea baimentzen du. Honek zerikusia duten karaktereen azalpen labur batzuk ditu, eta batzuetan karaktere beraren azalpenak.

en: Gucharmap can also be used to input or enter characters (by copy and paste). The search functionality allows the use of several search methods, including by unicode name or code point of the character.
eu: Gucharmap erabil dezakezu karaktereak sartzeko edo txertatzeko (kopiatu eta itsatsi bidez). Bilaketen funtzionalitateak bilaketarako hainbat metodo erabiltzea baimentzen dizu, unicode izenaren edo  karakterearen kodearen puntuaren arabera.

en: All
eu: Denak

en: Unicode Block
eu: Unicode blokea

en: Korean Education Hanja
eu: Korear hezkuntza-hanja

en: Korean Hanja for Use in Personal Names
eu: Korear hanja izen pertsonaletan erabiltzeko

en: later removed at the code point
eu: geroago kendua kode-puntuan

en: Font variant of
eu: Letra-tipo honen aldaera:

en: No-break version of
eu: Honen zatiketarik gabeko bertsioa:

en: Initial presentation form of
eu: Honen hasierako aurkezpen-forma:

en: Medial presentation form of
eu: Honen erdiko aurkezpen-forma:

en: Final presentation form of
eu: Honen amaierako aurkezpen-forma:

en: Isolated presentation form of
eu: Honen aurkezpen-forma isolatua:

en: Encircled form of
eu: Honen forma zirkularra:

en: Superscript form of
eu: Honen forma goi-indizea:

en: Subscript form of
eu: Honen forma azpiindizea:

en: Vertical layout presentation form of
eu: Honen diseinu bertikaleko aurkezpen-forma:

en: Wide compatibility character of
eu: Honen bateragarritasun zabaleko karakterea:

en: Narrow compatibility character of
eu: Honen bateragarritasun estuko karakterea:

en: Small variant form of
eu: Honen aldaera txikiko forma:

en: CJK squared font variant of
eu: Letra-tipo honen CJK karratuko aldaera:

en: Vulgar fraction form of
eu: Honen zatiki-forma arrunta:

en: Unspecified compatibility character of
eu: Honen zehaztu gabeko bateragarritasun-karakterea:

en: Compatibility decomposition:
eu: Bateragarritasun-deskonposizioa:

en: Canonical decomposition:
eu: Deskonposizio kanonikoa:

en: [not a printable character]
eu: [ez da karaktere inprimagarria]

en: General Character Properties
eu: Karakterearen propietate orokorrak

en: In Unicode since:
eu: Unicode-an:

note: character category
en: Unicode category:
eu: Unicode kategoria:

en: Various Useful Representations
eu: Hainbat adierazpen erabilgarri

en: C octal escaped UTF-8:
eu: C zortzitar UTF-8 ihesduna:

en: XML decimal entity:
eu: XML hamartar entitatea:

en: Annotations and Cross References
eu: Oharpenak eta erreferentzia gurutzatuak

en: Alias names:
eu: Aliasak:

en: Notes:
eu: Oharrak:

en: See also:
eu: Ikus halaber:

en: Approximate equivalents:
eu: Gutxi gorabeherako baliokideak:

en: Equivalents:
eu: Baliokideak:

en: CJK Ideograph Information
eu: CJK informazio ideografikoa

en: Definition in English:
eu: Definizioa ingelesez:

en: Mandarin Pronunciation:
eu: Mandarina [ahoskera]:

en: Cantonese Pronunciation:
eu: Kantonesa [ahoskera]:

en: Japanese On Pronunciation:
eu: Japoniera On [ahoskera]:

en: Japanese Kun Pronunciation:
eu: Japoniera Kun [ahoskera]:

en: Tang Pronunciation:
eu: Tang [ahoskera]:

en: Korean Pronunciation:
eu: Koreera [ahoskera]:

en: Vietnamese Pronunciation:
eu: Vietnamera [ahosketa]:

en: Characte_r Table
eu: Ka_raktere-taula

en: Character _Details
eu: Karakterearen _xehetasunak

en: Character Table
eu: Karaktere-taula

en: Unknown character, unable to identify.
eu: Karaktere ezezaguna, ezin da identifikatu.

en: Not found.
eu: Ez da aurkitu.

en: Character found.
eu: Karakterea aurkitu da.

en: By _Script
eu: _Script-aren arabera

en: By _Unicode Block
eu: _Unicode blokearen arabera

en: Sho_w only glyphs from this font
eu: Erakutsi _soilik letra-tipo honetako glifoak

en: Snap _Columns to Power of Two
eu: Atxikitu _zutabeak biren berredurara

en: Zoom _In
eu: _Zooma handiagotu

en: Zoom _Out
eu: _Txikiagotu

en: _Normal Size
eu: Tamaina _normala

en: _Find
eu: A_urkitu

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _About
eu: Honi _buruz

en: _Close Window
eu: _Itxi leihoa

en: _File
eu: _Fitxategia

en: _Close
eu: It_xi

en: _View
eu: _Ikusi

en: _Search
eu: _Bilatu

en: Find _Next
eu: Bilatu _hurrengoa

en: Find _Previous
eu: Bilatu _aurrekoa

en: _Go
eu: _Joan

en: _Next Character
eu: _Hurrengo karakterea

en: _Previous Character
eu: _Aurreko karakterea

en: _Contents
eu: _Edukia

en: Font
eu: Letra-tipoa

en: Font Family
eu: Letra-familia

en: Font Size
eu: Letra-tamaina

en: Script
eu: Skript-a

note: Unicode assigns "Unknown" as the script name for any character not * specifically listed in Scripts.txt
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Information
eu: Informazioa

note: follow hig guidelines
en: Find
eu: Bilatu

en: _Previous
eu: _Aurrekoa

en: _Next
eu: _Hurrengoa

en: _Search:
eu: _Bilatu:

en: Match _whole word
eu: Hitz _osoak soilik

en: Search in character _details
eu: Bilatu karaktereen _xehetasunetan

en: <Non Private Use High Surrogate>
eu: <Erabilera ez-pribatuko ordezko altua>

en: <Private Use High Surrogate>
eu: <Erabilera pribatuko ordezko altua>

en: <Low Surrogate>
eu: <Ordezko baxua>

en: <Private Use>
eu: <Erabilera pribatua>

en: <Plane 15 Private Use>
eu: <Erabilera pribatuko 15. planoa>

en: <Plane 16 Private Use>
eu: <Erabilera pribatuko 16. planoa>

en: <not assigned>
eu: <esleitu gabe>

en: Other, Control
eu: Bestelakoa, kontrola

en: Other, Format
eu: Bestelakoa, formatua

en: Other, Not Assigned
eu: Bestelakoa, esleitu gabe

en: Other, Private Use
eu: Bestelakoa, erabilera pribatua

en: Other, Surrogate
eu: Bestelakoa, ordezkoa

en: Letter, Lowercase
eu: Letra, minuskula

en: Letter, Modifier
eu: Letra, aldatzailea

en: Letter, Other
eu: Letra, bestelakoa

en: Letter, Titlecase
eu: Letra, izenburua

en: Letter, Uppercase
eu: Letra, maiuskula

en: Mark, Spacing Combining
eu: Marka, tarteak konbinatzea

en: Mark, Enclosing
eu: Marka, inguratzailea

en: Mark, Non-Spacing
eu: Marka, tarterik ez

en: Number, Decimal Digit
eu: Zenbakia, digitu hamartarra

en: Number, Letter
eu: Zenbakia, letra

en: Number, Other
eu: Zenbakia, bestelakoa

en: Punctuation, Connector
eu: Puntuazioa, konektorea

en: Punctuation, Dash
eu: Puntuazioa, marratxoa

en: Punctuation, Close
eu: Puntuazioa, amaiera

en: Punctuation, Final Quote
eu: Puntuazioa, amaierako aipua

en: Punctuation, Initial Quote
eu: Puntuazioa, hasierako aipua

en: Punctuation, Other
eu: Puntuazioa, bestelakoa

en: Punctuation, Open
eu: Puntuazioa, irekia

en: Symbol, Currency
eu: Ikurra, moneta

en: Symbol, Modifier
eu: Ikurra, aldatzailea

en: Symbol, Math
eu: Ikurra, matematika

en: Symbol, Other
eu: Ikurra, bestelakoa

en: Separator, Line
eu: Bereizlea, marra

en: Separator, Paragraph
eu: Bereizlea, paragrafoa

en: Separator, Space
eu: Bereizlea, zuriunea

en: Gucharmap is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
eu: Gucharmap software librea da; birbana eta/edo alda dezakezu Software Foundation-ek argitaratutako GNU Lizentzia Publiko Orokorraren 3. bertsioan, edo (nahiago baduzu) beste berriago batean, jasotako baldintzak betez gero.

en: Permission is hereby granted, free of charge, to any person obtaining a copy of the Unicode data files to deal in them without restriction, including without limitation the rights to use, copy, modify, merge, publish, distribute, and/or sell copies.
eu: Baimena hemen ematen da, kargatik aske, Unicode datuen fitxategiaren kopia lortzen duen edozein pertsonari, murriztapenik gabe erabiltzeko, mugarik gabe erabiltzea, kopiatzea, batzea, publikatzea, banatzea edota kopiak saltzea barne.

en: Gucharmap and the Unicode data files are distributed in the hope that they will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License and Unicode Copyright for more details.
eu: Gucharmap eta Unicode datuen fitxategiak erabilgarria izango delakoan banatzen dira, baina INOLAKO BERMERIK GABE; era berean, ez da bermatzen beraien EGOKITASUNA MERKATURATZEKO edo HELBURU PARTIKULARRETARAKO ERABILTZEKO.  Argibide gehiago nahi izanez gero, ikus GNU Lizentzia Publiko Orokorra.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Gucharmap; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1335 USA
eu: GNU Lizentzia Publiko Orokorraren kopia bat jasoko zenuen Gucharmap aplikazioarekin batera; halakorik jaso ez baduzu, idatzi hona: Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1335, USA

en: Also you should have received a copy of the Unicode Copyright along with Gucharmap; you can always find it at Unicode's website: https://www.unicode.org/copyright.html
eu: Gucharmap-ekin batera Unicode Copyright-aren kopia bat ere jaso beharko zenuke; horrela ez bada, Unicode-ren web gunean aurki dezakezu: https://www.unicode.org/copyright.html

en: GNOME Character Map
eu: GNOMEren karaktere-mapa

en: Based on the Unicode Character Database 15.0.0
eu: Unicode karaktereen datu-basearen 15.0.0 bertsioan oinarritua

en: Next Script
eu: Hurrengo script-a

en: Previous Script
eu: Aurreko script-a

en: Next Block
eu: Hurrengo blokea

en: Previous Block
eu: Aurreko blokea

note: Text to copy entry + button
en: _Text to copy:
eu: _Kopiatzeko testua:

en: Copy to the clipboard.
eu: Kopiatu arbelean.

en: Page _Setup
eu: Orriaren _konfigurazioa

note: g_menu_append (G_MENU (model), _("Print Preview"), "win.print-preview");
en: _Print
eu: I_nprimatu

en: Font to start with; ex: 'Serif 27'
eu: Hasteko letra-tipoa; adib.: 'Serif 27'

en: FONT
eu: LETRA-TIPOA

en: [STRING…]
eu: [KATEA…]

en: Character map grouping method
eu: Karaktere-mapa elkartzeko metodoa

en: This is how the characters in the character map are grouped. The characters can either be grouped by 'script' or 'block'.
eu: Karaktereak karaktere-mapan nola elkartzen diren buruzkoa da hau. Karaktereak 'script' edo 'block' gisa elkartuta egon daitezke.

en: Character map font description
eu: Karaktere-maparen letra-tipoaren deskripzioa

en: The font to use for the character map. If set to 'nothing' then the default is the system font with the size doubled. Otherwise it should be a font description string like 'Sans 24'.
eu: Karaktere-mapan erabiliko den letra-tipoa. 'nothing' (ezer ez) gisa ezartzen bada, orduan sistemako letra-tipoa (tamaina bikoitzekoa) izango da lehenetsia. Bestela, 'Sans 24' bezalako letra-tipoaren deskripzioaren katea izango da.

en: Snap number of columns to a power of two
eu: Atxikitu zutabeen kopurua biren berredurara

en: The number of columns in the character map grid is determined by the width of the window. If this setting is 'true' then the value will be forced to the nearest power of two.
eu: Karaktere-maparen saretako zutabe kopurua leihoaren zabaleraren arabera zehazten da. Hau 'true' (egia) gisa ezartzen bada, balioa biren berredurara gerturatuko da.

en: Last selected character
eu: Hautatutako azken karakterea

en: This is the last character that was selected in the character map (and will be selected again when the character map is next started). By default, it is the first letter of the alphabet in the current locale.
eu: Karaktere-mapan hautatutako azken karakterea da hau (eta berriro hautatuko da karaktere-mapa abiarazten den hurrengoan). Lehenetsi gisa, uneko lokalaren alfabetoaren aurreneko hizkia izaten da.

en: Basic Latin
eu: Oinarrizko latina

en: Latin-1 Supplement
eu: Latina-1 osagarria

en: Latin Extended-A
eu: Latin hedatua A

en: Latin Extended-B
eu: Latin hedatua B

en: IPA Extensions
eu: IPA luzapenak

en: Spacing Modifier Letters
eu: Tartea aldatzeko letrak

en: Combining Diacritical Marks
eu: Marka diakritiko konbinatuak

en: Greek and Coptic
eu: Greziera eta koptoera

en: Cyrillic
eu: Zirilikoa

en: Cyrillic Supplement
eu: Zirilikoaren osagarria

en: Armenian
eu: Armeniera

en: Hebrew
eu: Hebreera

en: Arabic
eu: Arabiera

en: Syriac
eu: Siriera

en: Arabic Supplement
eu: Arabiarraren osagarria

en: N'Ko
eu: N'Ko-a

en: Samaritan
eu: Samariera

en: Mandaic
eu: Mandearra

en: Syriac Supplement
eu: Siriakoaren osagarria

en: Arabic Extended-B
eu: Arabiera hedatua B

en: Arabic Extended-A
eu: Arabiera hedatua A

en: Devanagari
eu: Devanagari-aa

en: Bengali
eu: Bengalera

en: Gurmukhi
eu: Gurmukhi-a

en: Gujarati
eu: Gujaratiera

en: Tamil
eu: Tamilera

en: Telugu
eu: Teluguera

en: Kannada
eu: Kannadera

en: Malayalam
eu: Malayalam-a

en: Thai
eu: Thailandiera

en: Lao
eu: Laosera

en: Tibetan
eu: Tibetera

en: Myanmar
eu: Birmaniera

en: Georgian
eu: Georgiera

en: Hangul Jamo
eu: Hangul Jamo-a

en: Ethiopic
eu: Etiopiarra

en: Ethiopic Supplement
eu: Etiopiarraren osagarria

en: Cherokee
eu: Txeroki-a

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
eu: Kanadako aborigenen silabiko bateratuak

en: Ogham
eu: Ogham-a

en: Runic
eu: Errunikoa

en: Tagalog
eu: Tagaloa

en: Hanunoo
eu: Hanunoo-a

en: Buhid
eu: Buhid-a

en: Khmer
eu: Khemerera

en: Mongolian
eu: Mongoliera

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended
eu: Kanadako aborigenen silabiko bateratu hedatua

en: Limbu
eu: Limbu-a

en: Tai Le
eu: Tai Le-a

en: New Tai Lue
eu: Tai Le berria

en: Khmer Symbols
eu: Khmererako ikurrak

en: Buginese
eu: Bugisera

en: Tai Tham
eu: Tai Tham-a

en: Combining Diacritical Marks Extended
eu: Hedatutako marka diakritiko konbinatuak

en: Balinese
eu: Baliera

en: Sundanese
eu: Sundanera

en: Batak
eu: Batak-a

en: Ol Chiki
eu: Ol Chiki-a

en: Cyrillic Extended-C
eu: Ziriliko hedatua C

en: Georgian Extended
eu: Georgiarraren osagarria

en: Sundanese Supplement
eu: Sundaneraren osagarria

en: Vedic Extensions
eu: Vedikoaren hedapenak

en: Phonetic Extensions
eu: Luzapen fonetikoak

en: Phonetic Extensions Supplement
eu: Luzapen fonetikoen osagarria

en: Combining Diacritical Marks Supplement
eu: Marka diakritiko konbinatuen osagarria

en: Latin Extended Additional
eu: Latin hedatuaren osagarria

en: Greek Extended
eu: Greziera hedatua

en: General Punctuation
eu: Puntuazio orokorra

en: Superscripts and Subscripts
eu: Goi-indizeak eta azpiindizeak

en: Currency Symbols
eu: Moneta-ikurrak

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
eu: Ikurretarako marka diakritiko konbinatuak

en: Letterlike Symbols
eu: Letra-tankerako ikurrak

en: Number Forms
eu: Zenbaki-formatuak

en: Arrows
eu: Geziak

en: Mathematical Operators
eu: Eragile matematikoak

en: Miscellaneous Technical
eu: Hainbat ikur tekniko

en: Control Pictures
eu: Kontrol-irudiak

en: Optical Character Recognition
eu: Karaktereen ezagutze optikoa

en: Enclosed Alphanumerics
eu: Alfanumeriko inguratuak

en: Box Drawing
eu: Koadro-ertzak

en: Block Elements
eu: Blokeko elementuak

en: Geometric Shapes
eu: Irudi geometrikoak

en: Miscellaneous Symbols
eu: Hainbat ikur

en: Dingbats
eu: Dingbatak

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
eu: Hainbat ikur matematiko A

en: Supplemental Arrows-A
eu: A gezien osagarriak

en: Braille Patterns
eu: Braille ereduak

en: Supplemental Arrows-B
eu: B gezien osagarriak

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
eu: Hainbat ikur matematiko B

en: Supplemental Mathematical Operators
eu: Eragile matematiko osagarriak

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
eu: Hainbat ikur eta gezi

en: Glagolitic
eu: Glagolitikoa

en: Latin Extended-C
eu: Latin hedatua C

en: Coptic
eu: Koptoera

en: Georgian Supplement
eu: Georgiarraren osagarria

en: Tifinagh
eu: Tifinagh-a

en: Ethiopic Extended
eu: Etiopiera hedatua

en: Cyrillic Extended-A
eu: Ziriliko hedatua A

en: Supplemental Punctuation
eu: Puntuazio osagarria

en: CJK Radicals Supplement
eu: CJK erradikalen osagarria

en: Kangxi Radicals
eu: Kangxi erradikalak

en: Ideographic Description Characters
eu: Deskribapen ideografikoko karaktereak

en: CJK Symbols and Punctuation
eu: CJK ikurrak eta puntuazioa

en: Bopomofo
eu: Bopomofoa

en: Hangul Compatibility Jamo
eu: Hangul-Jamo bateragarritasuna

en: Kanbun
eu: Kanbuna

en: Bopomofo Extended
eu: Bopomofo hedatua

en: CJK Strokes
eu: CJK trazak

en: Katakana Phonetic Extensions
eu: Katakanaren luzapen fonetikoak

en: Enclosed CJK Letters and Months
eu: CJK gutun eta hilabete inguratuak

en: CJK Compatibility
eu: CJK bateragarritasuna

en: CJK Unified Ideographs Extension A
eu: CJK ideografi bateratuak A hedapena

en: Yijing Hexagram Symbols
eu: Yijing hexagramaren ikurrak

en: CJK Unified Ideographs
eu: CJK ideografi bateratuak

en: Yi Syllables
eu: Yi silabak

en: Yi Radicals
eu: Yi erradikalak

en: Lisu
eu: Lisu-a

en: Vai
eu: Vaiera

en: Cyrillic Extended-B
eu: Ziriliko hedatua B

en: Bamum
eu: Bamum-a

en: Modifier Tone Letters
eu: Letra-tonuen aldatzailea

en: Latin Extended-D
eu: Latin hedatua D

en: Common Indic Number Forms
eu: Indiako zenbaki-formatu arrunta

en: Devanagari Extended
eu: Devanagari hedatua

en: Hangul Jamo Extended-A
eu: Hangul Jamo hedatua A

en: Javanese
eu: Javera

en: Myanmar Extended-B
eu: Birmaniera hedatua B

en: Cham
eu: Cham-a

en: Myanmar Extended-A
eu: Birmaniera hedatua A

en: Meetei Mayek Extensions
eu: Meetei Mayek hedapenak

en: Ethiopic Extended-A
eu: Etiopiera A hedatua

en: Latin Extended-E
eu: Latin hedatua E

en: Cherokee Supplement
eu: Txerokiiaren osagarria

en: Hangul Syllables
eu: Hangul silabak

en: Hangul Jamo Extended-B
eu: Hangul Jamoa hedatua A

en: High Surrogates
eu: Ordezko altuak

en: High Private Use Surrogates
eu: Erabilera pribatuko ordezko altuak

en: Low Surrogates
eu: Ordezko baxuak

en: Private Use Area
eu: Erabilera pribatuko area

en: CJK Compatibility Ideographs
eu: CJK bateragarritasun-ideografiak

en: Alphabetic Presentation Forms
eu: Aurkezpen alfabetikoaren formatuak

en: Arabic Presentation Forms-A
eu: Aurkezpen arabiarraren formatuak A

en: Variation Selectors
eu: Aldaketa-hautatzaileak

en: Vertical Forms
eu: Forma bertikalak

en: Combining Half Marks
eu: Marka-erdi konbinatuak

en: CJK Compatibility Forms
eu: CJK bateragarritasun-formatuak

en: Small Form Variants
eu: Formatu txikiko aldaerak

en: Arabic Presentation Forms-B
eu: Aurkezpen arabiarraren formatuak B

en: Halfwidth and Fullwidth Forms
eu: Zabalera-erdiko eta osoko formatuak

en: Specials
eu: Bereziak

en: Linear B Syllabary
eu: B silabario lineala

en: Linear B Ideograms
eu: B ideograma linealak

en: Aegean Numbers
eu: Egeoko zenbakiak

en: Ancient Greek Numbers
eu: Greko zenbaki zaharrak

en: Ancient Symbols
eu: Antzinako ikurrak

en: Phaistos Disc
eu: Phaistos diskoa

en: Lycian
eu: Liziera

en: Carian
eu: Kariera

en: Coptic Epact Numbers
eu: Koptoeraren Epact zenbakiak

en: Old Italic
eu: Etzan zaharra

en: Gothic
eu: Gotikoa

en: Old Permic
eu: Permiko zaharra

en: Ugaritic
eu: Ugaritikoa

en: Old Persian
eu: Persiera zaharra

en: Shavian
eu: Shaviana

en: Caucasian Albanian
eu: Kaukasoko albaniera

en: Vithkuqi
eu: Vithkuqia

en: Linear A
eu: A lineala

en: Latin Extended-F
eu: Latin hedatua F

en: Cypriot Syllabary
eu: Zipreko silabarioa

en: Imperial Aramaic
eu: Aramaiera inperiala

en: Palmyrene
eu: Palmirakoa

en: Nabataean
eu: Nabateoa

en: Phoenician
eu: Feniziera

en: Meroitic Hieroglyphs
eu: Hieroglifo meroitikoak

en: Meroitic Cursive
eu: Meroitiko etzana

en: Kharoshthi
eu: Kharoshthia

en: Old South Arabian
eu: Hego Arabiar zaharra

en: Old North Arabian
eu: Ipar Arabiar zaharra

en: Manichaean
eu: Manikeoa

en: Avestan
eu: Avestandarra

en: Inscriptional Parthian
eu: Parthiako inskripzioak

en: Inscriptional Pahlavi
eu: Pahlaviko inskripzioak

en: Psalter Pahlavi
eu: Psalter Pahlavia

en: Old Turkic
eu: Turkiko zaharra

en: Old Hungarian
eu: Hungariera zaharra

en: Rumi Numeral Symbols
eu: Rumi ikur numerikoak

en: Yezidi
eu: Yezidia

en: Arabic Extended-C
eu: Arabiera hedatua C

en: Old Sogdian
eu: Sogdiar zaharra

en: Sogdian
eu: Sogdiarra

en: Old Uyghur
eu: Uigurrera zaharra

en: Chorasmian
eu: Korasmiera

en: Elymaic
eu: Elimaikoa

en: Brahmi
eu: Brahmia

en: Kaithi
eu: Kaithia

en: Sinhala Archaic Numbers
eu: Sinhalaren zenbaki arkaikoak

en: Khojki
eu: Khojkia

en: Multani
eu: Multania

en: Khudawadi
eu: Khudawadia

en: Siddham
eu: Siddhama

en: Modi
eu: Modia

en: Mongolian Supplement
eu: Mongoliarraren osagarria

en: Takri
eu: Takria

en: Ahom
eu: Ahoma

en: Dives Akuru
eu: Dives Akurua

en: Nandinagari
eu: Nandinagaria

en: Zanabazar Square
eu: Zanabazar karratua

en: Soyombo
eu: Soyomboa

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended-A
eu: Kanadako aborigenen silabiko bateratu hedatua A

en: Pau Cin Hau
eu: Pau Cin Haua

en: Devanagari Extended-A
eu: Devanagari hedatua A

en: Bhaiksuki
eu: Bhaiksukia

en: Marchen
eu: Marchena

en: Masaram Gondi
eu: Masaram Gondia

en: Gunjala Gondi
eu: Gunjala Gondia

en: Makasar
eu: Makasara

en: Kawi
eu: Javera zaharra

en: Lisu Supplement
eu: Lisuren osagarria

en: Tamil Supplement
eu: Tamildarraren osagarria

en: Cuneiform
eu: Kuneiformea

en: Cuneiform Numbers and Punctuation
eu: Kuneiforme ikurrak eta puntuazioa

en: Early Dynastic Cuneiform
eu: Kuneiforme zaharra

en: Cypro-Minoan
eu: Zipretar minoikoa

en: Egyptian Hieroglyphs
eu: Hieroglifiko egiptoarra

en: Egyptian Hieroglyph Format Controls
eu: Hieroglikiko egiptoarraren formatu-kontrolak

en: Anatolian Hieroglyphs
eu: Hieroglifo anatoliarrak

en: Bamum Supplement
eu: Bamumaren osagarria

en: Mro
eu: Mroa

en: Bassa Vah
eu: Bassa Vaha

en: Pahawh Hmong
eu: Pahawh Hmonga

en: Medefaidrin
eu: Medefaidrina

en: Miao
eu: Miaoa

en: Ideographic Symbols and Punctuation
eu: Ikur eta puntuazio ideografikoak

en: Tangut
eu: Tanguta

en: Tangut Components
eu: Tangutaren osagaiak

en: Khitan Small Script
eu: Khitan txikia

en: Tangut Supplement
eu: Tangutaren osagarria

en: Kana Extended-B
eu: Kana hedatua B

en: Kana Supplement
eu: Kanaren osagarria

en: Kana Extended-A
eu: Kana hedatua A

en: Small Kana Extension
eu: Kana hedapen txikia

en: Duployan
eu: Duployana

en: Shorthand Format Controls
eu: Laburduren formatu-kontrolak

en: Znamenny Musical Notation
eu: Znamenny musika-notazioa

en: Byzantine Musical Symbols
eu: Musika-ikur bizantziarrak

en: Musical Symbols
eu: Musika-ikurrak

en: Ancient Greek Musical Notation
eu: Greziar zaharraren musika-notazioa

en: Kaktovik Numerals
eu: Kaktovik zenbakiak

en: Mayan Numerals
eu: Zenbaki maiak

en: Tai Xuan Jing Symbols
eu: Tai Xuan Jing ikurrak

en: Counting Rod Numerals
eu: Rod, zenbatzeko ziriak

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
eu: Matematikako ikur alfanumerikoak

en: Sutton SignWriting
eu: Sutton ikur-idazkera

en: Latin Extended-G
eu: Latin hedatua G

en: Glagolitic Supplement
eu: Glagolitikoaren osagarria

en: Cyrillic Extended-D
eu: Ziriliko hedatua D

en: Nyiakeng Puachue Hmong
eu: Nyiakeng Puachue Hmonga

en: Toto
eu: Totoa

en: Wancho
eu: Wanchoa

en: Nag Mundari
eu: Nag Mundaria

en: Ethiopic Extended-B
eu: Etiopiera hedatua B

en: Mende Kikakui
eu: Mende Kikakuia

en: Adlam
eu: Adlama

en: Indic Siyaq Numbers
eu: Indiako Siyaq zenbakiak

en: Ottoman Siyaq Numbers
eu: Siyaq zenbaki otomandarrak

en: Arabic Mathematical Alphabetic Symbols
eu: Arabiar matematikako ikur alfanumerikoak

en: Mahjong Tiles
eu: Mahjong fitxak

en: Domino Tiles
eu: Domino fitxak

en: Playing Cards
eu: Jokorako kartak

en: Enclosed Alphanumeric Supplement
eu: Alfanumeriko inguratuaren osagarria

en: Enclosed Ideographic Supplement
eu: Inguratu ideografikoaren osagarria

en: Miscellaneous Symbols and Pictographs
eu: Hainbat ikur eta piktografia

en: Emoticons
eu: Aurpegierak

en: Ornamental Dingbats
eu: Dingbat apaingarriak

en: Transport and Map Symbols
eu: Garraio eta mapen ikurrak

en: Alchemical Symbols
eu: Ikur kimikoak

en: Geometric Shapes Extended
eu: Forma geometriko hedatuak

en: Supplemental Arrows-C
eu: C gezien osagarria

en: Supplemental Symbols and Pictographs
eu: Ikur eta piktografia osagarriak

en: Chess Symbols
eu: Xake-ikurrak

en: Symbols and Pictographs Extended-A
eu: Ikur eta piktografia hedatuak A

en: Symbols for Legacy Computing
eu: Ordenagailu zaharretarako iurrak

en: CJK Unified Ideographs Extension B
eu: CJK ideografia bateratuaren hedapena B

en: CJK Unified Ideographs Extension C
eu: CJK ideografia bateratuaren hedapena C

en: CJK Unified Ideographs Extension D
eu: CJK ideografia bateratuaren hedapena D

en: CJK Unified Ideographs Extension E
eu: CJK ideografia bateratuaren hedapena E

en: CJK Unified Ideographs Extension F
eu: CJK ideografia bateratuaren hedapena F

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
eu: CJK bateragarritasun-ideografien osagarria

en: CJK Unified Ideographs Extension G
eu: CJK ideografia bateratuaren hedapena G

en: CJK Unified Ideographs Extension H
eu: CJK ideografi bateratuak hedapena H

en: Tags
eu: Etiketak

en: Variation Selectors Supplement
eu: Aldaketa-hautatzaileen osagarria

en: Supplementary Private Use Area-A
eu: Erabilera pribatuko A arearen osagarria

en: Supplementary Private Use Area-B
eu: Erabilera pribatuko B arearen osagarria

en: Braille
eu: Braillea

en: Canadian Aboriginal
eu: Kanadako aborigena

en: Common
eu: Arrunta

en: Cypriot
eu: Ziprera

en: Cypro Minoan
eu: Zipretar minoikoa

en: Greek
eu: Greziera

en: Han
eu: Hana

en: Hangul
eu: Hangula

en: Inherited
eu: Heredatua

en: Latin
eu: Latina

en: Linear B
eu: B lineala

en: Signwriting
eu: sZeinu-idazkera

en: Yi
eu: Yia
